livescore - live soccer scores

Soccer Results: 19 Oct 2018 Soccer Scores & Results

20/10 03:00
FT 
 Celta Vigo
Alaves 
20/10 02:30
FT 
 Eintr. Frankfurt
Fortuna Dusseldorf 
20/10 02:45
FT 
 Lyon
Nimes 
20/10 02:45
FT 
 Sheffield Wed.
Middlesbrough 
20/10 02:30
FT 
 Club Brugge
Red Star Waasland-Beveren 
19/10 16:50
FT 
 Adelaide United
Sydney 
20/10 01:30
FT 
 Lokomotiv Moscow
FK Rostov 
19/10 23:00
FT 
 Anzhi
CSKA Moscow 
19/10 20:00
FT 
 Japan U19
North Korea U19 1
19/10 20:00
FT 
 South Korea U19
Australia U19 
19/10 17:00
FT 
 Iraq U19
Thailand U19 
19/10 17:00
FT 
 Vietnam U19
Jordan U19 
19/10 18:30
FT 
1 Kashiwa Reysol
Nagoya Grampus Eight 
20/10 02:00
FT 
 Js Saoura
Paradou Ac 
20/10 00:45
FT 
 Usm Bel Abbes
Usm Alger 
20/10 00:45
FT 
 Mc Oran
Js Kabylie 
20/10 00:00
FT 
1 Na Hussein Dey
Cr Belouizdad 
19/10 23:00
FT 
 Jsm Skikda
Usm Blida 
19/10 23:00
FT 
 Rc Relizane
Rc Kouba 
19/10 22:00
FT 
 Usm El Harrach
Aso Chlef 
20/10 03:00
FT 
 Central Cordoba De Rosario
Berazategui 1
20/10 02:30
FT 
 Ituzaingo
Victoriano Arenas 
20/10 02:30
FT 
 Club Lujan
Canuelas 
20/10 02:30
FT 
 Villa San Carlos
Deportivo Armenio 
20/10 02:30
FT 
1 General Lamadrid
Ferrocarril Midland 
20/10 02:00
FT 
2 Deportivo Riestra
San Telmo 
20/10 08:15
FT 
 Colon
River Plate 
20/10 06:00
FT 
 Defensa Y Justicia
Talleres Cordoba 
20/10 06:00
FT 
 Velez Sarsfield
Gimnasia LP 1
20/10 08:00
FT 
 Atletico Rafaela
Olimpo 1
20/10 02:30
FT 
 Almagro
Ferrol Carril Oeste 
20/10 02:30
FT 
 Arsenal de Sarandi
Deportivo Moron 
20/10 08:30
FT 
 Chaco For Ever
Gsan Martin Formosa 2
19/10 19:00
FT 
 Erebuni
Alashkert B Martuni 
20/10 01:00
FT 
 ASV Bruck
Sv Leobendorf 
20/10 01:00
FT 
1 Vocklamarkt
Sv Lendorf 
20/10 01:00
FT 
 Vst Volkermarkt
Sc Gleisdorf 
20/10 01:00
FT 
 Wels
Tus Bad Gleichenberg 
20/10 01:00
FT 
 Wolfsberger Ac Amateur
Grazer AK 
20/10 01:00
FT 
1 Sv Seekirchen
Rheindorf Altach B 1
20/10 01:00
FT 
 Sv Wals Grunau
Tsv St Johann 
20/10 01:00
FT 
1 Bischofshofen
Usk Anif 1
20/10 01:00
FT 
 Usv Mettersdorf
Tsv Sparkasse Pollau 
20/10 01:00
FT 
 Sv Wildon
St Anna Am Aigen 
20/10 00:10
FT 
 SAK Klagenfurt
Asko Wolfnitz 1
20/10 01:10
FT 
 Austria Lustenau
Austria Wien Youth 
20/10 01:10
FT 
 Blau Weiss Linz
SV Horn 
20/10 01:10
FT 
 Lafnitz
SV Ried 
20/10 01:10
FT 
 SC Wiener Neustadt
Liefering 
20/10 01:10
FT 
 WSG Wattens
Juniors OO 
19/10 19:00
FT 
 Agsu
Qarabag 2 
19/10 19:00
FT 
 Fk Kapaz Ganca
Keshla 2 
19/10 19:00
FT 
 Standard Sumgayit 2
Neftchi Baku 2 
19/10 19:00
FT 
