livescore - live soccer scores

Soccer Results: 31 Oct 2018 Soccer Scores & Results

01/11 03:30
FT 
 AC Milan
Genoa 
01/11 04:00
FT 
 Middlesbrough
Crystal Palace 
01/11 03:45
FT 
1 Arsenal
Blackpool 1
01/11 03:45
FT 
 Chelsea
Derby County 
01/11 03:45
FT 
 West Ham
Tottenham Hotspur 
01/11 04:30
FT 
1 Cultural Leonesa
Barcelona 
01/11 03:30
FT 
 Mallorca
Valladolid 
01/11 03:30
FT 
 Alaves
Girona 
01/11 03:30
FT 
 Cordoba
Getafe 
01/11 02:30
FT 
 UD Melilla
Real Madrid 
01/11 03:45
FT 
 Monchengladbach
Bayer Leverkusen 
01/11 03:45
FT 
 RB Leipzig
Hoffenheim 
01/11 03:45
FT 
 Holstein Kiel
Freiburg 
01/11 03:45
FT 
 Arminia Bielefeld
MSV Duisburg 
01/11 01:30
AET 
 Hansa Rostock
Nurnberg 
90min [1-1], 120min [2-2], Penalty [2-4], Nurnberg win
01/11 01:30
AET 
 Koln
Schalke 04 
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [5-6], Schalke 04 win
01/11 01:30
AET 
 Borussia Dortmund
Union Berlin 1
90min [2-2], 120min [3-2], Borussia Dortmund win
01/11 01:30
FT 
 Sc Weiche Flensburg 08
Werder Bremen 
01/11 04:05
FT 
 Le Havre
ES Troyes AC 
01/11 04:05
FT 
 Metz
Amiens 
01/11 04:05
AET 
 Guingamp
Angers SCO 
90min [0-0], Penalty [3-2], Guingamp win
01/11 04:05
AET 
 Stade Reims
Orleans US 45 
90min [1-1], Penalty [2-3], Orleans US 45 win
01/11 04:05
FT 
 Toulouse
Lorient 
01/11 04:05
FT 
 Dijon
Caen 
01/11 01:45
FT 
 Nice
Auxerre 1
01/11 03:30
FT 
 Kortrijk
Red Star Waasland-Beveren 
01/11 03:30
FT 
 AS Eupen
Cercle Brugge 
01/11 03:30
FT 
 Royal Antwerp
Genk 
01/11 03:45
FT 
 Ajax Amsterdam
Go Ahead Eagles 
01/11 02:45
FT 
 Willem II
Spakenburg 
01/11 02:45
FT 
 Kfc Katelijne Waver
SC Heerenveen 
01/11 02:45
FT 
 AZ Alkmaar
VVV Venlo 
01/11 02:45
FT 
 Utrecht
ASWH 1
01/11 02:45
FT 
 Emmen
|Odin 59| 
01/11 01:30
FT 
 Heracles Almelo
Vitesse Arnhem 
01/11 03:45
FT 
 Dundee
Celtic 
01/11 03:45
FT 
 Hearts
Hibernian 1
01/11 03:45
FT 
 Aberdeen
Hamilton 1
01/11 03:45
FT 
1 St. Mirren
Motherwell 
01/11 03:45
FT 
 Livingston
St. Johnstone 
01/11 03:45
FT 
 Glasgow Rangers
Kilmarnock 
01/11 08:45
FT 
 Palmeiras
Boca Juniors 
01/11 08:45
AET 
 Atletico Paranaense
Bahia 
90 minutes[0-1], Double bouts[1-1], Penalty Kicks[4-1]
01/11 06:30
FT 
1 Nacional Montevideo
Fluminense 
01/11 00:30
FT 
1 Lokomotiv Moscow
Yenisey Krasnoyarsk 
01/11 00:30
FT 
 Terek Groznyi
Arsenal Tula 
31/10 22:00
AET 
 Ural Sr
Volga Olimpiets 
90min [0-0], 120min [2-0], Ural Sr win
31/10 19:00
FT 
 Gazovik Orenburg
