livescore - live soccer scores

Soccer Results: 11 Jul 2018 Soccer Scores & Results

12/07 02:00
AET 
 Croatia
England 
90min [1-1], 120min [2-1], Croatia win
12/07 04:00
FT 
 Valur
Rosenborg 
12/07 02:00
FT 
1 NK Olimpija Ljubljana
Qarabag 1
12/07 01:00
FT 
 Ludogorets Razgrad
Crusaders FC 
12/07 01:00
FT 
 KS Perparimi Kukesi
Valletta FC 
12/07 00:00
FT 
 Spartaks Jurmala
Crvena Zvezda 
12/07 00:00
FT 
1 Spartak Trnava
Zrinjski Mostar 1
12/07 00:00
FT 
 Suduva
APOEL Nicosia 
11/07 22:00
FT 
 Astana
FK Sutjeska Niksic 
12/07 02:45
FT 
 Glenavon
Molde 
12/07 02:45
FT 
 Glenavon Lurgan
Molde 
12/07 00:00
FT 
 Ki Klaksvik
FK Zalgiris Vilnius 
12/07 00:00
FT 
 Fola Esch
Kf Prishtina 
11/07 23:45
FT 
 Vaduz
Levski Sofia 
11/07 23:30
FT 
 Rabotnicki Skopje
Budapest Honved 
11/07 21:30
FT 
 Banants
FK Sarajevo 
12/07 08:30
FT 
 Chicago Fire
Philadelphia Union 
12/07 07:00
FT 
 New York City
Montreal Impact 
11/07 18:30
FT 
 Chunnam Dragons
Suwon Samsung Bluewings 
11/07 18:30
FT 
 Pohang Steelers
Seoul 
11/07 18:30
FT 
 Incheon United
Gangwon 
11/07 18:30
FT 
 Sangju Sangmu Phoenix
Daegu 
11/07 18:30
FT 
 Jeju United
Gyeongnam 
11/07 18:30
FT 
 Ulsan Hyundai Horang-i
Jeonbuk Hyundai Motors 
11/07 21:00
AET 
 Zorka-BDU Minsk
BATE Borisov 
90min [1-1], 120min [1-2], BATE Borisov win
11/07 21:00
FT 
 Sao Joseense U19
Andraus Brasil/pr U19 
11/07 21:00
FT 
 Gremio Maringa Pru19
Portuguesa Londrinense U19 1
12/07 07:30
FT 
 Linares Unido
Cd Rengo Unido 
11/07 19:30
FT 
 Shijiazhuang Ever Bright
Qingdao Huanghai 
11/07 19:30
FT 
 Liaoning Whowin
Dalian Chaoyue 
12/07 00:00
FT 
 Tartu Jk Maag Tammeka B
Nomme United 
11/07 23:30
FT 
 Honka Womens
Tps Turku Womens 
12/07 03:15
FT 
 Volsungur Husavik
Tindastoll Sauda 
12/07 03:15
FT 
 Haukar Womens
Trottur Reykjavik Womens 
12/07 02:00
FT 
 Hamrarnir Womens
Keflavik Womens 
12/07 03:15
FT 
 Haukar Womens
Trottur Reykjavik Womens 
12/07 02:00
FT 
 Hamrarnir Womens
Keflavik Womens 
12/07 03:15
FT 
 Kr Reykjavik Womens
Hk Vikingur Womens 
11/07 19:30
FT 
 Bali United
PSM Makassar 
11/07 16:30
FT 
 Barito Putera
Arema Malang 
11/07 19:30
FT 
 Persela Lamongan
Borneo 
11/07 16:30
FT 
 Bhayangkara
Persebaya Surabaya 
11/07 18:00
AET 
 Kawasaki Frontale
Mito Hollyhock 
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [4-2], Kawasaki Frontale win
11/07 18:00
AET 
 Shonan Bellmare
V-Varen Nagasaki 
90 minutes[0-0], 120 minutes[1-1], Penalty Kicks[4-3]
11/07 18:00
FT 
 Sagan Tosu
Tokushima Vortis 
11/07 18:00
FT 
 Vissel Kobe
JEF United Ichihara 
11/07 18:00
FT 
 Kashiwa Reysol
Yamagata Montedio 
11/07 18:00
FT 
 Tokyo
Albirex Niigata 
11/07 18:00
AET 
 Yokohama F Marinos
Yokohama 
90min [1-1], 120min [2-1], Yokohama F Marinos win
11/07 18:00
FT 
 Vegalta Sendai
Omiya Ardija 
