livescore - live soccer scores

Soccer Results: 01 Aug 2018 Soccer Scores & Results

02/08 04:05
FT 
 Benfica
Lyon 
02/08 03:05
AET 
 Arsenal
Chelsea 
90 minutes[1-1], Penalty Kicks[6-5]
02/08 02:45
FT 
 Rosenborg
Celtic 
02/08 02:30
FT 
 Sturm Graz
Ajax Amsterdam 
02/08 02:00
FT 
 Basel
PAOK Saloniki 
02/08 02:00
FT 
 Fehervar Videoton
Ludogorets Razgrad 1
02/08 01:30
FT 
 Suduva
Crvena Zvezda 
02/08 01:15
FT 
 Malmo
CFR Cluj 1
02/08 01:00
FT 
 Qarabag
KS Perparimi Kukesi 1
02/08 01:00
FT 
 Midtjylland
Astana 
02/08 00:00
FT 
 HJK Helsinki
BATE Borisov 
02/08 00:00
FT 
 Fola Esch
Genk 
02/08 08:45
FT 
 CA Banfield
Boston River 
02/08 06:30
FT 
 Nacional Asuncion
Botafogo 
01/08 18:30
FT 
 Kashiwa Reysol
Shonan Bellmare 
01/08 18:30
FT 
 Yokohama F Marinos
Sanfrecce Hiroshima 
01/08 18:00
FT 
 Cerezo Osaka
Vissel Kobe 
01/08 18:00
FT 
 Jubilo Iwata
Gamba Osaka 
01/08 18:00
FT 
 Kashima Antlers
Tokyo 
01/08 18:00
FT 
 Shimizu S-Pulse
Sagan Tosu 
01/08 18:00
FT 
 Urawa Red Diamonds
Kawasaki Frontale 
01/08 18:00
FT 
 V-Varen Nagasaki
Consadole Sapporo 
01/08 18:00
FT 
 Vegalta Sendai
Nagoya Grampus Eight 
01/08 19:30
FT 
 Ceres
Home United FC 
01/08 19:30
AET 
 Singapore U16
Laos U16 
2x40min
01/08 16:00
AET 
 Brunei U16
Thailand U16 
2x40min
02/08 10:00
FT 
 Monterrey
Puebla 
02/08 10:00
FT 
1 Toluca
Juarez 
02/08 08:00
FT 
 Leon
Queretaro 
02/08 08:00
FT 
 Necaxa
Tampico Madero 
02/08 08:00
FT 
 Zacatepec
Cruz Azul 
02/08 06:10
FT 
 Boca Juniors
Alvarado Mar Del Plata 
01/08 22:00
FT 
 Al-Jaish Damascus
Al Merreikh 
01/08 17:30
FT 
 Adelaide United
Central Coast Mariners 
01/08 17:30
FT 
 Cairns
Armadale 1
01/08 17:30
FT 
 Heidelberg United
Charleston City Blues 
01/08 17:30
FT 
 Rockdale City Suns
Sydney 
02/08 08:30
FT 
 The Strongest
Destroyers 
02/08 06:15
FT 
 Blooming
Real Potosi 
02/08 08:45
FT 
 Gremio
Flamengo 
02/08 08:45
FT 
 Corinthians
Chapecoense 
02/08 06:30
FT 
 Santos
Cruzeiro 
02/08 04:00
FT 
 Independiente De Cauquenes
Colchagua Cd 
01/08 20:00
FT 
 Shanghai SIPG
Tianjin Quanjian 
01/08 19:35
FT 
 Chongqing Lifan
Guizhou Hengfeng 
01/08 19:35
FT 
 HeNan JianYe
Jiangsu Sainty 
01/08 19:35
FT 
 Guangzhou R&F
Beijing Renhe 
01/08 18:00
FT 
 Changchun YaTai
Dalian Yifang 1
01/08 18:00
FT 
 Shandong Luneng
ShenHua SVA FC 
02/08 09:00
FT 
 Atletico Nacional
Patriotas 
02/08 10:00
FT 
 Santos De Guapiles
Portmore United 
02/08 08:00
FT 
 Club Franciscain
Walter Ferretti 
02/08 08:00
FT 
 Diriangen
Union Deportivo Universitario 
02/08 00:00
FT 
 Vodnany
Spartak Sobeslav 
02/08 00:15
FT 
 El Entag Al Harby
Haras El Hedoud 
01/08 22:00
FT 
