livescore - live soccer scores

Soccer Results: 01 May 2018 Soccer Scores & Results

02/05 02:45
FT 
 Real Madrid
Bayern Munich 
02/05 08:30
FT 
 Nacional Montevideo
Santos 
02/05 06:15
FT 
 Gremio
Cerro Porteno 
02/05 06:15
FT 
 Real Garcilaso
Estudiantes 
01/05 21:00
FT 
 Ahal
Esteghlal Dushanbe 
01/05 23:00
FT 
 Usm Bel Abbes
Js Kabylie 1
01/05 21:00
FT 
 Ararat Yerevan
Gandzasar Kapan 
01/05 17:30
FT 
 Goulburn Valley Suns
Bentleigh Greens 
01/05 17:30
FT 
 Brisbane City SC
Western Pride 
01/05 17:30
FT 
 Taringa Rovers
Grange Thistle 
01/05 20:00
FT 
 Forrestfield United U20
Subiaco Afc U20 
01/05 20:00
FT 
 Floreat Athena U20
Cockburn City U20 
01/05 20:00
FT 
 Ecu Joondalup U20
Balcatta U20 
01/05 20:00
FT 
 Forrestfield United U20
Subiaco Afc U20 
01/05 20:00
FT 
 Joondalup United U20
Stirling Lions U20 
01/05 20:00
FT 
 Inglewood United U20
Perth Sc U20 
01/05 19:30
FT 
 Armadale U20
Perth Glory U20 
01/05 17:00
FT 
 Sv Thal
Grazer AK 
02/05 00:30
FT 
 Ask Ebreichsdorf
Rapid Vienna Youth 
02/05 00:30
FT 
 Sc Neusiedl 1919
SC Mannsdorf 
02/05 00:30
FT 
 Wiener Sportklub
Karabakh Vienna 
01/05 20:00
FT 
 Trenkwalder Admira Youth
SV Horn 
01/05 20:00
FT 
 Austria Wien Youth
Fcm Traiskirchen 
01/05 20:00
FT 
 Sv Schwechat
SC/ESV Parndorf 
02/05 00:30
FT 
 Austria Lustenau A
Schwarzach 
01/05 22:00
FT 
 Dsg Sele Zell
Ruckersdorf 
01/05 20:30
FT 
 Oberhofen
Oberperfuss 
01/05 17:00
FT 
 Asv Spratzern
Haitzendorf 
01/05 17:00
FT 
1 Spg Innsbruck West
Sc Mils 05 
01/05 16:30
FT 
 Asko Gmund
Sv Lendorf 1
01/05 16:30
FT 
 Volders
Reutte 
01/05 16:15
FT 
 Sk Maria Saal
Vst Volkermarkt 1
01/05 22:00
FT 
 Anderlecht Womens
Genk Womens 
01/05 21:00
FT 
 Kaa Gent Ladies
Standard Liege Womens 
02/05 08:45
FT 
 ABC
Santa Cruz Rn 
02/05 06:30
FT 
 CRB (AL)
Campinense Pb 
02/05 03:30
FT 
1 Brasil De Pelotas Rs
Figueirense (SC) 
02/05 03:30
FT 
 Londrina (PR)
Fortaleza 
02/05 03:00
FT 
1 Criciuma
CSA Alagoas AL 
02/05 03:00
FT 
 Boa Esporte Clube
Juventude Rs 
01/05 19:35
AET 
 Tianjin Quanjian
Jiangsu Sainty 
90min [2-2], Penalty [7-8], Jiangsu Sainty win
02/05 04:00
FT 
 Fortaleza
Tigres UANL 
01/05 23:00
FT 
 Jaromer
Chlumec Nc 
01/05 23:00
FT 
 Tatran Kadan
Jilove 
01/05 23:00
FT 
 Polanka
Senov 1
01/05 23:00
FT 
 Rokycany
Tj Banik Stribro 
01/05 22:30
FT 
1 Boskovice
