livescore - live soccer scores

LiveScore Soccer - Soccer Live Scores

19/08 20:30
FT 
 Burnley
Watford 
19/08 20:30
FT 
 Manchester City
Huddersfield Town 
19/08 23:00
FT 
 Brighton
Manchester United 
20/08 00:15
FT 
 Eibar
SD Huesca 
20/08 02:15
FT 
 Rayo Vallecano
Sevilla 
20/08 04:15
FT 
 Real Madrid
Getafe 
20/08 00:00
FT 
 Torino
AS Roma 
20/08 02:30
FT 
 Empoli
Cagliari 
20/08 02:30
Postp. 
 AC Milan
Genoa 
20/08 02:30
FT 
 Sassuolo
Inter Milan 
20/08 02:30
FT 
 Parma
Udinese 
20/08 02:30
FT 
1 Bologna
Spal 
19/08 21:00
FT 
 Strasbourg
Saint Etienne 1
19/08 23:00
FT 
 Toulouse
Bordeaux 
20/08 03:00
FT 
 Nimes
Marseille 
19/08 22:00
FT 
 Brentford
Sheffield Wed. 
19/08 21:30
FT 
 Ssv Jeddeloh
Heidenheimer 
19/08 21:30
FT 
 Viktoria Koln
RB Leipzig 1
19/08 21:30
FT 
 Steinbach
Augsburg 
19/08 21:30
FT 
 Bsg Chemie Leipzig
SSV Jahn Regensburg 
19/08 21:30
FT 
 Karlsruher
Hannover 96 
19/08 21:30
FT 
 Berliner Fc Dynamo
Koln 
19/08 21:30
FT 
 Etsv Weiche Flensburg
Bochum 
19/08 21:30
FT 
 Rot Weiss Koblenz
Fortuna Dusseldorf 
19/08 21:30
FT 
 1 Lok Stendal
Arminia Bielefeld 
20/08 00:30
FT 
 Munchen 1860
Holstein Kiel 
20/08 00:30
FT 
 Carl Zeiss Jena
Union Berlin 
20/08 00:30
FT 
 Bsc Hastedt
Monchengladbach 
19/08 18:15
FT 
1 Utrecht
Zwolle 
19/08 20:30
FT 
 Feyenoord Rotterdam
SBV Excelsior 
19/08 20:30
FT 
 Emmen
AZ Alkmaar 
19/08 22:45
FT 
 SC Heerenveen
Vitesse Arnhem 
19/08 20:30
FT 
 Royal Antwerp
Club Brugge 
20/08 00:00
FT 
 Genk
Sporting Charleroi 
20/08 02:00
FT 
 AS Eupen
Gent 1
19/08 23:00
FT 
 CD Nacional
Moreirense 
19/08 23:00
FT 
 Rio Ave
Maritimo 
20/08 01:30
FT 
 Belenenses
Porto 
20/08 03:30
FT 
 Santa Clara
Sporting Braga 
19/08 20:00
AET 
 JOS Watergraafsmeer
Rkvv westlandia 
90min [0-0], 120min [1-2], Rkvv westlandia win
19/08 20:30
FT 
 Rksv Bekkerveld
Usv Hercules 
19/08 21:30
FT 
 Krylya Sovetov Samara
Lokomotiv Moscow 1
20/08 00:00
FT 
 Zenit St Petersburg
Ural Sr 
20/08 02:30
FT 
 FK Rostov
Yenisey Krasnoyarsk 
20/08 04:00
FT 
 Atlanta United
Columbus Crew 
20/08 07:55
 
