livescore - live soccer scores

Soccer Results: 20 Sep 2017 Soccer Scores & Results

21/09 04:00
FT 
 Real Madrid
Real Betis 
21/09 04:00
FT 
 Sevilla
Las Palmas 
21/09 03:00
FT 
 Deportivo La Coruna
Alaves 
21/09 02:00
FT 
 Athletic Bilbao
Atletico Madrid 
21/09 02:00
FT 
 Leganes
Girona 
21/09 02:45
FT 
 AC Milan
Spal 
21/09 02:45
FT 
 Atalanta
Crotone 
21/09 02:45
FT 
 Cagliari
Sassuolo 
21/09 02:45
FT 
 Genoa
Chievo 
21/09 02:45
FT 
 Juventus
Fiorentina 1
21/09 02:45
FT 
 Lazio
Napoli 
21/09 02:45
FT 
 Udinese
Torino 
21/09 02:45
FT 
 Hellas Verona
Sampdoria 
20/09 23:59
FT 
 Benevento
AS Roma 
21/09 02:30
FT 
 Mainz 05
Hoffenheim 
21/09 02:30
FT 
 Hamburger
Borussia Dortmund 
21/09 02:30
FT 
 Hertha Berlin
Bayer Leverkusen 
21/09 02:30
FT 
 Freiburg
Hannover 96 
21/09 00:30
FT 
 Koln
Eintr. Frankfurt 
21/09 02:45
FT 
 Bodmin Town
Bideford Afc 
21/09 02:30
AET 
 Cadbury Heath
Bridport 
90 minutes[2-2],120 minutes[2-3]
21/09 03:00
FT 
 West Bromwich
Manchester City 
21/09 03:00
FT 
 Manchester United
Burton Albion 
21/09 02:45
FT 
 Everton
Sunderland 
21/09 02:45
FT 
 Arsenal
Doncaster Rovers 
21/09 02:45
FT 
 Chelsea
Nottingham Forest 
21/09 03:30
FT 
 Murcia
UE Olot 
21/09 03:00
FT 
 Cadiz
Osasuna 
21/09 03:00
FT 
 Hercules
Elche 
21/09 02:45
AET 
 Talavera CF
Futbol Club Cartagena 
90min [0-0], 120min [0-1], Futbol Club Cartagena win
21/09 02:30
FT 
 Calahorra
Fuenlabrada 
21/09 02:15
FT 
 G Segoviana
SD Ponferradina 
21/09 02:00
FT 
 Cordoba
Tenerife 
21/09 02:00
AET 
 Sd Formentera
UD Logrones 
90 minutes[2-2],120 minutes[4-3]
21/09 02:45
FT 
 Feyenoord Rotterdam
ADO Den Haag 1
21/09 01:45
FT 
 Staphorst
Koninklijke Hfc 
21/09 01:45
FT 
 Csv Apeldoorn
Willem II 
21/09 01:45
FT 
 Ajax Amateurs
Utrecht 
21/09 01:45
FT 
 Achilles 29
NAC Breda 1
21/09 01:45
FT 
 Ons Sneek
Twente Enschede 
21/09 01:45
FT 
1 Vv sint bavo
Telstar 
21/09 01:45
FT 
 VV Katwijk
Ter Leede 
21/09 01:45
FT 
 SBV Excelsior
SC Heerenveen 
21/09 01:45
FT 
 Dike
HHC Hardenberg 
21/09 00:30
FT 
 Scheveningen
Ajax Amsterdam 
20/09 23:00
AET 
 Avv Swift
Vitesse Arnhem 
90 minutes[0-0],120 minutes[0-0],Penalty Kicks[5-3]
20/09 23:00
FT 
 VV Capelle
Roda JC Kerkrade 
21/09 08:45
FT 
1 Santos
Barcelona SC(ECU) 2
21/09 08:45
FT 
 Gremio (RS)
Botafogo (RJ) 
21/09 08:45
FT 
 Racing Club
Corinthians Paulista (SP) 2
21/09 06:15
FT 
 CR Flamengo (RJ)
Chapecoense SC 
21/09 06:15
FT 
1 Ponte Preta
Sport Club Recife (PE) 
20/09 23:59
FT 
 Kuban Krasnodar