Sk Vojkovice 
01/05 22:30
FT 
 Moravsky Krumlov
Ivancice 
01/05 22:30
FT 
 Bystrc Kninicky
Bucovice 
01/05 22:30
FT 
 Bosonohy
Rousinov 
01/05 22:30
FT 
 Sparta Brno
Tj Tatran Bohunice 
01/05 22:30
FT 
 Sk Olympia Rajecko
Mutenice 
01/05 22:30
FT 
 Svratka Brno
Veseli 
01/05 22:30
FT 
 Bystrice Ph
Sfk Holesov 
01/05 22:00
FT 
 Strani
Stara Rise 
01/05 17:00
FT 
 Banik Modlany
Sk Mondi Steti 
01/05 16:30
FT 
 Sk Skalice
Sk Semily 
01/05 16:15
FT 
 Kvasice
Sk Batov 
01/05 16:00
FT 
 Hfk Olomouc B
Prerov 
01/05 17:30
FT 
 Sparta Praha U19
Pribram U19 
01/05 23:59
AET 
 Smouha SC
Wadi Degla SC 
90 minutes[0-0], 120 minutes[0-0], Penalty Kicks[3-1]
02/05 09:00
FT 
 Sonsonate
CD Dragon 
02/05 05:30
FT 
 Cd Audaz
CD FAS 
02/05 02:45
FT 
 Bradford AFC
Walsall 
02/05 02:45
FT 
 Doncaster Rovers
AFC Wimbledon 
02/05 02:45
FT 
 Scunthorpe United
Plymouth Argyle 
02/05 02:45
FT 
 Chesterfield
Newport County 
01/05 20:00
FT 
 Morecambe Reserve
Hartlepool United Reserve 
01/05 21:00
FT 
 Trans Narva
Levadia Tallinn 1
01/05 18:00
FT 
 Tartu JK Tammeka
Kuressaare 1
01/05 21:00
FT 
 Flora Tallinn Iii
Tallinna Jk Legion 
01/05 21:00
FT 
 Flora Tallinn Iii
Tallinna Jk Legion 
02/05 00:00
FT 
 Maardu Fc Starbunker
Tartu Jk Welco 
01/05 21:00
FT 
 Keila Jk
Rakvere Jk Tarvas 
01/05 22:30
FT 
 Saburtalo Tbilisi
Samtredia 
01/05 19:30
FT 
 Sioni Bolnisi
Chikhura Sachkhere 
02/05 00:30
FT 
 Kolkheti Khobi
Torpedo Kutaisi 
02/05 00:00
FT 
 Dinamo Batumi
Merani Martvili 
01/05 23:30
FT 
1 Tus Holzkirchen
Sonthofen 
01/05 21:30
FT 
 Sandhausen Ii
Tsg Backnang 
01/05 21:00
FT 
 Karlsruher Youths
Villingen 
01/05 21:00
FT 
 Tsv Grolland
Lts Bremerhaven 
01/05 20:00
FT 
 Einheit Rudolstadt
Sg Union Sandersdorf 
01/05 20:00
FT 
 Carl Zeiss Jena Ii
International Leipzig 
01/05 20:00
FT 
 Sc Spelle Venhaus
Martini Wolfsburg 
01/05 16:45
AET 
 Teutonia 05
Tus Dassendorf 
90min [0-0], 120min [0-2], Tus Dassendorf win
01/05 21:00
FT 
1 Hansa Luneburg
BSV Rehden 1
01/05 21:00
FT 
 Altonaer
Germania Egestorf 
01/05 19:00
FT 
 Hannover 96 Am
Eutin 08 
01/05 22:00
FT 
 SC Wiedenbruck
Bonner sc 
01/05 20:00
FT 
 Sv Rodinghausen
Erndtebruck 
01/05 17:30
FT 
 Yuen Long
Sun Pegasus 
01/05 14:30
FT 
 Hong Kong Rangers FC
Eastern A.A Football Team 
02/05 01:00
FT 
 Magni
Fjolnir 
02/05 01:00
FT 
 Valur
Keflavik 
