livescore - live soccer scores

Soccer Results: 28 Jul 2018 Soccer Scores & Results

29/07 02:30
FT 
 Us Casertana 1908
Az Picerno Asd 
29/07 02:30
FT 
 Oostende
Peruwelz 2
29/07 02:00
FT 
 St.-Truidense VV
Cercle Brugge 
29/07 02:00
FT 
 Zulte-Waregem
Red Star Waasland-Beveren 
29/07 00:00
FT 
 Kortrijk
Anderlecht 
29/07 02:30
FT 
 Oostende
Excelsior Mouscron 
29/07 02:00
FT 
 Zulte-Waregem
Red Star Waasland-Beveren 
29/07 02:00
FT 
 St.-Truidense VV
Cercle Brugge 
29/07 00:00
FT 
 Kortrijk
Anderlecht 
29/07 02:30
FT 
 FK Rostov
Terek Groznyi 1
29/07 00:00
FT 
 Spartak Moscow
Gazovik Orenburg 
28/07 21:30
FT 
 Ural Sr
Anzhi 
29/07 02:30
FT 
 FK Rostov
Terek Groznyi 
29/07 00:00
FT 
 Spartak Moscow
Gazovik Orenburg 
28/07 21:30
FT 
 Ural Sr
Anzhi 
28/07 18:00
FT 
 Gamba Osaka
Kashima Antlers 
28/07 18:00
FT 
 Sagan Tosu
Jubilo Iwata 
28/07 18:00
FT 
 Sanfrecce Hiroshima
Urawa Red Diamonds 
28/07 18:00
FT 
 Vegalta Sendai
Cerezo Osaka 
28/07 18:00
FT 
 Vissel Kobe
Kashiwa Reysol 
28/07 18:30
FT 
 Sangju Sangmu Phoenix
Pohang Steelers 
28/07 18:00
FT 
 Seoul
Gyeongnam 
28/07 18:00
FT 
 Chunnam Dragons
Incheon United 
29/07 03:00
FT 
 Mc Alger
Tp Mazembe Englebert 
29/07 03:00
FT 
 Wydad Casablanca
Horoya Ac 
29/07 00:00
FT 
 Township Rollers
Al Ahly 
28/07 21:00
FT 
1 Kampala City Council
Esperance Sportive de Tunis 
29/07 06:10
FT 
 River Plate
Villa Dalmine 
28/07 16:05
FT 
 The Gap
Centenary Stormers 
28/07 16:00
FT 
1 Mount Gravatt
North Pine 1
28/07 15:30
FT 
 Virginia United
Acacia Ridge 
28/07 15:05
FT 
 Taringa Rovers
Grange Thistle 
28/07 17:35
FT 
2 Gold Coast United
Western Pride 
28/07 16:35
FT 
 Brisbane City SC
Brisbane Strikers 
28/07 15:05
FT 
 SWQ Thunder
Queensland Lions SC 
28/07 13:30
FT 
 Adelaide City
Para Hills Knights 
28/07 13:30
FT 
 Campbelltown City SC
Sturt Lions 
28/07 13:30
FT 
 Croydon Kings
North Eastern Metrostars 
28/07 13:30
FT 
 Adelaide Panthers
Adelaide Comets 
28/07 13:00
FT 
 Murray United
Ballarat Red Devils 
28/07 13:00
FT 
 Moreland City
Altona Magic 
28/07 13:00
FT 
 Moreland Zebras
Eastern Lions Sc 
28/07 13:00
FT 
 Brunswick City
Box Hill United Sc 
28/07 13:00
FT 
 North Geelong Warriors
Dandenong City Sc 
28/07 13:00
FT 
1 Whittlesea Ranges Fc
Langwarrin 
28/07 13:00
FT 
 Sunshine George Cross
Melbourne Heart Youth 
28/07 13:00
FT 
 Springvale White Eagles
Melbourne Victory Fc Am 
28/07 17:00
FT 
 Hume City
