livescore - live soccer scores

Soccer Results: 17 Jun 2018 Soccer Scores & Results

18/06 02:00
FT 
 Brazil
Switzerland 
17/06 23:00
FT 
 Germany
Mexico 
17/06 20:00
FT 
 Costa Rica
Serbia 
18/06 00:30
FT 
 Primeiro De Agosto
Estrela Clube 1 De Maio 
17/06 22:30
FT 
 Desportivo Huila
Sagrada Esperanca 
17/06 22:30
FT 
 Domant
Casa Militar 
17/06 22:00
FT 
 Recreativo Caala
Interclube Luanda 
17/06 22:00
FT 
 Desportivo Jgm
Academica Lobito 
17/06 13:00
FT 
 Mount Gravatt
University of Queensland 
17/06 13:10
FT 
 Blacktown City Demons
APIA Leichhardt Tigers 
17/06 16:30
FT 
 Brisbane Roar Am
Sunshine Coast 
17/06 15:10
FT 
 Brisbane Olympic United FC
Moreton Bay United 
17/06 13:00
FT 
 Melbourne Victory Fc Am
Moreland City 
17/06 14:00
FT 
 Heidelberg United
Dandenong Thunder 
17/06 12:15
FT 
 Hobart Zebras
Devonport City Striker 
17/06 15:00
FT 
 Inglewood United
Bayswater City 1
17/06 13:00
FT 
 Inglewood United U20
Bayswater City U20 
18/06 00:00
FT 
 Sga Sirnitz
St Michael Lav 
18/06 00:00
FT 
 Asko Furnitz
Nussdorfer Ac 
18/06 00:00
FT 
 Eisenkappel
Ruckersdorf 
18/06 00:00
FT 
 Sc Globasnitz
St Margarethen 
18/06 00:00
FT 
 Sv Ludmannsdorf
Asko Wolfnitz 
18/06 00:00
FT 
 Sv Ruden
Sv Eberstein 
18/06 01:45
FT 
 Neman Grodno
BATE Borisov 
17/06 23:45
FT 
 Torpedo Zhodino
Dnepr Mogilev 
17/06 21:45
FT 
 Shakhter Soligorsk
Luch Minsk 1
17/06 23:00
FT 
 Naftan Novopolock
Slavia Mozyr 
17/06 23:00
FT 
 Lida
Zabudova 2007 1
17/06 23:00
FT 
 Fc Baranovichi
Fk Orsha 
17/06 22:00
FT 
 Zhitkovichi‎
Lokomotiv Gomel 
17/06 19:00
FT 
 Zorka-BDU Minsk
Kommunalnik Slonim 1
17/06 19:00
FT 
 Belshina Babruisk
Khimik Svetlogorsk 
18/06 02:00
FT 
 Gremio Youth
Soledade U20 
18/06 09:00
FT 
 Ukraine United
Serbian White Eagles 
18/06 08:00
FT 
 Sc Scarborough Ontario
Brantford Galaxy Sc 
18/06 03:30
FT 
 Provincialtalagante
Ac Colina 
18/06 07:00
FT 
 Audax Italiano
Coquimbo Unido 
18/06 05:00
FT 
 San Luis Quillota
Csyd Barnechea 
18/06 04:15
FT 
 Univ. Catolica
Cobreloa 
18/06 03:30
FT 
 Colchagua Cd
O Higgins 
18/06 03:00
FT 
1 Cd Magallanes
Union La Calera 
18/06 00:00
FT 
 Huachipato
Rangers Talca 
18/06 00:00
FT 
 Deportes Iquique
San Marcos De Arica 
17/06 19:30
FT 
 Suzhou Dongwu
Shenzhen Renren 
17/06 20:30
FT 
 Benfica De Macau
Cd Monte Carlo 
17/06 23:30
FT 
 Bohumin
Jesenik 
17/06 23:30
FT 
 Sk Sulko Zabreh
Dolany 
17/06 23:00
FT 
 Strani
Hfk Trebic 
17/06 23:00
FT 
 Havlickuv Brod
Stara Rise 
17/06 21:00
FT 
 Fortuna Hjorring Womens
Brondby Womens 
18/06 07:00
FT 
 Emelec
Univ. Catolica 
