livescore - live soccer scores

Soccer Results: 24 Jan 2018 Soccer Scores & Results

25/01 03:45
FT 
 Sampdoria
AS Roma 
25/01 01:30
FT 
 Lazio
Udinese 
25/01 04:00
FT 
 Arsenal
Chelsea 
25/01 04:30
FT 
 Real Madrid
Leganes 
25/01 02:00
AET 
 Alaves
Valencia 
90 minutes[2-1],Double bouts[3-3],120 minutes[2-1],Penalty Kicks[2-3]
25/01 04:05
FT 
 AS Monaco
Lyon 
25/01 01:30
AET 
 Biesheim
Grenoble 
90 minutes[1-1],120 minutes[2-2],Penalty Kicks[0-3]
25/01 01:30
FT 
 Saint Lo
Les Herbiers 
25/01 01:30
FT 
 PSG
Guingamp 
25/01 01:30
AET 
 Tours
Metz 
90 minutes[0-0],120 minutes[0-0],Penalty Kicks[1-2]
25/01 01:30
AET 
 ES Troyes AC
Saint Etienne 
90 minutes[1-1],120 minutes[1-1],Penalty Kicks[4-3]
25/01 01:30
FT 
 Montpellier
Lorient 
25/01 03:00
FT 
 Utrecht
Feyenoord Rotterdam 
25/01 03:30
FT 
 Lokeren
Genk 
25/01 03:30
FT 
 Anderlecht
Red Star Waasland-Beveren 
25/01 03:30
FT 
 AS Eupen
Sporting Charleroi 
25/01 03:30
FT 
 Royal Antwerp
Gent 
25/01 03:45
FT 
 Dundee
Hibernian 
25/01 03:45
FT 
 Hamilton
Hearts 
25/01 03:45
FT 
 Motherwell
Ross County 
25/01 03:45
FT 
 Glasgow Rangers
Aberdeen 
25/01 11:00
FT 
 Pumas UNAM
Juarez 
25/01 10:30
FT 
1 Monterrey
Correcaminos Uat 
25/01 09:00
FT 
1 Tampico Madero
Atlas 1
25/01 09:00
FT 
1 Santos Laguna
Toluca 1
25/01 03:00
FT 
 Congo
Angola 
25/01 03:00
FT 
 Burkina Faso
Cameroon 
25/01 09:00
FT 
 Gimnasia Ytiro
Juventud Antoniana 
25/01 08:30
FT 
 Sarmiento Resistencia
Chaco For Ever 
25/01 05:00
FT 
 Independiente Chivilcoy
Deportivo Camioneros 
25/01 08:10
FT 
 Independiente
Rosario Central 
25/01 07:45
FT 
 Londrina (PR)
Gremio Metropolitano Maringa 
25/01 06:00
FT 
 Cascavel Pr
Prudentopolis 
25/01 06:00
FT 
 Cianorte Pr
Ce Uniao Pr 1
25/01 06:00
FT 
 Foz Do Iguacu Pr
Toledo Colonia Work Pr 
25/01 07:45
FT 
 Bahia
Ec Jacuipense 
25/01 07:30
FT 
 Fluminense De Feira Ba
Atlantico Ec 
25/01 07:30
FT 
 Jequie Ba
Bahia de Feira BA 
25/01 07:00
FT 
 Juazeirense Ba
Jacobina Ec 
25/01 07:45
FT 
 Criciuma
Chapecoense 
25/01 06:45
FT 
 Concordia Ac
Atletico Tubarao 
25/01 06:30
FT 
 Figueirense (SC)
Brusque 
25/01 06:30
FT 
 Hercilio Luz Sc
Avai 
25/01 06:30
FT 
 Joinville
Inter De Lages Sc 2
25/01 08:30
FT 
 Floresta CE
Ceara 
25/01 07:15
FT 
 Guarani Ce
Maranguape Ce 
25/01 03:00
FT 
 Ferroviario CE
Uniclinic Ac Ce 
25/01 07:45
FT 
 Anapolina Go
Vila Nova (GO) 
25/01 06:30
FT 
 Rio Verde Go
Itumbiara Ec Go 
25/01 06:30
FT 
 Atletico Clube Goianiense
Aparecidense Go 
25/01 05:30
FT 
 Goias
Anapolis 
25/01 02:30
FT 
 Ipora
Gremio Anapolis 
25/01 07:45
FT 
 Caxias Rs
Internacional RS 
25/01 06:30
FT 
 Brasil De Pelotas Rs
Veranopolis Rs 
25/01 06:30