Dandenong Thunder 
28/07 16:05
FT 
 Port Melbourne Sharks
Pascoe Vale Sc 
28/07 13:00
FT 
 Northcote City
Avondale Heights 
28/07 14:15
FT 
 Hume City U20
Dandenong Thunder U20 
28/07 14:15
FT 
 South Melbourne U20
Heidelberg United U20 
28/07 14:00
FT 
 Port Melbourne Sharks Sc U20
Pascoe Vale Sc U20 
28/07 16:00
FT 
 Kingborough Lions
South Hobart 
28/07 14:10
FT 
 Clarence United
Launceston City 
28/07 13:45
FT 
 White City Woodville
Western Strikers SC 
28/07 13:30
FT 
 Cumberland United
Poet Adelarde Pirates 
28/07 13:30
FT 
 Salisbury United
The Cove 1
28/07 13:30
FT 
 Adelaide Raiders SC
Seaford Rangers 
28/07 13:30
FT 
 Fulham United
Modbury Jets 
28/07 13:30
FT 
 Adelaide Blue Eagles
Noarlunga United 
28/07 19:00
FT 
 Forrestfield United
Inglewood United 
28/07 15:00
FT 
 Balcatta
Perth SC 
29/07 11:00
FT 
 Blacktown City U20
Rockdale City Suns U20 
29/07 10:40
FT 
 Sydney Olympic U20
Sutherland Sharks U20 
28/07 15:00
FT 
 Bonnyrigg White Eagles U20
Hakoah Sydney City East U20 
28/07 15:00
FT 
 Manly United U20
South Coast Wolves U20 
28/07 13:00
FT 
 Sorrento U20
Cockburn City U20 
28/07 13:00
FT 
 Balcatta U20
Perth Sc U20 
28/07 13:00
FT 
 Floreat Athena U20
Bayswater City U20 
28/07 13:00
FT 
 Subiaco Afc U20
Armadale U20 
28/07 23:00
FT 
 Rheindorf Altach
Mattersburg 
28/07 23:00
FT 
 Sturm Graz
TSV Hartberg 
28/07 23:00
FT 
 Rheindorf Altach
Mattersburg 
28/07 23:00
FT 
 Sturm Graz
TSV Hartberg 
29/07 02:00
FT 
 WSG Wattens
Lafnitz 
29/07 02:00
FT 
 WSG Wattens
Lafnitz 1
28/07 22:30
FT 
 Naftan Novopolock
Slutsksakhar Slutsk 
28/07 21:30
FT 
 Uzda
Vigvam Smolevichy 
28/07 21:00
FT 
 Belshina Babruisk
Neman Grodno 
28/07 20:30
FT 
 Lokomotiv Gomel
Dnepr Mogilev 
29/07 02:00
FT 
 Ploegsteert Bizet
Rfc Tournai Doornik 
29/07 02:00
FT 
 Rc Lebbeke
Berlare 
29/07 02:00
FT 
 Svelta Melsele
Bodegem Kapelle United 
29/07 01:30
AET 
 Rfc Rhisnois
Gosselies Sports 
90 minutes[0-0], Penalty Kicks[5-3]
29/07 01:30
FT 
 Chevetogne
Rcs Condruzien 
29/07 01:30
AET 
 Richelle United
Uce Liege 
90 minutes[1-1], Penalty Kicks[2-3]
29/07 01:30
FT 
 Niel United
Bilzerse Waltwilder 
29/07 01:30
FT 
 Flandria Paal
Sint Lenaarts 
29/07 01:30
FT 
 Diest
Rauw Sport 
29/07 01:30
FT 
 Kfc De Kempen
Berg En Dal 
29/07 01:30
AET 
 Kfc Wezel
Zwaluwen Olmen 
90 minutes[3-3], Penalty Kicks[5-6]
29/07 01:30
FT 
 Kfc Houtvenne
Vk Berchem 
29/07 01:00
FT 
 Dadizele
