livescore - live soccer scores

Soccer Results: 12 Jan 2018 Soccer Scores & Results

13/01 04:00
FT 
 Getafe
Malaga 
13/01 03:30
FT 
 Bayer Leverkusen
Bayern Munich 
13/01 03:45
FT 
 Strasbourg
Guingamp 
13/01 03:45
FT 
 Sheffield United
Sheffield Wed. 1
13/01 04:30
FT 
 Chaves
Vitoria Guimaraes 
12/01 16:50
FT 
 Newcastle Jets
Brisbane Roar 
12/01 19:30
FT 
 Oman U23
Qatar U23 
12/01 16:00
FT 
 China U23
Uzbekistan U23 
12/01 22:00
FT 
 Cr Belouizdad
Cssw Illizi 
12/01 21:45
FT 
 Drb Tadjenant
Mc Saida 
12/01 21:30
AET 
 El Bayadh
Paradou Ac 
90 minutes[0-0],120 minutes[1-1],Penalty Kicks[4-3]
12/01 21:30
AET 
1 Mb Hessasna
Mo Bejaia 
90 minutes[1-1],120 minutes[1-2]
12/01 21:30
AET 
 Irb Belkheir
Om Medea 
90min [0-0], 120min [0-0], Penalty [7-6], Irb Belkheir win
12/01 21:30
FT 
 Cr Zaouia
Mc Magra 
12/01 21:30
AET 
 As Ain Mlila
Irb Lakhdaria 
90 minutes[0-0],120 minutes[0-0],Penalty Kicks[3-0]
12/01 17:00
AET 
 Cr Belouizdad U21
Wa Tlemcen U21 
90min [0-0], Penalty [3-0], Cr Belouizdad U21 win
13/01 09:10
AET 
 Talleres Cordoba
Atletico Tucuman 
90min [0-0], Penalty [3-4], Atletico Tucuman win
13/01 08:10
FT 
 CA Huracan
CA Banfield 
12/01 14:20
FT 
 Newcastle Jets Womens
Adelaide United Womens 
12/01 17:30
FT 
 Mohammedan Dhaka
Brothers Union 
13/01 03:30
FT 
 Westerlo
Roeselare 1
13/01 07:00
FT 
 Uniao Mogi Youth
Guarulhos Sp Youth 
13/01 05:30
FT 
 Cr Flamengo Rj Youth
Elosport Sp Youth 1
13/01 05:00
FT 
 Sao Carlos Youth
Ferroviaria Sp Youth 
13/01 04:00
FT 
 Avai Youth
Itapirense U20 
13/01 04:00
FT 
 Audax Rio Rj U20
Real Brasil Df Youth 
13/01 03:15
AET 
 Corinthians Paulista U20
Sport Club Recife Youth 
90min [1-1], Penalty [4-1], Corinthians Paulista U20 win
13/01 02:00
FT 
1 Volta Redonda Youth
Red Bull Brasil Youth 
13/01 02:00
FT 
 Coritiba Youth Pr
Ce Aimore Youth 
13/01 02:00
FT 
 Joinville Sc Youth
Atletico Mineiro Youth Mg 
13/01 02:00
FT 
 Ceara Youth
Agua Santa Sp Youth 
13/01 02:00
FT 
1 Bahia Youth
Taubate Youth 
13/01 02:00
FT 
 Goias Youth
Trindade Ac Youth 
13/01 02:00
FT 
 Santo Andre Youth
America Mg Youth 1
13/01 02:00
AET 
 Portuguesa Youth
Sao Paulo Ap Youth 
90 minutes[1-1],Penalty Kicks[4-2]
13/01 01:00
FT 
 Vasco Da Gama Youth
Sao Bernardo Youth 
13/01 01:00
FT 
 Palmeiras Youth
Botafogo Pb Youth 
13/01 01:30
FT 
 Othellos Athienou
Asil Lysi 
12/01 23:59
AET 
 Al Ahly
EL Masry 
