livescore - live soccer scores

Soccer Results: 23 Jan 2018 Soccer Scores & Results

24/01 03:45
FT 
 Bristol City
Manchester City 
24/01 04:30
FT 
 Sevilla
Atletico Madrid 
24/01 04:00
FT 
 Epinal
Marseille 
24/01 01:30
AET 
 Chateauroux
Chambly 
90 minutes[1-1],120 minutes[1-1],Penalty Kicks[3-4]
24/01 01:30
FT 
1 Nantes
Auxerre 
24/01 01:30
FT 
 Bourg Peronnas
Toulouse 1
24/01 01:30
FT 
 Colomiers
Sochaux 
24/01 01:30
AET 
 Canet Roussillon
Caen 
90 minutes[1-1],120 minutes[1-1],Penalty Kicks[3-4]
24/01 01:30
FT 
 Stade Briochin
Lens 
24/01 01:30
AET 
 Granville
Concarneau 
90 minutes[1-1],120 minutes[3-2]
24/01 03:30
FT 
 Zulte-Waregem
Standard Liege 1
24/01 03:30
FT 
 St.-Truidense VV
KV Mechelen 1
24/01 03:30
FT 
 Excelsior Mouscron
Kortrijk 
24/01 03:45
FT 
 Partick Thistle
Celtic 
23/01 20:30
FT 
 Muang Thong United
Johor 
23/01 20:00
AET 
 Chiangrai United
Bali United 
90 minutes[0-0],120 minutes[2-1]
23/01 20:00
FT 
 Eastern A.A Football Team
Thanh Hóa 
23/01 17:00
FT 
 Brisbane Roar
Ceres 
23/01 20:00
FT 
 Transport United
Bengaluru 
23/01 17:00
FT 
 Dordoi-Dynamo Naryn
Ahal 
23/01 17:00
FT 
 Saif Sporting Club
Tc Sports Club 
23/01 19:30
AET 
 Uzbekistan U23
South Korea U23 1
90 minutes[1-1],120 minutes[4-1]
23/01 16:00
AET 
 Qatar U23
Vietnam U23 
90 minutes[2-2],120 minutes[2-2],Penalty Kicks[3-4]
24/01 11:06
FT 
 Celaya
Pachuca 
24/01 11:00
FT 
 Puebla
Alebrijes De Oaxaca 
24/01 11:00
FT 
 Cimarrones De Sonora
Queretaro 
24/01 09:00
FT 
 Venados
Cafetaleros De Tapachula 
24/01 09:00
FT 
 Murcielagos
Necaxa 
24/01 03:00
FT 
 Rwanda
Libya 
24/01 03:00
FT 
 Equatorial Guinea
Nigeria 
23/01 21:00
FT 
 Tadjenant U21
Js Saoura U21 
24/01 09:00
FT 
 Ah Zapla
San Jorge Tucuman 
24/01 09:00
FT 
1 Central Cordoba Sde
San Lorenzo Alem 
24/01 08:45
FT 
 Desamparados
Union Villa Krause 
24/01 08:35
AET 
 Ferrol Carril Oeste
Independiente Neuquen 
90min [1-0], Aggregate [1-1], Penalty [2-4], Independiente Neuquen win
24/01 08:30
FT 
2 Deportivo Maipu
Huracan Las Heras 1
24/01 08:30
AET 
 Deportivo Roca
Club Cipolletti 
90 minutes[1-0], Double bouts[1-1], Penalty Kicks[3-4]
24/01 08:30
FT 
1 Estudiantes Rio Cuarto
Sportivo Belgrano 
24/01 08:15
FT 
1 Gimnasia C Uruguay
Defensores Pronunciamiento 1
24/01 08:00
FT 
 Defensores Belgrano Villa Ramallo
CA Douglas Haig 