02/05 00:00
FT 
 Hamar Hveragerdi
Vikingur Olafsvik 
02/05 00:00
FT 
 Ir Reykjavik
Hafnarfjordur FH 
02/05 00:00
FT 
1 Leiknir Reykjavik
Breidablik 
02/05 00:00
FT 
 Stjarnan
Fylkir 1
02/05 00:00
AET 
 Volsungur Husavik
Fram Reykjavik 
90 minutes[1-1], 120 minutes[1-2]
01/05 23:59
FT 
 Umf Vidir
Grindavik 
01/05 22:00
FT 
 Umf Afturelding
KR Reykjavik 
01/05 22:00
FT 
 Haukar
Ka Akureyri 
01/05 22:00
FT 
 Thor Akureyri
HK Kopavog 1
01/05 21:00
FT 
 Reynir Sandgerdi
Vikingur Reykjavik 
01/05 20:30
FT 
 IBV Vestmannaeyjar
Einherji 
02/05 01:00
FT 
 Magni Grenivik
Fjolnir 
02/05 00:00
FT 
 Vidir Gardur
Grindavik 
01/05 22:00
AET 
 Kari Akranes
If Hottur Egilsstadir 
90 minutes[0-0], 120 minutes[5-2]
01/05 16:00
FT 
 PSIM Yogyakarta
Ps Mojokerto Putra 1
02/05 00:00
FT 
 Maccabi Ahi Nazareth
Hapoel Natzrat Illit 
02/05 00:00
FT 
 Beitar Tel Aviv Ramla
Hapoel Afula 
02/05 01:00
FT 
 As Tel Aviv University Womens
Maccabi Kishronot Hadera Womens 
02/05 00:00
FT 
 Perugia
Salernitana 
01/05 21:00
FT 
 Foggia
Spezia 
01/05 21:00
FT 
 Brescia
Frosinone 
01/05 21:00
FT 
 Cremonese
Novara 1
01/05 21:00
FT 
 Pescara
Cesena 
01/05 21:00
FT 
1 Virtus Entella
Ascoli 
01/05 21:00
FT 
 Carpi
Empoli 
01/05 21:00
FT 
 Pro Vercelli
Venezia 
01/05 21:00
FT 
 Parma
Ternana 
01/05 18:30
FT 
 Avellino
Cittadella 
01/05 21:30
FT 
 Al Tora
Al Salt 
01/05 21:30
FT 
 Al Asalah
Al Wehda 
02/05 01:30
FT 
 Vgtu Vilkai
Viltis Vilnius 
01/05 23:00
FT 
 Vova Vilniu
Tera Vilnius 
01/05 22:00
FT 
 Baltai
Saulininkas 
01/05 22:00
FT 
 Plikiu Sakuona
Bfa 
01/05 22:00
FT 
 Atmosfera Mazeikiai
Baltija Panevezys 
01/05 20:00
FT 
 Sspc Radviliskis
Utenis Utena 
01/05 18:00
FT 
 Adiada
Minija 
01/05 20:30
FT 
 Adelaide Blue Eagles
Masters Security 
01/05 20:15
FT 
 Sabah Fa
Johor Darul Takzim II 
01/05 21:00
FT 
 Felcra
Kuantan FA 
01/05 21:00
FT 
 Misc Mifa
Felda United FC 
01/05 21:00
FT 
 UiTM
Ukm 
01/05 16:15
FT 
 Sarawak
Pulau Pinang 
01/05 21:00
FT 
 Kedah
Negeri Sembilan Matrix 
01/05 21:00
FT 
 Terengganu
Pahang 
02/05 02:45
FT 
 Dordrecht 90
Cambuur Leeuwarden 
02/05 00:30
FT 
 MVV Maastricht
Almere City FC 
02/05 02:00
FT 
 Lier Womens
Nanset Womens 
01/05 21:30
FT 
 Sarpsborg 08 Kvinner Womens
Grei Womens 
01/05 21:00
FT 
 Raufoss Womens
Ovrevoll Hosle Womens 
01/05 21:00
FT 
 Snogg Fk Womens
Uraedd Fk Womens 