18/06 04:30
FT 
 CD El Nacional
Barcelona Sporting Club 
17/06 23:30
FT 
 Jk Tulevik Viljandi Ii
Jogeva Wolves 
17/06 20:00
FT 
 Torva Jk
Kohtla Jarve Jk Jarve 
17/06 17:00
FT 
 Maardu Fc Starbunker
Viljandi Jk Tulevik 
17/06 17:00
FT 
 Paide Linnameeskond B
Tabasalu Palliklubi 
17/06 17:00
FT 
 Pohja Tallinna Jk Volta
Tartu JK Tammeka 
17/06 23:30
FT 
 Tulevik Ii
Jogeva Wolves 
17/06 21:00
FT 
 Kompanii Marjamaa
Tallinna Wolves 
17/06 20:00
FT 
 Kuressaare
Lootos Fcr 
17/06 20:00
FT 
 Molycorp Silmet
Tallinn 
17/06 17:00
FT 
 Koeru Sk
Viimsi Lovid 
17/06 17:00
FT 
 Kadrina Sk Moe
Fcp Parnu 
17/06 17:00
FT 
 Vaimastvere Sk Illi
Raudteetoolised 
17/06 17:00
FT 
 Imavere Forss
Rasmus Varki 
17/06 17:00
FT 
 JK Loo
Parnu Linnameeskond 
17/06 17:00
FT 
 Tallinna Olympic
Flora Tallinn 
17/06 17:00
FT 
 Paide Linnameeskond B
Jk Tabasalu 
17/06 17:00
FT 
 Viimsi Mrjk B
Jk Poseidon B 
17/06 17:00
FT 
 Paide Linnameeskond B
Tabasalu Charma 
17/06 20:05
FT 
 Adama City
Arba Minch 
17/06 22:00
FT 
 HB Torshavn
B36 Torshavn 
17/06 22:00
FT 
 skala if
Ab Argir 1
17/06 21:30
FT 
 Tb Tuoroyri
Ki Klaksvik 
17/06 22:00
FT 
 EB Streymur
07 Vestur Sorvagur 
17/06 23:30
FT 
 Mp Mikkeli
JIPPO 
17/06 23:30
FT 
1 Honka Akatemia
Musa 
17/06 23:30
FT 
 Honka Akatemia
Musa 
17/06 23:30
FT 
 Jakobstads Bollklubb
Js Hercules 
17/06 23:30
FT 
 Oulun Ls
Sc Kufu-98 
17/06 23:30
FT 
 Pk-37
Sjk Akatemia 
17/06 21:00
FT 
 Rilves Womens
Hjk Helsinki Womens 
18/06 00:30
FT 
 Saburtalo Tbilisi
Dinamo Tbilisi 
17/06 22:00
FT 
 Sioni Bolnisi
Lokomotiv Tbilisi 
17/06 21:30
FT 
 Spartaki Tskhinvali
Gagra 
17/06 21:30
FT 
 Samgurali Tskh
Merani Martvili 
17/06 21:45
FT 
 Al Hussein Irbid
Baghdad 
17/06 23:00
FT 
 Al Talaba
Naft Alwasat 
17/06 21:45
FT 
 Al Diwaniya
Alsinaat Alkahrabaiya 
17/06 21:45
FT 
 Al Semawah
Al Shorta 
17/06 21:45
FT 
 Naft Al Junoob
Al Zawraa 
17/06 14:00
FT 
 Azul Claro Numazu
Thespa Kusatsu Gunma 
17/06 13:00
FT 
 Fukushima United FC
SC Sagamihara 
17/06 17:00
FT 
 Okayama
Yokohama 
17/06 17:00
FT 
 Gifu
Machida Zelvia 
17/06 15:00
FT 
 Maruyasu Industries
Sony Sendai 
17/06 13:00
FT 
 Urawa Reds (w)
Albirex Niigata (w) 
17/06 23:00
FT 
 FK Aktobe Lento
Ordabasy 
17/06 21:00
FT 
1 FK Atyrau
Tobol Kostanai 
17/06 21:00
FT 
 Akzhayik
Kairat Almaty 
17/06 21:00
FT 
1 Kaisar Kyzylorda
Zhetysu Taldykorgan 
17/06 19:00
FT 
 Astana
Irtysh Pavlodar 
17/06 20:20
FT 
 Nzoia United
Gor Mahia 
17/06 20:00
FT 
 Ulinzi Stars Nakuru
Bandari 
17/06 20:00
FT 
 Tusker
Wazito 
18/06 00:00
FT 
 Kauguri
Tukums-2000 
