livescore - live soccer scores

Soccer Results: 27 Jan 2018 Soccer Scores & Results

28/01 03:45
FT 
 Villarreal
Real Sociedad 
28/01 01:30
FT 
1 Malaga
Girona 
27/01 23:15
FT 
 Valencia
Real Madrid 
27/01 20:00
FT 
1 Deportivo La Coruna
Levante 
28/01 03:45
FT 
2 Chievo
Juventus 
28/01 01:00
FT 
1 Sassuolo
Atalanta 
28/01 01:30
FT 
 Werder Bremen
Hertha Berlin 
27/01 22:30
FT 
 Bayern Munich
Hoffenheim 
27/01 22:30
FT 
 Borussia Dortmund
Freiburg 
27/01 22:30
FT 
 Koln
Augsburg 
27/01 22:30
FT 
 RB Leipzig
Hamburger 
27/01 22:30
FT 
 VfB Stuttgart
Schalke 04 
28/01 03:00
FT 
 Angers SCO
Amiens 
28/01 03:00
FT 
 Guingamp
Nantes 
28/01 03:00
FT 
 Metz
Nice 1
28/01 03:00
FT 
 Saint Etienne
Caen 
28/01 03:00
FT 
 Toulouse
ES Troyes AC 1
27/01 23:59
FT 
 PSG
Montpellier 
28/01 03:45
FT 
 Liverpool
West Bromwich 
28/01 01:30
FT 
 Newport County
Tottenham Hotspur 
27/01 23:00
FT 
 Huddersfield Town
Birmingham 
27/01 23:00
FT 
 Milton Keynes Dons
Coventry 
27/01 23:00
FT 
 Southampton
Watford 
27/01 23:00
FT 
 Sheffield United
Preston North End 
27/01 23:00
FT 
 Millwall
Rochdale 
27/01 23:00
FT 
 Hull City
Nottingham Forest 
27/01 23:00
FT 
 Middlesbrough
Brighton & Hove Albion 
27/01 23:00
FT 
 Wigan Athletic
West Ham 1
27/01 23:00
FT 
 Notts County
Swansea City 
27/01 20:30
FT 
 Peterborough United
Leicester City 
27/01 23:00
FT 
 Ipswich
Wolves 
27/01 23:00
FT 
 Brentford
Norwich 
27/01 23:00
FT 
1 Bristol City
Queens Park Rangers 1
27/01 23:00
FT 
1 Barnsley
Fulham 
28/01 03:45
FT 
 NAC Breda
VVV Venlo 
28/01 02:45
FT 
 Twente Enschede
PSV Eindhoven 
28/01 02:45
FT 
 Zwolle
Vitesse Arnhem 
28/01 01:30
FT 
 Groningen
Heracles Almelo 
28/01 03:30
FT 
 Genk
St.-Truidense VV 
28/01 03:00
FT 
 Kortrijk
AS Eupen 
28/01 03:00
FT 
 Red Star Waasland-Beveren
Zulte-Waregem 
28/01 01:00
FT 
 Sporting Charleroi
Royal Antwerp 2
27/01 23:00
FT 
 Aberdeen
Kilmarnock 
27/01 23:00
FT 
 Celtic
Hibernian 
27/01 23:00
FT 
1 Hamilton
Dundee 
27/01 23:00
FT 
 Hearts
Motherwell 
27/01 23:00
FT 
 St. Johnstone
Partick Thistle 
27/01 16:50
FT 
1 Central Coast Mariners
Brisbane Roar 
27/01 14:35
FT 
 Wellington Phoenix
Adelaide United 
27/01 16:00
AET 
 Vietnam U23
Uzbekistan U23 
90min [1-1], 120min [1-2], Uzbekistan U23 win
28/01 03:30
FT 
 Zambia
Sudan 
28/01 00:30
FT 
 Morocco
Namibia 
27/01 23:59
FT 
 Mc Alger
Cr Belouizdad 
27/01 22:00
FT 
1 Usm El Harrach
Om Medea 
27/01 22:00
FT 
 Drb Tadjenanet
Usm Alger 
28/01 08:35
FT 
 Union Villa Krause
Central Cordoba 
