livescore - live soccer scores

Soccer Results: 29 Jul 2018 Soccer Scores & Results

30/07 02:45
AET 
 Pisa
Triestina 
90 minutes[1-1], 120 minutes[2-2], Penalty Kicks[5-3]
30/07 02:30
AET 
 Ternana
Pontedera 
90 minutes[1-1], 120 minutes[1-1], Penalty Kicks[4-2]
30/07 02:30
FT 
 Catania
Como 
30/07 02:30
FT 
 Juve Stabia
Pistoiese 
30/07 02:30
AET 
 Ac Monopoli
Piacenza 2
90 minutes[0-0], 120 minutes[1-1], Penalty Kicks[5-3]
30/07 02:30
FT 
 Carrarese
Imolese 1
30/07 02:30
FT 
 Trapani
Acd Campodarsego 
30/07 02:30
FT 
 Robur Siena Ssd
Asd Sicula Leonzio 
30/07 00:30
FT 
 Sambenedettese
Unione Sanremo 
30/07 00:30
FT 
 Albinoleffe
Pordenone Calcio Ssd 
30/07 00:30
FT 
 Vicenza
Chieri 
30/07 00:00
FT 
 Renate Ac
Rezzato 
30/07 00:00
FT 
 Viterbese
Rende 
29/07 23:30
FT 
 Alto Adige/sudtirol
Albalonga 
29/07 23:00
FT 
 Ac Monza
Societa Sportiva Matelica Calcio 
29/07 22:30
FT 
 Alessandria
Giana 
30/07 02:00
FT 
1 Lokeren
Genk 
30/07 00:00
FT 
 Sporting Charleroi
Royal Antwerp 
29/07 20:30
FT 
 Club Brugge
AS Eupen 1
30/07 00:00
FT 
 Rubin Kazan
Krasnodar 
29/07 21:30
FT 
 Arsenal Tula
Dinamo Moscow 1
29/07 19:00
FT 
 Yenisey Krasnoyarsk
Zenit St Petersburg 
29/07 18:00
FT 
 Daegu
Jeonbuk Hyundai Motors 
29/07 18:00
FT 
 Suwon Samsung Bluewings
Gangwon 
29/07 18:00
FT 
 Jeju United
Ulsan Hyundai Horang-i 
30/07 00:30
AET 
 Italy U19
Portugal U19 
90min [2-2], 120min [3-4], Portugal U19 win
29/07 19:00
FT 
 South Africa U17
Angola U17 
29/07 15:00
FT 
 Mauritius U17
Namibia U17 
30/07 03:00
FT 
 RCA Raja Casablanca Atlhletic
Asec Mimosas 
30/07 03:00
FT 
 EL Masry
Renaissance Sportive de Berkane 
30/07 03:00
FT 
 Usm Alger
Rayon Sports 
30/07 00:00
FT 
 Williamsville Athletic Club
Enyimba International 
30/07 00:00
FT 
 Young Africans
Ptt Rayong 
29/07 21:00
FT 
 As Vita Club
Aduana Stars 
29/07 21:00
FT 
 Ud Songo
Al Hilal Omdurman 
29/07 21:00
FT 
 Cara Brazzaville
Djoliba 1
30/07 05:00
FT 
 Almagro
Gimnasia Jujuy 
30/07 02:10
FT 
 Gimnasia LP
Olimpo 
29/07 16:05
FT 
 Bayside United
Albany Creek 
29/07 15:00
FT 
 University of Queensland
Brisbane Knights 1
29/07 13:00
FT 
 Marconi Stallions
Sydney FC U21 
29/07 13:45
FT 
 Adelaide United U21
West Adelaide 
29/07 13:30
FT 
 West Torrens Birkalla
Adelaide Olympic 
29/07 13:00
FT 
 St Albans Saints
Goulburn Valley Suns 
