livescore - live soccer scores

Soccer Results: 20 Jul 2018 Soccer Scores & Results

21/07 09:05
FT 
 Manchester City
Borussia Dortmund 
20/07 18:00
FT 
 FK Kolomna
Volga Tver 
21/07 01:30
FT 
 Turkey U19
France U19 
20/07 23:30
FT 
 Ukraine U19
England U19 
20/07 21:30
FT 
 Lesotho U17
South Africa U17 
20/07 16:30
FT 
 Swaziland U17
Zimbabwe U17 
20/07 14:00
FT 
 Angola U17
Malawi U17 
21/07 08:10
FT 
 Independiente
Central Ballester 
21/07 04:10
AET 
 Olimpo
Aldosivi 
90min [1-1], Penalty [4-3], Olimpo win
21/07 01:30
FT 
 Tigre
Guillermo Brown 1
20/07 18:30
FT 
1 Brisbane Knights
Acacia Ridge 
20/07 17:00
FT 
 Redlands United FC
Brisbane Olympic United FC 
20/07 18:30
FT 
 Oakleigh Cannons
Port Melbourne Sharks 
20/07 18:15
FT 
1 Pascoe Vale Sc
Avondale Heights 
20/07 16:20
FT 
 Oakleigh Cannons U20
Port Melbourne Sharks Sc U20 
20/07 16:15
FT 
 Pascoe Vale Sc U20
Avondale U20 
21/07 10:00
FT 
 Sydney United 58 U20
Bonnyrigg White Eagles U20 
21/07 02:20
FT 
 Kufstein
Rapid Wien 
21/07 01:30
FT 
 Karabakh Vienna
SC Wiener Neustadt 
21/07 01:30
FT 
 Usv Mettersdorf
SV Horn 
21/07 01:00
FT 
 Sc Schwaz
Dornbirn 
21/07 01:00
FT 
 Wsc Hertha Wels
LASK Linz 
21/07 01:00
FT 
 Deutschlandsberger Sc
SKU Amstetten 
21/07 01:00
FT 
 Sc Neusiedl 1919
Trenkwalder Admira 
21/07 01:00
FT 
 Ask Ebreichsdorf
SK Vorwarts Steyr 
21/07 01:00
FT 
 SV Allerheiligen
Mattersburg 
21/07 00:30
FT 
 Sk Maria Saal
St.Polten 
21/07 00:30
AET 
 SV Grodig
TSV Hartberg 
90min [1-1], 120min [1-3], TSV Hartberg win
21/07 00:00
FT 
 SAK Klagenfurt
Vst Volkermarkt 
21/07 00:00
FT 
1 Svg Reichenau
Kapfenberg Superfund 1
20/07 23:45
FT 
 Sv Leobendorf
Neuberg 
21/07 01:45
FT 
 BATE Borisov
Torpedo Minsk 
20/07 23:45
FT 
 Neman Grodno
Slutsksakhar Slutsk 
21/07 08:00
FT 
 Oriente Petrolero
Aurora 
21/07 08:30
FT 
 CSA Alagoas AL
Fortaleza 
21/07 07:30
FT 
 Sampaio Correa (MA)
Goias 
21/07 06:15
FT 
 Criciuma
Londrina (PR) 
21/07 02:00
FT 
 Ca Cambe U19
Apucarana/pr U19 
20/07 23:30
FT 
2 Vitosha Bistritsa
Dunav Ruse 1
21/07 01:45
FT 
 Cherno More Varna
Botev Vratsa 
21/07 08:00
FT 
 Universidad de Concepcion
Palestino 
21/07 06:00
FT 
 Alianza Petrolera
La Equidad 
21/07 08:05
FT 
 Colombia U20
Costa Rica U21 
21/07 05:00
FT 
 Honduras U21
Trinidad Tobago U20 1
21/07 00:30
FT 
 Dukla Praha
Viktoria Plzen 
21/07 01:00
FT 
 SC Znojmo
Sk Slovan Varnsdorf 
20/07 23:00
FT 
 Usti nad Labem
Fk Banik Sokolov 
21/07 01:00
FT 
 Aalborg BK
Midtjylland 
21/07 08:15
FT 
 Macara
Independiente Jose Teran 
21/07 00:30
FT 
 Flora Tallinn
Viljandi Jk Tulevik 
21/07 10:00
FT 
 Ba
Tavua 
21/07 08:00
FT 
 Suva
Dreketi 
20/07 16:00
FT 
 Ba
Labasa 
20/07 14:00
FT 
 Lautoka
Tavua 
21/07 00:00
FT 
 Kiffen
Musa 
21/07 00:15
FT 
 Aifk Turku
Peimari United 
21/07 00:00
FT 
 Ri Pa
Kultsu 
21/07 00:00
FT 
 Virky
Kumu Stps 
20/07 23:30
FT 
2 Union Plaani
Lappee JK 
21/07 03:15
FT 
 Throttur