90min [0-0], 120min [1-0], Al Ahly win
12/01 21:00
FT 
 Birmingham U23
Sheffield Wed U23 
13/01 03:00
FT 
 Manchester City U23
Liverpool U23 
13/01 03:00
FT 
 West Ham United U23
Leicester City U23 
13/01 03:00
FT 
 Fulham U23
Reading U23 
12/01 22:00
FT 
 Wolves U23
Stoke City U23 
13/01 03:15
FT 
 Parnu Linnameeskond
Flora Tallinn 2 
13/01 01:30
FT 
 Kuressaare
JK Tallinna Kalev 
12/01 23:45
FT 
 Flora Tallinn
Levadia Tallinn 
12/01 14:00
FT 
 Lautoka
Labasa 2
13/01 03:00
FT 
 Nimes
Lens 1
13/01 03:00
FT 
 Chamois Niortais
Nancy 
13/01 03:00
FT 
 Stade Brestois
Ajaccio 
13/01 03:00
FT 
 Auxerre
Le Havre 
13/01 03:00
FT 
 Paris Fc
Bourg Peronnas 
13/01 03:00
FT 
 Tours
Clermont Foot 
13/01 03:00
FT 
 Orleans US 45
Stade Reims 
13/01 03:00
FT 
 Sochaux
Quevilly 
13/01 03:00
FT 
 Valenciennes
Chateauroux 
13/01 03:00
FT 
 Concarneau
Avenir Sportif Beziers 
13/01 03:00
FT 
 Creteil
GS Consolat Marseille 
13/01 03:00
FT 
 Dunkerque
Avranches 
13/01 03:00
FT 
 Pau
Lyon la Duchere 
13/01 03:00
FT 
 Rodez Aveyron
Grenoble 
13/01 03:00
FT 
1 Entente Sannois
Stade Lavallois MFC 
13/01 03:00
FT 
 Les Herbiers
Chambly 
13/01 10:00
FT 
 Cd Escuintla
CD Puerto de Iztapa 
12/01 20:00
FT 
 Sun Pegasus
Yuen Long 
13/01 05:00
FT 
 Ir Reykjavik
Fjolnir 
13/01 03:00
FT 
 Valur
Fylkir 
12/01 16:25
FT 
 Mizoram
Assam 
12/01 20:00
FT 
 Gokulam
AIFF XI 
12/01 22:30
FT 
 Northeast United
Atletico De Kolkata 
12/01 21:30
FT 
1 Sanat-Naft
Pars Jonoubi Jam 
12/01 21:05
FT 
 Esteghlal Tehran
Saipa 
12/01 19:30
FT 
 Sepahan
Zob Ahan 
12/01 19:00
FT 
 Siah Jamegan Khorasan
Persepolis 
12/01 18:30
FT 
 Gostaresh Folad
Foolad Khozestan 
12/01 21:45
FT 
 Al Zawraa
Al-Hudod 
12/01 19:30
FT 
 Al Diwaniya
Al Talaba 
13/01 03:50
FT 
 Mochtas
Firhouse Clover 
13/01 03:30
FT 
 Mount Merrion
Cie Ranch 
12/01 20:15
FT 
 Maccabi Ahi Iksal
Maccabi Ein Mahal Jamal 
12/01 19:45
FT 
 SC Cpa Tel Aviv
Shimshon Kafr Qasim 
12/01 19:30
FT 
 Ironi Beit Dagan
Maccabi Ironi Amishav Petah Tikva 1
12/01 19:00
FT 
1 Sc Shicun Hamizrah
As Ashdod 
12/01 19:00
FT 
 Hapoel Ortodoxim Jaffa
As Holon Mor 1
12/01 18:45
FT 
 Sc Maccabi Ashdod
Maccabi Ironi Netivot 
12/01 18:30
FT 
 Maccabi Lroni Kiryat Malakhi
Sc Beer Sheva 
12/01 18:00
FT 
1 Maccabi Maalot Tarshina
Tzeirey Tamra 
12/01 17:30
FT 
 Maccabi Ironi Sderot
Ironi Modiin 
12/01 21:00
FT 
 Hapoel Hadera
Hapoel Natzrat Illit 
