livescore - live soccer scores

Soccer Results: 01 Nov 2018 Soccer Scores & Results

02/11 03:45
FT 
 Manchester City
Fulham 
02/11 03:45
FT 
 Racing de Santander
Real Betis 
02/11 01:30
FT 
 Almeria
Villarreal 
02/11 01:30
FT 
 Cadiz
Espanyol 
01/11 23:15
FT 
 Villanovense
Sevilla 
01/11 23:15
FT 
 Celta Vigo
Real Sociedad 
01/11 19:00
FT 
 Sporting de Gijon
Eibar 
02/11 01:00
FT 
1 Zulte-Waregem
Standard Liege 
01/11 21:30
FT 
 Anderlecht
Lokeren 
02/11 03:45
FT 
 Feyenoord Rotterdam
ADO Den Haag 
02/11 01:30
FT 
 NEC Nijmegen
Fortuna Sittard 
02/11 08:45
FT 
 Defensa Y Justicia
Atletico Junior Barranquilla 
02/11 01:00
FT 
 Spartak Moscow
Anzhi 
02/11 00:00
FT 
 FK Rostov
Zenit St Petersburg 
01/11 23:00
AET 
 Krylya Sovetov Samara
Krasnodar 
90min [1-1], 120min [1-2], Krasnodar win
02/11 11:00
FT 
 Los Angeles
Real Salt Lake 
02/11 08:00
AET 
 DC United
Columbus Crew 
90 minutes[1-1], 120 minutes[2-2], Penalty Kicks[2-3]
01/11 20:30
FT 
 Japan U19
Saudi Arabia U19 
01/11 17:00
FT 
1 Qatar U19
South Korea U19 
01/11 21:00
FT 
 Switzerland U17
Scotland U17 
01/11 21:00
FT 
 Cyprus U17
Kosovo U17 1
01/11 23:00
FT 
 Usm Annaba
Asm Oran 
01/11 22:00
FT 
 Mc Saida
Mc Magra 
01/11 22:00
FT 
 A Bou Saada
Rc Relizane 
01/11 19:30
FT 
 Rc Kouba U21
Wa Tlemcen U21 1
01/11 18:10
FT 
 Mc Saida U21
Nc Magra U21 
01/11 18:00
FT 
 Usm Blida U21
Usm El Harrach U21 
01/11 18:00
FT 
 Usm Annaba U21
Asm Oran U21 
02/11 02:30
FT 
2 Newells Old Boys
Rosario Central 1
02/11 02:30
FT 
 Talleres Remedios Reserves
Deportivo Espanol Reserves 
02/11 02:10
FT 
 Uai Urquiza Reserves
Ca Estudiantes Caseros Reserves 
02/11 02:00
FT 
 Ca San Miguel Reserves
Almirante Brown Reserves 
01/11 22:00
FT 
 Ca San Telmo Reserves
Atletico Fenix Reserves 
01/11 22:00
FT 
 Tristan Suarez Reserves
Acassuso Reserves 
01/11 21:00
FT 
 All Boys Reserves
Club Comunicaciones Reserves 
01/11 16:30
FT 
 Melbourne Victory Womens
Newcastle Jets Womens 
01/11 21:00
FT 
 Favoritner Ac
Sv Gerasdorf Stammer 
01/11 21:00
FT 
 Sc Pernegg
Irdning 
01/11 18:00
FT 
 Grazer AK
Kapfenberg Superfund 
01/11 19:00
FT 
1 Sabail 2
Zaqatala 
01/11 19:00
FT 
 Standard Sumgayit 2
Qaradag Lokbatan 
01/11 19:00
FT 
 Zira 2
Fk Kapaz Ganca 1
01/11 18:00
FT 
 Turan Tovuz
Keshla 2 
01/11 23:00
FT 
 Al Ittifaq