29/07 13:00
FT 
 Nunawading City
Werribee City Sc 
29/07 14:00
FT 
 South Melbourne
Heidelberg United 
29/07 13:00
FT 
 Melbourne Knights
Kingston City 
29/07 12:45
FT 
 Northern Rangers
Hobart Zebras 
29/07 15:00
FT 
 Perth Glory Am
Stirling Lions 2
29/07 13:00
FT 
 Perth Glory Am
Stirling Lions U20 
30/07 00:00
FT 
 Sv Lendorf
Wolfsberger Ac Amateur 
29/07 21:00
FT 
 Rheindorf Altach B
Langenegg 
29/07 16:30
FT 
 Svg Reichenau
Kitzbuhel 
29/07 16:30
FT 
 Annabichler Sv
Sv Sachsenburg 
29/07 16:30
FT 
1 Gurnitz
Eisenkappel 
29/07 23:00
FT 
 Trenkwalder Admira
Rapid Wien 
29/07 23:00
FT 
 Red Bull Salzburg
LASK Linz 
29/07 23:00
FT 
 St.Polten
Wolfsberger AC 
29/07 23:00
FT 
 Trenkwalder Admira
Rapid Wien 
29/07 23:00
FT 
 Red Bull Salzburg
LASK Linz 
29/07 23:00
FT 
 St.Polten
Wolfsberger AC 
29/07 16:30
FT 
 SKU Amstetten
Floridsdorfer Ac 
29/07 23:00
FT 
 Juniors OO
Wacker Innsbruck Amateure 
29/07 23:00
FT 
 Energosbyt Bsatu
Dinamo Minsk 
29/07 22:30
FT 
 Zabudova 2007
Shakhter Soligorsk 
29/07 22:00
AET 
 Klechesk Kletsk
Dinamo Brest 
90min [1-1], 120min [2-2], Penalty [0-2], Dinamo Brest win
29/07 21:30
FT 
 Slavia Mozyr
Luch Minsk 
29/07 21:00
FT 
 Zhitkovichi‎
Isloch Minsk 
30/07 00:00
FT 
 Ardennen
Latem 
30/07 00:00
FT 
 Binche
Cs Wepion 
30/07 00:00
FT 
 Eendracht Zele
Bambrugge 
30/07 00:00
FT 
 Flavion Sport
Union Namur 
30/07 00:00
FT 
 Gestel
Vc Herentals 
30/07 00:00
FT 
 Kesk Leopoldsburg
Herkol 
29/07 23:00
AET 
 Rus Beloeil
Ostiches 
90 minutes[3-3], Penalty Kicks[2-3]
29/07 22:00
FT 
 Blankenberge
Rc Lauwe 
29/07 22:00
FT 
 Oostnieuwkerke
Ksk Vlamertinge 
29/07 22:00
AET 
 Kws Lauwe
Kortemark 
90 minutes[1-1], Penalty Kicks[6-5]
29/07 22:00
FT 
 Templeuve
Kskv Zwevezele 
29/07 22:00
FT 
 Wingene
Wielsbeke 
29/07 22:00
AET 
 Adegem
Lendelede Sport 
90 minutes[0-0], Penalty Kicks[5-4]
29/07 22:00
FT 
 Wevelgem City
Kfc Meulebeke 
29/07 22:00
FT 
 Deerlijk Sport
Pittem 
29/07 22:00
FT 
 Kvv Oostduinkerke
Jong Zulte 
29/07 22:00
AET 
 Oostkamp
Racing Waregem 
90 minutes[0-0], Penalty Kicks[4-5]
29/07 22:00
FT 
 Merelbeke
Bottelare 
29/07 22:00
FT 
 Mariekerke
Wolvertem Merchtem 
29/07 22:00
AET 
 Avanti Stekene
Sottegem 
90 minutes[0-0], Penalty Kicks[7-6]
29/07 22:00
FT 
 Appelterre Eichem
Kv Zelzate 
29/07 22:00
FT 
 Jong Lede
Elene Grotenberge 
