livescore - live soccer scores

Argentina Soccer Results & Scores

17/01 09:10
FT 
 CA Banfield
Gimnasia LP 
13/01 08:30
FT 
 San Martin Mendoza
Gimnasia Mendoza 
12/01 08:30
AET 
 Deportivo Maipu
Godoy Cruz 
90 minutes[1-1],Penalty Kicks[3-0]
21/12 04:15
FT 
 Deportivo Riestra
Deportivo Moron 
20/12 06:30
FT 
 Defensores de Belgrano
Excursionistas 1
20/12 04:10
FT 
 Almirante Brown
Deportivo Espanol 1
18/12 06:40
FT 
 Atletico Atlanta
Club Atletico Acassuso 
18/12 04:40
FT 
1 Ca Platense
UAI Urquiza 1
17/12 07:20
FT 
 Estudiantes de Caseros
Club Atletico Colegiales 1
17/12 04:00
FT 
 Tristan Suarez
Talleres Rem De Escalada 
17/12 04:00
FT 
 San Telmo
Villa San Carlos 1
15/12 04:00
FT 
 CA Fenix Pilar
Barracas Central 
13/12 08:05
FT 
 Deportivo Moron
Defensores de Belgrano 1
13/12 04:00
FT 
 Villa San Carlos
Ca Platense 
13/12 04:00
FT 
 Deportivo Espanol
San Telmo 
12/12 04:00
FT 
 Talleres Rem De Escalada
Deportivo Riestra 
12/12 04:00
FT 
 Club Atletico Colegiales
Tristan Suarez 
11/12 04:05
FT 
 Comunicaciones BsAs
Atletico Atlanta 
21/12 04:00
FT 
1 Sportivo Dock Sud
Deportivo Merlo 
20/12 04:10
FT 
 Argentino De Merlo
El Porvenir 
19/12 04:00
FT 
 Deportivo Armenio
Argentino de Quilmes 
18/12 04:00
FT 
 Central Cordoba
Sacachispas 
18/12 04:00
FT 
 Deportivo Laferrere
Defensores De Cambaceres 1
18/12 04:00
FT 
1 Justo Jose De Urquiza
Club Lujan 1
18/12 04:00
FT 
 Berazategui
Defensores Unidos 
18/12 04:00
FT 
 Canuelas
San Martin Burzaco 
17/12 04:15
FT 
 Sportivo Barracas
Sportivo Italiano 
17/12 04:00
FT 
 Ferrocarril Midland
Ca San Miguel 
15/12 04:00
FT 
 San Martin Burzaco
Central Cordoba 
14/12 04:20
FT 
 Defensores De Cambaceres
Justo Jose De Urquiza 
14/12 04:00
FT 
 Sacachispas
Deportivo Laferrere 
13/12 04:00
FT 
 El Porvenir
Ferrocarril Midland 
12/12 04:00
FT 
 Ca San Miguel
Canuelas 1
12/12 04:00
FT 
1 Club Lujan
Sportivo Dock Sud 
20/12 08:15
FT 
 Tigre
Atletico Tucuman 
20/12 06:00
FT 
 Quilmes
Temperley 
19/12 07:00
FT 
 Olimpo
River Plate 
19/12 06:30
FT 
 Newells Old Boys
San Martin San Juan 
19/12 05:30
FT 
 Boca Juniors
Colon 
19/12 05:00
FT 
 Arsenal de Sarandi
Velez Sarsfield 1
19/12 04:00
FT 
 Belgrano
Rosario Central 1
19/12 04:00
FT 
 Lanus
San Lorenzo 
18/12 07:00
FT 
 Independiente
CA Banfield 
18/12 06:30
FT 
 Atletico Rafaela
Patronato Parana 
18/12 05:15
FT 
1 Union Santa Fe
Racing Club 
18/12 04:00
FT 
 Sarmiento Junin
Aldosivi 
18/12 04:00
FT 
 Estudiantes La Plata
Defensa Y Justicia 
17/12 08:15
FT 
 Godoy Cruz
Gimnasia LP 
17/12 06:00
FT 
 CA Huracan
Talleres Cordoba 
13/12 08:15
FT 
 Defensa Y Justicia