FK Tyumen 
01/11 09:50
FT 
 Dallas
Portland Timbers 1
01/11 07:00
FT 
 New York City
Philadelphia Union 
31/10 18:00
FT 
 Kashima Antlers
Cerezo Osaka 
31/10 20:00
FT 
1 Luxembourg U17
Finland U17 
31/10 20:00
FT 
 Poland U17
France U17 
31/10 19:00
FT 
1 Greece U17
Belgium U17 
31/10 19:00
FT 
 Moldova U17
Latvia U17 
01/11 10:35
FT 
 Monterrey
Cruz Azul 
01/11 01:00
FT 
 Us Biskra
Mc El Eulma 
01/11 00:00
FT 
 Jsm Bejaia
Jsm Skikda 1
01/11 00:00
FT 
1 Aso Chlef
Es Mostaganem 
31/10 22:00
FT 
 Rc Kouba
Wa Tlemcen 1
31/10 22:00
FT 
 Usm Blida
Usm El Harrach 
31/10 21:00
FT 
 Aso Chlef U21
Es Mostaganem U21 
01/11 06:00
AET 
1 San Lorenzo
Temperley 
90min [1-1], Penalty [1-4], Temperley win
31/10 23:00
FT 
 Avan Academy
Alashkert 1
31/10 19:00
FT 
 Shirak
Gandzasar Kapan 
31/10 19:00
FT 
 Ararat Yerevan
Banants 
31/10 18:00
FT 
 Artsakh
Pyunik 
01/11 02:10
FT 
 SV Ried
SC Wiener Neustadt 1
01/11 02:00
FT 
1 Lafnitz
St.Polten 
01/11 01:30
FT 
 Austria Lustenau
Red Bull Salzburg 
01/11 01:30
FT 
 Rheindorf Altach
LASK Linz 
01/11 01:00
FT 
 Wolfsberger AC
Rapid Wien 
31/10 23:00
FT 
1 FK Inter Baku
Qarabag 
01/11 01:45
FT 
 Dinamo Brest
BATE Borisov 
31/10 21:45
FT 
 Shakhter Soligorsk
Vitebsk 
01/11 03:30
FT 
 Roeselare
Westerlo 
01/11 06:00
FT 
 Saint Joss Hokkaido Futsal
Corinthians Futsal 
01/11 01:00
AET 
 Ludogorets Razgrad
Slavia Sofia 
90min [2-2], 120min [2-2], Penalty [4-3], Ludogorets Razgrad win
01/11 00:00
FT 
 Etar Veliko Tarnovo
Vereya 
31/10 20:00
FT 
 Lokomotiv Sofia
Septemvri Simitli 
01/11 02:00
FT 
 Csyd Barnechea
Melipilla 
01/11 08:30
FT 
 Cucuta
Real Cartagena 
01/11 04:00
FT 
 Llaneros de Guanare
Cortulua 1
01/11 01:00
FT 
 Puerto Golfito
Sporting San Jose 
01/11 02:00
FT 
 Varteks Varazdin
NK Rijeka 
31/10 23:00
AET 
1 HNK Sibenik
Hajduk Split 
90min [1-1], 120min [1-2], Hajduk Split win
31/10 21:00
FT 
 Zelina
Dinamo Zagreb 
31/10 21:00
FT 
 Marsonia
Slaven Belupo Koprivnica 
31/10 21:00
FT 
 Vinogradar
Jadran Gunja 
31/10 21:00
FT 
 NK Krk
ZNK Osijek 
01/11 01:00
FT 
 APOEL Nicosia
Omonia Nicosia 
01/11 00:30
AET 
 Viktoria Plzen
Banik Ostrava 1
90 minutes[2-2], 120 minutes[2-3]
31/10 22:30
FT 
 Mfk Karvina
Baumit Jablonec 
01/11 02:00
FT 
 Aalborg BK
Horsens 
01/11 02:00
AET 
 Kolding IF
Vejle 1
90 minutes[1-1], 120 minutes[3-1]
01/11 01:15
FT 
 Naestved
Aarhus AGF 
01/11 02:00
FT 
 Bronshoj
Hillerod Fodbold 
01/11 08:15
FT 
 Independiente Jose Teran
Guayaquil City 