 DC United
New England Revolution 1
20/08 10:00
 
 Los Angeles
Colorado Rapids 
19/08 12:00
FT 
 Consadole Sapporo
Tokyo 
19/08 17:00
FT 
 Nagoya Grampus Eight
Sagan Tosu 
19/08 17:00
FT 
 Shimizu S-Pulse
Urawa Red Diamonds 
19/08 17:00
FT 
 V-Varen Nagasaki
Cerezo Osaka 
19/08 17:30
FT 
 Kashima Antlers
Yokohama F Marinos 
19/08 18:00
FT 
 Jubilo Iwata
Kashiwa Reysol 
19/08 18:00
FT 
 Sanfrecce Hiroshima
Kawasaki Frontale 
19/08 18:00
FT 
 Shonan Bellmare
Vissel Kobe 
19/08 18:00
FT 
 Vegalta Sendai
Gamba Osaka 
19/08 18:00
FT 
 Chunnam Dragons
Suwon Samsung Bluewings 
19/08 18:00
FT 
 Seoul
Jeonbuk Hyundai Motors 
19/08 18:00
FT 
 Gangwon
Incheon United 
19/08 21:00
FT 
 Aduana Stars
Asec Mimosas 
19/08 21:00
FT 
 As Vita Club
RCA Raja Casablanca Atlhletic 
19/08 21:00
FT 
 Ud Songo
EL Masry 
19/08 21:00
FT 
 Cara Brazzaville
Williamsville Athletic Club 
20/08 00:00
FT 
 Ptt Rayong
Rayon Sports 
20/08 00:00
FT 
 Young Africans
Usm Alger 
20/08 03:00
FT 
 Al Hilal Omdurman
Renaissance Sportive de Berkane 
20/08 03:00
FT 
 Djoliba
Enyimba International 
19/08 22:45
FT 
 KS Perparimi Kukesi
KF Laci 
20/08 01:45
FT 
 Teuta Durres
Flamurtari 
20/08 02:10
 
 Club Cipolletti
Almagro 
20/08 02:30
FT 
 UAI Urquiza
Defensores Unidos 
19/08 23:00
FT 
 El Porvenir
General Lamadrid 
20/08 02:30
FT 
 Berazategui
Deportivo Armenio 
20/08 02:30
FT 
 Leandro N Alem
Ferrocarril Midland 
20/08 02:30
FT 
 Excursionistas
San Martin Burzaco 
19/08 22:00
FT 
 San Martin San Juan
Patronato Parana 
20/08 00:15
FT 
 Colon
Tigre 
20/08 02:30
FT 
 Aldosivi
CA Huracan 
20/08 04:45
FT 
 San Lorenzo
Lanus 
20/08 07:00
FT 
 Racing Club
Velez Sarsfield 
19/08 20:30
FT 
 Ararat Yerevan
Shirak 
19/08 23:00
FT 
 Gandzasar Kapan
Alashkert 
20/08 01:45
FT 
1 Pyunik
Avan Academy 
19/08 17:00
FT 
 Pakistan U23
Nepal U23 
19/08 17:00
FT 
 Japan U23
Vietnam U23 
19/08 20:00
FT 
 Bangladesh U23
Qatar U23 
19/08 20:00
FT 
 Thailand U23
Uzbekistan U23 
19/08 20:00
FT 
 Timor Leste U23
Syria U23 
19/08 20:00
FT 
 UAE U23
China U23 
19/08 16:00
FT 
 Maldives Womens
South Korea womens 
19/08 19:30
FT 
 Indonesia womens
Chinese Taipei womens 
19/08 19:30
FT 
 Vietnam womens
Thailand womens 
19/08 13:00
 
 Canberra Olympic
Canberra 
19/08 14:00
 
 Heidelberg United
South Melbourne 
19/08 14:00
FT 
 Taringa Rovers
Brisbane Knights 
19/08 23:00
FT 
 Sturm Graz
Rheindorf Altach 1
19/08 23:00
FT 
 LASK Linz
Rapid Wien 
19/08 23:00
FT 
 Austria Wien
Trenkwalder Admira 
19/08 16:30
FT 
 Lafnitz
SV Horn 
19/08 20:30
FT 
 Kapfenberg Superfund
SK Vorwarts Steyr 
19/08 23:00
FT 
 Union Henndorf
Usv 1960 Berndorf 
19/08 20:00
 
 SV Grodig
Sv Seekirchen 
19/08 19:15
FT 
 Usc Landhaus Womens
Sudburgenland Womens 
19/08 22:30
FT 
 Neftci Baku
Gilan Gabala 
20/08 00:30
FT 
 Sabah
Standard Sumqayit 
19/08 19:00
FT 
 Vitebsk
Luch Minsk 
19/08 21:00
FT 
 Slutsksakhar Slutsk
Shakhter Soligorsk 
19/08 23:00
FT 
 Dinamo Minsk
Gorodeya 
19/08 22:00
FT 
 Oud Heverlee
KFCO wilrijk 
20/08 03:00
 
