livescore - live soccer scores

Soccer Results: 18 Jul 2018 Soccer Scores & Results

19/07 02:45
FT 
1 Celtic
Alashkert 
19/07 02:00
FT 
 FK Sutjeska Niksic
Astana 
19/07 01:45
FT 
 Rosenborg
Valur 1
19/07 01:00
FT 
 Zrinjski Mostar
Spartak Trnava 
19/07 01:00
FT 
 Sheriff
Torpedo Kutaisi 
19/07 01:00
FT 
 Qarabag
NK Olimpija Ljubljana 
19/07 00:00
FT 
 FK Zeljeznicar
Trans Narva 
19/07 08:45
FT 
 Deportivo Cali
Bolivar 
19/07 08:45
FT 
 Sol De America
Nacional Montevideo 
19/07 06:30
FT 
 Defensa Y Justicia
CD El Nacional 
19/07 08:00
FT 
 Minnesota United
New England Revolution 
18/07 18:30
FT 
 Urawa Red Diamonds
Nagoya Grampus Eight 
18/07 18:00
FT 
 Consadole Sapporo
Kawasaki Frontale 
18/07 18:00
FT 
 Jubilo Iwata
Kashima Antlers 
18/07 18:00
FT 
 Kashiwa Reysol
Tokyo 
18/07 18:00
FT 
 Sanfrecce Hiroshima
Gamba Osaka 1
18/07 18:00
FT 
 Shimizu S-Pulse
Cerezo Osaka 
18/07 18:00
FT 
 Shonan Bellmare
Sagan Tosu 
18/07 18:00
FT 
 V-Varen Nagasaki
Vissel Kobe 
18/07 18:00
FT 
 Vegalta Sendai
Yokohama F Marinos 
18/07 19:00
FT 
 Gangwon
Ulsan Hyundai Horang-i 
18/07 18:30
FT 
 Daegu
Pohang Steelers 
18/07 18:30
FT 
 Seoul
Chunnam Dragons 
18/07 18:30
FT 
 Sangju Sangmu Phoenix
Gyeongnam 
18/07 18:30
FT 
 Suwon Samsung Bluewings
Incheon United 
18/07 18:00
FT 
 Jeonbuk Hyundai Motors
Jeju United 
19/07 03:00
FT 
 Al Hilal Omdurman
Ud Songo 
19/07 03:00
FT 
 Renaissance Sportive de Berkane
EL Masry 
19/07 03:00
FT 
 Djoliba
Cara Brazzaville 
19/07 00:00
FT 
1 Asec Mimosas
RCA Raja Casablanca Atlhletic 
19/07 00:00
FT 
 Ptt Rayong
Young Africans 
19/07 00:00
FT 
 Rayon Sports
Usm Alger 
18/07 21:00
FT 
 Aduana Stars
As Vita Club 
18/07 21:00
FT 
 Enyimba International
Williamsville Athletic Club 
19/07 00:00
FT 
 Gor Mahia
Young Africans 
18/07 21:00
FT 
 Enyimba International
Williamsville Athletic 
19/07 09:00
AET 
 CA Banfield
General Lamadrid 
90min [1-1], Penalty [2-3], General Lamadrid win
18/07 17:30
FT 
 Noarlunga United
Cumberland United 
18/07 19:00
FT 
 Neman Grodno Womens
Minsk Womens 
19/07 02:00
FT 
 Atletico Mineiro Youth Mg
Atletico Go Youth 
19/07 02:00
FT 
 Palmeiras Youth
Ponte Preta Youth 
19/07 00:00
FT 
 Friburguense Rj U20
Santa Cruz Pe Youth 
19/07 08:45
FT 
 Flamengo
Sao Paulo 1
19/07 08:45
FT 
 Corinthians
Botafogo 
19/07 08:45
FT 
 Gremio
Atletico-MG 
19/07 08:00
FT 
 Vitoria Salvador BA