Busaiteen 
01/11 23:00
FT 
 Al Ahli Bhr
Bahrain Sc 
02/11 02:00
FT 
 Genk Womens
Club Brugge Womens 
01/11 22:00
FT 
 Svelta Melsele Womens
Massenhoven Vc Womens 
01/11 21:00
FT 
 Ladies Genk B Womens
Kv Mechelen Womens 
02/11 02:00
FT 
 Abc Rn Youth
America Pe Youth 1
02/11 08:30
FT 
1 Juventude Rs
Brasil De Pelotas Rs 
02/11 06:15
FT 
 Criciuma
Goias 
02/11 01:00
AET 
 Beroe
Botev Plovdiv 
90min [0-0], 120min [0-0], Penalty [3-4], Botev Plovdiv win
02/11 08:00
FT 
 Atletico Nacional
Deportiva Once Caldas 
02/11 04:00
FT 
1 Union Magdalena
Valledupar 
02/11 10:00
FT 
 CD Motagua
Herediano 
02/11 07:15
FT 
 Honduras U20
Dominican Republic U20 
02/11 05:30
FT 
 Costa Rica U20
Bermuda U20 
02/11 05:00
FT 
 Usa U20
Puerto Rico U20 1
02/11 03:00
FT 
 Suriname U20
Us Virgin Islands U20 
02/11 00:45
FT 
 Antigua Barbuda U20
Saint Maarten U20 
02/11 00:45
FT 
 Trinidad Tobago U20
St Vincent The Grenadine U20 
01/11 22:30
FT 
 Cuba U20
Belize U20 
02/11 01:00
FT 
 Usti nad Labem
Hradec Kralove 
02/11 02:30
FT 
 Midtjylland
Kobenhavn 
02/11 03:00
FT 
1 Tecnico Universitario Reserves
Macara Reserves 
02/11 00:15
FT 
 El Nacional Reserves
Independiente Del Valle Reserves 1
02/11 00:15
FT 
 Barcelona Guayaquil Reserves
Sd Aucas Reserves 
01/11 22:00
FT 
 Delfin Sc Reserves
Deportivo Cuenca Reserves 
02/11 02:30
FT 
 Wadi Degla SC
El Zamalek 1
01/11 23:30
FT 
1 Petrojet
Misr Elmaqasah 
01/11 21:00
FT 
 Haras El Hedoud
Arab Contractors 
02/11 09:30
FT 
 Santa Tecla
Alianza San Salvador 
02/11 01:00
FT 
 Keila Jk
Nomme Jk Kalju Ii 
02/11 03:30
FT 
 Glasgow City Womens
Barcelona Womens 
02/11 01:30
FT 
 Slavia Praha Womens
Rosengard Womens 
02/11 03:30
FT 
1 Cholet So
Chambly 
01/11 21:00
FT 
1 Tsv Nordlingen
Tsv Rain Am Lech 1
02/11 01:30
FT 
 Pas Giannina
Thyella Kamari 
01/11 21:00
FT 
 Apollon Smirnis
Apollon Paralimniou 
01/11 21:00
FT 
 Kerkyra
Xanthi 
02/11 02:00
FT 
 Nueva Concepcion
CD Marquense 
02/11 03:00
FT 
 Diosgyori Vtk Womens
Ferencvarosi Tc Womens 
01/11 19:30
FT 
 Chennai City
Churchill Brothers 
01/11 16:30
FT 
 Shillong Lajong FC
East Bengal 
01/11 18:30
FT 
 Corps Of Signals
Guardian Angel 
01/11 22:00
FT 
 Jamshedpur
Goa 
01/11 17:00
FT 
 Persiraja Aceh
Pss Sleman 
01/11 21:00
AET 
 Esteghlal Tehran
Saipa 1