FT 
 Sao Paulo Rs
Cruzeiro Rs 
25/01 06:30
FT 
 Sao Jose Poa Rs
Novo Hamburgo RS 1
25/01 05:30
FT 
 Avenida Rs
Gremio 
25/01 07:00
FT 
 America Natal Rn
Potiguar-M RN 
25/01 07:00
FT 
 Baraunas Rn
ABC 
25/01 08:00
FT 
 Princesa AM
Interporto 
25/01 02:00
FT 
 Ceilandia Df
Corumbaense 
25/01 07:45
FT 
 Cruzeiro
Uberlandia Mg 
25/01 06:30
FT 
 Caldense(MG)
Tombense 1
25/01 06:30
FT 
 Ca Patrocinense
Uniao Recreativa Dos Trabalhadores Mg/urt 
25/01 06:00
FT 
 Boa Esporte Clube
Democrata 
25/01 05:30
FT 
 America Mineiro
Tupi Juiz de Fora MG 
25/01 07:30
FT 
 Atletico Cajazeirense Pb
Auto Esporte Clube Pb 
25/01 07:30
FT 
 Desportiva Guarabira Pb
Botafogo PB 
25/01 07:30
FT 
 Treze Campina Grande PB
Sousa Pb 
25/01 07:30
FT 
 Centro Sportivo Paraibano Csp
Nacional De Patos Pb 
25/01 08:30
FT 
 Nautico (PE)
Sport Recife 
25/01 07:00
FT 
 Pesqueira
Vitoria Pe 
25/01 07:00
FT 
 Afogados Da Ingazeira
Belo Jardim Pe 
25/01 07:00
FT 
 Salgueiros AC
America Pe 
25/01 07:45
FT 
 Mirassol
Sao Paulo 
25/01 05:30
FT 
 Corinthians
Ferroviaria Sp 
25/01 05:30
FT 
 Botafogo Sp
Gremio Novorizontino 
25/01 03:00
FT 
 Linense Bra
Sao Caetano (SP) 
25/01 06:00
FT 
 Xv De Piracicaba
Oeste FC 
25/01 06:00
FT 
 Audax Sao Paulo
Sertaozinho 1
25/01 06:00
FT 
 Inter De Limeira
Portuguesa de Desportos 
25/01 06:00
FT 
1 Taubate
Penapolense 
25/01 02:00
FT 
 Nacional Sp
Ca Votuporanguense Sp 
25/01 10:00
FT 
 Alajuelense
Municipal Liberia 1
25/01 10:00
FT 
 Perez Zeledon
Cartagines Deportiva SA 1
25/01 10:00
FT 
 Santos De Guapiles
Universidad de Costa Rica 
25/01 05:00
FT 
 Limon
AD Carmelita 
25/01 04:30
FT 
1 Aserri
CS Uruguay De Coronado 
25/01 04:00
FT 
 Futbol Consultants Moravia
As Pumas Generalena 
24/01 23:00
FT 
 AEK Larnaca
Aris Limassol 
24/01 23:59
FT 
 APOEL Nicosia
Apollon Limassol FC 
24/01 23:59
FT 
 APOEL Nicosia
Apollon Limassol FC 
25/01 02:00
FT 
 El Zamalek
EL Masry 
24/01 23:00
FT 
 Petrojet
Enppi 
24/01 20:30
FT 
 Wadi Degla SC
Tanta 
24/01 23:00
FT 
 Tala Al Jaish
El Dakhleya 
25/01 09:30
FT 
 Alianza
Sonsonate 
25/01 09:00
FT 
 Cd Chalatenango
CD FAS 
25/01 09:00
FT 
 Luis Angel Firpo
Cd Pasaquina 
25/01 05:30
FT 
 CD Dragon
Aguila 
25/01 05:00
FT 
 Municipal Limeno
Isidro Metapan 
24/01 21:00
FT 
 Middlesbrough U23
Fulham U23 
24/01 21:30
FT 
 Valenciennes Us U19
Lens U19 
24/01 21:30
FT 
 PSG U19
Lille U19 
24/01 21:30
FT 
 Nancy U19
Lyonnais U19 
24/01 21:30
FT 
 Belfort Asm Fc U19
Dijon U19 
25/01 03:30
FT 
 Heidenheimer
Eintr. Braunschweig 
25/01 03:30
FT 
 Fortuna Dusseldorf
Erzgebirge Aue 
25/01 03:30
FT 
 Arminia Bielefeld
Greuther Furth 
25/01 03:45
FT 
 PAOK Saloniki
