livescore - live soccer scores

Soccer Results: 13 Jul 2018 Soccer Scores & Results

13/07 22:30
FT 
 Congo U20
Senegal U20 
13/07 18:30
FT 
 Acacia Ridge
The Gap 
13/07 18:35
FT 
 Adelaide Comets
Campbelltown City SC 
13/07 18:30
FT 
 Green Gully Cavaliers
Northcote City 
13/07 18:30
FT 
 Oakleigh Cannons
Avondale Heights 
13/07 18:20
FT 
 Melbourne Knights
Heidelberg United 
13/07 18:15
FT 
 Pascoe Vale Sc
Kingston City 
13/07 18:15
FT 
 Bentleigh Greens
South Melbourne 
13/07 16:20
FT 
 Melbourne Knights U20
Heidelberg United U20 
13/07 16:15
FT 
 Pascoe Vale Sc U20
Kingston City U20 
13/07 16:15
FT 
 Green Gully Cavaliers U20
Northcote City U20 
13/07 16:15
FT 
 Oakleigh Cannons U20
Avondale U20 
13/07 16:15
FT 
 Bentleigh Greens U20
South Melbourne U20 
13/07 23:45
FT 
 Slutsksakhar Slutsk
Gomel 
13/07 23:00
FT 
 Lida
Smorgon FC 
14/07 08:30
FT 
 CSA Alagoas AL
Sampaio Correa (MA) 
14/07 07:30
FT 
 Goias
Criciuma 
14/07 07:30
FT 
1 Boa Esporte Clube
CRB (AL) 
14/07 05:00
FT 
 Brasil De Pelotas Rs
Juventude Rs 
14/07 02:30
FT 
 Cianorte U19
Londrina Pr U19 
14/07 08:00
AET 
 Csyd Barnechea
Huadiwei Sub 1
90min [1-2], Aggregate [2-2], Penalty [5-4], Csyd Barnechea win
14/07 02:15
FT 
 Sonderjyske
Aalborg BK 
14/07 00:00
FT 
 Vejle
Hobro I.K. 
14/07 08:15
FT 
 Independiente Jose Teran
Macara 
14/07 00:00
FT 
 Jk Welco Elekter
Rakvere Flora 
14/07 00:00
FT 
 Tallinna Jk Legion
Kohtla Jarve Jk Jarve 
14/07 00:00
FT 
 Flora Tallinn Iii
Vandra Jk Vaprus 
13/07 22:00
FT 
 Tallinna Jk Augur
Paide Linnameeskond 
13/07 19:00
FT 
 Ethiopia Bunna
Mekelle Kenema 
13/07 15:00
FT 
 Mekelakeya
Dedebit Sc 
14/07 03:15
FT 
 Throttur
IA Akranes 
14/07 03:15
FT 
 Fylkir (w)
Umf Sindri Hofn Womens 
14/07 03:15
FT 
 Fylkir (w)
Umf Sindri Hofn Womens 
14/07 02:30
FT 
1 Vikingur Reykjavik
Keflavik 
13/07 21:45
FT 
 Al Najaf
Baghdad 
13/07 21:45
FT 
 Karbalaa
Al-Hudod 
14/07 00:00
FT 
 Al Shorta
Al Quwa Al Jawiya 
14/07 00:00
FT 
 Al Minaa
Al-Naft 
13/07 21:45
FT 
 Al Hussein Irbid
Al Kahrabaa 
13/07 21:45
FT 
 Al Semawah
Al Talaba 
13/07 21:45
FT 
 Alsinaat Alkahrabaiya
Naft Alwasat 
13/07 21:45
FT 
 Zakho
Al Bahri 
14/07 03:00
FT 
 Wexford Youths
UC Dublin UCD 
14/07 03:00
FT 
 Finn Harps
Longford Town 
14/07 02:45
FT 
 Athlone
Cabinteely 
14/07 02:45
FT 
 Shelbourne
Drogheda United 
14/07 02:45
FT 
1 Bohemians
Sligo Rovers 
13/07 19:00
FT 
 Nairobi Star City
Modern Coast 
13/07 18:30
FT 
 Gimhae City
Gyeongju KHNP 
13/07 18:00
FT 
 Cheonan City
Mokpo City 
13/07 18:00
FT 
 Changwon City
Incheon Korail 
13/07 18:00
FT 
 Gangneung
Busan Transportation 
13/07 18:00
FT 
 Busan Sangmu womens
Seoul Amazones womens 1
13/07 18:00
FT 
 Gyeongju Womens
Hwacheon Kspo Womens 
13/07 18:00
FT 
 Suwon Fcm womens
Hyundai Steel Redangels womens 
13/07 21:00
FT 
 Terengganu B
Sabah 
13/07 21:00
FT 
 Felda United FC
Ukm 
13/07 21:00
FT 
 PDRM
Felcra 
14/07 05:00
FT 
 Cruz Azul Womens
Pachuca Womens 
13/07 17:30
FT 