Eendracht Aalter 
29/07 01:00
FT 
 Sint Dymphna
Md Halen 
29/07 01:00
AET 
 Schriek
Retie 
90 minutes[0-0], Penalty Kicks[4-2]
29/07 00:00
AET 
 Eendracht Wervik
Sassport Boezinge 
90 minutes[1-1], Penalty Kicks[7-6]
29/07 00:00
FT 
 Asc Havinnes
Torhout 
28/07 23:30
FT 
 Hamont
Groen Star Beek 
29/07 03:00
FT 
 Royal Pari
Universitario de Sucre 
28/07 23:30
FT 
 Krupa
NK Siroki Brijeg 
28/07 23:00
FT 
 Sloboda Uzice Sevojno
Radnik Bijeljina 
28/07 23:30
FT 
 Zvijezda 09 Brgule
Sloboda 
29/07 03:00
FT 
 Ceara
Fluminense 
29/07 08:00
FT 
 Boa Esporte Clube
Sampaio Correa (MA) 
29/07 06:00
FT 
 Coritiba (PR)
Ponte Preta 
29/07 06:00
FT 
 Criciuma
Vila Nova (GO) 
29/07 03:30
FT 
1 Juventude Rs
Fortaleza 
29/07 03:30
FT 
1 Guarani
Brasil De Pelotas Rs 
29/07 03:30
FT 
 CRB (AL)
Londrina (PR) 
29/07 03:30
FT 
 Sao Bento
Atletico Clube Goianiense 
29/07 03:30
FT 
 Goias
Oeste Sp 
29/07 01:45
FT 
 Beroe
Ludogorets Razgrad 
28/07 23:30
FT 
 Septemvri Simitli
Botev Plovdiv 
29/07 00:30
FT 
 Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
PFK Montana 
29/07 00:00
FT 
 Litex Lovech
Tsarsko Selo 
28/07 23:30
FT 
 Kariana Erden
Arda 
28/07 23:30
FT 
 Lokomotiv Sofia
Chernomorets Balchik 
28/07 23:30
FT 
 Strumska Slava
Chernomorets Pomorie 
29/07 08:00
FT 
 Audax Italiano
Universidad de Concepcion 1
29/07 03:00
FT 
 Csd Antofagasta
Universidad de Chile 
29/07 00:00
FT 
 Palestino
Univ. Catolica 
29/07 06:00
FT 
 Puerto Montt
Cobresal 
29/07 05:30
FT 
 Csyd Barnechea
Cobreloa 
29/07 00:00
FT 
 Santiago Wanderers
Coquimbo Unido 1
29/07 09:00
FT 
 San Antonio Unido
Iberia Los Angeles 
29/07 07:00
FT 
 Deportes Vallenar
Deportes Recoleta 2
28/07 20:00
FT 
 ShenHua SVA FC
Beijing Guoan 
28/07 19:35
FT 
 Guizhou Hengfeng
HeNan JianYe 
28/07 19:35
FT 
 Dalian Yifang
Tianjin Teda 
28/07 19:35
FT 
 Jiangsu Sainty
Shandong Luneng 1
28/07 19:35
FT 
 Hebei Hx Xingfu
Guangzhou R&F 
28/07 18:00
FT 
 Beijing Renhe
Shanghai SIPG 
28/07 19:35
FT 
 Inner Mongolia Zhongyou
Hangzhou Greentown 
28/07 19:30
FT 
 Heilongjiang Lava Spring
Shenzhen Jiazhaoye 
28/07 19:30
FT 
 Zhejiang Yiteng
Beijing Beikong 
28/07 19:30
FT 
 Wuhan ZALL
Shanghai Shenxin 1
28/07 19:30
FT 
 Meizhou Hakka
Shijiazhuang Ever Bright 
28/07 15:30
FT 
 Yan Bian Fude
Meizhou Meixian Techand 
28/07 19:30
FT 
 Shenzhen Renren
Hunan Billows 
28/07 19:30
FT 
 Suzhou Dongwu
Shanghai Sunfun 1
28/07 16:30
FT 
