livescore - live soccer scores

Soccer Results: 27 Oct 2018 Soccer Scores & Results

28/10 00:30
FT 
 Leicester City
West Ham 1
27/10 22:00
FT 
 Brighton
Wolves 
27/10 22:00
FT 
1 Fulham
Bournemouth 
27/10 22:00
FT 
 Liverpool
Cardiff City 
27/10 22:00
FT 
 Southampton
Newcastle United 
27/10 22:00
FT 
 Watford
Huddersfield Town 
28/10 02:30
FT 
 Torino
Fiorentina 
28/10 00:00
FT 
 Empoli
Juventus 
27/10 21:00
FT 
 Atalanta
Parma 
28/10 00:30
FT 
 Hoffenheim
VfB Stuttgart 1
27/10 21:30
FT 
 Borussia Dortmund
Hertha Berlin 
27/10 21:30
FT 
 Fortuna Dusseldorf
Wolfsburg 
27/10 21:30
FT 
 Hannover 96
Augsburg 
27/10 21:30
FT 
 Mainz 05
Bayern Munich 
28/10 02:00
FT 
 Toulouse
Montpellier 
28/10 02:00
FT 
 Amiens
Nantes 
28/10 02:00
FT 
 Guingamp
Strasbourg 
28/10 02:00
FT 
 Lille
Caen 
28/10 02:00
FT 
 AS Monaco
Dijon 
27/10 23:00
FT 
1 Angers SCO
Lyon 
28/10 00:30
FT 
 Leeds United
Nottingham Forest 
27/10 22:00
FT 
 Birmingham
Sheffield Wed. 
27/10 22:00
FT 
 Bolton Wanderers
Hull City 
27/10 22:00
FT 
 Bristol City
Stoke City 
27/10 22:00
FT 
 Millwall
Ipswich 
27/10 22:00
FT 
 Norwich
Brentford 
27/10 22:00
FT 
 Preston North End
Rotherham United 
27/10 22:00
FT 
 Sheffield United
Wigan Athletic 
27/10 22:00
FT 
 Swansea City
Reading 
27/10 22:00
FT 
 West Bromwich
Blackburn Rovers 
27/10 19:30
FT 
 Middlesbrough
Derby County 
28/10 02:45
FT 
 Zwolle
Heracles Almelo 
28/10 01:45
FT 
 De Graafschap
SBV Excelsior 1
28/10 01:45
FT 
 Groningen
PSV Eindhoven 
28/10 00:30
FT 
 ADO Den Haag
NAC Breda 
28/10 02:30
FT 
 St.-Truidense VV
Club Brugge 
28/10 02:00
FT 
 Cercle Brugge
Kortrijk 
28/10 02:00
FT 
 Lokeren
Oostende 
28/10 00:00
FT 
 Zulte-Waregem
Excelsior Mouscron 
28/10 03:30
FT 
 Belenenses
Benfica 
28/10 01:00
FT 
 Rio Ave
Chaves 
27/10 22:30
FT 
 Aves
Santa Clara 1
27/10 22:00
FT 
 Kilmarnock
Hamilton 1
27/10 22:00
FT 
 St. Johnstone
St. Mirren 
27/10 16:50
FT 
 Sydney
Western Sydney 
27/10 14:35
FT 
 Central Coast Mariners
Melbourne City 
28/10 00:00
FT 
1 FK Rostov
Anzhi 
27/10 21:30
FT 
 Arsenal Tula
Gazovik Orenburg 
27/10 19:00
FT 
1 Ural Sr
Ufa 
27/10 15:00
FT 
 Seoul
Gangwon 
27/10 13:00
FT 
 Pohang Steelers
Jeju United 
28/10 00:00
FT 
 Denmark U17
Estonia U17 
27/10 21:30
FT 
 Turkey U17
Northern Ireland U17 
27/10 21:00
FT 
