livescore - live soccer scores

Soccer Results: 19 Sep 2017 Soccer Scores & Results

20/09 04:00
FT 
 Barcelona
Eibar 
20/09 02:00
FT 
 Valencia
Malaga 
20/09 02:45
FT 
 Bologna
Inter Milan 
20/09 02:30
FT 
 Augsburg
RB Leipzig 
20/09 02:30
FT 
 Schalke 04
Bayern Munich 
20/09 02:30
FT 
 Wolfsburg
Werder Bremen 
20/09 00:30
FT 
 Monchengladbach
VfB Stuttgart 
20/09 02:45
FT 
 Fc United Of Manchester
Handsworth Parramore 
20/09 02:45
FT 
 Hyde United
Warrington Town AFC 
20/09 02:45
FT 
 Rushden&Diamonds
Alfreton Town 
20/09 02:45
FT 
1 Royston Town
Braintree Town 1
20/09 02:45
FT 
 Wingate Finchley
Hemel Hempstead Town 
20/09 02:45
FT 
 Enfield Town
Hanwell Town 
20/09 03:00
FT 
 Reading
Swansea City 
20/09 03:00
FT 
 Tottenham Hotspur
Barnsley 
20/09 02:45
FT 
 Leicester City
Liverpool 
20/09 02:45
FT 
1 Aston Villa
Middlesbrough 
20/09 02:45
AET 
 Burnley
Leeds United 
90min [2-2], 120min [2-2], Penalty [3-5], Leeds United win
20/09 02:45
FT 
 West Ham
Bolton Wanderers 
20/09 02:45
FT 
 Brentford
Norwich 
20/09 02:45
FT 
 Bristol City
Stoke City 
20/09 02:45
AET 
 Wolves
Bristol Rovers 
90min [0-0], 120min [1-0], Wolves win
20/09 02:45
FT 
 Crystal Palace
Huddersfield Town 
20/09 02:45
AET 
 Bournemouth
Brighton & Hove Albion 
90min [0-0], 120min [1-0], Bournemouth win
20/09 02:00
AET 
 Sporting de Gijon
Numancia 
90 minutes[1-1],120 minutes[1-1],Penalty Kicks[1-3]
20/09 02:45
FT 
 MVV Maastricht
AZ Alkmaar 
20/09 01:45
FT 
 Emmen
NEC Nijmegen 
20/09 01:45
AET 
 Kozakken Boys
De Graafschap 
90 minutes[1-1],120 minutes[1-1],Penalty Kicks[4-3]
20/09 01:45
FT 
 Noordwijk
Fortuna Sittard 1
20/09 01:45
FT 
 Quick boys
Volendam 1
20/09 01:45
FT 
2 Helmond Sport
Cambuur Leeuwarden 
20/09 01:45
FT 
1 BVV Barendrecht
Go Ahead Eagles 
20/09 01:45
FT 
 Sparta Nijkerk
Eindhoven 
20/09 01:45
FT 
 Gelders Veenendaalse VV
Dordrecht 90 1
20/09 01:45
FT 
 Rijnsburgse Boys
Heracles Almelo 
20/09 01:45
FT 
 Oss
Almere City FC 
20/09 01:45
FT 
 SC Genemuiden
de Treffers 
20/09 00:30
FT 
 RKC Waalwijk
Sparta Rotterdam 
19/09 23:00
FT 
 Zwaluwen
Den Bosch 
20/09 08:45
FT 
1 Atletico Junior Barranquilla
Cerro Porteno 
20/09 06:15
FT 
 Estudiantes La Plata
Nacional Asuncion 
20/09 02:30
FT 
 Northern Ireland (w)
Ireland (w) 
20/09 02:15
FT 
 Belgium (w)
Moldova (w) 
20/09 02:00
FT 
 Serbia (w)
Austria (w) 
20/09 02:00
FT 
 England (w)
Russia (w) 1
20/09 01:05
FT 
 Switzerland (w)
Poland (w) 
19/09 23:59
FT 
 Croatia (w)
Sweden (w) 
19/09 23:59
FT 
 Hungary (w)
Denmark (w) 
19/09 23:55
FT 
 Czech (w)
Germany (w) 
19/09 23:55
FT 
 Norway (w)
Slovakia (w) 
19/09 23:00
FT 
 Belarus (w)
Albania (w) 
19/09 23:00
FT 
1 Romania (w)
