livescore - live soccer scores

Soccer Results: 31 Jan 2018 Soccer Scores & Results

01/02 04:00
FT 
 Manchester City
West Bromwich 
01/02 04:00
FT 
 Stoke City
Watford 
01/02 04:00
FT 
 Tottenham Hotspur
Manchester United 
01/02 03:45
FT 
 Chelsea
Bournemouth 
01/02 03:45
FT 
 Everton
Leicester City 
01/02 03:45
FT 
 Newcastle United
Burnley 
01/02 03:45
FT 
 Southampton
Brighton & Hove Albion 
01/02 04:30
FT 
 Leganes
Sevilla 
01/02 03:45
FT 
 AC Milan
Lazio 
01/02 04:05
FT 
 AS Monaco
Montpellier 
01/02 05:00
FT 
 Sporting Lisbon
Vitoria Guimaraes 
01/02 03:00
FT 
 Boavista
Maritimo 
01/02 03:00
FT 
 Chaves
Vitoria Setubal 
01/02 03:45
FT 
 Feyenoord Rotterdam
PSV Eindhoven 
01/02 01:30
FT 
 AZ Alkmaar
Zwolle 1
01/02 03:45
FT 
 Hibernian
Motherwell 
01/02 03:45
FT 
 Ross County
Aberdeen 
01/02 07:45
FT 
 Universidad de Concepcion
Vasco da Gama(RJ) 
01/02 07:45
FT 
2 Chapecoense SC
Nacional Montevideo 1
01/02 03:30
FT 
1 Sudan
Nigeria 1
01/02 00:30
AET 
 Morocco
Libya 
90 minutes[1-1],120 minutes[3-1]
31/01 23:59
FT 
1 KF Tirana
KS Perparimi Kukesi 
31/01 23:59
FT 
 Flamurtari
Partizani Tirana 
31/01 21:00
FT 
 KF Laci
Luftetari Gjirokaster 
31/01 21:00
FT 
 Teuta Durres
Skenderbeu Korca 
01/02 07:30
FT 
 Adelaide United Fc Youth
Brisbane Roar Am 1
01/02 03:45
FT 
 Standard Liege
Club Brugge 
01/02 08:00
FT 
 Real Potosi
Universitario de Sucre 1
01/02 06:30
FT 
 Avai (sc)
Concordia Ac 
01/02 06:30
FT 
 Brusque
Criciuma 
01/02 06:00
FT 
 Fortaleza
Tiradentes Ce 
01/02 07:45
FT 
 Goias
Gremio Anapolis 
01/02 06:30
FT 
 Rio Verde Go
Vila Nova (GO) 
01/02 06:30
FT 
1 Anapolina Go
Aparecidense Go 
01/02 05:30
FT 
 Atletico Clube Goianiense
Anapolis 
01/02 06:00
FT 
1 ABC RN
Globo 2
01/02 02:00
FT 
 Portuguesa Rj U20
Botafogo Rj U20 
01/02 02:00
FT 
 Resende Rj U20
Cabofriense U20 
01/02 02:00
FT 
 Macae U20
Fluminense Rj Youth 
31/01 20:00
FT 
 Bonsucesso U20
Nova Iguacu U20 
01/02 08:30
FT 
 Fluminense De Feira Ba
Santa Cruz (PE) 
01/02 08:00
FT 
 Real Desportivo/ro
Londrina (PR) 
01/02 07:45
FT 
 Madureira
Sao Paulo 
01/02 07:30
FT 
 Novoperario Ms
Salgueiros AC 
01/02 07:30
FT 
 Cordino
Nautico (PE) 
01/02 07:30
FT 
 Floresta CE
Botafogo PB 
01/02 07:30
FT 
 Independente Pa
Sampaio Correa (MA) 
01/02 07:30
FT 
 Interporto
Juventude Rs 
01/02 07:30
FT 