11/07 18:00
FT 
 Urawa Red Diamonds
Matsumoto Yamaga 
11/07 18:00
FT 
 Kwansei Gakuin University
Tokyo Verdy 
11/07 18:00
FT 
 Cerezo Osaka
Zweigen Kanazawa FC 
11/07 18:00
FT 
 Shimizu S-Pulse
Ventforet Kofu 
11/07 18:00
FT 
 Jubilo Iwata
Renofa Yamaguchi 
11/07 18:00
FT 
 Consadole Sapporo
Avispa Fukuoka 
11/07 17:30
FT 
 Kashima Antlers
Machida Zelvia 
11/07 21:00
FT 
 Tarlan Shymkent
Kaspyi Aktau 
11/07 21:00
FT 
 Altay Spor Kulubu
Ekibastuzets 
11/07 20:00
FT 
 Bolat Temirtau
Okzhetpes 
11/07 18:00
FT 
 Zhetysu 2
Baykonur 1
11/07 21:00
FT 
 Maktaaral
Kairat Academy 
11/07 21:00
FT 
 Selangor PKNS
Negeri Sembilan Matrix 
11/07 21:00
FT 
 Kelantan FA
Selangor PB 
11/07 21:00
FT 
 Pahang
Pknp 
11/07 23:00
FT 
 Gks Jastrzebie
Mks Kluczbork 
11/07 23:05
FT 
 Prialit Reutov
Zenit Moskva 
11/07 23:05
FT 
 Sergiev Posad
Metallist Korolev 1
11/07 23:05
FT 
 FK Istra
Vityaz Podolsk 
11/07 23:05
FT 
 Rosich
Fsm 
11/07 20:15
FT 
 DPMM FC
Hougang United FC 
11/07 19:45
FT 
 Home United FC
Young Lions 
11/07 20:15
FT 
 DPMM FC
Hougang United FC 
11/07 17:00
FT 
 Thailand womens
Myanmar womens 
11/07 17:00
FT 
 Vietnam womens
Australia Womens U20 
11/07 20:00
FT 
 Chonburi Shark FC
Muang Thong United 
11/07 20:00
FT 
1 Nakhon Pathom FC
Bangkok Glass 
11/07 20:00
FT 
 Nakhon Ratchasima
Pattaya United 
11/07 20:00
FT 
 Air Force Central
Port 
11/07 20:00
FT 
 Chiangrai United
BEC Tero Sasana 1
11/07 19:00
FT 
 Ubon Umt United
Suphanburi FC 
11/07 19:00
AET 
 Trang
Buriram United 
90min [0-0], 120min [0-1], Buriram United win
11/07 17:30
AET 
1 Ranong
Bangkok United FC 1
90min [1-1], 120min [2-1], Ranong win
12/07 10:30
FT 
 Seattle Reign Womens
Utah Royals Womens 
12/07 10:25
FT 
 Houston Dash Womens
Orlando Pride Womens 1
12/07 10:30
FT 
 Seattle Reign Womens
Utah Royals Womens 
12/07 08:30
FT 
 Houston Dash Womens
Orlando Pride Womens 
12/07 07:00
FT 
 North Carolina Womens
Washington Spirit Womens 
12/07 10:30
FT 
 LA Galaxy 2
Reno 1868 
12/07 08:00
FT 
 Okc Energy
Las Vegas Lights 
12/07 07:00
FT 
 Charleston Battery
Indy Eleven 
12/07 07:00
FT 
 Atlanta United 2
Bethlehem Steel 
12/07 07:30
FT 
 Charlotte Independence
Nashville Sc 
12/07 04:00
FT 
 Titanes
Deportivo Zulia 
12/07 03:00
FT 
 Ula
Cd Hermanos Colmenares 
12/07 03:00
FT 
 Atletico El Vigia
Urena Sc 
12/07 03:00
FT 
 Angostura
LALA 
12/07 03:00
FT 
 Gran Valencia
Yaracuy 
12/07 03:00
FT 
 Libertador
Deportivo Petare FC 
12/07 03:00
FT 
 Petroleros De Anzoategui
Ca Furrial 
12/07 04:00
FT 
 Titanes
Deportivo Jbl Del Zulia 
12/07 03:20
FT 
 Gran Valencia
Yaracuy 
12/07 03:15
FT 
 Angostura
LALA 
12/07 03:15
FT 
 Libertador
Deportivo Petare FC 
12/07 03:05
FT 
 Petroleros Anzoategui
Atletico Furrial 
12/07 03:00
FT 
 Univ Los Andes
Hermanos Colmenares 