01/11 03:45
AET 
 Kings Lynn
Buxton FC 
90min [1-1], 120min [1-2], Buxton FC win
01/11 03:45
FT 
 Lewes
Harlow Town 
01/11 03:00
FT 
 Derby County U23
Jong PSV Eindhoven 
01/11 03:00
FT 
 PSG Womens
Linkopings Fc Womens 
01/11 03:00
FT 
 Atletico De Madrid Womens
Wolfsburg womens 
01/11 02:30
FT 
 Fiorentina Womens
Chelsea Fc Womens 1
01/11 02:00
FT 
 Lyonnais Womens
Ajax Amsterdam Womens 
01/11 02:00
FT 
 Bayern Munich (w)
Zurich Frauen Womens 
01/11 01:00
FT 
 Brondby Womens
Lsk Kvinner Womens 
31/10 20:00
FT 
 Kpv
TPS Turku 
01/11 00:00
FT 
 Dinamo Tbilisi
Torpedo Kutaisi 
31/10 22:00
FT 
 Sc Concordia Hamburg
Teutonia 05 
31/10 22:00
FT 
 Wunstorf
Vfl Oythe 
31/10 21:00
FT 
 Altonaer
SC Victoria Hamburg 
31/10 21:00
FT 
 Sv Curslack Neuengamme
Sv Rugenbergen 
31/10 21:00
FT 
1 Vfl Pinneberg
Hamburg Eimsbutteler Bc 
31/10 21:00
FT 
 Sc Spelle Venhaus
Mtv Wolfenbuttel 
31/10 18:15
FT 
 Wedeler Tsv
Tsv Buchholz 08 1
31/10 23:15
FT 
 Iraklis 1908
Atromitos Athens 
31/10 23:15
FT 
 Aris Thessaloniki
Aittios Spata 
31/10 21:00
FT 
 Apollon Larissas
AEK Athens 
31/10 21:00
FT 
 Kissamikos
Panaitolikos Agrinio 
31/10 21:00
FT 
 Apollon Kalamaria
Panionios 
01/11 10:00
FT 
1 CSD Municipal
Club Comunicaciones 
01/11 09:00
FT 
 Coban Imperial
CD Puerto de Iztapa 
01/11 05:30
FT 
 Antigua Gfc
Deportivo Petapa 
01/11 05:00
FT 
 Guastatoya
Xelaju MC 
01/11 02:00
FT 
 CD Malacateco
Deportivo Sanarate 
01/11 02:00
FT 
 Siquinala
Deportivo Chiantla 
01/11 10:00
FT 
1 Csyd Sacachispas
Deportivo Jocotan 
01/11 10:00
FT 
 Quiche
CD Suchitepequez 
01/11 09:00
FT 
 Csd Solola
Deportivo Reu 
01/11 05:00
FT 
1 Csd Comunicaciones B
Universidad de San Carlos 
01/11 05:00
FT 
 Csyd Carcha
Club Aurora 
01/11 09:00
FT 
 Lobos Upnfm
CD Olimpia 
31/10 20:00
FT 
 Eastern A.A Football Team
Yuen Long 
31/10 18:00
FT 
 Debreceni Vsc U19
Diosgyor Vtk U19 
31/10 16:30
FT 
 Minerva Academy
Real Kashmir 
31/10 16:30
FT 
 Neroca
Gokulam Kerala 
31/10 21:30
FT 
 Chanmari
Chawnpui 
31/10 17:25
FT 
 Bethlehem Vt
Electric Veng 
31/10 22:00
FT 
 Bengaluru
Atletico De Kolkata 
31/10 16:30
FT 
 Persita Tangerang
Madura 1
31/10 19:15
AET 
 Mashin Sazi
Damash Gilan FC 
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [2-3], Damash Gilan FC win
01/11 04:00
FT 
 Newbridge Town
Firhouse Clover 
31/10 20:30
FT 
 Maccabi Tamra
Tzeirey Tamra 
01/11 03:00
FT 
 Hapoel Ramat Gan FC
Hapoel Ashkelon 1
01/11 01:00
FT 
 Hapoel Petah Tikva
