livescore - live soccer scores

Soccer Results: 09 Jan 2018 Soccer Scores & Results

10/01 03:45
FT 
 Manchester City
Bristol City 
10/01 04:30
FT 
 Valencia
Las Palmas 
10/01 02:30
FT 
 Atletico Madrid
Lleida 
10/01 04:00
FT 
 Nice
AS Monaco 
10/01 05:00
FT 
 Belenenses
Boavista 
10/01 03:00
FT 
 Desportivo de Tondela
Vitoria Setubal 
09/01 19:00
FT 
 Perth Glory
Melbourne City 
09/01 16:50
FT 
 Newcastle Jets
Central Coast Mariners 1
09/01 19:30
FT 
 Qatar U23
Uzbekistan U23 
09/01 16:00
FT 
 China U23
Oman U23 
10/01 11:06
FT 
 Leon
Venados 
10/01 11:00
FT 
 Morelia
Cimarrones De Sonora 
10/01 09:00
FT 
 Zacatepec
Murcielagos 
09/01 23:00
FT 
 Sitra
Qalali 
09/01 23:00
FT 
 Busaiteen
Al Ittifaq 
10/01 07:00
FT 
 Campinense Pb
Desportiva Guarabira Pb 
10/01 07:30
FT 
 Botafogo Sp Youth
Sao Paulo Youth 
10/01 06:10
FT 
1 Tupa Sp Youth
Atletico Go Youth 
10/01 06:10
FT 
1 Osvaldo Cruz Sp Youth
Internacional Rs Youth 
10/01 06:00
FT 
 Francana Youth
Chapecoense Youth 
10/01 05:30
FT 
 Cruzeiro Df Youth
Sergipe Youth Se 1
10/01 05:15
FT 
 Osto Youth Team
Cr Flamengo Rj Youth 
10/01 04:00
FT 
 Batatais Youth
Nova Iguacu Youth 
10/01 04:00
FT 
 Xv De Jau Youth
Lagarto Youth 
10/01 04:00
FT 
 Ponte Preta Youth
Araxa Ec Mg Youth 
10/01 04:00
FT 
1 Boavista Rj Youth
Capital To Youth 
10/01 03:15
FT 
 Penapolense Youth
Nautico Youth Pe 
10/01 03:15
FT 
 Ji Parana Ro Youth
Ce Aimore Youth 
10/01 02:30
FT 
 Manthiqueira Youth
Bahia Youth 
10/01 02:25
FT 
1 Jose Bonifacio Sp Youth
Figueirense Sc Youth 
10/01 02:20
FT 
2 Comercial Sp Youth
Parana Clube Youth 
10/01 02:15
FT 
1 Flamengo Sp Youth
Goias Youth 
10/01 02:15
FT 
 Elosport Sp Youth
Coritiba Youth Pr 
10/01 02:10
FT 
 Desportivo Brasil U19
Paysandu Pa Youth 
10/01 02:10
FT 
 Primavera Youth
Vitoria Salvador Youth 
10/01 02:10
FT 
1 Nacional Ac Sao Paulo Youth
Abc Rn Youth 
10/01 02:10
FT 
 Ituano Youth
Vila Nova Go Youth 
10/01 02:00
FT 
 Votuporanguense Youth
Atletico Paranaense Youth 
10/01 02:00
FT 
 Mogi Mirim Youth
Atletico Tubarao U20 
10/01 02:00
FT 
 Capivariano Sp Youth
Botafogo Rj Youth 
10/01 02:00
FT 
 Sao Bernardo Youth
Ceara Youth 
10/01 02:00
FT 
 Inter Bebedouro Sp Youth
Cruzeiro Youth 
10/01 02:00
FT 
2 Fernando Boris U20
Criciuma Youth 
10/01 01:00
FT 
 Linense Sp Youth
Desportiva Paraense Youth 
09/01 23:59
FT 
 Guarani SP Youth
Madureira Youth 
09/01 23:59
FT 
 Mirassol Youth
America Pe Youth 1
09/01 23:59
FT 
 Xv De Piracicaba Youth
Santa Cruz Pe Youth 
09/01 23:59
FT 
 Sao Caetano Youth
Rio Branco Ac Youth 