12/07 03:00
FT 
 Atletico El Vigia
Urena Sc 
12/07 09:25
FT 
 Universitario de Deportes
Plaza Amador 
12/07 09:00
FT 
 Deportivo Pereira
Deportivo Cali 
12/07 08:00
FT 
 Minnesota United
Deportivo Saprissa 
12/07 07:35
FT 
 Chapecoense
San Lorenzo 
12/07 07:30
FT 
 Fluminense Sc
Marcilio Dias Sc 
12/07 07:10
FT 
 Ca Metropolitano
Operarios Mafra Sc 
12/07 07:00
FT 
 Corinthians
Cruzeiro 
12/07 07:00
FT 
 San Francisco
Santos De Guapiles 
12/07 07:00
FT 
 Guarani De Palhoca
Juventus Sc 
12/07 07:00
FT 
 Deportes Quindio
Caldas 
12/07 04:00
FT 
 Vitoria Setubal
FK Napredak Krusevac 1
12/07 02:45
FT 
 Queen of the South
Hearts 
12/07 02:00
FT 
 Ratingen Sv U19
SV Straelen 
12/07 02:00
FT 
 Louletano
Wrexham 
12/07 01:30
FT 
 Vpv Purmersteijn
Volendam 
12/07 01:30
FT 
 VFB Homberg
SpVgg Erkenschwick 
12/07 01:00
FT 
 Vitoria Guimaraes B
Fafe 
12/07 01:00
FT 
 Aves
Arouca 
12/07 01:00
FT 
 Vv Dongen
Willem II 
12/07 01:00
FT 
 Desportivo de Tondela
Anadia 
12/07 01:00
FT 
 Fsv Vohwinkel Wuppertal
Wuppertaler 
12/07 01:00
FT 
 Baltika
Rigas Futbola Skola 
12/07 00:50
FT 
 Dunkerque
Paris Fc 
12/07 00:30
FT 
 Grenoble
Ajaccio GFCO 
12/07 00:30
FT 
 Roda JC Kerkrade
TSV Alemannia Aachen 
12/07 00:30
FT 
 Nimes
Lens 
12/07 00:30
FT 
 Pinzgau Saalfelden
St. Pauli 
12/07 00:30
FT 
 Ludwigsfelder
Viktoria Berlin 1889 
12/07 00:20
FT 
 ASV Bruck
Sc Ostbahn Xi 
12/07 00:10
FT 
 ATUS Ferach
Kac 1909 
12/07 00:00
FT 
 Feirense
Academico Viseu 
12/07 00:00
FT 
 Nk Radomlje
Tinex Sencur 
12/07 00:00
FT 
 Valenciennes
Sporting Charleroi 
12/07 00:00
FT 
 Clermont Foot
Rodez Aveyron 
12/07 00:00
FT 
 Lorient
Stade Brestois 
12/07 00:00
FT 
 Marseille
Avenir Sportif Beziers 
12/07 00:00
FT 
 Young Boys
Feyenoord Rotterdam 
12/07 00:00
FT 
 Penafiel
Belenenses 
12/07 00:00
FT 
 Hapoel Haifa
Oostende 
12/07 00:00
FT 
 TSV Hartberg
Budafoki Mte 
12/07 00:00
FT 
 St Gilloise
KV Mechelen 
12/07 00:00
FT 
 FK Pohronie
Dunajska Luzna 
12/07 00:00
FT 
 Vac-Dunakanyar
Esmtk 
12/07 00:00
FT 
 Dabas
Monori Se 
12/07 00:00
FT 
 Sv Oberachern
Darmstadt 
12/07 00:00
FT 
 Sv Frauental
Deutschlandsberger Sc 
12/07 00:00
FT 
 Vfb 1921 Krieschow
Energie Cottbus 
12/07 00:00
FT 
 Skf Sered
Mfk Dubnica Nad Vahom 
12/07 00:00
FT 
 Turu Dusseldorf
Fortuna Dusseldorf U19 
11/07 23:45
FT 
 CSKA Moscow
Hamburger 
11/07 23:45
FT 
 UC Dublin UCD
Oxford United 
11/07 23:30
FT 
 Synot Slovacko
Spartak Moscow 
11/07 23:30
FT 
 Partizan Bardejov
Mfk Vranov Nad Topou 
11/07 23:30
FT 
 ETO Gyori FC
Artmedia Petrzalka 
11/07 23:30
FT 
 Tennis Borussia Berlin
Sd Croatia Berlin 
11/07 23:30
FT 
 Pirin Blagoevgrad
Cska 1948 Sofia 
11/07 23:25
FT 
 Zelenograd
Letnii Dozhdik 1
11/07 23:00
FT 
 Vysocina Jihlava
Velke Mezirici 
11/07 23:00
FT 
 Litomerice