01/05 21:00
FT 
 Fana Womens
Aasane Womens 
01/05 20:00
FT 
 Frigg Womens
Byasen Toppfotball Womens 
01/05 21:00
FT 
 Tromsdalen Womens
Tromsdalen Womens 
01/05 21:00
FT 
 Mjolner Womens
Floya Womens 
01/05 21:00
FT 
 Fyllingsdalen Womens
Kaupanger Womens 
01/05 21:00
FT 
 Fana Womens
Asane Fotball Womens 
01/05 21:00
FT 
 Bossmo Ytteren Womens
Innstranden Womens 
01/05 21:00
FT 
 Hallingdal Womens
Honefoss Womens 
01/05 21:00
FT 
 Sortland Il Womens
Medkila Womens 
01/05 20:00
FT 
 Frigg Fk Womens
Byasen Toppfotball Womens 
01/05 19:00
FT 
 Polarstjernen Womens
Bossekop Womens 
02/05 00:00
FT 
 Grorud IL
Valerenga 
02/05 00:00
FT 
 Orkla
Ranheim IL 
02/05 00:00
FT 
 Kongsvinger
Raufoss 
01/05 20:00
FT 
 Stabaek Womens
Avaldsnes Womens 
01/05 23:30
FT 
1 LKS Lodz
Stal Stalowa Wola 
01/05 23:00
FT 
 Gornik Konin
Kp Calisia Kalisz 
01/05 23:00
FT 
2 Wda Swiecie
Jarota Jarocin 
01/05 22:00
FT 
 Gwardia Koszalin
Wisla Pulawy 
01/05 22:00
FT 
 Mks Kluczbork
Warta Poznan 1
01/05 22:00
FT 
 Gornik Walbrzych
Rekord Bielsko Biala 
01/05 22:00
FT 
 Kp Starogard Gdanski
Sokol Kleczew 
01/05 22:00
FT 
 Gornik Ii Zabrze
Miedz Legnica Ii 
01/05 22:00
FT 
 Gwarek Tarnowskie Gory
Skra Czestochowa 
01/05 22:00
FT 
 Piast Zmigrod
GKP Gorzow Wielkopolski 
01/05 22:00
FT 
 Gks Pniowek Pawlowice Slaskie
BKS Stal BB 
01/05 22:00
FT 
 Ruch Zdzieszowice
Gawin Sleza Wroclaw 
01/05 21:00
FT 
 Ursus Warszawa
Widzew lodz 
01/05 21:00
FT 
 Elana Torun
Gks Przodkowo 
01/05 19:00
FT 
 Zaglebie Lubin B
Unia Turza Slaska 
01/05 18:00
FT 
1 Centra Ostrow Wielkopolski
Ks Polonia Sroda Wlkp 
01/05 17:00
FT 
1 Pogon Szczecin Ii
Kotwica Kolobrzeg 
01/05 17:00
FT 
 Unia Solec Kujawski
Swit Skolwin 
02/05 00:30
FT 
 Scm Argesul Pitesti
CS Mioveni 1
02/05 02:45
FT 
1 Dunfermline
Dundee United 
02/05 02:45
FT 
 Stenhousemuir
Queens Park 1
01/05 21:00
FT 
 Aberdeen U20
Hamilton U20 
01/05 23:25
FT 
 Slovan Bratislava
MFK Ruzomberok 
01/05 22:30
FT 
 Skm Liptovsky Hradok
Ofk Teplicka Nad Vahom 
01/05 22:30
FT 
 Ftc Filakovo
Mfk Detva 
01/05 22:30
FT 
 SKM Puchov
Sk 1923 Gabcikovo 
01/05 22:30
FT 
 Belusa
Topolcany 
01/05 22:00
FT 
 Giraltovce
Slovan Sabinov 
01/05 22:00
FT 
 Sk Milenium
Mfk Roznava 1
01/05 22:00
FT 
 Novohrad Lucenec
Liptovska Stiavnica 
01/05 22:00
FT 
 Vysne Opatske
Lipany 1
01/05 22:00