Atromitos Athens 
25/01 01:30
FT 
 Olympiakos Piraeus
AEK Athens 
24/01 23:15
FT 
 Panionios
Lamia 
25/01 09:30
FT 
 CD Vida
Platense 
25/01 09:15
FT 
 CD Motagua
Real Sociedad Tocoa 
25/01 09:15
FT 
 Honduras Progreso
Real Espana 
25/01 09:10
FT 
 Marathon
Lobos Upnfm 1
24/01 20:30
FT 
1 Lee Man Reserves
Wofoo Tai Po R 
24/01 20:30
FT 
 Southern District Reserve
Guangzhou Fuli Reserve 
24/01 18:30
FT 
 Sun Pegasus Reserve
Yuen Long Reserve 
25/01 01:30
FT 
 Keflavik
Hafnarfjordur FH 
25/01 03:45
FT 
 Haukar
Umf Vidir 1
24/01 16:25
FT 
 Neroca
Shillong Lajong FC 
24/01 18:30
FT 
 Goa Development Ii
Sporting Clube de Goa 1
24/01 15:30
FT 
 Shillong Lajong U18
Northeast United U18 
24/01 22:30
FT 
 Pune City
Jamshedpur 
24/01 19:30
FT 
 Esteghlal Khozestan
Zob Ahan 
25/01 00:00
FT 
 Al Zawraa
Naft Alwasat 
24/01 19:30
FT 
 Al-Naft
Al Bahri 
24/01 19:30
FT 
 Naft Misan
Al Diwaniya 
24/01 21:45
FT 
 Al Minaa
Naft Al Junoob 
25/01 03:00
FT 
 Maccabi Haifa
Maccabi Tel Aviv 
25/01 01:00
FT 
 Ashdod MS
Maccabi Netanya 
24/01 21:30
FT 
 Piacenza
Robur Siena Ssd 
25/01 00:30
FT 
 Latina Calcio
Rieti 
24/01 21:30
FT 
 AC Milan U19
Atalanta U19 
24/01 21:30
FT 
1 AS Roma U19
Torino U19 
24/01 23:30
FT 
 Al Yarmouk
Al-Faisaly 
24/01 13:00
FT 
 Eastern Suburbs Afc
Auckland City 
24/01 23:00
FT 
 Sunshine Stars
Rivers United 
24/01 23:00
FT 
 Niger Tornadoes
Akwa United 
24/01 23:00
FT 
 Enugu Rangers International
Katsina United 
24/01 23:00
FT 
 Kano Pillars
Abia Warriors 
24/01 23:00
FT 
 Kwara United
Wikki Tourist 
24/01 23:00
FT 
1 Go Round Omoku
Heartland 
24/01 23:00
FT 
 Plateau United
El Kanemi Warriors 
24/01 23:00
FT 
 Mfm
Ifeanyi Ubah 
24/01 23:00
FT 
 Kwara United
Wikki Tourist 
24/01 23:00
FT 
 Niger Tornadoes
Akwa United 
24/01 23:00
FT 
 Yobe Desert Stars
Lobi Stars 
24/01 23:00
FT 
 Go Round Omoku
Heartland 
24/01 23:00
FT 
 Enugu Rangers International
Katsina United 
24/01 23:00
FT 
 Sunshine Stars
Rivers United 
24/01 23:00
FT 
 Kano Pillars
Abia Warriors 
24/01 23:00
FT 
 Plateau United
El Kanemi Warriors 
24/01 23:00
FT 
 Mfm
Ifeanyi Ubah 
25/01 09:00
FT 
 Alianza
Sporting San Miguelito 
25/01 04:45
AET 
 Sporting Lisbon
Porto 
90 minutes[0-0],Penalty Kicks[4-3]
24/01 20:35
AET 
 Al Feiha
Al-Fath 
90min [1-1], 120min [2-1], Al Feiha win
24/01 23:50
FT 
 Al Rbeea
Al Mojzel 1
25/01 01:30
FT 
 AmaZulu
Bloemfontein Celtic 
25/01 05:00
FT 
 Atletico Union Guimar
Cd Furia Arona Womens 
25/01 03:00
FT 
 Santanyi
Cd Serverense 
24/01 23:00
FT 
 Cd Praviano
Real Aviles 
25/01 03:30
FT 
1 Villanovense
Real Betis B 
25/01 03:00
FT 
 U.M. Escobedo
Union Langreo 
25/01 03:00
FT 
 Pontevedra