 Itabaiana Se
Joinville 
01/02 07:30
FT 
 Treze Campina Grande PB
Figueirense (SC) 
01/02 06:30
FT 
 Uberlandia Mg
Ituano Sp 
01/02 06:00
FT 
 Aimore Rs
Cuiaba (MT) 
01/02 06:00
FT 
 Atletico Tubarao
America Natal Rn 
01/02 05:30
FT 
 Caldense(MG)
Fluminense (RJ) 
01/02 05:30
FT 
 Boavista Sc Saquarema
Internacional (RS) 
01/02 02:00
FT 
 Nova Iguacu
Bragantino SP 
01/02 09:00
FT 
 Atletico Acreano
Santos Macapa 
01/02 08:15
FT 
 Manaus Am
Remo Belem (PA) 
01/02 07:55
FT 
 Corumbaense
Luverdense 
31/01 20:30
FT 
 Litex Lovech
Pfc Nesebar 
31/01 19:00
FT 
 Sozopol
Neftohimik 
01/02 08:15
FT 
 Paraguay Womens U20
Brazil Womens U20 
01/02 06:00
FT 
 Colombia Womens U20
Venezuela Womens U20 
01/02 10:00
FT 
2 Cartagines Deportiva SA
Santos De Guapiles 
01/02 10:00
FT 
 Municipal Liberia
AD Carmelita 
01/02 10:00
FT 
1 Perez Zeledon
Ad Grecia 
01/02 05:00
FT 
1 Limon
Herediano 1
01/02 04:30
FT 
 Universidad de Costa Rica
Deportivo Saprissa 
01/02 01:00
FT 
 AEK Larnaca
Doxa Katokopias 
31/01 23:00
FT 
 Ethnikos Achnas
Aris Limassol 
31/01 23:00
FT 
 Apollon Limassol FC
APOEL Nicosia 1
31/01 23:59
FT 
 Pafos
Anorthosis Famagusta FC 
01/02 02:00
FT 
 Enppi
El Zamalek 
31/01 23:00
FT 
 EL Masry
Tala Al Jaish 
01/02 03:45
FT 
 Exeter City
Forest Green Rovers 
01/02 01:30
FT 
 Flora Tallinn
Nomme JK Kalju 
31/01 22:25
FT 
1 Dedebit
Jimma City 
01/02 03:45
FT 
 Spain Futsal
France Futsal 
01/02 01:00
FT 
 Portugal Futsal
Romania Futsal 
31/01 21:30
FT 
 Lille U19
Le Havre U19 
31/01 18:00
AET 
1 Kaiserslautern U19
Werder Bremen U19 
90min [0-0], 120min [0-0], Penalty [14-13], Kaiserslautern U19 win
31/01 21:00
FT 
 Aiginiakos
Trikala 
31/01 21:00
FT 
 Anagenisi Karditsa
Kallithea 
31/01 21:00
FT 
 Apollon Kalamaria
Kissamikos 
31/01 21:00
FT 
 Doxa Dramas
Acharnaikos 
31/01 21:00
FT 
 Panegialios
Apollon Larissas 
31/01 21:00
FT 
 Panserraikos
Ergotelis 
31/01 23:00
FT 
 Veria
Aris Salonica 
31/01 21:00
FT 
 Athletic Union Of Spartis
Panahaiki-2005 
01/02 10:00
FT 
 CD Marquense
Club Comunicaciones 
01/02 09:00
FT 
 CD Motagua
Honduras Progreso 
31/01 18:30
FT 
 Dempo SC
Goa Development Ii 
31/01 16:30
FT 
 Chhattisgarh
Jharkhand 
31/01 19:30
FT 
 Al Hussein Irbid
Al Semawah 
31/01 21:00
FT 
 Torino U19
AS Roma U19 
01/02 11:00
FT 
 Csyd Dorados De Sinaloa
