livescore - live soccer scores

Soccer Results: 20 Oct 2018 Soccer Scores & Results

21/10 00:30
FT 
 Huddersfield Town
Liverpool 
20/10 22:00
FT 
 Bournemouth
Southampton 
20/10 22:00
FT 
 Cardiff City
Fulham 
20/10 22:00
FT 
 Manchester City
Burnley 
20/10 22:00
FT 
 Newcastle United
Brighton 
20/10 22:00
FT 
 West Ham
Tottenham Hotspur 
20/10 22:00
FT 
 Wolves
Watford 
20/10 19:30
FT 
 Chelsea
Manchester United 
21/10 02:45
FT 
 Barcelona
Sevilla 
21/10 00:30
FT 
 Villarreal
Atletico Madrid 
20/10 22:15
FT 
 Valencia
Leganes 
20/10 19:00
FT 
 Real Madrid
Levante 
21/10 02:30
FT 
 Udinese
Napoli 
21/10 00:00
FT 
 Juventus
Genoa 
20/10 21:00
FT 
 AS Roma
Spal 1
21/10 00:30
FT 
 Schalke 04
Werder Bremen 
20/10 21:30
FT 
 Augsburg
RB Leipzig 
20/10 21:30
FT 
 Bayer Leverkusen
Hannover 96 1
20/10 21:30
FT 
 Nurnberg
Hoffenheim 
20/10 21:30
FT 
 VfB Stuttgart
Borussia Dortmund 
20/10 21:30
FT 
 Wolfsburg
Bayern Munich 1
21/10 02:00
FT 
 Caen
Guingamp 
21/10 02:00
FT 
 Dijon
Lille 
21/10 02:00
FT 
 Nantes
Toulouse 
21/10 02:00
FT 
 Stade Reims
Angers SCO 
21/10 02:00
FT 
 Strasbourg
AS Monaco 1
20/10 23:00
FT 
 PSG
Amiens 
20/10 22:15
FT 
 Weston Super Mare
Bath City 
20/10 22:00
FT 
 Eastbourne Borough
Slough Town 
20/10 22:00
FT 
 Hemel Hempstead Town
Oxford City 
20/10 22:00
FT 
 Guiseley
Stourbridge 
20/10 22:00
FT 
 Warrington Town AFC
Halifax Town 
20/10 22:00
FT 
 Chorley
Barrow 
20/10 22:00
FT 
 Hartlepool United FC
Kidsgrove Athletic 
20/10 22:00
FT 
 AFC Fylde
Chesterfield 
20/10 22:00
FT 
1 Southport FC
Ashton United 
20/10 22:00
FT 
 Blyth Spartans
New York City 
20/10 22:00
FT 
 Harrogate Town
Wrexham 
20/10 22:00
FT 
 Stockport County
Altrincham 
20/10 22:00
FT 
 Marine
Salford City 
20/10 22:00
FT 
 Witton Albion
Solihull Moors 
20/10 22:00
FT 
 Alfreton Town
St Neots Town 
20/10 22:00
FT 
 Boreham Wood
Dagenham and Redbridge 
20/10 22:00
FT 
 Woking
Welling United 1
20/10 22:00
FT 
1 Hitchin Town
Leatherhead 
20/10 22:00
FT 
 Chippenham Town
Maidenhead United 
20/10 22:00
FT 
 Metropolitan Police
Havant and Waterlooville 1
20/10 22:00
FT 
 Gloucester City
Bromley 
20/10 22:00
FT 
 Aldershot Town
Kettering Town 
20/10 22:00
FT 
 Torquay United
Winchester City 1
20/10 22:00
FT 
 Billericay Town
Taunton Town 1
20/10 22:00
FT 
 Eastleigh
Hampton & Richmond 
20/10 22:00
FT 