12/01 21:00
FT 
 Ironi Ramat Hasharon
Hapoel Ramat Gan FC 
12/01 21:00
FT 
 Ironi Nesher
Maccabi Herzliya 
12/01 21:00
FT 
1 Maccabi Ahi Nazareth
Hapoel Afula 
12/01 21:30
FT 
 Atalanta U19
Juventus U19 
13/01 03:45
FT 
 Block Stem Cisternino Futsal
Phil Diae Bolley 1
12/01 23:50
FT 
2 Burgan Sc
Al Salibikhaet 
12/01 23:45
FT 
1 Al Kuwait SC
Al Yarmouk 
12/01 21:20
FT 
 Al Fahaheel
Al-Arabi Club 
12/01 20:15
FT 
 Al-Ahed
Al Shabab Al Arabi 
13/01 02:00
FT 
 Senglea Athletic
Lija Athletic 1
13/01 02:00
FT 
 Rabat Ajax
Pieta Hotspurs 
13/01 11:00
FT 
 Morelia
Puebla 
13/01 11:00
FT 
 Club Tijuana
Necaxa 
13/01 11:36
FT 
 Cimarrones De Sonora
Cafetaleros De Tapachula 
13/01 10:30
FT 
 Venados
Murcielagos 
13/01 09:00
FT 
1 Atlante
Zacatepec 
13/01 10:25
FT 
 Ua De Chihuahua
Santos Laguna Ii 
13/01 08:00
FT 
 Chapulineros
Cuatetes De Acapulco 
13/01 05:00
FT 
 Cd Cruz Azul Hidalgo
Intel Paja 
13/01 02:00
FT 
 Pachuca Ii
Lobos Prepa 
12/01 23:59
FT 
 Deportivo Gladiadores
Coyotes 
12/01 23:59
FT 
 Monarcas Morelia U20
Puebla U20 1
12/01 17:30
FT 
 Zwekapin United
Shan United 
13/01 03:00
FT 
 Cambuur Leeuwarden
De Graafschap 1
13/01 03:00
FT 
 Den Bosch
Almere City FC 1
13/01 03:00
FT 
 Eindhoven
Emmen 
13/01 03:00
FT 
 Jong PSV Eindhoven
Helmond Sport 
13/01 03:00
FT 
 Utrecht Am
Dordrecht 90 
13/01 03:00
FT 
 MVV Maastricht
Telstar 
13/01 03:00
FT 
 NEC Nijmegen
Go Ahead Eagles 
13/01 03:00
FT 
 Fortuna Sittard
Jong Ajax Amsterdam 
13/01 03:00
FT 
 Volendam
Oss 
13/01 03:00
FT 
 RKC Waalwijk
Az Alkmaar 2 
13/01 11:45
FT 
 Wellington Phoenix Reserve
Hawkes Bay United 
13/01 09:00
FT 
 Auckland City
Southern United 
13/01 09:00
FT 
 Eastern Suburbs Afc
Team Wellington 
13/01 04:00
FT 
 Newry City
Dergview 
13/01 09:00
FT 
 CD Arabe Unido
Atletico Veragüense 1
13/01 06:00
FT 
 Cd Arabe Unido Reserves
Atletico Veraguense Reserves 
12/01 23:30
FT 
 Al-Sailiya
Al-Arabi SC 
12/01 21:20
FT 
 Al-Ahli Doha
Al-Garrafa 
12/01 23:00
FT 
 Nefte Jo Gansike Futsal
Ural Futsal 
12/01 21:00
FT 
 Zik Urfu Futsal
Sue Argot Torch Futsal 
12/01 19:00
FT 
 Mfk Sinara Ekaterinburg B Futsal
Neff Thea Nick Futsal 
13/01 01:00
FT 
 Al Ahli Jeddah
Al Baten 
12/01 23:15
FT 
 Al Taawon
Al-Raed 1
13/01 02:00
FT 
 Maritzburg United
Bloemfontein Celtic 
13/01 02:00
FT 
 Ajax Cape Town
Platinum Stars 
13/01 04:00
FT 
1 Rayo Vallecano
Real Oviedo 
13/01 05:00
