livescore - live soccer scores

Soccer Results: 30 Jun 2018 Soccer Scores & Results

01/07 02:00
FT 
 Uruguay
Portugal 
30/06 22:00
FT 
 France
Argentina 
01/07 10:00
FT 
 San Jose Earthquakes
LA Galaxy 
01/07 08:00
FT 
 Chicago Fire
New York City 
01/07 08:00
FT 
 Los Angeles
Philadelphia Union 
01/07 07:30
FT 
 New England Revolution
DC United 
01/07 07:30
FT 
 Columbus Crew
Real Salt Lake 
01/07 07:00
FT 
 Atlanta United
Orlando City 
01/07 07:00
FT 
 Montreal Impact
Sporting Kansas City 
01/07 04:50
FT 
 Seattle Sounders
Portland Timbers 
01/07 00:00
FT 
 Kabuscorp
Primeiro De Agosto 
30/06 22:00
FT 
 Onze Bravos
Domant 
30/06 16:30
FT 
 Grange Thistle
Acacia Ridge 
30/06 16:00
FT 
 Mount Gravatt
Taringa Rovers 
30/06 16:00
FT 
1 Bayside United
Virginia United 
30/06 17:05
FT 
 Hakoah Sydney
Marconi Stallions 
30/06 17:00
FT 
2 Western Pride
Queensland Lions SC 
30/06 17:00
FT 
1 Magpies Crusaders
Moreton Bay United 
30/06 16:00
FT 
 Brisbane Strikers
Cairns 
30/06 17:05
FT 
 Adelaide Olympic
Adelaide City 
30/06 15:00
FT 
 West Adelaide
Croydon Kings 
30/06 13:30
FT 
 North Eastern Metrostars
Sturt Lions 
30/06 13:30
FT 
 Para Hills Knights
Adelaide Comets 
30/06 13:30
FT 
 Adelaide Panthers
Adelaide United U21 
30/06 16:00
FT 
1 Ballarat Red Devils
Melbourne Heart Youth 
30/06 13:00
FT 
 Murray United
Altona Magic 
30/06 13:00
FT 
 Moreland City
Brunswick City 
30/06 13:00
FT 
 Whittlesea Ranges Fc
Goulburn Valley Suns 
30/06 13:00
FT 
 Sunshine George Cross
Eastern Lions Sc 
30/06 13:00
FT 
 Springvale White Eagles
North Geelong Warriors 
30/06 17:00
FT 
 Hume City
Port Melbourne Sharks 
30/06 17:00
FT 
 Dandenong Thunder
Kingston City 
30/06 14:00
FT 
 Fc Bulleen Lions
Avondale Heights 
01/07 11:30
FT 
1 South Melbourne U20
Northcote City U20 
30/06 15:00
FT 
 Dandenong Thunder U20
Kingston City U20 
30/06 14:15
FT 
 Hume City U20
Port Melbourne Sharks Sc U20 
30/06 16:00
FT 
 Kingborough Lions
Clarence United 
30/06 14:30
FT 
 Devonport City Striker
Northern Rangers 
30/06 17:45
FT 
 Seaford Rangers
Modbury Jets 
30/06 13:30
FT 
 Western Strikers SC
The Cove 
30/06 13:30
FT 
 Fulham United
Salisbury United 
30/06 13:30
FT 
 Cumberland United
Noarlunga United 
30/06 13:30
FT 
 Adelaide Blue Eagles
Adelaide Raiders SC 
30/06 19:00
FT 
 Forrestfield United
Perth SC 
30/06 15:00
FT 
 Subiaco AFC
Balcatta 
01/07 11:05
FT 
 Blacktown City U20
Sydney Olympic U20 
01/07 11:05
FT 
 South Coast Wolves U20
Sydney United 58 U20 
30/06 15:55
FT 
 Sydney U20
Apia Leichhardt Tigers U20 
30/06 15:00
FT 
1 Hakoah Sydney City East U20
Marconi Stallions U20 
30/06 14:30
FT 
 Sutherland Sharks U20
Bonnyrigg White Eagles U20 
