livescore - live soccer scores

Soccer Results: 19 Jan 2018 Soccer Scores & Results

20/01 04:00
FT 
 Getafe
Athletic Bilbao 
20/01 03:30
FT 
 Hertha Berlin
Borussia Dortmund 
20/01 03:45
FT 
 Caen
Marseille 
20/01 03:45
FT 
 Derby County
Bristol City 
20/01 03:00
FT 
 Utrecht
AZ Alkmaar 
20/01 03:30
FT 
 Sporting Charleroi
Excelsior Mouscron 
20/01 05:00
FT 
 Porto
Desportivo de Tondela 
20/01 03:00
FT 
 Vitoria Setubal
Sporting Lisbon 
19/01 16:50
FT 
 Western Sydney
Melbourne Victory 
19/01 19:30
FT 
 Qatar U23
Palestine U23 1
19/01 16:00
FT 
 Japan U23
Uzbekistan U23 
20/01 03:30
FT 
 Rwanda
Equatorial Guinea 
20/01 00:30
FT 
 Libya
Nigeria 
19/01 23:00
FT 
 Cr Belouizdad
Usm El Harrach 
19/01 23:00
FT 
 Js Kabylie
Usm Blida 
19/01 22:00
FT 
 Us Biskra
Js Saoura 
19/01 23:59
FT 
 Gc Mascara
Ca Batna 
19/01 23:00
FT 
 Wa Tlemcen
Aso Chlef 
19/01 23:00
FT 
 Mo Bejaia
Rc Kouba 
19/01 22:00
FT 
 Crb Ain Fakroun
Jsm Bejaia 
19/01 22:00
FT 
 Rc Relizane
As Ain Mlila 
19/01 22:00
FT 
1 Ca Bordj Bou Arreridj
Jsm Skikda 
19/01 22:00
FT 
 Mc El Eulma
Asm Oran 
19/01 18:20
FT 
 Mc Ei Eulmau21
Asm Oran U21 
19/01 18:20
FT 
 Mo Bejaia U21
Rc Kouba U21 
19/01 18:00
FT 
 Rc Relizane U21
As Ain Mlila U21 
19/01 18:00
FT 
 Gc Mascara U21
Ca Batna U21 
19/01 18:00
FT 
 Wa Tlemcen U21
Aso Chlef U21 1
19/01 18:00
FT 
 Ain Fakroun U21
Jsm Bejaia U21 
19/01 18:00
FT 
 Us Biskra U21
Js Saoura U21 
19/01 18:00
FT 
 Js Kabylie U21
Usm Blida U21 
20/01 08:45
FT 
 Rivadavia Lincoln
Alvarado Mar Del Plata 1
20/01 08:35
FT 
 Independiente Neuquen
Ferrol Carril Oeste 
20/01 08:30
FT 
 Union Villa Krause
Desamparados 
20/01 08:30
FT 
 Club Cipolletti
Deportivo Roca 
20/01 08:10
FT 
 San Lorenzo Alem
Central Cordoba 
20/01 08:05
FT 
1 Defensores Pronunciamiento
Gimnasia C Uruguay 
20/01 08:05
FT 
 CA Douglas Haig
Defensores Belgrano Villa Ramallo 1
20/01 08:05
FT 
 Sportivo Belgrano
Estudiantes Rio Cuarto 1
20/01 07:30
FT 
 Sportivo Las Parejas
Union Sunchales 
20/01 05:00
FT 
 Sansinena
Villa Mitre 
20/01 05:00
FT 
 Ca Juventud Unida San Luis
Gimnasia Mendoza 
20/01 04:30
FT 
 San Jorge Tucuman
Ah Zapla 1
20/01 08:45
FT 
 Rivadavia Lincoln
Alvarado Mar Del Plata 
20/01 08:40
FT 
 Union Villa Krause
Sportivo Desamparados 
20/01 08:40
FT 
 Independiente Neuquen
Ferro Carril Oeste Gp 
20/01 08:30