Parana 
19/07 06:30
FT 
 Ceara
Sport Recife 
19/07 07:30
FT 
 Montreal Impact
Vancouver Whitecaps 
19/07 07:30
FT 
 Ottawa Fury
Toronto 
18/07 19:35
FT 
 ShenHua SVA FC
Tianjin Teda 
18/07 19:35
FT 
 Dalian Yifang
Hebei Hx Xingfu 
18/07 19:35
FT 
1 Guangzhou Evergrande
Guizhou Hengfeng 
18/07 19:35
FT 
 Beijing Guoan
HeNan JianYe 
18/07 19:30
FT 
 Shijiazhuang Ever Bright
Yan Bian Fude 
18/07 19:30
FT 
 Meizhou Hakka
Qingdao Huanghai 
19/07 00:00
FT 
 Kohtla Jarve Jk Jarve
Tartu JK Tammeka 
19/07 00:00
FT 
 Kadrina Sk Moe
Tallinna Depoo 
19/07 00:00
FT 
 Rakvere Flora
Tallinna Jk Legion 
19/07 00:00
FT 
 Laanemaa Haapsalu
Nomme Jk Kalju Iii 
19/07 00:00
FT 
 Fcf Jarva Jaani Sk
Tallinna Zapoos 
19/07 00:00
FT 
 Eston Villa
Elva 
19/07 00:00
FT 
 Tabasalu Charma
Lelle 
19/07 00:00
FT 
 Ambla Vallameeskond
Viimsi Mrjk 
19/07 00:00
FT 
 Aksi Wolves
Maardu United 
19/07 00:00
FT 
 Flora Tallinn 2
Maardu United B 
19/07 00:00
FT 
 Vastseliina Fc Tannem
Tartu FS Santos 
19/07 00:00
FT 
 Kose
Koeru Sk 
19/07 00:00
FT 
 Viimsi Mrjk B
Maksatransport 
19/07 00:00
AET 
 Kompanii Marjamaa
Zenit Tallinn 
90 minutes[3-3], 120 minutes[3-3], Penalty Kicks[2-3]
19/07 00:00
FT 
 Molycorp Silmet
Parnu Linnameeskond 
19/07 00:00
FT 
 Rakvere Jk Tarvas
Tallinna Jk Legion 
19/07 00:00
FT 
 Jogeva Sk Noorus 96
Otepaa 
19/07 00:00
FT 
 Maardu Fc Starbunker
Pohja Tallinna Jk Volta B 
19/07 00:00
FT 
 Lootos Polva Womens
Jk Parnu Womens 
19/07 00:15
FT 
 Netherlands Womens U19
Italy Womens U19 
19/07 00:15
FT 
 Switzerland Womens U19
France Womens U19 
18/07 21:00
FT 
 Germany Womens U19
Denmark Womens U19 
18/07 21:00
FT 
 Spain Womens U19
Norway Womens U19 
18/07 23:30
FT 
 Grifk
Bk-46 Karis Karjaa 
19/07 00:00
FT 
 Gbk Kokkola
Pk-37 
19/07 00:30
FT 
 Ps Kemi Academy
Tp 47 Ii 
18/07 23:30
FT 
 Hapk
Sudet 
19/07 01:00
FT 
 Sonthofen
Tus Holzkirchen 
19/07 00:30
FT 
 Unterfohring
Sv Pullach 
19/07 00:30
FT 
1 Ssv Jahn Regensburg Ii
Ismaning 
19/07 03:15
FT 
 Vikingur Reykjavik
Vikingur Olafsvik 
19/07 03:15
FT 
 Umf Selfoss (w)
Valur (w) 
19/07 03:15
FT 
 Breidablik (w)
Stjarnan (w) 
18/07 19:30
FT 
 Persebaya Surabaya
PSMS Medan 
18/07 16:30
FT 
 Mitra Kukar
Sriwijaya Palembang 
18/07 14:30
FT 
 Persipura Jayapura
PSIS Semarang 
18/07 21:45
FT 
 Al Kahrabaa
Al Shorta 
18/07 21:45
FT 
 Naft Alwasat
Al Quwa Al Jawiya 
