livescore - live soccer scores

Soccer Results: 12 Sep 2017 Soccer Scores & Results

13/09 02:45
FT 
 AS Roma
Atletico Madrid 
13/09 02:45
FT 
 Chelsea
Qarabag 
13/09 02:45
FT 
 Barcelona
Juventus 
13/09 02:45
FT 
 Olympiakos Piraeus
Sporting Lisbon 
13/09 02:45
FT 
 Benfica
CSKA Moscow 
13/09 02:45
FT 
 Manchester United
Basel 
13/09 02:45
FT 
 Bayern Munich
Anderlecht 1
13/09 02:45
FT 
 Celtic
PSG 
13/09 02:45
FT 
 Barnsley
Derby County 
13/09 03:00
FT 
 Bolton Wanderers
Sheffield United 
13/09 02:45
FT 
 Leeds United
Birmingham 
13/09 02:45
FT 
 Norwich
Burton Albion 
13/09 02:45
FT 
 Preston North End
Cardiff City 
13/09 02:45
FT 
 Queens Park Rangers
Millwall 1
13/09 02:45
FT 
 Sheffield Wed.
Brentford 
13/09 02:45
FT 
 Sunderland
Nottingham Forest 
13/09 02:45
FT 
 Wolves
Bristol City 
13/09 02:45
FT 
1 Aston Villa
Middlesbrough 1
13/09 08:45
FT 
1 Independiente
Atletico Tucuman 1
13/09 08:45
FT 
 Cerro Porteno
Atletico Junior Barranquilla 
12/09 23:15
FT 
1 Al Ahli Jeddah
Persepolis 1
12/09 20:00
AET 
 Guangzhou Evergrande
Shanghai SIPG 2
90 minutes[4-0],Double bouts[4-4],120 minutes[5-1],Penalty Kicks[4-5]
12/09 23:59
FT 
 Celtic U19
PSG U19 
12/09 23:59
FT 
 Bayern Munich U19
Anderlecht U19 
12/09 23:00
FT 
 Olympiakos Piraeus U19
Sporting Lisbon U19 
12/09 22:00
FT 
 Manchester United U19
Basel U19 1
12/09 22:00
FT 
 Barcelona U19
Juventus U19 1
12/09 21:00
FT 
 AS Roma U19
Atletico Madrid U19 1
12/09 20:05
FT 
 Chelsea U19
Qarabag U19 1
12/09 20:00
FT 
 Benfica U19
CSKA Moscow U19 
12/09 20:30
FT 
 Al-Wahda Damascus
Al Quwa Al Jawiya 
12/09 19:30
FT 
 Ceres
Esteghlal Dushanbe 1
12/09 19:30
FT 
 Timor Leste U18
Singapore U18 
12/09 16:30
FT 
 Thailand U18
Malaysia U18 
12/09 16:30
FT 
 Laos U18
Cambodia U18 
12/09 23:59
FT 
 Cr Belouizdad
Mc Alger 
13/09 02:30
FT 
 Claypole
Argentino De Merlo 
13/09 08:05
FT 
 Deportivo Espanol
Atletico Atlanta 
13/09 02:40
FT 
 Barracas Central
UAI Urquiza 1
13/09 07:00
FT 
1 Juventud De Pergamino
Sportivo Baradero 1
13/09 01:00
FT 
 Sturm Graz Amat.
