livescore - live soccer scores

Soccer Results: 22 Sep 2017 Soccer Scores & Results

23/09 02:30
FT 
 Bayern Munich
Wolfsburg 
23/09 02:45
FT 
 Lille
AS Monaco 
23/09 01:00
FT 
 Nice
Angers SCO 
23/09 02:30
FT 
 Royal Antwerp
Kortrijk 
23/09 03:30
FT 
 Porto
Portimonense 
23/09 01:15
FT 
 Saudi Arabia U16
Sri Lanka U16 
22/09 22:15
FT 
 Jordan U16
Uzbekistan U16 
22/09 21:45
FT 
 Bangladesh U16
Yemen U16 
22/09 21:30
FT 
 Iran U16
Afghanistan U16 1
22/09 20:00
FT 
 Singapore U16
Japan U16 
22/09 20:00
FT 
 Thailand U16
Timor Leste U16 
22/09 19:00
FT 
 Syria U16
Oman U16 
22/09 19:00
FT 
 Chinese Taipei U16
North Korea U16 
22/09 18:30
FT 
 Kyrgyzstan U16
Bhutan U16 
22/09 17:45
FT 
 Nepal U16
India U16 
22/09 17:00
FT 
 Guam U16
Malaysia U16 
22/09 17:00
FT 
 Laos U16
Indonesia U16 
22/09 16:00
FT 
 Mongolia U16
Vietnam U16 
22/09 15:00
FT 
 Hong Kong U16
Brunei U16 1
22/09 14:15
FT 
 Palestine U16
Iraq U16 
22/09 22:00
FT 
 Tajikistan U16
Maldives U16 
22/09 23:59
FT 
1 Na Hussein Dey
Js Kabylie 
22/09 23:59
FT 
 Paradou Ac
Usm Blida 
22/09 23:00
FT 
 Drb Tadjenanet
Mc Oran 
23/09 01:00
FT 
 Mo Bejaia
A Bou Saada 
22/09 23:59
FT 
 Aso Chlef
Crb Ain Fakroun 
22/09 23:00
FT 
 Ca Batna
Rc Relizane 
22/09 23:00
FT 
 Jsm Skikda
Wa Tlemcen 
22/09 23:00
FT 
 Mc Saida
Gc Mascara 
22/09 23:00
FT 
1 Asm Oran
Ca Bordj Bou Arreridj 
22/09 23:00
FT 
1 As Ain Mlila
Jsm Bejaia 
22/09 23:00
FT 
 Mc El Eulma
Rc Kouba 
22/09 22:00
FT 
 Mo Bejaia U21
A Bou Saada U21 
22/09 21:30
FT 
 Na Hussein Dey U21
Js Kabylie U21 
22/09 18:00
FT 
 Tadjenant U21
Mc Oran U21 
23/09 02:30
FT 
 Central Ballester
Ca Lugano 1
23/09 07:00
FT 
 Talleres Rem De Escalada
Villa San Carlos 
23/09 02:30
FT 
 Tristan Suarez
San Telmo 
23/09 02:00
FT 
 Barracas Central
Comunicaciones BsAs 
23/09 08:05
FT 
 Patronato Parana
Atletico Tucuman 
23/09 06:05
FT 
 Belgrano
Tigre 1
23/09 08:30
FT 
 Independiente Rivadavia
San Martin Tucuman 
23/09 08:05
FT 
1 Deportivo Moron
Deportivo Riestra 1
23/09 08:00
FT 
 Atletico Rafaela
Los Andes 
23/09 08:30
FT 
 Independiente Rivadavia
San Martin Tucuman 
23/09 08:05
FT 
 Deportivo Moron
Deportivo Riestra 
23/09 08:00
FT 
 Atletico Rafaela
Los Andes 
23/09 03:10
FT 
 General Rojo
Colonial De Ferre 
23/09 03:05
FT 
 Deportivo Rodeo Del Medio
Huracan San Rafael 
23/09 11:30
FT 
 Calder United Sc Womens
Geelong Galaxy Womens 
23/09 01:30
FT 
 Fcm Traiskirchen
Trenkwalder Admira Youth 
23/09 01:30
FT 
1 SKU Amstetten
Stadlau 
23/09 01:30
FT 
 SC Mannsdorf
Wiener Sportklub 
23/09 01:05
FT 
 First Vienna
Sv Schwechat 
23/09 01:00
FT 
 Rapid Vienna Youth
SV Horn 
22/09 23:00
FT 
 Stpolten Youth
Austria Wien Youth 
23/09 01:00
FT 
 SV Allerheiligen
Sturm Graz Amat. 
