livescore - live soccer scores

Soccer Results: 05 Oct 2018 Soccer Scores & Results

06/10 03:00
FT 
 Brighton
West Ham 
06/10 03:00
FT 
 Athletic Bilbao
Real Sociedad 
06/10 02:30
FT 
 Torino
Frosinone 
06/10 02:30
FT 
 Werder Bremen
Wolfsburg 
06/10 02:45
FT 
 Toulouse
Nice 
06/10 02:00
FT 
 Utrecht
NAC Breda 
06/10 02:30
FT 
 Cercle Brugge
Sporting Charleroi 
06/10 03:30
FT 
 Feirense
Belenenses 
06/10 01:00
FT 
 Santa Clara
Chaves 
05/10 22:30
FT 
 Desportivo de Tondela
CD Nacional 
06/10 00:30
FT 
 Arsenal Tula
Ufa 
05/10 18:30
FT 
 Yokohama F Marinos
Consadole Sapporo 
06/10 02:30
FT 
 Belgium (w)
Switzerland (w) 
06/10 02:00
FT 
 Netherlands (w)
Denmark (w) 
06/10 02:00
FT 
 Js Saoura
Usm Bel Abbes 
06/10 00:45
FT 
 Js Kabylie
Om Medea 
06/10 00:45
FT 
 Ca Bordj Bou Arreridj
As Ain Mlila 
06/10 00:00
FT 
 Cs Constantine
Cr Belouizdad 
05/10 23:00
FT 
 Na Hussein Dey
Paradou Ac 
05/10 23:00
FT 
 Drb Tadjenanet
Mo Bejaia 
05/10 23:00
FT 
 Es Mostaganem
Rc Kouba 
05/10 23:00
FT 
 Js Saoura U21
Usm Bel Abbes U21 
05/10 18:10
FT 
 Es Mostaganem U21
Rc Kouba U21 
05/10 18:00
FT 
 Cs Constantine U21
Cr Belouizdad U21 2
06/10 02:30
FT 
 El Porvenir
Sportivo Italiano 1
06/10 06:00
FT 
 River Plate
Defensa Y Justicia 
06/10 08:05
FT 
 Instituto
Santa Marina Tandil 
06/10 03:30
FT 
1 Deportivo Moron
Agropecuario De Carlos Casares 
06/10 08:30
FT 
 Club Cipolletti
Sansinena 
06/10 08:30
FT 
 Gimnasia Ytiro
Gsan Martin Formosa 
06/10 08:15
FT 
1 Estudiantes Rio Cuarto
Deportivo Maipu 1
06/10 08:15
FT 
 Sportivo Belgrano
Racing De Cordoba 
05/10 17:30
FT 
 Bentleigh Greens
Adelaide United 
06/10 01:30
FT 
 SC Mannsdorf
Karabakh Vienna 1
06/10 01:00
FT 
 Rapid Vienna Youth
Sv Leobendorf 
06/10 01:00
FT 
 Vst Volkermarkt
Sv Lendorf 
06/10 01:00
FT 
1 SC Weiz
Deutschlandsberger Sc 
06/10 01:00
FT 
 Sv Wals Grunau
Pinzgau Saalfelden 
06/10 00:00
FT 
 SAK Klagenfurt
Sv Feldkirchen 
06/10 01:10
FT 
 SKU Amstetten
SC Wiener Neustadt 
06/10 01:10
FT 
 Austria Wien Youth
WSG Wattens 
06/10 01:10
FT 
 SV Horn
FAC Team Fur Wien 
06/10 01:10
FT 
 Kapfenberg Superfund
SG Austria Klagenfurt 
06/10 01:10
FT 
 SV Ried
Wacker Innsbruck Amateure 
06/10 01:10
FT 
1 SK Vorwarts Steyr
Austria Lustenau 
06/10 01:10
FT 