Alebrijes De Oaxaca 
01/02 06:00
FT 
 Mineros De Zacatecas
Juarez 
31/01 23:00
FT 
 Ifeanyi Ubah
Akwa United 
31/01 23:00
FT 
 Kano Pillars
Plateau United 
31/01 23:00
FT 
 Mfm
Wikki Tourist 
31/01 23:00
FT 
 Yobe Desert Stars
Katsina United 
31/01 23:00
FT 
 Enyimba International
Abia Warriors 
31/01 23:00
FT 
 Sunshine Stars
El Kanemi Warriors 
31/01 23:00
FT 
 Ifeanyi Ubah
Akwa United 
31/01 23:00
FT 
 Yobe Desert Stars
Katsina United 
31/01 23:00
FT 
 Enyimba International
Abia Warriors 
31/01 23:00
FT 
 Sunshine Stars
El Kanemi Warriors 
31/01 23:00
FT 
 Mfm
Wikki Tourist 
31/01 23:00
FT 
 Kano Pillars
Plateau United 
31/01 23:00
FT 
 Leixoes
Academico Viseu 
31/01 23:00
FT 
 Penafiel
Porto B 
31/01 22:25
FT 
1 Al Wehda Mecca
Al Nojoom 
31/01 21:10
FT 
 Al Rbeea
Al Tai 
31/01 21:00
FT 
 Najran
Dhamk 
31/01 20:20
FT 
 Al Khaleej Club
Al Kawkab 
01/02 03:45
FT 
 Stirling Albion
Cowdenbeath 
01/02 03:00
FT 
 Falkirk U20
Dundee U20 
01/02 01:30
FT 
 Rogaska
NK Ptuj Drava 
01/02 01:30
FT 
 Supersport United
AmaZulu 
01/02 01:30
FT 
 Ajax Cape Town
Orlando Pirates 
01/02 03:15
FT 
 G Segoviana
Atletico De Madrid B 
01/02 03:00
FT 
 CD Iruna
Beti Kozkor Ke 1
31/01 22:00
FT 
 U.s.monastir
Stade Tunisien 
31/01 21:00
FT 
 Club Africain
J.s. Kairouanaise 
31/01 21:00
FT 
 C. A. Bizertin
Co Medenine 
31/01 21:00
FT 
 Club Sportif Sfaxien
Stade Gabesien 
31/01 21:00
FT 
 Us Ben Guerdane
Etoile Metlaoui 
31/01 20:00
FT 
1 As Gabes
Esperance Sportive de Tunis 1
31/01 22:00
FT 
 Etoile Sahel
Esperance Sportive Zarzis 
01/02 01:30
FT 
 Giresunspor
Fenerbahce 
31/01 23:30
FT 
 Akhisar Bld.Geng
Kayserispor 
31/01 19:05
FT 
 Bình Dương
Vasco Da Gama Rj U23 1
31/01 17:00
FT 
 Korea Republic University
Hoàng Anh Gia Lai 
01/02 10:00
FT 
 Mexico
Bosnia Herzegovina 1
01/02 09:30
FT 
 Sociedad Deportiva Aucas
Barcelona SC(ECU) 1
01/02 09:00
FT 
1 Alianza Lima
Sport Boys Warnes 
01/02 04:00
FT 
 Ka Akureyri 3
Thor Akureyri U19 
01/02 03:30
FT 
 Cobh Ramblers
Waterford United 
01/02 02:30
FT 
 Hessen Dreieich
FSV Frankfurt 
01/02 02:30
FT 
 Rcd Espanyol Womens
Eintracht Frankfurt womens 
01/02 02:30
FT 
 Ismaning
VfR Garching 
01/02 02:30
FT 
 Spain U19
Canary Islands U19 
01/02 02:30
FT 
 Tsg Sprockhovel
Sc Obersprockhovel 
01/02 02:15
FT 
 Bellinzona
Yverdon 
01/02 02:15
FT 