23/09 01:00
FT 
 Sc Gleisdorf
Union St.florian 
23/09 01:00
FT 
 SC Weiz
Deutschlandsberger Sc 
23/09 00:55
FT 
 SK Vorwarts Steyr
Atsv Stadl Paura 
23/09 01:05
FT 
 Sv Burmoos
Salzburger Ak 1914 
23/09 00:30
FT 
 Sk Treibach
ATUS Ferach 1
22/09 23:59
FT 
 SAK Klagenfurt
Sv Lendorf 
23/09 02:30
FT 
 Floridsdorfer Ac
SV Ried 
23/09 00:30
FT 
 Wacker Innsbruck
TSV Hartberg 
23/09 00:30
FT 
 Liefering
Blau Weiss Linz 
23/09 00:30
FT 
1 Kapfenberg Superfund
WSG Wattens 
23/09 00:30
FT 
 SC Wiener Neustadt
Austria Lustenau 1
22/09 23:00
FT 
1 Qarabag
Standard Sumqayit 
22/09 23:30
FT 
 Al Tadhmon
Al Budaiya 
22/09 23:30
FT 
 Isa Town
Bahrain Sc 
23/09 01:45
FT 
 Dinamo Brest
Dinamo Minsk 
22/09 23:59
FT 
 Gomel
Dnepr Mogilev 
23/09 01:30
FT 
 Standard Liege U21
Zulte Waregem U21 
22/09 22:00
FT 
 Club Brugge Youth
Anderlecht U21 1
23/09 02:00
FT 
 Guarani U20
Paulista Youth 
23/09 02:00
FT 
 Sao Carlos Youth
Rio Branco Youth 
23/09 02:00
FT 
 Gremio Osasco Youth
Portuguesa Desportos U20 
23/09 08:30
FT 
 Londrina (PR)
Santa Cruz (PE) 
23/09 06:15
FT 
 Juventude Rs
Boa Esporte Clube 
23/09 08:30
FT 
 Luverdense
Oeste Sp 
23/09 01:00
FT 
 CSKA Sofia
Dunav Ruse 
23/09 07:30
FT 
 Colo Colo
San Luis Quillota 
22/09 19:35
FT 
 Chongqing Lifan
Guangzhou Evergrande 
22/09 19:35
FT 
 Beijing Guoan
Shanghai SIPG 
23/09 08:45
FT 
 Cortulua
Jaguares De Cordoba 
22/09 23:59
FT 
 Hajduk Split Ii
Hrvatski Dragovoljac 
22/09 23:59
FT 
 Aris Limassol
APOEL Nicosia 
22/09 23:59
FT 
2 Karmiotissa Pano Polemidion
AE Zakakiou 
22/09 21:30
FT 
 Prostejov
Valasske Mezirici 
22/09 23:59
FT 
1 Usti nad Labem
Sk Slovan Varnsdorf 1
23/09 02:00
FT 
 Banik Kralovske Porici
Sk Rejsice 
23/09 00:30
FT 
 Randers Youth
Lystrup If 
23/09 01:00
FT 
 Nordsjaelland
Sonderjyske 1
23/09 02:15
FT 
 EL Masry
El Zamalek 
22/09 23:30
FT 
 Arab Contractors
Ittihad Alexandria 
22/09 21:00
FT 
 Tanta
Wadi Degla SC 
23/09 02:45
FT 
 AFC Wimbledon
Milton Keynes Dons 
23/09 02:45
FT 
 Forest Green Rovers
Swindon 
23/09 02:00
FT 
 Bristol City U23
Crystal Palace U23 
22/09 20:00
FT 
 Leeds United U23
Bolton Wanderers U23 
23/09 02:05
FT 
 Leicester City U23
Chelsea U23 
23/09 02:00
FT 
 Manchester United U23
Derby County U23 
23/09 02:00
FT 
 Swansea City U23
Manchester City U23 
23/09 02:00
FT 
 Liverpool U23
Tottenham Hotspur U23 
