livescore - live soccer scores

Soccer Results: 10 Oct 2018 Soccer Scores & Results

11/10 02:45
AET 
 Kidsgrove Athletic
Workington 
90min [1-1], 120min [2-1], Kidsgrove Athletic win
11/10 02:45
FT 
 Taunton Town
St Albans City 
11/10 02:45
FT 
 Chippenham Town
Hendon 
10/10 22:00
AET 
 FK Tyumen
CSKA Moscow 
90min [0-0], 120min [1-1], Penalty [3-0], FK Tyumen win
11/10 02:15
FT 
 Slovenia U19
Hungary U19 
11/10 02:00
FT 
 Netherlands U19
Faroe Islands U19 
11/10 00:00
FT 
 Belarus U19
Switzerland U19 
10/10 22:00
FT 
 Bosnia Herzegovina U19
Republic of Ireland U19 
10/10 21:30
FT 
 Austria U19
Kosovo U19 
10/10 20:00
FT 
 Ukraine U19
Albania U19 
10/10 20:00
FT 
 Italy U19
Estonia U19 
10/10 20:00
FT 
 Finland U19
Denmark U19 1
10/10 19:00
FT 
 Spain U19
Andorra U19 
10/10 18:00
FT 
 Norway U19
Slovakia U19 
11/10 00:00
FT 
 Portugal U17
Kazakhstan U17 
10/10 21:00
FT 
 Bosnia Herzegovina U17
Gibraltar U17 
10/10 21:00
FT 
 Iceland U17
Ukraine U17 
10/10 21:00
FT 
 Belarus U17
Wales U17 1
10/10 23:30
FT 
 Zambia
Guinea Bissau 
10/10 21:00
FT 
 Ethiopia
Kenya 
10/10 23:00
FT 
 Cr Belouizdad
Usm Alger 
11/10 09:00
FT 
 Juventud Antoniana
San Jorge Tucuman 
11/10 08:50
FT 
1 Racing De Cordoba
Estudiantes De San Luis 
11/10 08:50
FT 
 Desamparados
Sportivo Belgrano 
11/10 08:15
FT 
 Atletico Parana
Sportivo Las Parejas 
11/10 08:15
FT 
 Gimnasia C Uruguay
Deportivo Camioneros 1
11/10 08:15
FT 
 Deportivo Maipu
San Lorenzo Alem 2
11/10 08:10
FT 
 Ah Zapla
Chaco For Ever 
11/10 08:00
FT 
 Ferrol Carril Oeste
Deportivo Roca 
11/10 08:00
FT 
 CA Douglas Haig
Defensores Belgrano Villa Ramallo 
11/10 04:00
FT 
 Gsan Martin Formosa
Boca Unidos 
11/10 03:00
FT 
 Deportivo Madryn
Alvarado Mar Del Plata 
11/10 03:00
FT 
 Sansinena
Villa Mitre 
11/10 01:15
FT 
1 Csyd Juventud Unida Gualeguaychu
Defensores Pronunciamiento 1
11/10 01:40
FT 
 Kufstein
Svg Reichenau 
11/10 02:00
FT 
 Internacional Rs Youth
Coritiba U23 
11/10 02:00
FT 
 Chapecoense U23
Santos Youth 1
10/10 23:45
FT 
 Perolas Negras Youth
Campos Aa U20 
11/10 08:45
FT 
 Cruzeiro
Corinthians 1
11/10 03:00
FT 
 Lautaro De Buin
Deportes Limache 
11/10 08:30
FT 
 Tigres Zipaquira
Cucuta 
11/10 07:40
FT 
 USA womens
Trinidad Tobago Womens 
11/10 05:00
FT 
 Panama (w)
Mexico Womens 
11/10 05:00
