livescore - live soccer scores

Soccer Results: 07 Jul 2018 Soccer Scores & Results

08/07 02:00
AET 
 Russia
Croatia 
90min [1-1], 120min [2-2], Penalty [3-4], Croatia win
07/07 22:00
FT 
 Sweden
England 
08/07 11:00
FT 
 Los Angeles
Orlando City 
08/07 11:00
FT 
 Portland Timbers
San Jose Earthquakes 
08/07 10:30
FT 
 Los Angeles Galaxy
Columbus Crew 
08/07 10:30
FT 
 Vancouver Whitecaps
Chicago Fire 
08/07 10:00
FT 
 Real Salt Lake
Dallas 
08/07 09:00
FT 
 Houston Dynamo
Minnesota United 
08/07 08:30
FT 
 Sporting Kansas City
Toronto 
08/07 07:30
FT 
 New England Revolution
Seattle Sounders 
08/07 07:30
FT 
 Montreal Impact
Colorado Rapids 
08/07 07:00
FT 
 Philadelphia Union
Atlanta United 
07/07 18:00
FT 
 Gyeongnam
Pohang Steelers 
07/07 18:00
FT 
 Suwon Samsung Bluewings
Jeju United 
07/07 18:00
FT 
 Jeonbuk Hyundai Motors
Incheon United 1
07/07 18:00
FT 
 Gold Coast United
North Queensland Fury 
07/07 16:30
FT 
 Cairns
Brisbane Olympic United FC 
07/07 15:00
FT 
 SWQ Thunder
Magpies Crusaders 
07/07 13:30
FT 
 Adelaide City
Sturt Lions 
07/07 13:30
FT 
 Campbelltown City SC
Adelaide United Fc Youth 
07/07 13:30
FT 
 Croydon Kings
Adelaide Olympic 
07/07 13:30
FT 
 Adelaide Panthers
West Adelaide 
07/07 13:00
FT 
 Nunawading City
Moreland City 
07/07 13:00
FT 
 Murray United
Melbourne Heart Youth 
07/07 13:00
FT 
 Moreland Zebras
Sunshine George Cross 
07/07 13:00
FT 
 North Geelong Warriors
Brunswick City 
07/07 13:00
FT 
 Whittlesea Ranges Fc
Ballarat Red Devils 
07/07 16:00
FT 
 Port Melbourne Sharks
Fc Bulleen Lions 
07/07 13:00
FT 
 Avondale Heights
Dandenong Thunder 
07/07 14:00
FT 
 Port Melbourne Sharks Sc U20
Bulleen Lions U20 
07/07 14:15
FT 
 South Melbourne Womens
Senior Ntc Womens 
07/07 13:30
FT 
 White City Woodville
Adelaide Blue Eagles 
07/07 13:30
FT 
 Fulham United
Cumberland United 
07/07 19:00
FT 
 Forrestfield United
Joondalup United 3
07/07 15:10
FT 
 Floreat Athena
Stirling Lions 
07/07 15:00
FT 
 Armadale
Balcatta 
07/07 15:00
FT 
 ECU Joondalup
Inglewood United 
07/07 15:00
FT 
 Bayswater City
Perth Glory Am 
08/07 11:30
FT 
 Apia Leichhardt Tigers U20
Sutherland Sharks U20 
08/07 11:00
FT 
 Marconi Stallions U20
Blacktown City U20 
07/07 15:30
FT 
 Sydney United 58 U20
Hakoah Sydney City East U20 
07/07 15:00
FT 
 Bonnyrigg White Eagles U20
South Coast Wolves U20 
07/07 13:00
FT 
 Bayswater City U20
Perth Glory Am 
08/07 00:00
FT 
 Dinamo Minsk
Torpedo Minsk 
08/07 01:45
FT 
 Dinamo Brest
Neman Grodno 
08/07 00:00
FT 
 Torpedo Maz Minsk
Dinamo Minsk 
07/07 22:15
FT 
 Torpedo Minsk
Shakhter Soligorsk 
07/07 19:00
FT 
 Zorka-BDU Minsk
Granit Mikashevichi 
08/07 04:45