23/09 02:00
FT 
 Middlesbrough U23
Stoke City U23 1
23/09 02:45
FT 
 Everton Cd Womens
Liverpool Womens 
23/09 00:30
FT 
 Fci Tallinn
Trans Narva 
22/09 22:00
FT 
 Norway Womens U17
Moldova Womens U17 
22/09 22:00
FT 
 Hungary Womens U17
Bulgaria Womens U17 
22/09 23:30
FT 
 Grifk
Honka 
22/09 23:30
FT 
 TPS Turku
Jaro 
22/09 23:30
FT 
 AC Oulu
Kpv 2
22/09 23:30
FT 
 Lahti Akatemia
Kiffen 
22/09 23:30
FT 
 Tpv Tampere
Musa 
22/09 23:30
FT 
 Nups
Viikingit 1
22/09 23:30
FT 
 Ac Kajaani
Pk-37 
22/09 23:30
FT 
 Sisu-Pallo
Vps Vaasa J 
22/09 23:00
FT 
 Atlantis
Honka 2 
23/09 02:00
FT 
 Valenciennes
Auxerre 
23/09 02:00
FT 
2 Sochaux
Ajaccio 1
23/09 02:00
FT 
 Stade Brestois
Paris Fc 
23/09 02:00
FT 
 Ajaccio GFCO
Chateauroux 
23/09 02:00
FT 
 Nimes
Chamois Niortais 
23/09 02:00
FT 
 Quevilly
Stade Reims 
23/09 02:00
FT 
 Orleans US 45
Tours 
23/09 02:00
FT 
 Bourg Peronnas
Le Havre 
23/09 02:00
FT 
1 Avenir Sportif Beziers
Red Star 93 1
23/09 02:00
FT 
1 Chambly
Creteil 1
23/09 02:00
FT 
 Concarneau
US Boulogne 
23/09 02:00
FT 
 Stade Lavallois MFC
Pau 2
23/09 02:00
FT 
 Les Herbiers
Dunkerque 1
23/09 02:00
FT 
1 Lyon la Duchere
Avranches 
23/09 02:00
FT 
 Entente Sannois
Rodez Aveyron 
22/09 23:59
FT 
 Saburtalo Tbilisi
Shukura Kobuleti 
22/09 20:30
FT 
1 Kolkheti Poti
Dinamo Batumi 
22/09 20:30
FT 
 Guria Lanchkhuti
WIT Georgia Tbilisi 
22/09 20:30
FT 
 Metalurgi Rustavi
Meshakhte Tkibuli 
23/09 00:30
FT 
 Erzgebirge Aue
SV Sandhausen 
23/09 00:30
FT 
 MSV Duisburg
Holstein Kiel 
23/09 01:00
FT 
1 Paderborn 07
Hansa Rostock 2
23/09 01:30
FT 
 Viktoria Griesheim
Ederbergland 
23/09 01:30
FT 
 Bv Cloppenburg
Tb Uphusen 
23/09 01:30
FT 
 Pirmasens
Saar 05 Saarbrucken 1
23/09 01:00
FT 
 Oberneuland
Tsv Grolland 
23/09 02:00
FT 
 Sv Drochtersen/assel
Hansa Luneburg 
23/09 01:30
FT 
 Fsv Luckenwalde
Wacker Nordhausen 
23/09 01:00
FT 
 Hertha Bsc Berlin Am
TSG Neustrelitz 
23/09 01:00
FT 
 Berliner Fc Dynamo
Budissa Bautzen 
23/09 01:00
FT 
 SV Babelsberg 03
VSG Altglienicke 
23/09 01:00
FT 
 Lokomotive Leipzig
Oberlausitz 
23/09 01:00
FT 
 Tsv Schott Mainz
Mainz Am 
22/09 23:59
FT 
 Ibv Vestmannaeyjar (w)
Fylkir (w) 
22/09 22:00
FT 
 Chhinga Veng
Chanmari 
22/09 17:30
FT 
 Bethlehem Vt
Ramhlun North 
22/09 19:30
FT 
 Madura United
Sriwijaya Palembang 1
22/09 19:30
FT 
 PSM Makassar
Gresik United 