 Destroyers
San Jose 
20/08 04:00
FT 
 Bolivar
Blooming 
20/08 05:45
FT 
 Universitario de Sucre
Sport Boys Warnes 
20/08 07:30
FT 
 Oriente Petrolero
Jorge Wilstermann 
20/08 01:00
FT 
 Tuzlaspor Kulubu
FK Zeljeznicar 
20/08 02:00
FT 
1 FK Sarajevo
Zrinjski Mostar 1
19/08 21:00
FT 
 Gremio Novorizontino
Penapolense 
19/08 21:00
FT 
 Mirassol
Batatais 
19/08 21:00
FT 
 Juventus Sp
Taboao Da Serra Sp 1
20/08 03:00
FT 
 Portuguesa de Desportos
Ituano Sp 
19/08 21:00
FT 
 Botafogo Sp Youth
Desportivo Brasil U19 
20/08 02:00
FT 
 Palmeiras Youth
Corinthians Paulista U20 
19/08 22:00
FT 
 Atletico Paranaense
Flamengo 
19/08 22:00
FT 
 Internacional RS
Parana 
20/08 03:00
FT 
 Vitoria Salvador BA
Palmeiras 
20/08 03:00
FT 
 Cruzeiro
Bahia 
20/08 03:00
FT 
 Botafogo
Atletico-MG 
20/08 06:00
FT 
1 America Mineiro
Fluminense 
20/08 06:00
FT 
 Sao Paulo
Chapecoense 
19/08 23:15
FT 
 Levski Sofia
Septemvri Simitli 
20/08 02:00
FT 
 Ludogorets Razgrad
CSKA Sofia 
19/08 23:00
FT 
 Arda
Pirin Blagoevgrad 
20/08 02:30
FT 
 Huadiwei Sub
Nublense 
20/08 03:00
FT 
 Melipilla
Cd Copiapo S.a. 
20/08 07:00
FT 
 Rangers Talca
Cobreloa 
19/08 23:00
FT 
 Deportes Iquique
Colo Colo 
20/08 02:00
FT 
 Universidad de Concepcion
Deportes Temuco 
20/08 04:30
FT 
 Univ. Catolica
Curico Unido 
20/08 02:00
FT 
1 Iberia Los Angeles
Malleco Unido 2
20/08 02:30
FT 
 Colchagua Cd
Deportes Recoleta 
19/08 19:00
FT 
1 Dalian Chaoyue
Meizhou Meixian Techand 
19/08 19:30
FT 
 Shenzhen Jiazhaoye
Wuhan ZALL 
19/08 19:30
FT 
 Heilongjiang Lava Spring
Hangzhou Greentown 
19/08 19:30
FT 
 Zhejiang Yiteng
Shijiazhuang Ever Bright 
19/08 19:30
FT 
 Shanghai Shenxin
Yan Bian Fude 
19/08 20:00
FT 
 Xinjiang Dabancheng
Beijing Beikong 
19/08 16:00
FT 
 Shenzhen Pengcheng
Lijiang Feihu 
19/08 19:35
FT 
 Zibo Sunday
Beijing Tech 
19/08 19:35
FT 
 Hebei Hx Xingfu
ShenHua SVA FC 1
19/08 19:35
FT 
 Guangzhou Evergrande
Tianjin Quanjian 
19/08 15:00
FT 
 Guizhou Hengfeng Zhicheng Reserves
Shandong Luneng Reserves 
20/08 05:00
FT 
 Dep.Independiente Medellin
Aguilas Doradas 
20/08 06:15
FT 
 Millonarios
Deportivo Cali 
20/08 07:00
FT 
 Atletico Huila
Deportiva Once Caldas 
20/08 09:00
 
 CD Jaguares
Santa Fe 
20/08 03:00
FT 
1 Deportes Quindio
Real Cartagena 
20/08 04:00
FT 
1 Llaneros de Guanare
Bogota 
20/08 04:30
FT 
 Atletico Clube Purtugal
Universitario De Popayan 
20/08 01:00
FT 
 Cartagines Deportiva SA
Ad San Carlos 
20/08 03:30
FT 
 AD Carmelita
Universidad de Costa Rica 
20/08 05:00
FT 
 Guadalupe
Santos De Guapiles 1
20/08 05:05
FT 
 Limon
Alajuelense 
20/08 06:00
FT 
 Perez Zeledon
Deportivo Saprissa 
20/08 00:30
FT 
 Rudes
NK Rijeka 
20/08 03:00
FT 
1 Hajduk Split
Hnk Gorica 
19/08 23:00
AET 
 Sokol Brozany
Karlovy Vary Dvory 
90min [2-2], Penalty [3-5], Karlovy Vary Dvory win
19/08 23:00
FT 
 Viktorie Jirny
Dobrovice 
19/08 23:00
AET 
 Stechovice
Slovan Velvary 
90min [1-1], Penalty [5-4], Stechovice win
19/08 23:00
FT 
 Fk Mas Taborsko
Fk Graffin Vlasim 
19/08 22:30
 
