livescore - live soccer scores

Soccer Results: 09 Oct 2018 Soccer Scores & Results

10/10 02:45
AET 
 Hanwell Town
Leatherhead 
90min [0-0], 120min [0-0], Penalty [2-4], Leatherhead win
10/10 02:45
FT 
 Bristol Manor Farm
Slough Town 
10/10 02:45
AET 
 Metropolitan Police
Tiverton Town 
90min [0-0], 120min [1-0], Metropolitan Police win
10/10 02:45
FT 
 Guiseley
Cleethorpes Town 1
10/10 02:45
AET 
 Coalville
St Neots Town 
90min [3-3], 120min [3-3], Penalty [3-5], St Neots Town win
10/10 02:45
FT 
 Poole Town
Horsham 
10/10 02:45
FT 
 Dorking
Gloucester City 
10/10 01:00
FT 
 Switzerland (w)
Belgium (w) 
10/10 00:00
FT 
 Denmark (w)
Netherlands (w) 
10/10 09:30
FT 
 Monterrey
Queretaro 
10/10 00:45
FT 
 Js Kabylie
Drb Tadjenant 
09/10 23:00
FT 
 Usm Bel Abbes
Mo Bejaia 
09/10 22:00
FT 
 As Ain Mlila
Js Saoura 
10/10 00:45
FT 
 Js Kabylie
Drb Tadjenanet 
09/10 21:15
FT 
 Js Kabylie U21
Tadjenant U21 
09/10 21:10
FT 
 Paradou Ac U21
Ca Bordj Bou Arreridj U21 
09/10 17:00
FT 
 As Ain Mlila U21
Js Saoura U21 
10/10 02:55
FT 
 Deportivo Merlo
Canuelas 
10/10 02:30
FT 
 Club Lujan
San Martin Burzaco 
10/10 02:30
FT 
 Defensores De Cambaceres
Claypole 1
10/10 02:30
FT 
 Justo Jose De Urquiza
Defensores Unidos 
10/10 02:05
FT 
 Atletico Atlanta
San Telmo 
10/10 01:30
FT 
 Usv Pircha
Tus Vorau 
10/10 02:00
FT 
 Club Brugge Youth
Lokeren U21 
10/10 05:00
FT 
1 Atletico Paranaense U23
Sao Paulo U23 
10/10 02:00
FT 
 Ec Vitoria U23
America Mg U23 
10/10 08:00
FT 
 Botafogo
Vasco da Gama 
10/10 08:30
FT 
 Criciuma
Brasil De Pelotas Rs 
10/10 06:15
FT 
 Paysandu (PA)
CRB (AL) 1
10/10 08:30
FT 
 Atletico Junior Barranquilla
Deportes Tolima 
10/10 01:00
FT 
 Albertslund U21
Nykobing U21 
10/10 01:00
FT 
 Vanlose IF U21
Frem Copenhagen U21 
10/10 03:00
FT 
 Pyramids
Tanta 
10/10 00:00
FT 
 Enppi
Shaban Muslim 
09/10 21:00
FT 
 Petrojet
Markaz Shabab Tala 
10/10 02:45
FT 
 Sunderland
Carlisle 
10/10 02:45
FT 
 Morecambe
Stoke City U21 
10/10 02:45
FT 
 Fleetwood Town
Rochdale 
10/10 02:45
FT 
 Accrington Stanley
Macclesfield Town 
10/10 02:45
FT 
 Blackpool
West Bromwich U21 
10/10 02:45
FT 
 Port Vale
Burton Albion 
10/10 02:45
FT 
 Notts County
Newcastle U21 
10/10 02:45
FT 
 Mansfield Town
Wolves U21 
10/10 02:45
AET 
 Scunthorpe United
Lincoln City 1
90min [1-1], Penalty [1-3], Lincoln City win
10/10 02:45
FT 
 Crawley Town
Portsmouth 
10/10 02:45
FT 
 Gillingham
Tottenham Hotspur U21 
10/10 02:45
FT 
 Colchester United
Southend United 
10/10 02:45
FT 
 Bristol Rovers
Yeovil Town 
10/10 02:45
AET 
 Coventry
Forest Green Rovers 
90min [1-1], Penalty [4-2], Coventry win
10/10 02:45
FT 
 Stevenage Borough
Charlton Athletic 
10/10 02:45
FT 
 Luton Town
Milton Keynes Dons 
10/10 02:45
AET 
 Peterborough United
Brighton Hove Albion U21 
90min [2-2], Penalty [4-5], Brighton Hove Albion U21 win
10/10 02:45
FT 
 Oxford United
Northampton Town 1
10/10 02:30
FT 
 Bradford AFC
Oldham Athletic 
10/10 02:30
FT 
 Doncaster Rovers
Grimsby Town 
10/10 02:30
FT 
 Plymouth Argyle
Swindon 
10/10 02:00
FT 
 Walsall
Middlesbrough U21 
10/10 02:00
FT 
 Shrewsbury Town
Tranmere Rovers 
10/10 02:00
FT 
 Cambridge United
Southampton U21 
10/10 02:45
FT 
 Corinthian Casuals
Whitehawk 
10/10 03:00
FT 
 Matlock Town
Marine 1
10/10 02:45
FT 
 Bamber Bridge
North Ferriby United 
10/10 02:45
FT 
 Buxton FC
Grantham Town 
10/10 02:45
FT 
 Gainsborough Trinity
Basford Utd 
10/10 02:45
FT 
 Nantwich Town
Hednesford Town 
10/10 02:45
FT 
