livescore - live soccer scores

Soccer Results: 30 Jan 2018 Soccer Scores & Results

31/01 04:00
FT 
 Huddersfield Town
Liverpool 
31/01 03:45
FT 
 Swansea City
Arsenal 
31/01 03:45
FT 
 West Ham
Crystal Palace 
31/01 03:45
FT 
 Hull City
Leeds United 
31/01 03:45
FT 
 Sheffield United
Aston Villa 
31/01 03:45
FT 
 Millwall
Derby County 
31/01 03:45
FT 
 Birmingham
Sunderland 
31/01 03:45
FT 
 Middlesbrough
Sheffield Wed. 
31/01 03:45
FT 
 Burton Albion
Reading 
31/01 03:45
FT 
 Nottingham Forest
Preston North End 
31/01 03:45
FT 
 Atalanta
Juventus 
31/01 04:05
FT 
 Stade Rennais
PSG 1
31/01 05:00
FT 
1 Moreirense
Porto 
31/01 03:00
FT 
 GD Estoril-Praia
Desportivo de Tondela 
31/01 03:00
FT 
 Sporting Braga
Aves 
31/01 03:45
FT 
 Twente Enschede
Cambuur Leeuwarden 
31/01 03:45
FT 
 Celtic
Hearts 
31/01 08:30
FT 
1 CA Banfield
Independiente Jose Teran 
31/01 08:30
FT 
 Santiago Wanderers
Melgar 
31/01 06:15
FT 
 Carabobo
Guarani CA 1
31/01 01:00
FT 
 Al-Garrafa
Pakhtakor Tashkent 
30/01 22:15
FT 
 Al Ain
Malkia 
30/01 19:35
FT 
 Shanghai SIPG
Chiangrai United 
30/01 19:00
FT 
 Nasaf Qarshi
Al-Faisaly 
30/01 18:30
FT 
 Suwon Samsung Bluewings
Thanh Hóa 
30/01 18:00
FT 
 Kashiwa Reysol
Muang Thong United 
30/01 15:30
FT 
 Tianjin Quanjian
Ceres 
30/01 23:59
FT 
 Tc Sports Club
Saif Sporting Club 
30/01 22:30
FT 
 Bengaluru
Transport United 
30/01 18:00
FT 
 Ahal
Dordoi-Dynamo Naryn 
31/01 08:05
FT 
 Defensores de Belgrano
Ca Platense 
31/01 08:40
FT 
 Club Cipolletti
Independiente Neuquen 1
31/01 08:00
FT 
 CA Douglas Haig
Defensores Pronunciamiento 
31/01 08:00
FT 
 Alvarado Mar Del Plata
Sansinena 1
31/01 03:45
FT 
 Kortrijk
Genk 
31/01 01:30
FT 
 Kortrijk U21
Zulte Waregem U21 
31/01 03:00
FT 
 Oud Heverlee Leuven Womens
Standard Liege Womens 
31/01 03:00
FT 
 Anderlecht Womens
Kaa Gent Ladies 
31/01 03:00
FT 
 Genk Womens
Ksk Heist Womens 
31/01 08:45
FT 
 Altos/pi
Bahia 
31/01 08:45
FT 
 Ceara
CSA Alagoas AL 
31/01 07:30
FT 
 Caxias Rs
Atletico Paranaense 
31/01 06:00
FT 
 Vitoria Da Conquista Ba
Boa Esporte Clube 
31/01 06:00
FT 
 Portuguesa de Desportos
Oeste FC 
31/01 01:00
FT 
 Omonia Nicosia
Nea Salamis 1
30/01 23:59
FT 
 Alki Oroklini
Ermis Aradippou 
30/01 23:00
FT 
 Olympiakos Nicosia
AEL Limassol 
31/01 02:00
FT 
 Al Ahly
El Ismaily 
30/01 23:00
FT 
 Masr El Maqassah
El Dakhleya 
31/01 03:45
FT 
 Gainsborough Trinity
Chorley 
31/01 03:45
FT 
 Halifax Town
Leyton Orient 
31/01 03:45
FT 
 Gateshead
Wrexham 
31/01 03:45
FT 
 Weston Super Mare
Bath City 
31/01 03:45
FT 
 Poole Town
Chippenham Town 
31/01 03:45
FT 
 Blackburn Rovers
Walsall 
31/01 03:45
FT 
 Coventry
Cambridge United 
31/01 03:45
FT 
 Luton Town
Wycombe Wanderers 
31/01 03:45
FT 
 Stevenage Borough
Swindon 
31/01 03:45
FT 
 Yeovil Town
Grimsby Town 2
31/01 03:45
FT 
 Lincoln City
Newport County 