FT 
 Club Cipolletti
Deportivo Roca 
20/01 08:00
FT 
 Sportivo Belgrano
Estudiantes Rio Cuarto 
20/01 08:00
FT 
 San Lorenzo De Alem
Ca Central Cordoba Sde 
20/01 08:00
FT 
 CA Douglas Haig
Defensores Belgrano Villa Ramallo 
20/01 08:00
FT 
 Defensores Pronunciamiento
Gimnasia C Uruguay 
20/01 07:30
FT 
 Sportivo Las Parejas
Union Sunchales 
20/01 05:00
FT 
 Ca Juventud Unida San Luis
Gimnasia Mendoza 
20/01 05:00
FT 
 Sansinena
Villa Mitre 
20/01 04:30
FT 
 Deportivo San Jorge Tucuman
Altos Hornos Zapla 
20/01 09:10
AET 
 Independiente
Racing Club 1
90min [2-2], Penalty [3-1], Independiente win
19/01 14:20
FT 
 Ws Wanderers Womens
Melbourne Victory Womens 
20/01 07:30
FT 
 Canberra United U21
Newcastle Jets Fc Youth 
20/01 00:15
FT 
 Manama Club
East Riffa 
19/01 21:45
FT 
 Al-Najma
Al Ahli Bhr 
19/01 19:45
FT 
 Mohammedan Dhaka
Rahmatgonj Mfs 
20/01 03:30
FT 
 Cercle Brugge
Lierse 
20/01 03:00
FT 
 Genk Womens
Oud Heverlee Leuven Womens 
20/01 07:00
FT 
 Ceara
Guarani Ce 
20/01 07:00
FT 
1 Nautico (PE)
America Pe 
20/01 07:45
FT 
 Avai Youth
Cr Flamengo Rj Youth 
20/01 05:20
AET 
 Palmeiras Youth
Portuguesa Youth 1
90min [1-1], Penalty [2-3], Portuguesa Youth win
19/01 21:00
FT 
 Cd Monte Carlo
Hang Sai 
19/01 21:00
FT 
 Cd Monte Carlo
Hang Sai 
20/01 06:30
FT 
 Usa Womens U20
Nicaragua Womens U20 
20/01 04:00
FT 
 Mexico Womens U20
Jamaica Womens U20 
20/01 08:15
FT 
 Colombia Womens U20
Argentina Womens U20 
20/01 06:00
FT 
 Paraguay Womens U20
Peru Womens U20 
20/01 01:00
FT 
 Omonia Aradippou
PAEEK Keryneias 
20/01 01:00
FT 
 Thoi Lakatamias
Xylotympou 
19/01 20:30
FT 
 Tanta
Smouha SC 
20/01 03:45
FT 
 Newport County
Crawley Town 
19/01 21:00
FT 
 Barnsley U23
Birmingham U23 
20/01 03:00
FT 
 Brighton U23
Sunderland U23 
19/01 22:00
FT 
 Stoke City U23
Bristol City U23 
20/01 03:15
FT 
 Paide Linnameeskond B
Viimsi Mrjk 
20/01 01:30
FT 
 Kuressaare
Maardu Fc Starbunker 
19/01 23:45
FT 
 JK Tallinna Kalev
Parnu Linnameeskond 
20/01 01:00
FT 
 KuPS
Musa 
20/01 01:00
FT 
 Kpv
Tpv Tampere 
20/01 01:00
FT 
 HIFK
Gnistan 
20/01 01:00
FT 
 Inter Turku
Ekenas IF Fotboll 
20/01 03:00
FT 
 Stade Brestois
Lens 
20/01 03:00
FT 
 Orleans US 45
Auxerre 
20/01 03:00
FT 
 Sochaux
Nancy 
20/01 03:00
FT 
 Quevilly
Ajaccio GFCO 1
20/01 03:00
FT 
 Tours
Chamois Niortais 
20/01 03:00
