livescore - live soccer scores

Soccer Results: 17 Jan 2018 Soccer Scores & Results

18/01 04:00
FT 
 PSG
Dijon 
18/01 02:00
FT 
 Amiens
Montpellier 
18/01 02:00
FT 
 Angers SCO
ES Troyes AC 
18/01 02:00
FT 
 Guingamp
Lyon 
18/01 02:00
FT 
 Lille
Stade Rennais 
18/01 02:00
FT 
 Metz
Saint Etienne 1
18/01 02:00
FT 
 Toulouse
Nantes 
18/01 04:00
AET 
2 Chelsea
Norwich 
90 minutes[1-1],120 minutes[1-1],Penalty Kicks[5-3]
18/01 03:45
FT 
 Swansea City
Wolves 
18/01 03:45
FT 
 Wigan Athletic
Bournemouth 
18/01 04:00
FT 
 Espanyol
Barcelona 
18/01 02:00
FT 
 Valencia
Alaves 1
18/01 02:00
FT 
 Atletico Madrid
Sevilla 
17/01 19:30
FT 
 South Korea U23
Australia U23 
17/01 19:30
FT 
 Syria U23
Vietnam U23 
18/01 11:00
FT 
 Csyd Dorados De Sinaloa
Monterrey 
18/01 10:30
FT 
 Lobos Buap
Pumas UNAM 
18/01 09:00
FT 
 Queretaro
Morelia 
18/01 03:30
FT 
 Sudan
Mauritania 
18/01 00:30
FT 
 Morocco
Guinea 
18/01 09:10
AET 
 Boca Juniors
Aldosivi 
90min [2-2], Penalty [2-4], Aldosivi win
18/01 07:00
FT 
1 Belgrano
Talleres Cordoba 
18/01 03:30
FT 
 Bolivar
San Jose 
18/01 07:45
FT 
 Figueirense (SC)
Criciuma 1
18/01 06:30
FT 
 Inter De Lages Sc
Avai (sc) 
18/01 06:30
FT 
 Hercilio Luz Sc
Atletico Tubarao 1
18/01 06:30
FT 
 Joinville
Brusque 
18/01 06:30
FT 
 Concordia Ac
Chapecoense SC 
18/01 08:30
FT 
 Uniclinic Ac Ce
Fortaleza 
18/01 07:45
FT 
 Aparecidense Go
Goias 
18/01 06:30
FT 
 Itumbiara Ec Go
Atletico Clube Goianiense 
18/01 06:30
FT 
 Gremio Anapolis
Anapolina Go 
18/01 07:45
FT 
 Sao Luiz(RS)
Gremio (RS) 1
18/01 06:30
FT 
 Caxias Rs
Novo Hamburgo RS 
18/01 06:30
FT 
 Sao Paulo Rs
Avenida Rs 
18/01 05:30
FT 
 Brasil De Pelotas Rs
Juventude Rs 
18/01 05:00
FT 
 Sao Jose Poa Rs
Cruzeiro Rs 1
18/01 06:00
FT 
1 Nautico (PE)
Altos/pi 1
18/01 07:45
FT 
 Cruzeiro (MG)
Tupi Juiz de Fora MG 
18/01 06:30
FT 
 Democrata
Caldense(MG) 
18/01 06:30
FT 
 Uberlandia Mg
Uniao Recreativa Dos Trabalhadores Mg/urt 
18/01 06:00
FT 
 Tombense
Villa Nova-MG 
18/01 05:30
FT 
 America MG
Ca Patrocinense 
18/01 07:30
FT 
 Auto Esporte Clube Pb
Desportiva Guarabira Pb 
18/01 08:30
FT 
 Flamengo De Arcoverde
Sport Club Recife (PE) 
18/01 07:00
FT 
1 Afogados Da Ingazeira
Central Sc Pe 
18/01 07:00
FT 
 Pesqueira
Belo Jardim Pe 
18/01 07:45
FT 
 Volta Redonda
CR Flamengo (RJ) 
18/01 02:30
FT 
 Boavista
Fluminense (RJ) 1