 Sokol Tasovice
Strani 1
19/08 22:30
FT 
 Slavoj Olympia
Hranice Kunz 
19/08 23:00
FT 
 Blansko
Slovan Rosice 
19/08 16:35
FT 
 Baumit Jablonec U21
Mlada Boleslav U21 
19/08 17:00
FT 
 Fotbal Trinec U21
Brno U21 
19/08 17:00
FT 
 Bohemians 1905 U21
Dukla Praha U21 
19/08 17:00
FT 
 Hradec Kralove U21
Slavia Praha U21 
19/08 17:00
FT 
 Teplice U21
Sparta Praha U21 
19/08 21:00
FT 
 Mfk Karvina
Viktoria Plzen 
20/08 00:00
FT 
 Sparta Praha
Marila Pribram 1
19/08 20:45
FT 
 Elite 3000 Helsingor
Fredericia 
19/08 20:45
FT 
 Hvidovre IF
Naestved 
19/08 20:45
FT 
 Herfolge Boldklub Koge
Nykobing Falster 
19/08 20:45
FT 
 Roskilde
Silkeborg IF 
19/08 20:45
FT 
 Thisted
Lyngby 
19/08 20:45
FT 
 Viborg
Fremad Amager 
19/08 20:00
FT 
 Ringkobing
Jammerbugt 
19/08 19:00
FT 
1 Avarta
Middelfart 
19/08 21:00
FT 
 AB Kobenhavn
B 73 Slagelse 
19/08 19:00
FT 
 Vinder Vatanspor Vri
Lystrup If 
19/08 18:00
FT 
 Nordsjaelland
Vejle 
19/08 20:00
FT 
 Randers
Hobro I.K. 
19/08 22:00
FT 
 Aarhus AGF
Kobenhavn 
20/08 00:00
FT 
 Brondby
Esbjerg FB 
20/08 02:00
FT 
 Odense BK
Midtjylland 
19/08 19:00
FT 
1 Odense Bk U19
Midtjylland U19 
20/08 01:00
FT 
 Delfin
Independiente Jose Teran 1
20/08 06:00
FT 
 Emelec
Deportivo Cuenca 
19/08 22:00
FT 
 Sunderland
Scunthorpe United 
19/08 20:00
FT 
1 West Ham United U23
Manchester City U23 
19/08 18:00
FT 
 Parnu Linnameeskond
Levadia Tallinn 
20/08 00:00
FT 
 Flora Tallinn
JK Tallinna Kalev 
19/08 22:00
FT 
 Kaapo[kaarinan Pojat]
Kiffen 
19/08 23:30
FT 
 Grifk
Salon Palloilijat Salpa 
19/08 23:30
FT 
 Js Hercules
Pk-37 1
19/08 23:30
FT 
 Sc Kufu-98
Narpes Kraft 
19/08 23:30
FT 
 Vifk Vaasa
Oulun Ls 
19/08 18:00
FT 
 HJK Helsinki
Ps Kemi 
20/08 00:00
FT 
 IFK Mariehamn
Honka 
19/08 23:30
FT 
 Ekenas IF Fotboll
Klubi 04 
19/08 23:30
FT 
 HIFK
Ac Kajaani 
19/08 23:00
FT 
 Saburtalo Tbilisi
Dila Gori 
19/08 17:00
FT 
 Vfl Osnabruck U19
Hertha Bsc Berlin U19 
19/08 17:00
FT 
 Carl Zeiss Jena U19
Rb Leipzig U19 
19/08 17:00
 
 St Pauli U19
Dynamo Dresden U19 
19/08 17:00
FT 
 Magdeburg U19
Werder Bremen U19 
19/08 19:00
 
 Wolfsburg U19
Hamburger U19 
19/08 20:00
FT 
 Tsv Havelse U19
Union Berlin U19 
19/08 17:00
FT 
 Kaiserslautern U19
Mainz U19 
19/08 19:00
 
 Nurnberg U19
Karlsruher Sc U19 
19/08 19:00
FT 
 Stuttgarter Kickers U19
Augsburg U19 
19/08 20:00
 