Spartak Moscow 
20/09 23:30
AET 
 Spartak Nalchik
Dinamo Moscow 
90 minutes[0-0],120 minutes[0-0],Penalty Kicks[4-2]
20/09 23:00
FT 
 Volgar-Astrakhan
FK Rostov 
20/09 22:00
AET 
 Avangard
CSKA Moscow 
90 minutes[0-0],120 minutes[1-0]
20/09 22:00
FT 
 FK Tyumen
Ruan Tosno 
20/09 20:00
FT 
 Shinnik Yaroslavl
Ural Sr 
20/09 20:00
FT 
 Spartak Tambov
Arsenal Tula 
20/09 20:00
FT 
 Gazovik Orenburg
Rubin Kazan 
20/09 20:00
FT 
 Tom Tomsk
Krasnodar 
20/09 17:00
FT 
 Luch-Energiya
Anzhi 
20/09 18:30
FT 
 Pohang Steelers
Gangwon 
20/09 18:30
FT 
1 Suwon Samsung Bluewings
Jeju United 
20/09 18:30
FT 
 Ulsan Hyundai Horang-i
Daegu 
20/09 18:00
FT 
 Gwangju
Seoul 
20/09 18:00
FT 
1 Jeonbuk Hyundai Motors
Sangju Sangmu Phoenix 
20/09 18:00
FT 
 Chunnam Dragons
Incheon United 
20/09 20:30
FT 
 Iran U16
Bhutan U16 
20/09 20:00
FT 
 Malaysia U16
Singapore U16 
20/09 20:00
FT 
 Thailand U16
Indonesia U16 
20/09 19:00
FT 
 Hong Kong U16
Macau U16 
20/09 17:30
FT 
 Kyrgyzstan U16
Lebanon U16 
20/09 17:00
FT 
 Japan U16
Guam U16 
20/09 17:00
FT 
 Laos U16
Northern Mariana Island U16 
20/09 16:00
FT 
 Mongolia U16
Australia U16 
21/09 01:15
FT 
 Saudi Arabia U16
Bahrain U16 
21/09 00:45
FT 
 Qatar U16
Yemen U16 
20/09 23:15
FT 
 Uzbekistan U16
Sri Lanka U16 
20/09 22:00
FT 
 Tajikistan U16
Syria U16 
20/09 19:00
FT 
 Oman U16
Maldives U16 
20/09 17:45
FT 
 Nepal U16
Iraq U16 
20/09 15:00
FT 
 North Korea U16
Brunei U16 
20/09 14:15
FT 
 India U16
Palestine U16 
21/09 06:15
FT 
 Excursionistas
San Martin Burzaco 
21/09 02:30
FT 
 Central Cordoba
Defensores Unidos 
21/09 02:30
FT 
 Deportivo Merlo
Justo Jose De Urquiza 
21/09 02:30
FT 
1 Canuelas
Deportivo Laferrere 
21/09 02:30
FT 
 Berazategui
Leandro N Alem 
21/09 02:30
FT 
 Sportivo Italiano
Defensores De Cambaceres 
21/09 02:30
FT 
 Ituzaingo
Ferrocarril Midland 1
20/09 22:00
FT 
 Pyunik
Eli Wienbar Nantes 
20/09 22:00
FT 
 Turkmenistan Futsal
Chinese Taipei Futsal 
20/09 22:00
FT 
 Afghanistan Futsal
Uzbekistan Futsal 1
20/09 19:45
FT 
 Viet Nam Futsal
Solomon Islands Futsal 
20/09 20:30
AET 
 Japan Womens U16
South Korea women U16 
90min [1-1], Penalty [2-4], South Korea women U16 win
20/09 17:00
FT 
 China Womens U16
North Korea Womens U16 
20/09 17:30
FT 
 Gold Coast City
South Melbourne 
20/09 17:30
AET 
 Blacktown City Demons
Western Sydney 
90 minutes[1-1],120 minutes[2-2],Penalty Kicks[2-4]
21/09 02:30
FT 
 As Koma Elektra
Rapid Wien 
21/09 02:30
FT 
 Ask Elektra