 Liefering
Lafnitz 
06/10 00:15
FT 
1 Neftci Baku
Sabah 
05/10 23:00
FT 
 Sabail
Standard Sumqayit 
05/10 22:00
FT 
 Zira
Gilan Gabala 
06/10 00:15
FT 
 Neftchi Baku
Sabah 
06/10 00:45
FT 
 Al-shabbab
Al-Riffa 
05/10 21:45
FT 
 Al Budaiya
Al-hala 
05/10 21:45
FT 
 Manama Club
East Riffa 
06/10 00:00
FT 
 Gorodeya
Luch Minsk 
05/10 21:00
FT 
 Torpedo Minsk
Torpedo Minsk 
06/10 02:30
FT 
 KV Mechelen
Oud Heverlee 
06/10 07:30
FT 
 Nacional Potosi
Club Guabira 
06/10 00:00
FT 
1 FK Zeljeznicar
NK Celik 
06/10 02:25
FT 
 Xv De Piracicaba Youth
Gremio Novorizontin Youth 1
06/10 02:00
FT 
 Sao Caetano Youth
Ituano Youth 
06/10 02:00
FT 
 Guarani SP Youth
Sao Paulo U20 
06/10 08:30
FT 
1 Vitoria Salvador BA
Santos 
06/10 08:00
FT 
 Corinthians
Flamengo 
06/10 06:00
FT 
 Sport Recife
Internacional RS 
06/10 08:00
FT 
 Coritiba (PR)
Juventude Rs 1
06/10 07:30
FT 
 Brasil De Pelotas Rs
Fortaleza 
06/10 07:30
FT 
 Avai
Boa Esporte Clube 1
06/10 06:00
FT 
1 Sao Bento
Guarani 1
06/10 01:00
FT 
 Cherno More Varna
Vereya 
05/10 19:35
FT 
 Beijing Renhe
HeNan JianYe 
05/10 19:35
FT 
 Shandong Luneng
Tianjin Quanjian 
06/10 08:45
FT 
 Caldas
Millonarios 
06/10 08:40
FT 
 Canada womens
Jamaica (w) 
06/10 06:00
FT 
 Costa Rica (w)
Cuba (w) 
06/10 00:00
FT 
 Zapresic
NK Lokomotiva Zagreb 
05/10 21:30
FT 
 Kustosija
Osijek Ii 
05/10 21:30
FT 
 Radnik Sesvete
Solin 
06/10 00:00
FT 
 Ethnikos Achnas
Aris Limassol 
06/10 00:00
FT 
1 Zlin
Slovan Liberec 
06/10 00:00
FT 
 Vysocina Jihlava
Chrudim 
06/10 00:00
FT 
1 SC Znojmo
Brno 
05/10 23:00
FT 
 Vitkovice
Fk Graffin Vlasim 1
05/10 18:30
FT 
 Mfk Karvina U19
Dukla Praha U19 1
06/10 00:00
FT 
 Viborg
Herfolge Boldklub Koge 
06/10 01:30
FT 
 Kolding IF
Jammerbugt 
06/10 01:00
FT 
 Sonderjyske
Vejle 1
06/10 09:00
FT 
 Tecnico Universitario
Sociedad Deportiva Aucas 
06/10 00:00
FT 
 El Entag Al Harby
Enppi 
05/10 21:00
FT 
 El Dakhleya
Nogoom El Mostakbal 
06/10 02:00
FT 
 Sheffield United U23
Blackburn Rovers U23 
06/10 02:00
FT 
 Leicester City U23
Norwich City U23 
06/10 02:00
FT 
 Wolves U23
Hull City U23 
06/10 02:00
FT 
 Aston Villa U23
Bristol City U23 
06/10 02:00
FT 
 Colchester United U23
Reading U23 
06/10 02:00
FT 
 Southampton U23
Leeds United U23 
06/10 02:00