Burgos CF 1
25/01 03:00
FT 
 Up Plasencia
San Sebastian Reyes 
25/01 03:00
FT 
 Utebo
SD Logrones 
25/01 02:30
FT 
 CD Pena Sport
Vilafranca 
25/01 02:30
FT 
 Atletico Saguntino
UCAM Murcia 
25/01 02:00
FT 
 Ontinyent
CP Villarrobledo 
24/01 23:45
FT 
 Al Wehda UAE
Al Nasr Dubai 
24/01 21:15
FT 
 Al-Jazira UAE
Dabba Al-Fujairah 
24/01 18:00
FT 
 TPHCM U19
Binh Dinh U19 
24/01 16:00
FT 
 Song Lam Nghe An U19
SHB Da Nang U19 
24/01 16:00
FT 
 Hoang Anh Gia Lai U19
Dak Lak U19 
24/01 15:00
FT 
1 Cong An Nhan Dan U19
PVF Vietnam U19 
24/01 14:25
FT 
 Can Tho U19
Binh Duong U19 
25/01 09:40
FT 
1 Real Cartagena
Dep.Independiente Medellin 
25/01 09:40
FT 
 Melgar
Deportiva Once Caldas 
25/01 07:55
FT 
 Curico Unido
Csyd Barnechea 
25/01 07:40
FT 
 Atletico Junior Barranquilla
CD Jaguares 
25/01 07:30
FT 
 Confianca Se
Dorense Se 
25/01 03:45
FT 
 Bangor Celtic
Mullingar Athletic 
25/01 03:00
FT 
 Gonsenheim
Mainz Am 
25/01 03:00
FT 
 Su Rebenland
Sv Wildon 
25/01 02:30
FT 
 Munchen 1860
Worgl 
25/01 02:00
FT 
 Ham-Kam
Nybergsund IL Trysil 
25/01 02:00
FT 
 Havelse
Wunstorf 
25/01 02:00
FT 
 Bonner sc
Ssv Merten 
25/01 02:00
FT 
 Wiener Viktoria
Sv Stripfing Weiden 
25/01 02:00
FT 
 Wiener Sportklub
Langenrohr 
25/01 01:30
FT 
 Rozwoj Katowice
BKS Stal BB 
25/01 01:30
FT 
 Slovan Hac
Sv Leobendorf 
25/01 01:30
FT 
 Markranstadt
Hallen 
25/01 01:30
FT 
 Sv Donau
Stadlau 
25/01 01:00
FT 
 Orebro
Rynninge IK 
25/01 01:00
FT 
 Neuchatel Xamax
Yverdon 
25/01 01:00
FT 
 Maksimir
Dugo Selo 
25/01 01:00
FT 
 Mlada Boleslav U21
Dobrovice 
25/01 01:00
FT 
 FAC Team Fur Wien
Sc Neudorfl 
25/01 01:00
FT 
 Hodmezovasarhelyi
Tiszasziget Se 
25/01 00:30
FT 
 Wisla Pulawy
Orleta Radzyn Podlaski 
25/01 00:30
FT 
 Ks Gornik Piaski
Drzewiarz Jasienica 
25/01 00:30
FT 
 CF La Nucia
Beijing Renhe 
24/01 23:59
FT 
 Belarus U17
Finland U17 
24/01 23:59
FT 
 Novy Jicin
Vitkovice 
24/01 23:30
FT 
 Mohelnice
Sigma Olomouc U21 
24/01 23:00
FT 
 Fremad Amager
Helsingborg IF 
24/01 23:00
FT 
 Thun
Sion 
24/01 23:00
FT 
 Valerenga
Silkeborg IF 
24/01 23:00
FT 
 ShenHua SVA FC
Viktoria Plzen 
24/01 23:00
FT 
 CSKA Sofia
Jiangsu Sainty 1
24/01 22:00
FT 
 Amkar Perm
Korona Kielce 
24/01 22:00
FT 
 Zadar
Primorac Biograd 
24/01 22:00
FT 
 Mladost Doboj Kakanj
Ruan Tosno 
24/01 22:00
FT 
 Borac Banja Luka
Slaven Belupo Koprivnica 
24/01 22:00
FT 
 Sv Elversberg
TSV Alemannia Aachen 
24/01 22:00
FT 
 Dinamo Bucuresti
LKS Nieciecza 
24/01 22:00
FT 
 Domzale
Krupa 
24/01 22:00
FT 
 Gaz Metan Medias
Veres Rivne 
24/01 22:00
FT 
 Balmazujvaros
Luceafarul Oradea 
24/01 22:00
FT 
 Gilan Gabala
Rabotnicki Skopje 
24/01 22:00
FT 
 Vrbovec