30/06 23:45
FT 
 Torpedo Zhodino
Torpedo Minsk 
01/07 01:45
FT 
 Neman Grodno
Torpedo Minsk 
30/06 21:45
FT 
 Isloch Minsk
Slutsksakhar Slutsk 
01/07 02:00
FT 
 Gremio Novorizontin Youth
Barretos U20 
01/07 02:00
FT 
 Marilia 2
Matonense Sp Youth 
01/07 02:00
FT 
 Rio Preto Youth
Penapolense Youth 
01/07 07:30
FT 
 Paysandu (PA)
Fortaleza 
01/07 05:00
FT 
 Figueirense (SC)
Ponte Preta 
01/07 05:00
FT 
 Criciuma
Sao Bento 
30/06 22:40
FT 
 Sozopol
Ludogorets Razgrad Ii 
01/07 07:00
FT 
 Vorkuta
Serbian White Eagles 
01/07 06:30
FT 
 Sc Waterloo
Ukraine United 
01/07 07:00
FT 
 Union La Calera
Palestino 
01/07 06:00
FT 
 Puerto Montt
Huadiwei Sub 
01/07 04:30
FT 
1 Colchagua Cd
Universidad de Chile 
01/07 00:00
FT 
 Union Espanola
Audax Italiano 1
30/06 19:30
FT 
 Zhenjiang Huasa
Jiangxi Liansheng 1
30/06 19:30
FT 
 Fujian Tianxin
Nantong Zhiyun 
30/06 19:30
FT 
 Sichuan Annapurna
Hainan Boying Seamen 
30/06 19:30
FT 
 Shenzhen Renren
Lijiang Feihu 
30/06 19:00
FT 
1 Jinlin Baijia
Yanbian Beiguo 1
30/06 16:30
FT 
 Hunan Billows
Suzhou Dongwu 
30/06 16:00
FT 
 Baotou Southern
Baoding Rongda 
30/06 16:00
FT 
 Shenyang Dongjin
Dalian Boyang 
30/06 16:00
FT 
 Beijing Tech
Shaanxi Changan Athletic 
30/06 16:00
FT 
 Hebei Jingying
Yinchuan Helanshan 
30/06 16:00
FT 
 Anhui Hefei Guiguan
Shenzhen Pengcheng 
30/06 16:00
FT 
1 Shanghai Sunfun
Sichuan Jiuniu 
30/06 15:30
FT 
 Jiangsu Yancheng
Zibo Sunday 
30/06 18:40
FT 
 Macao Alfandega
Cd Monte Carlo 
01/07 07:00
FT 
1 Independiente Jose Teran
Barcelona Sporting Club 
01/07 04:00
FT 
 Delfin
Macara 
01/07 04:00
FT 
 Cd Puerto Quito
Mushuc Runa 
30/06 21:00
FT 
 Latvia Womens U19
Estonia Womens U19 
30/06 20:00
FT 
 Honka
RoPS Rovaniemi 
30/06 20:00
FT 
 Ps Kemi
VPS Vaasa 
30/06 20:00
FT 
 Ilves Tampere
Inter Turku 
30/06 20:00
FT 
 KuPS
SJK Seinajoki 
30/06 20:00
FT 
 Haka
Ekenas IF Fotboll 
30/06 20:00
FT 
 HIFK
AC Oulu 
30/06 20:00
FT 
 Kpv
Jaro 
30/06 20:00
FT 
 KTP Kotka
Ac Kajaani 
01/07 00:00
FT 
 JIPPO
Njs Nurmijarvi 
30/06 20:00
FT 
 Pk Keski Uusimaa Pkku
Mypa 
30/06 20:00
FT 
 Pepo
Viikingit 
30/06 20:00
FT 
 Jazz Pori
Hjs Akatemia 
30/06 20:00
FT 
 Bk-46 Karis Karjaa
Kiffen 
30/06 20:00
FT 
 Fc Espoo
Salon Palloilijat Salpa 
30/06 20:00
FT 
 Kapylan Pallo
Musa 
30/06 20:00
FT 
 Narpes Kraft
TP47 Tornio 
30/06 20:00
FT 
 Oulun Ls
Pk-37 
30/06 19:00
FT 
 Eps Espoo
Poxyt 
30/06 19:00
FT 
 Rips
Hyps Hyvinkaa 
30/06 22:00
FT 
 Spartaki Tskhinvali
Merani Martvili 
30/06 22:00
FT 
 Norchi Dinamoeli Tbilisi
Telavi 
01/07 00:00
FT 
 UMF Selfoss
Thor Akureyri 
01/07 00:00
FT 
 Magni Grenivik
Umf Njardvik 
01/07 00:00
FT 
 Kari
Volsungur Husavik 