FT 
 Northern Ireland Womens U19
Kosovo Womens U19 
06/10 00:30
FT 
 Austria Womens U19
Latvia Womens U19 
05/10 23:00
FT 
 Lithuania Womens U19
Ukraine Womens U19 
05/10 21:00
FT 
1 Bosnia And Herzegovina Womens U19
Norway Womens U19 
05/10 21:00
FT 
 Czech Womens U19
Georgia Womens U19 
05/10 21:00
FT 
 Germany Womens U19
Estonia Womens U19 
05/10 21:00
FT 
 Belgium Womens U19
Wales Womens U19 
05/10 20:00
FT 
 Ireland Womens U19
Faroe Islands Womens U19 
05/10 17:30
FT 
 Russia Womens U19
Montenegro Womens U19 
05/10 16:00
FT 
 Armenia Womens U19
Iceland Womens U19 
06/10 06:00
FT 
 Nadroga
Navua 
06/10 06:00
FT 
 Savusavu
Tailevu Naitasiri 1
05/10 14:05
FT 
 Suva
Nadi 
06/10 02:00
FT 
 Chateauroux
ES Troyes AC 
06/10 02:00
FT 
 Lorient
Nancy 
06/10 02:00
FT 
 Le Havre
Avenir Sportif Beziers 
06/10 02:00
FT 
 Grenoble
Clermont Foot 1
06/10 02:00
FT 
 Valenciennes
Stade Brestois 
06/10 02:00
FT 
 Chamois Niortais
Paris Fc 
06/10 02:00
FT 
 Ajaccio GFCO
Orleans US 45 
06/10 02:00
FT 
 Red Star 93
Ajaccio 
06/10 02:00
FT 
 Rodez Aveyron
Villefranche 
06/10 02:00
FT 
 Cholet So
Entente Sannois 
06/10 02:00
FT 
 Concarneau
Tours 
06/10 02:00
FT 
 Drancy
Avranches 
06/10 02:00
FT 
 Stade Lavallois MFC
Chambly 1
06/10 02:00
FT 
 Lyon la Duchere
Marignane Gignac 
06/10 02:00
FT 
 Quevilly
Pau 
05/10 20:00
FT 
 Kolkheti Poti
Chikhura Sachkhere 
05/10 22:00
FT 
 Dinamo Batumi
Merani Martvili 
06/10 00:30
FT 
 Darmstadt
Hamburger 
06/10 00:30
FT 
 Bochum
Arminia Bielefeld 
06/10 01:00
FT 
 Hansa Rostock
Karlsruher 
06/10 01:30
FT 
 Tsv Schott Mainz
Engers 
06/10 01:00
FT 
 Viktoria Koln
Tv Herkenrath 
05/10 20:00
FT 
 Sun Pegasus
Leeman 
05/10 21:30
FT 
1 Aizawl
Chawnpui 
05/10 22:00
FT 
 Kerala Blasters
Mumbai City 
05/10 20:00
FT 
 Psbk Blitar
Pss Sleman 
05/10 16:00
FT 
 Kalteng Putra
PSIM Yogyakarta 
05/10 14:15
FT 
 Psbs Biak
Madura 
05/10 19:30
FT 
1 Persela Lamongan
PSIS Semarang 
05/10 21:15
FT 
 Mes Krman
Siraf Kangan 
05/10 21:05
AET 
 Padideh Mashhad
Foolad Khozestan 
90min [1-1], 120min [3-2], Padideh Mashhad win
05/10 22:45
FT 
 Al Shorta Damascus
Al Talaba 
05/10 22:45
FT 
 Arbil
Alsinaat Alkahrabaiya 
06/10 02:45
FT 
 Drogheda United
Shelbourne 
06/10 02:45
FT 
 Bohemians