 Turan Tovuz
Sabah 2 
20/10 00:00
FT 
 Vitebsk
Dnepr Mogilev 
20/10 02:30
FT 
 Westerlo
Oud Heverlee 
20/10 02:00
FT 
 Antwerp Reserves
Cercle Brugge Reserves 
20/10 02:00
FT 
 Royal Antwerp U21
Cercle Brugge U21 
20/10 01:30
FT 
 Club Brugge Youth
Standard Liege U21 
20/10 01:30
FT 
 Genk U21
St Truidense Vv U21 
20/10 05:00
FT 
 America Rn Youth
Fortaleza Youth 1
20/10 02:00
FT 
 Guarani SP Youth
Corinthians Paulista U20 
20/10 08:30
FT 
 Ponte Preta
Figueirense (SC) 
20/10 07:30
FT 
 Sao Bento
Criciuma 1
20/10 06:15
FT 
 CRB (AL)
Goias 
20/10 01:00
FT 
 Vereya
Botev Vratsa 
19/10 20:30
FT 
 Cherno More U19
Beroe U19 
19/10 20:30
FT 
 Dunav Ruse U19
Ma Alexis U19 
19/10 20:30
FT 
 Pirin Blagoevgrad U19
Montana U19 
19/10 20:30
FT 
 Slavia Sofia U19
Ludogorets Razgrad U19 1
20/10 07:00
FT 
 Union Espanola
Deportes Temuco 
20/10 00:00
FT 
 Zapresic
NK Rijeka 1
20/10 00:00
FT 
 Othellos Athienou
Ethnikos Achnas 
20/10 00:00
FT 
 Bohemians 1905
Viktoria Plzen 
20/10 00:00
FT 
 Usti nad Labem
Fk Mas Taborsko 
20/10 00:00
FT 
 SC Znojmo
Pardubice 
20/10 00:00
FT 
 Budejovice
Hradec Kralove 
20/10 00:00
FT 
 Slavia Kromeriz
Unicov 
19/10 19:00
FT 
 Banik Ostrava u19
Vysocina Jihlava U19 
19/10 19:00
FT 
 Mfk Karvina U19
Zlin U19 
20/10 01:00
FT 
 Kolding IF
Ringkobing 
20/10 01:00
FT 
 Esbjerg FB
Hobro I.K. 
20/10 08:15
FT 
 CD El Nacional
Univ. Catolica 
20/10 03:00
FT 
 Enppi
El Dakhleya 
20/10 00:00
FT 
 El Ismaily
Pyramids 
19/10 21:00
FT 
 Smouha SC
Haras El Hedoud 
19/10 22:00
FT 
 Watford U23
Bristol City U23 
19/10 21:00
FT 
 Barnsley U23
Leeds United U23 
20/10 02:15
FT 
 Middlesbrough U23
Reading U23 
20/10 02:00
FT 
 Brighton U23
Blackburn Rovers U23 
20/10 02:00
FT 
 Fulham U23
West Bromwich U23 
20/10 02:00
FT 
1 Manchester United U23
Sunderland U23 
20/10 02:00
FT 
 Southampton U23
Wolves U23 
19/10 19:00
FT 
 Tottenham Hotspur U23
Leicester City U23 
19/10 20:00
FT 
 Croatia Womens U17
Russia Womens U17 
19/10 17:30
FT 
 Norway Womens U17
Israel Womens U17 
20/10 02:00
FT 
 Auxerre
Avenir Sportif Beziers 
20/10 02:00
FT 
 ES Troyes AC
Sochaux 
20/10 02:00
FT 
 Ajaccio
Le Havre 
20/10 02:00
FT 
 Clermont Foot
Red Star 93 
20/10 02:00
FT 
 Metz
Chamois Niortais 
20/10 02:00
FT 
1 Nancy
Grenoble 
20/10 02:00
FT 
 Orleans US 45
Valenciennes 
20/10 02:00
FT 
 Paris Fc
Chateauroux 
20/10 02:00
FT 
 Chambly
Lyon la Duchere 
20/10 02:00
FT 
 Dunkerque
Drancy 1
20/10 02:00
FT 
1 Le Mans
Bourg Peronnas 
20/10 02:00
FT 
 Marignane Gignac
Cholet So 
20/10 02:00
FT 