FT 
 Limon
Herediano 1
10/10 22:00
FT 
 Orijent Rijeka
Trnje 
10/10 21:00
FT 
 Hask Zagreb
Opatija 
10/10 21:00
FT 
 Ponikve
Udarnik Kurilovec 
10/10 21:00
FT 
1 Vinogradar
Novigrad 2
10/10 21:00
FT 
 Vrbovec
Dubrava Zagreb 
10/10 21:00
FT 
 Zagorec
Jadran Porec 
10/10 21:00
FT 
 NK Zagreb
Spansko 
10/10 23:00
FT 
 Mfk Karvina
Fk Mas Taborsko 
11/10 00:00
FT 
 Nykobing Falster
Vejle 
11/10 04:00
FT 
2 Orense Sc
Olmedo Riobamba 1
11/10 01:00
FT 
 Mushuc Runa
Fuerza Amarilla 
10/10 23:00
FT 
 Al Ahly
El Terasanah 
10/10 23:00
FT 
 El Gounah
Wadi Degla SC 
10/10 20:00
FT 
 Litva U17 (w)
Slovakia Womens U17 
10/10 20:00
FT 
 Poland Womens U17
Scotland Womens U17 
10/10 23:30
FT 
 Tuwe
Boda 
11/10 00:30
FT 
 Munchen 1860 Am
Tus Holzkirchen 
11/10 10:00
FT 
 Xelaju MC
Deportivo Chiantla 
11/10 05:00
FT 
 Marathon
CD Motagua 
10/10 20:30
FT 
 Bc Glory Sky Reserves
Lee Man Reserves 
10/10 18:30
FT 
 Eastern (r)
R F Reserves 
10/10 20:00
FT 
 Psbk Blitar
Semeru Lumajang 
10/10 16:30
FT 
 Gresik United
Psbs Biak 
10/10 16:30
FT 
 Pss Sleman
PSIM Yogyakarta 
10/10 16:15
FT 
 Madura
Ps Mojokerto Putra 
10/10 16:00
FT 
 Kalteng Putra
Persiwa Wamena 
10/10 20:15
FT 
 Qashqai Shiraz
Mes Krman 
10/10 20:00
FT 
1 Malavan
Gol Gohar 
10/10 19:45
FT 
 Mes Rafsanjan
Persepolis Pakdasht 
10/10 19:30
FT 
 Khouneh Be Khouneh
Baderan Tehran 
10/10 19:30
FT 
 Navad Urmia
Shahrdary Arak 
11/10 02:45
FT 
 St Francis
Leicester Celtic 
10/10 20:30
AET 
 Hapoel Kafr Kanna
Maccabi Bnei Reineh 
90min [3-3], 120min [3-3], Penalty [0-1], Maccabi Bnei Reineh win
11/10 02:30
FT 
 Alessandria
Asd Albissola 
11/10 02:30
FT 
 Feralpisalo
Usd Virtus Verona 
11/10 00:30
FT 
 Imolese
Pistoiese 
11/10 00:30
AET 
 Sambenedettese
Alma Juventus Fano 
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [4-1], Sambenedettese win
10/10 21:00
FT 
 Giana
Albinoleffe 
11/10 01:00
FT 
 Taranto Sport
As Sorrento Calcio 
11/10 00:30
FT 
 Rezzato
Legnago Salus 
10/10 21:30
FT 
 Sammaurese
Union Feltre Asd 1
10/10 21:30
AET 
 Team Altamura
Audace Cerignola 
90min [0-0], Penalty [3-5], Audace Cerignola win
10/10 21:00
FT 
 Clodiense
Gsd Ambrosiana 
10/10 21:00
FT 
 Albalonga
Savoia 1908 
10/10 21:00
FT 
 Asd Flaminia Civita Castellana
Aprilia 
10/10 21:00
FT 
 As Casale Calcio
Pavia 
10/10 21:00