FT 
 UD Ibarra
UD Las Zocas 
13/01 04:30
FT 
 Caja Segovia Futsal
Fcbarcelona Futsal 
12/01 23:45
FT 
1 Al-Wasl
Al Ain 1
12/01 21:05
FT 
 Ajman
Al-Jazira UAE 
12/01 21:00
FT 
 Dabba Al-Fujairah
Al Wehda UAE 
12/01 21:05
FT 
 Al Sharjah R
Al Nasr U21 1
12/01 21:00
FT 
 Emirates Club R
Al Dhafra R 
13/01 03:30
FT 
 Taffs Well
Penybont 
13/01 08:00
AET 
 PSV Eindhoven
Fluminense 
90min [1-1], Penalty [5-4], PSV Eindhoven win
13/01 08:00
FT 
 Kingston City
Eastern Lions Sc 
13/01 04:00
AET 
 Swords Celtic
Cherry Orchard 
90min [1-1], 120min [2-2], Penalty [4-3], Swords Celtic win
13/01 03:35
FT 
1 Liffeys Pearse
Bluebell United 
13/01 03:30
FT 
 Home Farm
Crumlin United 
13/01 03:20
FT 
 Flora Tallinn 2
Parnu Linnameeskond 
13/01 03:05
FT 
 Ec Vitoria
Atlantico Ec 
13/01 02:30
FT 
 Neuchatel Xamax
Breitenrain 
13/01 02:05
FT 
 Red Bull Salzburg
Sv Wals Grunau 
13/01 02:00
FT 
 Sturm Graz Amateur
Deutschlandsberger Sc 
13/01 02:00
FT 
 Cd Roda U19
Ef Torre Pacheco U19 
13/01 01:30
FT 
 Markranstadt
Lokomotive Leipzig 
13/01 01:00
FT 
 Liefering
SKU Amstetten 
13/01 01:00
FT 
 Sarpsborg 08 FF
Moss 
13/01 01:00
FT 
 Raufoss
Gjovik Ff 
12/01 23:59
FT 
 Start Kristiansand
Donn 
12/01 23:00
FT 
 Istanbul Buyuksehir Belediyesi
ADO Den Haag 
12/01 23:00
FT 
 Heracles Almelo
Karlsruher 
12/01 23:00
FT 
 Partick Thistle
ShenHua SVA FC 
12/01 22:30
FT 
 Thun
Rapperswil Jona 
12/01 22:00
FT 
 Holstein Kiel
St.-Truidense VV 
12/01 22:00
FT 
 Vitesse Arnhem
Hearts 
12/01 22:00
FT 
 AZ Alkmaar
St. Gallen 
12/01 22:00
FT 
 Besiktas
Skenderbeu Korca 
12/01 22:00
FT 
 Union Berlin
SV Wehen Wiesbaden 
12/01 22:00
FT 
 Darmstadt
Wurzburger Kickers 
12/01 22:00
FT 
 Alessandria
Feralpisalo 
12/01 21:00
FT 
 Sturm Graz
LASK Linz 
12/01 21:00
FT 
 Willem II
Hibernian 
12/01 21:00
FT 
 Stabaek
Asker 
12/01 21:00
FT 
 Al Wihdat Amman
Hilal Al Quds 
12/01 21:00
FT 
 Zwolle
Sportfreunde Lotte 1
12/01 21:00
FT 
 Muang Thong United
Khonkaen FC 
12/01 20:00
FT 
 Jyvaskyla JK
KuPS 
12/01 20:00
FT 
 Madura United
Kedah 
12/01 20:00
FT 
 MFK Ruzomberok
Liptovsky Mikulas 
12/01 19:45
FT 
 Valerenga
Strommen 
12/01 18:30
FT 
 North Pine
Albany Creek 
12/01 18:30
FT 
 Grange Thistle
North Star 
12/01 17:30
FT 
 Fulham United
North Eastern Metrostars 
12/01 16:45
FT 
 Negeri Sembilan U21
Pulau Pinang U20 
12/01 16:00
FT 
 Persija Jakarta
Persela Lamongan