30/06 22:00
FT 
1 Huginn
Vestri 
30/06 22:00
FT 
 Ir Reykjavik Womens
Breidablik (w) 
01/07 00:00
FT 
 Trottur Reykjavik Womens
Hamrarnir Womens 
30/06 19:30
FT 
 Persija Jakarta
Persib Bandung 
01/07 02:45
FT 
 Sligo Rovers
Waterford United 
30/06 18:30
FT 
 Giravanz Kitakyushu
Gainare Tottori 
30/06 16:00
FT 
 Fujieda Myfc
Tokyo U23 
30/06 16:00
FT 
 SC Sagamihara
Gamba Osaka U23 
30/06 18:00
FT 
 Roasso Kumamoto
Matsumoto Yamaga 
30/06 18:00
FT 
 Tokushima Vortis
Oita Trinita 1
30/06 18:00
FT 
 Albirex Niigata
Mito Hollyhock 
30/06 18:00
FT 
 Tochigi SC
JEF United Ichihara 
30/06 18:00
FT 
 Omiya Ardija
Ehime 
30/06 18:00
FT 
 Yamagata Montedio
Gifu 
30/06 17:00
FT 
 Ventforet Kofu
Kyoto Purple Sanga 
30/06 17:00
FT 
 Kamatamare Sanuki
Tokyo Verdy 
30/06 17:00
FT 
 Avispa Fukuoka
Machida Zelvia 
30/06 18:00
FT 
 Avispa Fukuoka U18
Nagoya Grampus U18 
30/06 15:00
FT 
 Cerezo Osaka Sakai (w)
Vegalta Sendai (w) 
30/06 21:00
FT 
 Altay Spor Kulubu
Kaspyi Aktau 
30/06 20:00
FT 
 Zhetysu 2
Kairat Academy 
30/06 20:00
FT 
 Tarlan Shymkent
Maktaaral 
30/06 20:00
FT 
 Okzhetpes
Ekibastuzets 
30/06 20:00
FT 
 Aktobe Zhas
Baykonur 
30/06 19:00
FT 
 Bolat Temirtau
Taraz 
30/06 18:00
FT 
 Astana
Ordabasy 
30/06 18:00
FT 
 Anyang
Ansan Greeners 
30/06 18:00
FT 
 Bucheon 1995
Seongnam Ilhwa Chunma 
30/06 18:00
FT 
 Seoul E Land
Suwon 
01/07 00:00
FT 
 Liepajas Metalurgs
Spartaks Jurmala 
30/06 22:00
FT 
1 Fk Valmiera
Caramba/dinamo Riga 
30/06 18:00
FT 
 Banga Gargzdai
Pakruojis 
30/06 21:00
FT 
 Selangor PKNS
Selangor PB 
30/06 17:30
FT 
 Mawyawadi
Ayeyawady United 
30/06 17:00
FT 
 Hantharwady United
Laconi Lian 
01/07 11:00
FT 
 Auckland City
Manukau United 
01/07 10:30
FT 
 Western Suburbs
Napier City Rovers 
01/07 00:00
FT 
 Valerenga
Bodo Glimt 
01/07 00:00
FT 
 Moss
Alta 
30/06 22:00
FT 
1 Fram Larvik
Raufoss 
30/06 22:00
FT 
2 Baerum SK
Asker 
01/07 06:30
FT 
 Sportivo Trinidense
General Caballero 
30/06 23:30
FT 
 Fakel M Voronezh
FK Oryol 
30/06 22:55
FT 
 Saturn M Ramenskoye
Lyubertsy 
30/06 22:55
FT 
 Vityaz M Podolsk
Metallist Korolev 
30/06 17:30
FT 
 Balestier Khalsa FC
Tampines Rovers FC 
30/06 20:15
FT 
 DPMM FC
Singapore Warriors 
30/06 17:30
FT 
 Balestier Khalsa FC
Tampines Rovers FC 
30/06 20:00
FT 
 Cambodia Womens
Timor Leste Womens 
30/06 17:00
FT 
 Malaysia womens
Australia Womens U20 
01/07 01:00
FT 
 Umea FC
Arameisk-syrianska If 
01/07 00:00
FT 
 Sandvikens IF
Akropolis IF 
30/06 21:00
FT 
 Sollentuna United FF
Syrianska 
30/06 22:00
FT 
 Grebbestads If
Husqvarna FF 
30/06 22:00
FT 
 Eskilsminne IF
Angelholms FF 
30/06 20:00
FT 
 Torns IF
Skovde AIK 
30/06 20:00
FT 
 Tvaakers IF
Atvidabergs FF 