 Slovenia U17
Malta U17 
27/10 21:00
FT 
 Croatia U17
Armenia U17 
27/10 19:00
FT 
 Russia U17
Georgia U17 
27/10 18:30
FT 
 Italy U17
Andorra U17 
27/10 18:00
FT 
 Slovakia U17
San Marino U17 
27/10 17:00
FT 
 Austria U17
Bulgaria U17 
28/10 00:00
FT 
 Al Quwa Al Jawiya
Altyn Asyr 
27/10 23:00
FT 
 Flamurtari
Teuta Durres 
27/10 20:00
FT 
 Kamza
KF Tirana 
28/10 02:30
FT 
 Defensores Unidos
Talleres Rem De Escalada 1
28/10 02:30
FT 
 Barracas Central
Flandria 
28/10 00:05
FT 
 All Boys
Deportivo Riestra 
28/10 07:30
FT 
 Talleres Cordoba
San Martin Tucuman 
28/10 07:30
FT 
 Union Santa Fe
Godoy Cruz 
28/10 04:15
FT 
 Gimnasia LP
Boca Juniors 
28/10 02:00
FT 
1 River Plate
Aldosivi 1
28/10 05:00
FT 
 Sarmiento Junin
Villa Dalmine 
28/10 03:00
FT 
 Ferrol Carril Oeste
Ca Platense 
28/10 02:00
FT 
 CA Brown Adrogue
Gimnasia Mendoza 
27/10 22:00
FT 
 Gandzasar Kapan
Avan Academy 
27/10 19:00
FT 
 Ararat Yerevan
Artsakh 
28/10 02:00
FT 
 Ittihad Alexandria
El Zamalek 
28/10 11:30
FT 
 Brisbane Roar Womens
Perth Glory Womens 
27/10 23:00
FT 
 TSV Hartberg
Sturm Graz 
27/10 23:00
FT 
 Wacker Innsbruck
Austria Wien 
27/10 23:00
FT 
 Mattersburg
Rheindorf Altach 
28/10 02:20
FT 
 Kapfenberg Superfund
SC Wiener Neustadt 
27/10 20:30
FT 
 Liefering
FAC Team Fur Wien 
27/10 22:00
FT 
 Standard Sumqayit
Gilan Gabala 1
27/10 20:00
FT 
 Sabah
Zira 
27/10 23:00
FT 
 Neman Grodno
Luch Minsk 
27/10 21:00
FT 
 Gorodeya
Vigvam Smolevichy 
27/10 19:00
FT 
 Torpedo Minsk
Vitebsk 
28/10 02:30
FT 
 KV Mechelen
Roeselare 1
27/10 23:00
FT 
 St Gilloise
Tubize 
28/10 10:00
FT 
 Belmopan Bandits
Police United FC 
28/10 04:00
FT 
 Royal Pari
Sport Boys Warnes 
28/10 08:00
FT 
 Cruzeiro
Parana 
28/10 08:00
FT 
 Atletico Paranaense
Botafogo 
28/10 06:00
FT 
 Flamengo
Palmeiras 
28/10 06:00
FT 
 Corinthians
Bahia 
28/10 06:00
FT 
 Chapecoense
America Mineiro 
28/10 03:30
FT 
 Santos
Fluminense 
28/10 03:30
FT 
 Gremio
Sport Recife 
28/10 05:30
FT 
 Paysandu (PA)
Coritiba (PR) 2
28/10 03:30
FT 
1 Guarani
Oeste FC 
28/10 03:30
FT 
 Figueirense (SC)
Criciuma 1
28/10 03:30
FT 
 Sao Bento
CRB (AL) 
28/10 03:30
FT 
 Boa Esporte Clube
Atletico Clube Goianiense 
28/10 02:00
FT 
 Ca Votuporanguense Sp
Taubate 
28/10 02:00
FT 
 Atibaia
Olimpia Sp 
27/10 22:30
FT 
 Botev Vratsa
Botev Plovdiv 