 Wealdstone
Sutton United 1
20/10 22:00
FT 
 Ebbsfleet United
Worthing 
20/10 22:00
FT 
 Maidstone United
Leyton Orient 
20/10 22:00
FT 
 Haringey Borough
Poole Town 
20/10 22:00
FT 
 Barnet
Braintree Town 
20/10 22:00
FT 
 Concord Rangers
Dover Athletic 
20/10 19:30
FT 
 Dunston Uts
Gateshead 
21/10 00:30
FT 
 Derby County
Sheffield United 
20/10 22:00
FT 
 Aston Villa
Swansea City 
20/10 22:00
FT 
1 Brentford
Bristol City 
20/10 22:00
FT 
 Hull City
Preston North End 
20/10 22:00
FT 
 Ipswich
Queens Park Rangers 
20/10 22:00
FT 
 Nottingham Forest
Norwich 
20/10 22:00
FT 
 Reading
Millwall 
20/10 22:00
FT 
 Rotherham United
Bolton Wanderers 
20/10 22:00
FT 
 Stoke City
Birmingham 
20/10 22:00
FT 
 Wigan Athletic
West Bromwich 1
20/10 19:00
FT 
 Blackburn Rovers
Leeds United 
21/10 02:45
FT 
 Utrecht
AZ Alkmaar 
21/10 02:45
FT 
 SC Heerenveen
Ajax Amsterdam 
21/10 00:30
FT 
 PSV Eindhoven
Emmen 
21/10 00:30
FT 
1 SBV Excelsior
Vitesse Arnhem 
21/10 02:30
FT 
 Genk
AS Eupen 
21/10 02:00
FT 
 Royal Antwerp
Lokeren 1
21/10 02:00
FT 
 Kortrijk
St.-Truidense VV 
21/10 00:00
FT 
 Excelsior Mouscron
Standard Liege 
20/10 22:00
FT 
 Livingston
Dundee 
20/10 22:00
FT 
 Motherwell
St. Johnstone 
20/10 22:00
FT 
 Hearts
Aberdeen 
20/10 22:00
FT 
 St. Mirren
Kilmarnock 
20/10 22:00
FT 
 Celtic
Hibernian 
20/10 16:50
FT 
 Melbourne Victory
Melbourne City 
20/10 21:30
FT 
 Ufa
Rubin Kazan 
20/10 19:00
FT 
1 Ural Sr
Krylya Sovetov Samara 1
20/10 16:30
FT 
 Gazovik Orenburg
Yenisey Krasnoyarsk 
20/10 20:00
FT 
 Tajikistan U19
China U19 
20/10 17:00
FT 
 Saudi Arabia U19
Malaysia U19 
20/10 18:00
FT 
 UAE Womens U19
Kyrgyzstan Womens U19 
20/10 18:00
FT 
 Tokyo
Cerezo Osaka 
20/10 18:00
FT 
 Kawasaki Frontale
Vissel Kobe 
20/10 15:00
FT 
 Shonan Bellmare
Consadole Sapporo 
20/10 15:00
FT 
 Urawa Red Diamonds
Kashima Antlers 
20/10 14:00
FT 
 Gamba Osaka
Yokohama F Marinos 
20/10 13:00
FT 
 Shimizu S-Pulse
Sanfrecce Hiroshima 
20/10 13:00
FT 
 Vegalta Sendai
Sagan Tosu 
20/10 13:00
FT 
 Jeju United
Seoul 
20/10 13:00
FT 
 Suwon Samsung Bluewings
Pohang Steelers 
20/10 13:00
FT 
 Ulsan Hyundai Horang-i
Gangwon 
20/10 13:00
FT 
 Gyeongnam
Sangju Sangmu Phoenix 
20/10 13:00
FT 
 Jeonbuk Hyundai Motors
Incheon United 
20/10 13:00
FT 
 Daegu
Chunnam Dragons 
20/10 21:15
FT 
 Macedonia U17
Spain U17 
20/10 17:00
