livescore - live soccer scores

Soccer Results: 23 Oct 2018 Soccer Scores & Results

24/10 03:00
FT 
 Ajax Amsterdam
Benfica 
24/10 03:00
FT 
 Hoffenheim
Lyon 
24/10 03:00
FT 
 Shakhtar Donetsk
Manchester City 
24/10 03:00
FT 
 AS Roma
CSKA Moscow 
24/10 03:00
FT 
 Real Madrid
Viktoria Plzen 
24/10 03:00
FT 
 Manchester United
Juventus 
24/10 00:55
FT 
 AEK Athens
Bayern Munich 
24/10 00:55
FT 
 Young Boys
Valencia 
24/10 02:45
FT 
 Oxford City
Hemel Hempstead Town 
24/10 02:45
FT 
 Halifax Town
Warrington Town AFC 
24/10 02:45
FT 
 Maidenhead United
Chippenham Town 1
24/10 02:45
FT 
 Wrexham
Harrogate Town 
24/10 02:45
FT 
 Dagenham and Redbridge
Boreham Wood  
24/10 02:45
FT 
 Middlesbrough
Rotherham United 
24/10 02:45
FT 
 Millwall
Wigan Athletic 
24/10 02:45
FT 
 Norwich
Aston Villa 
24/10 02:45
FT 
 Queens Park Rangers
Sheffield Wed. 
24/10 02:45
FT 
 Sheffield United
Stoke City 
24/10 02:45
FT 
 Swansea City
Blackburn Rovers 
24/10 02:45
FT 
 Birmingham
Reading 
24/10 02:45
FT 
 Dundee
Hearts 
24/10 08:45
FT 
 River Plate
Gremio 
24/10 08:45
FT 
 Santa Fe
Deportivo Cali 
23/10 23:00
FT 
 Persepolis
Al-Sadd 
23/10 20:00
FT 
1 Malaysia U19
Tajikistan U19 1
23/10 17:00
FT 
 China U19
Saudi Arabia U19 
24/10 00:00
FT 
 Trenkwalder Admira U19
Anderlecht U19 
23/10 22:00
FT 
1 Real Madrid U19
Viktoria Plzen U19 
23/10 22:00
FT 
 Manchester United U19
Juventus U19 1
23/10 21:00
FT 
 Hoffenheim U19
Lyon U19 
23/10 21:00
FT 
 Dinamo Zagreb U19
Viitorul Constanta U19 
23/10 20:00
FT 
 Aek Athens U19
Bayern Munich U19 
23/10 20:00
FT 
 Ajax Amsterdam U19
Benfica U19 
23/10 20:00
FT 
 AS Roma U19
CSKA Moscow U19 
23/10 20:00
FT 
 Young Boys U19
Valencia U19 1
23/10 17:00
FT 
 Shakhtar Donetsk U19
Manchester City U19 1
23/10 21:15
FT 
 Macedonia U17
Israel U17 
23/10 20:00
FT 
 Albania U17
Czech U17 
23/10 18:00
FT 
 Azerbaijan U17
Norway U17 
23/10 17:00
FT 
 Spain U17
Faroe Islands u17 
24/10 10:05
AET 
 Pachuca
Monterrey 1
90min [3-3], Penalty [3-4], Monterrey win
24/10 03:00
FT 
 Es Setif
Al Ahly 
24/10 00:00
FT 
 Esperance Sportive de Tunis
Primeiro De Agosto 
24/10 00:00
FT 
 Aso Chlef
Jsm Skikda 
23/10 18:00
FT 
 Tadjenant U21
Usm Bel Abbes U21 
24/10 00:30
FT 
 Drb Tadjenanet
Usm Bel Abbes 
24/10 03:00
FT 
 Central Cordoba De Rosario
Villa San Carlos 
24/10 02:30
FT 
 Canuelas
General Lamadrid 
24/10 08:00
FT 
 Sarmiento Resistencia
Juventud Antoniana 
24/10 07:00
FT 
1 Gimnasia Ytiro
Chaco For Ever 
24/10 01:00
FT 
 Sv Feldbach
Tus Bad Gleichenberg 
24/10 01:00
FT 
 Gratkorn
SC Kalsdorf 
24/10 01:00
FT 
 Sk Furstenfeld
Tsv Sparkasse Pollau 
24/10 01:00
FT 
 Usv Hengsberg
Ac Linden Leibnitz 
24/10 01:30
FT 
 SC Mannsdorf
Team Wiener Linien 
24/10 01:00
FT 
 Sturm Graz Amateur
Union Gurten 
24/10 06:15
FT 
 CSA Alagoas AL
Brasil De Pelotas Rs 
24/10 00:00
FT 
 Hradec Kralove Womens
Horni Herspice Womens 
23/10 19:00
FT 
 Vejle Reserve
Esbjerg Fb Reserve 
24/10 01:30
FT 
 Fortuna Hjorring B Womens