FT 
 Lorient
Clermont Foot 
20/01 03:00
FT 
 Bourg Peronnas
Stade Reims 
20/01 03:00
FT 
 Valenciennes
Le Havre 
20/01 03:00
FT 
 Avenir Sportif Beziers
Entente Sannois 1
20/01 03:00
FT 
 Chambly
Concarneau 
20/01 03:00
FT 
 GS Consolat Marseille
Red Star 93 
20/01 03:00
FT 
 Grenoble
US Boulogne 
20/01 03:00
FT 
1 Lyon la Duchere
Les Herbiers 
20/01 05:00
FT 
 Leiknir Reykjavik
Throttur 
20/01 03:00
FT 
 KR Reykjavik
Vikingur Reykjavik 
19/01 20:00
FT 
 Churchill Brothers
Shillong Lajong FC 
19/01 18:30
FT 
 Goa Development Ii
Salgaocar Sports Club 
19/01 16:30
FT 
 Uttar Pradesh
Chandigarh 
19/01 15:45
FT 
 Pondicherry
Karnataka 
19/01 22:30
FT 
 Northeast United
Chennai Titans 
19/01 19:30
FT 
 Naft Tehran
Siah Jamegan Khorasan 
19/01 19:30
FT 
 Padideh Mashhad
Esteghlal Tehran 
19/01 19:30
FT 
 Sepidroud Rasht
Sepahan 
19/01 21:45
FT 
 Karbalaa
Al-Naft 
19/01 19:30
FT 
 Al Bahri
Naft Misan 
19/01 19:30
FT 
 Naft Alwasat
Al Minaa 
19/01 19:30
FT 
 Alsinaat Alkahrabaiya
Al Kahrabaa 
20/01 04:00
FT 
 St Patricks Cy
Bangor Celtic 1
20/01 04:00
FT 
 Tolka Rovers
Ballymun United 1
20/01 04:00
FT 
 Maynooth University Town
Liffeys Pearse 
19/01 20:15
FT 
1 Ahi Acre
Hapoel Kaukab 
19/01 18:45
FT 
 Maccabi Ironi Netivot
Ms Hapoel Yeroham 
19/01 18:15
FT 
 Ironi Rishon Lezion
MS Tseirey Taybe 
19/01 18:00
FT 
 Maccabi Ironi Amishav Petah Tikva
Hapoel Ortodoxim Jaffa 
19/01 18:00
FT 
 Bnei Yeechalal Rehovot
Sc Shicun Hamizrah 1
19/01 21:00
FT 
 Hapoel Afula
Ironi Nesher 
19/01 21:00
FT 
 Maccabi Herzliya
Hapoel Tel Aviv 
19/01 21:00
FT 
 Hapoel Bnei Lod
Hapoel Kfar Saba 
19/01 21:00
FT 
 Hapoel Rishon Letzion
Hapoel Marmorek Irony Rehovot 
19/01 21:00
FT 
 Hapoel Ramat Gan FC
Hapoel Natzrat Illit 
19/01 19:15
FT 
 Maccabi Shaarayim
Maccabi Kiryat Gat 
19/01 19:00
FT 
 Hapoel Azor
AS Nordia Jerusalem 
19/01 19:00
FT 
 Hapoel Holon Yaniv
Maccabi Yavne 
19/01 18:30
FT 
1 Hapoel Jerusalem
Maccabi Ironi Kiryat Ata 
20/01 03:45
FT 
 Carrarese
Viterbese 
19/01 21:30
FT 
1 Bologna Youth
Juventus U19 1
20/01 02:00
AET 
 Birkirkara FC
San Gwann 
90min [1-1], 120min [2-1], Birkirkara FC win
20/01 11:00
FT 
 Atlas
Toluca 1
20/01 09:00
FT 
 Puebla
Veracruz 
20/01 10:00
FT 
 Atletico San Luis
Tampico Madero 
20/01 10:00
FT 
 Correcaminos Uat
Juarez 
20/01 09:00
FT 
 Uaem Potros