18/01 02:30
FT 
 Nova Iguacu
Cabofriense Rj 
18/01 02:30
FT 
 Madureira
Macae 
18/01 07:45
FT 
1 Corinthians Paulista (SP)
Ponte Preta 1
18/01 05:30
FT 
 Sao Bento
Sao Paulo 
18/01 05:30
FT 
 Linense Bra
Santos 
18/01 05:30
FT 
 Ituano Sp
Sao Caetano (SP) 
18/01 05:30
FT 
 Gremio Novorizontino
Mirassol 
18/01 03:00
FT 
1 Red Bull Brasil
Ferroviaria Sp 
18/01 08:15
FT 
 Ecuador Womens U20
Paraguay Womens U20 1
18/01 06:00
FT 
 Colombia Womens U20
Peru Womens U20 
18/01 10:00
FT 
 Herediano
Ad Grecia 1
18/01 10:00
FT 
 Santos De Guapiles
Municipal Liberia 
18/01 10:00
FT 
 Deportivo Saprissa
AD Carmelita 
18/01 05:00
FT 
2 Guadalupe
Cartagines Deportiva SA 
18/01 05:00
FT 
 Limon
Universidad de Costa Rica 2
18/01 01:00
FT 
1 Agia Napa
Anorthosis Famagusta FC 
17/01 23:00
FT 
 E.N.Paralimni
AEP Paphos 
17/01 23:30
FT 
 APOEL Nicosia
AEL Limassol 
18/01 02:00
FT 
 Apollon Limassol FC
Omonia Nicosia 
18/01 01:00
FT 
 Sardice
Lisen 
17/01 20:00
FT 
 Brno
Mfk Skalica 
17/01 20:00
FT 
 Prostejov
Poprad 
17/01 18:00
FT 
 Baumit Jablonec
Slovan Liberec 
17/01 18:00
FT 
 Pardubice
SC Znojmo 1
17/01 18:00
FT 
 Frydek-mistek
Widzew lodz 
18/01 01:30
FT 
 Arab Contractors
El Ismaily 
17/01 23:00
FT 
 Ittihad Alexandria
Al Nasr Cairo 
17/01 20:30
FT 
 Alassiouty Sport
El Raja Marsa Matruh 
18/01 03:30
FT 
 Oldham Athletic
Leicester City U21 
17/01 22:00
FT 
 Woldia Sc
Mekelle Kenema 
17/01 20:00
FT 
 Fasil Kenema
Saint George 
17/01 22:00
FT 
 Stade Reims Ii
Lille B 
17/01 23:00
FT 
 OFI Crete
Doxa Dramas 
17/01 21:05
FT 
 Kampaniakos Chalastras
Pierikos 1
17/01 21:00
FT 
 Aris Palaioxoriou
Ao Kardias 
17/01 21:00
FT 
 Megas Alexandros Trikalon
Langadas 1
17/01 21:00
FT 
 Agrotikos Asteras
Ae Alexandrias 
17/01 21:00
FT 
 Makedonikos
Kilkisiakos Kilkis 
17/01 21:00
FT 
 Almopos Arideas
Iraklis 1908 
17/01 21:00
FT 
 Karitsa
Edessaikos 1
18/01 04:00
FT 
 Ka Akureyri
Kf Fjallabyggdar 
18/01 05:00
FT 
 Fram Reykjavik
Valur 
18/01 03:00
FT 
 Fylkir
Ir Reykjavik 
17/01 16:30
FT 
 Uttarakhand
Uttar Pradesh 
17/01 18:00
FT 
 Kenkre U19
Pune U18 
17/01 22:30
FT 
 Jamshedpur
Kerala Blasters 
17/01 21:45
FT 
 Al Talaba
Zakho 
18/01 01:30
AET 
 Pontedera
Nerostellati Pratola 1
90min [2-2], 120min [3-2], Pontedera win
17/01 21:30
FT 
 Trento
Lumezzane 
17/01 21:30
FT 
 Derthona
Pro Sesto 
17/01 21:30
FT 
 Borgaro