28/01 08:00
FT 
 Crucero del Norte
Sarmiento Resistencia 
28/01 06:00
FT 
 Defensores Pronunciamiento
CA Douglas Haig 
28/01 04:30
FT 
 Sansinena
Alvarado Mar Del Plata 
28/01 08:45
FT 
 Union Villa Krause
Ca Central Cordoba Sde 
28/01 06:30
FT 
 Union Sunchales
Sportivo Belgrano 
28/01 04:30
FT 
 Independiente Neuquen
Club Cipolletti 
28/01 08:30
FT 
 Boca Juniors
Colon 1
28/01 06:15
FT 
 Lanus
Patronato Parana 
28/01 04:00
FT 
1 Defensa Y Justicia
Velez Sarsfield 
28/01 04:00
FT 
 Newells Old Boys
Arsenal de Sarandi 
27/01 19:30
FT 
1 Inglewood United
Floreat Athena 
27/01 19:30
FT 
1 Perth Glory Am
Pires 
27/01 17:30
FT 
 Balcatta
Subiaco AFC 
27/01 13:30
FT 
 Newcastle Jets Fc Youth
Western Sydney Wanderers Am 
27/01 13:00
FT 
 Canberra United U21
Sydney FC U21 
27/01 18:20
FT 
 Luch Minsk
Dnepr Mogilev 1
28/01 03:30
FT 
 KFCO wilrijk
Tubize 
27/01 23:59
FT 
1 Cercle Brugge
Roeselare 
28/01 03:00
FT 
 Atletico Paranaense
Cianorte Pr 
28/01 06:00
FT 
 Vitoria Da Conquista Ba
Jequie Ba 
28/01 04:00
FT 
1 Bahia
Fluminense De Feira Ba 1
28/01 07:00
FT 
 Ceara
Ferroviario CE 
28/01 03:00
FT 
 Floresta CE
Guarani Ce 
28/01 03:00
FT 
 Vila Nova (GO)
Atletico Clube Goianiense 
28/01 03:00
FT 
1 Aparecidense Go
Ipora 
28/01 03:00
FT 
 Gremio Anapolis
Rio Verde Go 
28/01 06:30
FT 
1 Sao Paulo Rs
Caxias Rs 1
28/01 02:30
FT 
 Internacional RS
Avenida Rs 
28/01 02:00
FT 
 Nova Iguacu U20
Resende Rj U20 
28/01 02:00
FT 
 Vasco Da Gama Youth
Cabofriense U20 
28/01 02:00
FT 
 Madureira Youth
Goytacaz U20 
27/01 23:45
FT 
 America Rj U20
Macae U20 
27/01 20:00
FT 
 Botafogo Rj U20
Boavista Rj Youth 
27/01 20:00
FT 
 Fluminense Rj Youth
Portuguesa Rj U20 1
28/01 05:00
FT 
 Tombense
Cruzeiro 
28/01 02:30
FT 
 America Mineiro
Boa Esporte Clube 
28/01 02:00
FT 
 Bonsucesso
Resende-RJ 
28/01 02:00
FT 
 America RJ
Goytacaz Rj 
28/01 05:00
FT 
 Gremio Novorizontino
Sao Caetano (SP) 
28/01 03:00
FT 
 Corinthians
Sao Paulo 
28/01 05:00
FT 
1 Batatais
Rio Claro 
28/01 05:00
FT 
 Sertaozinho
Nacional Sp 
28/01 02:00
FT 
 Portuguesa de Desportos
Xv De Piracicaba 
28/01 02:00
FT 
 Ca Votuporanguense Sp
Inter De Limeira 
27/01 16:15
FT 
 Sporting De Macau
Macao Alfandega 
27/01 14:00
FT 
 Windsor Arch Ka I
Cheng Fung 
27/01 16:15
FT 
 Sporting De Macau
Macao Alfandega 
27/01 14:00
FT 
 Windsor Arch Ka I
Cheng Fung 
28/01 10:00
FT 
 Herediano
Perez Zeledon 
28/01 04:30
FT 
 Universidad de Costa Rica
Municipal Liberia 2
28/01 04:00
FT 
 AD Carmelita
Guadalupe 