 Vfb Stuttgart U19
1 Fc Heidenheim U19 
19/08 17:00
 
 Dortmund U19
Preuben Munster U19 
19/08 19:00
FT 
 Koln U19
Rw Oberhausen U19 
19/08 20:00
FT 
 Vfl Pinneberg
Niendorfer Tsv 
19/08 20:00
FT 
1 Eintr Braunschweig Am
Tb Uphusen 1
19/08 21:00
FT 
 Brunninghausen
Rot Weiss Ahlen 
19/08 21:00
FT 
 Tus Haltern
Westfalia Herne 1
19/08 21:00
FT 
 Tus Ennepetal
Asc 09 Dortmund 1
19/08 21:00
FT 
 Vfb Ginsheim
Bad Vilbel 
19/08 21:00
FT 
 Ratingen Sv
Sc Union Nettetal 
19/08 21:00
FT 
 Vfb Dillingen
Arminia Ludwigshafen 
19/08 21:00
FT 
 Fsc Lohfelden
Waldgirmes 
19/08 21:30
FT 
 Fsv Duisburg
Vfb Speldorf 
19/08 22:00
FT 
 Ssv Jahn Regensburg Ii
Sv Kirchanschoring 
19/08 23:00
FT 
 Tsv Schwabmunchen
Tsv Rain Am Lech 
19/08 21:00
FT 
 Hansa Luneburg
Werder Bremen Am 
19/08 21:30
 
 Hannover 96 Am
VfB Oldenburg 
19/08 23:00
FT 
 Vfl Oldenburg
Havelse 1
19/08 19:30
FT 
 Berliner Ak 07
Bischofswerdaer FV 08 
19/08 20:00
 
 Monchengladbach Am
Fortuna Dusseldorf Ii 
19/08 20:00
 
 RW Essen
Koln Am 
19/08 23:00
 
1 Medeama Sc
Ashanti Gold 1
19/08 23:30
FT 
 Budaorsi Sc
Kaposvar 
19/08 23:30
FT 
 Cegled
Nyiregyhaza 
19/08 23:30
FT 
 Kazincbarcika
Balmazujvaros 
19/08 23:30
FT 
 Monori Se
ETO Gyori FC 1
19/08 23:30
FT 
 Mte Mosonmagyarovar
Duna Tisza 
19/08 23:30
FT 
 Soroksar
Dorogi 
20/08 00:00
FT 
 Zalaegerszegi TE
Bekescsaba 
20/08 01:00
FT 
 Gyirmot Se
Vac-Dunakanyar 1
20/08 01:00
FT 
 Siofok
Budafoki Mte 
20/08 01:00
FT 
 Vasas
Csakvari Tk 
19/08 23:00
FT 
 Szeol
Mako 
19/08 23:00
FT 
1 Esmtk
Salgotarjan Btc 
19/08 22:00
FT 
 Fram Reykjavik
Umf Njardvik 
20/08 00:00
FT 
 Ka Akureyri
KR Reykjavik 
20/08 02:00
FT 
 Fylkir
Hafnarfjordur FH 
20/08 02:00
FT 
 Grindavik
Stjarnan 
19/08 21:30
FT 
 Mes Rafsanjan
Karoun Ahvaz 
19/08 23:00
FT 
 Malavan
Qashqai Shiraz 
19/08 23:30
FT 
1 Baderan Tehran
Shahin Bushehr 1
19/08 23:45
FT 
 Shahrdari Mahshahr
Oxin Alborz 
19/08 19:00
 
1 Mochtas
Bluebell United 
20/08 02:00
FT 
 Cork City
St. Patrick's 
20/08 00:30
FT 
 Hapoel Beer Sheva
Maccabi Netanya 
20/08 02:00
FT 
 Maccabi Tel Aviv
Hapoel Tel Aviv 
19/08 17:00
FT 
 Gifu
Roasso Kumamoto 
19/08 20:00
FT 
 Zhetysu Taldykorgan
Irtysh Pavlodar 1
19/08 20:00
FT 
 Kaisar Kyzylorda
Ordabasy 
19/08 16:00
 
 Kariobangi Sharks
Sony Sugar 
19/08 20:00
FT 
 Posta Rangers
Ulinzi Stars Nakuru 
19/08 20:00
 