US Inveruno 
17/01 21:30
FT 
 US Seregno
Asd Bra 
17/01 21:30
FT 
 Lentigione
Imolese 
17/01 21:30
FT 
 Vigor Carpaneto
Mezzolara 
17/01 21:30
FT 
 Tuttocuoio
Colligiana 
17/01 21:30
FT 
1 Ciliverghe Mazzano
Virtus Bergamo 
17/01 21:30
FT 
 Forli
Sansepolcro Asd 
17/01 21:30
FT 
1 Asd Sasso Marconi
Correggese Calcio 1
17/01 21:30
FT 
 Sammaurese
Asd Romagna 
18/01 04:00
FT 
 Carme Dawson
Block Stem Cisternino Futsal 
18/01 03:45
FT 
 Pessah Lo Fano
Luparense Futsal 
18/01 03:00
FT 
 Amola Indoor Football Team
Pescara Futsal 
18/01 03:00
FT 
 Tsc Lazio Futsal
Napoli Futsal 
18/01 03:00
FT 
 Acqua E Sapone C5 Futsal
Phil Diae Bolley 
18/01 03:00
FT 
 Bologna Futsal
Real Rieti Futsal 
17/01 23:50
FT 
 Al-Qadsia
Al Sahel 
17/01 23:50
FT 
1 Al Ttadamon
Kazma 1
17/01 23:45
FT 
 Al-Nasar
Al Jahra 
17/01 23:35
FT 
 Al Salmiyah
Khaitan 
17/01 21:20
FT 
 Al Shabab Kuw
Al Kuwait SC 
17/01 21:20
FT 
 Al Salibikhaet
Al Fahaheel 
17/01 20:50
FT 
 Kedah
Pknp 
17/01 23:00
FT 
 Kano Pillars
Nasarawa United 
17/01 23:00
FT 
 Enugu Rangers International
Lobi Stars 
17/01 23:00
FT 
 Enyimba International
Heartland 
17/01 23:00
FT 
 Sunshine Stars
Katsina United 
17/01 23:00
FT 
 Plateau United
Rivers United 
17/01 23:00
FT 
 El Kanemi Warriors
Abia Warriors 
17/01 23:00
FT 
 Mfm
Kwara United 
17/01 23:00
FT 
 Yobe Desert Stars
Wikki Tourist 
17/01 23:00
FT 
 Go Round Omoku
Akwa United 
17/01 23:00
FT 
 Niger Tornadoes
Ifeanyi Ubah 
17/01 23:00
FT 
 Yobe Desert Stars
Wikki Tourist 
17/01 23:00
FT 
 Go Round Omoku
Akwa United 
17/01 23:00
FT 
 Enugu Rangers International
Lobi Stars 
17/01 23:00
FT 
 Enyimba International
Heartland 
17/01 23:00
FT 
 Sunshine Stars
Katsina United 
17/01 23:00
FT 
 Kano Pillars
Nasarawa United 
17/01 23:00
FT 
 Plateau United
Rivers United 
17/01 23:00
FT 
 El Kanemi Warriors
Abia Warriors 
17/01 23:00
FT 
 Mfm
Kwara United 
17/01 23:55
FT 
 Al Wehda Mecca
Al Tai 
17/01 22:50
FT 
 Hajer
Al Nojoom 
17/01 20:50
FT 
 Najran
Al Kawkab 
18/01 01:30
FT 
 Maritzburg United
Supersport United 
18/01 03:00
FT 
 Antequera
CD El Palo 1
18/01 03:00
FT 
 Loja CD
Maracena 
18/01 03:00
FT 
 Huetor Tajar
Villacarrillo 
18/01 03:00
FT 
 Cd Rincon
Atletico Mancha Real 
18/01 03:45
FT 
 Fcbarcelona Futsal
Paruro Five Foot 
17/01 21:00
FT 
 Young Africans
Mwadui 
18/01 01:30
FT 
 Osmanlispor