Vildbjerg Sf Womens 
24/10 00:00
AET 
 El Zamalek
El Entag Al Harby 
90min [0-0], 120min [2-0], El Zamalek win
23/10 21:00
FT 
 El Ismaily
Arab Contractors 
24/10 02:45
FT 
 Blackpool
Scunthorpe United 
24/10 02:45
FT 
1 Bradford AFC
Coventry 
24/10 02:45
FT 
 Bristol Rovers
AFC Wimbledon 
24/10 02:45
FT 
 Charlton Athletic
Oxford United 
24/10 02:45
FT 
 Doncaster Rovers
Sunderland 
24/10 02:45
FT 
 Luton Town
Accrington Stanley 
24/10 02:45
FT 
 Peterborough United
Fleetwood Town 
24/10 02:45
FT 
 Plymouth Argyle
Gillingham 
24/10 02:45
FT 
 Portsmouth
Burton Albion 
24/10 02:45
FT 
 Shrewsbury Town
Barnsley 
24/10 02:45
FT 
 Southend United
Walsall 
24/10 02:45
FT 
 Wycombe Wanderers
Rochdale 
24/10 02:45
FT 
 Bury
Newport County 
24/10 02:45
FT 
 Crawley Town
Exeter City 
24/10 02:45
FT 
 Forest Green Rovers
Tranmere Rovers 
24/10 02:45
FT 
 Grimsby Town
Colchester United 
24/10 02:45
FT 
 Lincoln City
Carlisle 
24/10 02:45
FT 
 Macclesfield Town
Northampton Town 
24/10 02:45
FT 
 Milton Keynes Dons
Notts County 1
24/10 02:45
FT 
 Morecambe
Mansfield Town 
24/10 02:45
FT 
 Oldham Athletic
Cheltenham Town 1
24/10 02:45
FT 
 Stevenage Borough
Port Vale 
24/10 02:45
FT 
 Swindon
Cambridge United 
24/10 02:45
FT 
 Yeovil Town
Crewe Alexandra 
24/10 02:45
FT 
 Harlow Town
Brightlingsea Regent 
24/10 02:45
FT 
 Tonbridge Angels
Enfield Town 
24/10 02:45
FT 
 Corinthian Casuals
Haringey Borough 
24/10 02:45
FT 
 Folkestone
Carshalton Athletic 
24/10 02:45
FT 
 Potters Bar Town
Bishop's Stortford 
24/10 02:45
FT 
 Whitehawk
Lewes 
24/10 02:45
FT 
 Hednesford Town
Buxton FC 
24/10 02:45
FT 
 Matlock Town
Grantham Town 
24/10 02:45
FT 
 Lancaster City
Stalybridge Celtic 
24/10 02:45
FT 
 Swindon Supermarine
Wimborne Town 
24/10 02:45
FT 
 Salisbury City
Tiverton Town 
24/10 02:45
FT 
 Rushden&Diamonds
Coalville 
24/10 02:45
FT 
 Lowestoft Town
St Neots Town 
24/10 02:45
FT 
 St Ives Town
Leiston 
24/10 00:00
FT 
 Parnu Linnameeskond
Flora Tallinn 
24/10 01:00
FT 
 Georgia Womens U17
Latvia U17 (w) 
24/10 01:00
FT 
 Sweden U17 (w)
Netherlands Womens U17 
23/10 23:30
FT 
 07 Vestur Sorvagur
EB Streymur 1
23/10 23:30
FT 
 Ab Argir
skala if 
24/10 01:00
FT 
 Sc Eltersdorf
Sv Seligenporten 
23/10 18:30
FT 
 Vasco SC
Churchill Brothers Sc 
23/10 22:00
FT 
 Delhi Dynamos
Chennai Titans 
23/10 22:00
FT 
 Delhi Dynamos
Chennai Titans 
23/10 19:30
FT 
 Persela Lamongan
Barito Putera 
23/10 19:30
FT 
 PSIS Semarang
Sriwijaya Palembang 1
23/10 16:30
FT 
 PSMS Medan
Mitra Kukar 
23/10 20:00
FT 
 Ps Barito Putera U19
Bali United U19 
23/10 16:30
FT 
 Madura United U19
Persela Lamongan U19 
23/10 16:30
FT 
 Persija Jakarta U19
Sms Medan U19 
23/10 16:00
FT 
1 Persipura Jayapura U19
Mitra Kukar U19 
24/10 02:30
FT 
 Blarney United
Rockmount 
23/10 20:00
FT 
1 Hapoel Kaukab
Ironi Tiberias 
24/10 02:30
FT 
 Ac Monopoli
Catania 
24/10 07:00
FT 
 Pacific
Necaxa Ii 
24/10 00:30
FT 
 Twente Enschede Am.