17/06 21:00
FT 
 Rezekne / Bjss
Rigas Tehniska Universitate 
17/06 18:00
FT 
 Pakruojis
Stumbras 2 
17/06 17:00
FT 
 Kupiskis
Baltija Panevezys 
17/06 19:00
FT 
 Zalgiris Vilnius 2
Trakai Ii 
17/06 20:30
FT 
 Adelaide Blue Eagles
Dwangwa United 
18/06 00:00
FT 
 Notodden FK
Kongsvinger 
18/06 00:00
FT 
 Asane Fotball
Ullensaker/Kisa IL 
18/06 00:00
FT 
1 Sandnes Ulf
Aalesund 
18/06 00:00
FT 
 Floro
Jerv 
18/06 00:00
FT 
 Strommen
Tromsdalen UIL 
18/06 00:00
FT 
 Levanger
Mjondalen 
17/06 21:00
FT 
 Ham-Kam
Sogndal 
18/06 00:00
FT 
 Fredrikstad
Nybergsund IL Trysil 
18/06 00:00
FT 
 Honefoss
Raufoss 
17/06 22:00
FT 
 Odd Grenland B
Fram Larvik 
17/06 22:00
FT 
 Moss
Stabaek B 
17/06 21:00
FT 
 Alta
Baerum SK 
17/06 21:00
FT 
1 Mjolner
Elverum 
17/06 22:00
FT 
 Nardo
Egersunds IK 
17/06 21:00
FT 
 Arendal
Bryne 
17/06 20:00
FT 
 Skeid Oslo
IL Hodd 
17/06 19:30
FT 
 Floy Flekkeroy Il
Brattvag 
17/06 22:00
FT 
 Nardo
Egersunds IK 
17/06 21:00
FT 
 Arendal
Bryne 
17/06 20:00
FT 
 Skeid Oslo
IL Hodd 
17/06 19:30
FT 
 Floy Flekkeroy Il
Brattvag 
17/06 22:00
FT 
 Kristiansund Bk U19
Mjondalen U19 
17/06 21:25
FT 
 Ullensaker U19
Bodo Glimt U19 
17/06 21:00
FT 
 Viking U19
Stromsgodset U19 
17/06 21:30
FT 
 Club Fernando De La Mora
Sportivo San Lorenzo 
18/06 03:00
FT 
 Deportivo Liberacion
Ca River Plate Asuncion 
18/06 02:45
FT 
 Ri 3 Corrales
Guairena 
17/06 21:30
FT 
 Club Fernando De La Mora
Sportivo San Lorenzo 
18/06 04:35
FT 
1 Alfredo Salinas
Univ. Cesar Vallejo 2
18/06 04:30
FT 
 Carlos Manucci
Santa Rosa Pucallpa 
18/06 04:00
FT 
 Club Deportivo Sport Loreto
Atletico Grau 
17/06 18:00
FT 
 Porto Sad U17
Vitoria Sc Guimaraes U17 
17/06 18:00
FT 
 Sporting Lisbon U17
Belenenses U17 
17/06 18:00
FT 
 Benfica U17
Spg C Braga U17 
17/06 17:30
FT 
 Home United FC
Geylang United FC 
17/06 17:30
FT 
 Tampines Rovers FC
Singapore Warriors 
17/06 17:30
FT 
 Balestier Khalsa FC
Hougang United FC 
17/06 17:30
FT 
 Balestier Khalsa FC
Hougang United FC 
17/06 17:30
FT 
 Home United FC
Geylang United FC 
17/06 17:30
FT 
 Tampines Rovers FC
Singapore Warriors 
17/06 23:30
FT 
 Mfk Nova Bana
Tatran Krasno Nad Kysucou 
17/06 23:30
FT 
 Mfk Detva
Mfk Zarnovica 
17/06 23:30
FT 
 Ofk Teplicka Nad Vahom
Dukla Banska Bystrica 
17/06 23:00
FT 
 1fk Svidnik
Velke Revistia 
17/06 23:00
FT 
 Spartak Banovce Nad Bebravou
Topolcany 
17/06 23:00
FT 
 Druzstevnik Plavnica
Sk Milenium 
17/06 21:00
FT 
 Ik Uppsala Womens
Kif Orebro Duff Womens 
17/06 20:00
FT 
 Aik Solna Womens
Assi If Womens 
17/06 20:00
FT 