Besiktas 
17/01 23:00
FT 
1 Istanbul Buyuksehir Belediyesi
Giresunspor 
17/01 19:30
FT 
 Akhisar Bld.Geng
Boluspor 
18/01 00:05
AET 
 Al Nasr Dubai
Dabba Al-Fujairah 
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [3-5], Dabba Al-Fujairah win
17/01 21:05
FT 
 Banni Yas
Al-Wasl 
17/01 21:05
FT 
 Al Ain
Al-Dhafra 
18/01 10:25
FT 
 Universitario de Deportes
Dep.Independiente Medellin 
18/01 08:00
FT 
 Estudiantes De San Luis
Sarmiento Junin 
18/01 07:20
FT 
 Zulia
Deportivo Lara 
18/01 05:10
FT 
 Monagas SC
Metropolitanos 
18/01 05:00
FT 
 UD Las Zocas
Cd Vera 1
18/01 04:00
FT 
 Arsenal de Sarandi
CA Brown Adrogue 
18/01 03:45
AET 
 Kidlington
Thame United 
90min [1-1], 120min [3-1], Kidlington win
18/01 03:45
FT 
 Cleethorpes Town
Tadcaster Albion 
18/01 03:15
FT 
 University College Cork
Cork City 
18/01 03:00
FT 
 Mineros de Guayana
Atletico Venezuela 
18/01 03:00
FT 
 Pocone Mt
Sociedade Acao 
18/01 02:30
FT 
 Wil 1900
Gossau 
18/01 02:30
FT 
 Viktoria Berlin 1889
Neubrandenburg 04 
18/01 02:30
FT 
 Bayer Leverkusen (w)
Sg Essen Schonebeck (w) 
18/01 02:30
FT 
 Union Sc Perchtoldsdorf
Cro Vienna Florio 
18/01 02:00
FT 
 Tsg Sprockhovel
Fortuna Dusseldorf Ii 
18/01 02:00
FT 
 Teutonia 05
VfB Lubeck 
18/01 02:00
FT 
 Spain U19
Italy U19 
18/01 02:00
FT 
 England womens U19
Norway Womens U19 
18/01 02:00
FT 
 RW Oberhausen
Fsv Vohwinkel Wuppertal 
18/01 02:00
FT 
 Red Star Penzing
Ask Elektra 
18/01 02:00
FT 
 CD Castellon
CFR Cluj 
18/01 01:30
FT 
 Maritzburg United
Supersport United 
18/01 01:30
FT 
 FSV Optik Rathenow
TSG Neustrelitz 
18/01 01:30
FT 
 Hertha Zehlendorf
Sd Croatia Berlin 
18/01 01:30
FT 
 Markranstadt
Zfc Meuselwitz 
18/01 01:30
FT 
 Hibernians FC
Levski Sofia 
18/01 01:30
FT 
 Kaiserslautern
Midtjylland 
18/01 01:00
FT 
 Rosenborg
Kolstad 
18/01 01:00
FT 
 St. Pauli
Bochum 
18/01 01:00
FT 
 Waf Brigittenau
Sv Schwechat 
18/01 00:30
FT 
 Union Berlin
Ingolstadt 04 
18/01 00:30
FT 
 Sc Ostbahn Xi
Klingenbach 
17/01 23:59
FT 
 Pogon Siedlce
Orleta Radzyn Podlaski 
17/01 23:59
FT 
 Domzale
Mnk Ljubljana 
17/01 23:10
FT 
 Asante Kotoko
Accra Hearts Of Oak 
17/01 23:00
FT 
 Basel
Viktoria Plzen 
17/01 23:00
FT 
 Aarhus AGF
Brabrand IF 
17/01 23:00
FT 
 Darmstadt
Greuther Furth 
17/01 23:00
FT 
 Sparta Praha
Tianjin Quanjian 
17/01 23:00
FT 
 Videoton Puskas Akademia