Bjelovar 
24/01 21:40
FT 
 Belgium U17
Lithuania U17 
24/01 21:30
FT 
1 Ermis Koridalou
Karavas 1
24/01 21:30
FT 
 Lugano
Gavorrano 
24/01 21:00
FT 
 Gyirmot Se
DAC Dunajska Streda 
24/01 21:00
FT 
 Fk Graffin Vlasim
Dukla Praha 
24/01 21:00
FT 
 Kedah
Suphanburi FC 
24/01 21:00
FT 
 Afc Leopards Sc
Kampala City Council 
24/01 21:00
FT 
 FSV Union Furstenwalde
Berliner Ak 07 
24/01 21:00
FT 
 Szolnoki MAV
Jaszberenyi 
24/01 21:00
FT 
 NK Maribor
Szombathelyi Haladas 
24/01 21:00
FT 
 NK Triglav Kranj
NK Rudar Velenje 1
24/01 21:00
FT 
 BSK Borca
Macva Sabac 
24/01 21:00
FT 
 Gornik Zabrze
Lokomotiv Kazanka Moscow 
24/01 20:50
FT 
 Felda United FC
PDRM 
24/01 20:45
FT 
 Misc Mifa
Home United FC 
24/01 20:40
FT 
 Marko
Glyka Nera 
24/01 20:30
FT 
 Gorodeya
Zorka-BDU Minsk 
24/01 20:30
FT 
 Kalivia
Ao Avlonas 
24/01 20:30
FT 
 Brno
Frydek-mistek 
24/01 20:30
FT 
 Botev Vratsa
Ludogorets Razgrad Ii 
24/01 20:30
FT 
 Slovan Bratislava
Olimpic Donetsk 
24/01 20:30
FT 
 Minoiki
Ao Tympakiou 
24/01 20:30
FT 
 Poros
Atsalenios 
24/01 20:15
FT 
 GIF Sundsvall
Ostersunds 
24/01 20:00
FT 
 Nomme JK Kalju
TPS Turku 
24/01 20:00
FT 
 Zlin
Zlate Moravce 
24/01 20:00
FT 
 Gornik Leczna
Stal Rzeszow 
24/01 20:00
FT 
 FK Buducnost Podgorica
Iskra Danilovgrad 
24/01 20:00
FT 
 Mezokovesd-Zsory
Zemplin Michalovce 
24/01 20:00
FT 
 Arka Gdynia
Vorskla Poltava 
24/01 20:00
FT 
 Hebar Pazardzhik
Botev Galabovo 
24/01 20:00
FT 
 FK Vozdovac Beograd
ACS Poli Timisoara 
24/01 20:00
FT 
 Cukaricki
Becej 
24/01 19:30
FT 
 Xm Fico Tay Ninh
Dak Lak 
24/01 19:15
FT 
 Russia U17
Iceland U17 
24/01 19:00
FT 
 Zaglebie Sosnowiec
Podbeskidzie 
24/01 19:00
FT 
 Znicz Pruszkow
Lechia Tomaszow Mazowiecki 
24/01 19:00
FT 
 MTK Hungaria FC
Monori Se 
24/01 19:00
FT 
 Warta Poznan
Lech Ii Poznan 
24/01 18:30
FT 
1 Rochedale Rovers
Western Pride 
24/01 18:15
FT 
 Budaorsi Sc
KFC Komarno 
24/01 18:00
FT 
 Basel
Winterthur 
24/01 18:00
FT 
 Zapresic
Hrvatski Dragovoljac 
24/01 18:00
FT 
 Olimpia Grudziadz
Odra Opole 
24/01 18:00
FT 
 Bohemians 1905
Hradec Kralove 
24/01 18:00
FT 
 Scolar Resita
Ripensia Timisoara 
24/01 18:00
FT 
 Chernomorets Odessa
Balkany Zorya 
24/01 17:40
FT 
 Hue FC
Long An 
24/01 17:00
FT 
 SK Sigma Olomouc
Opava 
24/01 17:00
FT 
 Slovakia U17
Israel U17 
24/01 17:00
FT 
 Chernomorets Pomorie
Neftohimik 
24/01 16:30
FT 
 Logan Lightning
Redlands United FC 
24/01 16:00
FT 
 Shakhtar Donetsk
Dinamo Zagreb 
24/01 15:30
FT 
 Đồng Tháp
Binh Phuoc 1
25/01 00:40
FT 
 Kashiwa Reysol U17
PSG U17 
24/01 22:35
FT 
 Benfica U17
Aspire International U17 
24/01 20:30
FT 
 Ac Milan U17
Esperance Sportive De Tunis U17