29/07 22:00
FT 
 Bornem
Ho Kalken 
29/07 22:00
FT 
 Kfc Heusden Sport
Ninove 
29/07 22:00
FT 
 Eendracht Mazenzele
Lochristi 
29/07 22:00
FT 
 Munkzwalm
Kobbegem 
29/07 22:00
FT 
 Dendermonde
Oudenhove 
29/07 22:00
FT 
 Wetteren Kwatrecht
Kve Drongen 
29/07 22:00
FT 
 Rs Bosquetia Frameries
Greunsjotters Vossem 
29/07 22:00
FT 
 Braine
Auderghem 
29/07 22:00
FT 
 Royal Leopold
Etincelle Maurage 
29/07 22:00
FT 
 Rapid Symphorinois
Asc Berchem 
29/07 22:00
AET 
 Stockel
Kfc Rhodienne De Hoek 
90 minutes[1-1], Penalty Kicks[3-1]
29/07 22:00
FT 
 Rc Hoeilaart
Union Lasne Ohain 
29/07 22:00
FT 
 Rsc Paturages
Royal Stade Brainois 
29/07 22:00
FT 
 Racing Jet Wavre
Avenir Lembeek 
29/07 22:00
AET 
 Soignies Sports
Vk Huldenberg 
90 minutes[1-1], Penalty Kicks[3-4]
29/07 22:00
FT 
 Rc Waterloo
Moreda 
29/07 22:00
FT 
 Peruwelz
Genly Quevy 
29/07 22:00
AET 
 Kosova Schaerbeek
Pepingen 
90 minutes[0-0], Penalty Kicks[3-5]
29/07 22:00
FT 
 Rfc Houdinois
Entite Manageoise 
29/07 22:00
FT 
 Ase De Chastre
Villers La Ville 
29/07 22:00
FT 
 Rfc Grand Leez
Gilly 
29/07 22:00
FT 
 Ras Monceau
Ligny 
29/07 22:00
FT 
 Kvk Tienen
Pac Buzet 
29/07 22:00
AET 
 Aische
Loyers 
90 minutes[1-1], Penalty Kicks[5-6]
29/07 22:00
AET 
 Stade Bierbeek
Warnant 
90 minutes[1-1], Penalty Kicks[4-1]
29/07 22:00
FT 
 Entite Floreffe
Oc Nismes 
29/07 22:00
FT 
 Alliance Huppaytoise
Jeunesse Tamines 
29/07 22:00
AET 
 Es De La Molignee
Rusc Anderlues 
90 minutes[1-1], Penalty Kicks[2-4]
29/07 22:00
FT 
 Pesche
Givry 
29/07 22:00
FT 
 Ethe Belmont
Alliance Hautes Fagnes 
29/07 22:00
FT 
 Mormont
Habay La Neuve 
29/07 22:00
FT 
 Weywertz
Meix Devant Virton 
29/07 22:00
FT 
 Rus Sartoise
Oppagne Weris 
29/07 22:00
FT 
 Champlon
Rus Erezee 
29/07 22:00
FT 
 Rus Melreux
Saint Louis Saint Leger 
29/07 22:00
FT 
 Bullingen
Longlier B 
29/07 22:00
FT 
 Royal Marloie Sport
Honsfeld 
29/07 22:00
FT 
 Rochefort
Re Rossignol 
29/07 22:00
FT 
 Onhaye
La Roche-sur-Yon 
29/07 22:00
FT 
 Stockay Warfusee
Rfc Trooz 
29/07 22:00
FT 
 S Herenelderen
Soiron 
29/07 22:00
FT 
 Schoonbeek Beverst
Etoile Vervietoise 
29/07 22:00
FT 
 Bressoux
Verlaine 
29/07 22:00
FT 
 Sprimont Comblain
Rfc Huy 
29/07 22:00
FT 
 Sprimont Comblain B
Royal Aubel 
29/07 22:00
FT 
 Huccorgne
Zepperen Brustem 
29/07 22:00
FT 
 Heusy Rouheid
Boorsem Sport 