Italy(w) 
20/09 02:00
FT 
 Senegal
Cote d Ivoire 
20/09 02:00
FT 
2 Niger
Benin 
20/09 02:30
FT 
1 Deportivo Armenio
Sportivo Barracas 
20/09 02:30
FT 
 El Porvenir
Sportivo Dock Sud 
20/09 02:30
FT 
 Club Lujan
Argentino de Quilmes 
20/09 08:10
FT 
 Independiente
Atletico Tucuman 
19/09 22:00
FT 
 Turkmenistan Futsal
Solomon Islands Futsal 
19/09 22:00
FT 
 Uzbekistan Futsal
Maldives Futsal 
19/09 19:45
FT 
 China Futsal
United Arab Emirates Futsal 
19/09 19:45
FT 
 Viet Nam Futsal
Hong Kong Futsal 
19/09 16:15
FT 
 Jordan Futsal
Iran Futsal 
19/09 16:15
FT 
 Lebanon Futsal
Thailand Futsal 
19/09 14:00
FT 
 Tahiti Futsal
Kyrgyzstan Futsal 
20/09 01:30
AET 
 SV Horn
TSV Hartberg 
90 minutes[2-2],120 minutes[3-3],Penalty Kicks[3-4]
20/09 01:30
FT 
 SKU Amstetten
Wacker Innsbruck 
20/09 01:00
FT 
 Union St.florian
SC Weiz 
20/09 01:00
AET 
 SV Grodig
LASK Linz 
90 minutes[3-3],120 minutes[4-4],Penalty Kicks[3-5]
20/09 01:00
FT 
 Sc Neusiedl 1919
SV Ried 
20/09 01:00
FT 
 Sc Gleisdorf
Wolfsberger AC 
19/09 22:00
FT 
 Askoe Oedt
Austria Lustenau 
20/09 02:30
FT 
 Royal Antwerp
Lierse 
20/09 02:30
AET 
 St.-Truidense VV
Oud Heverlee 2
90min [1-1], 120min [4-2], St.-Truidense VV win
20/09 02:00
FT 
 Kortrijk
Res Durbuy 
19/09 22:00
AET 
 Rudar Prijedor
Dyer Wenta 
90min [1-1], Penalty [5-4], Rudar Prijedor win
20/09 08:30
FT 
 Guarani Futebol Clube
Parana PR 
20/09 06:15
FT 
 America MG
Vila Nova (GO) 
19/09 23:59
AET 
 Botev Galabovo
Levski Sofia 
90min [0-0], 120min [0-1], Levski Sofia win
19/09 21:00
FT 
 Neftohimik
Tsarsko Selo 
19/09 21:00
FT 
 Pfc Nesebar
CSKA Sofia 
19/09 21:00
FT 
 Vihren Sandanski
Septemvri Sofia 
19/09 21:00
FT 
 Sevlievo
Beroe 
19/09 21:00
FT 
 Sokol Markovo
Dunav Ruse 
19/09 19:35
FT 
 ShenHua SVA FC
Shandong Luneng 
20/09 08:45
FT 
 Deportes Quindio
Deportivo Pereira 
19/09 21:30
FT 
 Slavonija Pozega
Zadar 
20/09 01:00
FT 
1 Chomutov
Slovan Velvary 
19/09 19:00
FT 
 Mlada Boleslav U19
Sk Sigma Olomouc u19 
19/09 19:00
FT 
 Sparta Praha U19
Frydek-mistek u19 
19/09 23:59
AET 
 Bohemians 1905
Fk Graffin Vlasim 
90 minutes[1-1],120 minutes[2-2],Penalty Kicks[3-4]
19/09 22:00
FT 
 Fk Mas Taborsko
Teplice 
20/09 01:00
FT 
 Silkeborg IF
Kjellerup IF 
19/09 22:30
FT 
 Vb 1968
Jammerbugt 
20/09 02:45
FT 
 Bury
Rochdale 
20/09 02:45
FT 
 Walsall
West Bromwich U23 
20/09 02:30
FT 
 Accrington Stanley
Middlesbrough U23 
20/09 02:45
FT 
 Wigan Athletic
Northampton Town 
19/09 21:00
FT 
 Notts County R
Grimsby Am R 
19/09 21:00
FT 
 Doncaster Reserve
Rotherham United (r) 
19/09 20:00
FT 
 Barnet Reserve
Southend Utd Reserve 1
19/09 20:00
FT 
 Burton Albion Reserve
Mansfield Town Reserve 