FT 
 Bahia
Sampaio Correa (MA) 1
08/07 02:00
FT 
 Gremio Maringa Pru19
Ca Cambe U19 
08/07 02:00
FT 
 Ac Paranavai U19
Portuguesa Londrinense U19 1
08/07 06:30
FT 
 Sc Waterloo
Serbian White Eagles 
08/07 07:00
FT 
 Deportes Vallenar
Iberia Los Angeles 
08/07 05:30
FT 
 Universidad de Chile
Cobreloa 
07/07 19:35
FT 
 Dalian Yifang
Sichuan Jiuniu 
07/07 19:00
FT 
1 Jinlin Baijia
Beijing Tech 
07/07 15:30
FT 
1 Qingdao Jonoon
Shaanxi Changan Athletic 
08/07 07:30
FT 
 CD El Nacional
Delfin 
08/07 05:00
FT 
 Guayaquil City
Liga Dep. Universitaria Quito 
08/07 05:00
FT 
 Cds Santa Rita
Fuerza Amarilla 
08/07 05:00
FT 
 Pottu Via Ho
Cd Puerto Quito 1
08/07 04:30
FT 
 Orense Sc
Cd Clan Juvenil 
07/07 18:00
FT 
 Levadia Tallinn
Nomme United 
07/07 20:00
FT 
 Fasil Kenema
Ethiopia Bunna 
07/07 23:30
FT 
 Portugal Beach Soccer
Ukraine Beach Soccer 
07/07 22:15
FT 
 Spain Beach Soccer
Turkey Beach Soccer 
07/07 21:10
FT 
 Bulgaria Beach Soccer
Czech Republic Beach Soccer 
07/07 19:45
FT 
 Romania Beach Soccer
Serbia Beach Soccer 
07/07 18:30
FT 
 Norway Beach Soccer
Andorra Beach Soccer 
08/07 00:00
FT 
 Lahti
Inter Turku 
07/07 19:00
FT 
 TPS Turku
Ps Kemi 
07/07 20:00
FT 
 Ac Kajaani
Kpv 
07/07 20:00
FT 
 AC Oulu
Haka 
07/07 20:00
FT 
 Ekenas IF Fotboll
Jyvaskyla JK 
07/07 20:00
FT 
 Klubi 04
KTP Kotka 
07/07 20:00
FT 
 Japs
Viikingit 
07/07 20:00
FT 
 JIPPO
Mypa 
07/07 20:00
FT 
 Pepo Lappeenranta
Njs Nurmijarvi 
07/07 21:00
FT 
 Narpes Kraft
Jakobstads Bollklubb 
07/07 20:00
FT 
 Sjk Akatemia
Tampere 
07/07 20:00
FT 
 Tpv Tampere
Sc Kufu-98 
07/07 20:00
FT 
 Vifk Vaasa
Js Hercules 
07/07 22:00
FT 
 Aland Womens
Hjk Helsinki Womens 
07/07 21:00
FT 
1 Pallokissat Womens
Rilves Womens 
07/07 19:00
FT 
 Tips Womens
Honka Womens 
07/07 18:00
FT 
 Pk 35 Womens
Ons Womens 
07/07 20:00
FT 
 Peltirumpu
Peka 
07/07 20:00
FT 
 Hapk
Savu 
07/07 20:00
FT 
 Union Plaani
Kultsu 
08/07 00:00
FT 
 Shukura Kobuleti
Samgurali Tskh 
08/07 00:00
FT 
 Hottur Egilsstadir
Volsungur Husavik 
07/07 22:00
FT 
 Grotta Seltjarnarnes
Fjardabyggd 
08/07 00:00
FT 
 IBV Vestmannaeyjar
Breidablik 
07/07 20:15
FT 
1 Hafnarfjordur FH
Grindavik 1
08/07 00:00
FT 
 Keflavik
Stjarnan 
08/07 00:00
FT 
 Fram Reykjavik
Magni Grenivik 
07/07 19:30
FT 
 Persebaya Surabaya
Bali United 1
07/07 16:30
FT 
 Arema Malang
Persela Lamongan 
07/07 19:30
FT 
 Borneo
Perseru Serui 
07/07 14:30
FT 
 Persipura Jayapura
Bhayangkara 
08/07 02:30
FT 
 Longford Town
Cobh Ramblers 
07/07 18:00
FT 
 Zweigen Kanazawa FC
Renofa Yamaguchi 
07/07 18:00
FT 
 Oita Trinita
Ventforet Kofu 
07/07 18:00
FT 
 Tokushima Vortis
Roasso Kumamoto 
07/07 17:00
FT 
 Matsumoto Yamaga FC