FT 
 Faroe Islands u17
Israel U17 
20/10 20:00
FT 
 Kastrioti Kruje
KS Perparimi Kukesi 
20/10 20:00
FT 
 KF Laci
Teuta Durres 
21/10 00:45
FT 
 Mo Bejaia
As Ain Mlila 
21/10 00:45
FT 
 Ca Bordj Bou Arreridj
Mc Alger 
21/10 00:00
FT 
 Cs Constantine
Om Medea 
21/10 02:30
FT 
 Flandria
Estudiantes de Caseros 
21/10 02:30
FT 
 Deportivo Espanol
All Boys 
21/10 02:30
FT 
 Comunicaciones BsAs
Defensores Unidos 
21/10 00:05
FT 
 Atletico Atlanta
CA Fenix Pilar 
21/10 07:00
FT 
 Newells Old Boys
Tigre 
21/10 04:45
FT 
 Boca Juniors
Rosario Central 1
21/10 02:30
FT 
 Lanus
Patronato Parana 
21/10 00:15
FT 
 Godoy Cruz
Aldosivi 
21/10 07:05
FT 
 Ca Platense
CA Brown Adrogue 
21/10 07:05
FT 
 Villa Dalmine
Quilmes 
21/10 07:00
FT 
1 Santa Marina Tandil
Temperley 
21/10 05:00
FT 
 Agropecuario De Carlos Casares
Independiente Rivadavia 
20/10 23:00
FT 
 Los Andes
Guillermo Brown 
20/10 19:00
FT 
 Shirak
Ararat Yerevan 
20/10 18:00
FT 
 Artsakh
Lori Vanadzor 
20/10 19:30
FT 
 Pyunik B
Gandzasar Kapan B 
20/10 19:00
FT 
 Junior Sevan
Banants C 
20/10 23:00
FT 
 TSV Hartberg
Rapid Wien 
20/10 23:00
FT 
 LASK Linz
Rheindorf Altach 
20/10 23:00
FT 
 Red Bull Salzburg
Wacker Innsbruck 
20/10 20:30
FT 
 Wacker Innsbruck Amateure
Kapfenberg Superfund 1
20/10 23:00
FT 
 Qarabag
Sabail 
20/10 21:00
FT 
1 Gilan Gabala
Neftci Baku 
21/10 00:00
FT 
 Shakhter Soligorsk
Neman Grodno 
20/10 22:00
FT 
 BATE Borisov
Gorodeya 1
20/10 20:00
FT 
 Torpedo Minsk
Dinamo Minsk 
21/10 02:30
FT 
 Tubize
KVSK Lommel 
20/10 23:00
FT 
1 Roeselare
St Gilloise 
21/10 05:15
FT 
 The Strongest
Club Guabira 
21/10 03:00
FT 
 Universitario de Sucre
Royal Pari 
21/10 06:00
FT 
 Sport Recife
Vasco da Gama 
21/10 06:00
FT 
 Sao Paulo
Atletico Paranaense 
21/10 03:00
FT 
 America Mineiro
Gremio 
21/10 03:00
FT 
 Botafogo
Bahia 
21/10 08:00
FT 
 Sampaio Correa (MA)
Londrina (PR) 
21/10 06:00
FT 
 Fortaleza
Paysandu (PA) 
21/10 03:30
FT 
 Boa Esporte Clube
Guarani 
21/10 03:30
FT 
 Avai
Oeste FC 
21/10 03:30
FT 
 Vila Nova (GO)
Juventude Rs 
21/10 02:00
FT 
 Red Bull Brasil
EC Santo Andre 1
21/10 02:00
FT 
 Atibaia
Ca Votuporanguense Sp 
21/10 02:00
FT 
 Sao Caetano (SP)
Rio Claro 
21/10 02:00
FT 
 Taubate
Xv De Piracicaba 
21/10 02:00
FT 
 Ferroviaria Sp
Sao Bernardo 
21/10 01:00
FT 
 Ludogorets Razgrad
Levski Sofia 
20/10 22:15
FT 
