livescore - live soccer scores

Soccer Results: 17 Oct 2018 Soccer Scores & Results

18/10 03:00
FT 
 Zaragoza
Cadiz 
18/10 02:45
FT 
 Lorca Deportiva
Cultural Leonesa 
18/10 02:45
FT 
 UD Melilla
Ontinyent 
18/10 02:30
FT 
 Racing de Santander
UD Logrones 1
18/10 02:30
AET 
 Sant Andreu
Calahorra 1
90 minutes[0-0], 120 minutes[1-0]
18/10 02:15
FT 
 UD Mutilvera
Villanovense 
18/10 02:00
FT 
 CD Lugo
Alcorcon 
17/10 23:00
FT 
 Cd Ebro
Lleida 
18/10 10:00
FT 
 Vancouver Whitecaps
Sporting Kansas City 
18/10 07:30
FT 
 Orlando City
Seattle Sounders 
18/10 07:30
FT 
 DC United
Toronto 
18/10 02:30
FT 
1 Argentino de Quilmes
Sportivo Dock Sud 
17/10 19:00
FT 
 Bobruichanka Bobruisk Womens
Zorka Bdu Minsk Womens 
17/10 19:00
FT 
1 Botsor Brest Womens
Rguor Minsk Womens 
18/10 02:00
FT 
 Coritiba U23
Chapecoense U23 1
18/10 02:00
FT 
1 Santos U23
Internacional Rs Youth 1
18/10 08:45
FT 
 Corinthians
Cruzeiro 
18/10 07:00
FT 
 Xv De Piracicaba
Ituano Sp 
18/10 02:00
FT 
 Audax Sao Paulo
Red Bull Brasil 
18/10 02:00
FT 
 EC Santo Andre
Mirassol 
18/10 02:00
FT 
 Rio Claro
Atibaia 
18/10 02:00
FT 
 Ca Votuporanguense Sp
Sao Caetano (SP) 
18/10 02:00
FT 
 Gremio Novorizontino
Taubate 
18/10 02:00
FT 
 Juventus Sp
Ferroviaria Sp 
18/10 02:00
FT 
 Sao Bernardo
Olimpia Sp 
18/10 07:00
FT 
 Csyd Barnechea
La Serena 
18/10 09:00
FT 
 Deportiva Once Caldas
Santa Fe 1
18/10 09:00
FT 
 Dep.Independiente Medellin
Alianza Petrolera 
18/10 09:00
FT 
 Boyaca Chico
CD Jaguares 
18/10 07:00
FT 
 La Equidad
Deportes Tolima 
18/10 07:00
FT 
 Atletico Junior Barranquilla
Patriotas 
18/10 05:00
FT 
 Atletico Huila
Atletico Bucaramanga 
18/10 08:00
FT 
 Canada womens
USA womens 
18/10 05:00
AET 
 Panama (w)
Jamaica (w) 
90min [1-1], 120min [2-2], Penalty [2-4], Jamaica (w) win
18/10 10:05
FT 
 Alajuelense
Santos De Guapiles 
18/10 10:00
FT 
1 Cartagines Deportiva SA
Herediano 
18/10 05:00
FT 
 AD Carmelita
Ad San Carlos 1
18/10 04:00
FT 
 Perez Zeledon
Universidad de Costa Rica 
18/10 09:15
FT 
 Alianza San Salvador
Jocoro 
18/10 09:00
FT 
 Isidro Metapan
Cd Audaz 1
18/10 05:30
FT 
 Cd Pasaquina
Municipal Limeno 
18/10 01:00
FT 
 Netherlands Womens U17
Georgia Womens U17 
17/10 21:00
FT 
 Latvia U17 (w)
Sweden U17 (w) 
18/10 02:00
FT 
 Hertha Bsc Berlin Am
Villarreal B 
18/10 02:35
FT 
 Chelsea Fc Womens
Fiorentina Womens 
18/10 01:00
FT 
 Zurich Frauen Womens
Bayern Munich (w) 
18/10 01:00
FT 
 Wolfsburg womens
Atletico De Madrid Womens 
18/10 01:00
FT 
 Ajax Amsterdam Womens
Lyonnais Womens 
18/10 00:30
FT 
 Lsk Kvinner Womens
Brondby Womens 
18/10 00:30
FT 
 Linkopings Fc Womens
PSG Womens 
18/10 00:30
FT 
 Barcelona Womens
Glasgow City Womens 
17/10 23:00
FT 
 Torpedo Kutaisi
Lokomotiv Tbilisi 
18/10 01:30
FT 
 Atsv Erlangen
Grossbardorf 
17/10 21:00
FT 
 Lalysos
Ao Palliniakos 