Kfar Kasem 
01/11 04:00
FT 
 Lecce
Crotone 
01/11 02:00
FT 
 Salernitana
Livorno 
01/11 03:30
AET 
 Feralpisalo
Alto Adige/sudtirol 
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [4-3], Feralpisalo win
01/11 03:30
FT 
 Teramo
Sambenedettese 
01/11 01:30
AET 
 Renate Ac
Pomigliano 
90min [0-0], 120min [0-0], Penalty [5-6], Pomigliano win
01/11 01:30
FT 
 Pordenone Calcio Ssd
Vicenza 
31/10 23:30
FT 
 Imolese
Lucchese 
31/10 22:00
AET 
 Piacenza
Albinoleffe 
90min [0-0], 120min [0-0], Penalty [3-4], Albinoleffe win
31/10 21:30
FT 
 Pisa
Arzachena 
31/10 21:30
FT 
 Perugia Youth
Ascoli Youth 
31/10 21:30
FT 
 Brescia Youth
Verona U20 
31/10 21:30
FT 
 Cosenza Calcio Youth
Napoli U19 
31/10 21:30
FT 
1 Sampdoria U19
Spal Youth 
31/10 18:00
FT 
 Crotone Youth
Palermo U20 
01/11 03:30
FT 
 Juventus Womens
Orobica Womens 
31/10 22:00
FT 
 Gs Roma Womens
Tavagnacco Womens 
31/10 18:00
FT 
 Kamatamare Sanuki
Machida Zelvia 
31/10 21:00
FT 
 Shakhtyor Karagandy
Astana 
31/10 17:00
FT 
 Kyzylzhar Petropavlovsk
Kairat Almaty 
31/10 18:30
FT 
 Ulsan Hyundai Horang-i
Suwon Samsung Bluewings 
31/10 18:30
FT 
 Chunnam Dragons
Daegu 
01/11 00:45
FT 
 Kf Prishtina
Kf Trepca Mitrovice 1
31/10 20:30
FT 
 Gjilani
Klubi Futbollistik Kek U 
31/10 20:30
FT 
 Kf Llapi
Ballkani 
01/11 02:00
FT 
 FK Zalgiris Vilnius
Stumbras 
01/11 00:00
FT 
 Atlantas Klaipeda
Kauno Zalgiris 
01/11 00:00
FT 
 Suduva
Trakai 
01/11 02:30
FT 
 F91 Dudelange
Jeunesse Esch 
31/10 20:30
FT 
 Shkupi
Academy Pandev 
31/10 20:30
FT 
 Rabotnichki
Pobeda Prilep 
31/10 20:30
FT 
1 Belasica Strumica
FK Shkendija 79 
31/10 20:30
FT 
 Makedonija Gjorce Petrov
Vardar Skopje 
31/10 20:30
FT 
 Renova Cepciste
Sileks 
01/11 00:00
FT 
 Milsami
Cs Petrocub 
31/10 19:00
FT 
 Speranta Nisporeni
Sheriff 
31/10 19:00
FT 
 Zimbru Chisinau
Olimpia Balti 1
31/10 19:00
FT 
 Sfintul Gheorghe
Dinamo-Auto 
01/11 05:00
FT 
 Deportivo Ocotal
Walter Ferretti 
01/11 05:00
FT 
 Real Madriz
Juventus Managua 
01/11 03:45
FT 
1 Newry City Reserves
Glenavon Reserves 
01/11 03:00
FT 
 Stromsgodset
Lillestrom 
01/11 06:15
FT 
 Sol De America
Deportivo Santani 
01/11 03:00
AET 
1 Sportivo Luqueno
3 De Febrero 
90min [0-0], Penalty [5-4], Sportivo Luqueno win
01/11 06:45
FT 
 Academia Deportiva Cantolao
Deportivo Municipal 
01/11 04:30
FT 
 Utc Cajamarca
Real Garcilaso 
01/11 03:30
AET 
 GKS Katowice
Jagiellonia Bialystok 
90min [0-0], 120min [0-1], Jagiellonia Bialystok win