Rapid Wien 1
21/09 01:00
AET 
 Union Gurten
Rheindorf Altach 
90 minutes[2-2],120 minutes[3-4]
21/09 00:30
FT 
 Vocklamarkt
Austria Wien 
20/09 23:59
FT 
 Usk Anif
Sturm Graz 
21/09 01:30
FT 
 Al Ittihad Bhr
Manama Club 
20/09 23:15
FT 
 Al-Hadd
Malkia 
21/09 01:35
FT 
 Al Ittihad Bhr
Manama Club 
20/09 23:15
FT 
 Al-Hadd
Malkia 
21/09 02:00
FT 
 Gremio Esportivo Nacional U19
Sao Jose Ec U19 
20/09 15:45
FT 
 Fakirapool Young Mens Club
Bashundhara Kings 
21/09 02:45
FT 
 Westerlo
Anderlecht 
21/09 02:45
FT 
 KSK Heist
Standard Liege 1
21/09 02:30
FT 
1 ASV Geel
Gent 
21/09 02:30
FT 
 Roeselare
Club Brugge 
21/09 02:30
FT 
 AS Eupen
Rupel Boom 
21/09 02:30
FT 
 KSC Lokeren
KFCO wilrijk 
21/09 02:00
FT 
 Cercle Brugge
Genk 
21/09 02:00
FT 
 Oostende
St Gilloise 
21/09 02:00
FT 
 Peruwelz
Tubize 
21/09 02:00
FT 
 KVSK Lommel
Red Star Waasland-Beveren 1
21/09 02:00
FT 
1 Royal Fc Liege
Zulte-Waregem 
21/09 02:00
FT 
 KV Mechelen
Bocholter Vv 
20/09 22:00
FT 
 Metalleghe Bsi
FK Zeljeznicar 
20/09 22:00
AET 
 Mladost Doboj Kakanj
FK Sarajevo 
90 minutes[0-0],Penalty Kicks[4-3]
20/09 22:00
FT 
 Radnik Bijeljina
NK Siroki Brijeg 
20/09 22:00
FT 
 Sloga
Zrinjski Mostar 
20/09 22:00
FT 
 Zvijezda Brgule
Bosna Visoko 
20/09 22:00
AET 
 Slaven Zivinice
NK Celik 
90 minutes[2-2],Penalty Kicks[4-5]
20/09 22:00
FT 
 Leotar
Kozara Gradiska 
20/09 22:00
FT 
 FK Velez Mostar
Olimpik Sarajevo 
20/09 22:00
FT 
 Ljubic Prnjavor
Vitez 
20/09 22:00
FT 
 Bratstvo Gracanica
Sutjeska Foca 
20/09 22:00
FT 
 Azot Vitkovici
Sloboda 
20/09 22:00
AET 
 Svatovac Poljice
FK Slavija 
90 minutes[1-1],Penalty Kicks[5-4]
20/09 22:00
FT 
 Hnk Grude
Krupa 
20/09 22:00
AET 
 Tosk Tesanj
GOSK Gabela 
90 minutes[2-2],Penalty Kicks[5-4]
20/09 22:00
FT 
 Vitez
Borac Banja Luka 
21/09 06:30
FT 
 Sao Paulo Youth
Cruzeiro Youth 
21/09 04:00
FT 
 Atletico Paranaense Youth
Gremio Youth 
21/09 04:00
FT 
 Coritiba Youth Pr
Botafogo Rj U20 
21/09 02:00
FT 
1 Chapecoense Sc U20
Fluminense Rj Youth 1
21/09 02:00
FT 
 Ce Aimore U19
Brasil De Pelotas Rs U19 
20/09 22:00
FT 
 Internacional Rs Youth
Cidreira Rs U19 
20/09 23:59
FT 
 Litex Lovech
Vitosha Bistritsa 
20/09 21:00
FT 
 Chernomorets Balchik
Slavia Sofia 
20/09 21:00
FT 
 PFK Montana
Cherno More Varna 
20/09 21:00
AET 
 Botev Vratsa
Pirin Blagoevgrad 1
90 minutes[1-1],120 minutes[3-1]
20/09 21:00
FT 
 Lokomotiv Sofia
Vereya 1
20/09 21:00
FT 
1 Strumska Slava
Sozopol 
20/09 21:00
AET 
 Chernomorets Pomorie