19/09 20:00
FT 
 Wigan Athletic Reserve
Fleetwood Town Reserve 
20/09 02:00
FT 
 Nottingham Forest U23
Ipswich U23 
19/09 21:00
FT 
 Barnsley U23
Watford U23 
20/09 02:45
FT 
 Sutton Coldfield Town
Coalville 
20/09 02:45
FT 
 Altrincham
Farsley Celtic 
20/09 02:45
FT 
 Barwell
Matlock Town 
20/09 02:45
FT 
 Grantham Town
Halesowen Town 
20/09 02:45
FT 
 Hednesford Town
Nantwich Town 
20/09 02:45
FT 
 Lancaster City
Whitby Town 
20/09 02:45
FT 
 Marine
Ashton United 
20/09 02:45
FT 
 Mickleover Sports
Stourbridge 
20/09 02:45
FT 
 Witton Albion
Stalybridge Celtic 1
19/09 23:00
FT 
 Flora Tallinn
Elva 
19/09 22:00
FT 
 Laanemaa Haapsalu
Fci Tallinn 1
19/09 23:30
FT 
 Haka
Ops-jp 
19/09 23:00
FT 
 Sporting Kristina
Sjk Akatemia 
20/09 03:00
FT 
 Auxerre
Lorient 1
20/09 03:00
FT 
 Le Havre
Sochaux 
20/09 03:00
FT 
 Chateauroux
Clermont Foot 
20/09 03:00
FT 
 Tours
Nimes 
20/09 03:00
FT 
 Nancy
Bourg Peronnas 
20/09 03:00
FT 
 Ajaccio
Valenciennes 
20/09 03:00
FT 
 Stade Reims
Ajaccio GFCO 
20/09 03:00
FT 
 Paris Fc
Orleans US 45 
20/09 03:00
FT 
 Chamois Niortais
Stade Brestois 
20/09 00:40
FT 
1 Holstein Kiel
St. Pauli 
20/09 00:30
FT 
 Ingolstadt 04
MSV Duisburg 
20/09 00:30
FT 
 SV Sandhausen
Union Berlin 
20/09 00:30
FT 
 Kaiserslautern
Erzgebirge Aue 
20/09 01:00
FT 
 Werder Bremen Am
Hallescher 
20/09 01:00
FT 
 SG Sonnenhof Grobaspach
Karlsruher 
20/09 01:00
FT 
 Sportfreunde Lotte
SV Wehen Wiesbaden 
20/09 01:00
FT 
 Hansa Rostock
Fsv Zwickau 
20/09 01:00
FT 
 1. Magdeburg
Paderborn 07 
20/09 01:30
FT 
 Niendorfer Tsv
Tsv Sasel 
20/09 01:30
FT 
 SC Wiedenbruck
Erndtebruck 
20/09 01:30
FT 
 RW Essen
Westfalia Herne 
20/09 01:30
FT 
 Uerdingen
Sv Rodinghausen 
20/09 01:30
FT 
 Olympiakos Piraeus
Asteras Tripolis 
19/09 23:15
FT 
 Xanthi
Panaitolikos Agrinio 
19/09 21:00
FT 
 Aiginiakos
Apollon Kalamaria 
19/09 21:00
FT 
1 Panserraikos
Ergotelis 1
19/09 21:00
FT 
 Dunaharaszti Mtk
Ferencvarosi TC 
19/09 21:00
FT 
 Veszprem
Diosgyor 
20/09 01:00
FT 
 Hk Kopavogur U19
Throttur Reykjavik U19 
20/09 01:00
FT 
 Thor Akureyri U19
Ka Dahl Victor U19 
19/09 16:00
FT 
 Persija Jakarta
Perseru Serui 
19/09 23:59
FT 
 As Holon Mor
Hapoel Ortodoxim Jaffa 
19/09 23:00
FT 
 Alnada Nazareth
Maccabi Bnei Raina 
19/09 21:30
FT 
 Shimshon Kafr Qasim
SC Cpa Tel Aviv 
19/09 21:00
FT 
 Ironi Rishon Lezion
Beitar Petah Tikva 
19/09 21:00
FT 
 Hapoel Ramot Menashe
Hapoel Dalyat El Carmel 
19/09 21:00
FT 
 Sc Beer Sheva
Maccabi Lroni Kiryat Malakhi 
19/09 21:00
FT 
 Maccabi Ironi Netivot
Sc Maccabi Ashdod 
19/09 21:00
FT 
 Ironi Modiin
Maccabi Ironi Sderot 
19/09 20:30
FT 
 Maccabi Kafar Kanna
Ahva Kfar Manda 1
19/09 20:30