AET 
 Gela
Messina 
90min [1-1], Penalty [2-4], Messina win
10/10 21:00
AET 
 Lecco
Mantova 1
90min [1-1], Penalty [4-5], Mantova win
10/10 21:00
FT 
 Real Forte Querceta
Montevarchi 
10/10 21:00
FT 
 Giulianova
Cassino 
10/10 21:00
FT 
 Us Pianese
Asd Seravezza Calcio 
10/10 21:00
AET 
 Sc Caronnese
Asd Villa Dalme 
90min [2-2], Penalty [3-4], Asd Villa Dalme win
10/10 18:00
FT 
 Kashiwa Reysol
Shonan Bellmare 
10/10 18:00
FT 
 Kashima Antlers
Yokohama F Marinos 
10/10 23:30
FT 
 Dfk Dainava Alytus
Nevezis 
10/10 23:00
FT 
 Stumbras 2
Zalgiris Vilnius 2 
10/10 20:00
FT 
 Sireti
Real Succes 
11/10 01:00
FT 
 Swit Nowy Dwor Mazowiecki
Unia Skierniewice 
11/10 00:30
FT 
1 CS Mioveni
Scm Argesul Pitesti 
10/10 21:00
FT 
 Farul Constanta
Universitaea Cluj 1
10/10 20:00
FT 
 Juventus Bucharest
Cs Aerostar Bacau 
10/10 20:00
FT 
 ACS Poli Timisoara
Chindia Targoviste 
10/10 20:00
FT 
 Ripensia Timisoara
Acs Sirineasa 
10/10 16:00
FT 
 Snagov
Balotesti 
10/10 21:00
FT 
 Irtysh 1946 Omsk
Zvezda Irkutsk 
10/10 18:00
FT 
 Dinamo Barnaul
FK Chita 
10/10 16:00
FT 
1 Sakhalin
Sibir 2 1
11/10 00:00
FT 
 Urozhay Krasnodar
Dynamo Stavropol 
10/10 23:00
FT 
 Chayka K Sr
Spartak Nalchik 
10/10 22:00
FT 
 Druzhba Maykop
Volgar-Astrakhan 
10/10 21:00
FT 
 Mashuk-KMV
Krasnodar 3 
10/10 20:00
FT 
 SKA Rostov
FK Angusht Nazran 
10/10 19:30
FT 
 Legion Dynamo
Akademiya Futbola 
10/10 19:00
FT 
 FK Biolog
Chernomorets Novorossiysk 
10/10 23:30
FT 
 Kamaz
Chelyabinsk 
10/10 19:00
FT 
 Zenit-Izhevsk
Lada Togliatti 
10/10 18:00
FT 
 Ufa 2
Nosta Novotroitsk 
10/10 17:00
FT 
1 Ural 2
Syzran-2003 
10/10 22:00
FT 
 Zvezda Perm
Volga Ulyanovsk 
11/10 01:25
FT 
 Izhorets Inkon
Std Petrovich 
10/10 22:25
FT 
 Strogino Moscow
Vulkan 
10/10 21:25
FT 
 Fsm
Ssh 75 
10/10 21:25
FT 
1 Letnii Dozhdik
Troitsk 
10/10 20:51
FT 
 Prialit Reutov
Burevestnik 
10/10 16:00
FT 
 Etincelles
Apr 
10/10 23:25
FT 
 Abha
Al Ansar Lib 
10/10 23:15
FT 
 Al Mojzel
Al Ameade 
10/10 23:15
FT 
 Al Washm
Al Tai 
10/10 23:10
FT 
 Al Shoalah
Hajer 
10/10 23:00
FT 
 Al Jeel
Al Adalh 
10/10 23:25
FT 
 Abha
Al Ansar 
10/10 23:15
FT 
 Al Mojzel
Al Ameade 
10/10 23:15
FT 
 Al Washm
Al Tai 
10/10 23:10
FT 
 Al Shoalah
Hajer 
10/10 23:00
FT 
 Al Jeel
Al Adalh 
11/10 00:00
FT 
 Mfk Skalica
MFK Ruzomberok 