18/07 18:00
FT 
 Mokpo City
Gimhae City 
18/07 18:00
FT 
 Cheonan City
Changwon City 
18/07 16:00
FT 
 Gyeongju KHNP
Gangneung 
18/07 20:15
FT 
 Sabah Fa
Pulau Pinang 
18/07 21:00
FT 
 Felcra
Johor Darul Takzim II 
18/07 21:00
FT 
 PDRM
UiTM 
18/07 21:00
FT 
 Negeri Sembilan Matrix
Selangor PB 
18/07 21:00
FT 
1 Pknp
Selangor PKNS 1
18/07 21:00
FT 
 Kuala Lumpur
Perak 
18/07 21:00
FT 
 Melaka FC
Pahang 
19/07 00:30
FT 
 Iskra Danilovgrad
OFK Petrovac 
18/07 17:30
FT 
 Magway
Mawyawadi 
19/07 07:00
FT 
1 Independiente Fbc
Cerro Porteno 
19/07 04:50
FT 
 Guarani CA
Deportivo Capiata 
19/07 00:00
FT 
 Azs Uj Krakow Womens
Czarni Sosnowiec Womens 
18/07 23:30
FT 
 FK Zvezda Ryazan
Rotor Volgograd B 
18/07 23:30
FT 
 Salyut-Energia Belgorod
Zorkyi Krasnogorsk 
18/07 23:00
FT 
 Sokol
Dinamo Briansk 
18/07 23:00
FT 
 Kvant Obninsk
Metallurg Lipetsk 
18/07 22:00
FT 
 FK Khimik Novomoskovsk
FK Kaluga 1
18/07 22:00
FT 
 Strogino Moscow
Saturn 
18/07 23:45
FT 
 Salyut-Energia Belgorod
Zorkyi Krasnogorsk 
18/07 23:30
FT 
 FK Zvezda Ryazan
Rotor Volgograd B 
18/07 23:00
FT 
 Sokol
Dinamo Briansk 
18/07 23:00
FT 
 Kvant Obninsk
Metallurg Lipetsk 
18/07 22:00
FT 
 FK Khimik Novomoskovsk
FK Kaluga 
18/07 22:00
FT 
 Strogino Moscow
Saturn 
18/07 23:30
FT 
 Luki Energiya
Dolgiye Prudy 
18/07 23:00
FT 
 FK Kolomna
Veles 
18/07 22:00
FT 
 Znamya Truda
Tekstilshchik Ivanovo 
18/07 23:30
FT 
 Luki Energiya
Dolgiye Prudy 
18/07 23:30
FT 
 Pskov 747
Torpedo Vladimir 
18/07 23:00
FT 
 FK Kolomna
Veles Moscow 
18/07 23:00
FT 
 Chertanovo Moscow 2
Murom 
18/07 22:00
FT 
 Znamya Truda
Tekstilshchik Ivanovo 
18/07 21:00
FT 
 Leningradets
Kazanka Moscow 
19/07 03:00
FT 
 Cove Rangers
Hearts 
18/07 20:15
FT 
1 DPMM FC
Tampines Rovers FC 
18/07 19:45
FT 
 Albirex Niigata FC
Young Lions 
18/07 19:45
FT 
 Albirex Niigata
Young Lions 
19/07 00:00
FT 
 Cabaj Capor
Pata 
19/07 01:00
FT 
1 IK Oddevold
Torns IF 
18/07 21:50
FT 
 Karpaty Lviv U19
Volyn U19 
18/07 23:00
AET 
 Veres Rivne
Mynai 
90 minutes[1-1], 120 minutes[1-1], Penalty Kicks[9-10]
18/07 22:30
FT 
 Enerhiya Nova Kakhovka
Krystal Kherson 
18/07 22:30
FT 
 Real Pharma Ovidiopol
Pfc Niva Vinnitsia 
18/07 22:00
AET 
 Kalush
Bukovyna Chernivtsi 
90 minutes[1-1], 120 minutes[1-1], Penalty Kicks[4-3]
18/07 22:00
FT 
 Viktoriya Mykolaivka
Nyva Ternopil 
18/07 18:00
FT 
 Naftovik Ukrnafta