90min [2-2], 120min [2-2], Penalty [1-3], Saipa win
02/11 03:45
FT 
2 St Francis
Kilbarrack United 2
02/11 03:45
FT 
 Portlaoise Afc
Templeogue United 
02/11 02:30
FT 
 Bnot Netanya Womens
As Tel Aviv University Womens 
02/11 02:00
FT 
 Hapoel Beer Sheva Womens
Maccabi Kishronot Hadera Womens 
02/11 01:00
FT 
 Ironi Ramat Hasharon Womens
Maccabi Kiryat Gat Womens 
01/11 22:00
FT 
1 Fezzanese
Asd Bra 
02/11 00:30
FT 
1 Al Aqaba Sc
Al Salt 
01/11 22:00
FT 
 Al-Baq'a
AL-Sareeh 1
02/11 00:55
FT 
 Al-Arabi Club
Kazma 
01/11 22:35
FT 
 Al-Nasar
Al Ttadamon 
01/11 22:35
FT 
 Al Shabab Kuw
Al Fahaheel 1
02/11 02:05
FT 
 Rosenborg
Start Kristiansand 
01/11 23:30
FT 
 Al Oruba Sur
Sohar Club 
01/11 22:30
FT 
 Al Shabab Oma
Oman Club 
01/11 21:10
FT 
 Al Nasr(OMA)
Saham 
01/11 20:50
FT 
 AL-Nahda
Mrbat 
02/11 09:00
FT 
 Alianza Pan
Costa Del Este 
02/11 09:00
FT 
 Melgar
Comerciantes Unidos 1
02/11 06:45
FT 
 Sport Huancayo
Sport Rosario 
02/11 04:30
FT 
 Deportivo Union Comercio
Em Deportivo Binacional 
02/11 04:00
FT 
 Atletico Grau
Carlos Manucci 
02/11 02:00
FT 
 Juan Aurich
Union Huaral 1
01/11 23:00
FT 
 Braga U19
Aves U19 
01/11 23:00
FT 
 Boavista U19
Sc Freamunde U19 1
02/11 00:00
FT 
 Maritimo U19
Academica Coimbra U19 
01/11 23:00
FT 
 Alcanenense U19
Benfica U19 
01/11 23:00
FT 
1 Vitoria Setubal U19
Cova Piedade U19 
01/11 23:00
FT 
 Uniao Leiria U19
Tondela U19 
01/11 23:00
FT 
 Alverca U19
Belenenses U19 
01/11 22:30
FT 
 Al Muaidar Club
Al Bidda Sc 
02/11 03:45
FT 
 Dunarea Calarasi
Steaua Bucuresti 1
02/11 01:00
AET 
 Csikszereda
Dinamo Bucuresti 
90min [2-2], 120min [3-3], Penalty [6-5], Csikszereda win
01/11 23:00
FT 
 Dynamo Samarra Futsal
Sibiryak Bratsk Futsal 
02/11 00:50
FT 
 Al Ittihad Ksa
Al-Raed 
01/11 23:25
FT 
 Al Wehda Mecca
Al Shabab Ksa 
01/11 23:00
FT 
 Al Baten
Al Hazm 
01/11 23:00
FT 
 Al Faisaly Harmah
Al-Ettifaq 
01/11 22:35
FT 
 Al-Fath
Al Feiha 
01/11 21:30
FT 
 Nove Zamky
Nove Mesto 
01/11 18:00
FT 
 Lokomotiva Devinska Nova Ves
Tj Rovinka 
02/11 01:00
FT 
 CD Lagun Onak
SD Deusto 
02/11 00:30
FT 
 Bergantinos
Ud Somozas 
02/11 00:00
FT 
 Atletico Bembibre
Atletico Astorga 
02/11 00:00
FT 
 Huetor Tajar
Guadix 
01/11 19:00
FT 
1 Cd San Roque De Lepe
Atletico Espeleno 1
01/11 19:00
FT 
 Velez
Cd Huetor Vega 
01/11 19:00
FT 
1 Ecija Balompie