28/01 09:30
FT 
1 Puntarenas
Ad San Carlos 
27/01 20:30
FT 
 Othellos Athienou
Thoi Lakatamias 
27/01 20:30
FT 
 Agia Napa
Omonia Aradippou 
27/01 20:30
FT 
 Xylotympou
AE Zakakiou 
27/01 20:30
FT 
 Karmiotissa Pano Polemidion
Ethnikos Assias 
27/01 20:30
FT 
 PAEEK Keryneias
Digenis Voroklinis 
27/01 20:30
FT 
 Halkanoras
Asil Lysi 
28/01 09:00
FT 
 Isidro Metapan
Luis Angel Firpo 
28/01 09:00
FT 
 Sonsonate
Municipal Limeno 1
28/01 05:00
FT 
 Cd Pasaquina
Cd Chalatenango 
27/01 23:00
FT 
 Boston United
Blyth Spartans 
27/01 23:00
FT 
 Brackley Town
Salford City 
27/01 23:00
FT 
 Chorley
North Ferriby United 1
27/01 23:00
FT 
 Gainsborough Trinity
Alfreton Town 
27/01 23:00
FT 
 Harrogate Town
AFC Telford United 
27/01 23:00
FT 
 Kidderminster
Southport FC 
27/01 23:00
FT 
1 Leamington
Darlington 
27/01 23:00
FT 
 Nuneaton Town
Bradford Park Avenue 1
27/01 23:00
FT 
 Spennymoor Town
Tamworth 
27/01 23:00
FT 
 Stockport County
York City 
27/01 23:00
FT 
1 Fc United Of Manchester
Curzon Ashton 1
27/01 23:00
FT 
 Bromley
Halifax Town 
27/01 23:00
FT 
 Dagenham and Redbridge
Solihull Moors 
27/01 23:00
FT 
 Dover Athletic
Guiseley 
27/01 23:00
FT 
 Eastleigh
Hartlepool United FC 1
27/01 23:00
FT 
 Ebbsfleet United
Boreham Wood  
27/01 23:00
FT 
1 Gateshead
Maidstone United 
27/01 23:00
FT 
 Leyton Orient
Aldershot Town 
27/01 23:00
FT 
 Macclesfield Town
Torquay United 
27/01 23:00
FT 
 Maidenhead United
Chester FC 1
27/01 23:00
FT 
 Woking
AFC Fylde 
27/01 23:00
FT 
 Wrexham
Tranmere Rovers 
27/01 23:00
FT 
 St Albans City
East Thurrock United 1
27/01 23:00
FT 
 Chelmsford City
Hampton & Richmond 
27/01 23:00
FT 
 Concord Rangers
Eastbourne Borough 
27/01 23:00
FT 
 Dartford
Whitehawk 
27/01 23:00
FT 
 Hemel Hempstead Town
Poole Town 
27/01 23:00
FT 
 Hungerford Town
Bognor Regis Town 
27/01 23:00
FT 
 Oxford City
Bath City 
27/01 23:00
FT 
1 Wealdstone
Weston Super Mare 
27/01 23:00
FT 
 Welling United
Braintree Town 1
27/01 23:00
FT 
 Blackburn Rovers
Northampton Town 
27/01 23:00
FT 
 Bradford AFC
AFC Wimbledon 
27/01 23:00
FT 
 Doncaster Rovers
Bristol Rovers 
27/01 23:00
FT 
 Gillingham
Fleetwood Town 
27/01 23:00
FT 
 Oldham Athletic
Plymouth Argyle 
27/01 23:00
FT 
1 Portsmouth
Shrewsbury Town 
27/01 23:00
FT 
 Southend United
Scunthorpe United 1
27/01 23:00
FT 
 Carlisle
Forest Green Rovers 
27/01 23:00
FT 
 Cheltenham Town
Barnet 
27/01 23:00
FT 
 Chesterfield
Stevenage Borough 
27/01 23:00
FT 
 Crawley Town
Accrington Stanley 