Etar Veliko Tarnovo 
90 minutes[2-2],120 minutes[2-4]
21/09 08:30
FT 
1 Deportivo Pasto
Atletico Nacional 1
21/09 10:00
FT 
 Alajuelense
Universidad de Costa Rica 
21/09 10:00
FT 
 Deportivo Saprissa
Municipal Liberia 
21/09 10:00
FT 
 Perez Zeledon
Cartagines Deportiva SA 
21/09 05:00
FT 
 Guadalupe
Limon 
20/09 21:30
FT 
 Borac Imbriovec
Dinamo Zagreb 
20/09 21:30
FT 
 Vrbovec
NK Rijeka 
20/09 21:30
FT 
 Oriolik
Hajduk Split 
20/09 21:30
FT 
 Bedem Ivankovo
NK Lokomotiva Zagreb 
20/09 21:30
FT 
 Croatia Zmijavci
Slaven Belupo Koprivnica 
20/09 21:30
FT 
 Nehaj
ZNK Osijek 
20/09 21:30
FT 
 Dakovo Croatia
Istra 1961 
20/09 21:30
FT 
 Nedelisce
Zapresic 
20/09 21:30
FT 
 Bjelovar
NK Zagreb 
20/09 21:30
FT 
 Zagora Unesic
HNK Sibenik 
20/09 21:30
FT 
 Novigrad
Zelina 
20/09 23:59
FT 
 Omonia Nicosia
AEK Larnaca 
21/09 00:30
FT 
 Slavia Praha
Fotbal Trinec 
21/09 00:15
FT 
 SC Znojmo
Sparta Praha 
20/09 23:00
FT 
 Slavia Kromeriz
Mfk Karvina 
20/09 23:00
FT 
 Mlada Boleslav
Marila Pribram 
20/09 23:00
FT 
 Baumit Jablonec
Viktoria Zizkov 
20/09 23:00
FT 
 Vysocina Jihlava
Fk Banik Sokolov 
20/09 22:00
FT 
 Zivanice
SK Sigma Olomouc 
20/09 22:00
AET 
 Sardice
Slovan Liberec 
90min [0-0], 120min [0-4], Slovan Liberec win
20/09 22:00
FT 
 HFK Olomouc
Hradec Kralove 
20/09 22:00
FT 
 Domazlice
Dukla Praha 
21/09 02:30
FT 
 Ledoje Smorum Fodbold
Brondby 
21/09 01:00
FT 
 Holbaek
Horsens 
21/09 01:00
FT 
 B 73 Slagelse
Hobro I.K. 
21/09 01:00
AET 
 Hvidovre IF
Elite 3000 Helsingor 
90 minutes[0-0],120 minutes[0-0],Penalty Kicks[3-4]
21/09 00:15
FT 
 Skive IK
Kobenhavn 
20/09 22:30
FT 
 Greve
Midtjylland 
20/09 22:30
FT 
 Hedensted BK
Lyngby 
20/09 22:30
FT 
 Otterup
Randers 
20/09 22:30
FT 
 Naestved
Herfolge Boldklub Koge 
20/09 22:30
FT 
 Middelfart
Aalborg BK 
21/09 01:30
FT 
 Pohja Tallinna Jk Volta
Flora Tallinn 2 
21/09 01:00
FT 
 Romoli
Kuressaare 
20/09 23:00
AET 
 Nomme JK Kalju
Paide Linnameeskond C 
90 minutes[1-1],120 minutes[1-1],Penalty Kicks[5-4]
20/09 22:00
FT 
 Viljandi Jk Tulevik
Maardu United 
20/09 22:00
FT 
 Levadia Tallinn
Kohtla Jarve Jk Jarve 
21/09 02:00
FT 
 Villarreal B
Benfica B 
21/09 01:30
FT 
 Skala Itrottarfelag
IF Fuglafjordur 
21/09 01:00
FT 
 NSI Runavik
HB Torshavn 
21/09 00:30
FT 
 Vikingur Gotu
Ki Klaksvik 
21/09 01:00
FT 
 B36 Torshavn
Tb/fcs/royn 
21/09 01:00
FT 
 EB Streymur
07 Vestur Sorvagur 
21/09 01:15
FT 
 Kapa Ii
Tote 
21/09 01:00
FT 
 Hoogee
Hps 
20/09 23:00
FT 