09/01 23:59
FT 
1 Sao Bento Sp Youth
Botafogo Pb Youth 
09/01 23:59
FT 
 Guarulhos Sp Youth
Sete De Setembro Pe Youth 2
09/01 23:59
FT 
 Marilia 2
Fluminense Rj Youth 
09/01 23:59
FT 
 Juventude Rs Youth
Rio Branco Ec/sp Youth 
09/01 23:59
FT 
 Velo Clube Youth
River Pi Youth 
09/01 23:59
FT 
 Londrina Ec Youth
Uniao Mt Youth 
09/01 23:59
FT 
 Comercial Ms Youth
Atlantico Ba U20 
09/01 23:59
FT 
 Rio Preto Youth
Timon Ecma Youth 
09/01 23:59
FT 
 Atibaia Youth
Globo Youth 
09/01 23:59
FT 
 Santo Andre Youth
Sao Paulo Ap Youth 
10/01 10:00
FT 
 Herediano
AD Carmelita 
09/01 21:00
AET 
 Misr Elmaqasah
Arab Contractors 
90min [0-0], 120min [0-0], Penalty [5-6], Arab Contractors win
10/01 02:00
FT 
 Al Nasr Cairo
El Ismaily 
09/01 23:59
FT 
 Tala Al Jaish
Alassiouty Sport 
10/01 03:45
FT 
1 Chorley
Kidderminster 
10/01 03:45
FT 
 Nuneaton Town
Harrogate Town 
10/01 03:45
FT 
 Dagenham and Redbridge
Boreham Wood  
10/01 03:45
FT 
 AFC Fylde
Chester FC 
10/01 03:45
FT 
 Maidstone United
Ebbsfleet United 
10/01 03:45
FT 
 Havant and Waterlooville
Oxford City 1
10/01 03:45
AET 
 Spennymoor Town
Gainsborough Trinity 
90 minutes[3-3],120 minutes[4-4],Penalty Kicks[5-3]
10/01 03:45
FT 
 Halifax Town
Macclesfield Town 
10/01 03:45
AET 
 Charlton Athletic
Oxford United 
90 minutes[1-1],Penalty Kicks[0-3]
10/01 03:45
FT 
 Portsmouth
Chelsea U21 
10/01 03:45
AET 
 Luton Town
Peterborough United 
90 minutes[0-0],Penalty Kicks[6-7]
10/01 03:45
FT 
 Rochdale
Lincoln City 
10/01 03:45
FT 
 Yeovil Town
Forest Green Rovers 
10/01 03:30
FT 
 Bury
Fleetwood Town 
09/01 21:50
FT 
 Grimsby Am R
York City R 
09/01 21:00
FT 
 Hartlepool United Reserve
Rotherham United (r) 
09/01 21:00
FT 
 Swindon Reserve
Cheltenham Am 
09/01 21:00
FT 
 Doncaster Reserve
Morecambe Reserve 
09/01 21:00
FT 
 Southend Utd Reserve
Afc Wimbledon Reserve 
10/01 03:45
FT 
 Wingate Finchley
Leiston 
10/01 03:45
FT 
 Margate
Needham Market 
10/01 03:45
FT 
 Folkestone Invicta
Thurrock 
09/01 21:00
FT 
 Bristol City U23
Coventry U23 
10/01 03:45
FT 
 St Ives Town
St Neots Town 1
10/01 03:45
FT 
 Stratford Town
Hereford 1
10/01 01:30
FT 
 AEK Athens
Panaitolikos Agrinio 
09/01 23:15
FT 
 PAOK Saloniki
Trikala 
09/01 21:00
FT 
 OFI Crete
Panionios 
09/01 22:30
FT 
 Chennai City
Neroca 
09/01 17:30
FT 
 Madhya Pradesh
Lakshadweep 
09/01 16:30
FT 
 Kingfisher East Bengal U18
Mohun Bagan U19 
09/01 16:30
FT 
 United Sc Kolkata U18
Sai Kolkata U18 
09/01 20:15
FT 
 Bnei Mamba Golan
Hapoel Ihud Bnei Sumei 
09/01 20:15
FT 
 Tzeirey Tamra