22/09 16:00
FT 
 Persela Lamongan
ps tni 
22/09 23:30
FT 
 Sanat-Naft
Foolad Khozestan 
22/09 23:00
FT 
 Peykan
Naft Tehran 
22/09 23:00
FT 
 Saipa
Pars Jonoubi Jam 
22/09 22:15
FT 
 Teraktor-Sazi
Padideh Mashhad 1
23/09 03:00
FT 
 Wexford Youths
Shelbourne 
23/09 02:45
FT 
 Cabinteely
Athlone 
23/09 02:45
FT 
 UC Dublin UCD
Cobh Ramblers 
23/09 02:45
FT 
 Waterford United
Longford Town 
23/09 02:30
FT 
 St Marys
Fermoy 1
23/09 03:00
FT 
 Shamrock Rovers
Finn Harps 
23/09 02:45
FT 
 Dundalk
Drogheda United 1
23/09 02:45
FT 
 Limerick FC
Cork City 
23/09 02:45
FT 
 Galway United
Sligo Rovers 
23/09 02:45
FT 
 Bohemians
St. Patrick's 1
23/09 02:45
FT 
 Derry City
Bray Wanderers 
23/09 02:45
FT 
 Ravenna
Modena 
22/09 21:00
FT 
 Inter Milan U19
Chievo Youth 
23/09 00:30
FT 
 Al-Faisaly
Al Wihdat Amman 
23/09 00:30
FT 
 Al Hussein Irbid
Al-Jazeera (Jordan) 
22/09 18:30
FT 
1 Gimhae City
Mokpo City 
22/09 18:00
FT 
 Gangneung
Incheon Korail 
23/09 01:45
FT 
 Al Kuwait SC
Al-Nasar 
22/09 23:15
FT 
 Al Jahra
Al-Arabi Club 
23/09 02:45
FT 
 Racing Beirut
Al Ansar Lib 
22/09 20:30
FT 
1 Trables Sports Club
Al Eshlas 
22/09 19:30
FT 
 Al-tirsana
Al Swehly 
23/09 00:30
FT 
 Banga Gargzdai
Koralas 
23/09 00:30
FT 
 Stumbras Ii
Pakruojis 
22/09 23:59
FT 
 Vilniaus Vytis
Palanga 
23/09 01:00
FT 
 Hibernians FC
Mosta 1
23/09 01:00
FT 
 Mqabba
Melita 
22/09 21:00
FT 
 Real Succes
Victoria Bardar 
22/09 21:00
FT 
 Sheriff B
Cf Sparta Selemet 1
22/09 21:00
FT 
 Codru Lozova
Granicerul Glodeni 
22/09 21:00
FT 
 Decic Tuzi
FK Sutjeska Niksic 
22/09 21:00
FT 
 Grbalj Radanovici
Zeta 
22/09 21:00
FT 
 Rudar Pljevlja
Iskra Danilovgrad 
22/09 21:00
FT 
 FK Buducnost Podgorica
Kom Podgorica 
22/09 19:00
FT 
 OFK Petrovac
Mladost 069 Podgorica 
23/09 02:00
FT 
 Almere City FC
Oss 
23/09 02:00
FT 
 Eindhoven
Den Bosch 
23/09 02:00
FT 
 Emmen
Go Ahead Eagles 
23/09 02:00
FT 
1 Helmond Sport
Dordrecht 90 
23/09 02:00
FT 
1 MVV Maastricht
Cambuur Leeuwarden 
23/09 02:00
FT 
 Fortuna Sittard
Az Alkmaar 2 
23/09 02:00
FT 
 Volendam
De Graafschap 
23/09 02:00
FT 
 RKC Waalwijk
Utrecht Am 
23/09 01:30
FT 
 Sc Heerenveen Womens
Rksv Achilles 29 Womens 
23/09 01:30
FT 
 Excelsior Barendrecht Womens
Twente Enschede Womens 
23/09 01:30
FT 
 Ajax Amsterdam Womens
Ado Den Haag Womens 
23/09 01:30
FT 
 Psv Eindhoven Womens