Albirex Niigata 
07/07 17:00
FT 
 Machida Zelvia
Tochigi SC 
07/07 17:00
FT 
 Tokyo Verdy
Okayama 
07/07 17:00
FT 
 JEF United Ichihara
Omiya Ardija 
07/07 17:00
FT 
 Yokohama
Yamagata Montedio 
07/07 17:00
FT 
 Mito Hollyhock
Kamatamare Sanuki 
07/07 15:00
FT 
 Kashiwa Reysol U18
Urawa Red Diamonds U18 
07/07 15:00
FT 
 Vegalta Sendai (w)
Nagano Parceiro (w) 
07/07 21:00
FT 
 Shakhtyor Karagandy
Akzhayik 
07/07 20:00
FT 
 Zhetysu Taldykorgan
FK Atyrau 
07/07 19:00
FT 
 Kyzylzhar Petropavlovsk
FK Aktobe Lento 
07/07 15:00
FT 
 Cheongju Jikji Fc
Yangpyeong 
07/07 18:00
FT 
 Seongnam Ilhwa Chunma
Seoul E Land 
07/07 18:00
FT 
 Ansan Greeners
Asan Mugunghwa 
07/07 22:00
FT 
 Rigas Tehniska Universitate
Liepajas Metalurgs 
07/07 21:00
FT 
 Metta/LU Riga
Jelgava 
07/07 19:00
FT 
 Preilu
Fk Valmiera 
07/07 19:00
FT 
 Super Nova
Caramba/dinamo Riga 
07/07 17:00
FT 
 Kf Grobina
Bfc Daugavpils 
07/07 21:00
FT 
 Selangor PB
Pahang 
08/07 10:00
FT 
 Napier City Rovers
Stop Out 
08/07 09:00
FT 
 Wairarapa United
Havelock North Wanderers 
07/07 13:45
FT 
 Wellington Olympic
Western Suburbs 
08/07 00:00
FT 
 Rosenborg
Tromso IL 
07/07 22:00
FT 
 Asker
Moss 
07/07 22:00
FT 
 Elverum
Fram Larvik 
07/07 22:00
FT 
 Grorud IL
Mjolner 
08/07 05:30
FT 
 Sportivo San Lorenzo
Ovetense 2
08/07 03:00
FT 
 Club Fernando De La Mora
Sportivo Trinidense 
07/07 21:30
FT 
1 Sportivo Iteno
Resistencia Sc 
07/07 19:05
FT 
 Uor 5 Egoryevsk
FK Istra 1
07/07 19:00
FT 
 Vityaz M Podolsk
Sergiev Posad 
07/07 20:00
FT 
 Indonesia U19
Vietnam U19 
07/07 16:30
FT 
 Philippines U19
Thailand U19 
07/07 16:30
FT 
 Singapore U19
Laos U19 
07/07 20:00
FT 
 Philippines womens
Vietnam womens 
07/07 17:00
FT 
 Myanmar womens
Singapore Womens 
08/07 01:30
FT 
 If Boljan Womens
Aik Solna Womens 
07/07 19:00
FT 
 Kungsbacka Dff Womens
Vasteras Bk 30 Womens 
08/07 01:30
FT 
 Trelleborgs FF
AIK Solna 
08/07 01:30
FT 
 Dalkurd Ff
Brommapojkarna 
08/07 01:30
FT 
 Hacken
GIF Sundsvall 
07/07 19:00
FT 
 IK Sirius
Malmo 
08/07 01:30
FT 
 Rynninge IK
Sollentuna United FF 
07/07 20:00
FT 
 Bk Forward
Umea FC 
08/07 01:30
FT 
 Mjallby AIF
Ljungskile SK 
08/07 01:30
FT 
 Lunds BK
Angelholms FF 
08/07 01:30
FT 
 Mjallby AIF
Ljungskile SK 
08/07 01:30
FT 
 Utsiktens BK
Kristianstads FF 
08/07 01:30
FT 
 Lunds BK
Angelholms FF 
07/07 18:10
FT 
 Ifk Timra
Friska Viljor 
08/07 01:30
FT 
 Enskede Ik
Varmbols Fc 
08/07 01:30
FT 
 Afk Linkoping
Varmdo IF 
08/07 01:30
FT 
 Newroz
Motala AIF 
07/07 19:30
FT 
 Assyriska Bk
Ksf Prespa Birlik 
07/07 16:30
FT 
 Torslanda Ik U19
Ifk Varnamo U19 
07/07 19:00
FT 
 Vittsjo Gik Womens
Djurgardens Womens 
07/07 19:00
FT 