 Botev Plovdiv
Cherno More Varna 
20/10 20:00
FT 
 Slavia Sofia
Septemvri Simitli 
21/10 07:00
FT 
 Univ. Catolica
Universidad de Concepcion 
21/10 04:30
FT 
 Union La Calera
Huachipato 
21/10 02:00
FT 
 Curico Unido
Palestino 
20/10 23:00
FT 
 O Higgins
Colo Colo 
20/10 19:35
FT 
 ShenHua SVA FC
Tianjin Quanjian 
20/10 19:35
FT 
 Shandong Luneng
Tianjin Teda 
20/10 19:35
FT 
 Guangzhou Evergrande
Beijing Renhe 
20/10 19:35
FT 
 Guizhou Hengfeng
Dalian Yifang 
20/10 19:35
FT 
 Chongqing Lifan
Hebei Hx Xingfu 1
20/10 19:30
FT 
 Liaoning Whowin
Shanghai Shenxin 
20/10 19:30
FT 
 Wuhan ZALL
Meizhou Hakka 
20/10 16:00
FT 
 Xinjiang Dabancheng
Shijiazhuang Ever Bright 
20/10 15:30
FT 
 Hangzhou Greentown
Yan Bian Fude 
20/10 15:30
FT 
 Meizhou Meixian Techand
Qingdao Huanghai 
20/10 15:30
FT 
 Beijing Beikong
Inner Mongolia Zhongyou 
20/10 15:30
FT 
 Heilongjiang Lava Spring
Zhejiang Yiteng 
20/10 15:00
FT 
 Jiangsu Yancheng
Sichuan Annapurna 
20/10 15:00
FT 
 Dalian Quanjian Womens
Jiangsu Suning Womens 
20/10 15:00
FT 
 Changchun Rcb Womens
Shanghai Rcb Womens 
20/10 15:00
FT 
 Hebei Ticai Womens
Beijing Beikong Womens 
21/10 08:45
FT 
 Patriotas
Deportiva Once Caldas 
21/10 07:00
FT 
 Santa Fe
La Equidad 
21/10 06:30
FT 
 Atletico Bucaramanga
Boyaca Chico 
21/10 04:15
FT 
1 CD Jaguares
Dep.Independiente Medellin 
21/10 09:55
FT 
 Herediano
Perez Zeledon 
21/10 08:00
FT 
 Santos De Guapiles
Limon 1
20/10 23:30
FT 
 Istra 1961
Dinamo Zagreb 
20/10 21:00
FT 
 Rudes
ZNK Osijek 
21/10 00:00
FT 
 AEK Larnaca
Doxa Katokopias 
20/10 23:00
FT 
 Apollon Limassol FC
Ermis Aradippou 1
20/10 22:00
FT 
 E.N.Paralimni
Anorthosis Famagusta FC 
20/10 23:00
FT 
 Marila Pribram
Baumit Jablonec 
20/10 23:00
FT 
 Banik Ostrava
Mfk Karvina 1
20/10 23:00
FT 
 Synot Slovacko
Teplice 1
20/10 21:00
FT 
 SK Sigma Olomouc
Zlin 
20/10 16:15
FT 
 Fotbal Trinec
Chrudim 
20/10 19:00
FT 
 HIK
Bronshoj 
20/10 22:00
FT 
 Nordsjaelland
Midtjylland 
21/10 09:15
FT 
 Delfin
Sociedad Deportiva Aucas 
21/10 07:10
FT 
 Liga Dep. Universitaria Quito
Deportivo Cuenca 1
21/10 05:00
FT 
 Guayaquil City
Barcelona Sporting Club 
21/10 01:00
FT 
 Ittihad Alexandria
Petrojet 
21/10 09:00
FT 
 Isidro Metapan
Luis Angel Firpo 
20/10 22:00
FT 
 Blackpool
AFC Wimbledon 
20/10 22:00
FT 
 Bradford AFC
Rochdale 
20/10 22:00
FT 
 Bristol Rovers