27/01 23:00
FT 
 Grimsby Town
Luton Town 1
27/01 23:00
FT 
 Morecambe
Mansfield Town 
27/01 23:00
FT 
 Port Vale
Colchester United 
27/01 23:00
FT 
 Swindon
Crewe Alexandra 1
28/01 01:30
FT 
 Liverpool Womens
Bristol Academy Womens 
28/01 01:30
FT 
 Liverpool Womens
Bristol City Womens 
27/01 23:00
FT 
 Altrincham
Warrington Town AFC 
27/01 23:00
FT 
 Barwell
Stalybridge Celtic 
27/01 23:00
FT 
 Grantham Town
Stourbridge 
27/01 23:00
FT 
 Hednesford Town
Whitby Town 
27/01 23:00
FT 
 Lancaster City
Halesowen Town 
27/01 23:00
FT 
 Marine
Rushall Olympic 
27/01 23:00
FT 
 Mickleover Sports
Farsley Celtic 
27/01 23:00
FT 
 Shaw Lane Aqua
Ashton United 
27/01 23:00
FT 
 Stafford Rangers
Matlock Town 
27/01 23:00
FT 
 Sutton Coldfield Town
Workington 
27/01 23:00
FT 
 Witton Albion
Nantwich Town 
27/01 23:00
FT 
 Buxton FC
Coalville Town 
27/01 22:00
FT 
 Barnet Womens
Watford Womens 
27/01 23:00
FT 
 Basingstoke Town
Tiverton Town 
27/01 23:00
FT 
 Chesham United
Bishop's Stortford 
27/01 23:00
FT 
 Dunstable Town
St Neots Town 
27/01 23:00
FT 
 Frome Town
Redditch United 
27/01 23:00
FT 
 Gosport Borough
Dorchester Town 
27/01 23:00
FT 
 Hereford
Banbury United 
27/01 23:00
FT 
 Hitchin Town
Kings Lynn 
27/01 23:00
FT 
 Kettering Town
Biggleswade Town 
27/01 23:00
FT 
 Kings Langley
Stratford Town 
27/01 23:00
FT 
 Slough Town
Merthyr Town 
27/01 23:00
FT 
 Weymouth
Farnborough Town 
28/01 01:15
FT 
 Paide Linnameeskond B
Flora Tallinn Iii 
27/01 23:30
FT 
 Tartu FS Santos
Nomme Jk Kalju Ii 
27/01 21:45
FT 
 Parnu Jk
Voru Jk 
27/01 20:00
FT 
1 Trans Narva
Nomme JK Kalju 
27/01 18:15
FT 
 Vandra Jk Vaprus
Tallinna Jk Legion 1
27/01 22:30
FT 
 Musa
RoPS Rovaniemi 
27/01 21:00
FT 
 Ac Kajaani
AC Oulu 
27/01 20:30
FT 
 Ilves Tampere
Viikingit 
27/01 20:00
FT 
1 Honka
KTP Kotka 
27/01 19:30
FT 
 Jyvaskyla JK
Grifk 
27/01 19:00
FT 
 Lahti
Haka 
27/01 22:00
FT 
 Ajaccio
Tours 
27/01 21:55
FT 
 Le Havre
Nimes 1
27/01 21:30
FT 
 Chateauroux U19
Bordeaux U19 
27/01 21:30
FT 
 Stade Rennais U19
Tours U19 
27/01 21:30
FT 
 Stade Lavallois Mfc U19
Alencon U19 
27/01 22:00
FT 
 Nimes U19
Colomiers U19 
27/01 21:30
FT 
 Castelnau Le Cres U19
Toulon U19 
27/01 21:30
FT 
 Marseille U19
Ajaccio U19 
27/01 18:00
FT 
 Ajaccio U19
Toulouse U19 
28/01 01:00
FT 
 Stade Bordelais
Ogc Nice B 
28/01 01:00
FT 
 Arras
Beauvais 
28/01 01:00
FT 
 Drancy
Viry-Chatillon 
27/01 23:00
FT 
 Lens B
Cs Sedan Ardennes 
27/01 21:30
FT 
 Stade Reims Ii
Fleury Merogis U.S. 