FT 
 Maccabi Ironi Amishav Petah Tikva
Ironi Beit Dagan 
19/09 18:30
FT 
 Bnei Yeechalal Rehovot
Ms Hapoel Yeroham 
19/09 23:59
FT 
 Hapoel Umm Al Fahm
Hapoel Asi Gilboa 
19/09 23:59
FT 
 AS Nordia Jerusalem
Hapoel Bikat Hayarden 
19/09 21:00
FT 
 Maccabi Kiryat Gat
Hapoel Holon Yaniv 
19/09 21:00
FT 
 Hapoel Hod Hasharon
Maccabi Shaarayim 
19/09 20:30
FT 
1 Maccabi Ironi Kiryat Ata
Hapoel Shfaram 
20/09 02:30
FT 
 Pescara
Virtus Entella 
20/09 02:30
FT 
 Ascoli
Frosinone 
20/09 02:30
FT 
 Spezia
Novara 
20/09 02:30
FT 
 Cittadella
Cesena 
20/09 02:30
FT 
 Bari
Cremonese 
20/09 02:30
FT 
1 Palermo
Perugia 
20/09 02:30
FT 
 Pro Vercelli
Salernitana 
20/09 02:30
FT 
 Parma
Empoli 
20/09 02:30
FT 
1 Carpi
Foggia 
20/09 00:30
FT 
 Al Wihdat Amman
Al-Jazeera (Jordan) 
20/09 01:00
FT 
 Trakai
Lietava Jonava 
19/09 23:00
FT 
 Kauno Zalgiris
Atlantas Klaipeda 
19/09 22:00
FT 
 FK Tauras Taurage
Zalgiris Vilnius B 
19/09 21:00
FT 
1 UiTM
Kuala Lumpur 
19/09 21:00
FT 
 PDRM
Kuantan FA 1
19/09 21:00
FT 
 Johor Darul Takzim II
ATM Angkatan Tentera 
19/09 21:00
FT 
1 Pknp
Negeri Sembilan 1
19/09 20:15
FT 
 Sabah
Perlis 
19/09 16:45
FT 
 Misc Mifa
Terengganu 
19/09 21:00
FT 
 Abus Ungheni
Zimbru Chisinau B 
19/09 23:00
FT 
 Club Salmi
Forces Armee Royales 1
19/09 23:00
FT 
 JSK Chabab Kasba Tadla
Tas De Casablanca 
20/09 02:45
FT 
 Ballymena United
Harland Wolff Welders 
20/09 01:00
FT 
 Bodo Glimt
Tromsdalen UIL 
20/09 02:45
AET 
 Podbeskidzie
Arka Gdynia 
90min [1-1], 120min [1-2], Arka Gdynia win
19/09 23:45
AET 
 Bytovia Bytow
Pogon Szczecin 
90min [0-0], 120min [0-0], Penalty [5-4], Bytovia Bytow win
20/09 03:15
FT 
 Sporting Lisbon
Maritimo 
20/09 02:00
FT 
 Sepsi
Universitatea Craiova 
19/09 23:30
FT 
1 Cs Voluntari
ACS Poli Timisoara 
19/09 20:30
FT 
 Vaynakh Shali
FK Astrakhan 
19/09 23:45
FT 
 Al Hazm
Al Orubah 
19/09 23:40
FT 
 Al Mojzel
Al Qaisoma 
19/09 21:15
FT 
 Al Watani
Al Nahdha 
19/09 20:50
FT 
 Dhamk
Al Shoalah 
20/09 03:00
FT 
 East Kilbride U20
Queens Park U20 
20/09 02:25
FT 
 Clyde U20
Stranraer U20 
20/09 02:45
FT 
 Hibernian
Livingston 
20/09 02:45
AET 
 Partick Thistle
Glasgow Rangers 
90min [1-1], 120min [1-3], Glasgow Rangers win
19/09 20:15
FT 
 DPMM FC
Hougang United FC 1
19/09 19:30
FT 
 Home United FC
Albirex Niigata FC 
20/09 02:30
FT 
 Slovan Bratislava
Zemplin Michalovce 
20/09 01:00
FT 
 Sport Podbrezova
1. Tatran Presov 
20/09 00:30
FT 
 MFK Ruzomberok
MSK Zilina 
20/09 02:00
FT 
 Nk Radomlje
NK Olimpija Ljubljana 
19/09 22:00
FT 
 Jadran Dekani
NK Aluminij 
20/09 01:30
FT 
 Orlando Pirates
Kaizer Chiefs FC 
20/09 01:30
FT 
 Polokwane City
Free State Stars 1
20/09 01:30