Hirnik Kryvyi Rih 
18/07 23:00
FT 
 Podillya Khmelnytskyi
Metalurh Zaporizhya 
18/07 22:30
FT 
 Real Pharma Ovidiopol
Niva Vinica 
18/07 22:30
FT 
 Nikopol NPGU
Myr Gornostaevka 
18/07 22:30
FT 
 Enerhiya Nova Kakhovka
Krystal 
18/07 22:00
AET 
 Lnz Lebedyn
Polissya Zhytomyr 
90 minutes[0-0], 120 minutes[0-0], Penalty Kicks[4-2]
18/07 22:00
FT 
 Victoria Mykolaivka
Nyva Ternopil 
18/07 18:00
FT 
 Naftovik Ukrnafta
Hirnyk Sport 
19/07 10:30
FT 
 Los Angeles
Portland Timbers 
19/07 08:30
FT 
 Chicago Fire
Louisville City 2
19/07 08:30
FT 
 Houston Dynamo
Sporting Kansas City 
19/07 07:05
FT 
 Philadelphia Union
Orlando City 
19/07 08:00
FT 
 Cincinnati
Charlotte Independence 
19/07 07:05
FT 
 New York Red Bulls B
Bethlehem Steel 
19/07 08:30
FT 
 Swope Park Rangers
Orange County Sc 
19/07 00:00
FT 
 Lokomotiv Tashkent
Nasaf Qarshi 
19/07 00:00
FT 
 Qizilqum Zarafshon
Pakhtakor Tashkent 
18/07 23:00
FT 
 Kokand 1912
AGMK 1
19/07 03:00
FT 
 Margarita
Petroleros De Anzoategui 
19/07 03:00
FT 
 Diamantes De Guayana
Angostura 
19/07 03:00
FT 
 Universidad Central De Venezuela
Libertador 
19/07 03:00
FT 
 Yaracuyanos
Gran Valencia 
19/07 03:00
FT 
 Llaneros de Guanare
Univ Los Andes 
19/07 03:00
FT 
 Union Atletico Falcon
Titanes 
19/07 03:30
FT 
 Union Atletico Falcon
Titanes 
19/07 03:15
FT 
 Diamantes De Guayana
Angostura 
19/07 03:10
FT 
 Margarita
Petroleros Anzoategui 
19/07 03:10
FT 
 Real Frontera
Atletico El Vigia 
19/07 03:00
FT 
 Yaracuyanos
Gran Valencia 
19/07 03:00
FT 
 Llaneros Guanare
Univ Los Andes 
19/07 01:40
FT 
 Universidad Central Venezuela
Libertador 
18/07 17:00
FT 
 Đồng Tháp
Hanoi 2 
18/07 16:30
FT 
 Pho Hien
Ba Ria Vung Tau 2
19/07 09:05
FT 
 Sonsonate
Xelaju MC 
19/07 09:00
FT 
 Real Espana
CSD Municipal 
19/07 08:30
FT 
 Atletico Tucuman
San Martin Tucuman 1
19/07 03:00
FT 
 Real Betis
Sporting Braga 3
19/07 03:00
FT 
 Aves
Vitoria Guimaraes 
19/07 03:00
FT 
 Marino
Tenerife 
19/07 03:00
FT 
 Leixoes
Santa Clara 
19/07 03:00
FT 
 Caldas
Peniche 
19/07 02:45
FT 
 Bury
Everton 
19/07 02:45
FT 
 Dulwich Hamlet
Charlton Athletic 
19/07 02:45
FT 
 Brora Rangers
Inverness C.T. 1
19/07 02:45
FT 
 Linfield FC
Waterford United 
19/07 02:45
FT 
 Woking
Chelsea U23 
19/07 02:45
FT 
 Chelmsford City
Dover Athletic 
19/07 02:30
FT 
 Alaves
Racing de Santander 
19/07 02:30
FT 
 Ud Los Barrios
Cadiz 
