livescore - live soccer scores

Soccer Results: 16 Jan 2018 Soccer Scores & Results

17/01 04:00
FT 
 AS Monaco
Nice 
17/01 02:00
FT 
1 Bordeaux
Caen 
17/01 02:00
FT 
 Marseille
Strasbourg 
17/01 04:00
FT 
 Reading
Stevenage Borough 
17/01 03:45
FT 
 Leicester City
Fleetwood Town 
17/01 03:45
FT 
 Mansfield Town
Cardiff City 
17/01 03:45
FT 
 Sheffield Wed.
Carlisle 
17/01 03:45
AET 
 West Ham
Shrewsbury Town 
90 minutes[0-0],Double bouts[0-0],120 minutes[1-0]
17/01 03:00
FT 
 Sparta Rotterdam
Vitesse Arnhem 
17/01 03:30
FT 
 Oostende
Genk 
16/01 20:30
FT 
 Bali United
Tampines Rovers FC 
16/01 17:30
AET 
 Shan United
Ceres 
90 minutes[0-0],120 minutes[1-1],Penalty Kicks[3-4]
16/01 19:30
FT 
 Iraq U23
Jordan U23 
16/01 19:30
FT 
1 Saudi Arabia U23
Malaysia U23 
16/01 16:00
FT 
 Japan U23
North Korea U23 
16/01 16:00
FT 
 Thailand U23
Palestine U23 
17/01 11:06
FT 
 Pachuca
Atletico San Luis 
17/01 11:00
FT 
 CDSyC Cruz Azul
Puebla 
17/01 11:00
FT 
1 Veracruz
Tampico Madero 
17/01 09:00
FT 
 Cafetaleros De Tapachula
Club Leon 
17/01 09:00
FT 
 Mineros De Zacatecas
Santos Laguna 
17/01 09:00
FT 
 Necaxa
Zacatepec 1
17/01 03:30
FT 
 Cameroon
Congo 
17/01 00:30
FT 
 Angola
Burkina Faso 
16/01 23:00
FT 
1 Usm Alger
Cs Constantine 
17/01 09:10
FT 
 CA Huracan
San Lorenzo 
17/01 01:15
FT 
 Malkia
Al-Riffa 
16/01 22:45
FT 
1 Al-Hadd
Al-Muharraq 1
17/01 03:45
FT 
 Club Brugge
Sporting Charleroi 
17/01 08:45
FT 
 Globo
Vitoria Salvador BA 
17/01 08:45
FT 
 Confianca Se
Santa Cruz 
17/01 08:45
FT 
 Salgueiros AC
Ceara 
17/01 06:00
FT 
 Treze Campina Grande PB
CRB (AL) 
17/01 07:30
FT 
 Botafogo
Portuguesa RJ 
17/01 05:15
FT 
 Corinthians Paulista U20
Avai Youth 
17/01 03:00
FT 
 Cr Flamengo Rj Youth
Audax Rio Rj U20 
17/01 02:00
FT 
 Portuguesa Youth
Goias U20 
17/01 01:00
FT 
 Vasco Da Gama Youth
Palmeiras Youth 
17/01 08:15
FT 
 Brazil Womens U20
Venezuela Womens U20 
17/01 06:00
FT 
 Chile Womens U20
Bolivia Womens U20 
16/01 20:00
FT 
 Olymphradec Kralove
Fk Mas Taborsko 
16/01 18:00
FT 
 Sk Slovan Varnsdorf
Bohemians 1905 
17/01 02:00
FT 
 Tala Al Jaish
Al Ahly 
16/01 23:00
FT 
 Wadi Degla SC
EL Masry 
17/01 03:45
FT 
 AFC Telford United
York City 
17/01 03:45
FT 
 Barrow
Brackley Town 
17/01 03:45
FT 
 Boreham Wood
Gateshead 
17/01 03:45
FT 
 Harrogate Town
St Albans City 
17/01 03:45
FT 
 Stockport County