 Lichtenberg 47
Blaus Weiss 90 Berlin 
01/02 02:00
FT 
 Waf Brigittenau
Sv Donau 
01/02 02:00
FT 
 Red Star Penzing
Sc Rohrendorf 
01/02 02:00
FT 
 Wacker Burghausen
Tsv Buchbach 
01/02 01:30
FT 
 Haitzendorf
SV Horn 
01/02 01:30
FT 
 Meteor Praha
Kraluv Dvur 
01/02 01:00
FT 
 FK Pohronie
Banik Horna Nitra 
01/02 01:00
FT 
 Hodmezovasarhelyi
Szeol 
01/02 01:00
FT 
 Galanta
Msk Thermal Velky Meder 
01/02 01:00
FT 
 Post Sv Wien
La Riverside 
01/02 00:45
FT 
 Gks Jastrzebie
Odra Centrum 
01/02 00:30
FT 
 Spartak Moscow
CSKA Sofia 
01/02 00:30
FT 
 Litomerice
Slovan Velvary 
31/01 23:59
FT 
 Japan U19
Czech U19 
31/01 23:59
FT 
 Kustosija
Zagorec 
31/01 23:59
FT 
 Wolfsburg womens
Sporting De Huelva Womens 
31/01 23:59
FT 
 Gryf Wejherowo
Chrobry Glogow 
31/01 23:59
FT 
 Stal Stalowa Wola
Lks Wislanka Grabie 
31/01 23:59
FT 
 Zaglebie Sosnowiec
Rekord Bielsko Biala 
31/01 23:59
FT 
 Wisla Pulawy
Avia Swidnik 
31/01 23:40
FT 
 New England Revolution
New York Red Bulls 
31/01 23:30
FT 
 Esmtk
Szolnoki MAV 
31/01 23:30
FT 
 Ludogorets Razgrad
Irtysh Pavlodar 
31/01 23:20
FT 
 Nove Mesto
Lednicke Rovne 
31/01 23:00
FT 
 Slavia Praha
Guangzhou Evergrande 
31/01 23:00
FT 
 Aalborg BK
Sparta Praha 
31/01 23:00
FT 
 Zurich Frauen Womens
Lsk Kvinner Womens 
31/01 22:30
FT 
 Zurich
Winterthur 
31/01 22:30
FT 
 Universitaea Cluj
Unirea Alba Iulia 
31/01 22:15
FT 
 Shanghai Shenxin
Dundalk 
31/01 22:00
FT 
 Anzhi
Standard Sumqayit 
31/01 22:00
FT 
 Crvena Zvezda
Sileks 
31/01 22:00
FT 
 Budejovice
Blau Weiss Linz 
31/01 22:00
FT 
 NK Rudar Velenje
Budafoki Mte 
31/01 22:00
FT 
 NK Lucko
Vrbovec 
31/01 22:00
FT 
 HNK Sibenik
Zadar 
31/01 22:00
FT 
 Ujpesti TE
Slovan Bratislava 
31/01 22:00
FT 
 Cherno More Varna
Ruan Tosno 
31/01 22:00
FT 
 Vardar Skopje
Zaglebie Lubin 
31/01 21:30
FT 
 Slavoj Vysehrad
Fk Graffin Vlasim 
31/01 21:30
FT 
 Pobeda Prilep
FK Javor Ivanjica 1
31/01 21:30
FT 
 Zapresic
NK Lokomotiva Zagreb 
31/01 21:00
FT 
 Dortmund(am)
RW Essen 
31/01 21:00
FT 
 Cracovia Krakow
Mladost 069 Podgorica 
31/01 21:00
FT 
 Duna Tisza
Kecskemeti TE 
31/01 21:00
FT 
 Siofok
Monori Se 
31/01 21:00
FT 
 Teplice
Shakhter Soligorsk 
31/01 21:00
FT 
 Slavoj Trebisov
Humenne 
31/01 21:00
FT 
 Radnik Sesvete
Vinogradar 
31/01 21:00
FT 
 Cska 1948 Sofia
Bansko 
31/01 20:30
FT 