29/07 22:00
FT 
 Union La Calamine
Franchimont 
29/07 22:00
FT 
 Eendracht Termien
Harze 
29/07 22:00
FT 
 Pontisse Cite
Wellen 
29/07 22:00
FT 
 Herstal
Huvo Jeuk 
29/07 22:00
FT 
 Helson Helchteren
Lentezon Beerse 
29/07 22:00
FT 
 Hechtel
Opitter 
29/07 22:00
AET 
 Witgoor Sport
Beringen 
90 minutes[2-2], Penalty Kicks[5-4]
29/07 22:00
AET 
 Esperanza Neerpelt
Kfc Lille 
90 minutes[0-0], Penalty Kicks[5-6]
29/07 22:00
FT 
 Ekeren
Melsbroek 
29/07 22:00
FT 
 K Kontich
Kfc Putte 
29/07 22:00
FT 
 Tildonk
Kampenhout 
29/07 22:00
FT 
 Kfc Nijlen
Rapid Leest 
29/07 22:00
FT 
 Woluwe Zaventem
Berlaar Heikant 
29/07 22:00
FT 
 Vc Sterrebeek
Ternesse 
29/07 22:00
FT 
 Stade Everois
Lyra 
29/07 22:00
FT 
 Veltem
Bleid 
29/07 22:00
FT 
 Kv Tremelo
Ganshoren 
29/07 22:00
FT 
 Fsi Berchem
Sc Aarschot 
29/07 22:00
FT 
 Grimbergen
Kac Betekom 
29/07 22:00
FT 
 S Gravenwezel
Jette 
29/07 22:00
FT 
 Aywaille
Bregel Sport 
29/07 21:00
FT 
 KRC Mechelen
Excelsior Bouwel 
29/07 21:00
FT 
 Ac Le Roeulx
Colfontaine 
29/07 20:30
FT 
 Herk
Zwarte Leeuw 
30/07 07:00
FT 
1 Destroyers
Blooming 1
30/07 04:00
FT 
 Bolivar
Aurora 
30/07 03:00
FT 
 Club Guabira
The Strongest 
30/07 03:00
FT 
 Real Potosi
Nacional Potosi 
30/07 02:30
FT 
 NK Celik
FK Zeljeznicar 
30/07 02:00
FT 
 Zrinjski Mostar
GOSK Gabela 
30/07 00:30
FT 
 FK Sarajevo
Mladost Doboj Kakanj 
29/07 20:10
FT 
 Nautico Youth Pe
Porto Pe Youth 
30/07 06:00
FT 
 Chapecoense
Gremio 
30/07 06:00
FT 
 Santos
America Mineiro 
30/07 03:00
FT 
 Cruzeiro
Sao Paulo 
30/07 03:00
FT 
 Flamengo
Sport Recife 
30/07 03:00
FT 
 Atletico Paranaense
Vitoria Salvador BA 
30/07 03:00
FT 
 Internacional RS
Botafogo 
29/07 22:00
FT 
 Vasco da Gama
Corinthians 
29/07 22:00
FT 
 Palmeiras
Parana 
30/07 01:45
FT 
 Vitosha Bistritsa
CSKA Sofia 
29/07 23:30
FT 
 Lokomotiv Plovdiv
Slavia Sofia 
29/07 23:30
FT 
 Pfc Nesebar
Ludogorets Razgrad Ii 
29/07 23:30
FT 
 Pfc Nesebar
Ludogorets Razgrad Ii 
30/07 08:00
FT 
 Sc Scarborough Ontario
Real Mississauga 
30/07 08:00
FT 
 O Higgins
Union La Calera 1
30/07 05:30
FT 
 Colo Colo
Curico Unido 1
30/07 03:00
FT 
 San Luis Quillota
Deportes Temuco 
30/07 00:00
FT 
 Deportes Iquique
Everton CD 
30/07 03:30
FT 
 Nublense
Cd Santiago Morning 
30/07 03:30
FT 
 La Serena
Melipilla 
30/07 00:00
FT 
 Cd Copiapo S.a.