27/01 20:00
FT 
 Greuther Furth
Holstein Kiel 
27/01 20:00
FT 
1 Kaiserslautern
Fortuna Dusseldorf 
27/01 20:00
FT 
 MSV Duisburg
Heidenheimer 
27/01 21:00
FT 
 Karlsruher
Werder Bremen Am 
27/01 21:00
FT 
 Hansa Rostock
Rot-weiss Erfurt 
27/01 21:00
FT 
 Paderborn 07
Sportfreunde Lotte 1
27/01 21:00
FT 
 VfR Aalen
Chemnitzer 
27/01 21:00
FT 
 VfL Osnabruck
Fortuna Koln 
27/01 21:00
FT 
 SpVgg Unterhaching
SV Wehen Wiesbaden 
27/01 21:00
FT 
 1. Magdeburg
Sv Meppen 
27/01 21:00
FT 
 Sv Drochtersen/assel
Eutin 08 
27/01 22:00
FT 
 Zfc Meuselwitz
Lokomotive Leipzig 
27/01 18:00
FT 
1 Wolfsburg U19
Rb Leipzig U19 
27/01 21:00
FT 
 1 Fc Heidenheim U19
Bayern Munich U19 1
28/01 01:30
FT 
 AEK Athens
Lamia 
27/01 23:15
FT 
 Apollon Smirnis
Panathinaikos 1
27/01 21:00
FT 
 Kerkyra
Platanias FC 
27/01 21:00
FT 
 Trikala
Anagenisi Karditsa 
27/01 21:00
FT 
 Giorgos Karaiskakis
Doxa Dramas 
27/01 20:00
FT 
 Kissamikos
Aiginiakos 
27/01 21:00
FT 
 Ergotelis
Athletic Union Of Spartis 
28/01 09:00
FT 
 Real Espana
CD Motagua 1
27/01 15:00
FT 
 Eastern A.A Football Team
Yuen Long 
27/01 18:00
FT 
 Dunaujvaros
Budaorsi Sc 
27/01 20:30
FT 
 Stjarnan
IBV Vestmannaeyjar 
27/01 19:00
FT 
 IA Akranes
Breidablik 
27/01 20:00
FT 
1 Chennai City
AIFF XI 
27/01 16:30
FT 
 Neroca
Minerva Punjab 
27/01 15:30
FT 
2 Shillong Lajong U18
Rangdajied United U18 2
27/01 22:30
FT 
1 Kerala Blasters
Delhi Dynamos 1
28/01 02:30
FT 
 Hapoel Beer Sheva
Hapoel Raanana 
28/01 00:15
FT 
 Maccabi Haifa
Maccabi Petah Tikva FC 
27/01 22:00
FT 
 Hapoel Acco
Hapoel Haifa 
27/01 23:59
FT 
 Hapoel Ashkelon
Ashdod 
27/01 18:45
AET 
 Hapoel Mate Asher U19
Maccabi Ironi Kiryat Ata U19 1
90min [1-1], 120min [2-1], Hapoel Mate Asher U19 win
27/01 18:00
FT 
 Hapoel Ashkelon U19
Maccabi Haifa U19 
27/01 17:00
FT 
 Maccabi Herzelia U19
Maccabi Yavne Shimon U19 
27/01 16:45
AET 
 Maccabi Yaffo Kabilio U19
Hapoel Tel Aviv U19 
90min [0-0], 120min [0-0], Penalty [6-7], Hapoel Tel Aviv U19 win
27/01 16:30
FT 
 Gadna Tel Aviv U19
Beitar Jerusalem Oren U19 
28/01 03:30
FT 
 Vicenza
Padova 
28/01 01:30
FT 
 Sambenedettese
Gubbio 
28/01 01:30
FT 
 Ravenna
Teramo 
27/01 23:30
FT 
 Alma Juventus Fano