FT 
 Fo Sk Lozorno
Rohoznik 
01/05 16:00
FT 
 Tj Gabcikovo U19
Povazska Bystrica U19 
01/05 16:00
FT 
1 Sk Zolík Malacky U19
Lokomotiva Trnava U19 
02/05 01:00
FT 
1 Ud Somozas
Ourense 1
01/05 23:59
FT 
1 Cultural Areas
Negreira 
01/05 23:59
FT 
 CD Barco
Noia 
01/05 23:30
FT 
 Sd Tarazona
Cd Binefar 
01/05 23:30
FT 
 CP Villarrobledo
Cd Pedroneras 
01/05 23:00
FT 
 Cd Becerril
Unionistas De Salamanca 
01/05 19:00
FT 
 Cd Mensajero
UD Las Zocas 
01/05 18:15
FT 
2 Real Burgos
Arandina 
01/05 18:00
FT 
 Cd Valdefierro
CD Robres 1
01/05 18:00
FT 
 Albacete B
Almansa 
01/05 17:30
FT 
 Ad Almudevar
CA Monzon 
01/05 22:00
FT 
 Karlskrona
Tvaakers IF 
01/05 23:00
FT 
 IK Oddevold
Skovde AIK 
01/05 22:00
FT 
 Karlskrona
Tvaakers IF 
01/05 21:00
FT 
 Norrby IF
Jonkopings Sodra IF 
01/05 21:00
FT 
 Halmstads
Falkenbergs FF 
01/05 21:00
FT 
 Fbk Karlstad
Stenungsunds If 
01/05 22:00
FT 
 Bk Nora
Varmbols Fc 
01/05 20:00
FT 
 Varmdo IF
Eskilstuna City FK 
02/05 00:00
FT 
 Elfsborg U21
Kalmar FF U21 
01/05 21:00
FT 
 Hacken U21
Helsingborg U21 
01/05 20:00
FT 
 Trelleborgs Ff U21
Goteborg U21 
01/05 19:00
FT 
1 IFK Norrkoping U21
Orebro U21 
01/05 23:30
FT 
 Vasteras Sk Fk U21
Gefle IF U21 
01/05 23:00
FT 
 Osters U21
Utsiktens Bk U21 
01/05 20:00
FT 
 Landskrona Bois U21
Varbergs Bois U21 
01/05 21:30
FT 
 Proline
Vipers 
01/05 21:30
FT 
 Bright Stars
Defense Forces 
01/05 21:30
FT 
 Bul
Maroons 
01/05 21:30
FT 
 Uganda Police
Soana 
02/05 03:00
FT 
 America Natal Rn
Guarani Ce 
02/05 02:00
FT 
 Atletico Itapemirim Es
Americano Rj 
01/05 19:45
FT 
 Slovan Bratislava Womens
Partizan Bardejov Womens 
01/05 19:30
FT 
 Guangzhou Evergrande U17
Kashima Antlers U17 
01/05 19:30
AET 
 Valencia U17
Boca Juniors U17 
90min [2-2], Penalty [4-5], Boca Juniors U17 win
01/05 19:00
FT 
 Rayong
Savan United 
01/05 19:00
FT 
 Gor Mahia
Afc Leopards Sc 
01/05 17:00
FT 
 Lozovatka
Kolos Sofievka 
01/05 15:00
FT 
 Hebei Huaxia Happiness U17
Inter Milan U17 
01/05 15:00
FT 
1 Esperance Sportive De Tunis U17
Gremio Rs U17 
01/05 21:00
FT 
 Buildcon
Green Buffaloes 1
01/05 21:00
FT 
 National Assembly
Kabwe Warriors 
01/05 21:00
FT 
 Highlanders Fc
Mutare City 
01/05 21:00
FT 
 Zpc Kariba
Ngezi Platinum Stars 
01/05 21:00
FT 
 Caps United Fc
Chicken Inn 
01/05 21:00
FT 
 Platinum
Black Rhinos Fc