24/01 08:00
FT 
1 Villa Mitre
Sansinena 
24/01 08:00
FT 
 Union Sunchales
Sportivo Las Parejas 
24/01 08:00
FT 
 Crucero del Norte
Sportivo Patria 
24/01 08:00
FT 
 Alvarado Mar Del Plata
Rivadavia Lincoln 
24/01 09:00
FT 
 Altos Hornos Zapla
Deportivo San Jorge Tucuman 
24/01 09:00
FT 
 Ca Central Cordoba Sde
San Lorenzo De Alem 
24/01 08:55
FT 
 Sportivo Desamparados
Union Villa Krause 
24/01 08:30
FT 
 Gimnasia Mendoza
Ca Juventud Unida San Luis 
24/01 08:30
AET 
 Ferro Carril Oeste Gp
Independiente Neuquen 
90 minutes[1-0], Double bouts[1-1], Penalty Kicks[2-4]
24/01 06:00
FT 
 Sao Bernardo
Guarani 
24/01 02:00
FT 
1 Agua Santa
Batatais 1
24/01 06:30
FT 
 Nicaragua Womens U20
Jamaica Womens U20 
24/01 04:00
FT 
 Usa Womens U20
Mexico Womens U20 
24/01 10:00
FT 
 Guadalupe
Herediano 
23/01 23:00
FT 
1 Al Nasr Cairo
Smouha SC 1
24/01 03:45
FT 
 Harrogate Town
Stockport County 
24/01 03:45
FT 
 Kidderminster
Fc United Of Manchester 1
24/01 03:45
FT 
 Blyth Spartans
Alfreton Town 
24/01 03:45
FT 
 Leamington
Gainsborough Trinity 
24/01 03:45
FT 
 Chester FC
Hartlepool United FC 
24/01 03:45
FT 
 Gateshead
Woking 
24/01 03:45
FT 
 Hemel Hempstead Town
Chelmsford City 1
24/01 03:45
FT 
 Lincoln City
Peterborough United 
24/01 03:30
FT 
 Chelsea U21
Oxford United 
24/01 03:00
FT 
 Shrewsbury Town
Oldham Athletic 
24/01 03:45
FT 
 Rotherham United
Bradford AFC 
24/01 03:45
FT 
 Scunthorpe United
Doncaster Rovers 
24/01 03:45
FT 
2 Notts County
Crawley Town 
23/01 21:00
FT 
 Doncaster Reserve
Port Vale Reserve 
23/01 21:00
FT 
 Mansfield Town Reserve
York City R 
24/01 03:45
FT 
 Margate
Thurrock 
24/01 03:45
FT 
1 Dulwich Hamlet
Wingate Finchley 
24/01 03:45
FT 
 Metropolitan Police
Tonbridge Angels 
23/01 21:00
FT 
 Sheffield Wed U23
Bolton Wanderers U23 
24/01 03:00
FT 
 Everton U23
Portsmouth U23 
24/01 03:45
FT 
 Barwell
Grantham Town 
24/01 03:45
FT 
1 Marine
Shaw Lane Aqua 
24/01 03:45
FT 
 Ashton United
Stourbridge 
24/01 03:45
FT 
 Farsley Celtic
Matlock Town 
24/01 03:45
FT 
 Coalville Town
Stafford Rangers 
24/01 03:45
FT 
 Lancaster City
Nantwich Town 
24/01 03:45
FT 
 Gosport Borough
Chesham United 
24/01 03:45
FT 
 Royston Town
St Neots Town 
24/01 03:45
FT 
 Dunstable Town
Weymouth 
24/01 03:00
FT 
 Sunderland U23
Leicester City U23 
24/01 03:00
FT 