01/11 01:30
FT 
 Belchatow
Miedz Legnica 
01/11 01:00
FT 
 Wisla Pulawy
Rozwoj Katowice 
01/11 01:00
FT 
 Olimpia Grudziadz
Wisla Plock 
31/10 22:30
FT 
 LKS Nieciecza
Cracovia Krakow 
31/10 20:00
FT 
 Ks Legionovia Legionowo
Gornik Zabrze 
31/10 20:00
AET 
 Wisla Sandomierz
Podbeskidzie 
90min [2-2], 120min [3-2], Wisla Sandomierz win
31/10 21:00
FT 
 Blekitni Stargard Szczecinski
Radomiak Radom 
31/10 21:00
FT 
 Escola Varsovia Warszawa Youth
Legia Warszawa Youth 
01/11 05:15
FT 
 Sporting Lisbon
GD Estoril-Praia 
01/11 03:00
FT 
 Porto
Varzim 
01/11 00:00
FT 
 Feirense
Maritimo 
31/10 22:30
FT 
 Al-Wakra
Al Markhiya 
31/10 21:00
FT 
 Vasas Odorhei Womens
Heniu Prundu Bargaului Womens 
01/11 03:45
FT 
 Gaz Metan Medias
CFR Cluj 
01/11 01:00
AET 
1 Universitaea Cluj
Astra Ploiesti 
90min [3-3], 120min [3-4], Astra Ploiesti win
31/10 22:30
FT 
 CS Mioveni
Sepsi 
31/10 23:25
FT 
 Al Rbeea
Al Kawkab 
31/10 23:20
FT 
 Abha
Al Washm 
31/10 23:20
FT 
 Al Ansar
Al Qaisoma 
31/10 22:40
FT 
 Al Jeel
Al Mojzel 
31/10 20:30
FT 
 Al Ameade
Al Shoalah 
01/11 01:30
FT 
 Crvena Zvezda
Backa Backa Palanka 1
31/10 23:30
FT 
 Cukaricki
Partizan Belgrade 
31/10 23:00
FT 
 FK Vozdovac Beograd
FK Rad Beograd 
31/10 23:00
FT 
 Vojvodina
Radnik Surdulica 
31/10 23:00
FT 
 Radnicki Nis
Macva Sabac 
31/10 23:00
FT 
 FK Napredak Krusevac
Mladost Lucani 
31/10 20:00
FT 
 Spartak Subotica
Zemun 
31/10 20:00
FT 
 Dinamo Vranje
Proleter Novi Sad 
01/11 00:00
FT 
 Borac Cacak
Teleoptik 
31/10 20:30
FT 
 Buducnost Dobanovci
Zarkovo 
31/10 20:30
FT 
 FK Bezanija
Karadjordje Topola 
31/10 20:30
FT 
 Indjija
Sloboda Uzice Sevojno 
31/10 20:30
FT 
 Novi Pazar
OFK Becej 1918 
31/10 20:30
FT 
 Radnicki 1923 Kragujevac
Trajal 
31/10 20:30
FT 
 Sindjelic Belgrad
FK Metalac Gornji Milanovac 
31/10 20:30
FT 
1 Zlatibor
FK Javor Ivanjica 
31/10 21:00
FT 
 Sava Kranj
Tinex Sencur 
31/10 18:00
FT 
 Mfk Zemplin Michalovce U19
Poprad U19 
31/10 17:00
FT 
 Mfk Kosice U19
Tesla Stropkovu19 
31/10 21:00
FT 
 Jadran Dekani
Ask Bravo Publikum 
31/10 21:00
FT 
 Nk Radomlje
Bilje 
31/10 18:30
FT 
 Mnk Ljubljana
Rogaska 
01/11 03:00
FT 
 NK Olimpija Ljubljana
Koper 
01/11 01:00
FT 
 NK Aluminij
Krsko Posavlje 
01/11 00:00
FT 
 Domzale
NK Maribor 
31/10 20:00
FT 
 NK Mura 05
Gorica 1
01/11 02:30
FT 
 Real Betis U19
Tiro Pichon U19 
01/11 02:00
FT 
 Djurgardens
IFK Goteborg 
01/11 02:00
FT 
 Kalmar FF
Trelleborgs FF 
01/11 02:00
FT 