Rangers Talca 
30/07 04:00
FT 
 San Marcos De Arica
Magallanes 
30/07 03:30
FT 
 Valdivia
Union San Felipe 
30/07 06:00
FT 
 Escuela Macul
Osorno 
30/07 04:00
FT 
 Real Juventud San Joaquin
Linares Unido 
30/07 03:30
FT 
1 Colchagua Cd
Independiente De Cauquenes 
30/07 03:30
FT 
 General Velasquez
Malleco Unido 
30/07 03:00
FT 
 Fernandez Vial
Deportes Santa Cruz 
29/07 19:35
FT 
 Guangzhou Evergrande
Chongqing Lifan 
29/07 19:35
FT 
 Tianjin Quanjian
Changchun YaTai 
29/07 20:00
FT 
 Xinjiang Dabancheng
Liaoning Whowin 
29/07 19:00
FT 
 Dalian Chaoyue
Qingdao Huanghai 
29/07 19:35
FT 
 Nantong Zhiyun
Shenzhen Pengcheng 
29/07 15:30
FT 
 Yanbian Beiguo
Baoding Rongda 
30/07 08:30
FT 
 Dep.Independiente Medellin
Boyaca Chico 
30/07 06:30
FT 
 Patriotas
Millonarios 
30/07 06:15
FT 
 Atletico Junior Barranquilla
Deportivo Pasto 1
30/07 05:00
FT 
 Real Cartagena
Valledupar 
30/07 05:00
FT 
 Cortulua
Atletico Clube Purtugal 
30/07 04:00
FT 
 Llaneros de Guanare
Fortaleza 
30/07 00:30
FT 
 Universitario De Popayan
Orsomarso 
30/07 07:05
FT 
 Guadalupe
Herediano 
30/07 05:30
FT 
 Santos De Guapiles
AD Carmelita 
30/07 03:30
FT 
 Universidad de Costa Rica
Ad Grecia 
30/07 01:00
FT 
 Cartagines Deportiva SA
Limon 
30/07 01:00
FT 
 Municipal Liberia
Santa Ana 
30/07 03:00
FT 
1 ZNK Osijek
Hajduk Split 
30/07 00:30
FT 
 Istra 1961
Slaven Belupo Koprivnica 
30/07 00:00
FT 
 Baumit Jablonec
Sparta Praha 
29/07 21:00
FT 
 Teplice
Dukla Praha 
30/07 00:00
FT 
 Hradec Kralove
SC Znojmo 
29/07 23:00
FT 
 Sk Slovan Varnsdorf
Fk Mas Taborsko 
29/07 23:00
FT 
 Fk Graffin Vlasim
Brno 
29/07 16:15
FT 
 Viktoria Zizkov
Budejovice 
29/07 23:00
FT 
 Strani
Viktoria Otrokovice 
29/07 17:00
FT 
 Zlin U21
Vysocina Jihlava U21 
29/07 17:00
FT 
 Fotbal Trinec U21
Synot Slovacko U21 
29/07 16:30
FT 
 Banik Ostrava U21
Sigma Olomouc U21 
29/07 23:00
FT 
1 Kozlovice
Prerov 
29/07 23:00
FT 
 Detmarovice
Mfk Havirov 
29/07 23:00
FT 
 Velka Bites
Vrchovina 
29/07 21:00
FT 
 Afc Humpolec
Zdirec Nad Doubravou 
29/07 23:00
FT 
 Kozlovice
Viktorie Prerov 
29/07 23:00
FT 
 Sokol Lanzho
Bzenec 
29/07 23:00
FT 
 Velky Beranov
Slavoj Polna 
29/07 23:00
FT 
 Spartak Velka Bites
Vrchovina 
29/07 23:00
FT 
 Moravan Oldrisov
Slavoj Olympia 
29/07 23:00
FT 
 Strani
Viktoria Otrokovice 
29/07 23:00
FT 
 Stara Rise
Sokol Tasovice 
29/07 21:00
FT 
 Humpolec
Zdirec Nad Doubravou 
29/07 19:45
FT 
 Elite 3000 Helsingor
Fremad Amager 
29/07 19:45
FT 
 Koge Bk
Roskilde 
29/07 19:45
FT 
 Lyngby
Hvidovre IF 
29/07 19:45
FT 
 Naestved
Fredericia 
29/07 19:45
FT 
 Silkeborg IF
Thisted 
29/07 19:45
FT 
 Viborg
Nykobing Falster 
29/07 19:45
FT 
 Herfolge Boldklub Koge
Roskilde 
29/07 19:45
FT 
 Lyngby
Hvidovre IF 
29/07 19:45
FT 
 Elite 3000 Helsingor
Fremad Amager 
29/07 19:45
FT 
 Naestved
Fredericia 
29/07 19:45
FT 
 Silkeborg IF
Thisted 
29/07 19:45
FT 
 Viborg
Nykobing Falster 
30/07 00:00
FT 
 Kobenhavn
Aalborg BK 
29/07 22:00
FT 
 Hobro I.K.