Waterford United 
06/10 02:45
FT 
 Dundalk
St. Patrick's 
06/10 02:45
FT 
 Shamrock Rovers
Cork City 
06/10 02:45
FT 
 Limerick FC
Derry City 
05/10 20:30
FT 
 Ahva Kfar Manda
Maccabi Tzeirei Shefaram 
05/10 19:30
FT 
 Ironi Beit Dagan
Hapoel Hod Hasharon 
05/10 18:30
FT 
 Dimona
Maccabi Ironi Netivot 1
05/10 18:00
FT 
 Bnei Yeechalal Rehovot
Beitar Ironi Kiryat Gat 
05/10 21:00
FT 
 Beitar Tel Aviv Ramla
Hapoel Rishon Letzion 
05/10 21:00
FT 
 Hapoel Natzrat Illit
Hapoel Petah Tikva 
05/10 21:00
FT 
 Hapoel Bnei Lod
Maccabi Ahi Nazareth 
05/10 21:00
FT 
1 Hapoel Katamon Jerusalem
Hapoel Afula 
05/10 21:00
FT 
 Ironi Ramat Hasharon
Sektzia Nes Tziona 
05/10 20:00
FT 
2 Moadon Sport Tira
Hapoel Ironi Baka El Garbiya 
05/10 20:00
FT 
 As Ashdod
Shimshon Kafr Qasim 
05/10 19:30
FT 
 Hapoel Kaukab
Rubi Shapira 
05/10 19:30
FT 
 Maccabi Kiryat Gat
Maccabi Herzliya 
05/10 18:30
FT 
 Ironi Nesher
Hapoel Shfaram 2
06/10 03:00
FT 
 Hellas Verona
Lecce 
05/10 23:30
FT 
 Moossou
San Pédro 
05/10 20:00
FT 
 Taraz
Tarlan Shymkent 
05/10 19:00
FT 
 Kaspyi Aktau
Zhetysu 2 
05/10 18:00
FT 
 Bolat Temirtau
Maktaaral 
05/10 18:00
FT 
 Okzhetpes
Altay Spor Kulubu 
05/10 18:00
FT 
 Aktobe Zhas
Ekibastuzets 
05/10 16:00
FT 
 Baykonur
Kairat Academy 
05/10 18:00
FT 
 Hwacheon Kspo Womens
Seoul Amazones womens 
05/10 18:00
FT 
 Chungbuk Sportstoto womens
Hyundai Steel Redangels womens 
05/10 18:00
FT 
 Gyeongju Womens
Changnyeong Womens 
05/10 18:00
FT 
 Suwon Fcm womens
Busan Sangmu womens 
05/10 23:00
FT 
 Al Ttadamon
Al Salmiyah 1
05/10 21:00
FT 
 Al Ansar Lib
Al-Safa 
05/10 21:00
FT 
 Racing Beirut
Shabab Al Ghazieh 
06/10 01:00
FT 
 Stumbras 2
Kupiskis 
05/10 21:00
FT 
 Kauno Zalgiris
Palanga 
06/10 02:15
FT 
 Hamrun Spartans
Sliema Wanderers FC 
06/10 01:00
FT 
 Valletta FC
Balzan 
06/10 00:00
FT 
 Pieta Hotspurs
Mosta 
06/10 01:00
FT 
 Zebbug Rangers
Naxxar Lions 
06/10 10:10
FT 
 Veracruz
Necaxa 
06/10 08:00
FT 
 Santos Laguna
Atlas 
06/10 09:05
FT 
 Correcaminos Uat
Celaya 
06/10 09:00
FT 
1 Atlante
Atletico San Luis 
06/10 08:00
FT 
 Uaem Potros
Juarez 
06/10 10:00
FT 
 Coras De Nayarit
Murcielagos 
06/10 07:00
FT 
 Estudiantes Tecos
Gavilanes Matamoros 1
06/10 05:00
FT 
 Cd Nuevo Chimalhuacan
Dorados B 