 Tusker
Kericho 
19/08 20:00
FT 
 Vihiga United
Kakamega 
19/08 18:00
FT 
 Gwangju
Seoul E Land 
19/08 21:00
FT 
1 Fk Valmiera
Rigas Futbola Skola 
19/08 23:00
FT 
 Spartaks Jurmala
FK Ventspils 1
19/08 22:00
FT 
1 Preilu
Rigas Tehniska Universitate 
19/08 18:00
FT 
 Atlantas Klaipeda
Trakai 
19/08 23:00
FT 
 FK Zalgiris Vilnius
Kauno Zalgiris 
19/08 22:00
FT 
 Baltija Panevezys
Taip 
19/08 23:00
FT 
 Belasica Strumica
Academy Pandev 
19/08 23:00
FT 
 Makedonija Gjorce Petrov
FK Shkendija 79 
19/08 23:00
FT 
1 Renova Cepciste
Vardar Skopje 
19/08 23:00
FT 
1 Korzo Prilep
Pobeda Prilep 
19/08 20:20
FT 
 Adelaide Blue Eagles
Silver Strikers 
19/08 21:00
FT 
 Kuala Lumpur
Perak 
19/08 21:00
FT 
 Selangor PKNS
Felda United FC 
19/08 23:30
FT 
 Monterrey Womens
Queretaro Womens 
20/08 05:00
 
 Club America Womens
Unam Pumas Womens 
20/08 01:00
FT 
 Toluca
Club Tijuana 1
20/08 07:00
FT 
 Santos Laguna
Tigres UANL 
19/08 22:00
FT 
 Toluca U20
Club Tijuana U20 
20/08 00:00
 
 Santos Laguna U20
Tigres Uanl U20 
19/08 22:30
FT 
 Sfintul Gheorghe
Cs Petrocub 
19/08 22:30
FT 
 Speranta Nisporeni
Dinamo-Auto 1
19/08 23:30
FT 
 Kom Podgorica
Jedinstvo Bijelo Polje 
19/08 23:30
FT 
1 Arsenal Tivat
Decic Tuzi 
20/08 01:00
FT 
 Buducnost
Lovcen Cetinje 
19/08 22:00
FT 
 Moss
Mjolner 
19/08 19:30
FT 
 Floy Flekkeroy Il
Nardo 
19/08 21:30
FT 
 Skeid Oslo
Stjordals Blink 
19/08 21:00
FT 
 Sogndal
Floro 
20/08 00:00
FT 
 Tromsdalen UIL
Aalesund 
20/08 00:00
FT 
 Nest-Sotra
Ham-Kam 
20/08 00:00
FT 
 Viking
Strommen 
20/08 00:00
FT 
 Kongsvinger
Notodden FK 
20/08 00:00
FT 
1 Jerv
Sandnes Ulf 
20/08 00:00
FT 
 Ullensaker/Kisa IL
Levanger 
20/08 00:00
FT 
 Kristiansund BK
Rosenborg 
20/08 00:00
FT 
 Stabaek
Molde 
20/08 00:00
FT 
 Brann
Sarpsborg 08 FF 
20/08 00:00
FT 
 Stromsgodset
Start Kristiansand 
20/08 00:00
FT 
 Ranheim IL
Sandefjord 
20/08 00:00
FT 
 Lillestrom
FK Haugesund 
20/08 02:00
FT 
 Valerenga
Tromso IL 
19/08 20:00
FT 
 Avaldsnes Womens
Grand Bodo Womens 
20/08 03:30
FT 
 Cerro Porteno
Olimpia Asuncion 
20/08 06:30
FT 
 Sportivo Luqueno
Deportivo Santani 
20/08 00:15
FT 
 Dep. San Martin
Comerciantes Unidos 
20/08 02:30
 
 Academia Deportiva Cantolao
Melgar 
20/08 05:00
FT 
 Universitario de Deportes
Real Garcilaso 
20/08 07:15
FT 
1 Sport Rosario
Sport Boys Warnes 1
19/08 21:30
FT 
 Legia Warszawa
Zaglebie Sosnowiec 
20/08 00:00
FT 
 Jagiellonia Bialystok
Piast Gliwice 
20/08 00:00
FT 
 Lech Poznan
Wisla Krakow 
19/08 22:00
FT 
 Kp Starogard Gdanski
Lech Ii Poznan 1
19/08 23:00
FT 
 Baltyk Gdynia
Pogon Szczecin Ii 
19/08 23:00
FT 
1 Hutnik Krakow
Wisla Pulawy 
19/08 23:00
FT 
 Swit Skolwin
Jarota Jarocin 
20/08 00:00
FT 
 Polonia Warszawa
Lechia Tomaszow Mazowiecki 
20/08 01:00
FT 
 Kotwica Kolobrzeg
Gornik Konin 
19/08 18:15
FT 
 Arouca
Benfica B 
19/08 23:00
FT 
 Leixoes
Varzim 
20/08 00:00
FT 
 Academico Viseu
UD Oliveirense 
20/08 00:00
FT 
 Famalicao
Penafiel 
19/08 23:00
FT 
 Sp. Ideal
Scpraiense 
20/08 00:00
FT 
 Su 1 Dezembro
Amora 
19/08 22:25
FT 
 Al-Sadd
Al-Garrafa 
20/08 00:35
FT 
 Al Duhail Sc
Al Rayyan 
19/08 18:00
 