Brondby 
29/07 20:00
FT 
 Randers
Odense BK 
29/07 18:00
FT 
 Nordsjaelland
Vendsyssel 
30/07 05:00
FT 
 Liga Dep. Universitaria Quito
Emelec 1
30/07 01:00
FT 
1 Olmedo Riobamba
Cd Clan Juvenil 
30/07 05:15
FT 
 Alianza
CD FAS 
30/07 05:15
FT 
 Alianza San Salvador
CD FAS 
30/07 05:00
FT 
 Cd Pasaquina
Cd Chalatenango 
29/07 21:00
FT 
 Paide Linnameeskond
Kuressaare 
30/07 00:00
FT 
 Tartu FS Santos
Nomme Jk Kalju Ii 
30/07 00:00
FT 
 Jk Tallinna Kalev Ii
Keila Jk 
30/07 00:00
FT 
1 Tallinna Levadia 2
Flora Tallinn 2 
30/07 00:00
FT 
 IFK Mariehamn
SJK Seinajoki 
29/07 23:30
FT 
 Ps Kemi
KuPS 
29/07 23:30
FT 
1 Bk-46 Karis Karjaa
Kaapo[kaarinan Pojat] 
29/07 19:15
FT 
1 Tote
Nups 1
29/07 18:30
FT 
 PK-35
Espoo 2 
29/07 20:00
FT 
 Uerdingen
SpVgg Unterhaching 
29/07 19:00
FT 
 Energie Cottbus
Hansa Rostock 
29/07 20:00
FT 
 Uerdingen
SpVgg Unterhaching 
29/07 19:00
FT 
 Energie Cottbus
Hansa Rostock 
29/07 20:00
FT 
 Niendorfer Tsv
SC Victoria Hamburg 
29/07 17:30
FT 
1 Condor Hamburg
Tus Osdorf 
29/07 21:00
FT 
 Vfl Oldenburg
Holstein Kiel 2 
30/07 03:30
FT 
 Deportivo Chiantla
CD Puerto de Iztapa 
30/07 02:00
FT 
 CD Malacateco
Guastatoya 
30/07 01:00
FT 
 CSD Municipal
Coban Imperial 
30/07 01:00
FT 
 Deportivo Sanarate
Deportivo Petapa 
30/07 03:30
FT 
 Deportivo Chiantla
CD Puerto de Iztapa 
30/07 02:00
FT 
 CD Malacateco
Guastatoya 
30/07 01:00
FT 
 Deportivo Sanarate
Deportivo Petapa 
30/07 01:00
FT 
 CSD Municipal
Coban Imperial 
30/07 04:00
FT 
 Juticalpa
Real Espana 
30/07 04:00
FT 
 Juticalpa
Real Espana 
30/07 00:00
FT 
 Budapest Honved
Varda Se 
30/07 00:00
FT 
 Szombathelyi Haladas
Ujpesti TE 
30/07 00:00
FT 
 MTK Hungaria FC
Ferencvarosi TC 
30/07 01:00
FT 
 Bekescsaba
Mte Mosonmagyarovar 
30/07 01:00
FT 
 Kaposvar
Gyirmot Se 
30/07 01:00
FT 
 Siofok
Zalaegerszegi TE 1
30/07 01:00
FT 
 Vasas
Monori Se 
30/07 00:00
FT 
 Balmazujvaros
Dorogi 
30/07 00:00
FT 
 ETO Gyori FC
Budaorsi Sc 
30/07 00:00
FT 
 Duna Tisza
Soroksar 
30/07 00:00
FT 
 Vac-Dunakanyar
Budafoki Mte 
30/07 03:15
FT 
 Vikingur Reykjavik
Stjarnan 
30/07 00:00
FT 
 IBV Vestmannaeyjar
Ka Akureyri 
29/07 19:30
FT 
 Persela Lamongan
Persipura Jayapura 
29/07 16:30
FT 
 Sriwijaya Palembang
Pusamania Borneo 
30/07 02:00
FT 
 Dundalk
Bohemians 
30/07 02:00
FT 
 Maccabi Tel Aviv
Beitar Jerusalem 