05/10 23:00
FT 
 Unam Pumas Ii
Cd Cruz Azul Hidalgo 
06/10 00:00
FT 
 Santos Laguna U20
Atlas U20 
06/10 02:00
FT 
 Almere City FC
NEC Nijmegen 
06/10 02:00
FT 
 Volendam
RKC Waalwijk 1
06/10 02:00
FT 
1 Eindhoven
Twente Enschede 
06/10 02:00
FT 
 Go Ahead Eagles
Sparta Rotterdam 
06/10 02:00
FT 
 Oss
Utrecht Am 
06/10 02:00
FT 
 Dordrecht 90
Cambuur Leeuwarden 
06/10 02:00
FT 
 Az Alkmaar 2
Helmond Sport 
06/10 02:00
FT 
 Jong Ajax Amsterdam
Telstar 
06/10 02:00
FT 
2 Roda JC Kerkrade
Jong PSV Eindhoven 1
06/10 02:00
FT 
 MVV Maastricht
Den Bosch 
06/10 02:45
FT 
 Crusaders FC
Cliftonville 
06/10 02:45
FT 
 Ards
Institute 
06/10 07:50
FT 
 Sol De America
Sportivo Luqueno 
06/10 02:30
FT 
 Gornik Zabrze
Lech Poznan 
06/10 00:00
FT 
 Miedz Legnica
Piast Gliwice 
06/10 02:45
FT 
 Stal Mielec
Odra Opole 
05/10 23:00
FT 
 Scpraiense
Moura 
05/10 22:00
FT 
1 Pacos Ferreira U19
Rio Ave U19 
05/10 23:00
FT 
 Coimbra Ec U23
Portimonense U23 
06/10 00:50
FT 
 Qatar SC
Al-Khuraitiat 
05/10 22:40
FT 
 Al-Garrafa
Al-Arabi SC 
06/10 02:00
FT 
 CSM Studentesc Iasi
Viitorul Constanta 
06/10 02:00
FT 
 Politehnica Iasi
Viitorul Constanta 
06/10 00:00
FT 
 Rapid Bucuresti
Medgidia 
05/10 20:00
FT 
 Acso Filiasi
Csm Flacara Moreni 
05/10 20:00
FT 
 Astra Giurgiu Ii
Sr Brasov 
05/10 20:00
FT 
 Ariesu Turda
Csikszereda 
05/10 20:00
FT 
 Sc Municipal Petrotub Roman
Acs Kse Targu Secuiesc 
05/10 20:00
FT 
 Fcm Alexandria
Voluntari B 
05/10 20:00
FT 
 Odorheiu Secuiesc
Infratirea Harman 
05/10 20:00
FT 
 Botosani 2
Stiinta Miroslava 
05/10 18:00
FT 
 Khimki Reserve
Saturn 
06/10 00:00
FT 
 Urozhay Krasnodar
Druzhba Maykop 
05/10 23:00
FT 
 Chernomorets Novorossiysk
FK Angusht Nazran 
05/10 22:30
FT 
 Volgar-Astrakhan
Chayka K Sr 
05/10 22:00
FT 
 Krasnodar 3
Dynamo Stavropol 
05/10 21:00
FT 
 Spartak Nalchik
FK Biolog 
05/10 19:30
FT 
 Legion Dynamo
SKA Rostov 
05/10 21:00
FT 
 Lada Togliatti
Kamaz 
05/10 23:00
FT 
 Luki Energiya
Chertanovo Moscow 2 
05/10 19:53
FT 
 Sportakademklub Moscow
Rosich 
05/10 19:00
FT 
 Rostov Youth
Orenburg Youth 
05/10 19:00
FT 
 Krylya Sovetov Samara Youth
Dinamo Moscow 2 
06/10 03:15
FT 
 SP La Fiorita
SP Domagnano 
06/10 01:40
FT 
 Al-Nasr Riyadh
Al Hazm 
05/10 23:50
FT 
 Al Ahli Jeddah