Umf Njardvik 
21/07 03:15
FT 
 Ia Akranes (w)
Haukar Womens 
21/07 02:00
FT 
 Thor Akureyri U19
Fh Hafnarfjordur U19 
20/07 19:30
FT 
 PS Tni
Borneo 
21/07 03:00
FT 
 Finn Harps
Shelbourne 
21/07 02:45
FT 
 Cabinteely
Cobh Ramblers 
21/07 02:45
FT 
 Drogheda United
Athlone 1
21/07 02:45
FT 
 UC Dublin UCD
Galway United 
21/07 03:00
FT 
 St. Patrick's
Limerick FC 
21/07 02:45
FT 
 Bohemians
Bray Wanderers 
20/07 21:00
FT 
 Tarlan Shymkent
Ekibastuzets 
20/07 18:00
FT 
 Incheon Korail
Busan Transportation 
21/07 00:00
FT 
 Staiceles Bebri
Balvu Vilki 
20/07 21:00
FT 
 Johor
Kelantan FA 
21/07 10:00
FT 
 Atlas
Queretaro 
21/07 08:00
FT 
 Veracruz
Pumas UNAM 
21/07 11:30
FT 
 Cimarrones De Sonora
Atlante 
21/07 10:00
FT 
 Venados
Tampico Madero 
21/07 09:08
FT 
1 Correcaminos Uat
Zacatepec 
21/07 09:00
FT 
 Atletico San Luis
Mineros De Zacatecas 
21/07 08:00
FT 
 Uaem Potros
Cafetaleros De Tapachula 
21/07 10:30
FT 
 Stop Out
Wellington Olympic 
21/07 02:45
FT 
 Ovetense
Fulgencio Yegros 1
21/07 09:00
FT 
 Sport Boys
Utc Cajamarca 
21/07 02:30
FT 
1 Jagiellonia Bialystok
Lechia Gdansk 1
21/07 00:00
FT 
 Miedz Legnica
Pogon Szczecin 
21/07 02:00
FT 
 Chojniczanka Chojnice
Sandecja 
21/07 01:30
FT 
 Chrobry Glogow
LKS Lodz 
20/07 23:45
FT 
 Garbarnia Krakow
Stal Mielec 
21/07 00:00
FT 
 KS Energetyk ROW
Stal Stalowa Wola 
21/07 02:00
FT 
 CFR Cluj
Botosani 
20/07 23:00
FT 
 Neftekhimik Nizhnekamsk
Zenit-Izhevsk 
20/07 22:00
FT 
1 Nosta Novotroitsk
Kamaz 
20/07 21:30
FT 
 Chelyabinsk
Ural 2 
20/07 22:00
FT 
 Lada Togliatti
Zvezda Perm 
21/07 02:00
FT 
 Crvena Zvezda
Dinamo Vranje 
21/07 02:00
FT 
 Vojvodina
Mladost Lucani 
21/07 00:30
FT 
 Druzstevnik Borov
Mfk Snina 
21/07 00:00
FT 
 Slavoj Spiska Bela
Sarisske Michalany 
20/07 23:30
FT 
 Tatran Oscadnica
Namestovo 
21/07 00:00
FT 
 Slavoj Spiska Bela
Sarisske Michalany 
20/07 23:30
FT 
 Lokomotiva Kosice
Artmedia Petrzalka 
21/07 00:00
FT 
 NK Aluminij
NK Publikum Celje 
21/07 01:00
FT 
1 Nykopings BIS
Assyriska FF 
21/07 02:00
FT 
 Lausanne Sports
Sc Kriens 
21/07 01:30
FT 
 Al-Jaish Damascus
Al Shorta Damascus 
21/07 07:00
AET 
 National Defense Forces
Central 
90min [2-2], 120min [2-2], Penalty [2-4], Central win
20/07 23:00
FT 
 Prykarpattya Ivano Frankivsk
Balkany Zorya 
21/07 10:05
FT 
 Utah Royals Womens
North Carolina Womens 
21/07 11:00
FT 
 Phoenix Rising
Seattle Sounders 2 
20/07 18:00
FT 
 Cần Thơ
Sài Gòn FC 
21/07 07:10
FT 
 Dominican Republic U20
Panama U20 2
21/07 03:00
FT 
 Aberdeen
West Bromwich 
21/07 03:00
FT 
 Porto
Lille 
21/07 02:45
FT 
 Maidstone United
Billericay Town 
21/07 02:45
FT 
 Altrincham
Crewe Alexandra 
21/07 02:45
FT 
 Curzon Ashton
Burnley Xi 
21/07 02:45
FT 
 Macclesfield Town
Burnley 
21/07 02:30
FT 
 Llandudno
Chester FC 
21/07 02:00
FT 
 Valenciennes
Quevilly 
21/07 02:00
FT 
 Levante
Bournemouth 
21/07 02:00
FT 
 Torquay United
