livescore - live soccer scores

Soccer Results: 17 Jul 2018 Soccer Scores & Results

18/07 01:00
FT 
 Malmo
Kf Drita Gjilan 
18/07 03:00
FT 
 Legia Warszawa
Cork City 
18/07 03:00
FT 
 Crusaders FC
Ludogorets Razgrad 
18/07 02:30
FT 
 Crvena Zvezda
Spartaks Jurmala 
18/07 02:15
FT 
 Fehervar Videoton
F91 Dudelange 1
18/07 02:00
FT 
 The New Saints
FK Shkendija 79 
18/07 01:00
FT 
 APOEL Nicosia
Suduva 
18/07 01:00
FT 
 Hapoel Beer Sheva
Flora Tallinn 
18/07 00:00
FT 
 HJK Helsinki
Vikingur Gotu 
18/07 00:00
FT 
 Valletta FC
KS Perparimi Kukesi 1
17/07 23:55
FT 
 Shkupi
Glasgow Rangers 
18/07 00:00
FT 
 Budapest Honved
Rabotnicki Skopje 1
17/07 23:55
FT 
 Korzo Prilep
Glasgow Rangers 
17/07 23:45
FT 
1 Levski Sofia
Vaduz 
18/07 08:45
FT 
 Lanus
Atletico Junior Barranquilla 
18/07 06:30
FT 
 Caracas FC
Sport Huancayo 
18/07 01:30
FT 
1 France U19
Ukraine U19 
17/07 23:30
FT 
1 Turkey U19
England U19 
18/07 03:00
FT 
 Al Ahly
Township Rollers 
18/07 03:00
FT 
 Esperance Sportive de Tunis
Kampala City Council 
18/07 03:00
FT 
 Es Setif
Difaa Hassani Jdidi 
18/07 00:00
FT 
 Horoya Ac
Wydad Casablanca 
17/07 21:00
FT 
 Tp Mazembe Englebert
Mc Alger 
17/07 21:00
FT 
 As Togo Port
Mamelodi Sundowns 
17/07 21:00
FT 
 Mbabane Swallows
Es Du Sahel 
17/07 21:00
FT 
 Zesco United Ndola
Primeiro De Agosto 
18/07 08:10
AET 
 Villa Dalmine
Justo Jose De Urquiza 
90min [0-0], Penalty [4-3], Villa Dalmine win
18/07 03:00
AET 
 Velez Sarsfield
Central Cordoba Sde 
90min [1-1], Penalty [3-4], Central Cordoba Sde win
18/07 08:30
FT 
 Guarani
Figueirense (SC) 
18/07 07:30
FT 
 Vila Nova (GO)
Brasil De Pelotas Rs 
18/07 06:15
FT 
 Avai
Atletico Clube Goianiense 
18/07 07:30
FT 
 Sampaio Correa (MA)
Juventude Rs 
17/07 19:35
FT 
 Jiangsu Sainty
Beijing Renhe 1
17/07 19:35
FT 
 Chongqing Lifan
Changchun YaTai 
17/07 19:35
FT 
1 Tianjin Quanjian
Guangzhou R&F 
17/07 19:35
FT 
 Shandong Luneng
Shanghai SIPG 
17/07 19:30
FT 
 Meizhou Meixian Techand
Hangzhou Greentown 
18/07 02:30
FT 
 Tooting Mitcham Unted
Merstham 
18/07 01:15
FT 
 Romoli
JK Tallinna Kalev 
18/07 00:00
FT 
 JK Sillamae Kalev
Tulevik Ii 1
18/07 00:05
FT 
 Grenoble
Annecy 
18/07 02:00
FT 
 Breidablik Ubk U19
Haukar U19 
18/07 03:15
FT 
 Hafnarfjordur (w)
Hk Vikingur Womens 
18/07 02:00
FT 
 Thor Ka Akureyri (w)
Grindavik Womens 
18/07 02:00
FT 
 Kr Reykjavik Womens
Ibv Vestmannaeyjar (w) 
17/07 19:30
FT 