19/07 02:30
FT 
 Bradford Park Avenue
Bradford AFC 
19/07 02:30
FT 
 Hungerford Town
Oxford United 
19/07 02:30
FT 
 Mansfield Town
Derby County 
19/07 02:30
FT 
 Swindon Supermarine
Forest Green Rovers 
19/07 02:30
FT 
 Bamber Bridge
Everton U23 
19/07 02:30
FT 
 Tavistock Afc
Plymouth Parkway 
19/07 02:00
FT 
 Boavista
Coruxo 
19/07 02:00
FT 
 Bodmin Town
Cardiff City 
19/07 02:00
FT 
 Real Union de Irun
Osasuna 
19/07 02:00
FT 
 Nuneaton Town
Port Vale 
19/07 01:30
FT 
 Dessel Sport
Westerlo 
19/07 01:30
FT 
 Rupel Boom
KFCO wilrijk 
19/07 01:30
FT 
 Marseille
Nantes 
19/07 01:30
FT 
 AZ Alkmaar
Panathinaikos 
19/07 01:30
FT 
 Racing Villalbes
CD Lugo 
19/07 01:30
FT 
 Sf Hamborn 07
Kleve 
19/07 01:15
FT 
 Cd Lealtad
Sporting de Gijon 
19/07 01:15
FT 
 Tsg Sprockhovel
Ssvg Velbert 
19/07 01:15
FT 
 Kray
Tus Ennepetal 
19/07 01:00
FT 
 Wegberg Beeck
Fortuna Dusseldorf 
19/07 01:00
FT 
 Mistelbach
Gersthofer SV 
19/07 01:00
FT 
 PSV Eindhoven
Galatasaray 
19/07 01:00
FT 
 Den Bosch
MVV Maastricht 
19/07 01:00
FT 
 SC Heerenveen
Twente Enschede 
19/07 01:00
FT 
 Red Star 93
Stade Reims 
19/07 01:00
FT 
 KVSK Lommel
Lokeren 
19/07 01:00
FT 
 Saint Etienne
Bordeaux 
19/07 01:00
FT 
 Tubize
Standard Liege 
19/07 01:00
FT 
 UD Oliveirense
Academica Coimbra 
19/07 01:00
FT 
 Groningen
Uerdingen 
19/07 01:00
FT 
 Benf.C.Branco
SC Covilha 
19/07 01:00
FT 
 Milton Keynes Dons
Almeria 
19/07 01:00
FT 
 Siegburger Sv 04
Bonner sc 
19/07 01:00
FT 
 Stade Reims
Red Star 93 
19/07 00:40
FT 
 Fv Illertissen
VfB Stuttgart 
19/07 00:30
FT 
 Augsburg
Middlesbrough 
19/07 00:30
FT 
 Club Brugge
KV Mechelen 
19/07 00:30
FT 
 Dynamo Dresden
Huddersfield Town 
19/07 00:30
FT 
 Sion
Inter Milan 
19/07 00:30
FT 
 Ludwigsfelder
VSG Altglienicke 
19/07 00:30
FT 
 St.-Truidense VV
Olympiakos Piraeus 
19/07 00:00
FT 
 ETO Gyori FC
Ajka 
19/07 00:00
FT 
 Roskilde
Avarta 
19/07 00:00
FT 
 Astoria Walldorf
SV Wehen Wiesbaden 
19/07 00:00
FT 
 Sv Elversberg
Kaiserslautern 
19/07 00:00
FT 
 Bochum
Stoke City 
19/07 00:00
FT 
 Hannover 96
Wacker Nordhausen 
19/07 00:00
FT 
 Radnik Sesvete
Dinamo Zagreb 
19/07 00:00
FT 
 Le Mans
Tours 
19/07 00:00
FT 
 Chaves
Desportivo de Tondela 
19/07 00:00
FT 
 1. Magdeburg
Germania Halberstadt 
19/07 00:00
FT 
 Maccabi Haifa
RKC Waalwijk 
19/07 00:00
FT 
 Struga Trim Lum
Korab Debar 
19/07 00:00