 Ilves Tampere II
Fc Ilves-kissat 
20/09 22:45
FT 
 Hifk 2
Poxyt 
21/09 00:30
FT 
 Eintr. Braunschweig
Greuther Furth 
21/09 00:30
FT 
 Dynamo Dresden
Arminia Bielefeld 
21/09 00:30
FT 
 Heidenheimer
Darmstadt 
21/09 00:30
FT 
 Fortuna Dusseldorf
SSV Jahn Regensburg 
21/09 01:00
FT 
 Rot-weiss Erfurt
SpVgg Unterhaching 
21/09 01:00
FT 
 Chemnitzer
Fortuna Koln 1
21/09 01:00
FT 
 Preuben Munster
VfR Aalen 
21/09 01:00
FT 
 Wurzburger Kickers
Carl Zeiss Jena 
21/09 00:30
FT 
 Sv Meppen
VfL Osnabruck 
21/09 01:00
FT 
 Altonaer
Eintr Braunschweig Am 
21/09 01:30
FT 
 Koln Am
Sc Verl 
21/09 01:30
FT 
 Wuppertaler Sv
Viktoria Koln 
21/09 01:30
FT 
 Dortmund(am)
TSV Alemannia Aachen 
21/09 01:30
FT 
 Wegberg Beeck
Wattenscheid 
21/09 01:30
FT 
 Bonner sc
Monchengladbach Am 
21/09 00:30
FT 
 Fortuna Dusseldorf Ii
RW Oberhausen 
20/09 23:30
FT 
 Msv Duisburg U19
Schalke 04 U19 
21/09 01:30
FT 
 AEK Athens
Lamia 
21/09 01:30
FT 
 Panathinaikos
Larisa 
20/09 23:15
FT 
 PAOK Saloniki
PAE Levadiakos 
20/09 23:15
FT 
 Panahaiki-2005
Anagenisi Karditsa 
20/09 21:00
FT 
 Platanias FC
Apollon Smirnis 
20/09 21:00
FT 
 Iraklis 1908
OFI Crete 
20/09 21:00
FT 
 Atromitos Athens
Kerkyra 
21/09 09:00
FT 
 Platense
Juticalpa 
21/09 02:00
FT 
 Kaposvar
Videoton Puskas Akademia 
21/09 01:00
FT 
 Tatabanya
Soproni Svse-gysev 
20/09 23:00
FT 
 Gardony
Zalaegerszegi TE 
20/09 23:00
FT 
 Menfocsanak
Dabas 
20/09 21:00
FT 
 Kecskemeti TE
Mezokovesd-Zsory 
20/09 21:00
FT 
 Karancslapujto
Balmazujvaros 
20/09 21:00
FT 
 Pecs
Budapest Honved 
20/09 21:00
FT 
 Tiszakecske
Nyiregyhaza 
20/09 21:00
FT 
 Nyiradony Vvtk
Vasas 
20/09 21:00
AET 
 Iiikeruleti Tue
Soroksar 
90 minutes[1-1],120 minutes[1-3]
20/09 21:00
FT 
 Sarvari
Paksi SE 
20/09 21:00
AET 
 Kozarmisleny Se
Gyirmot Se 
90 minutes[0-0],120 minutes[0-1]
20/09 21:00
FT 
 Nagyatadi
Vac-Dunakanyar 
20/09 21:00
FT 
 Ottevenyi
Ujpesti TE 
20/09 21:00
FT 
 Szarvaskend Se
Szombathelyi Haladas 
20/09 21:00
AET 
 Senyo Carnifex
Kazincbarcika 
90 minutes[0-0],120 minutes[2-0]
20/09 21:00
AET 
 Cigand Se
Szolnoki MAV 
90 minutes[2-2],120 minutes[2-2],Penalty Kicks[7-6]
20/09 21:00
FT 
 Tallya
MTK Hungaria FC 
20/09 21:00
AET 
 Szekszard Ufc
Szegedi Ak 
90 minutes[1-1],120 minutes[1-1],Penalty Kicks[4-2]
20/09 21:00
FT 
 Kondorosi
Bekescsaba 
20/09 21:00
FT 
 Csongrad Tiszapart
Debreceni VSC 
20/09 21:00
FT 
 Morahalmi Vse
Budaorsi Sc 
20/09 21:00
FT 
 Nagyhalaszi
Ivancsa 
20/09 21:00
FT 
 Csacsbozsok Nemesapati