27/10 20:00
FT 
 Beroe
CSKA Sofia 
27/10 17:30
FT 
 Lokomotiv Plovdiv
Vitosha Bistritsa 
28/10 07:15
FT 
 Huachipato
O Higgins 
28/10 02:00
FT 
 Union La Calera
San Luis Quillota 
27/10 23:00
FT 
 Universidad de Chile
Univ. Catolica 
28/10 04:30
FT 
 Union San Felipe
Cobresal 
28/10 04:30
FT 
1 Melipilla
Coquimbo Unido 1
28/10 04:30
FT 
 Cobreloa
Santiago Wanderers 
28/10 03:30
FT 
 Rangers Talca
Cd Magallanes 
28/10 03:30
FT 
 Puerto Montt
Cd Santiago Morning 
28/10 03:30
FT 
 La Serena
Nublense 
27/10 19:35
FT 
 Guangzhou R&F
Tianjin Quanjian 
27/10 19:35
FT 
 Hebei Hx Xingfu
Dalian Yifang 
27/10 15:30
FT 
 Changchun YaTai
Chongqing Lifan 
27/10 15:30
FT 
 Beijing Renhe
Jiangsu Sainty 
27/10 15:00
FT 
 Dalian Quanjian Womens
Changchun Rcb Womens 
27/10 15:00
FT 
1 Hebei Ticai Womens
Jiangsu Suning Womens 
27/10 15:00
FT 
 Shanghai Rcb Womens
Henan Huishang Womens 
28/10 09:00
FT 
 Deportiva Once Caldas
Atletico Nacional 
28/10 07:00
FT 
 Millonarios
Deportes Tolima 
28/10 07:00
FT 
 Aguilas Doradas
Alianza Petrolera 
28/10 05:00
FT 
 Deportivo Cali
CD Jaguares 
28/10 03:00
FT 
 Leones
Santa Fe 
27/10 23:30
FT 
 Istra 1961
ZNK Osijek 
27/10 21:00
FT 
 Zapresic
Hnk Gorica 
28/10 00:00
FT 
 Alki Oroklini
APOEL Nicosia 
27/10 22:00
FT 
 Omonia Nicosia
AEP Paphos 
27/10 16:35
AET 
 Kraluv Dvur
Karlovy Vary Dvory 
90min [0-0], Penalty [0-0],
27/10 16:15
FT 
 Fk Loko Vltavin
Prevysov 
27/10 16:15
FT 
 Radotin
Sokol Brozany 
27/10 23:00
FT 
 Zlin
Sparta Praha 
27/10 21:00
FT 
 Mlada Boleslav
Bohemians 1905 
27/10 21:00
FT 
 Mfk Karvina
SK Sigma Olomouc 
27/10 21:00
FT 
 Opava
Marila Pribram 
27/10 23:15
FT 
 Hradec Kralove
Brno 
27/10 16:15
FT 
 Chrudim
Budejovice 
27/10 16:15
FT 
 Fk Banik Sokolov
Pardubice 1
27/10 16:15
FT 
 Fotbal Trinec
Fk Graffin Vlasim 
27/10 18:00
FT 
 Dukla Praha U19
Synot Slovacko U19 
27/10 17:00
AET 
 Slavia Praha u19
Viktoria Plzen U19 
90min [1-1], Penalty [4-2], Slavia Praha u19 win
27/10 20:00
FT 
 Odder IGF
Aarhus Fremad 
27/10 20:00
FT 
 Dalum
Kolding IF 
27/10 20:00
FT 
 Brabrand IF
Sydvest 1
27/10 22:00
FT 
 Horsens
Nordsjaelland 
28/10 07:30
FT 
 Guayaquil City
Tecnico Universitario 
28/10 05:00
FT 
 Univ. Catolica
Delfin 1
28/10 09:00
FT 
1 Luis Angel Firpo
CD FAS 
27/10 22:00
FT 
 AFC Telford United