 El Dakhleya
Wadi Degla SC 
02/08 03:00
FT 
 Nogoom El Mostakbal
Tala Al Jaish 
02/08 00:00
FT 
 Narpes Kraft
Tpv Tampere 
02/08 00:00
FT 
 Jyvaskylan Pallokerho Women's
Tips Womens 
02/08 00:30
FT 
 Otp
As Moon 
02/08 00:30
FT 
 Ps Kemi Academy
Rops 2 
02/08 00:10
FT 
 Vpv Pallo Veikot
I Jbk 
02/08 00:00
FT 
 Jyvaskyla Blackbird
Jjk Villiketut 1
01/08 23:30
FT 
 Roi United
Tp 47 Ii 
01/08 23:30
FT 
1 Hapk
Kultsu 
02/08 00:30
FT 
 Djk Ammerthal
Wurzburger Fv 
02/08 00:30
FT 
1 Tus Holzkirchen
Tsv Schwabmunchen 
02/08 00:30
FT 
 Fsv Erlangen Bruck
1 Sand 
02/08 00:30
FT 
 Sv Kirchanschoring
Spvgg Hankofen Hailing 1
02/08 00:30
FT 
 Munchen 1860 Am
Sv Turkgucu Ataspor 
02/08 00:30
FT 
 Tsv Dachau 1865
Unterfohring 
02/08 00:30
FT 
 TSV Aubstadt
Bayern Hof 
02/08 01:45
FT 
 Wolfsburg Am
Vfl Oldenburg 
02/08 01:00
FT 
 Chemnitzer
Berliner Fc Dynamo 
02/08 03:15
FT 
 Throttur
Ir Reykjavik 
02/08 02:30
FT 
 Haukar
IA Akranes 
02/08 02:00
FT 
 Thor Akureyri
Umf Njardvik 
02/08 03:15
FT 
 UMF Selfoss
HK Kopavog 
02/08 03:15
FT 
 Vikingur Olafsvik
Magni Grenivik 
02/08 03:15
FT 
 Fjardabyggd
Hottur Egilsstadir 
02/08 03:15
FT 
 Tindastoll Sauda
Throttur Vogur 
02/08 03:15
FT 
 Huginn
Leiknir F 
02/08 02:00
FT 
 Vestri
Volsungur Husavik 
02/08 02:00
FT 
 Umf Vidir
Umf Afturelding 
02/08 03:15
FT 
 Keflavik Womens
Trottur Reykjavik Womens 
02/08 02:00
FT 
 Fylkir (w)
Hamrarnir Womens 
02/08 02:00
FT 
 Kr Reykjavik Womens
Thor Ka Akureyri (w) 
01/08 18:35
FT 
 Nangkiew Irat
Langsning 
02/08 02:00
FT 
 Hapoel Raanana
Hapoel Tel Aviv 
02/08 00:00
FT 
 Maccabi Petah Tikva FC
Ashdod MS 
01/08 20:05
FT 
 Gfe 105
Administration Police 
01/08 19:00
FT 
 Kibera Black Stars
Kcb 
01/08 18:30
FT 
 Gimhae City
Incheon Korail 
01/08 18:00
FT 
 Gyeongju KHNP
Cheonan City 
01/08 18:00
FT 
 Changwon City
Busan Transportation 1
01/08 18:00
FT 
1 Mokpo City
Gangneung 1
02/08 09:00
FT 
1 Academia Deportiva Cantolao
Alianza Lima 
02/08 06:45
FT 
 Melgar
Real Garcilaso 
02/08 04:30
FT 
 Utc Cajamarca
Deportivo Municipal 
02/08 02:15
FT 
 Dep. San Martin
Sporting Cristal 
02/08 03:00
AET 
 Inverurie Loco Works
Fraserburgh 
90min [2-2], 120min [2-2], Penalty [5-4], Inverurie Loco Works win
02/08 02:45
FT 
 Dalbeattie Star
East Kilbride 
02/08 02:45
FT 
 East Stirlingshire
Bsc Glasgow 
02/08 02:45
FT 
 Edinburgh University
Spartans 
02/08 02:45
FT 
 Stirling University
Civil Service Strollers 
01/08 19:45
FT 
 Geylang United FC
Balestier Khalsa FC 
01/08 19:45
FT 
 Hougang United FC
Singapore Warriors 
01/08 19:45
FT 
 Young Lions
Tampines Rovers FC 
01/08 23:00
FT 
 Tj Tatran Chlebnice