30/07 00:45
FT 
 Ashdod MS
Hapoel Raanana 
30/07 00:45
FT 
 Hapoel Tel Aviv
Bnei Yehuda Tel Aviv 
29/07 18:00
FT 
 Omiya Ardija
Roasso Kumamoto 
29/07 17:00
FT 
 Gifu
Oita Trinita 
29/07 17:00
FT 
 Matsumoto Yamaga
Ventforet Kofu 
29/07 17:00
FT 
 Mito Hollyhock
Ehime 
29/07 17:00
FT 
 Tochigi SC
Zweigen Kanazawa FC 
29/07 17:00
FT 
 Kyoto Purple Sanga
Tokyo Verdy 
29/07 17:00
FT 
 Albirex Niigata
JEF United Ichihara 
29/07 15:00
FT 
 Osaka
Imabari FC 
29/07 14:00
FT 
 Nara Club
Honda 
29/07 14:00
FT 
 Maruyasu Industries
Veertien Kuwana 
29/07 13:00
FT 
 Vanraure Hachinohe
Reinmeer Aomori 
29/07 22:00
FT 
 Ordabasy
Zhetysu Taldykorgan 1
29/07 21:30
FT 
 Irtysh Pavlodar
Shakhtyor Karagandy 
29/07 21:00
FT 
 Kairat Almaty
Tobol Kostanai 
29/07 20:00
FT 
 Kericho
Kakamega 
29/07 20:00
FT 
 Vihiga United
Afc Leopards Sc 
29/07 19:00
FT 
 Wazito
Posta Rangers 
29/07 18:00
FT 
 Busan I'Park
Anyang 
29/07 23:00
FT 
 Jelgava
FK Ventspils 
29/07 22:00
FT 
1 Liepajas Metalurgs
Fk Valmiera 
29/07 23:00
FT 
 Pakruojis
Baltija Panevezys 
30/07 00:00
FT 
 Nfa Aisciai Kaunas
Banga Gargzdai 
29/07 20:00
FT 
 Trakai Ii
Dfk Dainava Alytus 
29/07 20:30
FT 
 Epac United
Mzuzu University 
29/07 21:00
FT 
 Kedah
Pknp 
29/07 21:00
FT 
 Selangor PB
Terengganu 
29/07 21:00
FT 
 Kelantan FA
Pahang 
30/07 09:00
FT 
2 Leon
Monterrey 
30/07 07:00
FT 
 Tigres UANL
Club Tijuana 
30/07 05:00
FT 
 Lobos Buap
Veracruz 
30/07 01:00
FT 
 Pumas UNAM
Necaxa 
30/07 01:00
FT 
1 Leones Univ Guadalajara
Juarez 
29/07 22:45
FT 
 Leon U20
Monterrey U20 
29/07 22:00
FT 
 Lobos Buap U20
Veracruz U20 
29/07 22:00
FT 
 Tigres Uanl U20
Club Tijuana U20 
30/07 00:00
FT 
 Jerv
Sogndal 
30/07 00:00
FT 
 Notodden FK
Aalesund 1
30/07 00:00
FT 
 Sandnes Ulf
Ullensaker/Kisa IL 
30/07 00:00
FT 
 Floro
Tromsdalen UIL 
30/07 00:00
FT 
 Nest-Sotra
Mjondalen 
30/07 00:00
FT 
 Levanger
Asane Fotball 
30/07 00:00
FT 
 Strommen
Kongsvinger 
29/07 22:00
FT 
 IL Hodd
Nardo 
29/07 22:00
FT 
 IL Hodd
Nardo 
30/07 06:30
FT 
 Nacional Asuncion
General Diaz 1
30/07 03:30
FT 
 Olimpia Asuncion
Deportivo Santani 
30/07 03:00
FT 
 Martin Ledesma
Sportivo Iteno 
29/07 22:00
FT 
 Guay Leena
Ca River Plate Asuncion 
30/07 07:15
FT 
 Real Garcilaso
Comerciantes Unidos 
30/07 02:30
FT 
1 Deportivo Municipal
Melgar 1
30/07 04:30