Vv Alkmaar Womens 
23/09 09:00
FT 
 Managua
Deportivo Ocotal 
23/09 02:45
FT 
 Warrenpoint Town
Linfield FC 
23/09 02:00
FT 
 Byasen 2 U19
Kolstad U19 
23/09 01:30
FT 
 Heming U19
Skeid 2 U19 2
23/09 00:30
FT 
 Baerum U19
Heggedal U19 1
22/09 22:30
FT 
1 Sparta Sarpsborg U19
Bodo Glimt U19 
23/09 10:00
FT 
 Costa Del Este
Colon C 3 
23/09 10:00
FT 
 San Martin
Azuero 
23/09 07:10
FT 
1 Sd Atletico Nacional
Rio Abajo 
23/09 00:35
FT 
1 Shabab Doora
Shabab Alsamu 
22/09 22:00
FT 
 Hilal Al Quds
Wadi Al Nes 1
23/09 08:10
FT 
 Sportivo Trinidense
Rubio Nu Asuncion 
23/09 06:00
FT 
 General Diaz
Sportivo Luqueno 
23/09 04:30
FT 
 Comerciantes Unidos
Academia Deportiva Cantolao 
23/09 02:15
FT 
2 Dep. San Martin
Utc Cajamarca 
23/09 02:30
FT 
 Slask Wroclaw
Lech Poznan 
22/09 23:59
FT 
 Piast Gliwice
Arka Gdynia 
23/09 02:45
FT 
 GKS Katowice
Chrobry Glogow 
23/09 01:00
FT 
 Znicz Pruszkow
Warta Poznan 
23/09 01:00
FT 
 Al-Sailiya
Al-Sadd 
23/09 01:00
FT 
 Qatar SC
Al Markhiya 
22/09 22:50
FT 
 Al-Khuraitiat
Al Rayyan 
23/09 01:30
FT 
 Universitatea Craiova
Cs Voluntari 
22/09 23:00
FT 
 Petrolul Ploiesti
Csm Flacara Moreni 3
22/09 22:00
AET 
 Unirea Alba Iulia
Industria Galda 
90min [1-1], 120min [0-0], Penalty [2-4], Industria Galda win
22/09 22:00
FT 
 Concordia Chiajn Ii
Electrosid Titu 1
22/09 22:00
FT 
 Cs Mioveni Ii
Viitorul Domnesti 
22/09 22:00
FT 
 Csm Ramnicu Sarat
Victoria Traian 
22/09 22:00
FT 
 Astra Giurgiu Ii
Gloria Popesti-leordeni 
22/09 22:00
FT 
 Steaua Bucuresti 2
Csm Oltenita 1
22/09 22:00
FT 
 Dobrogea Tulcea
Voluntari B 
22/09 22:00
FT 
 Nuova Mama Mia
Cnp Timisoara 
22/09 23:00
FT 
 Torpedo Vladimir
Pskov 747 
22/09 21:00
FT 
 Dinamo Moscow Youth
Cska Moscow Youth 
22/09 17:00
FT 
 Spartak Moscow Youth
Anzhi Youth 
23/09 01:20
FT 
 Al-Nasr Riyadh
Al Feiha 
22/09 23:35
FT 
 Al Baten
Al Ahli Jeddah 
22/09 23:59
FT 
 Uhud Medina
Al-Fath 
22/09 20:35
FT 
 Al Nasr Riyadh Youths
Al Ettifaq Youths 
22/09 20:35
FT 
 Al Shabab Youth
Hajer Youths 
22/09 20:35
FT 
 Al Hilal Youth Bra
Abha U20 
23/09 02:45
FT 
 Spartans
Vale Of Leithen 
22/09 19:30
FT 
 Vozdovac U19
Brodarac U19 
22/09 23:00
FT 
 FK Pohronie
Nove Mesto 
22/09 22:00
FT 
 Lokomotiva Kosice
Msk Zilina B 
23/09 02:20
FT 
 NK Aluminij
NK Maribor 1
23/09 02:00
AET 
 Club Sportif Sfaxien
Union Touarga Sport Rabat 1