Zavazna Poruba 
01/08 23:00
FT 
 Tj Ozdany
Partizan Cierny Balog 
01/08 23:00
FT 
 Tj Tatran Chlebnice
Poruba 
02/08 02:00
FT 
 CD Alhaurino
Malaga B 
02/08 02:00
FT 
 Ce Europa
EC Granollers 
02/08 01:25
FT 
 Kober Khartoum
Al Shorta Al Qadarif 
02/08 01:00
FT 
 Huddinge If
Sodertalje 
02/08 01:00
FT 
1 Hogaborgs Bk
Ifk Malmo 
01/08 20:00
FT 
 Port
Buriram United 
01/08 20:00
FT 
 Ratchaburi FC
Chonburi Shark FC 
01/08 20:00
FT 
 Sisaket
Khonkaen FC 
01/08 17:30
FT 
 Narathiwat
Chiangrai United 
02/08 02:00
FT 
1 Defensor Sporting Reserve
Danubio Reserves 
02/08 10:30
FT 
 LA Galaxy 2
Swope Park Rangers 1
02/08 07:00
FT 
 Pittsburgh Riverhounds Sc
Richmond Kickers 
02/08 03:30
FT 
 Orange County Sc
Portland Timbers 2 
02/08 00:00
FT 
 Pakhtakor Tashkent
Lokomotiv Tashkent 
01/08 23:00
FT 
 AGMK
Qizilqum Zarafshon 
01/08 22:00
FT 
 Sogdiana Jizak
Nasaf Qarshi 
01/08 17:40
FT 
 Long An U21
Ben Tre U21 
01/08 15:30
FT 
 Dong Thap U21
Becamex Binh Duong U21 
01/08 15:30
FT 
 Tien Giang U21
TP Ho Chi Minh U21 
02/08 03:15
AET 
1 Uruguay U20
Morocco U20 
2x40min
02/08 07:55
AET 
 MLS all stars
Juventus 
90min [1-1], Penalty [3-5], Juventus win
02/08 06:00
FT 
 America Go
Associacao Esportiva Evangelica 1
02/08 05:30
FT 
 Crac Go
Novo Horizonte 
02/08 03:30
FT 
 Torino
Chapecoense 
02/08 03:30
FT 
 Al Feiha
Newcastle Jets 
02/08 03:00
FT 
 UD Badajoz
Extremadura 
02/08 03:00
FT 
1 Cd San Roque De Lepe
Recreativo Huelva 
02/08 03:00
FT 
 Paredes
Pacos Ferreira 
02/08 03:00
FT 
 Instituto
Sportivo Belgrano 
02/08 02:45
FT 
 Fulham
Sampdoria 
02/08 02:45
FT 
 Southampton
Celta Vigo 
02/08 02:45
FT 
 Salernitana
Reggina 
02/08 02:45
FT 
 Winchester City
Dorchester Town 
02/08 02:45
FT 
 Leicester City
Valencia 
02/08 02:40
FT 
 Numancia
Alaves 1
02/08 02:30
FT 
 Sporting Braga
Newcastle United 
02/08 02:30
FT 
 UD Marbella
Cadiz 
02/08 02:30
FT 
 UD Rotena
Xerez CD 
02/08 02:30
FT 
 AD San Jose Obrero
Cd Gerena 
02/08 02:30
FT 
 Atletico Pinto
Cd Tarancon 
02/08 02:00
FT 
 Orihuela CF
Hercules 
02/08 02:00
FT 
 Olympiakos Piraeus
Leganes 
02/08 02:00
FT 
 Fenerbahce
Cagliari 
02/08 02:00
FT 
 Real Madrid Castilla
Rayo Vallecano 
02/08 02:00
FT 
 Deportivo La Coruna
Valladolid 
02/08 02:00
FT 
 Sporting de Gijon
Cultural Leonesa 
02/08 02:00
FT 
 CD Lugo
Real Oviedo 
02/08 02:00
FT 
 Atletico Saguntino
Ud Levante B 
02/08 02:00
FT 
 Real Union de Irun
Cd Vitoria Spa 
02/08 02:00
FT 
 RSD Alcala Henares
Cf Rayo Majadahonda 
02/08 02:00
FT 
 Villaverde Boetticher
Almagro 
02/08 01:45
FT 
 Chaves
Sporting Braga B 
02/08 01:30
FT 
 UE Olot
Gimnastic Tarragona 