 Arsenal U23
Bayern Munich (am) 
24/01 02:00
FT 
 Ajaccio GFCO
Nimes 
24/01 03:30
FT 
 Ingolstadt 04
SV Sandhausen 
24/01 03:30
FT 
 Nurnberg
SSV Jahn Regensburg 
24/01 03:30
FT 
1 Holstein Kiel
Union Berlin 
24/01 01:30
FT 
 Bochum
MSV Duisburg 
23/01 18:00
FT 
1 Pune City U18
India Premier Football Academy U19 1
23/01 16:30
FT 
 Mohun Bagan U19
United Sc Kolkata U18 
23/01 19:30
FT 
 Alsinaat Alkahrabaiya
Karbalaa 
24/01 03:30
AET 
 Castleview
St Marys 1
90min [1-1], 120min [1-1],
24/01 03:00
FT 
 Hapoel Ramat Gan FC
Hapoel Beer Sheva 
24/01 01:05
FT 
1 Beitar Kfar Saba Shlomi
Hapoel Kfar Saba 
24/01 01:05
FT 
 Hapoel Raanana
Sektzia Nes Tziona 
24/01 01:05
AET 
1 Hapoel Ironi Kiryat Shmona
Hapoel Shfaram 1
90 minutes[1-1],120 minutes[2-1]
24/01 01:05
FT 
 Hapoel Acco
Hapoel Ahva Haifa 
24/01 04:00
FT 
 Institute
Police Service Of Northern Ireland 
24/01 10:00
FT 
 Pago Youth
Lupe Ole Soaga 
24/01 07:00
FT 
2 Veitongo
Tupapa Maraerenga 
24/01 09:00
FT 
 Chorrillo FC
Atletico Veragüense 
24/01 09:00
FT 
 San Francisco City
Plaza Amador 1
24/01 06:00
FT 
 Chorrillo Reserves
Atletico Veraguense Reserves 1
24/01 04:45
FT 
 Vitoria Setubal
UD Oliveirense 
23/01 23:00
FT 
 Al Kharitiyath Sc U23
Qatar Sc Doha U23 
23/01 23:00
FT 
 Al Sailiya U23
Al Rayyan Sc U23 
23/01 23:00
FT 
 Al Arabi Doha U23
Al Gharafa U23 
23/01 21:05
FT 
 Al Watani
Al Shoalah 
23/01 20:30
FT 
 Al Kawkab
Al Wehda Mecca 
24/01 03:45
FT 
 Livingston
Falkirk 
24/01 03:45
FT 
 Peterhead
Dumbarton 
24/01 01:30
FT 
 Supersport United
Polokwane City 
23/01 19:00
FT 
 Chainat U19
Chiangrai Utd U19 
23/01 16:00
FT 
 Muang Kan United U19
Yala U19 
23/01 21:15
FT 
1 Al Dhafra R
Al Sharjah R 
23/01 21:05
FT 
1 Al Fujairah U21
Dibba Al Hisn U21 1
24/01 10:00
FT 
 Kagoshima United
Fujieda Myfc 
24/01 09:15
FT 
 Univ. Catolica
La Equidad 
24/01 08:00
FT 
2 America de Cali
Deportivo Cali 2
24/01 04:00
FT 
 Metropolitanos
Atletico Pantoja 
24/01 03:45
FT 
 Ballymena United
Crusaders FC 
24/01 03:45
FT 
 Drogheda United
Bohemians 
24/01 03:45
FT 
 Dundalk
Cabinteely 
24/01 02:00
FT 
 Orebro
Karlslunds If Hfk 
24/01 02:00
FT 
 Donau Linz
SK Vorwarts Steyr 
24/01 02:00
FT 
 Fortuna Dusseldorf Ii
Ssvg Velbert Ii 
24/01 02:00
FT 
 Sturm Graz Amateur
Tus Heiligenkreuz 
24/01 02:00
FT 
 Austria Vienna Ii
Favoritner Ac 