Oxford United 
20/10 22:00
FT 
 Charlton Athletic
Barnsley 
20/10 22:00
FT 
 Doncaster Rovers
Gillingham 
20/10 22:00
FT 
 Luton Town
Walsall 
20/10 22:00
FT 
 Peterborough United
Accrington Stanley 
20/10 22:00
FT 
 Plymouth Argyle
Burton Albion 
20/10 22:00
FT 
 Portsmouth
Fleetwood Town 1
20/10 22:00
FT 
 Shrewsbury Town
Sunderland 
20/10 22:00
FT 
1 Southend United
Coventry 
20/10 22:00
FT 
1 Wycombe Wanderers
Scunthorpe United 
20/10 22:00
FT 
 Bury
Notts County 
20/10 22:00
FT 
 Crawley Town
Newport County 1
20/10 22:00
FT 
 Forest Green Rovers
Cheltenham Town 
20/10 22:00
FT 
 Grimsby Town
Exeter City 
20/10 22:00
FT 
1 Lincoln City
Cambridge United 
20/10 22:00
FT 
 Macclesfield Town
Carlisle 
20/10 22:00
FT 
 Milton Keynes Dons
Northampton Town 
20/10 22:00
FT 
 Morecambe
Colchester United 
20/10 22:00
FT 
 Oldham Athletic
Port Vale 
20/10 22:00
FT 
1 Stevenage Borough
Crewe Alexandra 
20/10 22:00
FT 
 Swindon
Mansfield Town 1
20/10 22:00
FT 
 Yeovil Town
Tranmere Rovers 
21/10 00:20
FT 
 Hull City U23
Sheffield Wed U23 
20/10 19:00
FT 
 Birmingham U23
Bolton Wanderers U23 
20/10 19:00
FT 
 Manchester City U23
Chelsea U23 
20/10 18:00
FT 
1 Kuressaare
JK Tallinna Kalev 1
20/10 18:00
FT 
 Paide Linnameeskond
Parnu Linnameeskond 
20/10 23:00
FT 
 Netherlands Womens U17
Latvia U17 (w) 
20/10 19:00
FT 
 Sweden U17 (w)
Georgia Womens U17 
20/10 19:00
FT 
1 Ekenas IF Fotboll
AC Oulu 1
20/10 19:00
FT 
 Haka
Klubi 04 
20/10 19:00
FT 
1 HIFK
Kpv 
20/10 19:00
FT 
 Jyvaskyla JK
Ac Kajaani 
20/10 19:00
FT 
 KTP Kotka
Jaro 
20/10 21:00
FT 
 Stade Brestois
Lorient 
20/10 17:00
FT 
 Bordeaux U19
Niort U19 
20/10 19:00
FT 
 Holstein Kiel
Koln 
20/10 19:00
FT 
 Arminia Bielefeld
Greuther Furth 
20/10 19:00
FT 
 Heidenheimer
1. Magdeburg 1
20/10 20:00
FT 
 Fortuna Koln
Energie Cottbus 1
20/10 20:00
FT 
 Hallescher
SpVgg Unterhaching 
20/10 20:00
FT 
 Kaiserslautern
Uerdingen 
20/10 20:00
FT 
 Sportfreunde Lotte
VfL Osnabruck 
20/10 20:00
FT 
 Munchen 1860
Eintr. Braunschweig 
20/10 20:00
FT 
 SG Sonnenhof Grobaspach
Sv Meppen 1
20/10 19:30
FT 
1 Hertha Bsc Berlin Am
Chemnitzer 1
20/10 19:30
FT 
 FSV Optik Rathenow
Budissa Bautzen 
20/10 20:00
FT 
1 Tsg Balingen
VfR Wormatia Worms 1
20/10 20:00
FT 
 Hessen Dreieich
Stuttgart Amateure 
20/10 20:00
FT 
 SV Waldhof Mannheim
08 Homburg 
20/10 20:00