Feralpisalo 
27/01 21:30
FT 
 Santarcangelo
Albinoleffe 
27/01 21:30
FT 
 Pordenone Calcio Ssd
Bassano 
27/01 21:30
FT 
 Ac Mestre
Fermana 
27/01 21:30
FT 
 Alto Adige/sudtirol
Triestina 
27/01 22:00
FT 
 Carpi
Spezia 
27/01 22:00
FT 
 Parma
Novara 1
27/01 22:00
FT 
 Venezia
Cesena 
27/01 22:00
FT 
 Pro Vercelli
Ascoli 
27/01 22:00
FT 
 Virtus Entella
Foggia 
27/01 22:00
FT 
 Bari
Empoli 
27/01 22:00
FT 
 Palermo
Brescia 
27/01 22:00
FT 
 Avellino
Cremonese 
27/01 22:00
FT 
 Atalanta U19
Torino U19 
27/01 21:30
FT 
 Sampdoria U19
Fiorentina U19 
27/01 21:30
FT 
 Sassuolo Calcio Youth
AS Roma U19 
27/01 21:30
FT 
 Parma U19
Brescia Youth 
27/01 21:30
FT 
 Venezia Youth
Carpi Youth 
27/01 21:30
FT 
 Spal Youth
Cittadella Youth 
27/01 21:30
FT 
 Virtus Entella Youth
Pro Vercelli Youth 
27/01 21:30
FT 
 Cesena Youth
Spezia U19 
27/01 21:30
FT 
 Pescara Youth
Bari Youth 
27/01 20:00
FT 
 Napoli U19
Chievo Youth 
27/01 20:00
FT 
 Inter Milan U19
AC Milan U19 
27/01 20:00
FT 
 Frosinone Youth
Avellino Youth 1
27/01 18:30
FT 
 Perugia Youth
Cagliari U19 
27/01 18:00
FT 
 Crotone Youth
Ternana Youth 
27/01 21:30
FT 
 Tavagnacco Womens
Juventus Womens 
27/01 21:30
FT 
 Sassuolo Womens
Bari Womens 
27/01 21:30
FT 
 San Zaccaria Womens
Gs Roma Womens 
27/01 21:30
FT 
 Fiorentina Womens
Empoli Womens 
27/01 21:30
FT 
 Brescia Womens
Agsm Verona Womens 
27/01 23:30
FT 
 Shabab AlOrdon
Al-Jazeera (Jordan) 
27/01 20:30
FT 
1 That Ras
Al Wihdat Amman 
27/01 22:00
FT 
 Trables Sports Club
Al-Ahed 
27/01 20:15
FT 
 Alnabisheet
Al Akhaahli Alay 
27/01 20:15
FT 
 Al Safa Beirut
Al Islah 
27/01 23:15
FT 
 St Andrews
Floriana 
27/01 23:00
FT 
 Hibernians FC
Gzira United 
27/01 21:00
FT 
 Lija Athletic
Naxxar Lions 
27/01 21:00
FT 
 Tarxien Rainbows
Mosta 
27/01 23:15
FT 
 Mqabba
Pembroke Athleta 
27/01 21:00
FT 
 Zabbar St Patrick
Melita 
28/01 11:06
FT 
 Chivas Guadalajara
Monterrey 
28/01 11:00
FT 
 Club America
Atlas 
28/01 09:06
FT 
 Club Leon
Necaxa 
28/01 09:00
FT 
1 Tigres UANL
Pachuca 
28/01 07:00
FT 
 Lobos Buap
Pumas UNAM 
28/01 10:00
FT 
 Tampico Madero
Correcaminos Uat 
28/01 09:00
FT 
 Alebrijes De Oaxaca
Mineros De Zacatecas 
28/01 08:00
FT 