York City 
27/10 22:00
FT 
 Altrincham
Ashton United 
27/10 22:00
FT 
 Boston United
Hereford 
27/10 22:00
FT 
 Bradford Park Avenue
Chorley 
27/10 22:00
FT 
1 Chester FC
Alfreton Town 1
27/10 22:00
FT 
 Fc United Of Manchester
Brackley Town 
27/10 22:00
FT 
 Guiseley
Kidderminster 
27/10 22:00
FT 
1 Leamington
Darlington 
27/10 22:00
FT 
 Southport FC
Blyth Spartans 
27/10 22:00
FT 
 Spennymoor Town
Curzon Ashton 
27/10 22:00
FT 
 Stockport County
Nuneaton Town 1
27/10 22:00
FT 
 Barrow
Barnet 
27/10 22:00
FT 
 Boreham Wood
Bromley 
27/10 22:00
FT 
 Braintree Town
Dover Athletic 
27/10 22:00
FT 
 Chesterfield
Wrexham 
27/10 22:00
FT 
 Dagenham and Redbridge
Harrogate Town 
27/10 22:00
FT 
 Gateshead
Aldershot Town 
27/10 22:00
FT 
 Halifax Town
Eastleigh 
27/10 22:00
FT 
 Hartlepool United FC
Sutton United 
27/10 22:00
FT 
 Leyton Orient
Havant and Waterlooville 
27/10 22:00
FT 
1 Maidenhead United
AFC Fylde 
27/10 22:00
FT 
 Maidstone United
Solihull Moors 
27/10 22:00
FT 
 Salford City
Ebbsfleet United 
27/10 22:00
FT 
 Welling United
Gloucester City 
27/10 22:00
FT 
 Weston Super Mare
Concord Rangers 
27/10 22:00
FT 
 Oxford City
Chelmsford City 
27/10 22:00
FT 
 Billericay Town
Dulwich Hamlet 1
27/10 22:00
FT 
 Chippenham Town
East Thurrock United 
27/10 22:00
FT 
 Eastbourne Borough
Hemel Hempstead Town 
27/10 22:00
FT 
 Hungerford Town
Hampton & Richmond 
27/10 22:00
FT 
 St Albans City
Slough Town 
27/10 22:00
FT 
 Truro City
Dartford 
27/10 22:00
FT 
 Wealdstone
Torquay United 
27/10 22:00
FT 
 Woking
Bath City 
27/10 22:00
FT 
 AFC Wimbledon
Luton Town 
27/10 22:00
FT 
 Accrington Stanley
Portsmouth 
27/10 22:00
FT 
 Barnsley
Bristol Rovers 
27/10 22:00
FT 
 Burton Albion
Peterborough United 
27/10 22:00
FT 
 Coventry
Doncaster Rovers 
27/10 22:00
FT 
 Fleetwood Town
Blackpool 1
27/10 22:00
FT 
 Gillingham
Bradford AFC 
27/10 22:00
FT 
 Oxford United
Shrewsbury Town 
27/10 22:00
FT 
 Rochdale
Charlton Athletic 
27/10 22:00
FT 
 Scunthorpe United
Plymouth Argyle 
27/10 22:00
FT 
 Sunderland
Southend United 
27/10 22:00
FT 
 Walsall
Wycombe Wanderers 
27/10 22:00
FT 
 Cambridge United
Macclesfield Town 
27/10 22:00
FT 
 Carlisle
Yeovil Town 
27/10 22:00
FT 
 Cheltenham Town
Stevenage Borough 
27/10 22:00
FT 
 Colchester United
Lincoln City 