AD Ceuta 
01/11 19:00
FT 
 Cerdanyola del Valles
Santfeliuenc 
01/11 19:00
FT 
 Constancia
CD Manacor 
01/11 19:00
FT 
 Cd Calamonte
Arroyo Club Polideportivo 
01/11 19:00
FT 
 Cd Utrera
Xerez CD 
01/11 19:00
FT 
 Silva SD
Cd Choco 
01/11 18:45
FT 
 Racing B
Cf Vimenor 
01/11 18:45
FT 
 Crevillente
CD Olimpic Xativa 
02/11 01:00
FT 
 Cd Gerena
Ud Los Barrios 
02/11 01:00
FT 
 L Entregu
San Claudio 1
02/11 01:00
FT 
 G Segoviana
Ud Santa Marta 
02/11 00:30
FT 
1 Martos Club Deportivo
CD Alhaurino 1
02/11 00:30
FT 
 Ud Paiosaco
Cd Boiro 
02/11 00:00
FT 
 Cd Coria
Cacereno 1
02/11 00:00
FT 
 UD Gijon Industrial
Club Siero 
02/11 00:00
FT 
 Motril
Ud San Pedro 
02/11 00:00
FT 
 Guadalcacin Cd
Ciudad Lucena 
02/11 00:00
FT 
 Cd Murense
Cd Binissalem 
02/11 00:00
FT 
 Cd Valdelacalzada
Jerez 
02/11 00:00
FT 
 Zamudio SD
Ordizia Ke 
02/11 00:00
FT 
 Cd Cristo Atletico
Cd La Granja 
01/11 23:30
FT 
 Cd Algar
Ud Los Garres 
01/11 23:30
FT 
 Ca Cirbonero
Cd Ardoi Draw 1
01/11 23:30
FT 
 Udc Txantrea Kke
Valle de Egues 1
01/11 23:30
FT 
 Tuoer De Cilliers
Burgos Promesas 
01/11 23:30
FT 
 La Baneza
Cultural Leonesa B 
01/11 23:30
FT 
 Utebo
Calamocha 
01/11 23:30
FT 
 Cd Beti Onak
AD San Juan 
01/11 23:30
FT 
 Figueres
Grama 
01/11 23:15
FT 
 Atzeneta Ue
Paiporta 
01/11 23:00
FT 
1 Minera
Olimpico De Totana 
01/11 23:00
FT 
 Cd Cebrerena
Sc Uxama 
01/11 23:00
FT 
 Cd Guarnizo
Cd Naval 
01/11 23:00
FT 
 Tamar Ritter
Illueca 
01/11 23:00
FT 
 Briviesca Norpetrol
Real Avila CF 
01/11 23:00
FT 
 Villanueva
San Juan De Mozarrifar 
01/11 20:30
FT 
 Marino
Ud Tamaraceite 
01/11 20:00
FT 
 Unión Viera
Tenisca 
01/11 19:30
FT 
1 Ud Llanera
Ei San Martin 
01/11 19:15
FT 
 Beroil Bupolsa
Almazan 
01/11 19:00
FT 
 Algeciras
Cordoba B 
01/11 19:00
FT 
1 Xerez CD
Coria 
01/11 19:00
FT 
 Cartagena B
Mar Menor 
01/11 19:00
FT 
1 Extremadura B
Castuera 
01/11 19:00
FT 
 Univ. Oviedo
Marino luanco 
01/11 19:00
FT 
 Ce Europa
Pobla De Mafumet Cf 
01/11 19:00
FT 
2 Santboia
Terrassa 
01/11 19:00
FT 
 Ue Castelldefels
Vilafranca 
01/11 19:00
FT 
 Jove Espanol
Villarreal C 
01/11 19:00
FT 
 Ud Paterna
Ud Rayo Ibense 
01/11 19:00
FT 
 San Agustin
Cd Canillas 
01/11 19:00
FT 
1 Cd La Virgen Del Camino
Zamora Barinas 
01/11 19:00
FT 
 Alhaurin De La Torre