17/10 21:00
FT 
 Ionikos
Aeek Synka 1
18/10 10:00
FT 
 Quiche
CD Malacateco 
18/10 03:00
FT 
 CD Puerto de Iztapa
Antigua Gfc 
18/10 02:15
FT 
 Deportivo Reu
Siquinala 
18/10 01:00
FT 
 Csyd Mixco
Aurora Gua 
18/10 09:00
FT 
 CD Motagua
CD Vida 
18/10 09:15
FT 
 Platense
Yoro 
18/10 09:00
FT 
 Real Espana
Parrillas One 
17/10 18:30
FT 
 Kitchee R
Bc Glory Sky Reserves 
17/10 18:30
FT 
 Churchill Brothers Sc
Velsao Scc 
17/10 20:00
FT 
 Chawnpui
Aizawl 
17/10 22:00
FT 
 Delhi Dynamos
Atletico De Kolkata 
17/10 22:00
FT 
 Delhi Dynamos
Atletico De Kolkata 
17/10 16:30
FT 
 PS Tni
PSIS Semarang 
18/10 02:30
FT 
 Asd Albissola
Pistoiese 
18/10 02:30
FT 
 Novara
Pro Patria 
18/10 02:30
FT 
 Olbia
Alessandria 
18/10 02:30
FT 
1 Piacenza
Carrarese 
18/10 02:30
FT 
 Vicenza
Ac Monza 
18/10 00:30
FT 
 Renate Ac
Usd Virtus Verona 
18/10 00:30
FT 
 Alto Adige/sudtirol
Triestina 
18/10 00:30
FT 
 Feralpisalo
Rimini 
18/10 00:30
FT 
 Giana
Ravenna 
18/10 00:30
FT 
 Gubbio
Fermana 
18/10 00:30
FT 
 Vis Pesaro
Pordenone Calcio Ssd 
18/10 00:30
FT 
 Sambenedettese
Imolese 
18/10 00:30
FT 
 Teramo
Alma Juventus Fano 
18/10 00:30
FT 
 Ternana
Albinoleffe 
18/10 02:30
FT 
 Potenza
Reggina 1
17/10 22:00
FT 
 Asd Albissola U19
Arzachena U19 
17/10 18:00
FT 
 Renofa Yamaguchi
Machida Zelvia 
17/10 18:30
AET 
 Suwon Samsung Bluewings
Jeju United 
90min [1-1], 120min [2-2], Penalty [2-1], Suwon Samsung Bluewings win
17/10 20:45
FT 
 Kf Drita Gjilan
Ballkani 
17/10 20:45
FT 
 Kf Llapi
Gjilani 
17/10 23:00
FT 
 FK Zalgiris Vilnius
Lietava Jonava 1
17/10 23:30
FT 
 Dainava Alytus
Banga Gargzdai 
17/10 20:30
FT 
 Dziugas Telsiai
Stumbras 2 
18/10 02:45
FT 
 Newry City Reserves
Linfield Reserves 
18/10 09:00
FT 
1 Ca Independente
Costa Del Este 
17/10 15:00
FT 
 Stallions
Davao Aguilas 
17/10 15:00
FT 
1 Voltes
Kaya 1
18/10 00:30
FT 
 Petrolul Ploiesti
CS Mioveni 
18/10 00:30
FT 
1 Torpedo Moscow
Khimki Reserve 
17/10 23:00
FT 
 Zorkyi Krasnogorsk
FK Kaluga 1
17/10 20:35
FT 
 Zelenograd
Strogino Moscow 1
17/10 19:25
FT 
 Vulkan
Troitsk 
17/10 23:35
FT 
 Al Ansar Lib
Najran 
17/10 23:30
FT 
 Al Ameade
Al Washm 
17/10 23:25
FT 
 Abha
Al Jeel 
17/10 23:25
FT 
 Al Jabalain
Hajer 
17/10 23:10
FT 
 Al Qaisoma
Al Nojoom 
17/10 21:00
FT 
 FK Napredak Krusevac
FK Metalac Gornji Milanovac 
17/10 20:00
FT 
1 Dinamo Vranje
Crvena Zvezda 
17/10 21:30
FT 
 Tj Tatran Oravske Vesele
Liptovska Stiavnica 
17/10 21:00
FT 
 SKM Puchov
Belusa 
18/10 02:00
FT 
 Koper
NK Olimpija Ljubljana 
18/10 01:30
FT 
 Aik Solna Womens
Kif Orebro Duff Womens 
18/10 01:00
FT 
 Ljusdal Womens
Assi If Womens 
18/10 01:00
AET 
 Vasteras Bk 30 Womens
Djurgardens Womens 
90min [1-2], 120min [1-2],
17/10 20:00
FT 
 Ergene Velimese
Kocaeli Birlik Spor 
17/10 20:00
FT 
 Sile Yildizspor
Tepecik Bld 
17/10 20:00