 Hainan Boying Seamen
Zhenjiang Huasa 
28/07 16:00
FT 
 Shenyang City Public
Beijing Tech 
28/07 15:30
FT 
 Hebei Jingying
Dalian Boyang 
28/07 15:30
FT 
 Qingdao Jonoon
Zibo Sunday 
29/07 08:45
FT 
 Deportes Tolima
America de Cali 
29/07 07:00
FT 
 Santa Fe
Atletico Nacional 
29/07 06:30
FT 
 Deportivo Cali
Atletico Huila 
29/07 04:15
FT 
 Aguilas Doradas
Envigado 
29/07 03:00
FT 
 Bogota
Deportes Quindio 
29/07 09:30
FT 
 Ad San Carlos
Deportivo Saprissa 
29/07 09:30
FT 
 Alajuelense
Perez Zeledon 
29/07 03:00
FT 
 NK Rijeka
Hnk Gorica 
29/07 00:30
FT 
 NK Lokomotiva Zagreb
Zapresic 
29/07 03:00
FT 
 NK Rijeka
Hnk Gorica 
29/07 00:30
FT 
 NK Lokomotiva Zagreb
Zapresic 
29/07 01:00
FT 
 Slavia Praha
Mfk Karvina 
28/07 23:00
FT 
 Marila Pribram
Bohemians 1905 2
28/07 23:00
FT 
1 Opava
Zlin 
28/07 23:00
FT 
 Synot Slovacko
Banik Ostrava 
28/07 16:15
FT 
 Chrudim
Usti nad Labem 
28/07 16:15
FT 
 Fotbal Trinec
Prostejov 
28/07 22:00
AET 
 Hranice Kunz
Tj Sokol Usti 
90min [3-3], 120min [5-4], Hranice Kunz win
28/07 23:00
FT 
 Zdar Nad Sazavou
Havlickuv Brod 
28/07 23:00
FT 
 Slovan Rosice
Bystrc Kninicky 
28/07 23:00
FT 
 Nove Sady
Jiskra Rymarov 
28/07 23:00
FT 
 Blansko
Lisen 
28/07 23:00
FT 
 Bospor Bohumin
Hlucin 
28/07 23:00
FT 
 Novy Jicin
Spartak Hulin 
28/07 23:00
FT 
 Frydlant
Vsetin 
28/07 23:00
FT 
 Hermanice
Odra Petrkovice 
28/07 22:00
AET 
 Hranice Kunz
Tj Sokol Usti 
90 minutes[3-3], 120 minutes[5-4]
28/07 21:30
AET 
 Olesnice U Bouzova
Sumperk 
90 minutes[3-3], 120 minutes[4-4], Penalty Kicks[4-5]
28/07 16:30
FT 
 Prepere
Zbuzany 
28/07 16:15
AET 
 Luhacovice
Slavicin 
90 minutes[1-1], 120 minutes[1-1], Penalty Kicks[4-5]
28/07 22:00
FT 
 Midtjylland
Esbjerg FB 
29/07 06:30
FT 
 Tecnico Universitario
Barcelona Sporting Club 
29/07 04:00
FT 
 CD El Nacional
Delfin 
29/07 08:00
FT 
 Luis Angel Firpo
Jocoro 
29/07 07:00
FT 
 Santa Tecla
Cd Audaz 
29/07 05:30
FT 
 Aguila
Sonsonate 
29/07 09:00
FT 
 Isidro Metapan
Municipal Limeno 
28/07 21:00
FT 
 Nomme JK Kalju
Levadia Tallinn 
28/07 21:00
FT 
 Tartu JK Tammeka
Trans Narva 1
28/07 18:00
FT 
 Nomme United
Vandra Jk Vaprus 
28/07 21:00
FT 
 Elva
Tartu Jk Welco 
29/07 01:30
FT 
 HB Torshavn
NSI Runavik 
29/07 11:00
AET 
 Suva
Ba 
90min [0-0], 120min [0-2], Ba win
28/07 22:00
FT 
 Honka
HJK Helsinki 1
28/07 22:00
FT 
1 Ac Kajaani
Klubi 04 
28/07 22:00
FT 
2 Kpv
AC Oulu 
28/07 20:00
FT 
1 Jaro
Ekenas IF Fotboll 