Sc Heerenveen 2 
24/10 02:45
AET 
 Linfield FC
Glentoran 
90min [1-1], 120min [2-1], Linfield FC win
24/10 01:00
FT 
 Aalesund
Viking 
24/10 00:00
FT 
 Alrstak
Mjees 
23/10 23:45
FT 
 Al Oruba Sur
Muscat 1
23/10 23:45
FT 
 Al Nasr(OMA)
Dhufar 
23/10 23:00
FT 
 Saham
Al Shabab Oma 
23/10 23:00
FT 
 AL-Nahda
Sohar Club 1
23/10 21:00
FT 
 Mrbat
Al-Suwaiq Club 
23/10 20:45
FT 
 Sur Club
Oman Club 
24/10 08:00
FT 
 Leones De America
CD Arabe Unido 
24/10 09:30
FT 
 Universitario de Deportes
Sport Rosario 1
24/10 04:30
FT 
 Comerciantes Unidos
Real Garcilaso 
24/10 02:00
FT 
 Dep. San Martin
Sport Boys 
23/10 23:00
FT 
 GKS Katowice
Garbarnia Krakow 1
23/10 23:15
FT 
 Al Shahaniya 2
Al Gharafa U23 
23/10 22:45
FT 
 Al Khor 2
Al Kharitiyath Sc U23 
23/10 21:00
FT 
 Cska Moscow Womens
Zvezda Irkutsk Womens 
23/10 21:00
FT 
 Ryazan Womens
Chertanovo Moscow Womens 
23/10 21:00
FT 
 Kubanochka Krasnodar Womens
Lokomotiv Moscow Womens 
23/10 20:00
FT 
 Yenisey Krasnoyarsk Womens
Torpedo Izhevsk Womens 
24/10 02:45
FT 
 Fiorentino
Tre Fiori 1
23/10 23:20
FT 
 Najran
Al Qaisoma 
23/10 23:15
FT 
 Al Jabalain
Al Kawkab 
23/10 22:45
FT 
 Al Nahdha
Dhamk 
23/10 22:45
FT 
 Al Nojoom
Al Khaleej Club 
23/10 21:00
FT 
 Falkirk U20
Dunfermline U20 
24/10 01:00
FT 
 FK Senica
DAC Dunajska Streda 
23/10 22:30
FT 
 Zemplin Michalovce
Lipany 
23/10 22:00
AET 
 Nitra
Mfk Tatran Aos Liptovsky Mikulas 
90min [2-2], Penalty [3-1], Nitra win
23/10 20:30
AET 
 Stk 1914 Samorin
Poprad 1
90min [1-1], Penalty [7-8], Poprad win
23/10 22:30
FT 
 NK Maribor
Domzale 
24/10 01:30
FT 
 AmaZulu
Kaizer Chiefs FC 
24/10 01:00
FT 
 Helsingborg IF
Halmstads 
24/10 02:15
FT 
 Djursholm U19
Ik Sirius Fk U19 
23/10 23:00
FT 
 Gais U21
Landskrona Bois U21 
23/10 22:00
FT 
 Trelleborgs Ff U21
Jonkopings Sodra IF U21 
23/10 23:00
FT 
 Hacken U21
Malmo FF U21 
24/10 01:00
FT 
 Djurgardens Womens
Linkopings Fc Womens 
23/10 21:30
FT 
 Kirinya Jinja Ss
Onduparaka 
23/10 21:30
FT 
 Paidha Black Angels
Tooro United 
23/10 20:00
FT 
 Progreso Reserves
Boston River Reserve 
23/10 21:05
FT 
 Nacional De Football U19
Miramar Misiones U19 
23/10 20:00
FT 
 Danubio U19
Liverpool Montevideo U19 
23/10 20:00
FT 
1 Penarol U19
Defensor Sporting U19 
23/10 21:00
FT 
 Lokomotiv Tashkent
Navbahor Namangan 
23/10 21:00
FT 
 Nasaf Qarshi
Sogdiana Jizak 
23/10 21:00
FT 
 Qizilqum Zarafshon
AGMK 
23/10 18:15
FT 
 Hotira Namangan
Sherdor Samarqand 
23/10 18:00
FT 
 Yozyovon
Nurafshon 
23/10 18:00
FT 
1 Fk Gijduvon
Zaamin 
23/10 17:10
FT 
 Lokomotiv Bfk
Iftixor Oltiariq 1
24/10 11:30
FT 
 Kariya
Matsue City 
24/10 09:00
FT 
 Okoshi Kyoto Ac
Ban Di Tesi Iwaki 
24/10 02:45
FT 
 Larne
Ards 
24/10 02:45
AET 
 Crusaders FC
Cliftonville 
90min [2-2], 120min [4-3], Crusaders FC win
24/10 00:15
FT 
 Werder Bremen
Arminia Bielefeld 
24/10 00:00
FT 
 Slovakia U19
Turkey U18 
23/10 22:00
FT 
 Cepin
ZNK Osijek 
23/10 20:00
FT 
 Bulgaria U19
Azerbaijan U19 
23/10 12:30
FT 
 Ban Di Tesi Iwaki
Matsue City