 DAC Dunajska Streda
FK Zeljeznicar 1
31/01 20:30
FT 
 Stiinta Miroslava
Sacele 
31/01 20:30
FT 
 Ons Sneek
Precizia Sacele 
31/01 20:00
FT 
 Budapest Honved
Balmazujvaros 
31/01 20:00
FT 
 ETO Gyori FC
Mfk Lokomotiva Zvolen 
31/01 20:00
FT 
 Slutsksakhar Slutsk
Slavia Mozyr 
31/01 20:00
FT 
1 Borac Cacak
Radnik Surdulica 
31/01 20:00
FT 
 Rigas Futbola Skola
Baltija Panevezys 
31/01 20:00
FT 
1 Kremin Kremenchuk
Hirnyk Sport 
31/01 20:00
FT 
 Miedz Legnica
GKP Gorzow Wielkopolski 
31/01 20:00
FT 
 Honka
Lahti 
31/01 19:30
FT 
 Akademia
Sokol 
31/01 19:30
FT 
 Metalurh Zaporizhya
Victoria Mykolaivka 
31/01 19:00
FT 
 Odense BK
Odd Grenland 
31/01 19:00
FT 
 Mfk Skalica
Frydek-mistek 
31/01 19:00
FT 
 Zaglebie Sosnowiec
Puszcza Niepolomice 
31/01 19:00
FT 
 Renova Cepciste
Macva Sabac 
31/01 19:00
FT 
 Ripensia Timisoara
National Sebis 
31/01 19:00
FT 
 Iskra Danilovgrad
Rudar Pljevlja 1
31/01 19:00
FT 
 Podbeskidzie
Podhale Nowy Targ 
31/01 19:00
FT 
1 Rukh Brest
Trakai 
31/01 19:00
FT 
 Gloria Popesti-leordeni
Unirea 2004 Slobozia 
31/01 18:00
FT 
 Politehnica Timisoara
Acs Ghiroda 
31/01 18:00
FT 
 Vasas
MTK Hungaria FC 
31/01 18:00
FT 
 Novigrad
Gyirmot Se 
31/01 18:00
FT 
 Sparta Praha U19
Brno U19 
31/01 18:00
FT 
 Paksi SE
Soroksar 
31/01 18:00
FT 
 Budaorsi Sc
Bkv Elore 
31/01 18:00
FT 
 Reus Deportiu
Jonkopings Sodra IF 
31/01 18:00
FT 
 Usti nad Labem
Teplice U21 
31/01 18:00
FT 
1 Borac Banja Luka
Cibalia 
31/01 18:00
FT 
 Viktoria Zizkov
Fk Mas Taborsko 
31/01 18:00
FT 
 Chiko Byaga
Sokol Markovo 
31/01 17:45
FT 
 Merani Martvili
Samgurali Tskh 
31/01 17:00
FT 
 Dynamo Stavropol
Rotor Volgograd B 
31/01 17:00
FT 
 Greece U19
Hungary U19 
31/01 17:00
FT 
 Ceahlaul Piatra Neamt
Pascani 
31/01 17:00
FT 
1 Dacia Unirea Braila
Sporting Liesti 
31/01 17:00
FT 
 Bangkok United FC
Air Force Central 
31/01 17:00
FT 
 Mashuk-KMV
Legion Dynamo 
31/01 16:50
FT 
 Samut Songkhram FC
Btu United 
31/01 16:30
FT 
 White City Woodville
North Eastern Metrostars 
31/01 16:30
FT 
 Crvena Zvezda
Amkar Perm 
31/01 16:00
FT 
 FK Khimki
Veles 
31/01 16:00
FT 
 Krylya Sovetov Samara
Dunav Ruse 
31/01 15:00
FT 
 Kasem Bundit University
Bangkok Thonburi University 
31/01 22:55
FT 
 PSG U17
Kashiwa Reysol U17 
31/01 20:30
FT 
 Esperance Sportive De Tunis U17
Benfica U17