Pilisi Lk 
20/09 21:00
FT 
 Jaszarokszallasi Vse
Nagyecsed Rse 
20/09 21:00
FT 
 Maklar
Rakosmenti Ksk 
20/09 21:00
FT 
 Szabadszallasi
Dunaujvaros 
20/09 21:00
FT 
 Gyongyos
Penzugyor Se 
20/09 21:00
FT 
 Szentlorinc Se
Csepel 
20/09 21:00
FT 
 Lajoskomarom
Andrashida Sc 
20/09 21:00
FT 
 Tatai Ac
Putnok Vse 
20/09 21:00
FT 
 Cseteny Se
Ercsi Kinizsi 
20/09 21:00
FT 
 Pecsvarad Spartacus
Tiszaujvaros 
20/09 21:00
AET 
 Janoshalmi
Godollo 
90 minutes[0-0],120 minutes[0-2]
20/09 21:00
FT 
 Bataszek Se
Tolna 
20/09 21:00
FT 
 Salgotarjan Btc
Petofi Vasszecseny 
20/09 21:00
FT 
 Balatonlelle Se
Vecses 
20/09 21:00
FT 
 Ibrany Se
Jaszberenyi Vasas 
20/09 21:00
AET 
 Asotthalmi Te
Hodmezovasarhely 
90 minutes[2-2],120 minutes[2-2],Penalty Kicks[4-3]
20/09 21:00
FT 
 Egri FC
Testveriseg Se Budapest 
20/09 21:00
AET 
 Olajmunkas Se
Felsozsolca 
90 minutes[1-1],120 minutes[3-1]
20/09 21:00
AET 
 Esmtk Budapest
Monori Se 
90 minutes[0-0],120 minutes[0-1]
20/09 21:00
AET 
 Balatonfuredi
Pestszentimrei 
90 minutes[1-1],120 minutes[3-2]
20/09 21:00
FT 
 Sarretudvari Kse
Balassagyarmat Se 
20/09 16:00
FT 
 Gyori Eto Fc U19
Illes Akademia Haladas U19 
20/09 17:50
FT 
 Boys Sports Company
Royal Wahingdoh 
20/09 19:30
FT 
 Mitra Kukar
Arema Malang 
20/09 16:00
FT 
 Bhayangkara
Pusamania Borneo 
20/09 23:30
FT 
 Esteghlal Tehran
Zob Ahan 
21/09 02:30
FT 
 Livorno
Lucchese 
20/09 23:59
FT 
 Colligiana
Tuttocuoio 1
20/09 21:00
FT 
1 Sff Atletico
Aprilia 
20/09 22:30
FT 
 Bari Youth
Ascoli Youth 
20/09 21:30
FT 
 Cesena Youth
Novara Youth 
20/09 21:00
FT 
 Udinese Youth
Novara Youth 1
20/09 21:00
AET 
 Bologna Youth
Brescia Youth 
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [3-2], Bologna Youth win
20/09 21:00
FT 
 Sassuolo Calcio Youth
Perugia Youth 
20/09 21:00
FT 
 Empoli U20
Carpi Youth 
20/09 21:00
AET 
 Genoa U19
Spal Youth 
90min [2-2], 120min [3-2], Genoa U19 win
20/09 21:00
AET 
 Spezia U19
Pro Vercelli Youth 
90min [1-1], 120min [4-2], Spezia U19 win
20/09 21:00
FT 
 Verona U19
Cremonese Youth 
20/09 20:00
FT 
 AC Milan U19
Salernitana Youth 
20/09 18:00
FT 
1 Napoli U19
Benevento Youth 
20/09 18:00
FT 
 Palermo U19
Frosinone Youth 
20/09 17:00
FT 
 Cagliari U19
Cittadella Youth 
20/09 17:00
FT 
 Virtus Entella Youth
Ternana Youth 
20/09 17:00
FT 
 Torino U19
Avellino Youth 
20/09 17:00
FT 
 Pescara Youth
Crotone Youth 
21/09 02:30
FT 
 Fermana
Sambenedettese 
20/09 18:00
FT 
 AC Nagano Parceiro
Jubilo Iwata 