Alebrijes De Oaxaca 
20/01 09:00
FT 
 Mineros De Zacatecas
Leones Univ Guadalajara 
20/01 05:00
FT 
 Cruz Azul Ii
Pioneros De Cancun 
19/01 23:59
FT 
 Lobos Prepa
Tuxtla 
19/01 23:59
FT 
 Club Leon Ii
Estudiantes Tecos 
19/01 23:59
FT 
 Club America Ii
Real Zamora 
19/01 23:59
FT 
 Unam Pumas Ii
Reboceros La Piedad 
20/01 02:00
FT 
 Puebla U20
Veracruz U20 
19/01 23:00
FT 
 Atlas U20
Deportivo Toluca Mexiquense U20 
19/01 17:30
FT 
 Magway
Shan United 
20/01 03:00
FT 
 Almere City FC
NEC Nijmegen 1
20/01 03:00
FT 
 Dordrecht 90
Fortuna Sittard 
20/01 03:00
FT 
 Emmen
RKC Waalwijk 1
20/01 03:00
FT 
 Go Ahead Eagles
MVV Maastricht 
20/01 03:00
FT 
 De Graafschap
Jong PSV Eindhoven 
20/01 03:00
FT 
 Helmond Sport
Volendam 
20/01 03:00
FT 
 Oss
Utrecht Am 
20/01 03:00
FT 
 Telstar
Eindhoven 
19/01 23:00
AET 
 Muscat
Al Shabab Oma 
90min [1-1], 120min [1-2], Al Shabab Oma win
20/01 10:00
FT 
 San Francisco City
Chorrillo FC 1
20/01 07:00
FT 
1 Rio Abajo
Deportivo Municipal San Miguelito 
20/01 03:30
FT 
 UD Oliveirense
Vitoria Guimaraes B 
19/01 23:35
FT 
 Al Markhiya
Qatar SC 
19/01 21:25
FT 
 Al-Arabi SC
Al Duhail Sc 
19/01 20:30
FT 
 Al Riyadh
Jubail 
19/01 20:10
FT 
 Al Thuqbah
Al Ameade 
20/01 01:10
FT 
 Al Ittihad Ksa
Al-Ettifaq 1
20/01 02:00
FT 
 Bidvest Wits
Bloemfontein Celtic 1
20/01 04:00
FT 
 Granada
Zaragoza 
20/01 03:00
FT 
 Real Sociedad C
Cd Getxo 
20/01 01:45
FT 
 Osasuna Womens
Oiartzun Ke Womens 
19/01 20:00
FT 
 Al-Jaish Damascus
Al Jehad 
19/01 21:30
FT 
 Mbeya City
Lipuli 
20/01 01:00
FT 
 Kasimpasa
Alanyaspor 1
19/01 16:55
FT 
 Kasimpasa U21
Alanyaspor U21 
20/01 03:30
FT 
 Afan Lido
Cwmamman United 
20/01 03:30
FT 
 Penybont
Briton Ferry Athletic 
20/01 09:05
FT 
 Langwarrin
Heidelberg United 
20/01 08:00
FT 
1 Millonarios
America de Cali 2
20/01 07:30
FT 
 Port Melbourne Sharks
Sunshine George Cross 
20/01 07:00
FT 
 Zamora Barinas
Monagas 
20/01 05:00
FT 
 Thor Akureyri
Magni 
20/01 05:00
FT 
 Deportivo Lara
Mineros de Guayana 2
20/01 03:45
FT 
 Bray Wanderers
UC Dublin UCD 
20/01 03:30
FT 
 Carrigaline United
Ballincollig 
20/01 03:00
FT 
 Waterford United
Wexford Youths 
20/01 03:00
FT 
 Levanger
Namsos 
20/01 03:00
AET 
 Metropolitanos
Trujillanos FC 1
90min [1-1], Penalty [4-3], Metropolitanos win
20/01 02:45
FT 
 SV Horn
Zwettl Sc 
20/01 02:30