 Juarez
Uaem Potros 
28/01 10:00
FT 
 Reboceros La Piedad
Puebla Ii 
28/01 06:00
FT 
 Loros Universidad
Gavilanes Matamoros 
27/01 17:30
FT 
 Gospel For Asia Football Club
Yadanabon 
28/01 11:35
FT 
 Hamilton Wanderers
Auckland City 
28/01 09:00
FT 
 Canterbury United
Wellington Phoenix Reserve 
28/01 09:00
FT 
 Southern United
Waitakere United 
28/01 08:00
FT 
 Hawkes Bay United
Eastern Suburbs Afc 
27/01 23:00
FT 
 Plateau United
Mfm 
27/01 23:00
FT 
 Glentoran
Coleraine 
27/01 23:00
FT 
 Ballymena United
Linfield FC 1
27/01 23:00
FT 
 Crusaders FC
Carrick Rangers 
27/01 23:00
FT 
 Dungannon Swifts
Ards 
28/01 09:00
FT 
1 Leones De America
Costa Del Este 
27/01 19:00
FT 
 Spg C Braga U17
Boavista U17 
28/01 04:45
FT 
 Vitoria Setubal
Sporting Lisbon 
27/01 21:30
FT 
1 Umm Salal
Al-Ahli Doha 1
27/01 21:30
FT 
 Al Khor SC
Al-Khuraitiat 
27/01 23:40
FT 
 Al Duhail Sc
Al Rayyan 
27/01 23:00
FT 
 Falkirk
Inverness C.T. 1
27/01 23:00
FT 
 Livingston
Dumbarton 
27/01 23:00
FT 
 Queen of South
Brechin City 
27/01 23:00
FT 
 Dundee United
Greenock 
27/01 23:00
FT 
 Albion Rovers
Stranraer 
27/01 23:00
FT 
 Alloa Athletic
Raith Rovers 
27/01 23:00
FT 
 East Fife
Forfar Athletic 
27/01 23:00
FT 
 Queens Park
Ayr Utd 
27/01 23:00
FT 
1 Airdrie United
Arbroath 
27/01 23:00
FT 
 Cowdenbeath
Berwick Rangers 
27/01 23:00
FT 
 Elgin City
Stenhousemuir 
27/01 23:00
FT 
 Clyde
Peterhead 
27/01 23:00
FT 
 Edinburgh City
Annan Athletic 
27/01 23:00
FT 
 Montrose
Stirling Albion 
27/01 21:30
FT 
 Mthatha Bucks
Mbombela United 
27/01 21:30
FT 
 Real Kings
Uthongathi 
27/01 21:30
FT 
 Cape Town All Stars
Cape Town 
27/01 21:30
FT 
 Tshakhuma Tm
Pretoria Univ 
27/01 21:30
FT 
 Super Eagles
Stellenbosch 
28/01 02:30
FT 
1 Kaizer Chiefs FC
Mamelodi Sundowns 
27/01 23:59
FT 
 Supersport United
Bidvest Wits 
27/01 21:30
FT 
 Polokwane City
AmaZulu 
27/01 21:30
FT 
 Platinum Stars
Orlando Pirates 
28/01 03:30
FT 
1 Cadiz
CD Lugo 
28/01 03:00
FT 
1 Albacete
Alcorcon 1
28/01 01:00
FT 
 Reus Deportiu
Real Oviedo 
28/01 01:00
FT 
 Rayo Vallecano
La Hoya Lorca 
27/01 23:00
FT 
 Barcelona B
Granada 
28/01 01:30
FT 
 Fuenlabrada
Cd Guijuelo 
27/01 23:30
FT 
 Carceda