FT 
 TSV Alemannia Aachen
SV Straelen 
20/10 20:00
FT 
 Fortuna Dusseldorf Ii
Kaan Marienborn 
20/10 20:00
FT 
 RW Oberhausen
Tv Herkenrath 
20/10 17:00
FT 
 Rb Leipzig U19
Hannover 96 U19 
21/10 01:30
FT 
 Larisa
Lamia 1
21/10 00:00
FT 
 Apollon Smirnis
AEK Athens 
20/10 23:15
FT 
 Pas Giannina
Panaitolikos Agrinio 
20/10 21:00
FT 
 Panathinaikos
Panionios 
21/10 09:00
FT 
1 Coban Imperial
Guastatoya 
21/10 09:00
FT 
 Real Espana
Platense 
21/10 08:30
FT 
 Lobos Upnfm
CD Motagua 
20/10 17:30
FT 
 Yuen Long
Dreams Sports Club 
20/10 14:30
FT 
1 Southern District
Eastern A.A Football Team 
20/10 14:30
FT 
 Rf
Leeman 
21/10 01:30
FT 
 Puskas Akademia
Ferencvarosi TC 
20/10 23:00
FT 
 Varda Se
Mezokovesd-Zsory 
20/10 23:00
FT 
 MTK Hungaria FC
Budapest Honved 
20/10 23:00
FT 
 Debreceni VSC
Paksi SE 
20/10 23:00
FT 
 Diosgyor
Ujpesti TE 
20/10 23:00
FT 
 Szombathelyi Haladas
Fehervar Videoton 
20/10 17:00
FT 
 Diosgyor Vtk U19
Mtk Hungaria Fc U19 1
20/10 22:00
FT 
 Kerala Blasters
Delhi Dynamos 
20/10 22:00
FT 
 Kerala Blasters
Delhi Dynamos 
20/10 19:30
FT 
 Madura United
Persipura Jayapura 
20/10 19:30
FT 
 Persib Bandung
Persebaya Surabaya 
20/10 16:30
FT 
 Arema Malang
Bali United 
20/10 22:30
FT 
 Sanat-Naft
Teraktor-Sazi 
21/10 01:30
FT 
 Hapoel Beer Sheva
Hapoel Raanana 
21/10 00:15
FT 
 Bnei Yehuda Tel Aviv
Hapoel Tel Aviv 1
21/10 00:00
FT 
 Hapoel Ironi Kiryat Shmona
Hapoel Haifa 
20/10 22:00
FT 
 Maccabi Tel Aviv
Hapoel Hadera 
20/10 20:30
FT 
 Paganese
Catania 
21/10 00:00
FT 
 Crotone
Padova 1
20/10 21:00
FT 
 Cittadella
Brescia 
20/10 21:00
FT 
 Ascoli
Carpi 
20/10 21:00
FT 
 Cosenza Calcio 1914
Foggia 
20/10 17:00
FT 
 Udinese Youth
Napoli U19 
20/10 18:00
FT 
 Kagoshima United
Grulla Morioka 
20/10 17:00
FT 
 Gainare Tottori
Ryukyu 
20/10 14:00
FT 
 Kyoto Purple Sanga
Albirex Niigata 
21/10 11:00
FT 
 Orca Kamogawa Womens
Yunogo Belle (w) 
21/10 10:00
FT 
 Yokohama Fc Seagulls Womens
As Harima Albion (w) 
20/10 21:00
FT 
 Astana
Ordabasy 
20/10 21:00
FT 
 Kf Prishtina
Klubi Futbollistik Kek U 
20/10 20:45
FT 
 Kf Drenica Srbica
Kf Liria 
20/10 20:45
FT 
 Ballkani
Kf Flamurtari Pristina Kos 
20/10 20:45
FT 
 Kf Ferizaj
Kf Drita Gjilan 
21/10 01:05
FT 
 Al Kuwait SC
Al-Nasar 
20/10 20:00
FT 
 FK Ventspils
Spartaks Jurmala 1
20/10 18:10
FT 
 Caramba/dinamo Riga
Jelgava 