 Kristianstads Dff Womens
Hammarby Womens 
07/07 19:00
FT 
 Ifk Kalmar Womens
Kopparbergs/goeteborg Womens 
07/07 21:00
FT 
 Sisaket
Khonkaen FC 
07/07 20:00
FT 
 Kasetsart
Samut Songkhram FC 
07/07 19:00
FT 
 Ptt Rayong
Trat Fc 
07/07 21:00
FT 
 Navy
Buriram United 
07/07 20:00
FT 
1 Bangkok United FC
Pattaya United 
07/07 20:00
FT 
 Ubon Umt United
Muang Thong United 
07/07 19:00
FT 
 Nakhon Ratchasima
Ratchaburi FC 
07/07 18:45
FT 
 Prachuap Khiri Khan
Bangkok Glass 1
08/07 10:05
FT 
 Seattle Reign Womens
Houston Dash Womens 
08/07 08:05
FT 
 Orlando Pride Womens
Washington Spirit Womens 
08/07 07:00
FT 
 Sky Blue Fc Womens
Chicago Red Stars Womens 
08/07 10:00
FT 
 Seattle Reign Womens
Houston Dash Womens 
08/07 08:05
FT 
 Orlando Pride Womens
Washington Spirit Womens 
08/07 07:00
FT 
 Sky Blue Fc Womens
Chicago Red Stars Womens 
08/07 11:00
FT 
 Las Vegas Lights
Stlouis Lions 
08/07 11:00
FT 
 Sacramento Republic
Real Monarchs Slc 
08/07 10:05
FT 
 Orange County Blues Fc
LA Galaxy 2 1
08/07 08:30
FT 
 Rio Grande Valley
Tulsa Roughnecks 
08/07 08:30
FT 
 Nashville
Cincinnati 
08/07 08:30
FT 
 Okc Energy
Colorado Springs Switchbacks 
08/07 07:30
FT 
 Tampa Bay Rowdies
Louisville City 
08/07 07:00
FT 
 Indy Eleven
Charlotte Independence 1
08/07 07:00
FT 
 North Carolina
Charleston Battery 
08/07 11:00
FT 
 Las Vegas Lights
Saint Louis 
08/07 10:00
FT 
 Orange County Sc
LA Galaxy 2 
08/07 08:30
FT 
 Nashville Sc
Cincinnati 
08/07 08:30
FT 
 Rio Grande Valley Toros
Tulsa Roughnecks 
07/07 20:00
FT 
 Sài Gòn FC
Thanh Hóa 
07/07 18:00
FT 
 Đà Nẵng
Hải Phòng 1
07/07 17:30
FT 
 Hue FC
Dak Lak 
07/07 17:00
FT 
 Đồng Tháp
Binh Phuoc 
08/07 10:10
FT 
 Monterrey
Santos 
08/07 08:00
FT 
 Atletico San Luis
Pumas UNAM 
08/07 07:15
FT 
 Universitario de Deportes
Santos De Guapiles 
08/07 01:00
FT 
 SC Heerenveen
Monchengladbach Am 
08/07 01:00
FT 
 Miedz Legnica
AEK Athens 
08/07 00:05
FT 
 Lausanne Sports
Sion 
08/07 00:00
FT 
 Istanbulspor
Fenerbahce 
08/07 00:00
FT 
 SC Wiener Neustadt
Karabakh Vienna 
08/07 00:00
FT 
 Zulte-Waregem
Lokeren 
08/07 00:00
FT 
 St.Polten
Synot Slovacko 
08/07 00:00
FT 
 Stade Nyonnais
Nice 
08/07 00:00
FT 
 Nantes
Servette 
08/07 00:00
FT 
 CSKA Moscow
Kobenhavn 
08/07 00:00
AET 
 Wisla Krakow
AS Monaco 
90min [1-1], Penalty [5-4], Wisla Krakow win
08/07 00:00
FT 
 Orleans US 45
Stade Lavallois MFC 
08/07 00:00
FT 
 Ask Ebreichsdorf
TSV Hartberg 
08/07 00:00
FT 
 Lech Poznan
AEK Larnaca 
08/07 00:00
FT 
 Cholet So
Le Havre 
07/07 23:30
FT 
 Triglav Gorenjska
Gorica 
07/07 23:30
FT 
 Blau Weiss Linz
Budejovice 
07/07 23:00
FT 
 NK Rudar Velenje
Hajduk Split 
07/07 23:00
FT 
 Slaven Belupo Koprivnica