Arsenal de Sarandi 1
12/12 08:15
FT 
 Atletico Tucuman
Quilmes 
12/12 07:00
FT 
 Rosario Central
Lanus 
12/12 06:15
FT 
 Colon
Independiente 
12/12 06:00
FT 
 San Martin San Juan
Estudiantes La Plata 
12/12 06:00
FT 
 CA Banfield
CA Huracan 1
12/12 04:00
FT 
 River Plate
Boca Juniors 
11/12 07:00
FT 
 Racing Club
Olimpo 
11/12 06:15
FT 
 Gimnasia LP
Belgrano 
11/12 04:00
FT 
 Talleres Cordoba
Newells Old Boys 
20/12 08:05
FT 
 Ferrol Carril Oeste
All Boys 
20/12 04:00
FT 
 Los Andes
San Martin Tucuman 
20/12 04:00
FT 
 Almagro
Guillermo Brown 
19/12 07:30
FT 
 Boca Unidos
Atletico Parana 
19/12 07:00
FT 
 Santa Marina Tandil
CA Douglas Haig 
19/12 06:00
FT 
 Independiente Rivadavia
Villa Dalmine 
19/12 05:00
FT 
 Central Cordoba Sde
CA Brown Adrogue 
19/12 04:30
FT 
 Csyd Juventud Unida Gualeguaychu
Crucero del Norte 
19/12 04:05
FT 
 Nueva Chicago
Instituto 
19/12 04:00
FT 
 Gimnasia Jujuy
Chacarita Juniors 
19/12 04:00
FT 
 Flandria
Estudiantes De San Luis 1
15/12 08:30
FT 
 San Martin Tucuman
Csyd Juventud Unida Gualeguaychu 
15/12 08:05
FT 
 Villa Dalmine
Boca Unidos 
15/12 08:00
FT 
 Estudiantes De San Luis
Santa Marina Tandil 
15/12 07:05
FT 
 Argentinos Juniors
Nueva Chicago 
15/12 06:30
FT 
 Instituto
Gimnasia Jujuy 1
15/12 05:00
FT 
 CA Douglas Haig
Independiente Rivadavia 
15/12 04:30
FT 
 Crucero del Norte
Flandria 1
15/12 04:00
FT 
 Guillermo Brown
Ferrol Carril Oeste 
14/12 08:05
FT 
 Chacarita Juniors
Los Andes 
14/12 08:00
FT 
 Atletico Parana
Central Cordoba Sde 
14/12 04:00
FT 
 CA Brown Adrogue
Almagro 
12/12 07:00
FT 
 Gimnasia Jujuy
Argentinos Juniors 
11/12 04:05
FT 
 Csyd Juventud Unida Gualeguaychu
Chacarita Juniors 1
18/12 05:00
FT 
2 Union Villa Krause
Gimnasia Mendoza 
18/12 04:00
FT 
 San Jorge Tucuman
Juventud Antoniana 
17/12 20:00
FT 
 Defensores De Belgrano Reserves
Rosario Central Reserves 
17/12 20:00
FT 
 Lanus Reserves
San Lorenzo Reserves 
16/12 20:00
FT 
 Newells Reserves
San Martin De San Juan Reserves 
16/12 20:00
FT 
 Tigre Reserves
Atletico Tucuman Reserve 
13/12 20:05
FT 
 Defensa Y Justicia Reserves
Arsenal De Sarandi Reserves 
17/12 09:00
FT 
 Gimnasia Ytiro
Concepcion 
17/12 08:00
FT 
 Club Cipolletti
Independiente Neuquen 1
12/12 05:30
FT 
 Independiente Neuquen
Villa Mitre 
16/12 08:10
FT 
 River Plate
Rosario Central 1
15/12 04:00
FT 
1 Centro Espanol
Central Ballester 
13/12 04:30
FT 
2 Ca Lugano
Argentino De Rosario 
13/12 04:20
FT 
 Puerto Nuevo
Victoriano Arenas 1
13/12 04:05
FT 
 Claypole
Deportivo Muniz 2
13/12 04:00
FT 
 General Lamadrid
Ca Atlas 
13/12 04:00
FT 
 Leandro N Alem
Yupanqui 1