Juventud Torremolinos 2
01/11 19:00
FT 
 Atarfe Industrial
Cd Rincon 
01/11 19:00
FT 
 Cd Diocesano
Ad Llerenense 
01/11 19:00
FT 
 Alesves
Ucd Burlades 
01/11 19:00
FT 
 San Lorenzo De Flumen
CD Belchite 97 
01/11 19:00
FT 
 Ribamontan Al Mar
Atletico Albericia 
01/11 19:00
FT 
 Martinenc
Asco 
01/11 19:00
FT 
 Ua Horta
Ue Sants 
01/11 18:30
FT 
 Cd Cabecense
Real Betis B 
01/11 18:30
FT 
1 Muleno
La Hoya Lorca 
01/11 18:30
FT 
 Mra Navarra
Cd Huarte 
01/11 18:15
FT 
 Santurtzi Cd
Amurrio 1
01/11 18:15
FT 
 Sd San Pedro
Pasaia Ke 
02/11 03:00
FT 
 Cd 26 De Febrero U19
Granada U19 
02/11 00:00
FT 
1 Cordoba U19
Almeria U19 
01/11 19:30
FT 
 Ud Tomares U19
Vazquez Cultural U19 
01/11 19:00
FT 
 Cadiz U19
Gimnastica Ceuta U19 
01/11 19:00
FT 
 Seneca U19
Calavera U19 1
01/11 19:00
FT 
 Danok Bat U19
Eibar U19 
01/11 18:10
FT 
 San Felix U19
Rusadir U19 
02/11 02:00
FT 
 Ostersunds
AIK Solna 1
02/11 02:00
FT 
 Malmo
Orebro 
02/11 02:00
FT 
 Brommapojkarna Womens
Aik Solna Womens 
02/11 03:15
AET 
 St. Gallen
Sion 
90min [1-1], 120min [1-2], Sion win
02/11 02:30
FT 
 Rapperswil Jona
Kriens 
02/11 02:30
FT 
 Chiasso
Luzern 
02/11 01:30
FT 
 Genclerbirligi
Diyarbakirspor 
02/11 00:00
FT 
 Balikesirspor
Pendikspor 
02/11 00:00
FT 
 Goztepe
Cengelkoyspor 
01/11 22:00
FT 
 Menemen Belediye Spor
Zonguldak 1
01/11 20:00
AET 
1 Adana Demirspor
Dersimspor 
90min [1-1], 120min [3-1], Adana Demirspor win
01/11 18:30
FT 
 Etimesgut Belediye Spor
Istanbulspor 
01/11 18:00
FT 
 Sariyer
Rizespor 
01/11 17:55
AET 
 Gumushanespor
Giresunspor 
90 minutes[2-2], 120 minutes[2-2], Penalty Kicks[3-5]
01/11 23:30
FT 
 Al Wehda UAE
Al Ahli Dubai 
01/11 20:55
FT 
 Al-Wasl
Ahli Al-Fujirah 1
01/11 20:50
FT 
 Dabba Al-Fujairah
Al-Jazira UAE 
01/11 21:05
FT 
 Al Dhafra R
Baniyas Sc Reserves 
01/11 20:55
FT 
 Ajman Reserve
Al Ittihad Kalba Reserves 
02/11 09:10
FT 
 Irving City
Dallas Elite 
01/11 21:00
FT 
1 Buxoro
Kuruvchi Bunyodkor 
01/11 21:00
FT 
 Pakhtakor Tashkent
Navbahor Namangan 
02/11 03:15
FT 
 Haiti U20
Saint Lucia U20 
02/11 00:05
FT 
 Cs Constantine
Usm Bel Abbes 
01/11 21:00
FT 
 Nasaf Qarshi
Kokand 1912 
01/11 20:30
FT 
 Montenegro U19
Hungary U19 
01/11 18:15
FT 
 Meg
Kickstart 
01/11 18:00
FT 
 Germany Womans U17
Denmark Womens U17 
01/11 16:20
FT 
 Rwf
Parikrama