27/10 22:00
FT 
 Crewe Alexandra
Grimsby Town 
27/10 22:00
FT 
 Exeter City
Forest Green Rovers 
27/10 22:00
FT 
 Mansfield Town
Milton Keynes Dons 
27/10 22:00
FT 
1 Northampton Town
Oldham Athletic 
27/10 22:00
FT 
 Notts County
Swindon 
27/10 22:00
FT 
 Port Vale
Bury 
27/10 22:00
FT 
 Tranmere Rovers
Crawley Town 
28/10 02:00
FT 
1 Everton U23
Manchester City U23 
27/10 19:00
FT 
 Chelsea U23
Brighton U23 
27/10 18:00
FT 
 Flora Tallinn
Kuressaare 1
27/10 18:00
FT 
 JK Tallinna Kalev
Parnu Linnameeskond 
27/10 20:00
FT 
1 TPS Turku
HJK Helsinki 
27/10 20:00
FT 
 IFK Mariehamn
KuPS 
27/10 20:00
FT 
 Lahti
Ps Kemi 
27/10 20:00
FT 
 Honka
VPS Vaasa 
27/10 20:00
FT 
 RoPS Rovaniemi
Ilves Tampere 
27/10 20:00
FT 
 SJK Seinajoki
Inter Turku 
27/10 18:00
FT 
1 Ac Kajaani
HIFK 
27/10 18:00
FT 
 AC Oulu
Jyvaskyla JK 
27/10 18:00
FT 
 Jaro
Haka 
27/10 18:00
FT 
 Klubi 04
Ekenas IF Fotboll 
27/10 18:00
FT 
 Kpv
KTP Kotka 
27/10 21:00
FT 
1 Le Havre
Lens 
27/10 19:00
FT 
 Erzgebirge Aue
Arminia Bielefeld 
27/10 19:00
FT 
 Koln
Heidenheimer 
27/10 19:00
FT 
 Paderborn 07
SV Sandhausen 
27/10 20:00
FT 
 Energie Cottbus
Carl Zeiss Jena 
27/10 20:00
FT 
 Hansa Rostock
Fortuna Koln 
27/10 20:00
FT 
 Uerdingen
Sportfreunde Lotte 
27/10 20:00
FT 
 SpVgg Unterhaching
Karlsruher 
27/10 20:00
FT 
 SV Wehen Wiesbaden
Fsv Zwickau 
27/10 20:00
FT 
 Wurzburger Kickers
Hallescher 
27/10 21:00
FT 
 BSV Rehden
Holstein Kiel 2 
27/10 20:00
FT 
 Werder Bremen Am
Vfl Oldenburg 
27/10 19:30
FT 
 Lokomotive Leipzig
FSV Optik Rathenow 1
27/10 20:00
FT 
 VfR Wormatia Worms
Pirmasens 
27/10 20:00
FT 
 08 Homburg
Tsg Balingen 
27/10 20:00
FT 
1 Hessen Dreieich
FSV Frankfurt 
27/10 20:00
FT 
1 Kaan Marienborn
Sv Rodinghausen 
27/10 20:00
FT 
 SV Straelen
Dortmund(am) 
27/10 20:00
FT 
 Tv Herkenrath
SC Wiedenbruck 
27/10 19:00
FT 
 Hertha Bsc Berlin U19
Dynamo Dresden U19 
27/10 17:00
FT 
 Hannover 96 U19
Wolfsburg U19 
27/10 17:00
FT 
 Carl Zeiss Jena U19
St Pauli U19 
27/10 17:00
FT 
 Rb Leipzig U19
Hamburger U19 
27/10 19:00
FT 
 Augsburg U19
Bayern Munich U19 
27/10 17:00
FT 
 Rw Essen U19
Monchengladbach U19 
27/10 19:00
FT 
 Wolfsburg womens
Bayer Leverkusen (w) 
28/10 00:00
FT 
 Lamia
PAE Levadiakos 1
27/10 22:15
FT 
 Larisa
OFI Crete 
28/10 10:00
FT 
 Xelaju MC