30/01 21:00
FT 
 Portsmouth R
Afc Wimbledon Reserve 
30/01 21:00
FT 
 Rotherham United (r)
Mansfield Town Reserve 
30/01 21:00
FT 
 Plymouth R
Swindon Reserve 
31/01 03:45
FT 
 Harlow Town
Merstham 
31/01 03:45
FT 
 Dorking
Tooting Mitcham Unted 
31/01 03:45
FT 
 Billericay Town
Worthing 
31/01 03:45
FT 
 Hendon
Leatherhead 
31/01 03:45
FT 
 Wingate Finchley
Lowestoft Town 
31/01 03:45
FT 
 Royston Town
Weymouth 
31/01 03:45
FT 
 Slough Town
Kings Langley 
31/01 03:45
FT 
 Kings Lynn
Hereford 
31/01 03:45
FT 
 Chesham United
St Ives Town 
31/01 04:00
AET 
 Shamrock Rovers
Dalkurd Ff 
90 minutes[0-0],Penalty Kicks[6-5]
30/01 23:59
FT 
 Baumit Jablonec
Hammarby 
31/01 03:45
FT 
 Russia Futsal
Poland Futsal 
31/01 01:00
FT 
 Slovenia Futsal
Serbia Futsal 
31/01 02:00
FT 
 Lens
Sochaux 
31/01 02:00
FT 
 Preuben Munster
Rot-weiss Erfurt 1
31/01 02:30
FT 
 Valur (w)
Trottur Reykjavik Womens 
30/01 22:30
FT 
 Churchill Brothers
Neroca 
30/01 16:25
FT 
 East Bengal
Minerva Punjab 
30/01 18:30
FT 
 Sporting Clube de Goa
Salgaocar Sports Club 
30/01 16:30
FT 
1 Odisha
Sikkim Police 1
30/01 19:15
FT 
 Sanat-Naft
Esteghlal Tehran 
30/01 19:30
FT 
 Zakho
Naft Misan 
30/01 19:30
FT 
 Naft Alwasat
Al Najaf 
30/01 21:45
FT 
 Al Talaba
Al Shorta 
30/01 19:30
FT 
 Al-Hudod
Baghdad 
30/01 20:30
FT 
 Beitar Jerusalem Oren U19
Maccabi Tel Aviv U19 
31/01 02:30
FT 
 Bnot Netanya Womens
As Tel Aviv University Womens 
31/01 01:30
FT 
 Maccabi Kiryat Gat Womens
Hapoel Petah Tikva Womens 
30/01 23:15
AET 
 Al Kuwait SC
Al-Qadsia 
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [5-6], Al-Qadsia win
31/01 10:30
FT 
 Correcaminos Uat
Atlante 
31/01 10:30
FT 
 Leones Univ Guadalajara
Venados 
31/01 10:00
FT 
1 Atletico San Luis
Cimarrones De Sonora 
31/01 09:00
FT 
 Zacatepec
Cafetaleros De Tapachula 
31/01 09:00
FT 
 Uaem Potros
Tampico Madero 
31/01 09:00
FT 
1 Celaya
Murcielagos 
31/01 02:30
FT 
 Zwolle Womens
Ado Den Haag Womens 
31/01 04:00
FT 
 Dergview
Loughgall 
31/01 04:00
FT 
 Institute
Knockbreda Parish 
31/01 04:00
FT 
 Portadown FC
Larne 1
31/01 03:45
FT 
 Coleraine
Linfield FC 
31/01 03:45
AET 
 Dungannon Swifts
Crusaders FC 
90 minutes[1-1],120 minutes[2-1]
31/01 04:00
FT 
 Santa Clara
Sporting Braga B 
31/01 02:00
FT 
 Benfica B
Famalicao 
30/01 23:00
FT 
 Al Khor Sc U23
Al Ahli Doha U23 
30/01 23:00
FT 
 Al Markhiya U23
Al Duhail U23 
30/01 23:00
FT 
 Hajer
Al Watani 
30/01 23:00
FT 
 Al Nahdha
Al Qaisoma 
30/01 20:40
FT 
 Al Mojzel
Al Orubah 
30/01 20:35
FT 
 Al Shoalah
Al Hazm 
31/01 01:10
FT 
 Al Hilal
Al-Raed 
31/01 01:10
FT 
 Al Ahli Jeddah
Al Shabab Ksa 
30/01 23:25
FT 
 Al Taawon
Al-Nasr Riyadh 
31/01 03:45
FT 
 Berwick Rangers
Peterhead 
30/01 22:00
FT 
1 Hibernian U20
Ross County U20 
31/01 04:00
FT 
 Formartine United
Cove Rangers 
31/01 03:45
FT 
 Inverness C.T.