20/10 23:15
FT 
 Birkirkara FC
Tarxien Rainbows 
20/10 21:00
FT 
 Pieta Hotspurs
Valletta FC 
21/10 10:05
FT 
1 Monterrey
Toluca 1
21/10 10:00
FT 
 Necaxa
Leon 
21/10 08:00
FT 
 Club America
Club Tijuana 
21/10 08:00
FT 
 Pachuca
Santos Laguna 
21/10 06:00
FT 
 Queretaro
Cruz Azul 
21/10 10:00
FT 
 Juarez
Cimarrones De Sonora 
21/10 08:00
FT 
2 Celaya
Atlante 1
21/10 05:00
FT 
 Mineros De Zacatecas
Csyd Dorados De Sinaloa 
21/10 03:00
FT 
 IRT Itihad de Tanger
Chabab Rif Hoceima 
21/10 01:00
FT 
1 Kawkab de Marrakech
Difaa Hassani Jdidi 1
21/10 09:10
FT 
 Wellington Phoenix Reserve
Team Wellington 
21/10 09:00
FT 
1 Hamilton Wanderers
Waitakere United 
21/10 09:00
AET 
 Auckland City
Tasman United 
90min [3-1], 120min [3-1],
20/10 22:00
FT 
 Ballymena United
Dungannon Swifts 
20/10 22:00
FT 
 Ards
Linfield FC 
20/10 22:00
FT 
 Cliftonville
Warrenpoint Town 
20/10 22:00
FT 
3 Glentoran
Glenavon Lurgan 1
20/10 22:00
FT 
 Coleraine
Crusaders FC 
21/10 00:00
FT 
 Sandefjord
Stromsgodset 
20/10 21:30
FT 
 Molde
Sarpsborg 08 FF 
20/10 21:00
FT 
 Skeid Oslo
Bryne 
21/10 10:00
FT 
1 Colon C 3
Sd Atletico Nacional 1
21/10 07:00
FT 
 Nacional Asuncion
Guarani CA 
21/10 05:00
FT 
 General Diaz
Deportivo Santani 
21/10 09:00
FT 
 Sport Boys
Academia Deportiva Cantolao 
21/10 06:45
FT 
 Sport Rosario
Dep. San Martin 
21/10 04:30
FT 
 Real Garcilaso
Deportivo Union Comercio 
21/10 02:00
FT 
 Em Deportivo Binacional
Universitario de Deportes 
21/10 02:30
FT 
 Lech Poznan
Korona Kielce 
21/10 00:00
FT 
 Slask Wroclaw
Arka Gdynia 
20/10 21:30
FT 
 Zaglebie Sosnowiec
Miedz Legnica 
21/10 01:45
FT 
 Olimpia Elblag
KS Energetyk ROW 
21/10 00:00
FT 
 Podbeskidzie
Chojniczanka Chojnice 
20/10 23:45
FT 
 GKS Tychy
Rakow Czestochowa 
21/10 03:45
FT 
 Loris
Sporting Lisbon 
20/10 23:00
AET 
 Sp Espinho
Academico Viseu 
90min [2-2], 120min [3-3], Penalty [11-10], Sp Espinho win
20/10 22:00
AET 
1 Amora
Belenenses 
90min [3-3], 120min [3-4], Belenenses win
20/10 22:00
FT 
 Valenciano
Vitoria Guimaraes 
20/10 22:00
FT 
 CD Cova Piedade
Portimonense 
20/10 18:00
FT 
 Portimonense U23
Vitoria Guimaraes U23 
20/10 18:00
FT 
 Maritimo U23
Vitoria Setubal U23 
20/10 18:00
FT 
 Belenenses U23
Sporting Clube De Portugal U23 
20/10 18:00
FT 
 Cd Aves U23
Sporting Braga U23 
21/10 00:35
FT 
 Al Rayyan
Al-Garrafa 1
20/10 22:25