 Scm Argesul Pitesti
Metaloglobus 
19/08 20:00
FT 
 Universitaea Cluj
Acs Sirineasa 
19/08 23:00
 
 Politehnica Timisoara
Luceafarul Oradea 
19/08 23:00
FT 
 Steaua Bucuresti
Sepsi 
20/08 02:00
FT 
 CFR Cluj
Dinamo Bucuresti 
19/08 19:00
FT 
 Avangard 2 Kursk
FK Oryol 
19/08 21:15
FT 
 Tambov M
Atom Novovoronezh 
19/08 15:00
FT 
1 Krylya Sovetov Samara Youth
Lokomotiv Moscow Youth 
19/08 17:00
FT 
 Zenit St.petersburg Youth
Fk Ural Youth 
19/08 19:00
FT 
 Dinamo Moscow 2
Ufa Youth 
19/08 21:30
FT 
 Spartak Moscow II
Rotor Volgograd 
19/08 19:30
FT 
 Kilmarnock
Glasgow Rangers 
19/08 22:00
FT 
 Hibernian
Ross County 
19/08 20:00
 
 Spartans Womens
Hibernians Womens 
19/08 21:00
FT 
 Glasgow Rangers Womens
Stirling University Womens 
19/08 21:10
 
 Glasgow City Womens
Forfar Farmington Womens 
19/08 23:00
FT 
 Spartak Subotica
Radnicki Nis 
20/08 02:00
FT 
 Radnik Surdulica
Macva Sabac 
19/08 23:30
FT 
 Indjija
FK Metalac Gornji Milanovac 1
20/08 02:00
FT 
 Borac Cacak
Radnicki 1923 Kragujevac 
20/08 00:00
FT 
1 MFK Ruzomberok
Slovan Bratislava 1
20/08 01:00
FT 
 Trencin
DAC Dunajska Streda 
19/08 16:30
FT 
 Msk Zilina B
1. Tatran Presov 1
19/08 22:30
FT 
 Slavoj Trebisov
Mfk Tatran Aos Liptovsky Mikulas 
19/08 22:00
FT 
 Liptovska Stiavnica
Tj Banik Kalinovo 
19/08 23:00
FT 
 Spartak Trnava B
Belusa 
19/08 22:30
FT 
 Mnk Ljubljana
Nk Radomlje 
19/08 23:00
FT 
 Rogaska
NK Ptuj Drava 
19/08 22:00
FT 
 NK Mura 05
Krsko Posavlje 1
20/08 00:15
FT 
 Gorica
Domzale 
20/08 02:30
FT 
 NK Olimpija Ljubljana
NK Maribor 
19/08 21:00
FT 
 Pretoria Univ
Mbombela United 
19/08 21:00
FT 
 Jomo Cosmos
Ajax Cape Town 
19/08 21:00
FT 
 Bloemfontein Celtic
Orlando Pirates 
19/08 21:00
FT 
 AmaZulu
Free State Stars 
20/08 01:00
FT 
 Mallorca
Osasuna 
20/08 01:00
FT 
 Real Oviedo
Extremadura 
20/08 02:30
FT 
 Zaragoza
Cf Rayo Majadahonda 
20/08 04:00
FT 
 Las Palmas
Reus Deportiu 
19/08 21:00
FT 
 GIF Sundsvall
Hacken 
19/08 21:00
FT 
 Elfsborg
IFK Norrkoping 
19/08 23:30
FT 
 Brommapojkarna
AIK Solna 
19/08 23:30
FT 
 Djurgardens
Kalmar FF 
19/08 20:00
FT 
 Vittsjo Gik Womens
Pitea If Womens 
19/08 21:00
FT 
1 Linkopings Fc Womens
If Limhamn Bunkeflo Womens 
19/08 21:00
FT 
 Kopparbergs/goeteborg Womens
Djurgardens Womens 
19/08 21:00
FT 
 Skelleftea Ff
Carlstad United BK 
19/08 22:00
 