 Pau
US Boulogne 
20/10 02:00
FT 
 Entente Sannois
Concarneau 
20/10 02:00
FT 
 Tours
Rodez Aveyron 
20/10 02:00
FT 
 Villefranche
Quevilly 1
19/10 19:30
FT 
 Chikhura Sachkhere
Dila Gori 
19/10 19:00
FT 
 Samgurali Tskh
Shevardeni 
19/10 19:00
FT 
 Gagra
Merani Martvili 
20/10 00:30
FT 
 SV Sandhausen
Ingolstadt 04 
20/10 00:30
FT 
 Dynamo Dresden
Erzgebirge Aue 1
20/10 01:00
FT 
 Carl Zeiss Jena
VfR Aalen 
20/10 01:30
FT 
 Habenhauser
Bsc Hastedt 
20/10 01:30
FT 
 Bad Vilbel
Ederbergland 
20/10 01:30
FT 
 Fsv Luckenwalde
Vfc Plauen 
20/10 01:00
FT 
1 Sc Concordia Hamburg
Hsv Barmbek Uhlenhorst 
20/10 01:30
FT 
 VfB Lubeck
Werder Bremen Am 
20/10 01:00
FT 
 Viktoria Berlin 1889
Rot-weiss Erfurt 
20/10 01:30
FT 
 Pirmasens
Kickers Offenbach 
20/10 01:30
FT 
 Viktoria Koln
SV Lippstadt 
19/10 21:00
FT 
 Aiginiakos
Athletic Union Of Sparta 
20/10 09:15
FT 
 Honduras Progreso
CD Vida 
19/10 18:30
FT 
 Panjim Footballers
Just Lang Ge Uthai Association 
19/10 22:00
FT 
 Mumbai City
Pune City 
19/10 22:00
FT 
 Mumbai City
Pune City 
19/10 19:30
FT 
 Barito Putera
Perseru Serui 1
19/10 16:30
FT 
 Borneo
PSM Makassar 
19/10 16:30
FT 
 Mitra Kukar
Bhayangkara 
19/10 16:30
FT 
 Persebaya Surabaya U19
Persela Lamongan U19 
19/10 16:30
FT 
 Psis Semarang U19
Sms Medan U19 
19/10 16:00
FT 
 Perseru Serui U19
Mitra Kukar U19 
19/10 21:30
FT 
2 Esteghlal Khozestan
Pars Jonoubi Jam 
19/10 20:30
FT 
 Sepidroud Rasht
Zob Ahan 
19/10 20:00
FT 
 Saipa
Esteghlal Tehran 
19/10 20:00
FT 
 Mashin Sazi
Naft Masjed Soleyman 
20/10 02:45
FT 
 Finn Harps
Drogheda United 
20/10 02:45
FT 
 Carrigaline United
Cobh Wanderers 
20/10 03:00
FT 
 Shamrock Rovers
Waterford United 
20/10 02:45
FT 
 Limerick FC
St. Patrick's 
20/10 02:45
FT 
 Bray Wanderers
Bohemians 
20/10 02:45
FT 
 Derry City
Cork City 
20/10 02:45
FT 
 Dundalk
Sligo Rovers 
19/10 19:30
FT 
 Ironi Or Yehuda
Hapoel Hod Hasharon 1
19/10 19:00
FT 
 Ironi Beit Dagan
Shimshon Tel Aviv 
19/10 18:00
FT 
 Hapoel Kiryat Ono
Maccabi Ironi Amishav Petah Tikva 
19/10 17:30
FT 
 Sc Beer Sheva
Beitar Ironi Kiryat Gat 
19/10 20:00
FT 
 Hapoel Ashkelon
Hapoel Afula 
19/10 20:00
FT 
 Hapoel Ramat Gan FC
Maccabi Ahi Nazareth 
19/10 20:00
FT 
 Hapoel Iksal
Sektzia Nes Tziona 
19/10 20:00
FT 
 Hapoel Katamon Jerusalem
Hapoel Bnei Lod 
19/10 20:00
FT 
 Ironi Ramat Hasharon
Hapoel Marmorek Irony Rehovot 
19/10 19:30
FT 
 Moadon Sport Tira
Hapoel Jerusalem 1
19/10 19:30
FT 
 Ironi Tiberias
Ironi Nesher 
19/10 19:30
FT 
 As Ashdod
Hakoah Amidar Ramat Gan FC 