02/08 01:30
FT 
 Getafe
Granada 
02/08 01:30
FT 
 Cd Ebro
CD Izarra 1
02/08 01:30
FT 
 Torre Levante
Paiporta 
02/08 01:30
FT 
 Zaragoza
Real Sociedad 
02/08 01:30
AET 
 Bele Barkarby Womens
Brommapojkarna Womens 
90min [1-1], 120min [1-4], Brommapojkarna Womens win
02/08 01:30
FT 
 Valladolid B
Cd La Virgen Del Camino 
02/08 01:30
FT 
 Associacao Naval
Gimnastica Torrelavega 
02/08 01:05
FT 
 Angers SCO
Villarreal 
02/08 01:00
FT 
 Albacete
Atletico Baleares 
02/08 01:00
FT 
1 Heracles Almelo
Fiorentina 
02/08 01:00
FT 
 Leioa
SD Deusto 
02/08 01:00
FT 
 Racing de Santander
Barakaldo CF 
02/08 01:00
FT 
 Slovakia Womens u19
Serbia Womens U19 
02/08 01:00
FT 
 Suodu Pei
Arenas Club De Getxo 
02/08 01:00
FT 
 Burgos CF
Athletic Bilbao B 
02/08 01:00
FT 
 Red Star Penzing
Sportunion Mauer 
02/08 01:00
FT 
 Alcorcon
Al-Wasl 
02/08 00:45
FT 
 Lassee
Post Sv Wien 
02/08 00:30
FT 
 Maksimir
Koprivnica 
02/08 00:30
FT 
 Altinordu
Menemen Belediye Spor 
02/08 00:30
FT 
 Dobrovnik
Velika Polana 
02/08 00:30
FT 
 Mladost Lucani
Ofk Igalo 
02/08 00:30
FT 
 Sc Mannsworth
Leopoldsdorf 
02/08 00:00
FT 
 SD Amorebieta
Cultural De Durango 
02/08 00:00
FT 
 TSV Hartberg
Al Qadasiya 
02/08 00:00
FT 
 Sg Essen Schonebeck (w)
Liverpool Womens 
02/08 00:00
FT 
 Lamia
Panionios 
02/08 00:00
FT 
 Eintr. Frankfurt
Empoli 
02/08 00:00
FT 
 Udinese
Al Hilal 
02/08 00:00
AET 
 Al Rayyan
Al Duhail Sc 
90min [1-1], Penalty [5-3], Al Rayyan win
02/08 00:00
FT 
 Onisilos Sotiras
Olympiakos Nicosia 
02/08 00:00
FT 
 Sanjoanense
Salgueiros 
02/08 00:00
FT 
 Unia Tarnow
Hutnik Krakow 
02/08 00:00
FT 
 Teleoptik
Karadjordje Topola 
01/08 23:40
FT 
 Vlazrimi Kicevo
Teuta Durres 
01/08 23:40
FT 
 Lushnja Ks
Apolonia Fier 
01/08 23:30
FT 
 Anorthosis Famagusta FC
Ermis Aradippou 
01/08 23:30
FT 
 Vrsac
OFK Beograd 
01/08 23:05
FT 
 Kolubara
FK Metalac Gornji Milanovac 
01/08 23:00
FT 
 Rende
Taranto Sport 
01/08 23:00
FT 
 Afjet Afyonspor
Balikesirspor 
01/08 23:00
FT 
 Alki Larnaka FC
Digenis Oroklini 
01/08 23:00
FT 
 Gintra Universitetas Womens
Biik Kazygurt Womens 
01/08 22:00
FT 
 Vorskla Poltava
Kremin Kremenchuk 
01/08 22:00
FT 
 Doxa Katokopias
Karmiotissa Pano Polemidion 
01/08 17:00
FT 
 Merelinense
Felgueiras 
01/08 17:00
FT 
 Clube Desportivo Trofense
Sporting Braga B 
01/08 16:35
FT 
 Brasov
Csikszereda 
02/08 09:00
FT 
 Shanghai Sipg U19
Eintracht Frankfurt U19 
02/08 09:00
FT 
 Spartak Moskva U19
Dalian Yifang U19 
01/08 16:00
FT 
 China U19
Spartak Moskva U19 
01/08 16:00
FT 
 Internacional Rs Youth
River Plate U19 2
01/08 16:00
FT 
 Dalian Yifang U19
Eintracht Frankfurt U19