 Ayeyawady United
Laconi Lian 
14/07 10:00
FT 
 Auckland City
East Coast Bays 
14/07 10:00
FT 
 Melville United
Onehunga Sports 
13/07 19:00
FT 
 Luki Energiya
Dnepr Smolensk 
14/07 02:45
AET 
 Kilmarnock
St. Mirren 
90min [0-0], Penalty [2-3], St. Mirren win
13/07 20:00
FT 
 Thailand womens
Australia Womens U20 
13/07 17:00
FT 
 Myanmar womens
Vietnam womens 
14/07 01:00
FT 
 Torns IF
Lunds BK 
14/07 01:00
FT 
 Grebbestads If
IK Oddevold 
14/07 01:30
FT 
 Teshrin Sc
Al-Jaish Damascus 
13/07 22:00
FT 
 Al-Majd Damascus
Al Shorta Damascus 
14/07 07:00
FT 
1 New York Red Bulls B
Richmond Kickers 
14/07 00:00
FT 
 Nasaf Qarshi
Qizilqum Zarafshon 
13/07 23:00
FT 
 Kokand 1912
Metallurg Bekobod 
13/07 22:00
FT 
 Lokomotiv Tashkent
Navbahor Namangan 1
14/07 09:05
FT 
 Venados
Pumas UNAM 
14/07 09:00
FT 
 Caldas
Deportivo Pereira 
14/07 08:00
FT 
 Mineros De Zacatecas
Herediano 2
14/07 08:00
FT 
 Trinidad Tobago Police
Central 
14/07 07:00
FT 
 Deportivo Cali
Deportes Quindio 1
14/07 06:00
FT 
 National Defense Forces
Morvant Caledonia Utd 
14/07 03:30
FT 
 Vitoria Setubal
Benfica 
14/07 03:00
FT 
 Fc United Of Manchester
Winterthur 
14/07 02:45
FT 
 Brackley Town
Milton Keynes Dons 
14/07 02:45
FT 
 Alfreton Town
Morecambe 
14/07 02:45
FT 
 Staines Town
Queens Park Rangers 
14/07 02:45
FT 
 Cirencester Town
Cheltenham Town 
14/07 02:45
FT 
 Newry City
Newington 
14/07 02:30
FT 
 Weston Super Mare
Forest Green Rovers 
14/07 02:30
FT 
 Lincoln City
Sheffield Wed. 
14/07 02:30
FT 
 Kelty Hearts
Dunfermline 
14/07 02:00
FT 
 Basel
Feyenoord Rotterdam 
14/07 02:00
FT 
 Cork City
Burnley 
14/07 02:00
FT 
 Sporting Braga
Hull City 
14/07 02:00
FT 
 Solothurn
Kriens 
14/07 02:00
FT 
 Mickleover Sports
Burton Albion 
14/07 02:00
FT 
 Taffs Well
Cardiff City 
14/07 02:00
FT 
 Wolfsberger AC
Lokomotiv Moscow 
14/07 02:00
FT 
 Mendrisio Stabio
Paradiso 
14/07 01:30
FT 
 Ajax Amsterdam
Anderlecht 
14/07 01:30
FT 
 MVV Maastricht
Wattenscheid 
14/07 01:20
FT 
 Reutlingen
VfB Stuttgart 
14/07 01:00
FT 
 Sv Wals Grunau
Tsv Neumarkt 
14/07 01:00
FT 
 Austria Wien
Borussia Dortmund 
14/07 01:00
FT 
 Marseille
Saint Etienne 
14/07 01:00
FT 
 Lausanne Sports
Fenerbahce 
14/07 01:00
FT 
 Sc Cham
Aarau 
14/07 01:00
FT 
 Chamois Niortais
Les Herbiers 
14/07 01:00
FT 
 Tsv St Johann
Salzburger Ak 1914 
14/07 01:00
FT 
 Usv Mettersdorf
Sc Gleisdorf 
14/07 01:00
FT 
 Vv Alverna
NEC Nijmegen 
14/07 01:00
FT 
 SV Babelsberg 03
Tennis Borussia Berlin 
14/07 01:00
FT 
 SC/ESV Parndorf
St Margarethen 
14/07 01:00
FT 
 Sion
Lyon 
14/07 01:00
FT 
 Stockerau
Haitzendorf 
14/07 01:00
FT 
 Ask Ebreichsdorf
Sv Wimpassing 
14/07 00:40
FT 
 Steaua Bucuresti
Al-Garrafa 
14/07 00:30
FT 
 Mainz 05
Sporting Charleroi 
14/07 00:30
FT 
 Eilenburg
Chemnitzer 
14/07 00:30
FT 
 Groningen
Sv Meppen 
14/07 00:30
FT 
 Preuben Munster
Sc Verl 
14/07 00:30
FT 
 Steinbach
Ksv Hessen Kassel 
14/07 00:30
FT 
 Asv Spratzern
Stpolten Youth 