FT 
 Silivrispor
Artvin Hopaspor 
17/10 20:00
FT 
 Gebzespor
Nazillispor 
17/10 19:30
FT 
 Erbaaspor S
Erzin Belediyespor 
17/10 19:30
FT 
1 Nevsehirspor Genclik
Tire 1922 Spor 
17/10 19:00
FT 
 Duzyurtspor
Wing Larsburg 1
17/10 19:00
FT 
1 Karaman Belediyesi Spor
Kozan Bldspor 
17/10 20:00
FT 
 Bergama Belediyespor
Adiyamanspor 2
17/10 20:00
FT 
 Catalca Spor
Yeni Orduspor 
17/10 20:00
FT 
 Erokspor
Duzcespor 
17/10 20:00
FT 
 Kizilcabolukspor
Karsiyaka 
17/10 19:30
FT 
 Yeni Altindag Bs
Tekirova Belediyespor 1
17/10 19:30
FT 
 Kirsehir Koyhizmetleri
Alibeykoy 
17/10 19:00
FT 
 Ofspor
Elazig Belediyespor 
17/10 19:00
FT 
 Osmaniyespor
Belediye Vanspor 
17/10 19:00
FT 
1 Pazarspor
Sultanbeyli 
18/10 00:00
FT 
1 Bucaspor
Bayburt Ozel Idare 
17/10 20:00
FT 
 Golcukspor
1461 Trabzon Karadenizspor 1
17/10 20:00
FT 
 Anadolu Uskudar
Diyarbakirspor 
17/10 20:00
FT 
 Halide Edip Adivarspor
Ankara Adliyespor 
17/10 20:00
FT 
 Serik Belediyespor
Korfez Bld 
17/10 20:00
FT 
1 Turgutluspor
Muglaspor 
17/10 19:00
FT 
 Erzincanspor
Bursa Niluferspor AS 
17/10 19:00
FT 
 Payas BS 1975
Corum Belediyespor 
17/10 19:00
FT 
 Fatsa Belediyespor
Cizrespor 
17/10 20:00
FT 
 Inegolspor
Sariyer 
17/10 20:00
FT 
 Bodrumspor
Samsunspor 
17/10 20:00
FT 
 Eyupspor
Usakspor 
17/10 20:00
FT 
 Sancaktepe Belediye Spor
Vestel Manisaspor 
17/10 19:30
FT 
1 Ankara Demirspor
Hacettepe Spor 
17/10 19:30
FT 
 Kastamonuspor
Bayrampasaspor 
17/10 19:00
FT 
 Amedspor
Nigde Belediyespor 
17/10 19:00
FT 
 Gaziantepspor
Keciorengucu 
17/10 19:00
FT 
1 Gumushanespor
Sakaryaspor 
18/10 00:00
FT 
 Kahramanmaras
Tuzlaspor Kulubu 
18/10 00:00
FT 
 Fethiyespor
Tarsus Idman Yurdu 
17/10 20:00
FT 
 Pendikspor
Bandirmaspor 
17/10 20:00
FT 
 Manisa Bb Spor
Surfaspor 1
17/10 20:00
FT 
 Kirklarelispor
Darica Genclerbirligi 
17/10 19:30
FT 
 Zonguldak
Tokatspor 1
17/10 19:30
FT 
 Etimesgut Belediye Spor
Anadolu Selcukluspor 
17/10 19:30
FT 
 Bugsasspor
Karagumruk 1
17/10 19:00
FT 
 Sivas Dort Eylul Belediyespor
Menemen Belediye Spor 
18/10 02:30
FT 
 Danubio Reserves
Torque Reserves 
17/10 21:00
FT 
 Ca Cerro Reserve
Atletico River Plate Reserve 
17/10 19:00
FT 
 Shurtan Guzor
Dinamo Samarkand 
17/10 19:00
FT 
1 Xorazm Urganch
Istiklol Fergana 
17/10 18:30
FT 
 Termez Surkhon
Mashal Muborak 
18/10 07:00
FT 
 Carabobo
Metropolitanos 
18/10 06:00
FT 
 Monagas
Deportivo Anzoategui 
18/10 05:00
FT 
 Deportivo Tachira
Aragua 1
18/10 04:00
FT 
 Deportivo Lara
Mineros de Guayana 
18/10 04:00
FT 
1 Zulia
Caracas FC 1
18/10 03:30
FT 
 Estudiantes Caracas Sc
Portuguesa de Desportos 
17/10 23:00
FT 
 Deportivo La Guaira
Academia Puerto Cabello 
18/10 03:30
FT 
1 Angostura
Petroleros De Anzoategui 
18/10 03:00
FT 
 Margarita
LALA 
18/10 02:45
FT 
 The New Saints
Llandudno 
17/10 20:00
FT 
 Utrecht Reserves
China U21