Teplice 
11/07 23:00
FT 
 Thun
Chiasso 
11/07 23:00
FT 
 Lokomotive Leipzig
Fsv Zwickau 
11/07 23:00
FT 
 Arminia Bielefeld
Banik Ostrava 
11/07 23:00
FT 
 NK Triglav Kranj
Fuzinar 
11/07 23:00
FT 
 Cegled
Maccabi Netanya 
11/07 23:00
FT 
 SC Znojmo
Lisen 
11/07 23:00
FT 
 Bnei Yehuda Tel Aviv
Hapoel Ramat Gan FC 
11/07 23:00
FT 
 Gyirmot Se
Dunaujvaros 
11/07 23:00
FT 
 Fuzesgyarmati Sk
Kecskemeti TE 
11/07 23:00
FT 
 Chernomorets Pomorie
Botev Galabovo 
11/07 23:00
FT 
 Slavia Praha U21
Chrudim 
11/07 23:00
FT 
 Viktoria Zizkov
Slavoj Vysehrad 
11/07 23:00
FT 
 Zemun
Karadjordje Topola 
11/07 22:45
FT 
 Sofapaka
Usm Alger 
11/07 22:40
FT 
 NK Aluminij
Puskas Akademia 
11/07 22:30
FT 
 Slaven Belupo Koprivnica
Vereya 
11/07 22:30
FT 
 Botev Plovdiv
Vitosha Bistritsa 
11/07 22:30
FT 
 Krystal
Nikopol NPGU 
11/07 22:30
FT 
 Baderan Tehran
Naft Masjed Soleyman 
11/07 22:30
FT 
 FK Metalac Gornji Milanovac
Krupa 
11/07 22:15
FT 
 FK Javor Ivanjica
Gaz Metan Medias 
11/07 22:15
FT 
 Korona Kielce
Gornik Leczna 
11/07 22:15
FT 
 Sabah
Standard Sumqayit 
11/07 22:00
FT 
 SG Sonnenhof Grobaspach
WSG Wattens 
11/07 22:00
FT 
 1. Magdeburg
VfB Lubeck 
11/07 22:00
FT 
 Dinamo Moscow
Baumit Jablonec 
11/07 22:00
FT 
 Chernomorets Odessa
Balkany Zorya 
11/07 22:00
FT 
 Zenit St Petersburg
Grasshoppers 
11/07 22:00
FT 
 Rukh Vynnyky
Prykarpattya Ivano Frankivsk 
11/07 22:00
FT 
 Simba Sports Club
Jku 
11/07 22:00
FT 
 Macva Sabac
Belasica Strumica 
11/07 22:00
FT 
 Diosgyor
Poprad 
11/07 22:00
FT 
 Bansko
Strumska Slava 
11/07 21:30
FT 
 Marila Pribram
Botosani 
11/07 21:00
FT 
 Fakel Voronezh
FK Khimik Novomoskovsk 
11/07 21:00
FT 
 Volyn
Varda Se 
11/07 21:00
FT 
 Siofok
Balmazujvaros 
11/07 21:00
FT 
 Olimpic Donetsk
Dnipro 1 
11/07 21:00
FT 
 Cherno More Varna
Ludogorets Razgrad Ii 
11/07 20:55
FT 
 Sri Lanka
Lithuania 
11/07 20:05
FT 
 Jiangsu Sainty
Southampton 
11/07 19:30
FT 
 Hebei Hx Xingfu
Schalke 04 
11/07 19:00
FT 
 Pires
Perth Glory 
11/07 19:00
AET 
 Ptt Rayong
Azam 
90min [0-0], 120min [0-2], Azam win
11/07 19:00
FT 
 Torpedo Minsk
Veles 
11/07 18:00
FT 
 Sandecja
Puszcza Niepolomice 
11/07 18:00
FT 
 Chojniczanka Chojnice
Dinamo Bucuresti 
11/07 17:35
FT 
 Gil Vicente
Pacos Ferreira 
11/07 17:30
FT 
 Desportivo de Tondela
Academica Coimbra 
11/07 17:00
FT 
 Ruch Chorzow
Odra Opole 
11/07 17:00
FT 
 Shinnik Yaroslavl
Tekstilshchik Ivanovo 
11/07 17:00
FT 
 Dorogi
Bkv Elore 
11/07 17:00
FT 
 Szolnoki MAV
Szegedi Ak 
11/07 17:00
FT 
 GKS Katowice
Garbarnia Krakow 
11/07 17:00
FT 
 LKS Nieciecza
Siarka Tarnobrzeg 
11/07 16:30
FT 
 Oberlausitz
Usti nad Labem 
11/07 16:30
FT 
 Slovan Liberec U21
Sk Slovan Varnsdorf 
11/07 16:00
FT 
 Putnok Vse
Kazincbarcika 
11/07 15:00
FT 
 FK Tyumen
Chelyabinsk 1