14/07 00:30
FT 
 VfR Aalen
Stuttgart Amateure 
14/07 00:30
FT 
 Sv Ramlingen Ehlershausen
Hannover 96 
14/07 00:30
FT 
 St Anna Am Aigen
Grobnican 
14/07 00:30
FT 
 Sc Rothis
Rheindorf Altach B 
14/07 00:15
FT 
 Dobrovice
Oberlausitz 
14/07 00:00
FT 
 Etar Veliko Tarnovo
Litex Lovech 
14/07 00:00
FT 
 Nancy
ES Troyes AC 
14/07 00:00
FT 
 VfB Lubeck
Monchengladbach 
14/07 00:00
FT 
 Chateauroux
Orleans US 45 
14/07 00:00
FT 
 Arsenal Tula
Vitesse Arnhem 
14/07 00:00
FT 
 St.Polten
Blau Weiss Linz 
14/07 00:00
FT 
 Vojvodina
Becej 
14/07 00:00
FT 
 Saarbrucken
Tubize 
14/07 00:00
FT 
 Martini Wolfsburg
Wolfsburg 
14/07 00:00
FT 
 SC Znojmo
Uhersky Brod 
14/07 00:00
FT 
 Marila Pribram
Ufa 
14/07 00:00
FT 
 Lou Gansike Sol
Hajduk Split 
14/07 00:00
FT 
 Renova Cepciste
Labunishta 
14/07 00:00
FT 
 Teuta Durres
Kastrioti Kruje 
14/07 00:00
FT 
 Usti nad Labem
Karlovy Vary Dvory 
13/07 23:50
FT 
 Metz
Auxerre 
13/07 23:30
FT 
 Hertha Berlin
Dukla Praha 
13/07 23:30
FT 
 Lokomotiv Plovdiv
Cska 1948 Sofia 
13/07 23:30
FT 
 NK Rijeka
Luton Town 
13/07 23:10
FT 
 Dunav Ruse
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa 
13/07 23:00
FT 
 Olimpia Zambrow
Wigry Suwalki 
13/07 23:00
FT 
 Wisla Plock
Olsztyn OKS 1945 
13/07 23:00
FT 
 Hoffenheim
SpVgg Unterhaching 
13/07 23:00
FT 
 Le Havre
Quevilly 
13/07 23:00
FT 
 Balikesirspor
Mc Oran 
13/07 23:00
FT 
 Lechia Gdansk
Asteras Tripolis 
13/07 23:00
FT 
 Piast Gliwice
SK Sigma Olomouc 
13/07 23:00
FT 
 Guingamp
Cholet So 
13/07 23:00
FT 
 Afc Hermannstadt
ACS Poli Timisoara 
13/07 23:00
FT 
 Boluspor
Westerlo 
13/07 23:00
FT 
 Red Bull Salzburg
Utrecht 
13/07 23:00
FT 
 Wolfsberger AC
Zapresic 
13/07 23:00
FT 
 Gazovik Orenburg
Sepsi 
13/07 23:00
FT 
 Russia Legends
Italy Legends 
13/07 23:00
FT 
 Red Bull Salzburg
Utrecht 
13/07 22:45
FT 
 Skra Czestochowa
Rakow Czestochowa 
13/07 22:30
FT 
 Kayserispor
Hatayspor 
13/07 22:00
FT 
 AEK Larnaca
AEK Athens 
13/07 22:00
FT 
 Dnipro 1
Desna Chernihiv 
13/07 22:00
FT 
 Ingulets Petrovo
Kremin Kremenchuk 
13/07 21:10
FT 
 Rochyn Sosnivka
Karpaty Lviv U21 
13/07 21:00
FT 
 Bordeaux
Ajaccio GFCO 
13/07 21:00
FT 
 Wil 1900
Galatasaray 
13/07 21:00
FT 
 Cska Moscow Youth
Strogino Moscow 
13/07 21:00
FT 
 Germany Legends
America Legends 
13/07 20:05
FT 
 1. Tatran Presov
Dukla Banska Bystrica 
13/07 20:00
FT 
 Gor Mahia
Jku 
13/07 20:00
FT 
 Silkeborg IF
Viborg 
13/07 20:00
FT 
 France Legends
China Legends 
13/07 18:00
FT 
 Hnk Gorica
Videoton Puskas Akademia 
13/07 18:00
FT 
 Brighton U23
Sporting Braga B 
13/07 17:20
FT 
 Trenkwalder Admira
Concordia Chiajna 
13/07 17:15
FT 
 Miedz Legnica
Rakow Czestochowa 
13/07 17:00
FT 
 Krupa
Mladost Lucani 
13/07 17:00
FT 
 LKS Lodz
Belchatow 
13/07 17:00
FT 
 Basel
Aarau 
13/07 17:00
FT 
 Coventry
Everton U23 
13/07 17:00
FT 
 Zaglebie Lubin
Chrobry Glogow 
13/07 16:00
FT 
 Metalist Kharkiv
Olimpic Donetsk 
13/07 15:35
FT 
 Chindia Targoviste
Balotesti