Vocklamarkt 
13/09 01:30
FT 
 Sc Schwaz
Rheindorf Altach B 
13/09 00:30
FT 
 Liefering
Kapfenberg Superfund 1
13/09 00:30
FT 
 Austria Lustenau
FAC Team Fur Wien 
13/09 00:30
FT 
 Wacker Innsbruck
Blau Weiss Linz 
13/09 00:30
FT 
 TSV Hartberg
WSG Wattens 
13/09 02:00
FT 
 Novo Hamburgo U19
Riopardense U19 
12/09 18:00
FT 
 Uttar Baridhara Club
Fakirapool Young Mens Club 
13/09 08:30
FT 
 Criciuma
Juventude Rs 
13/09 06:15
FT 
 Boa Esporte Clube
Guarani Futebol Clube 
12/09 19:35
FT 
 Nantong Zhiyun
Suzhou Dongwu 
12/09 16:00
FT 
 Jiangsu Yancheng
Shenyang City Public 
12/09 16:00
FT 
 Hebei Jingying
Heilongjiang Lava Spring 
12/09 16:00
FT 
 Shaanxi Changan Athletic
Yinchuan Helanshan 
12/09 16:00
FT 
 Dalian Boyang
Qingdao Jonoon 
13/09 09:00
FT 
 Boyaca Chico
Orsomarso 
13/09 08:30
FT 
 Deportivo Pereira
Union Magdalena 
13/09 07:00
FT 
 Real Santander
Real Cartagena 
13/09 04:30
FT 
1 Llaneros de Guanare
Deportivo Rionegro 1
13/09 04:00
FT 
 Atletico Clube Purtugal
Deportes Quindio 
13/09 04:00
FT 
 Barranquilla
Fortaleza 
13/09 03:00
FT 
 Bogota
Valledupar 
12/09 17:00
AET 
 Teplice U19
Pribram U19 
90min [2-2], Penalty [3-2], Teplice U19 win
12/09 16:15
FT 
 Pardubice U19
Sparta Praha U19 
12/09 19:00
FT 
 Viktoria Plzen U21
Marila Pribram U21 
13/09 02:45
FT 
 Alfreton Town
Brackley Town 
13/09 02:45
FT 
 Blyth Spartans
Chorley 1
13/09 02:45
FT 
 North Ferriby United
Spennymoor Town 
13/09 02:45
FT 
 Salford City
Nuneaton Town 
13/09 02:45
FT 
 Southport FC
Harrogate Town 
13/09 02:45
FT 
 Tamworth
Kidderminster 
13/09 02:45
FT 
 AFC Telford United
Stockport County 
13/09 02:45
FT 
 York City
Gainsborough Trinity 
13/09 02:45
FT 
 Barrow
Guiseley 
13/09 02:45
FT 
 Bromley
Torquay United 
13/09 02:45
FT 
 Dagenham and Redbridge
Sutton United 
13/09 02:45
FT 
 Dover Athletic
Boreham Wood  
13/09 02:45
FT 
 Eastleigh
Maidstone United 
13/09 02:45
FT 
 Ebbsfleet United
Aldershot Town 
13/09 02:45
FT 
 Gateshead
Chester FC 
13/09 02:45
FT 
 Leyton Orient
Halifax Town 
13/09 02:45
FT 
 Macclesfield Town
AFC Fylde 
13/09 02:45
FT 
 Maidenhead United
Tranmere Rovers 
13/09 02:45
FT 
 Woking
Solihull Moors 
13/09 02:45
FT 
 Wrexham
Hartlepool United FC 
13/09 02:45
FT 
 Concord Rangers
Braintree Town 
13/09 02:45
FT 
 Dartford
Eastbourne Borough 
13/09 02:45
FT 
 Hemel Hempstead Town
Bognor Regis Town 
13/09 02:45
FT 
1 Oxford City
Weston Super Mare 1
13/09 02:45
FT 
 St Albans City
Havant and Waterlooville 
13/09 02:45
FT 
 Truro City
Chippenham Town 1
13/09 02:45
FT 
 Welling United
Whitehawk 
13/09 02:45
FT 
 AFC Wimbledon
Gillingham 1
13/09 02:45
FT 
 Bristol Rovers
Oldham Athletic 
13/09 02:45
FT 
 Charlton Athletic
Wigan Athletic 
13/09 02:45
FT 
 Fleetwood Town
Bury 
13/09 02:45
FT 
 Northampton Town
Portsmouth 
13/09 02:45
FT 
 Oxford United
Bradford AFC 
13/09 02:45
FT 
 Peterborough United
Milton Keynes Dons 
13/09 02:45
FT 
1 Plymouth Argyle
Blackpool 
13/09 02:45
FT 
 Rochdale
Doncaster Rovers 
13/09 02:45
FT 
 Rotherham United
Walsall 
13/09 02:45
FT 
 Scunthorpe United
Blackburn Rovers 
13/09 02:45
FT 
 Shrewsbury Town
Southend United 
13/09 03:00