 Lidkopings Fk Womens
Mallbackens If Womens 
17/06 19:00
FT 
 Ljusdal Womens
Kungsbacka Dff Womens 
17/06 21:00
FT 
 Skelleftea Ff
Assyriska FF 
17/06 21:00
FT 
 Sandvikens IF
Carlstad United BK 
17/06 21:00
FT 
 Akropolis IF
Rynninge IK 
17/06 23:00
FT 
 Kristianstads FF
Karlskrona 1
17/06 23:00
FT 
 Ljungskile SK
Grebbestads If 
17/06 23:00
FT 
 Kristianstads FF
Karlskrona 
17/06 23:00
FT 
 Ljungskile SK
Grebbestads If 
17/06 23:30
FT 
 Halmstads
afc eskilstuna 
17/06 21:00
FT 
 Jonkopings Sodra IF
Falkenbergs FF 
17/06 20:00
FT 
 Sollentuna Fk U19
Djursholm U19 
17/06 20:00
FT 
 Elfsborg U19
Angelholms Ff U19 
17/06 23:00
FT 
 Eskilstuna United Df Womens
Kopparbergs/goeteborg Womens 
17/06 21:00
FT 
 If Limhamn Bunkeflo Womens
Ifk Kalmar Womens 
17/06 23:00
FT 
 Eskilstuna United Df Womens
Kopparbergs/goeteborg Womens 
17/06 21:00
FT 
 Vittsjo Gik Womens
Hammarby Womens 
17/06 21:00
FT 
 If Limhamn Bunkeflo Womens
Ifk Kalmar Womens 
17/06 20:00
FT 
 Samut Songkhram FC
Krabi Fc 
17/06 20:00
FT 
 Sisaket
Lampang 
17/06 19:00
FT 
 Udon Thani
Ang Thong Fc 
17/06 19:00
FT 
 Nong Bua Lamphu
Chiangmai Fc 
17/06 20:00
FT 
 Muang Thong United
Air Force Central 
17/06 20:00
FT 
1 Bangkok Glass
Navy 
17/06 19:00
FT 
 Ubon Umt United
Nakhon Ratchasima 
17/06 19:00
FT 
 Pattaya United
Prachuap Khiri Khan 
18/06 09:05
FT 
 Fresno
Swope Park Rangers 
18/06 05:00
FT 
 Portland Timbers 2
Colorado Springs Switchbacks 
17/06 21:00
FT 
 Zaamin
Nurafshon 
18/06 03:40
FT 
 Cd Hermanos Colmenares
Diamantes De Guayana 
18/06 03:30
FT 
 Yaracuy
Llaneros de Guanare 1
17/06 20:00
FT 
 Sài Gòn FC
Hà Nội FC 
17/06 19:00
FT 
 Nam Dinh
Than Quảng Ninh 
17/06 18:00
FT 
 Đà Nẵng
Hoàng Anh Gia Lai 
17/06 18:00
FT 
 Bình Dương
Sông Lam Nghệ An 
17/06 18:00
FT 
 Hải Phòng
Tp Ho Chi Minh 
17/06 18:00
FT 
 Khanh Hoa
Quảng Nam 
18/06 00:15
FT 
 Legia Warszawa
Mazur Karczew 
17/06 23:30
FT 
 Simer Sampion Celje
Vardar Skopje 
17/06 22:00
FT 
 Ca Metropolitano
Almte Barosso 
17/06 21:30
FT 
 Newi Cefn Druids
Connahs Quay Nomads 
17/06 21:00
FT 
 Barra
Camboriu Sc 1
17/06 20:00
FT 
 Sc Eltersdorf
Greuther Furth 2 
17/06 18:00
FT 
 Portugal U18
Czech U18 
17/06 18:00
FT 
 Japan U18
Norway U18 
17/06 21:00
FT 
1 Green Eagles
Nkana 1
17/06 21:00
FT 
 Red Arrows
Zanaco 
17/06 19:00
FT 
 Green Buffaloes
Power Dynamos 
17/06 21:00
FT 
 Triangle Fc
Chicken Inn 
17/06 21:00
FT 
 Bulawayo Chiefs
Zpc Kariba 
17/06 20:45
FT 
 Harare City
Yadah 
17/06 21:00
FT 
 Chapungu United
Caps United Fc 
17/06 21:00
FT 
 Black Rhinos Fc
Ngezi Platinum Stars