 Arameisk-syrianska If
Umea FC 
19/08 22:00
FT 
 Assyriska FF
Karlslunds If Hfk 
19/08 21:00
FT 
 Atvidabergs FF
Tvaakers IF 
19/08 22:00
FT 
 Karlskrona
Angelholms FF 
19/08 23:00
FT 
 IK Oddevold
Eskilsminne IF 
19/08 21:00
FT 
 Orebro Syrianska If
Torslanda IK 
20/08 00:00
FT 
 IK Sleipner
IF Sylvia 
19/08 20:00
FT 
 Bk Olympic
Savedalens IF 
19/08 21:00
FT 
 GAIS
Varbergs BoIS FC 
19/08 23:30
FT 
 Helsingborg IF
Landskrona BoIS 
19/08 20:00
FT 
1 Hammarby U19
Taby Is U19 
19/08 19:00
FT 
 Lidkopings Fk Womens
Ljusdal Womens 
19/08 20:00
FT 
 Sc Buochs
Grasshoppers 
19/08 20:30
FT 
 Freienbach
Schaffhausen 
19/08 21:00
FT 
 Dietikon
Lugano 
19/08 22:00
FT 
1 Yverdon
Neuchatel Xamax 
19/08 23:00
FT 
 Stade Gabesien
Etoile Metlaoui 
19/08 23:00
 
1 C. A. Bizertin
Club Sportif Sfaxien 
19/08 23:10
FT 
 Us Ben Guerdane
As Gabes 
20/08 00:15
FT 
1 Akhisar Bld.Geng
Rizespor 
20/08 00:15
FT 
 Erzurum BB
Besiktas 
20/08 02:45
FT 
1 Alanyaspor
Ankaragucu 1
20/08 02:45
FT 
 Galatasaray
Goztepe 
20/08 00:15
FT 
 Afjet Afyonspor
Altay Spor Kulubu 
20/08 00:15
FT 
 Adana Demirspor
Denizlispor 
20/08 02:45
FT 
 Gaziantep Buyuksehir Belediyesi
Istanbulspor 
20/08 02:45
FT 
1 Eskisehirspor
Balikesirspor 
19/08 22:00
FT 
 Galatasaray U21
Goztepe U21 
19/08 22:00
FT 
 Akhisar Bldgeng U21
Rizespor U21 
19/08 22:00
 
 Eskisehirspor U21
Balikesirspor U21 
19/08 22:00
FT 
 Desna Chernihiv
Karpaty Lviv 
20/08 00:30
FT 
 Vorskla Poltava
Illichivets 
20/08 00:30
FT 
 Zorya
Olimpic Donetsk 
20/08 02:00
FT 
 Rampla Juniors
Racing Club Montevideo 
20/08 02:00
FT 
 Boston River
Cerro Montevideo 
20/08 02:00
FT 
 Torque
Ca River Plate 
20/08 02:00
FT 
 Centro Atletico Fenix
Defensor 
20/08 05:00
FT 
 Nacional Montevideo
Club Atletico Progreso 
20/08 10:00
 
 Portland Timbers 2
Seattle Sounders 2 
19/08 22:30
FT 
 Deportivo La Guaira
Deportivo Lara 
20/08 03:30
FT 
 Metropolitanos
Portuguesa de Desportos 
20/08 04:00
FT 
 Zulia
Carabobo 
20/08 05:00
FT 
1 Deportivo Tachira
Monagas 2
20/08 05:00
FT 
 Mineros de Guayana
Estudiantes Merida 
20/08 06:00
FT 
1 Academia Puerto Cabello
Caracas FC 
20/08 06:10
FT 
 Zamora Barinas
Estudiantes Caracas Sc 
19/08 23:30
FT 
 Univ Los Andes
Urena Sc 
20/08 03:00
 
 Diamantes De Guayana
Libertador 
19/08 21:30
FT 
 Barry Town Afc
Bala Town 3
19/08 23:00
FT 
 Connahs Quay Nomads
The New Saints 
19/08 14:00
AET 
 Shizuoka XI U18
Australia U18 
90min [0-0], Penalty [3-4], Australia U18 win
19/08 16:30
FT 
 Japan U18
Paraguay U18 
19/08 16:30
FT 
 Fortuna Hjorring Womens
Real Sociedad Womens 
19/08 19:00
FT 
 Atletico De Madrid Womens
PSG Womens 
20/08 01:00
FT 
 Trikala
Larisa 
20/08 02:30
FT 
 Crotone
Rende 
20/08 02:45
FT 
1 Maghreb Fez
Olympique de Safi 1
19/08 21:00
FT 
 Bulawayo Chiefs
Harare City 
19/08 21:00
FT 
 Dynamos Fc
Zpc Kariba