30/06 22:00
FT 
 Grebbestads If
Husqvarna FF 
30/06 22:00
FT 
 Oskarshamns AIK
IK Oddevold 
30/06 22:00
FT 
 Eskilsminne IF
Angelholms FF 
30/06 20:00
FT 
 Torns IF
Skovde AIK 
30/06 20:00
FT 
 Tvaakers IF
Atvidabergs FF 
01/07 00:00
FT 
 Degerfors IF
Ik Frej Taby 
01/07 00:00
FT 
1 Gefle IF
Varbergs BoIS FC 1
30/06 22:00
FT 
 GAIS
Norrby IF 
30/06 22:00
FT 
 Jonkopings Sodra IF
Halmstads 
30/06 22:00
FT 
 IFK Varnamo
IK Brage 
30/06 22:00
FT 
 Hisingsbacka
Trollhattan 
30/06 22:00
FT 
 Ifk Stocksund
Ifk Mora 
30/06 21:00
FT 
 BKV Norrtalje
Stromsbergs IF 
30/06 20:00
FT 
 Varmdo IF
Huddinge If 
30/06 21:00
FT 
 Varbergs Gif
Hittarps Ik 
30/06 20:00
FT 
1 Bk Olympic
Assyriska Bk 
30/06 20:00
FT 
 Ifk Malmo
Ullared 
30/06 20:00
FT 
 Kvarnby IK
Rosengard 
30/06 20:00
FT 
 Ksf Prespa Birlik
IS Halmia 
30/06 21:00
FT 
 Hammarby Womens
Rosengard Womens 
30/06 21:00
FT 
 Kopparbergs/goeteborg Womens
Vaxjo Ff Womens 1
30/06 21:00
FT 
 Kopparbergs/goeteborg Womens
Vaxjo Ff Womens 
30/06 21:00
FT 
 Hammarby Womens
Rosengard Womens 
30/06 21:00
FT 
 Samut Songkhram FC
Lampang 
30/06 20:00
FT 
 Udon Thani
Ptt Rayong 1
30/06 19:00
FT 
 Army United
Thailand Honda Fc 
30/06 21:00
FT 
 Sukhothai
Nakhon Ratchasima 
30/06 20:00
FT 
 Air Force Central
Pattaya United 1
30/06 20:00
FT 
 Buriram United
Bangkok United FC 
30/06 18:45
FT 
 Ubon Umt United
Port 
01/07 10:05
FT 
 Seattle Reign Womens
Portland Thorns Fc Womens 
01/07 10:00
FT 
 Utah Royals Womens
Sky Blue Fc Womens 
01/07 10:00
FT 
 Seattle Reign Womens
Portland Thorns Fc Womens 
01/07 10:00
FT 
 Utah Royals Womens
Sky Blue Fc Womens 
01/07 04:00
FT 
 Orlando Pride Womens
North Carolina Womens 
01/07 10:30
FT 
 Reno 1868
Portland Timbers 2 
01/07 10:00
FT 
 Colorado Springs Switchbacks
San Antonio 
01/07 08:30
FT 
 Tulsa Roughnecks
Las Vegas Lights 
01/07 07:30
FT 
 Cincinnati
Ottawa Fury 
01/07 07:30
FT 
 Louisville City
New York Red Bulls B 
01/07 07:00
FT 
1 Indy Eleven
Harrisburg Islanders 
01/07 07:00
FT 
 Richmond Kickers
North Carolina 
01/07 05:00
FT 
 Bethlehem Steel
Charlotte Independence 
01/07 10:00
FT 
 Fresno
Sacramento Republic 
01/07 08:30
FT 
 Stlouis Lions
Rio Grande Valley Toros 
01/07 08:30
FT 
 Nashville Sc
Atlanta United 2 
30/06 17:30
FT 
 Binh Phuoc
Bình Định 
30/06 16:30
FT 
 Cong An Nhan Dan
Đồng Tháp 
30/06 16:00
FT 
 Dak Lak
Viettel 
30/06 16:00
FT 
 Lam Dong
Phu Dong 
30/06 16:00
FT 
 Ba Ria Vung Tau
Vinh Long 
30/06 16:00
FT 
 Fishsan Khanh Hoa
Pho Hien 
01/07 09:35
FT 
 Ad San Carlos
Cartagines Deportiva SA 
01/07 09:00
FT 
 Alajuelense
Rosario Central 
01/07 01:00
FT 
 Trencin
Synot Slovacko 
01/07 01:00
FT 
 Standard Liege