FT 
 Rot-weiss Erfurt
Arminia Bielefeld 
20/01 02:30
FT 
 Sv Rodinghausen
Germania Egestorf 
20/01 02:00
FT 
 Sturm Graz Amateur
Bad Radkersburg 
20/01 02:00
FT 
 F91 Dudelange
Eintracht Trier 
20/01 02:00
FT 
 Orebro
Fc Linkoping City 
20/01 02:00
FT 
 Ireland Womens U19
England womens U19 
20/01 01:30
FT 
 Austria Vienna Ii
Sv Stripfing Weiden 
20/01 01:30
FT 
 International Leipzig
Lokomotive Leipzig 
20/01 01:00
FT 
 SC Mannsdorf
Sv Gerasdorf Stammer 
20/01 01:00
FT 
 Norway (w)
Scotland (w) 
20/01 01:00
FT 
 Bodo Glimt
Mjolner 
19/01 23:59
FT 
 Start Kristiansand
IF Floya 
19/01 23:30
FT 
 Dynamo Kyiv
St. Gallen 
19/01 23:30
FT 
 Mattersburg
Servette 
19/01 23:00
FT 
 Suduva
Rigas Futbola Skola 
19/01 23:00
FT 
 Netherlands Womens U19
China Womens U19 
19/01 23:00
FT 
 Seoul
Vaduz 
19/01 22:00
FT 
 Russia (w)
Slovakia (w) 
19/01 22:00
FT 
 Notodden FK
Sandefjord 
19/01 22:00
FT 
 Aris Limassol
Dinamo Bucuresti 
19/01 22:00
FT 
 Zulia
Caracas FC 1
19/01 21:00
FT 
 Lech Poznan
Zorya 
19/01 21:00
FT 
 Heidenheimer
Austria Lustenau 
19/01 21:00
FT 
 SSV Jahn Regensburg
Liefering 
19/01 21:00
FT 
 Lillestrom
Strommen 
19/01 21:00
FT 
 Dynamo Dresden
Mlada Boleslav 
19/01 21:00
FT 
 Vllaznia Shkoder
Terbuni Puke 1
19/01 21:00
FT 
 MFK Ruzomberok
Vitkovice 
19/01 21:00
FT 
 Korona Kielce
CSM Studentesc Iasi 
19/01 20:45
FT 
 UiTM
Geylang United FC 
19/01 20:45
FT 
 Terengganu U23
Melaka FC 
19/01 20:00
FT 
 Chonburi Shark FC
Sukhothai 
19/01 20:00
FT 
 Midtjylland
Hobro I.K. 
19/01 20:00
FT 
 Nykobing Falster
Odense BK 
19/01 20:00
FT 
 Stabaek
Kongsvinger 
19/01 20:00
FT 
 Sonderjyske
Fredericia 
19/01 20:00
FT 
 Portugal Womens U19
Switzerland Womens U19 
19/01 19:35
FT 
 China (w)
Vietnam womens 1
19/01 19:30
FT 
 Sandecja
Zemplin Michalovce 
19/01 19:30
FT 
1 Pss Sleman
Kuala Lumpur 2
19/01 19:00
FT 
 Metalurh Zaporizhya
Kolos Kovalyovka 
19/01 18:30
FT 
 Hamburger Sv Ii
Dortmund(am) 
19/01 18:00
FT 
 MFK Ruzomberok
Lokomotiva Kosice 
19/01 18:00
FT 
 Rubin Kazan
Lokomotiv Tashkent 
19/01 17:30
FT 
1 Navy
Ubon Umt United 
19/01 17:00
FT 
 Spartak Moscow II
Chertanovo Moscow 
19/01 16:45
FT 
 Uitm U20
Negeri Sembilan U21 
19/01 16:45
FT 
 APIA Leichhardt Tigers
Japan All Stars 
19/01 16:00
FT 
 Colombia Womens
Thailand womens 
19/01 15:00
FT 
 South Hobart
Hume City