10/10 21:30
FT 
 Slovan Simonovany
Zemplin Michalovce 
10/10 21:30
FT 
 Horne Oresany
FK Senica 
10/10 21:00
FT 
 Lokomotiva Kosice
Trencin 
10/10 21:00
FT 
 Malzenice
Sport Podbrezova 
10/10 21:00
FT 
 Mfk Lokomotiva Zvolen
Zlate Moravce 
10/10 21:00
FT 
 Mladost Kalsa
Poprad 
10/10 21:00
FT 
 Ftc Filakovo
Mfk Tatran Aos Liptovsky Mikulas 
10/10 21:00
FT 
 Povazska Bystrica
Stk 1914 Samorin 
10/10 21:00
FT 
 Vydrany
Nitra 
11/10 00:00
FT 
 Jonkopings Sodra IF U21
Falkenbergs FF U21 
11/10 01:00
FT 
 Asarums If Fk Womens
Vaxjo Ff Womens 
11/10 01:15
FT 
 Dosjobro If Womens
If Limhamn Bunkeflo Womens 
10/10 23:45
FT 
 Al-Jazira UAE
Al Ain 
10/10 21:10
FT 
 Al Nasr Dubai
Al-Sharjah 
10/10 21:05
FT 
 Dabba Al-Fujairah
Ittihad Kalba 
11/10 02:30
FT 
1 Torque Reserves
Defensor Sporting Reserve 
10/10 21:00
FT 
1 Rampla Juniors Reserves
Atletico Fenix Reserves Rur 2
11/10 06:00
FT 
 Northeastern
Hofstra 
11/10 11:05
FT 
 Las Vegas Lights
Phoenix Rising 
11/10 10:00
FT 
 Seattle Sounders 2
Colorado Springs Switchbacks 
11/10 08:00
FT 
 St Louis Lions
Tulsa Roughnecks 
11/10 07:00
FT 
 Atlanta United 2
Pittsburgh Riverhounds 
11/10 05:00
FT 
 Deportivo Anzoategui
Aragua 
11/10 04:00
FT 
 Zulia
Zamora Barinas 
11/10 03:00
FT 
 Petrolina Pe
Cabense Pe 
11/10 03:00
FT 
 Vera Cruz Pe
Decisao 
11/10 02:45
FT 
 Italy
Ukraine 
11/10 02:00
FT 
 Albania
Jordan 
11/10 01:30
AET 
 SF Baumberg
Uerdingen 
90min [2-2], 120min [2-3], Uerdingen win
11/10 01:30
FT 
 Monheim
Kleve 
11/10 01:30
FT 
 L Entregu
Union Langreo 
11/10 01:00
FT 
 Karlsruher
Astoria Walldorf 
11/10 01:00
FT 
 Sv Rodinghausen
Preuben Munster 
11/10 01:00
FT 
 Gutersloh
SV Lippstadt 
11/10 00:30
FT 
 Arminia Bielefeld
Sv Meppen 
11/10 00:00
FT 
 Zadar
Hajduk Split 
10/10 23:00
FT 
 Russia U20
Denmark U21 
10/10 22:00
FT 
 Tunisia U23
Club Africain 
10/10 21:30
FT 
 Digenis Oroklini
Alki Larnaka FC 
10/10 19:30
FT 
 Indonesia
Myanmar 
10/10 19:00
FT 
 Scotland U19
Uzbekistan U18 
10/10 18:00
FT 
 Dinamo Zagreb 2
NK Olimpija Ljubljana 
10/10 16:45
FT 
 Indonesia U19
Saudi Arabia U19 
10/10 16:30
FT 
 Palestine
Bangladesh 
10/10 16:30
FT 
 Pusamania Borneo U19
Perseru Serui U19 
10/10 16:00
FT 
1 Sms Medan U19
Psis Semarang U19 1
10/10 15:30
FT 
 Ps Barito Putera U19
Persebaya Surabaya U19