Dundee 
31/01 02:45
FT 
 Cd Subiza
Cd Baztan 
30/01 20:00
FT 
 Al Jehad
Al Taleiah 
30/01 20:00
FT 
 Chonburi U19
Buriram United U19 
31/01 01:30
FT 
 Besiktas
Genclerbirligi 
30/01 21:25
FT 
 Al Jazira Reserve
Al Nasr U21 
30/01 21:10
FT 
 Dibba Al Fujairah Reserves
Ajman Reserve 
30/01 18:40
FT 
 Dong Thap U19
Can Tho U19 
30/01 18:05
FT 
 Hoang Anh Gia Lai U19
TPHCM U19 
30/01 17:00
FT 
 Than Quang Ninh U19
Nam Dinh U19 
30/01 16:00
FT 
 Song Lam Nghe An U19
Ha Tinh U19 
30/01 15:55
FT 
 Binh Dinh U19
Khatoco Khanh Hoa U19 
30/01 15:55
FT 
 PVF Vietnam U19
Viettel U19 
30/01 14:30
FT 
 Binh Duong U19
Dong Nai U19 
31/01 11:00
FT 
 Ventforet Kofu
Tokushima Vortis 
31/01 09:45
FT 
 Emelec
Guayaquil City 
31/01 06:30
FT 
 Barcelona Sporting Club
Delfin 
31/01 03:45
FT 
 Bohemians
Longford Town 
31/01 03:45
FT 
 Alvechurch
Rushall Olympic 
31/01 02:30
FT 
 Spain U19
Czech U19 
31/01 02:00
FT 
 Red Bull Salzburg
Usk Anif 
31/01 02:00
FT 
 Eintr Braunschweig Am
Bsc Acosta 
31/01 02:00
FT 
 Inter Turkspor Kiel
Eckernforder Sv 
31/01 02:00
FT 
 Hajduk Split U19
Zeljeznicar Sarajevo U19 
31/01 01:05
FT 
 TSV Hartberg
Tus Vorau 
31/01 01:00
FT 
 Fcm Traiskirchen
Kottingbrunn 
31/01 01:00
FT 
 Sparta Praha U21
Ostra 
31/01 00:30
FT 
 Sport Podbrezova
Veres Rivne 
30/01 23:59
FT 
 Azerbaijan
Moldova 
30/01 23:59
FT 
 Luzern
Rapperswil Jona 
30/01 23:59
FT 
 Japan U19
Canary Islands U19 
30/01 23:10
FT 
 Es Setif
Crb Ain Fakroun 
30/01 23:00
FT 
1 F91 Dudelange
Meixian Hakka 
30/01 23:00
FT 
 Steaua Bucuresti
ZNK Osijek 
30/01 23:00
FT 
 Hradec Kralove
Brno 
30/01 23:00
FT 
 Lisen
SC Znojmo 
30/01 23:00
FT 
 Nordsjaelland
Seoul 
30/01 23:00
FT 
 Tinex Sencur
NK Mura 05 
30/01 22:00
FT 
 Banik Ostrava
Sonderjyske 
30/01 22:00
FT 
 NK Rudar Velenje
NK Siroki Brijeg 
30/01 22:00
FT 
 Triglav Gorenjska
Krupa 
30/01 22:00
FT 
 Cukaricki
Mlada Boleslav 
30/01 22:00
FT 
 Ksv Hessen Kassel
Wacker Nordhausen 
30/01 21:30
FT 
 Austria Wien
Brno 
30/01 21:00
FT 
 Mfk Karvina
Slask Wroclaw 
30/01 20:30
FT 
 Torpedo Zhodino
Vigvam Smolevichy 
30/01 20:15
FT 
 Fk Poltava
Cherkaskyi Dnipro 
30/01 20:00
FT 
 Shakhtar Donetsk
Kobenhavn 
30/01 20:00
FT 
 Botev Vratsa
Dobrudzha 
30/01 20:00
FT 
 Dynamo Stavropol
Sokol 
30/01 20:00
FT 
 Tavriya Skif Rozdol
Volchansk 
30/01 19:50
FT 
 Xm Fico Tay Ninh
Đồng Tháp 
30/01 19:20
FT 
 Torpedo Kutaisi
Dinamo Batumi 
30/01 19:00
FT 
 Jamaica
South Korea 
30/01 19:00
FT 
1 Pelister Bitola
Fk Rinija Gostivar 1
30/01 18:30
FT 
 Fotbal Trinec
Zemplin Michalovce 
30/01 18:10
FT 
 Suphanburi FC
Udon Thani 
30/01 18:05
FT 
 Neftchi Fargona
Mashal Muborak 
30/01 18:00
FT 
 Neman Grodno
Gorodeya 
30/01 18:00
FT 
 Istiklol Fergana
Alay Osh 
30/01 18:00
FT 
 Wisla Plock
Nitra 
30/01 18:00
AET 
 Slaven Belupo Koprivnica
Zrinjski Mostar 
90min [1-1], Penalty [3-5], Zrinjski Mostar win
30/01 18:00
FT 
1 Vitosha Bistritsa
Balkan Botevgrad 
30/01 17:55
FT 
 Cs Mioveni Ii
Atletic Bradu 
30/01 17:45
FT 
 Hue FC
Dak Lak 
30/01 17:00
FT 
 Rotor Volgograd B
Akademia 
30/01 16:00
FT 
 Shinnik Yaroslavl
Banik Ostrava 
30/01 15:30
FT 
 Binh Phuoc
Long An 
30/01 14:00
FT 
 Sementchi Quvasoy
Kokand 1912 
30/01 20:30
AET 
 Aspire International U17
Ac Milan U17 
90min [1-1], Penalty [4-5], Ac Milan U17 win