90min [1-0], Aggregate [1-1], Penalty [4-5], Union Touarga Sport Rabat win
22/09 21:00
FT 
 Stellenbosch
Cape Town All Stars 
23/09 02:00
FT 
 Kaizer Chiefs FC
Polokwane City 
23/09 03:00
FT 
 Almeria
Sevilla Atletico 
23/09 03:00
FT 
 AD San Juan
CD Corellano 
23/09 02:00
FT 
 Ucd Burlades
UD Mutilvera 
23/09 03:15
FT 
 Peinsa Fs Cartagena Futsal
Caja Segovia Futsal 
23/09 02:45
FT 
 Sala 10 Zaragoza Futsal
Paruro Five Foot 
23/09 03:30
FT 
 Ud Geneto Del Teide Womens
Sd Casablanca Womens 
23/09 01:00
FT 
 El Ahli Atbara
El Nile Shandi 
22/09 22:00
FT 
 Merreikh El Fasher
Al Merreikh 
23/09 01:00
FT 
 Umea Fc Womens
Assi If Womens 
23/09 01:15
FT 
 Trollhattan
Skoftebyns If 
23/09 01:00
FT 
 IFK Uddevalla
Lidkopings 
23/09 00:30
FT 
 Mjallby Aif U19
Landskrona U19 1
23/09 08:00
FT 
 Central
North East Stars 
23/09 06:00
FT 
 National Defense Forces
San Juan Jabloteh 
23/09 01:00
FT 
 Trabzonspor
Alanyaspor 
22/09 20:00
FT 
 Trabzonspor U21
Alanyaspor U21 
22/09 21:30
FT 
 Masfut
Masafi 
22/09 21:25
FT 
 Al Oruba Uae
Ahli Al-Fujirah 
22/09 21:25
FT 
 Al Thaid
Al Hamriyah 
23/09 00:30
FT 
 Al Nasr Dubai
Al Wehda UAE 
22/09 21:25
FT 
 Dabba Al-Fujairah
Al-Jazira UAE 
23/09 00:30
FT 
 Al Nasr Dubai
Al Wehda UAE 
22/09 21:25
FT 
 Dabba Al-Fujairah
Al-Jazira UAE 
22/09 21:30
FT 
 Al Sharjah R
Al Dhafra R 
22/09 21:00
FT 
 Mizoram Police
Proline 
22/09 21:00
FT 
 Zhilstroy Kharkov 2 Womens
Zhilstroy Kharkov Womens 
22/09 21:00
FT 
 Yednist Plysky Womens
Rodyna Kolisp Womens 
22/09 19:00
FT 
 Dynamo Kyiv U21
Veres Rivne U21 
22/09 17:00
FT 
 Zirka Kirovohrad U21
Shakhtar Donetsk U21 
23/09 09:05
FT 
 Real Monarchs Slc
Orange County Sc 
22/09 21:30
FT 
 Qizilqum Zarafshon
OTMK Olmaliq 
22/09 20:30
FT 
 Mashal Muborak
Buxoro 
22/09 20:00
FT 
 Neftchi Fargona
Sogdiana Jizak 
22/09 19:00
FT 
 Metallurg Bekobod
Kuruvchi Kokand Qoqon 
22/09 19:00
FT 
 Obod Tashkent
Nasaf Qarshi 
23/09 04:00
FT 
 Universidad Central De Venezuela
Union Atletico Falcon 
22/09 19:00
FT 
 Than Quảng Ninh
Đà Nẵng 
22/09 18:00
FT 
 Quảng Nam
Hải Phòng 
22/09 18:00
FT 
 Bình Dương
Sông Lam Nghệ An 
23/09 02:45
FT 
 The New Saints
Llandudno 
23/09 02:30
FT 
 Goytre United
Cwmamman United 
22/09 20:00
FT 
1 Al Seeb
Bousher 
22/09 19:30
FT 
 China U19
Tajikistan U19 
22/09 16:00
FT 
1 Oman U19
Mexico U18 
K8info