Kidderminster 
17/01 03:45
FT 
 Warrington Town AFC
Ebbsfleet United 
17/01 03:45
FT 
 Workington
Weston Super Mare 1
16/01 21:00
FT 
 Bradford Am
Doncaster Reserve 
17/01 03:45
FT 
1 Lowestoft Town
Folkestone 
17/01 03:45
FT 
 Enfield Town
Tonbridge Angels 
17/01 03:45
FT 
 Wingate Finchley
Billericay Town 
17/01 03:45
FT 
 Margate
Leatherhead 
17/01 03:45
FT 
 Slough Town
Dorchester Town 
17/01 03:45
FT 
 Redditch United
Banbury United 
17/01 01:30
FT 
 Nomme JK Kalju
Paide Linnameeskond 
17/01 04:00
FT 
 Chateauroux
Lorient 
17/01 04:00
FT 
 Auxerre
Chamois Niortais 
17/01 04:00
FT 
 Nancy
Nimes 
17/01 04:00
FT 
 Ajaccio
Orleans US 45 
17/01 04:00
FT 
 Bourg Peronnas
Quevilly 
17/01 04:00
FT 
 Clermont Foot
Valenciennes 
17/01 04:00
FT 
 Stade Reims
Tours 
17/01 04:00
FT 
 Le Havre
Paris Fc 
17/01 04:00
FT 
 Ajaccio GFCO
Stade Brestois 
16/01 20:00
FT 
 Skoda Xanthi U20
Pae Atromitosu20 
16/01 22:30
FT 
 AIFF XI
Neroca 
16/01 16:30
FT 
 Aizawl
East Bengal 
16/01 12:30
FT 
 Punjab
Himachal Pradesh 
16/01 19:30
FT 
 Al Semawah
Al Diwaniya 
16/01 19:30
FT 
 Al Hussein Irbid
Al Zawraa 
17/01 02:00
FT 
 Hapoel Ironi Kiryat Shmona
Hapoel Afula 
17/01 01:30
FT 
 Hapoel Raanana Womens
As Tel Aviv University Womens 
17/01 01:30
FT 
 Maccabi Kiryat Gat Womens
Maccabi Kishronot Hadera Womens 
17/01 01:00
FT 
 Girls Soccer Academy Womens
Hapoel Petah Tikva Womens 
16/01 21:00
FT 
 Al Ahly
Al Asalah 
16/01 23:00
FT 
 Al Nahdha
Al Watani 
16/01 20:45
FT 
 Al Orubah
Al Hazm 
16/01 20:25
FT 
 Al Shoalah
Dhamk 
16/01 20:30
FT 
 Al Qaisoma
Al Mojzel 
16/01 20:25
FT 
 Al Hilal Youths
Al Ahli Jeddah Youth 1
16/01 20:10
FT 
 Al Ettifaq Youths
Al Wehda Youth 
16/01 23:00
FT 
 MFK Kosice
Nitra 
17/01 04:00
FT 
 Colegios Arenas Galdar Gc
Xota Navarra Futsal 
17/01 04:00
FT 
 Peniscola Futsal
Catgas Energia Futsal 
17/01 04:00
FT 
 Jaen Paraiso Interior Futsal
Eipozo Murcia Turistica Futsal 
17/01 03:00
FT 
 Levante Futsal
Caja Segovia Futsal 
17/01 01:30
FT 
 Istanbulspor
Fenerbahce 
16/01 23:00
FT 
 Trabzonspor
Konyaspor 
16/01 21:00
FT 
 Bursaspor
Genclerbirligi 
17/01 00:05
FT 
 Ajman
Al-Sharjah 
17/01 00:05
AET 
 Emirate
Al Wehda UAE 
90min [1-1], 120min [1-2], Al Wehda UAE win
16/01 21:05
FT 
 Al-Jazira UAE
Ittihad Kalba 
16/01 18:05
FT 
 TPHCM U19
HAGL Arsenal JMG U19 
16/01 15:55
FT 
 Binh Duong U19
Can Tho U19 