FT 
 Barnet
Exeter City 
13/09 02:45
FT 
 Accrington Stanley
Grimsby Town 
13/09 02:45
FT 
 Colchester United
Chesterfield 
13/09 02:45
FT 
 Coventry
Carlisle 
13/09 02:45
FT 
 Crewe Alexandra
Cambridge United 
13/09 02:45
FT 
 Forest Green Rovers
Lincoln City 
13/09 02:45
FT 
 Luton Town
Port Vale 
13/09 02:45
FT 
 Mansfield Town
Wycombe Wanderers 
13/09 02:45
FT 
 Newport County
Cheltenham Town 
13/09 02:45
FT 
 Notts County
Swindon 
13/09 02:45
FT 
 Stevenage Borough
Crawley Town 
13/09 02:45
FT 
 Yeovil Town
Morecambe 
13/09 02:45
FT 
 Wingate Finchley
Enfield Town 
13/09 02:45
FT 
 Billericay Town
Brightlingsea Regent 
13/09 02:45
FT 
 Dorking
Worthing 
13/09 02:45
FT 
 Dulwich Hamlet
Hendon 1
13/09 02:45
FT 
 Leiston
Harlow Town 
13/09 02:45
FT 
 Needham Market
Lowestoft Town 
13/09 02:45
FT 
 Staines Town
Harrow Borough 
13/09 02:45
FT 
 Thurrock
Tonbridge Angels 
13/09 02:30
FT 
 Burgess Hill Town
Tooting Mitcham Unted 1
12/09 20:00
FT 
 Wigan Athletic U23
Afc Bournemouth U23 
13/09 02:45
FT 
 Ashton United
Lancaster City 
13/09 02:45
FT 
1 Farsley Celtic
Grantham Town 
13/09 02:45
FT 
 Halesowen Town
Witton Albion 
13/09 02:45
FT 
 Matlock Town
Mickleover Sports 
13/09 02:45
FT 
 Nantwich Town
Marine 
13/09 02:45
FT 
 Rushall Olympic
Sutton Coldfield Town 
13/09 02:45
FT 
 Stalybridge Celtic
Buxton FC 
13/09 02:45
FT 
 Warrington Town AFC
Stafford Rangers 
13/09 02:45
FT 
 Workington
Altrincham 1
13/09 02:45
FT 
 Coalville Town
Hednesford Town 
13/09 02:45
FT 
 Banbury United
Redditch United 
13/09 02:45
FT 
 Basingstoke Town
Merthyr Town 
13/09 02:45
FT 
 Biggleswade Town
St Neots Town 
13/09 02:45
FT 
 Chesham United
Dunstable Town 
13/09 02:45
FT 
 Gosport Borough
Farnborough Town 
13/09 02:45
FT 
 Hereford
Stratford Town 
13/09 02:45
FT 
 Royston Town
Kings Lynn 
13/09 02:45
FT 
 Slough Town
Hitchin Town 
13/09 02:45
FT 
 St Ives Town
Kettering Town 
13/09 02:45
FT 
 Bishop's Stortford
Kings Langley 
13/09 02:45
FT 
 Tiverton Town
Weymouth 
13/09 01:00
FT 
1 Flora Tallinn
Nomme JK Kalju 
12/09 23:59
FT 
 Trans Narva
Parnu Linnameeskond 
12/09 23:59
FT 
 Fci Tallinn
Paide Linnameeskond 
12/09 23:00
FT 
 Levadia Tallinn
JK Sillamae Kalev 
12/09 23:00
FT 
 Greece Womens U19
Poland Womens U19 
12/09 22:00
FT 
 Finland Womens U19
Israel Womens U19 
12/09 22:00
FT 
 Germany Womens U19
Kosovo Womens U19 
12/09 21:00
FT 
 Georgia Womens U19
Russia Womens U19 
12/09 18:30
FT 
 Montenegro Womens U19
Iceland Womens U19 
12/09 18:00
FT 
 Bosnia And Herzegovina Womens U19
Serbia Womens U19 
13/09 02:30
FT 
 France Futsal
Croatia Futsal 
13/09 00:30
FT 
 Czech Republic Futsal
Serbia Futsal 
13/09 00:10
FT 
 Hungary Futsal
Poland Futsal 
13/09 00:10
FT 
 Romania Futsal
Georgia Futsal 
12/09 23:30
FT 
 HJK Helsinki
HIFK 
12/09 23:30
FT 
 IFK Mariehamn
Inter Turku 
12/09 23:30
FT 
 Kaapo[kaarinan Pojat]
Tpk 
12/09 23:59
FT 
 Shevardeni
Torpedo Kutaisi 
12/09 20:00
AET 
 Imereti Khoni
Norchi Dinamoeli Tbilisi 
90min [2-2], 120min [2-2], Penalty [4-2], Imereti Khoni win
13/09 01:00
FT 
1 Munchen 1860 Am
Ismaning 
12/09 16:00
FT 
 Persikad Depok
Ps Bengkulu 