28/07 19:00
FT 
 Haka
KTP Kotka 
28/07 22:00
FT 
 Japs
Mypa 
28/07 22:00
FT 
 JIPPO
Pk Keski Uusimaa Pkku 
28/07 22:00
FT 
 LPS Helsinki
Gnistan 
28/07 22:00
FT 
 Mp Mikkeli
Viikingit 
28/07 22:00
FT 
 Kiffen
Hjs Akatemia 
28/07 22:00
FT 
 Kapylan Pallo
Grifk 
28/07 22:00
FT 
 Narpes Kraft
Tampere 
28/07 22:00
FT 
 Pk-37
Sc Kufu-98 
29/07 00:00
FT 
 Pallokissat Womens
Tips Womens 
28/07 20:00
FT 
 Jyvaskylan Pallokerho Women's
Honka Womens 
28/07 19:00
FT 
 Tps Turku Womens
Ons Womens 
28/07 20:00
FT 
1 Peimari United
Aland 
28/07 19:00
FT 
 Kultsu
Sudet 
28/07 21:00
FT 
 Lorient
Le Havre 
28/07 21:00
FT 
 Lorient
Le Havre 
28/07 20:00
FT 
 VfR Aalen
SV Wehen Wiesbaden 
28/07 20:00
FT 
 Fortuna Koln
Preuben Munster 
28/07 20:00
FT 
 Carl Zeiss Jena
SG Sonnenhof Grobaspach 1
28/07 20:00
FT 
 Kaiserslautern
Munchen 1860 
28/07 20:00
FT 
 VfL Osnabruck
Wurzburger Kickers 
28/07 20:00
FT 
 Fsv Zwickau
Hallescher 
28/07 20:00
FT 
 VfR Aalen
SV Wehen Wiesbaden 
28/07 20:00
FT 
 Carl Zeiss Jena
SG Sonnenhof Grobaspach 
28/07 20:00
FT 
 Kaiserslautern
Munchen 1860 
28/07 20:00
FT 
 VfL Osnabruck
Wurzburger Kickers 
28/07 20:00
FT 
 Fsv Zwickau
Hallescher 
28/07 21:00
FT 
 Eintracht Trier
Rot Weiss Koblenz 
28/07 20:00
FT 
 Sv Pullach
Tsv Kottern 
28/07 20:00
FT 
 Djk Don Bosco Bamberg
Fsv Erlangen Bruck 
28/07 19:00
FT 
 Tus Dassendorf
Wedeler Tsv 
28/07 20:00
FT 
 Werder Bremen Am
Wolfsburg Am 
28/07 19:30
FT 
 VSG Altglienicke
Rot-weiss Erfurt 
28/07 19:30
FT 
 FSV Optik Rathenow
Oberlausitz 1
28/07 19:30
FT 
 Chemnitzer
FSV Union Furstenwalde 
28/07 20:00
FT 
 Tsg Balingen
Mainz Am 
28/07 20:00
FT 
1 Pirmasens
Astoria Walldorf 
28/07 20:00
FT 
 Eintracht Stadtallendorf
Hessen Dreieich 
28/07 20:00
FT 
 VfR Wormatia Worms
08 Homburg 1
28/07 20:00
FT 
 Fortuna Dusseldorf Ii
SV Lippstadt 
28/07 20:00
FT 
 RW Oberhausen
SV Straelen 
28/07 20:00
FT 
 Wuppertaler Sv
Tv Herkenrath 
29/07 10:00
FT 
 Xelaju MC
Club Comunicaciones 1
29/07 10:00
FT 
 Xelaju MC
Club Comunicaciones 
29/07 02:00
FT 
 Siquinala
Antigua Gfc 
29/07 10:00
FT 
1 CD Motagua
Ca Platense 
29/07 10:00
FT 
 CD Motagua
Platense 
29/07 08:00
FT 
 Lobos Upnfm
Honduras Progreso 
29/07 07:00
FT 
 Real De Minas
CD Olimpia 
29/07 05:00
FT 
 Marathon
CD Vida 
29/07 01:30
FT 
 Debreceni VSC
Mezokovesd-Zsory 
29/07 01:30
FT 
 Fehervar Videoton
Paksi SE 
28/07 23:00
FT 
 Diosgyor
Videoton Puskas Akademia 1