Nancy 
01/07 01:00
FT 
 DAC Dunajska Streda
Ferencvarosi TC 
01/07 00:30
FT 
 Qarabag
Syria 
01/07 00:00
FT 
 Cercle Brugge
Sporting Charleroi 
01/07 00:00
FT 
 Hnk Gorica
Yenisey Krasnoyarsk 
01/07 00:00
FT 
 NK Maribor
Cracovia Krakow 
01/07 00:00
FT 
 Luzern
Vaduz 
01/07 00:00
FT 
 Universitatea Craiova
Ufa 
01/07 00:00
FT 
 LKS Lodz
GKS Tychy 
30/06 23:10
FT 
 Lugano
Chiasso 
30/06 23:05
FT 
 Fk Graffin Vlasim
Baumit Jablonec 
30/06 23:00
FT 
 SV Ried
Zapresic 
30/06 23:00
FT 
 Hradec Kralove
Marila Pribram 
30/06 23:00
FT 
 Beitar Jerusalem
Budapest Honved 
30/06 23:00
FT 
 Olympiakos Piraeus
WSG Wattens 
30/06 23:00
FT 
 Munchen 1860
Basel 
30/06 22:00
FT 
 Forfar Athletic
Ayr Utd 
30/06 22:00
FT 
 Nitra
Brno 
30/06 22:00
FT 
 Zurich
St. Gallen 
30/06 22:00
FT 
 Montrose
Peterhead 
30/06 22:00
FT 
 FK Rad Beograd
Rudar Pljevlja 
30/06 21:10
FT 
 Dukla Banska Bystrica
Bahrain 
30/06 21:00
FT 
 East Fife
Dunfermline 
30/06 21:00
FT 
 Vfb Ginsheim
SV Wehen Wiesbaden 
30/06 21:00
FT 
 Celtic
Bohemians 1905 
30/06 21:00
FT 
 Coleraine
Glenavon Lurgan 
30/06 21:00
FT 
 Dynamo Dresden
Bsg Wismut Gera 
30/06 21:00
FT 
 Cobh Ramblers
Aberdeen 
30/06 21:00
FT 
 Eintr. Braunschweig
Hamburger Sv Ii 
30/06 21:00
FT 
 Lokomotive Leipzig
Teplice 
30/06 20:00
FT 
 Aalborg BK
Randers 
30/06 20:00
FT 
 Crusaders FC
Motherwell 
30/06 20:00
FT 
 Viborg
Hobro I.K. 
30/06 20:00
FT 
1 Djurgardens
Aarhus AGF 
30/06 20:00
FT 
 Wolfsburg Am
Sportfreunde Lotte 
30/06 20:00
FT 
 CSKA Sofia
Shakhtar Donetsk 
30/06 20:00
FT 
 Stuttgarter Kickers
Ingolstadt 04 
30/06 20:00
FT 
 TSG Neustrelitz
Berliner Ak 07 
30/06 20:00
FT 
 Sc Verl
Havelse 
30/06 20:00
FT 
 Wattenscheid
Sportfreunde Siegen 
30/06 19:30
FT 
 1. Magdeburg
Brandenburger Sc Sud 05 
30/06 19:30
FT 
 Eastleigh
Reading 
30/06 19:30
FT 
 Clyde
Alloa Athletic 
30/06 19:30
FT 
 Bonner sc
Uerdingen 
30/06 19:00
FT 
 Lechia Gdansk
Chojniczanka Chojnice 
30/06 19:00
FT 
 Odense BK
Kalmar FF 
30/06 19:00
FT 
 VfL Osnabruck
Dortmund(am) 
30/06 19:00
FT 
 Hannover 96 Am
Fortuna Dusseldorf Ii 
30/06 19:00
FT 
 Slask Wroclaw
Piast Gliwice 
30/06 18:00
FT 
 Hacken
Dalkurd Ff 
30/06 17:30
FT 
 Midtjylland
Fredericia 
30/06 17:15
FT 
 Wisla Krakow
Mfk Karvina 
30/06 17:00
FT 
 Banik Ostrava
FK Senica 
30/06 17:00
FT 
 Mlada Boleslav
Fk Banik Sokolov 
30/06 17:00
FT 
 Pardubice
MFK Ruzomberok 
30/06 17:00
FT 
 Lech Poznan
Hapoel Beer Sheva 
30/06 17:00
FT 
 Jagiellonia Bialystok
Viitorul Constanta 
30/06 16:30
FT 
 Spartak Trnava
SK Sigma Olomouc 
30/06 16:30
FT 
 Szombathelyi Haladas
Lafnitz 
30/06 16:30
FT 
 Miedz Legnica
Warta Poznan 
30/06 16:00
FT 
 Liefering
Tsv St Johann