 Brommapojkarna
IFK Norrkoping 
01/11 02:00
FT 
 Hacken
IK Sirius 
01/11 02:00
FT 
 GIF Sundsvall
Hammarby 
01/11 03:30
AET 
 Lugano
Neuchatel Xamax 
90min [1-1], 120min [3-1], Lugano win
01/11 03:00
AET 
 Wil 1900
Thun 
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [2-4], Thun win
01/11 03:00
FT 
 Winterthur
Basel 
01/11 03:00
FT 
 Red Star Zurich
Zurich 
01/11 02:30
FT 
 Stade Nyonnais
Young Boys 
31/10 21:00
FT 
 Kmc
Ndanda 
31/10 21:30
FT 
1 Cs. Hammam-lif
Es Du Sahel 
01/11 01:30
FT 
 Kahramanmaras
Konyaspor 
01/11 00:00
FT 
 Yeni Malatyaspor
Kirklarelispor 
31/10 22:00
FT 
 Kayserispor
Pazarspor 
31/10 20:00
FT 
 Ankaragucu
Erbaaspor S 
31/10 19:00
AET 
 Bandirmaspor
Belediye Vanspor 
90 minutes[0-0], 120 minutes[0-0], Penalty Kicks[2-4]
31/10 19:00
FT 
 Darica Genclerbirligi
Karabukspor 
31/10 19:00
FT 
 Nazillispor
Osmanlispor 
31/10 19:00
FT 
 Sile Yildizspor
Boluspor 
31/10 19:00
FT 
 Umraniyespor
Erzincanspor 
31/10 18:45
FT 
 Bodrumspor
Sivasspor 
31/10 18:30
FT 
 Hatayspor
Fethiyespor 
31/10 18:30
FT 
 Yeni Altindag Bs
Alanyaspor 
31/10 18:00
FT 
 Bugsasspor
Trabzonspor 
31/10 23:30
FT 
 Al Ain
Al-Sharjah 
31/10 23:30
FT 
 Banni Yas
Al-Dhafra 
31/10 20:50
FT 
 Emirate
Al Nasr Dubai 
31/10 20:50
FT 
 Ittihad Kalba
Ajman 
31/10 21:00
FT 
1 Kampala City Council
Mbarara City 
31/10 21:00
FT 
 Cs Paulesti
Tooro United 
01/11 01:30
AET 
 Desna Chernihiv
Zorya 
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [4-5], Zorya win
01/11 01:00
FT 
 Shakhtar Donetsk
Olimpic Donetsk 1
01/11 00:00
FT 
 Slavutych
Karpaty Lviv 
31/10 23:00
FT 
 Chernomorets Odessa
Vorskla Poltava 
31/10 21:00
FT 
1 Inhulets Petrove
Illichivets 1
31/10 20:00
FT 
 Hirnik Kryvyi Rih
Lviv 
31/10 20:00
FT 
 Kalush
Dnipro 1 
31/10 20:00
FT 
 Mynai
Dynamo Kyiv 
01/11 02:30
FT 
 Danubio Reserves
Atletico Fenix Reserves Rur 1
01/11 02:00
FT 
 Torque Reserves
Rampla Juniors Reserves 
31/10 21:00
FT 
 Neftchi Fargona
AGMK 1
31/10 21:00
FT 
 Qizilqum Zarafshon
Sogdiana Jizak 
31/10 21:00
FT 
 Lokomotiv Tashkent
Metallurg Bekobod 1
01/11 04:00
FT 
 Zulia
Aragua 1
31/10 18:00
FT 
 Bình Định
Dong Nai 
31/10 16:00
FT 
 Da Nang 2
Hoang Sang TPHCM 
31/10 16:00
FT 
 Ha Noi TT 3
PVF Vietnam 
31/10 15:55
FT 
 Tdtt Bac Ninh
Ha Noi Phu Dong 
01/11 07:00
FT 
 Santoli
Petrolina Pe 
01/11 04:55
FT 
 Tenerife C
Cd Santa Ursula 
31/10 21:30
FT 
 Pistoiese U19
Carrarese U19 
31/10 18:00
FT 
 Bangalore Dream United
South United