28/07 22:20
FT 
 Kari
Huginn 
28/07 22:00
FT 
 Volsungur Husavik
Umf Vidir 
28/07 22:00
FT 
 Hottur Egilsstadir
Vestri 
28/07 22:00
FT 
 Haukar Womens
Umf Sindri Hofn Womens 
28/07 21:00
FT 
 Grotta Kria U19
Selfoss Hamar Aegir Arborg U19 
28/07 19:00
FT 
 Hu Sha Weike U19
Grindavik Sindri U19 1
28/07 22:00
FT 
 Hafnarfjordur (w)
Kr Reykjavik Womens 
28/07 21:30
FT 
 Thor Ka Akureyri (w)
Ibv Vestmannaeyjar (w) 
29/07 00:00
FT 
 Magni Grenivik
Haukar 
28/07 20:15
FT 
 PSMS Medan
Bali United 
28/07 19:30
FT 
 Barito Putera
Madura United 
29/07 02:45
FT 
 Cobh Ramblers
Finn Harps 1
29/07 00:00
FT 
 Maccabi Haifa
Maccabi Netanya 
29/07 00:00
FT 
 Hapoel Bnei Sakhnin FC
Hapoel Hadera 
28/07 21:30
FT 
 Taraz
Maktaaral 
28/07 21:00
FT 
 Kairat Academy
Altay Spor Kulubu 
28/07 20:00
FT 
 Okzhetpes
Tarlan Shymkent 
28/07 20:00
FT 
 Kaspyi Aktau
Baykonur 
28/07 20:00
FT 
 Bolat Temirtau
Aktobe Zhas 
28/07 18:00
FT 
 Ekibastuzets
Zhetysu 2 
28/07 22:00
FT 
 Akzhayik
FK Aktobe Lento 
28/07 21:00
FT 
 Astana
FK Atyrau 
28/07 20:30
FT 
 Kaisar Kyzylorda
Kyzylzhar Petropavlovsk 
28/07 20:00
FT 
 Bandari
Kariobangi Sharks 
28/07 18:00
FT 
1 Seoul E Land
Daejeon Citizen 
28/07 18:00
FT 
 Gwangju
Seongnam Ilhwa Chunma 
28/07 18:00
FT 
 Gangneung
Gimhae City 
28/07 18:00
FT 
 Busan Transportation
Cheonan City 
28/07 18:00
FT 
 Incheon Korail
Gyeongju KHNP 
28/07 22:00
FT 
 Fk Smiltene Bjss
Staiceles Bebri 3
28/07 22:00
FT 
 Balvu Vilki
Preilu 
28/07 21:00
FT 
 Fk Auda Riga
Rezekne / Bjss 
28/07 21:00
FT 
 Grobina
Rigas Tehniska Universitate 
28/07 21:00
FT 
 Tukums-2000
Bfc Daugavpils 
28/07 20:25
FT 
 Red Lions
Silver Strikers 
28/07 21:00
FT 
 Johor
Kuala Lumpur 
28/07 21:00
FT 
 Negeri Sembilan
Melaka FC 
28/07 21:00
FT 
 Selangor PKNS
Perak 
29/07 10:25
FT 
 Chivas Guadalajara
Cruz Azul 
29/07 08:00
FT 
 Club America
Atlas 
29/07 06:00
FT 
 Queretaro
Pachuca 
29/07 08:00
FT 
 Alebrijes De Oaxaca
Uaem Potros 
29/07 08:00
FT 
 Cafetaleros De Tapachula
Cimarrones De Sonora 1
29/07 06:00
FT 
 Zacatepec
Venados 1
29/07 01:00
FT 
 Chivas Guadalajara U20
Cdsyc Cruz Azul U20 
28/07 22:00
FT 
 Queretaro U20
Pachuca U20 
29/07 10:30
FT 
 Western Suburbs
Stop Out 
28/07 13:45
FT 
 Wellington Olympic
Wellington United 
28/07 22:00
FT 
 Brattvag
Stjordals Blink 
28/07 22:00
FT 
 Arendal
Kjelsas IL 
28/07 22:00
FT 
 Egersunds IK
KFUM Oslo 
28/07 22:00
FT 
 FK Vidar