Linense 
17/01 23:00
FT 
 Valerenga
Neuchatel Xamax 
17/01 23:00
FT 
 Portugal Womens U19
Ireland Womens U19 1
17/01 23:00
FT 
 Algeria U21
Tunisia U21 
17/01 23:00
FT 
 Ludogorets Razgrad
Botosani 
17/01 22:25
FT 
 Nove Zamky
Budaorsi Sc 
17/01 22:10
FT 
 Red Bull Salzburg
Young Boys 
17/01 22:00
FT 
 Eintr. Braunschweig
Energie Cottbus 
17/01 22:00
FT 
 Pescara
Lugano 
17/01 22:00
FT 
 Italy U17
Spain U17 
17/01 22:00
FT 
 Slavia Praha U21
Litomerice 
17/01 22:00
FT 
 Qarabag
Kuban Krasnodar 
17/01 22:00
FT 
 NK Maribor
Nk Radomlje 
17/01 21:55
FT 
 Munchen 1860
Wacker Innsbruck 
17/01 21:30
FT 
 SV Ried
Marila Pribram 
17/01 21:30
FT 
 Heracles Almelo Reserves
Feyenoord Reserve 
17/01 21:30
FT 
 Trastevere Calcio
Reggiana 
17/01 21:15
FT 
 NK Lokomotiva Zagreb
Gorica 
17/01 21:10
FT 
 SpVgg Unterhaching
Bayern Munich (am) 
17/01 21:05
FT 
 Mfk Tatran Aos Liptovsky Mikulas
1. Tatran Presov 
17/01 21:00
FT 
 Brondby
Fremad Amager 
17/01 21:00
FT 
 Grasshoppers
Rheindorf Altach 
17/01 21:00
FT 
 Zaglebie Sosnowiec
Cracovia Krakow 
17/01 21:00
FT 
 Lokomotiv Plovdiv
Hebar Pazardzhik 
17/01 21:00
FT 
 Spartak Trnava
Vorskla Poltava 
17/01 20:50
FT 
 Felda United FC
Sarawak 
17/01 20:45
FT 
 Ukm
Incheon Korail 
17/01 20:45
FT 
 Terengganu
Melaka FC 
17/01 20:30
FT 
 Gilan Gabala
Zurich 
17/01 20:30
FT 
 Juventus Bucharest
Kamza 
17/01 20:30
FT 
 Spartak Subotica
Backa Backa Palanka 
17/01 20:30
FT 
 Olympic Egy
Pharco 
17/01 20:25
FT 
 Olimpia Zambrow
Olsztyn OKS 1945 
17/01 20:00
FT 
 Barsa Sumy
Yednist Plysky 
17/01 20:00
FT 
 Switzerland Womens U19
China Womens U19 
17/01 20:00
FT 
 Gornik Leczna
Stal Stalowa Wola 
17/01 20:00
FT 
 Vitosha Bistritsa
PFK Montana 
17/01 19:30
FT 
 Arka Gdynia
Bytovia Bytow 
17/01 19:00
FT 
 DAC Dunajska Streda
Inter Bratislava 
17/01 19:00
FT 
 Beroe
Maritsa 1921 
17/01 18:40
FT 
 Soproni Svse-gysev
Szombathelyi Haladas 
17/01 18:15
FT 
 Villarreal B
Wisla Krakow 
17/01 18:00
FT 
 Usti nad Labem
Teplice 
17/01 18:00
FT 
 Mfk Karvina
Fotbal Trinec 
17/01 18:00
FT 
 Dolgiye Prudy
FK Kaluga 
17/01 18:00
FT 
 Vysocina Jihlava
Budejovice 
17/01 17:30
FT 
 Cherno More Varna
Chernomorets Balchik 
17/01 17:00
FT 
 South Melbourne
Port Melbourne Sharks 
17/01 17:00
FT 
 Sparta Praha U19
Ceske Budejovice u19 
17/01 16:05
FT 
 West Torrens Birkalla
Adelaide Panthers 1