Astra Ploiesti 
07/07 23:00
FT 
 Budapest Honved
Zlate Moravce 
07/07 22:45
FT 
 FK Smederevo
FK Metalac Gornji Milanovac 
07/07 22:00
FT 
 Shamrock Rovers
Celtic 
07/07 22:00
FT 
 Chester FC
Liverpool 
07/07 22:00
FT 
 MTK Hungaria FC
Nitra 
07/07 22:00
FT 
 Dumbarton
Hearts 
07/07 22:00
FT 
 Dunfermline
Tranmere Rovers 
07/07 22:00
FT 
 Falkirk
Airdrie United 
07/07 22:00
FT 
 Red Bull Salzburg
Baumit Jablonec 
07/07 22:00
FT 
 Stranraer
Stirling Albion 
07/07 22:00
FT 
 Mainz Am
Tsv Schott Mainz 
07/07 22:00
FT 
 Slask Wroclaw
Opava 
07/07 22:00
FT 
 Wolfsburg Am
Hessen Dreieich 
07/07 22:00
FT 
 Mlada Boleslav
Sepsi 
07/07 21:00
FT 
 Fulham
Asc Kaweni 
07/07 21:00
FT 
 Ajax Amsterdam
Nordsjaelland 
07/07 21:00
FT 
 AZ Alkmaar
Midtjylland 
07/07 21:00
FT 
 Eintr. Braunschweig
Vejle 
07/07 21:00
FT 
 Hansa Luneburg
Fredericia 
07/07 20:55
FT 
 Hnk Gorica
Concordia Chiajna 
07/07 20:30
FT 
 Thun
Aarau 
07/07 20:00
FT 
 Aalborg BK
Silkeborg IF 
07/07 20:00
FT 
 Bayern Alzenau
FSV Frankfurt 
07/07 20:00
FT 
 Carl Zeiss Jena
Usti nad Labem 
07/07 20:00
FT 
 Viborg
Thisted 
07/07 20:00
FT 
 Sutton United
Coventry 
07/07 20:00
FT 
 Coleraine
Derry City 
07/07 20:00
FT 
 Red Star Waasland-Beveren
Cercle Brugge 
07/07 19:35
FT 
 China U17
Thailand U16 
07/07 19:30
FT 
 St Neots Town
Cambridge United 
07/07 19:30
FT 
 Lokomotive Leipzig
Viktoria Koln 
07/07 19:30
FT 
 Ssvg Velbert
RW Oberhausen 
07/07 19:30
FT 
 St Albans City
Northampton Town 
07/07 19:30
FT 
 Bamber Bridge
Preston North End 
07/07 19:30
FT 
 Havant and Waterlooville
Portsmouth 
07/07 19:30
FT 
 West Bromwich
Barnet 
07/07 19:30
FT 
 FSV Union Furstenwalde
Lichtenberg 47 
07/07 19:15
FT 
 Clyde
Hamilton 
07/07 19:00
FT 
 SV Babelsberg 03
Bsg Chemie Leipzig 
07/07 19:00
FT 
 Jong PSV Eindhoven
Utrecht Am 
07/07 19:00
FT 
 AFC Wimbledon
Reading 
07/07 19:00
FT 
 Bonner sc
Koln 
07/07 19:00
FT 
1 Hvidovre IF
Fremad Amager 
07/07 19:00
FT 
 Naestved
Nykobing Falster 
07/07 19:00
FT 
 Dartford
Millwall 
07/07 19:00
FT 
 Preuben Munster
SC Wiedenbruck 
07/07 19:00
FT 
 Alfreton Town
Doncaster Rovers 
07/07 19:00
FT 
 Gainsborough Trinity
Barnsley 
07/07 19:00
FT 
 Halifax Town
Stockport County 
07/07 19:00
FT 
 Lechia Gdansk
Sport Podbrezova 
07/07 19:00
FT 
 Hannover 96 Am
Hsc Hannover 
07/07 18:30
FT 
 Harlow Town
Leyton Orient 
07/07 17:00
FT 
 Hobro I.K.
Vendsyssel 
07/07 16:00
FT 
 India U17
North Korea U17 
07/07 16:00
FT 
 Pirin Blagoevgrad
Belasitsa Petrich 
07/07 15:35
FT 
 Afumati
Chindia Targoviste 
07/07 20:00
FT 
 Platinum
Zpc Kariba 
07/07 20:00
FT 
 Harare City
Caps United Fc 
07/07 19:30
FT 
 Herentals
Ngezi Platinum