FT 
 Supersport United
Chippa United FC 
20/09 01:00
FT 
 Elfsborg
Djurgardens 
20/09 01:00
FT 
 IFK Norrkoping
Hacken 
20/09 01:00
FT 
1 GAIS
Ik Frej Taby 
19/09 21:00
FT 
1 Malmo FF U21
Helsingborg U21 
19/09 14:10
FT 
 Chainat U19
Ayutthaya United U19 
20/09 06:00
FT 
1 Club Sando
North East Stars 
19/09 23:59
FT 
 Boluspor
Sinopspor 
19/09 23:59
AET 
 Tekirova Belediyespor
Sivas Dort Eylul Belediyespor 
90min [0-0], 120min [0-1], Sivas Dort Eylul Belediyespor win
19/09 23:59
FT 
 Mersin Idman Yurdu
Orhangazispor 
19/09 22:00
AET 
1 Balikesirspor
Karsspor 
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [5-6], Karsspor win
19/09 21:00
FT 
 Belediye Vanspor
Kayserispor 
19/09 20:30
FT 
 Bandirmaspor
Corum Belediyespor 
19/09 20:30
AET 
 Bodrumspor
Gaziantep Buyuksehir Belediyesi 
90min [2-2], 120min [2-3], Gaziantep Buyuksehir Belediyesi win
19/09 20:30
FT 
 Kirklarelispor
Nigde Belediyespor 
19/09 20:30
FT 
 Menemen Belediye Spor
Darica Genclerbirligi 
19/09 20:30
AET 
 Muglaspor
Etimesgut Belediye Spor 
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [2-3], Etimesgut Belediye Spor win
19/09 20:00
AET 
 Payas BS 1975
Amedspor 
90min [1-1], 120min [1-3], Amedspor win
19/09 19:30
FT 
 Diyarbakirspor
Istanbulspor 
19/09 18:45
AET 
 Surfaspor
Pazarspor 
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [4-2], Surfaspor win
19/09 18:00
FT 
1 Anadolu Uskudar
Konya Sekerspor 
19/09 18:00
AET 
 Tokatspor
Kahramanmaras 
90min [0-0], 120min [0-1], Kahramanmaras win
19/09 21:50
FT 
 Ma Lu
Ura Kampala 
19/09 21:45
FT 
 Maroons
Ura 
19/09 21:30
FT 
 Mbarara City
Bright Stars 
19/09 21:30
FT 
 Soana
Masavu 
19/09 21:30
FT 
 Soyanna
Masa 
19/09 21:00
FT 
 Kampala City Council
Onduparaka 
20/09 02:00
FT 
1 Boston River Reserve
El Tanque Reserves 
19/09 21:00
FT 
 Ca Juventud U19
Defensor Sporting U19 
19/09 20:00
FT 
 River Plate U19
Bella Vista U19 
20/09 02:30
FT 
 Airbus
Flint Town United 
20/09 02:30
FT 
 Rhyl FC
Ruthin Town 
20/09 02:45
FT 
 Haughmond
Boston United 
20/09 02:45
FT 
 Crusaders FC
Donegal Celtic 
20/09 02:00
FT 
 La Palma
Recreativo Huelva 
19/09 22:00
FT 
 Portugal (w)
Finland (w) 
19/09 22:00
FT 
 Twente Enschede Am.
Utrecht Am 
19/09 22:00
FT 
 Bulgaria U17
Turkey U17 
19/09 22:00
FT 
 Czech U17
France U17 
19/09 21:40
FT 
 Croatia U17
Slovenia U17 
19/09 21:00
FT 
 Cyprus U19
Slovakia U19 
19/09 21:00
FT 
 Czech U17
Montenegro U17 
19/09 20:40
FT 
 Esteghlal Ahvaz
Esteghlal Jonub 1
19/09 20:30
FT 
 Shahrdari Fuman
Kimia Farayand 1
19/09 20:30
FT 
 Shahrdari Hamedan
Khosheh Talaei 
19/09 20:30
FT 
 Caspian Qazvin
Sanaye Talaee 
19/09 20:15
FT 
 Sepehr Naghsh Jahan
Shahrdari Bam