Vard Haugesund 
28/07 21:00
FT 
 Skeid Oslo
Floy Flekkeroy Il 
28/07 22:00
FT 
 FK Vidar
Vard Haugesund 
28/07 22:00
FT 
 Brattvag
Stjordals Blink 
28/07 22:00
FT 
 Arendal
Kjelsas IL 
28/07 22:00
FT 
 Egersunds IK
KFUM Oslo 
28/07 21:00
FT 
 Skeid Oslo
Floy Flekkeroy Il 
29/07 05:45
FT 
 Libertad Asuncion
Cerro Porteno 
29/07 09:00
FT 
 Sport Boys Warnes
Dep. San Martin 
29/07 06:45
FT 
 Sport Rosario
Universitario de Deportes 
29/07 04:30
FT 
 Sport Huancayo
Deportivo Union Comercio 
29/07 02:00
FT 
 Em Deportivo Binacional
Inti Gas Deportes 
29/07 02:30
FT 
 Korona Kielce
Legia Warszawa 
29/07 00:00
FT 
 Zaglebie Lubin
Zaglebie Sosnowiec 
29/07 02:00
FT 
 Rakow Czestochowa
Gks Jastrzebie 
29/07 01:00
FT 
 GKS Tychy
Chrobry Glogow 1
29/07 00:00
FT 
 Odra Opole
Sandecja 1
29/07 00:00
FT 
 Podbeskidzie
LKS Nieciecza 1
28/07 23:45
FT 
 LKS Lodz
GKS Katowice 
28/07 23:00
FT 
1 Wigry Suwalki
Chojniczanka Chojnice 
28/07 21:00
FT 
 Bytovia Bytow
Stomil Olsztyn 
29/07 02:00
FT 
 Gornik Leczna
Skra Czestochowa 
29/07 01:00
FT 
 Belchatow
Siarka Tarnobrzeg 1
29/07 00:00
FT 
 Ruch Chorzow
Radomiak Radom 
29/07 00:00
FT 
 Olimpia Grudziadz
Pogon Siedlce 
29/07 00:00
FT 
 Znicz Pruszkow
Elana Torun 
29/07 01:00
FT 
 Pacos Ferreira
Academico Viseu 
29/07 01:00
FT 
 Belenenses
UD Oliveirense 
28/07 23:00
FT 
 Maritimo
CD Mafra 
28/07 22:00
AET 
 Aves
Santa Clara 
90 minutes[2-2], Penalty Kicks[8-7]
28/07 23:00
FT 
 Dunarea Calarasi
CFR Cluj 
29/07 02:00
FT 
 Politehnica Iasi
Astra Ploiesti 
28/07 20:20
FT 
 Kobart
Bataysk-2007 
28/07 16:00
FT 
 Tyumen D
Vityaz Gazprom Tran Ufa 
28/07 19:00
FT 
 Arsenal Tula Youth
Dinamo Moscow 2 
28/07 19:00
FT 
 Arsenal Tula Youth
Dinamo Moscow 2 
28/07 18:00
FT 
 Yenisey Krasnoyarsk Youth
Zenit St.petersburg Youth 
28/07 22:15
FT 
 Alloa Athletic
Ross County 
28/07 22:00
FT 
 Elgin City
Dundee United 
28/07 22:00
FT 
 East Fife
Falkirk 
28/07 22:00
FT 
 Forfar Athletic
St. Johnstone 
28/07 22:00
FT 
 Cove Rangers
Raith Rovers 
28/07 22:00
FT 
 Dundee
Brechin City 1
28/07 22:00
FT 
 Dunfermline
Stirling Albion 
28/07 22:00
FT 
 Greenock Morton
Albion Rovers 
28/07 22:00
FT 
 Partick Thistle
Ayr Utd 
28/07 22:00
AET 
 Hamilton
Airdrie United 
90 minutes[1-1], Penalty Kicks[3-0]
28/07 22:00
FT 
 Livingston
Berwick Rangers 
28/07 22:00
FT 
 Clyde
Motherwell 
28/07 22:00
FT 
 Edinburgh City
Stranraer 
28/07 22:00
FT 
 Kilmarnock
Queens Park 