20/09 18:00
FT 
 Cerezo Osaka
Nagoya Grampus Eight 
20/09 18:00
FT 
 Urawa Red Diamonds
Kashima Antlers 
20/09 18:00
FT 
 Tsukuba University
Omiya Ardija 
20/09 18:00
AET 
 Yokohama F Marinos
Sanfrecce Hiroshima 
90min [2-2], 120min [3-2], Yokohama F Marinos win
20/09 18:00
FT 
 Kawasaki Frontale
Shimizu S-Pulse 
20/09 18:00
FT 
 Matsumoto Yamaga FC
Vissel Kobe 
20/09 18:00
FT 
 Gamba Osaka
Kashiwa Reysol 
20/09 19:00
FT 
 Tarlan Shymkent
Kyzylzhar Petropavlovsk 
20/09 18:30
FT 
 Kaspyi Aktau
Ekibastuzets 
20/09 17:00
FT 
1 Bolat Temirtau
Zhetysu Taldykorgan 
20/09 19:00
FT 
 Maktaaral
Kairat Academy 
20/09 22:00
FT 
1 Kairat Almaty
Ordabasy 
20/09 22:00
FT 
 FK Aktobe Lento
Tobol Kostanai 1
20/09 20:00
FT 
 Akzhayik
FK Atyrau 
20/09 20:05
FT 
 Kariobangi Sharks
Posta Rangers 
20/09 20:00
FT 
 Bandari
Tusker 
20/09 20:00
FT 
 Deckard Lian
Afc Leopards Sc 
20/09 23:59
AET 
 Caramba/dinamo Riga
Spartaks Jurmala 
90 minutes[1-1],120 minutes[2-1]
20/09 23:59
FT 
 Liepajas Metalurgs
Rigas Futbola Skola 
21/09 01:00
FT 
 Al Korthabea
Al-hilal(lby) 
20/09 23:00
FT 
 Stumbras
Suduva 
20/09 22:00
FT 
 Utenis Utena
FK Zalgiris Vilnius 1
20/09 21:30
FT 
 Shkupi
Skopje 
20/09 21:30
FT 
 FK Shkendija 79
Sileks 
20/09 21:30
FT 
 Pobeda Prilep
Rabotnicki Skopje 
20/09 21:30
FT 
 Vardar Skopje
Renova Cepciste 
20/09 21:30
FT 
 Academy Pandev
Pelister Bitola 1
20/09 21:00
FT 
 Pulau Pinang
PB DKTT-Team 
20/09 21:00
FT 
 Kedah
Felda United FC 
20/09 21:00
FT 
 Melaka FC
Perak 
20/09 21:00
FT 
 Selangor PB
Selangor PKNS 
20/09 21:00
FT 
 Pahang
Sarawak 
20/09 21:00
FT 
 Johor
Kelantan FA 
21/09 03:30
FT 
 IRT Itihad de Tanger
Difaa Hassani Jdidi 
21/09 01:15
FT 
 HUSA Hassania Agadir
Chabab Atlas Khenifra 
20/09 23:00
FT 
 OCK Olympique de Khouribga
Rcoz Oued Zem 
21/09 01:00
FT 
 Ik Viljan U19
Midtbygdens U19 
21/09 01:00
FT 
 Algard U19
Hundvag U19 
21/09 00:30
FT 
 Randaberg U19
Froyland U19 
21/09 02:15
FT 
 Valerenga
Sarpsborg 08 FF 
20/09 16:00
FT 
 Davao Aguilas
Ceres 
21/09 02:45
AET 
1 Korona Kielce
Wisla Krakow 
90 minutes[0-0],120 minutes[1-0]
20/09 23:45
AET 
 Gornik Zabrze
Sandecja 
90 minutes[2-2],120 minutes[3-2]
20/09 22:00
FT 
 Rozwoj Katowice
Ks Legionovia Legionowo 
20/09 21:00
FT 
2 Lks Lodz Youth
Legia Warszawa Youth 
20/09 20:00
FT 
 Pogon Szczecin Youth
Ukp Zielona Gora Youth 
20/09 23:59
FT 
 Arouca
Sporting CP B 
21/09 04:15
FT 
 Benfica
Sporting Braga 
20/09 23:00
FT 
 Leixoes
Pacos Ferreira 