FT 
 Al-Arabi SC
Al-Ahli Doha 
20/10 22:25
FT 
 Umm Salal
Qatar SC 
21/10 02:00
FT 
 Viitorul Constanta
Sepsi 
20/10 21:00
FT 
 Hermannstadt
Astra Ploiesti 
20/10 16:00
FT 
 ACS Poli Timisoara
Politehnica Timisoara 
20/10 16:00
FT 
1 Dacia Unirea Braila
Cs Aerostar Bacau 
20/10 16:00
FT 
 UTA Arad
Acs Sirineasa 
20/10 22:00
FT 
 Petrotrest
Sibir 
20/10 22:00
FT 
 Zenit-2 St.Petersburg
Ska Khabarovsk 
20/10 22:00
FT 
 Baltika
Krasnodar II 
20/10 21:00
FT 
 Avangard
Tom Tomsk 
20/10 21:00
FT 
 Fakel Voronezh
Spartak Tambov 
20/10 21:00
FT 
 Khimki
FK Tyumen 
20/10 21:00
FT 
 Rotor Volgograd
Mordovia Saransk 
20/10 21:00
FT 
 Volga Olimpiets
Torpedo Armavir 
20/10 20:00
FT 
 Shinnik Yaroslavl
Luch-Energiya 
20/10 19:30
FT 
 Spartak Moscow II
Chertanovo Moscow 
20/10 19:00
FT 
 Dinamo Moscow 2
Zenit St.petersburg Youth 
20/10 19:00
FT 
 Krasnodar Youth
Terek Groznyi Youth 1
20/10 13:00
FT 
 Ural Youth
Krylya Sovetov Samara Youth 
21/10 00:45
FT 
1 Al Shabab Ksa
Al Hilal 
20/10 22:00
FT 
 Ross County
Ayr Utd 
20/10 22:00
FT 
 Dunfermline
Queen of the South 
20/10 22:00
FT 
 Greenock Morton
Falkirk 1
20/10 22:00
FT 
 Alloa Athletic
Partick Thistle 
20/10 22:00
FT 
 Dundee United
Inverness C.T. 1
20/10 22:00
FT 
 Arbroath
Dumbarton 
20/10 22:00
FT 
 East Fife
Brechin City 
20/10 22:00
FT 
 Montrose
Airdrie United 
20/10 22:00
FT 
1 Raith Rovers
Stranraer 
20/10 22:00
FT 
 Stenhousemuir
Forfar Athletic 
21/10 01:00
FT 
 FK Napredak Krusevac
Radnik Surdulica 
21/10 01:00
FT 
 Radnicki Nis
Zemun 
21/10 01:00
FT 
 Crvena Zvezda
FK Rad Beograd 
20/10 22:00
FT 
 FK Vozdovac Beograd
Mladost Lucani 
20/10 23:00
FT 
 Skf Sered
MFK Ruzomberok 
20/10 23:00
FT 
1 Trencin
Nitra 
20/10 23:00
FT 
 MSK Zilina
Zemplin Michalovce 
20/10 23:00
FT 
 DAC Dunajska Streda
Sport Podbrezova 
20/10 23:00
FT 
 Slovan Bratislava
Zlate Moravce 
20/10 19:45
FT 
 Spartak Trnava
FK Senica 
20/10 20:00
FT 
 NK Mura 05
NK Rudar Velenje 1
21/10 02:00
FT 
 Cordoba
Deportivo La Coruna 2
21/10 00:00
FT 
 Alcorcon
Granada 1
21/10 00:00
FT 
 Las Palmas
Numancia 1
20/10 22:00
FT 
 Real Oviedo
Osasuna 1
21/10 00:30
FT 
 Barcelona B
Villarreal B 
20/10 22:00
FT 
 Dalkurd Ff
Orebro 
20/10 19:00
FT 
 Malmo
Hammarby 
20/10 20:00
FT 
 Lunds BK
Husqvarna FF 
20/10 22:00
FT 
 Degerfors IF
Osters IF 
20/10 22:00
FT 
 GAIS
Landskrona BoIS