 Madura United
Perseru Serui 
17/07 19:30
FT 
 Persija Jakarta
Bali United 
17/07 21:45
FT 
 Al Semawah
Naft Al Junoob 
17/07 21:45
FT 
 Al Hussein Irbid
Karbalaa 
17/07 21:45
FT 
 Al Minaa
Alsinaat Alkahrabaiya 
17/07 21:45
FT 
 Al Diwaniya
Zakho 
17/07 21:45
FT 
 Al Talaba
Baghdad 
17/07 16:15
FT 
 Sarawak
Felda United FC 
17/07 21:00
FT 
 Kedah
Terengganu 
18/07 02:45
FT 
 Newry City
Loughgall 
18/07 07:00
FT 
 Nacional Asuncion
Olimpia Asuncion 
18/07 04:50
FT 
1 3 De Febrero
General Diaz 
18/07 00:30
FT 
 Chertanovo Moscow
Rotor Volgograd 
18/07 00:00
FT 
 Petrotrest
Spartak Moscow II 
18/07 00:00
FT 
 Krasnodar II
Sibir 
17/07 23:30
FT 
 Avangard
Shinnik Yaroslavl 
17/07 23:00
FT 
 Mordovia Saransk
Volga Olimpiets 
17/07 22:00
FT 
 FK Tyumen
Baltika 
17/07 22:00
FT 
 Zenit-2 St.Petersburg
Spartak Tambov 
17/07 20:00
FT 
 Tom Tomsk
Fakel Voronezh 
17/07 17:00
FT 
 Ska Khabarovsk
Torpedo Armavir 
17/07 17:00
FT 
 Luch-Energiya
Khimki 1
18/07 02:45
FT 
 Alloa Athletic
Arbroath 
18/07 02:45
FT 
 Ross County
Dundee United 
18/07 02:45
FT 
 Falkirk
Forfar Athletic 
18/07 02:45
FT 
 Montrose
East Fife 
18/07 02:45
FT 
 Cowdenbeath
Inverness C.T. 
18/07 02:45
FT 
 Dunfermline
Peterhead 
18/07 02:45
FT 
 Stirling Albion
Brechin City 
18/07 02:45
FT 
 Partick Thistle
Greenock Morton 
18/07 02:45
FT 
 Annan Athletic
Berwick Rangers 
18/07 02:45
AET 
 Hamilton
Livingston 
90 minutes[0-0], Penalty Kicks[5-6]
18/07 02:45
FT 
 Motherwell
Edinburgh City 
18/07 02:45
FT 
 Queen of the South
Clyde 
18/07 02:45
FT 
 Dumbarton
Queens Park 
18/07 02:45
AET 
 St. Mirren
Spartans 
90 minutes[2-2], Penalty Kicks[5-3]
18/07 02:30
FT 
 Stenhousemuir
Albion Rovers 
18/07 02:45
FT 
 Partick Thistle
Greenock 
17/07 23:00
FT 
 SC Tavriya
Chayka K Sr 
18/07 10:00
FT 
 Alajuelense
CD Arabe Unido 
18/07 04:00
FT 
 Academica Coimbra
Belenenses 
18/07 03:30
FT 
 Portimonense
Porto 
18/07 02:45
FT 
 Aldershot Town
Oxford United 
18/07 02:45
FT 
 Bradford AFC
Sheffield United 
18/07 02:45
FT 
 Walsall
Aston Villa 
18/07 02:45
FT 
 Kidderminster
Burton Albion 
18/07 02:45
FT 
 Carrick Rangers
Linfield FC 
18/07 02:45
FT 
 Oxford City
Luton Town 
18/07 02:45
FT 
 St. Patrick's
Newcastle United 
18/07 02:45
FT 
 Stockport County
Rochdale 
18/07 02:45
FT 
 Wycombe Wanderers
Brentford 
18/07 02:45
FT 
 Yeovil Town
Bristol Rovers 
18/07 02:45
FT 
 Halifax Town
Port Vale 
18/07 02:45