FT 
 Chasselay M.D. Azergues
Bourg Peronnas 
19/07 00:00
FT 
 Nk Radomlje
Komenda 
19/07 00:00
FT 
 Sokol Zapy
Spolana Neratovice 
19/07 00:00
FT 
 Csakvari Tk
Sloboda Varazdin 1
19/07 00:00
FT 
 Birkirkara FC
Tarxien Rainbows 
19/07 00:00
FT 
 Ks Kuznia Ustron
Gks Pniowek Pawlowice Slaskie 
19/07 00:00
FT 
 Przemsza Siewierz
Skra Czestochowa 
19/07 00:00
FT 
 Sanjoanense
Gil Vicente 
19/07 00:00
FT 
 Slaven Belupo Koprivnica
Hanyang University 
19/07 00:00
FT 
 MSV Duisburg
Wacker Innsbruck Amateure 
19/07 00:00
FT 
 Fuzesgyarmati Sk
Luceafarul Oradea 
19/07 00:00
FT 
 Ivancsa
Iiikeruleti Tue 
18/07 23:50
FT 
 Rekord Bielsko Biala
Ks Unia Dabrowa Gornicza 
18/07 23:35
FT 
1 Fafe
Agueda 1
18/07 23:30
FT 
 Fiorentina
Hellas Verona 
18/07 23:30
FT 
 Podrinje
Slaven Zivinice 
18/07 23:30
FT 
 Prerov
Spartak Hulin 
18/07 23:30
FT 
 AEK Larnaca
E.N.Paralimni 
18/07 23:30
FT 
 Velka Bites
Lisen 
18/07 23:30
FT 
 Kolin
Slavia Praha U21 
18/07 23:30
FT 
 Zvezdara
Omladinac Novi Banovci 
18/07 23:00
FT 
 Fenerbahce
Fulham 
18/07 23:00
FT 
 Spal
Ankaran Hrvatini Mas Tech 
18/07 23:00
FT 
 Mks Kluczbork
Lechia Tomaszow Mazowiecki 
18/07 23:00
FT 
 Hertha Bsc Berlin Am
Eintracht Norderstedt 
18/07 23:00
FT 
 Gks Katowice Womens
Ts Mitech Zywiec Womens 
18/07 23:00
FT 
 Karadjordje Topola
Belasica Strumica 
18/07 23:00
FT 
 Fk Rinija Gostivar
Tikves Kavadarci 
18/07 23:00
FT 
 Nove Mesto
Uhersky Brod 
18/07 23:00
FT 
 Pfc Nesebar
Chernomorets Pomorie 
18/07 23:00
FT 
 Pirin Blagoevgrad
Bregalnica Stip 
18/07 23:00
FT 
 FK Javor Ivanjica
Zlatibor 
18/07 22:30
FT 
 Dijon
Sporting Charleroi 
18/07 22:30
FT 
 Union Touarga Sport Rabat
Sepahan 
18/07 22:00
FT 
 Bucovina Radauti
Cs Aerostar Bacau 
18/07 22:00
FT 
 Sparta Rotterdam
Maccabi Haifa 
18/07 21:00
FT 
 Emmen
Az Alkmaar 2 
18/07 21:00
FT 
 Ingolstadt 04
SpVgg Unterhaching 
18/07 21:00
FT 
 Kecskemeti TE
Duna Tisza 
18/07 21:00
FT 
 Vorskla Poltava
Desna Chernihiv 
18/07 20:00
FT 
 Schalke 04 II
Hannover 96 Am 
18/07 19:00
FT 
 Silkeborg IF
Fredericia 
18/07 19:00
FT 
 Willip
Perth Glory 
18/07 17:30
FT 
 Dezembro
Oriental Lisboa 
18/07 17:00
FT 
 Maritimo
Peterborough United 
18/07 17:00
FT 
 Rekord Bielsko Biala
Ruzomberok B 
18/07 16:55
FT 
 Balmazujvaros
Nyirbator 
18/07 16:00
FT 
 Gloria Popesti-leordeni
Juventus Bucharest 
18/07 16:00
FT 
 Psd Demak
Pss Sleman