Hapoel Kaukab 
10/01 03:00
FT 
 Maccabi Tel Aviv
Maccabi Netanya 1
10/01 02:00
FT 
 Hapoel Beer Sheva
Bnei Yehuda Tel Aviv 
10/01 01:00
FT 
 Maccabi Petah Tikva FC
Hapoel Ironi Kiryat Shmona 2
10/01 01:00
FT 
 Hapoel Rishon Letzion
Hapoel Katamon Jerusalem 
10/01 01:00
FT 
 Hapoel Hadera
Hapoel Afula 
10/01 01:00
FT 
 Maccabi Herzliya
Maccabi Ahi Nazareth 
10/01 01:00
FT 
 Beitar Tel Aviv Ramla
Ironi Nesher 
10/01 01:00
FT 
 Hapoel Ramat Gan FC
Hapoel Marmorek Irony Rehovot 1
10/01 01:00
FT 
1 Hapoel Natzrat Illit
Ironi Ramat Hasharon 
09/01 23:40
FT 
 Al Jahra
Al Sahel 1
09/01 23:40
FT 
 Al-Qadsia
Kazma 
09/01 21:15
FT 
 Al-Nasar
Khaitan 
09/01 21:15
FT 
 Al Ttadamon
Al Salmiyah 
10/01 03:45
FT 
 Carrick Rangers
Linfield FC 
10/01 00:45
FT 
 Al Khor Sc U23
Al Arabi Doha U23 
09/01 23:00
FT 
 Al Duhail U23
Al Sailiya U23 
09/01 22:30
FT 
 Al Markhiya U23
Al Sadd Sc U23 
09/01 20:00
FT 
 Norilsky Nickel Futsal
Dnepr Smolensk Futsal 
10/01 03:45
FT 
 Inverness C.T.
Falkirk 
10/01 01:30
FT 
 Ajax Cape Town
Mamelodi Sundowns 
10/01 03:45
FT 
 Newtown
Cardiff Metropolitan University 
10/01 03:45
AET 
 Maidenhead United
Chesham United 1
90min [3-3], Penalty [4-5], Chesham United win
10/01 03:45
FT 
1 1874 Northwich
Altrincham 
10/01 03:45
FT 
 Chesterfield
Belper Town 
10/01 03:45
FT 
 Bowers Pitsea
Tilbury 1
10/01 03:45
FT 
1 New Mills
Alfreton Town 
10/01 03:45
FT 
 Coalville
Leicester Road 
10/01 03:45
FT 
 Hednesford Town
Lichfield City 
10/01 02:30
FT 
 Susteren
Fortuna Sittard 
10/01 02:00
FT 
 Hertha Bsc Berlin Am
FSV Optik Rathenow 
10/01 01:15
FT 
 Pforzheim
Saarbrucken 
10/01 01:00
FT 
 Sparta Praha U21
Horovicko 
09/01 23:59
FT 
 Bayern Munich
SG Sonnenhof Grobaspach 
09/01 23:30
FT 
 Karlsruher
Ud San Fernando 
09/01 23:00
FT 
 Besiktas
ADO Den Haag 
09/01 23:00
FT 
 Dynamo Dresden
Werder Bremen Am 
09/01 22:30
FT 
 Nurnberg
Gent 
09/01 22:30
FT 
 Fortuna Dusseldorf
Standard Liege 
09/01 22:00
FT 
 Hannover 96
Paderborn 07 
09/01 22:00
FT 
 Darmstadt
Red Star Waasland-Beveren 
09/01 22:00
FT 
 Wolfsburg Am
Sportfreunde Lotte 
09/01 21:25
AET 
 Nakhon Ratchasima
Pattaya United 
90min [0-0], Penalty [4-3], Nakhon Ratchasima win
09/01 21:25
FT 
 Trabzonspor
Luftetari Gjirokaster 
09/01 21:20
FT 
 Zfc Meuselwitz
Fsv Zwickau 
09/01 21:00
FT 
 Stuttgarter Kickers
VfR Aalen 
09/01 21:00
FT 
 Greece U20
Slovakia U21 
09/01 19:30
FT 
 Phnom penh
Terengganu 
09/01 19:05
FT 
 Chiangrai United
Port 
09/01 18:00
FT 
 Sisaket
Ubon Ratchathani 
09/01 16:30
FT 
 Tripura
Manipur