19/10 19:15
FT 
 Hapoel Kaukab
Hapoel Migdal Haemek 
19/10 19:00
FT 
 Maccabi Shaarayim
Hapoel Mahane Yehuda 
19/10 18:45
FT 
 AS Nordia Jerusalem
Maccabi Herzliya 
19/10 18:00
FT 
 Hapoel Asi Gilboa
Hapoel Umm Al Fahm 
20/10 03:00
FT 
 Spezia
Pescara 
20/10 01:00
FT 
 Juventus U19
Chievo Youth 
19/10 21:00
FT 
 AS Roma U19
Palermo U20 
19/10 18:00
FT 
 Zweigen Kanazawa FC
Ehime 
20/10 00:30
FT 
 Al Hussein Irbid
Shabab AlOrdon 
19/10 18:00
FT 
 Kairat Academy
Ekibastuzets 1
19/10 20:00
FT 
 Nakumatt
Wu Shuru 
20/10 00:00
FT 
 Rigas Futbola Skola
Fk Valmiera 
19/10 21:00
FT 
 Racing Beirut
Al Ansar Lib 
20/10 02:15
FT 
 Qormi
St Andrews 
20/10 00:00
FT 
 Senglea Athletic
Gzira United 1
20/10 01:00
FT 
 Swieqi United
Zebbug Rangers 
20/10 01:00
FT 
 Santa Lucia
San Gwann 
20/10 10:00
FT 
 Atlas
Veracruz 1
20/10 10:00
FT 
 Venados
Alebrijes De Oaxaca 
20/10 10:00
FT 
 Tampico Madero
Leones Univ Guadalajara 
20/10 09:00
FT 
 Atletico San Luis
Cafetaleros De Tapachula 
20/10 08:00
FT 
 Uaem Potros
Zacatepec 
20/10 09:00
FT 
 Atletico Saltillo
Deportivo Cafessa 1
20/10 05:00
FT 
1 Cd Nuevo Chimalhuacan
Constructores Gomez Palacio 
19/10 23:00
FT 
 Club America Ii
Sporting Canamy 
19/10 23:00
FT 
 Unam Pumas Ii
Real Zamora 
20/10 05:00
FT 
 Club Necaxa Womens
Chivas Guadalajara Womens 
20/10 02:00
FT 
1 Jong Ajax Amsterdam
RKC Waalwijk 
20/10 02:00
FT 
 Roda JC Kerkrade
Sparta Rotterdam 
20/10 02:00
FT 
 MVV Maastricht
Jong PSV Eindhoven 
20/10 02:00
FT 
 Eindhoven
Volendam 
20/10 02:00
FT 
 Almere City FC
Go Ahead Eagles 
20/10 02:00
FT 
 Cambuur Leeuwarden
Helmond Sport 
20/10 02:00
FT 
 Dordrecht 90
Az Alkmaar 2 
20/10 02:00
FT 
 Telstar
NEC Nijmegen 
20/10 02:00
FT 
 Oss
Den Bosch 
20/10 01:30
FT 
 Psv Eindhoven Womens
Rksv Achilles 29 Womens 
20/10 11:00
FT 
 Eastern Suburbs Afc
Hawkes Bay United 
20/10 03:00
FT 
 Newry City
Institute 
20/10 00:15
FT 
 Mrbat
Sur Club 
20/10 00:00
FT 
1 Oman Club
Alrstak 
20/10 00:00
FT 
 Sohar Club
Al Shabab Oma 1
19/10 21:15
FT 
 Dhufar
AL-Nahda 
19/10 21:00
FT 
 Muscat
Al Nasr(OMA) 
19/10 21:00
FT 
 Saham
Al-Suwaiq Club 
19/10 20:50
FT 
 Al Oruba Sur
Mjees 
19/10 21:00
FT 
1 Markaz Tulkarm
Ahli Alkhaleel 1
20/10 09:00
FT 
 San Martin
Leones De America 
20/10 09:00
FT 
 CD Arabe Unido
Tauro 
20/10 06:30
FT 
 3 De Febrero
Deportivo Capiata 
20/10 09:00
FT 
 Sport Huancayo
Inti Gas Deportes 
20/10 02:30
FT 
 Jagiellonia Bialystok
Pogon Szczecin 
20/10 00:00
FT 
 Piast Gliwice
Lechia Gdansk 
20/10 02:45
FT 
 Stal Mielec