20/09 23:00
FT 
 Al-Shamal
Al Muaidar Club 1
20/09 23:00
FT 
 Al Shahaniya
Al Mesaimeer Club 
20/09 23:30
FT 
 Botosani
CSM Studentesc Iasi 
20/09 14:00
FT 
 Smena Komsomolsk
Irtysh 1946 Omsk 1
20/09 13:00
FT 
1 Sakhalin Yuzhno Sakhalinsk
Dinamo Barnaul 
20/09 17:00
FT 
 Zenit Irkutsk
FK Chita 
21/09 00:05
FT 
 Al Rbeea
Al Khaleej Club 
20/09 23:30
FT 
 Al Kawkab
Najran 
20/09 23:00
FT 
 Al Nojoom
Hajer 
20/09 20:55
FT 
 Al Tai
Al Wehda Mecca 
20/09 21:05
FT 
 Al Ahli Jeddah U21
Al Khaleej U21 
20/09 21:05
FT 
 Al Ittihad U21 Ksa
Al Faisaly Harmah U21 
20/09 20:35
FT 
 Al Nasr Riyadh U21
Hajer U21 
20/09 20:35
FT 
 Al Hilal U21
Al Baten U21 
21/09 02:45
FT 
 Dundee
Celtic 
20/09 23:00
FT 
 Borac Cacak
Crvena Zvezda 
20/09 19:30
FT 
 Tampines Rovers FC
Singapore Warriors 
20/09 19:30
FT 
 Young Lions
Balestier Khalsa FC 
21/09 01:00
FT 
 Dac 1904 Dunajská Streda
FK Senica 
21/09 01:00
FT 
 Spartak Trnava
Zlate Moravce 
21/09 00:30
FT 
 Trencin
Nitra 
20/09 22:00
FT 
 Simer Sampion Celje
Gorica 
20/09 21:00
FT 
 NK Mura 05
Domzale 1
20/09 19:00
FT 
 NK Ptuj Drava
NK Publikum Celje 
21/09 01:30
FT 
 Platinum Stars
Lamontville Golden Arrows 
21/09 01:30
FT 
1 AmaZulu
Bidvest Wits 
21/09 01:30
FT 
 Bloemfontein Celtic
Baroka 
21/09 01:30
FT 
 Maritzburg United
Kaizer Chiefs FC 
21/09 01:00
FT 
 Alamal Atbara
Triea Albiga 1
21/09 01:00
FT 
 Hammarby
IFK Goteborg 
21/09 01:00
FT 
 Jonkopings Sodra IF
IK Sirius 
21/09 01:00
FT 
 Halmstads
Kalmar FF 1
21/09 01:00
FT 
 Ostersunds
Malmo 
21/09 01:10
FT 
1 Ifk Uppsala U19
Syrianska U19 
21/09 02:00
FT 
 Chiasso
Aarau 
21/09 02:00
FT 
 Neuchatel Xamax
Servette 
21/09 02:00
FT 
1 Rapperswil Jona
Wil 1900 
20/09 20:00
FT 
 Prachuap Khiri Khan
Samut Songkhram FC 
20/09 20:00
FT 
1 Bangkok Fc
Ang Thong Fc 
20/09 20:00
FT 
 Ptt Rayong
Lampang 
20/09 20:00
FT 
1 Air Force Central
Chainat FC 
20/09 19:00
FT 
 Nong Bua Lamphu
Kasetsart University 
20/09 19:00
FT 
 Trat Fc
Krabi Fc 
20/09 19:00
FT 
 Songkhla United
Army United 1
20/09 19:00
FT 
 Rayong
Chiangmai Fc 1
20/09 21:00
FT 
 Muang Thong United
Bangkok United FC 
20/09 21:00
FT 
 Buriram United
Bangkok Glass 
20/09 20:00
FT 
 Ubon Umt United
BEC Tero Sasana 
20/09 20:00
FT 
 Sisaket
Ratchaburi FC 
20/09 20:00
FT 
 Thailand Honda Fc
Pattaya United 
20/09 19:00
FT 
 Nakhon Ratchasima
Navy 
20/09 19:00
FT 
 Chiangrai United
Sukhothai 
20/09 18:45
FT 
 Super Power Samut Prakan
Suphanburi FC 
20/09 18:45
FT 
1 Port
Chonburi Shark FC