 Stafford Rangers
Farsley Celtic 
10/10 02:45
FT 
 Stalybridge Celtic
Scarborough 
10/10 02:45
FT 
 Whitby Town
Warrington Town AFC 
10/10 02:45
FT 
 Witton Albion
Mickleover Sports 
10/10 01:00
FT 
 Netherlands Womens U19
Poland Womens U19 
10/10 01:00
FT 
 Albania U19 Womens
Belarus Womens U19 1
10/10 00:30
FT 
 Slovenia Womens U19
Sweden Womens U19 
10/10 00:30
FT 
 Kazakhstan Womens U19
Israel Womens U19 
09/10 21:30
FT 
 Turkey Womens U19
Switzerland Womens U19 
09/10 21:30
FT 
 Cyprus Womens U19
Azerbaijan Womens U19 
09/10 21:30
FT 
 Hungary Womens U19
Finland Womens U19 
09/10 21:30
FT 
 Fyr Macedonia Womens U19
Moldova Womens U19 
09/10 12:30
FT 
 Nadi
Lautoka 
10/10 02:00
FT 
 Pau
Chambly 
09/10 18:30
FT 
 Mlp Football Team
Shillong Lajong FC 
09/10 16:30
FT 
 Perserang Serang
Cilegon United 
09/10 16:30
FT 
 Persibat Batang
Persik Kendal 1
09/10 15:55
FT 
 Martapura
Persiba Balikpapan 
09/10 19:30
FT 
 Persib Bandung
Madura United 
09/10 23:00
FT 
1 Maccabi Tel Aviv U19
Hapoel Ramat Gan U19 
10/10 03:00
AET 
 Viterbese
Juve Stabia 
90min [0-0], 120min [0-2], Juve Stabia win
09/10 21:00
AET 
 Catanzaro
Rende 1
90min [1-1], 120min [3-1], Catanzaro win
09/10 21:00
FT 
 Us Siracusa
Asd Sicula Leonzio 1
09/10 21:00
FT 
 Utenis Utena
Koralas 
10/10 02:45
FT 
 Ballymena United
Harland Wolff Welders 
10/10 02:45
FT 
 Cliftonville
Carrick Rangers 
10/10 02:45
FT 
 Crusaders FC
Ballinamallard United 
10/10 02:45
FT 
 Dergview
Ards 
10/10 02:45
AET 
 Warrenpoint Town
Dungannon Swifts 
90min [2-2], 120min [2-3], Dungannon Swifts win
10/10 00:30
FT 
 Petrolul Ploiesti
Luceafarul Oradea 
09/10 23:40
FT 
 Al Rbeea
Al Khaleej Club 
09/10 23:35
FT 
 Al Orubah
Al Kawkab 
09/10 23:30
FT 
 Al Jabalain
Dhamk 1
09/10 23:00
FT 
 Al Nahdha
Al Qaisoma 
09/10 23:00
FT 
 Al Nojoom
Najran 
09/10 23:40
FT 
 Al Rbeea
Al Khaleej Club 
09/10 23:35
FT 
 Al Orubah
Al Kawkab 
09/10 23:30
FT 
 Al Jabalain
Dhamk 
09/10 23:00
FT 
 Al Nahdha
Al Qaisoma 
09/10 23:00
FT 
 Al Nojoom
Najran 
10/10 03:00
FT 
 Berwick Rangers U20
Airdrie United U20 
09/10 20:15
FT 
 DPMM FC
Young Lions 
09/10 21:00
FT 
 MFK Kosice
Mfk Dubnica Nad Vahom 
10/10 01:00
FT 
 Orgryte
Degerfors IF 
09/10 23:00
FT 
 Gais U21
Trelleborgs Ff U21 
09/10 23:00
FT 
 Elfsborg U21
Goteborg U21 
10/10 01:00
FT 
 Kungsbacka Dff Womens
Kristianstads Dff Womens 
09/10 23:45
FT 
 Al-Wasl
Al Ahli Dubai 
09/10 21:20
FT 
 Al-Dhafra
Emirate 
09/10 21:10
FT 
 Ajman
Al Wehda UAE 
09/10 20:00
FT 
 Progreso Reserves
Liverpool Montevideo Reserve 
10/10 07:00
FT 
 Michigan State
Akron 
10/10 08:30
FT 
 Nashville
Toronto 2 
10/10 07:05
FT 
 Louisville City
North Carolina 
10/10 06:30
FT 
 Harrisburg Islanders
New York Red Bulls B 
09/10 20:25
FT 
 HCMC 1 womens
Son La Womens 
09/10 16:00
FT 
 Than KSVN womens
Phong Phu Ha Nam Womens 
10/10 10:00
FT 
 Montpellier
Plaza Amador 
10/10 03:00
FT 
 France (w)
Cameroon Womens 
10/10 03:00
FT 
 Uruguay U20
Peru U20 
10/10 02:00
FT 
 England (w)
Australia womens 
10/10 01:30
FT 
 Sparta Rotterdam Reserves
Spijkenisse 
10/10 00:15
FT 
 Italy(w)
Sweden (w) 
10/10 00:15
FT 
 Kuwait U23
Bahrain U23 
10/10 00:00
FT 
 Poland (w)
Ireland (w) 
09/10 21:30
FT 
 Croatia U19
Turkey U19 
09/10 21:00
FT 
 Ramtha SC
AL-Sareeh 
09/10 20:00
FT 
 France Womens U19
Spain Womens U19 
09/10 20:00
FT 
 Scotland Womens U19
Denmark Womens U19 
09/10 18:20
FT 
 Kokand 1912
Iftixor Oltiariq 
09/10 18:10
FT 
 Meg
Asc 
09/10 16:30
FT 
 Philippines
Tajikistan