Deportivo Sanarate 
28/10 09:25
FT 
1 Real Espana
CD Olimpia 1
28/10 09:15
FT 
 Platense
CD Vida 
27/10 23:00
FT 
 Debreceni VSC
Puskas Akademia 
27/10 23:00
FT 
 Diosgyor
Ferencvarosi TC 
27/10 23:00
FT 
1 Szombathelyi Haladas
Budapest Honved 
27/10 23:00
FT 
 Paksi SE
Mezokovesd-Zsory 
27/10 20:30
FT 
 MTK Hungaria FC
Ujpesti TE 
27/10 16:30
FT 
 Neroca
East Bengal 
27/10 22:00
FT 
 Mumbai City
Delhi Dynamos 
27/10 22:00
FT 
 Mumbai City
Delhi Dynamos 
27/10 21:10
FT 
 Saipa
Persepolis 
27/10 16:00
FT 
 Ahi Acre
Ahva Arraba 1
28/10 01:30
FT 
1 Beitar Jerusalem
Bnei Yehuda Tel Aviv 
28/10 00:15
FT 
 Maccabi Netanya
Hapoel Beer Sheva 
27/10 23:00
FT 
 Hapoel Bnei Sakhnin FC
Hapoel Ironi Kiryat Shmona 
27/10 23:00
FT 
 Hapoel Raanana
Maccabi Petah Tikva FC 1
27/10 16:00
FT 
 Maccabi Yavne Shimon U19
Beitar Shimshon Tel Aviv U19 
27/10 15:45
FT 
 Maccabi Yaffo Kabilio U19
Hapoel Rishon Lezion Yehuda U19 
27/10 15:35
FT 
 Hapoel Petah Tikva Nahum Stelmah U19
Beitar Tel Aviv Ramla U19 
27/10 15:30
FT 
 Beitar Nes Tubruk U19
Hapoel Nir Ramat Hasharon U19 
27/10 15:30
FT 
 Maccabi Ironi Bat Yam U19
Gadna Tel Aviv U19 
27/10 15:30
FT 
 Football Club Nave Yosef U19
Hapoel Herzliya U19 
27/10 15:00
FT 
 Hapoel Ramat Gan U19
Ashdod Ms U19 
27/10 13:30
FT 
 Hapoel Mahane Yehuda U19
Sectzya Nes Ziona U19 
28/10 02:30
FT 
 Bisceglie 1913
Paganese 2
27/10 22:30
FT 
2 Virtus Francavilla
Rende 
27/10 22:30
FT 
 Asd Sicula Leonzio
Potenza 
27/10 20:30
FT 
 Cavese
Trapani 
27/10 20:30
FT 
2 Rieti
Us Siracusa 
27/10 20:30
FT 
 Ac Monopoli
Catanzaro 
28/10 00:00
FT 
 Hellas Verona
Perugia 
27/10 21:00
FT 
 Foggia
Lecce 
27/10 21:00
FT 
 Brescia
Cosenza Calcio 1914 
27/10 21:00
FT 
 Padova
Spezia 
27/10 21:00
FT 
 Pescara
Cittadella 
27/10 21:00
FT 
 Benevento
Cremonese 
27/10 21:00
FT 
 Livorno
Ascoli 
27/10 19:00
FT 
 Palermo U20
AC Milan U19 
27/10 16:00
FT 
 Nara Club
Osaka 
27/10 12:05
FT 
 Shonan Bellmare
Yokohama F Marinos 
27/10 13:00
FT 
 Albirex Niigata (w)
Jef U Ichi.chiba (w) 
27/10 13:00
FT 
 Beleza (w)
Nagano Parceiro (w) 
28/10 00:30
FT 
 Shabab AlOrdon
Al-Faisaly 
27/10 19:00
FT 
 FK Aktobe Lento
Kyzylzhar Petropavlovsk 
27/10 18:30
FT 
 Akzhayik
Kaisar Kyzylorda 
27/10 18:00
FT 
 Ordabasy
Shakhtyor Karagandy 
27/10 17:00
FT 
1 Kairat Almaty
Irtysh Pavlodar 
