livescore - live soccer scores

Armenia Soccer Results & Scores

22/09 20:00
FT 
 Alashkert
Lori Vanadzor 1
19/09 19:00
FT 
1 Alashkert
Pyunik 1
16/09 20:00
FT 
 Banants
Alashkert 
16/09 18:00
FT 
 Ararat Yerevan
Pyunik 
15/09 20:00
FT 
 Lori Vanadzor
Gandzasar Kapan 
15/09 18:00
FT 
 Artsakh
Avan Academy 
01/09 23:00
FT 
 Avan Academy
Shirak 
01/09 20:00
FT 
 Banants
Gandzasar Kapan 
01/09 20:00
FT 
 Alashkert
Artsakh 
01/09 20:00
FT 
 Pyunik
Lori Vanadzor 
29/08 20:00
FT 
 Banants
Pyunik 
29/08 20:00
FT 
 Lori Vanadzor
Ararat Yerevan 
29/08 18:00
FT 
 Shirak
Alashkert 
29/08 18:00
FT 
 Artsakh
Gandzasar Kapan 
26/08 23:00
FT 
 Pyunik
Artsakh 
26/08 20:00
FT 
 Alashkert
Avan Academy 
25/08 22:00
FT 
1 Gandzasar Kapan
Shirak 
25/08 20:00
FT 
 Ararat Yerevan
Banants 
22/08 23:00
FT 
 Avan Academy
Gandzasar Kapan 
22/08 21:00
FT 
 Shirak
Pyunik 
22/08 20:30
FT 
 Banants
Lori Vanadzor 
22/08 18:00
FT 
 Artsakh
Ararat Yerevan 
20/08 01:45
FT 
1 Pyunik
Avan Academy 
19/08 23:00
FT 
 Gandzasar Kapan
Alashkert 
19/08 20:30
FT 
 Ararat Yerevan
Shirak 
18/08 20:30
FT 
 Lori Vanadzor
Artsakh 
12/08 21:00
FT 
 Shirak
Lori Vanadzor 
11/08 23:00
FT 
 Avan Academy
Ararat Yerevan 
11/08 21:00
FT 
 Artsakh
Banants 
05/08 21:00
FT 
 Ararat Yerevan
Alashkert 
04/08 21:00
FT 
 Lori Vanadzor
Avan Academy 
04/08 21:00
FT 
 Banants
Shirak 
15/06 17:05
FT 
 Gandzasar Kapan
Alashkert 
20/05 21:00
FT 
 Banants
Ararat Yerevan 
20/05 21:00
FT 
 Shirak
Pyunik 
20/05 21:00
FT 
 Alashkert
Gandzasar Kapan 
12/05 23:00
FT 
 Pyunik
Alashkert 
12/05 21:00
FT 
 Ararat Yerevan
Shirak 
12/05 21:00
FT 
 Gandzasar Kapan
Banants 
09/05 21:00
FT 
 Shirak
Gandzasar Kapan 
08/05 21:00
FT 
 Alashkert
Banants 
08/05 21:00
FT 
 Pyunik
Ararat Yerevan 
05/05 21:00
FT 
 Ararat Yerevan
Alashkert 
05/05 21:00
FT 
 Banants
Shirak 
05/05 21:00
FT 
 Gandzasar Kapan
Pyunik 
02/05 23:59
FT 
 Alashkert
Shirak 
02/05 23:59
FT 
 Pyunik
Banants 
01/05 21:00
FT 
 Ararat Yerevan
Gandzasar Kapan 
20/09 20:20
FT 
 Junior Sevan
Lori Vanadzor 
20/09 20:00
FT 
1 Yerevan
Avan Academy 
20/09 20:00
FT 
 Artsakh
Shirak 
19/09 19:00
FT 
 Lokomotiv Yerevan
Ararat Yerevan 
16/05 23:00
AET 
 Gandzasar Kapan
Alashkert 
90min [0-0], 120min [1-1], Penalty [4-3], Gandzasar Kapan win
18/09 20:00
FT 
 Pyunik B
Erebuni 
17/09 20:00
FT 
 Ararat Yerevan 2
Junior Sevan 
17/09 20:00
FT 
2 Banants C
Shirak Gjumri B 1
17/09 16:30
FT 
 Yerevan
Banants B 
14/09 20:00
FT 
 Lokomotiv Yerevan
Alashkert B Martuni 
04/09 20:30
FT 
 Banants C
Ararat Yerevan 2 
03/09 20:30
FT 
1 Banants B
Junior Sevan 1
03/09 20:00
FT 
 Alashkert B Martuni
Gandzasar Kapan B 1
03/09 20:00
FT 
1 Erebuni
Yerevan 
03/09 20:00
FT 
 Shirak Gjumri B
Lokomotiv Yerevan 
28/08 21:00
FT 
 Yerevan
Ararat Armenia B 
28/08 21:00
FT 
 Junior Sevan
Erebuni 
27/08 21:00
FT 
1 Ararat Yerevan 2
Banants B 
27/08 21:00
FT 
 Lokomotiv Yerevan
Banants C 
27/08 21:00
FT 
 Pyunik B
Alashkert B Martuni 
24/08 21:00
FT 
 Erebuni
Banants B 
24/08 21:00
FT 
 Lokomotiv Yerevan
Ararat Yerevan 2 
24/08 19:00
FT 
 Banants C
Gandzasar Kapan B 
24/08 19:00
FT 
 Shirak Gjumri B
Pyunik B 
23/08 21:00
FT 
 Alashkert B Martuni
Yerevan 
23/08 21:00
FT 
 Ararat Armenia B
Junior Sevan 
21/08 21:00
FT 
 Pyunik B
Banants C 
21/08 21:00
FT 
 Ararat Yerevan 2
Erebuni 
20/08 21:00
FT 
 Yerevan
Shirak Gjumri B 
20/08 21:00
FT 
 Junior Sevan
Alashkert B Martuni 
20/08 20:00
FT 
 Banants B
Ararat Armenia B 
06/08 21:00
FT 
 Banants C
Yerevan 
06/08 20:00
FT 
1 Alashkert B Martuni
Banants B 
06/08 20:00
FT 
 Lokomotiv Yerevan
Pyunik B 
06/08 20:00
FT 
 Ararat Armenia B
Erebuni 
06/08 20:00
FT 
 Shirak Gjumri B
Junior Sevan 
06/08 19:00
FT 
 Gandzasar Kapan B
Ararat Yerevan 2 
28/05 21:00
FT 
 Banants B
Pyunik B 
25/05 21:00
FT 
 Lori
Gandzasar Kapan B 
21/05 21:00
FT 
 Alashkert B Martuni
Lori 
21/05 21:00
FT 
 Avan Academy
Banants B 
21/05 21:00
FT 
 Pyunik B
Erebuni 
21/05 21:00
FT 
 Gandzasar Kapan B
Ararat Yerevan 2 
17/05 21:00
FT 
 Ararat Yerevan 2
Avan Academy 
14/05 21:00
FT 
 Erebuni
Avan Academy 
14/05 21:00
FT 
 Banants B
Gandzasar Kapan B 
14/05 21:00
FT 
 Ararat Yerevan 2
Alashkert B Martuni 
14/05 21:00
FT 
 Lori
Shirak Gjumri B 
07/05 21:00
FT 
 Shirak Gjumri B
Ararat Yerevan 2 
07/05 21:00
FT 
 Alashkert B Martuni
Banants B 
07/05 21:00
FT 
 Avan Academy
Pyunik B 
06/05 21:00
FT 
 Erebuni
Gandzasar Kapan B