FT 
 Deportivo Hualgayoc
Willy Serrato 
30/07 04:30
FT 
 Victoria Sports
Santa Rosa Pucallpa 1
30/07 04:00
FT 
 Atletico Grau
Cienciano 
30/07 02:00
FT 
 Juan Aurich
Carlos Manucci 
30/07 00:00
FT 
 Arka Gdynia
Jagiellonia Bialystok 
30/07 00:00
FT 
 Lech Poznan
Cracovia Krakow 
29/07 21:30
FT 
 Gornik Zabrze
Wisla Plock 
30/07 01:20
FT 
 Puszcza Niepolomice
Stal Mielec 
30/07 00:00
FT 
 Olimpia Elblag
Blekitni Stargard Szczecinski 
30/07 02:45
FT 
 CD Nacional
Boavista 
30/07 00:00
FT 
 Varzim
Moreirense 
30/07 00:00
FT 
 Feirense
Leixoes 
30/07 00:00
FT 
 SC Farense
GD Estoril-Praia 
30/07 00:00
AET 
 Arouca
Chaves 
90 minutes[0-0], Penalty Kicks[3-5]
30/07 02:00
FT 
 Steaua Bucuresti
Dinamo Bucuresti 
29/07 23:00
FT 
 Sepsi
Universitatea Craiova 
30/07 00:00
FT 
 Spartak Tambov
Volga Olimpiets 
29/07 23:30
FT 
 FK Tyumen
Torpedo Armavir 
29/07 23:30
FT 
 Chertanovo Moscow
Baltika 
29/07 23:00
FT 
 Petrotrest
Khimki 
29/07 23:00
FT 
 Avangard
Fakel Voronezh 
29/07 22:00
FT 
 Mordovia Saransk
Krasnodar II 
29/07 20:00
FT 
 Tom Tomsk
Rotor Volgograd 
29/07 19:00
FT 
 Shinnik Yaroslavl
Spartak Moscow II 
29/07 16:00
FT 
 Ska Khabarovsk
Sibir 1
29/07 15:00
FT 
 Luch-Energiya
Zenit-2 St.Petersburg 1
29/07 16:00
FT 
 Rubin Kazan Youth
Krasnodar Youth 
29/07 16:00
FT 
 Rubin Kazan Youth
Krasnodar Youth 
29/07 22:00
FT 
 Bsc Glasgow
East Stirlingshire 
29/07 22:00
FT 
 Hearts
Inverness C.T. 
29/07 20:15
FT 
 Hamilton Womens
Hibernians Womens 
30/07 01:00
FT 
1 Dinamo Vranje
Partizan Belgrade 
30/07 01:00
FT 
 Crvena Zvezda
Radnicki Nis 
29/07 23:00
FT 
 Backa Backa Palanka
Spartak Subotica 
29/07 23:30
FT 
 Bela
Ofk Teplicka Nad Vahom 
29/07 23:00
AET 
 Druzstevnik Spacince
Blava Jaslovske Bohunice 
90 minutes[1-1], Penalty Kicks[7-8]
29/07 23:00
FT 
 Sc Cenkovce
Novy Zivot 
29/07 23:00
AET 
 Manin Podmanin
Tj Partizan Domaniza 
90 minutes[1-1], Penalty Kicks[3-0]
29/07 23:00
AET 
 Dolne Vestenice
Banik Lehota Pod Vtacnikom 
90 minutes[3-3], Penalty Kicks[5-4]
29/07 23:00
FT 
 Druzstevnik Ivanka Pri Nitre
Slovan Galanta 
29/07 23:00
FT 
 Ofk Kovarce
Hrusovany 
29/07 23:00
FT 
 Avita Studienka
Rohoznik 
29/07 23:00
FT 
 Velky Kyr
Kmetovo 
29/07 23:00
FT 
 Horne Oresany
Tj Slavoj Boleraz 
29/07 23:00
FT 
 Vahovce
Velke Zaluzie 
29/07 23:00
FT 
 Tvrdosin
Olympia Bobrov