24/01 02:00
FT 
 Brinkumer Sv
BSV Rehden 
24/01 01:30
FT 
 Eilenburg
VFB Auerbach 
24/01 01:30
FT 
 Sc Bruck An Der Mur
SC Wiener Neustadt 
24/01 01:30
FT 
 Tus Heven
Wattenscheid 
24/01 01:00
FT 
 Norway (w)
Iceland (w) 
24/01 01:00
FT 
 Hacken
Utsiktens BK 
24/01 01:00
FT 
 Sv Gerasdorf Stammer
SC/ESV Parndorf 
24/01 01:00
FT 
 Sc Ostbahn Xi
Ask Ebreichsdorf 
24/01 01:00
FT 
 Wolfsberger Ac Amateur
ATUS Ferach 
24/01 01:00
FT 
 SC Mannsdorf
Sv Sieghartskirchen 
24/01 01:00
FT 
 Sportunion Hitzendorf
Ask Mochart Koflach 
24/01 00:30
FT 
 Rekord Bielsko Biala
Namestovo 
23/01 23:30
FT 
 Videoton Puskas Akademia
ZNK Osijek 
23/01 23:30
FT 
 Sturm Graz
Dynamo Kyiv 
23/01 23:30
FT 
 Wisla Krakow
Fehervar Videoton 1
23/01 23:00
FT 
 Lokomotiv Moscow
Tianjin Quanjian 
23/01 23:00
FT 
 Lech Poznan
Etar Veliko Tarnovo 
23/01 23:00
FT 
 Azerbaijan U21
Georgia U21 
23/01 23:00
FT 
 La Hoya Lorca
Yan Bian Fude 
23/01 22:45
FT 
 SV Allerheiligen
Sc Gleisdorf 
23/01 22:20
FT 
 Luzern
Chiasso 
23/01 22:00
FT 
 Thun
Wil 1900 
23/01 22:00
FT 
 Krsko Posavlje
MFK Ruzomberok 
23/01 22:00
FT 
 Dinamo Moscow
Stumbras 
23/01 22:00
FT 
 SV Ried
Union Gurten 
23/01 21:30
FT 
 Slavoj Vysehrad
Teplice 
23/01 21:00
FT 
 Hobro I.K.
Skive IK 
23/01 21:00
FT 
 GOSK Gabela
Igman Konjic 
23/01 20:45
FT 
 Perak
UiTM 
23/01 20:45
FT 
 Cyprus Womens
Dalian Quanjian Womens 
23/01 20:30
FT 
 Cherno More Varna
KF Tirana 
23/01 20:30
FT 
 Rheindorf Altach
Pogon Szczecin 
23/01 20:00
FT 
 Afc Hermannstadt
ACS Poli Timisoara 
23/01 20:00
FT 
1 Sport Podbrezova
Poprad 
23/01 20:00
FT 
 Vitosha Bistritsa
Chernomorets Balchik 
23/01 19:35
FT 
 China (w)
Colombia Womens 
23/01 19:00
FT 
 Vihren Sandanski
Septemvri Sofia 
23/01 18:00
FT 
 Port
Suwon 
23/01 18:00
FT 
 Ruch Chorzow
Pniowek Pawlowice Slaskie 
23/01 18:00
FT 
 Bayer Leverkusen
RW Oberhausen 
23/01 18:00
FT 
 FK Senica
Skf Sered 
23/01 18:00
FT 
 Mlada Boleslav
Varnsdorf 
23/01 17:00
FT 
 Saturn
FK Kolomna 
23/01 16:00
FT 
 Thailand womens
Vietnam womens 
23/01 16:00
FT 
 Alashkert
Artsakh 
23/01 16:00
FT 
 Kuban Krasnodar
Akzhayik 
23/01 16:00
FT 
 Spartak Trnava
FK Rostov 
23/01 15:00
FT 
1 Kokand 1912
Buxoro 
24/01 00:40
FT 
 Tottenham Hotspur U21
PSG U17 
23/01 22:35
FT 
 Aspire Qatar U17
Real Madrid U17 
23/01 20:30
FT 
 Ac Milan U17
Wydad Ac U17