27/10 17:00
FT 
 Zhetysu Taldykorgan
FK Atyrau 
27/10 15:00
FT 
 Bucheon 1995
Suwon 
27/10 14:00
FT 
 Seoul E Land
Asan Mugunghwa 
27/10 13:00
FT 
 Seongnam Ilhwa Chunma
Daejeon Citizen 
27/10 19:45
FT 
 Kf Trepca Mitrovice
Kf Feronikeli 
27/10 19:45
FT 
 Gjilani
Kf Prishtina 
27/10 19:45
FT 
 Kf Drenica Srbica
Kf Llapi 
28/10 10:06
FT 
 Club Tijuana
Pumas UNAM 
28/10 10:00
FT 
 Cruz Azul
Club America 
28/10 08:00
FT 
 Tigres UANL
Lobos Buap 
28/10 08:00
FT 
 Chivas Guadalajara
Morelia 
28/10 06:00
FT 
 Necaxa
Atlas 
28/10 10:00
FT 
 Csyd Dorados De Sinaloa
Tampico Madero 
28/10 08:00
FT 
 Cafetaleros De Tapachula
Celaya 
28/10 06:00
FT 
 Zacatepec
Mineros De Zacatecas 
28/10 01:00
FT 
 Rcoz Oued Zem
Cayb Club Athletic Youssoufia Berrechid 
27/10 23:00
FT 
 Chabab Rif Hoceima
Kawkab de Marrakech 
28/10 11:35
FT 
 Waitakere United
Team Wellington 
28/10 09:00
FT 
 Tasman United
Hamilton Wanderers 
28/10 00:00
FT 
 Glenavon Lurgan
Newry City 1
27/10 22:00
FT 
1 Warrenpoint Town
Institute 
27/10 22:00
FT 
 Ballymena United
Crusaders FC 
27/10 22:00
FT 
1 Dungannon Swifts
Linfield FC 
27/10 22:00
FT 
 Coleraine
Cliftonville 
27/10 22:00
FT 
1 Glentoran
Ards 
28/10 00:00
FT 
 Stromsgodset
Valerenga 
27/10 19:00
FT 
 Fredrikstad
Alta 
27/10 19:00
FT 
 Odd Grenland B
Nybergsund IL Trysil 
27/10 19:00
FT 
1 Baerum SK
Raufoss 
27/10 19:00
FT 
 Mjolner
Grorud IL 
27/10 19:00
FT 
 Fram Larvik
Elverum 
27/10 19:00
FT 
 Moss
Asker 
27/10 19:00
FT 
 Nardo
IL Hodd 
27/10 19:00
FT 
 Floy Flekkeroy Il
Skeid Oslo 
27/10 19:00
FT 
 Kjelsas IL
Arendal 
27/10 19:00
FT 
 Stjordals Blink
Brattvag 1
27/10 19:00
FT 
 KFUM Oslo
Egersunds IK 
27/10 19:00
FT 
 Bryne
Valerenga B 
27/10 18:00
FT 
 Vestfossen
Kvik Halden 
27/10 18:00
FT 
 Donn
Start Kristiansand B 
27/10 23:30
FT 
 Dhufar
Al Oruba Sur 
27/10 15:30
FT 
 Paf
Khan Research Laboratories 
28/10 07:00
FT 
 Sportivo Luqueno
General Diaz 
28/10 04:45
FT 
 Independiente Fbc
Sol De America 
28/10 09:00
FT 
1 Sport Boys
Universitario de Deportes 1
28/10 06:45
FT 
 Sport Rosario
Inti Gas Deportes 
28/10 04:30
FT 
 Comerciantes Unidos
Deportivo Union Comercio 
28/10 02:00
FT 
1 Sporting Cristal
Dep. San Martin 
28/10 02:30
FT 
 Pogon Szczecin
Lech Poznan 
28/10 00:00
FT 
 Lechia Gdansk
Arka Gdynia 1
27/10 21:30
FT 