G Segoviana 
28/01 00:30
FT 
 Leioa
Cd Lealtad 
27/01 23:59
FT 
 Athletic Bilbao B
Arenas Club De Getxo 
27/01 23:00
FT 
 Cd Vitoria Spa
Real Union de Irun 
27/01 23:30
FT 
1 UE Llagostera
Villarreal B 
28/01 01:30
FT 
 Cd Gerena
Atletico Onubense 
28/01 01:15
FT 
1 The Sith
Uc Ceares 
28/01 01:00
FT 
 Valle de Egues
Ucd Burlades 
28/01 00:30
FT 
 SD Deusto
Santutxu 
28/01 00:30
FT 
 Rayo Cantabria
Racing B 
27/01 17:45
FT 
 Rcd Espanyol Womens
Sevilla Fc Womens 
27/01 21:00
FT 
 Co Medenine
Us Ben Guerdane 
27/01 21:00
FT 
 Stade Gabesien
Etoile Metlaoui 
27/01 20:45
FT 
 Esperance Sportive de Tunis
C. A. Bizertin 
27/01 23:00
FT 
 Etoile Sahel
U.s.monastir 
27/01 18:30
FT 
 Wing Larsburg
Batman Petrolspor 
27/01 18:30
FT 
 Bayrampasaspor
Catalca Spor 1
27/01 18:30
FT 
 Golcukspor
Muglaspor 
27/01 18:00
FT 
 1461 Trabzon Karadenizspor
Yesil Bursa 
27/01 18:30
FT 
1 Bursa Niluferspor AS
Cizrespor 1
27/01 18:30
FT 
 Ankara Adliyespor
Corum Belediyespor 
27/01 23:59
FT 
 Galatasaray
Osmanlispor 
27/01 21:00
FT 
 Goztepe
Kayserispor 2
27/01 18:30
FT 
 Alanyaspor
Bursaspor 
27/01 20:30
FT 
 Ankaragucu
Altinordu 
27/01 20:30
FT 
 Samsunspor
Vestel Manisaspor 
27/01 18:00
FT 
1 Elazigspor
Eskisehirspor 
27/01 18:00
FT 
 Galatasaray U21
Osmanlispor U21 
27/01 18:00
FT 
 Goztepe U21
Kayserispor U21 
27/01 17:00
FT 
 Alanyaspor U21
Bursaspor U21 
27/01 21:05
FT 
 Al Oruba Uae
Ittihad Kalba 
27/01 21:05
FT 
 Ras Al Khaimah
Dubba Al-Husun 
27/01 21:05
FT 
 Masafi
Banni Yas 
27/01 21:15
FT 
 Al Ain U21
Al Ahli Dubai Reserves 
28/01 07:00
FT 
 Monagas
Estudiantes Caracas Sc 
28/01 03:00
FT 
 Deportivo Lara
Atletico Venezuela 
27/01 18:30
FT 
 Vasco Da Gama Rj U23
Korea Republic University 
27/01 20:40
FT 
 Bình Dương
Quảng Nam 
27/01 22:00
FT 
 Cambrian Clydach
Penybont 
28/01 01:15
AET 
 Llandudno
Ruthin Town 
90min [2-2], 120min [4-3], Llandudno win
27/01 22:30
FT 
 Uwic Inter Cardiff
Aberystwyth Town 
28/01 10:00
FT 
 Alianza Lima
Audax Italiano 
28/01 09:30
FT 
 Liga Dep. Universitaria Quito
Deportes Tolima 
28/01 09:00
FT 
1 Real Cartagena
Jaguares De Cordoba 
28/01 01:15
FT 
 Lokomotiv Moscow
Ostersunds 
28/01 01:00
FT 
 Dundalk
Drogheda United