FT 
 Alfreton Town
Buxton FC 
18/07 02:45
FT 
 Altrincham
Macclesfield Town 
18/07 02:45
FT 
 Basingstoke Town
Eastleigh 
18/07 02:45
FT 
 Bromley
Crystal Palace 
18/07 02:45
FT 
 Chippenham Town
Swindon 
18/07 02:45
FT 
 Fc United Of Manchester
Oldham Athletic 
18/07 02:45
FT 
 AFC Sudbury
Braintree Town 
18/07 02:45
FT 
 St Neots Town
Stevenage Borough 
18/07 02:45
FT 
 Wealdstone
Maidenhead United 
18/07 02:45
FT 
 Dorking
Sutton United 1
18/07 02:45
FT 
 Slough Town
Kingstonian 
18/07 02:45
FT 
 Ebbsfleet United
Eastbourne Borough 
18/07 02:45
FT 
 Bangor City FC
Wrexham 
18/07 02:45
FT 
 East Thurrock United
Leyton Orient 
18/07 02:45
FT 
 Eccleshill United
Farsley Celtic 
18/07 02:45
FT 
 Harrogate Town
Brighouse Town 
18/07 02:45
FT 
 Sevenoaks Town
Tonbridge Angels 
18/07 02:45
FT 
 Weston Super Mare
Bristol Rovers Reserve 
18/07 02:45
FT 
 Wingate Finchley
Barking And East Ham 
18/07 02:30
FT 
 Warrington Town AFC
Tranmere Rovers 
18/07 02:30
FT 
 Dartford
Gillingham 
18/07 02:30
FT 
 Grimsby Town
Sunderland 
18/07 02:30
FT 
 Crawley Town
Ipswich 
18/07 02:30
FT 
 Sheffield Fc
Rotherham United 
18/07 02:30
FT 
 Dagenham and Redbridge
Colchester United 
18/07 02:30
FT 
 Torquay United
Plymouth Argyle 
18/07 02:30
FT 
 Lye Town
Stourbridge 
18/07 02:30
FT 
 Bala Town
Crewe Alexandra 
18/07 02:30
FT 
 Bangor City FC
Ballyclare Comrades 
18/07 02:15
FT 
 Knockbreda Parish
Ballymena United 
18/07 02:15
FT 
 Lisburn Distillery
Portadown FC 
18/07 02:00
FT 
 Murcia
Sevilla 
18/07 02:00
FT 
 Bath City
Exeter City 
18/07 02:00
FT 
 Forest Green Rovers
Leeds United 
18/07 02:00
FT 
 SC Victoria Hamburg
Sv Eichede 
18/07 02:00
FT 
 Linense
Bristol City 
18/07 02:00
FT 
 Maritimo
Louletano 
18/07 02:00
FT 
 Cobh Ramblers
Preston North End 
18/07 02:00
FT 
 Kingsbury London Tigers
Harrow Borough 
18/07 02:00
FT 
 Famalicao
Rio Ave 
18/07 01:35
FT 
 Villarreal
Hercules 
18/07 01:30
FT 
 Oostende
Roeselare 
18/07 01:30
FT 
 ADO Den Haag
Dordrecht 90 
18/07 01:30
FT 
 Sc Retz
Ask Elektra 
18/07 01:00
FT 
 Zulte-Waregem
Hapoel Haifa 
18/07 01:00
FT 
 B93 Copenhagen
Hvidovre IF 
18/07 01:00
FT 
 Besiktas
Reading 
18/07 01:00
FT 
 Uerdingen
Eindhoven 
18/07 01:00
FT 
 Eibar
CD Tudelano 
18/07 01:00
FT 
 Lens
Valenciennes 
18/07 01:00
FT 
 Hard
Nenzing 
18/07 01:00
FT 
 Ksv Siemens
Fv Austria Xiii 
18/07 01:00
FT 
 Sc Schwaz
Sv Innsbruck 
18/07 01:00
FT 