 Wisla Plock
Piast Gliwice 
28/10 01:00
FT 
 Rakow Czestochowa
Sandecja 
28/10 00:00
FT 
 Odra Opole
Podbeskidzie 1
28/10 00:00
FT 
 Olsztyn OKS 1945
Garbarnia Krakow 1
27/10 23:45
FT 
1 GKS Katowice
Warta Poznan 
28/10 01:00
FT 
 Benfica B
SC Covilha 
27/10 22:00
FT 
 Academico Viseu
Leixoes 
27/10 22:00
FT 
 SC Farense
CD Cova Piedade 
27/10 18:00
FT 
2 Famalicao
Porto B 
27/10 18:00
FT 
 Vitoria Guimaraes U23
Rio Ave U23 1
27/10 18:00
FT 
 Cova Piedade U23
Portimonense U23 
27/10 18:00
FT 
 Vitoria Setubal U23
Cd Aves U23 
27/10 18:00
FT 
 Feirense U23
Sporting Braga U23 
27/10 18:00
FT 
 Sporting Clube De Portugal U23
Maritimo U23 
28/10 00:30
FT 
1 Al Shahaniya
Umm Salal 
27/10 22:20
FT 
 Al-Ahli Doha
Al-Sadd 
28/10 02:00
FT 
 Steaua Bucuresti
Cs Voluntari 
27/10 23:00
FT 
 Botosani
Viitorul Constanta 
27/10 17:00
FT 
1 Politehnica Timisoara
UTA Arad 
27/10 16:00
FT 
 Cs Aerostar Bacau
Ripensia Timisoara 
27/10 16:00
FT 
1 Acs Sirineasa
Clinceni 
27/10 18:30
FT 
 Rostov Youth
Anzhi Youth 
27/10 18:00
FT 
 Terek Groznyi Youth
Dinamo Moscow 2 1
27/10 22:00
FT 
 Partick Thistle
Ayr Utd 
27/10 22:00
FT 
 Ross County
Greenock Morton 
27/10 22:00
FT 
 Dunfermline
Dundee United 
27/10 22:00
FT 
 Queen of the South
Falkirk 
27/10 22:00
FT 
 Alloa Athletic
Inverness C.T. 
27/10 22:00
FT 
 Airdrie United
Stenhousemuir 
27/10 22:00
FT 
 Brechin City
Montrose 
27/10 22:00
FT 
 Dumbarton
East Fife 1
27/10 22:00
FT 
 Forfar Athletic
Raith Rovers 
27/10 22:00
FT 
 Stranraer
Arbroath 
27/10 22:00
FT 
 Elgin City
Annan Athletic 
27/10 22:00
FT 
1 Albion Rovers
Queens Park 
27/10 22:00
FT 
1 Clyde
Peterhead 1
27/10 22:00
FT 
3 Berwick Rangers
Cowdenbeath 
27/10 22:00
FT 
 Stirling Albion
Edinburgh City 
27/10 21:30
FT 
 Auchinleck Talbot
Cove Rangers 
28/10 00:00
FT 
 Backa Backa Palanka
Proleter Novi Sad 
27/10 22:00
FT 
 Radnik Surdulica
Cukaricki 
27/10 22:00
FT 
1 Partizan Belgrade
FK Napredak Krusevac 
27/10 22:00
FT 
 FK Rad Beograd
Radnicki Nis 
27/10 22:00
FT 
 Vojvodina
Dinamo Vranje 
27/10 19:00
FT 
 Zemun
FK Vozdovac Beograd 
27/10 23:00
FT 
 FK Senica
Skf Sered 
27/10 23:00
FT 
 Zemplin Michalovce
DAC Dunajska Streda 
27/10 23:00
FT 
 Nitra
MSK Zilina 
27/10 22:00
FT 
 Sport Podbrezova
Slovan Bratislava 
27/10 19:45
FT 
 MFK Ruzomberok
Trencin