Al Faisaly Harmah 1
05/10 23:45
FT 
 Uhud
Al Baten 
05/10 23:25
FT 
 Al Taawon
Al Shabab Ksa 1
06/10 00:00
FT 
 Partizan Belgrade
FK Vozdovac Beograd 
05/10 21:00
FT 
 Fk Teleoptik Zemun
OFK Becej 1918 
05/10 23:00
FT 
 Poprad
Slavoj Trebisov 
05/10 21:00
FT 
 Lokomotiva Kosice
FK Pohronie 
05/10 23:30
FT 
 Krsko Posavlje
NK Rudar Velenje 
06/10 02:00
FT 
 Maritzburg United
Kaizer Chiefs FC 
06/10 01:00
FT 
 Ostersunds
Dalkurd Ff 
06/10 01:00
FT 
1 IK Brage
afc eskilstuna 
06/10 01:00
FT 
 IK Sleipner
Varmbols Fc 
06/10 02:00
FT 
 Schaffhausen
Rapperswil Jona 
05/10 21:00
FT 
 Jableh Sc
Al Nawair 
05/10 21:00
FT 
 Al Taleiah
Al-Majd Damascus 
05/10 21:00
FT 
1 Herafio Halab
Al-Wahda Damascus 
05/10 21:00
FT 
 Al-Wathba Homs
Al-Karamah 
06/10 01:00
FT 
 Kasimpasa
Goztepe 
06/10 00:00
FT 
 Altay Spor Kulubu
Genclerbirligi 
06/10 00:00
FT 
 Eskisehirspor
Hatayspor 
05/10 18:00
FT 
 Altay U21
Genclerbirligi U21 
05/10 18:00
FT 
 Eskisehirspor U21
Hatayspor U21 
05/10 18:00
FT 
 Kasimpasa U21
Goztepe U21 
05/10 23:30
FT 
 Al Hamriyah
Dubba Al-Husun 
05/10 21:10
FT 
1 Masafi
Al Arabi Uae 
06/10 00:00
FT 
 Ahli Al-Fujirah
Al Ain 
06/10 00:00
FT 
 Al-Jazira UAE
Al-Sharjah 
05/10 21:25
FT 
 Al-Dhafra
Al-Wasl 
05/10 21:10
FT 
 Emirate
Al Wehda UAE 
05/10 21:20
FT 
1 Baniyas Sc Reserves
Ajman Reserve 
05/10 21:15
FT 
 Al Ittihad Kalba Reserves
Al Ahli Dubai Reserves 1
06/10 07:00
FT 
1 Maryland
Michigan State 
06/10 10:00
FT 
 Fresno
Colorado Springs Switchbacks 
06/10 08:00
FT 
 Toronto 2
Louisville City 
05/10 20:00
FT 
 Andijon
Dinamo Samarkand 
05/10 20:00
FT 
 Shurtan Guzor
Istiklol Fergana 
05/10 20:00
FT 
 Termez Surkhon
Xorazm Urganch 
05/10 19:00
FT 
 Aral Nukus
Mashal Muborak 
05/10 16:00
FT 
 Binh Phuoc
Long An 
05/10 16:00
FT 
 Cong An Nhan Dan
Bình Định 
05/10 16:00
FT 
 Xm Fico Tay Ninh
Dak Lak 
05/10 16:00
FT 
 Đồng Tháp
Hue FC 
05/10 16:00
FT 
 Hanoi 2
Viettel 
06/10 02:30
FT 
 Haverfordwest County
Ammanford 
06/10 02:45
FT 
 Caernarfon
Bala Town 
06/10 02:45
FT 
 Newi Cefn Druids
Aberystwyth Town 
06/10 03:00
FT 
 France (w)
Australia Womens U20 
05/10 21:00
FT 
 Malta (w)
Hungary (w) 
05/10 20:30
FT 
 Bangladesh
Philippines 
05/10 17:30
FT 
 South Coast Wolves
Central Coast Mariners