 SC Wiener Neustadt
Sc Bruck An Der Mur 
18/07 01:00
FT 
 Stpolten Youth
Zwettl Sc 
18/07 01:00
FT 
 Sv Gerasdorf Stammer
Karabakh Vienna 
18/07 01:00
FT 
 Ac Linden Leibnitz
Sv Wildon 
18/07 01:00
FT 
 Asko Kottmannsdorf
Sk Austria Klagenfurt Amateure 
18/07 01:00
FT 
 NK Rijeka
Tabor Sezana 
18/07 01:00
FT 
 Sk Furstenfeld
Ufc Fehring 
18/07 00:30
FT 
 Koln
Watford 
18/07 00:30
FT 
 St Pryve St Hilaire
Orleans US 45 
18/07 00:30
FT 
 Chamois Niortais
Lorient 
18/07 00:30
FT 
 Saarbrucken
Js Kabylie 
18/07 00:30
FT 
 FC Berg
Sc Golling 
18/07 00:30
FT 
 Stade Lavallois MFC
Cholet So 
18/07 00:30
FT 
 Sv Raika Griffen Rast
ATSV Wolfsberg 
18/07 00:30
FT 
 Psc Pezinok
Inter Bratislava 
18/07 00:00
FT 
 Asteras Tripolis
Hapoel Raanana 
18/07 00:00
FT 
 Ajaccio
Bastia 
18/07 00:00
FT 
 Grasshoppers
Atromitos Athens 
18/07 00:00
FT 
 Carl Zeiss Jena
Chemnitzer 
18/07 00:00
FT 
 Preuben Munster
Wattenscheid 
18/07 00:00
FT 
 Santa Clara
Arouca 
18/07 00:00
FT 
 Gorica
Udinese 
18/07 00:00
FT 
 Trabzonspor
NK Lokomotiva Zagreb 
18/07 00:00
FT 
 Hapoel Ironi Kiryat Shmona
Siofok 
18/07 00:00
FT 
 Vasas
Maccabi Netanya 
18/07 00:00
FT 
 Union Berlin
Norwich 
18/07 00:00
FT 
 Krasnodar
Gazovik Orenburg 
18/07 00:00
FT 
 NK Triglav Kranj
Ashdod MS 
18/07 00:00
FT 
 Becej
Qatar Sc Doha Reserves 
18/07 00:00
FT 
 Viktoria Berlin 1889
Sv Rodinghausen 
18/07 00:00
FT 
 Karlsruher
St. Pauli 
17/07 23:30
FT 
 Pas Giannina
Larisa 
17/07 23:30
FT 
 Istanbul Basaksehir
Ufa 
17/07 23:30
FT 
 Rubin Kazan
Maccabi Petah Tikva FC 
17/07 23:00
FT 
 RW Oberhausen
Fortuna Koln 
17/07 23:00
FT 
 Red Star 93
Le Havre 
17/07 23:00
FT 
 Eskisehirspor
Mc Oran 
17/07 23:00
FT 
 Liefering
China U20 
17/07 23:00
FT 
 Hapoel Afula
Ironi Ramat Hasharon 
17/07 23:00
FT 
 Genoa
Zenit St Petersburg 
17/07 23:00
FT 
 Afjet Afyonspor
Balikesirspor 
17/07 23:00
FT 
 Zemplin Michalovce
West Ham United U23 
17/07 23:00
FT 
 Les Herbiers
Angers SCO 
17/07 23:00
FT 
 PFK Montana
Litex Lovech 
17/07 22:30
FT 
 Fuzinar
Istra 1961 
17/07 22:00
FT 
 Hnk Gorica
Petrolul Ploiesti 
17/07 22:00
FT 
 Asf Zarnesti
ACS Poli Timisoara 
17/07 21:00
FT 
 Sturm Graz
Kapfenberg Superfund 
17/07 20:30
FT 
 Dortmund(am)
Norwich City U23 
17/07 18:00
FT 
 Vitesse Arnhem
Lokomotiv Moscow 
17/07 17:30
FT 
 Logan Lightning
Toowong 
17/07 16:10
FT 
 Arges Pitesti
Balotesti 
17/07 16:00
FT 
 Madiun Putra
Psbk Blitar