28/07 22:00
FT 
 St. Mirren
Dumbarton 
28/07 22:00
FT 
 Greenock
Albion Rovers 
29/07 01:00
FT 
 FK Rad Beograd
Cukaricki 
29/07 01:00
FT 
 Mladost Lucani
Radnik Surdulica 
29/07 01:00
FT 
 Proleter Novi Sad
FK Vozdovac Beograd 
29/07 01:00
FT 
 Macva Sabac
FK Napredak Krusevac 
28/07 23:00
FT 
 Zemun
Vojvodina 
28/07 23:30
FT 
 Mfk Dubnica
Lokomotiva Kosice 
28/07 23:30
FT 
 Odeva Lipany
FK Pohronie 
28/07 23:30
FT 
 Mfk Tatran Aos Liptovsky Mikulas
Stk 1914 Samorin 
28/07 23:30
FT 
 Partizan Bardejov
KFC Komarno 
28/07 23:30
FT 
 Dukla Banska Bystrica
Poprad 
28/07 23:30
FT 
 1. Tatran Presov
Mfk Skalica 
29/07 01:00
FT 
 Mfk Aleksince
Slovan Hlohovec 
28/07 23:30
FT 
 Dolany
Bahon 
28/07 23:30
FT 
 Dubravka Bratislava
Raca Bratislava 
28/07 23:00
FT 
 Oponice
Ofk Solcany 
28/07 23:00
AET 
 Partizan Cigel
Banik Prievidza 
90 minutes[2-2], Penalty Kicks[5-6]
28/07 23:00
FT 
 Podluzany
Velke Ludince 
28/07 23:00
FT 
 Velke Kosihy
Kolarovo 
28/07 23:00
FT 
 Slovan Sahy
Kfc Kalna Nad Hronom 
28/07 23:00
FT 
 Ok Castkovce
Nove Mesto 
29/07 01:00
FT 
 Skf Sered
FK Senica 
29/07 01:00
FT 
 Spartak Trnava
Zlate Moravce 
29/07 00:30
FT 
 MSK Zilina
Nitra 
29/07 00:00
FT 
 NK Triglav Kranj
NK Aluminij 
28/07 17:00
FT 
 Real Kings
Uthongathi 
29/07 02:30
FT 
 Figueres
Ua Horta 2
29/07 02:00
FT 
 Santfeliuenc
Ue Cornella 
29/07 01:30
AET 
 AE Prat
Asco 
90min [1-1], Penalty [2-4], Asco win
29/07 00:00
FT 
 Dalkurd Ff
IK Sirius 
29/07 00:00
FT 
 Malmo
IFK Norrkoping 
28/07 22:00
FT 
 Ostersunds
Elfsborg 
28/07 22:00
FT 
1 IFK Goteborg
Brommapojkarna 
29/07 00:00
FT 
 Ik Frej Taby
GAIS 
28/07 22:00
FT 
 Norrby IF
Osters IF 
28/07 22:00
FT 
 Varbergs BoIS FC
Falkenbergs FF 
28/07 22:00
FT 
 IK Brage
IFK Varnamo 
29/07 02:00
FT 
 Chiasso
Servette 
28/07 23:30
FT 
 Schaffhausen
Wil 1900 
28/07 23:30
FT 
 Sc Kriens
Rapperswil Jona 
28/07 19:00
FT 
 Krabi Fc
Ptt Rayong 
28/07 21:00
FT 
 Ratchaburi FC
Ubon Umt United 
28/07 20:00
FT 
 Buriram United
Suphanburi FC 
28/07 20:00
FT 
 Sukhothai
Prachuap Khiri Khan 1
28/07 19:00
FT 
 Chainat FC
Chonburi Shark FC 
28/07 18:45
FT 
 Navy
Muang Thong United 
29/07 00:30
FT 
 Lviv
Dynamo Kyiv 
28/07 22:00
FT 
 PFC Oleksandria
Zorya 
29/07 00:00
FT 
 Dnipro 1
Hirnyk Sport 1
29/07 00:00
FT 
 Inhulets Petrove
Prykarpattya Ivano Frankivsk 
28/07 23:00
FT 
 Helios Kharkiv
Mfk Vodnyk Mikolaiv 
28/07 23:00
FT 
 Volyn
Metalist Kharkiv