16/01 15:50
FT 
 Tay Ninh U19
Dong Thap U19 
16/01 15:00
FT 
 TT Hanoi U19
Cong An Nhan Dan U19 
17/01 07:20
FT 
 Zamora Barinas
Atletico Venezuela 
17/01 05:00
FT 
 Caracas FC
Monagas 
17/01 03:00
FT 
 Hamburger Sv Ii
Teutonia 05 
17/01 03:00
FT 
 Deportivo Lara
Trujillanos FC 
17/01 02:40
FT 
 Koln Am
Ssvg Velbert 
17/01 02:30
FT 
 Tus Haltern
Westfalia Herne 
17/01 01:30
FT 
 Dordrecht Reserve
Cambuur Reserve 
17/01 01:30
FT 
 Trenkwalder Admira Youth
Sturm Graz Amateur 
17/01 01:30
FT 
 Nec Nijmegen Am
Eindhoven Reserves 1
17/01 01:30
FT 
 Monchengladbach
Fortuna Dusseldorf 
17/01 01:30
FT 
 Austria Wien Youth
SC Wiener Neustadt 
17/01 01:30
FT 
 Fortuna Dusseldorf
Monchengladbach 
17/01 01:00
FT 
 Deutschlandsberger Sc
Sv Wildon 
17/01 01:00
FT 
 Trenkwalder Admira
Ask Ebreichsdorf 
17/01 01:00
FT 
 Erzgebirge Aue
Rot-weiss Erfurt 
17/01 01:00
FT 
 Fcm Traiskirchen
St.Polten 
17/01 01:00
FT 
 SC Mannsdorf
Gersthofer SV 
17/01 00:30
FT 
 Kolding IF
Sonderjyske 
16/01 23:59
FT 
 F91 Dudelange
Saarbrucken 
16/01 23:00
FT 
 Krsko Posavlje
NK Ptuj Drava 
16/01 23:00
FT 
 Ajax Amsterdam U19
Schalke 04 U19 
16/01 23:00
FT 
 Sturm Graz
St. Gallen 
16/01 23:00
FT 
 Luzern
ShenHua SVA FC 
16/01 23:00
FT 
 Jiangsu Sainty
VSG Altglienicke 
16/01 23:00
FT 
 Mattersburg
Ulsan Hyundai Horang-i 
16/01 22:00
FT 
 Seleccion Afe
Yan Bian Fude 
16/01 22:00
FT 
 Holstein Kiel
Seoul 
16/01 21:00
FT 
 Slaven Belupo Koprivnica
Brinje Grosuplje 
16/01 21:00
FT 
 Korona Kielce
Sepsi 
16/01 21:00
FT 
 SK Sigma Olomouc
Hradec Kralove 
16/01 21:00
FT 
 Eintr. Braunschweig
Hertha Bsc Berlin Am 
16/01 21:00
FT 
 Cyprus U19
Denmark U19 
16/01 21:00
FT 
 Mlada Boleslav
Fk Loko Vltavin 
16/01 21:00
FT 
 Karmiotissa Pano Polemidion
Astra Ploiesti 
16/01 20:55
FT 
 Pj Rangers
Johor Darul Takzim II 
16/01 20:55
FT 
 Pss Sleman
PDRM 
16/01 20:30
FT 
 FK Velez Mostar
Mladost Doboj Kakanj 
16/01 20:00
FT 
 Kelantan FA
Persija Jakarta 
16/01 19:05
FT 
 Pobeda Prilep
FK Shkendija 79 
16/01 19:00
FT 
 Desna Chernihiv
Stal Kamianske U21 
16/01 18:00
FT 
 Suduva
Palanga 
16/01 18:00
FT 
 Turkey U17
Romania U17 
16/01 18:00
FT 
 Slavoj Trebisov
Zemplin Michalovce 
16/01 18:00
FT 
 Dila Gori
Gagra 
16/01 17:50
FT 
 Adelaide Blue Eagles
Cumberland United 
16/01 17:15
FT 
 Caron Della
Sunshine Coast 
16/01 17:15
FT 
 Peninsula Power
Brisbane City SC