GKS Katowice 
20/10 01:10
FT 
 Sandecja
Wigry Suwalki 
20/10 00:00
FT 
 Garbarnia Krakow
LKS Nieciecza 
19/10 17:00
FT 
 Lech Poznan Youth
Ruch Chorzow Youth 
20/10 03:15
FT 
1 Cd Ciudad Real
Porto 
19/10 23:30
FT 
 Rio Ave U23
Coimbra Ec U23 
19/10 22:30
FT 
 Feirense U23
Cova Piedade U23 
19/10 23:00
FT 
 Cs Voluntari
Concordia Chiajna 1
20/10 02:00
FT 
 CFR Cluj
Politehnica Iasi 
19/10 23:00
FT 
 Luki Energiya
Tekstilshchik Ivanovo 
19/10 19:00
FT 
 Orenburg Youth
Yenisey Krasnoyarsk Youth 
19/10 19:00
FT 
 Spartak Moscow Youth
Arsenal Tula Youth 
19/10 17:00
FT 
1 Lokomotiv Moscow Youth
Rostov Youth 
19/10 17:00
FT 
 Ufa Youth
Rubin Kazan Youth 
19/10 16:00
FT 
 Anzhi Youth
Cska Moscow Youth 
20/10 01:00
FT 
 Al Ittihad Ksa
Uhud 1
19/10 23:15
FT 
 Al-Raed
Al-Fath 
19/10 23:10
FT 
 Al Faisaly Harmah
Al Taawon 
19/10 23:10
FT 
 Al Baten
Al-Nasr Riyadh 
19/10 23:30
FT 
 Cukaricki
Vojvodina 
19/10 20:30
FT 
 Sindjelic Belgrad
Zlatibor 
19/10 20:30
FT 
 Lokomotiva Kosice
Mfk Tatran Aos Liptovsky Mikulas 
19/10 20:30
FT 
 Stk 1914 Samorin
Inter Bratislava 
20/10 03:00
FT 
 Elche
Malaga 
20/10 02:45
FT 
 Catgas Energia Futsal
Antequera Futsal 
20/10 02:30
FT 
 Palma Futsal
Vaidepenas Futsal 
20/10 04:00
FT 
 Union Viera Womens
Cd Achaman Santa Lucia Womens 
20/10 01:00
FT 
 Norrby IF
Orgryte 
20/10 03:00
FT 
 Winterthur
Vaduz 
19/10 20:00
FT 
1 Hutteen Latakia
Al-Majd Damascus 
19/10 20:00
FT 
 Al Sahel Syr
Jableh Sc 
19/10 20:00
FT 
 Al Taleiah
Al-Karamah 
19/10 20:00
FT 
 Al-Wathba Homs
Teshrin Sc 1
19/10 20:00
FT 
 Al Shorta Damascus
Al Nawair 
19/10 20:00
FT 
 Herafio Halab
Al ittihad SYR 
20/10 01:30
FT 
 Galatasaray
Bursaspor 
20/10 00:00
FT 
 Denizlispor
Afjet Afyonspor 
19/10 20:00
FT 
 Denizlispor U21
Afjet Afyonspor U21 
19/10 23:45
FT 
 Al-Wasl
Al Nasr Dubai 
19/10 21:05
FT 
 Banni Yas
Emirate 
19/10 21:00
FT 
 Dabba Al-Fujairah
Al Ahli Dubai 
19/10 23:45
FT 
 Ittihad Kalba
Al Fujairah Club 
20/10 00:00
FT 
1 Shakhtar Donetsk
Desna Chernihiv 
19/10 23:00
FT 
 Mfk Vodnyk Mikolaiv
Sumy 2
19/10 18:00
FT 
 Vorskla U21
Dynamo Kyiv U21 
19/10 21:00
FT 
 AGMK
Nasaf Qarshi 
19/10 21:00
FT 
 Sogdiana Jizak
Kokand 1912 
19/10 21:00
FT 
 Neftchi Fargona
Qizilqum Zarafshon 
20/10 02:45
FT 
 Barry Town Afc
Llanelli 2
20/10 02:45
FT 
 Caernarfon
Newtown 
20/10 03:00
AET 
 Llandudno Albion
St Asaph City 
90 minutes[3-3], 120 minutes[3-4]
20/10 02:30
FT 
 Cefn Albion
Dolgellau Athletic 
20/10 02:30
FT 
 Penlan Club
Goytre United 
19/10 23:15
FT 
 Al Duhail Sc
Myanmar