Cardiff City 
21/07 02:00
FT 
 UD Marbella
Granada 
21/07 02:00
FT 
 Birmingham
Doncaster Rovers 
21/07 02:00
FT 
 Red Star Zurich
Muri 
21/07 01:30
FT 
 Getafe
Ad Union Adarve 
21/07 01:30
FT 
 Westerlo
Anderlecht 1
21/07 01:30
FT 
 Sloboda Varazdin
Dinamo Zagreb 
21/07 01:30
FT 
 Sv Sodingen
Dsc Wanne Eickel 
21/07 01:30
FT 
 Sv Wiener Neudorf
Wiener Viktoria 
21/07 01:15
FT 
 AS Roma
Avellino 
21/07 01:00
FT 
 Sc Verl
Arminia Bielefeld 
21/07 01:00
FT 
 Cambuur Leeuwarden
De Graafschap 
21/07 01:00
FT 
 Go Ahead Eagles
SBV Excelsior 
21/07 01:00
FT 
 Volendam
Almere City FC 
21/07 01:00
FT 
 Eindhoven
Roda JC Kerkrade 
21/07 01:00
FT 
 NK Rijeka
Zadar 
21/07 01:00
FT 
 Milton Keynes Dons
Jumilla 
21/07 01:00
FT 
 Sv Elversberg
Eintracht Trier 
21/07 01:00
FT 
 Chamois Niortais
Stade Lavallois MFC 
21/07 00:55
FT 
 Munchen 1860
SV Sandhausen 
21/07 00:50
FT 
 Caen
Le Havre 
21/07 00:45
FT 
 Villefranche
Lyon la Duchere 
21/07 00:45
FT 
 Iskra Danilovgrad
Belasica Strumica 
21/07 00:30
FT 
 Auxerre
ES Troyes AC 
21/07 00:30
FT 
 Odranci
Crensovci 
21/07 00:05
FT 
 US Boulogne
Cercle Brugge 
21/07 00:05
FT 
 Hochst
Nenzing 
21/07 00:00
FT 
 Montpellier
Rodez Aveyron 
21/07 00:00
FT 
 Trabzonspor
Spartak Moscow 
21/07 00:00
FT 
 Osters IF
Jonkopings Sodra IF 
21/07 00:00
FT 
 Greuther Furth
Liefering 
21/07 00:00
FT 
 Strasbourg
Nancy 
21/07 00:00
FT 
 Eibar
Real Sociedad 
21/07 00:00
FT 
 Werder Bremen
Koln 
21/07 00:00
FT 
 Oostende
NK Lokomotiva Zagreb 
21/07 00:00
FT 
 Grenoble
Chateauroux 
21/07 00:00
FT 
 Amiens
Paris Fc 
21/07 00:00
FT 
 Gwarek Tarnowskie Gory
Sola Oswiecim 
21/07 00:00
FT 
 Ural Sr
Qatar SC 
21/07 00:00
FT 
 Al-Faisaly
Al Wihdat Amman 
20/07 23:30
FT 
 Slaven Belupo Koprivnica
Petrolul Ploiesti 
20/07 23:30
FT 
 Prerov
Bystrice Ph 
20/07 23:30
FT 
 Ufa
Udinese 
20/07 23:05
FT 
 Besiktas
Krasnodar 
20/07 23:00
FT 
 Mtk Hungaria Fc Womans
Kkpk Medyk Konin Womens 
20/07 23:00
FT 
 Orgryte
Karlstad BK 
20/07 23:00
FT 
 Reading
Rubin Kazan 
20/07 23:00
FT 
 SSV Jahn Regensburg
Fsv Zwickau 
20/07 23:00
FT 
 Istanbul Basaksehir
Terek Groznyi 
20/07 23:00
FT 
 AC Milan
Novara 
20/07 23:00
FT 
 Balikesirspor
Altay Spor Kulubu 
20/07 23:00
FT 
 ACS Poli Timisoara
Scolar Resita 
20/07 23:00
FT 
 Clinceni
CS Mioveni 
20/07 22:30
FT 
 Ajaccio GFCO
Nimes 
20/07 22:15
FT 
 Lamia
Pas Giannina 
20/07 22:00
FT 
 Sportfreunde Lotte
Heracles Almelo 
20/07 22:00
FT 
 Helsingborg IF
Fremad Amager 
20/07 22:00
FT 
 Alki Larnaka FC
Doxa Katokopias 
20/07 22:00
FT 
 Kit Go Pehcevo
Trajal 
20/07 21:00
FT 
 Zira
Al-Khuraitiat 
20/07 17:15
FT 
 Khimki M
Spartak Moscow Reserves 
20/07 17:00
FT 
 Kauno Zalgiris
Dainava Alytus 
20/07 16:30
FT 
 FK Metalac Gornji Milanovac
OFK Petrovac 
20/07 14:00
FT 
 Beitar Tel Aviv Ramla
Hapoel Ramat Gan FC 
21/07 02:00
FT 
 Buildcon
Napsa Stars 
21/07 00:00
FT 
 Forest Rangers
New Monze Swallows