12/09 15:55
FT 
1 Persikabo Bogor
Lampung Sakti 
13/09 01:30
FT 
 Hapoel Tzafririm Holon
Inter Tel Aviv 
12/09 23:59
FT 
 Hapoel Petah Tikva
Hapoel Bnei Lod 
12/09 22:30
FT 
 Rende
Reggina 
13/09 00:30
FT 
 Al Wihdat Amman
Ramtha SC 
13/09 10:05
FT 
 Tigres UANL
Zacatepec 
13/09 10:00
FT 
 Morelia
Necaxa 
13/09 08:05
FT 
 Pachuca
Cimarrones De Sonora 
13/09 08:00
FT 
 Leones Univ Guadalajara
Csyd Dorados De Sinaloa 
13/09 08:00
FT 
 Uaem Potros
Atlas 
13/09 08:00
FT 
 Veracruz
Alebrijes De Oaxaca 
13/09 02:00
FT 
 Forces Armee Royales
Club Salmi 
12/09 23:00
FT 
 Tas De Casablanca
JSK Chabab Kasba Tadla 
13/09 02:00
FT 
 Az Alkmaar 2
Telstar 
13/09 02:45
FT 
 Crusaders FC
Linfield FC 
13/09 01:00
FT 
1 Start Kristiansand
Bodo Glimt 
13/09 02:00
FT 
 Nidelv U19
Ranheim 2 U19 
12/09 21:30
FT 
 Fcm Alexandria
Viitorul Domnesti 
12/09 23:59
FT 
1 Petrolul Ploiesti
Csm Flacara Moreni 
12/09 21:30
FT 
 Cs Aerostar Bacau
Csikszereda 
12/09 21:30
FT 
 Filiasi
Cs Sporting Rosiori 
13/09 00:10
FT 
1 Al Wehda Mecca
Al Rbeea 
12/09 23:30
FT 
 Hajer
Al Kawkab 
12/09 23:30
FT 
 Al Khaleej Club
Al Mojzel 
12/09 20:50
FT 
 Najran
Al Tai 
13/09 02:30
FT 
 Greenock Morton U20
East Kilbride U20 
12/09 19:30
FT 
 Young Lions
Tampines Rovers FC 
12/09 22:30
FT 
 Malacky
Slovan Bratislava 
12/09 22:00
FT 
 Mfk Dubnica Nad Vahom
1. Tatran Presov 
12/09 22:00
AET 
 Sol
Partizan Bardejov 
90 minutes[1-1],Penalty Kicks[4-2]
12/09 22:00
FT 
 Lipany
Slavoj Trebisov 1
12/09 22:00
FT 
 Mladost Kalsa
Sport Podbrezova 
12/09 22:00
FT 
 Harichovce
Spisska Nova Ves 
12/09 22:00
FT 
 Hajnacka
Mfk Tatran Aos Liptovsky Mikulas 
12/09 22:00
FT 
 Jednota Banova
Banik Horna Nitra 
12/09 22:00
FT 
 Pokrok Sez Krompachy
Lokomotiva Kosice 
13/09 01:30
FT 
 AmaZulu
Maritzburg United 
13/09 01:30
FT 
 Chippa United FC
Baroka 
13/09 01:30
FT 
 Orlando Pirates
Ajax Cape Town 
13/09 01:30
FT 
 Supersport United
Platinum Stars 
13/09 01:30
FT 
 Polokwane City
Bloemfontein Celtic 
13/09 01:00
FT 
 Santa Catalina Atletico
Platges De Calvia 
12/09 21:55
FT 
 Triea Albiga
Hay Al Wadi 
13/09 01:00
FT 
 El Nile Shandi
Merreikh Nyala 
13/09 01:00
FT 
 Hilal Obayed
Alamal Atbara 
12/09 22:00
FT 
 Rabita Kosti
Al Hilal Omdurman 
13/09 01:00
FT 
 Brommapojkarna
Helsingborg IF 1
12/09 23:00
FT 
 Degerfors IF U21
Vasalunds If U21 
12/09 21:30
FT 
 Halmstads U21
Djurgardens U21 
12/09 21:00
FT 
 Malmo FF U21
Goteborg U21 
13/09 06:00
FT 
 Trinidad Tobago Police
Central 
12/09 21:45
FT 
 Bul
Mbarara City 
12/09 21:30
FT 
 Kcca
Maroons 
12/09 21:00
FT 
 Sc Villa
Soana 
13/09 03:00
FT 
 Plaza Colonia
Centro Atletico Fenix 
13/09 03:00
FT 
 Cerro Montevideo
Ia Sud America 
13/09 03:00
FT 
 Ca River Plate
Nacional Montevideo 
13/09 03:00
FT 
 Racing Club Montevideo
Boston River 1
13/09 02:00
FT 
 Danubio Reserves
Rampla Juniors Reserves 1
13/09 06:30
FT 
 Harrisburg Islanders
Cincinnati 
13/09 02:00
FT 
 Alcorcon
Cf Trival Valderas 
13/09 01:15
FT 
 Spvgg Horsthausen
Spvgg Beckum 
13/09 01:00
FT 
 Gleinstatten
SV Allerheiligen 
12/09 22:30
FT 
 Serbia U17
Armenia U17 
12/09 22:00
FT 
 Germany U17
Netherlands U17 
12/09 22:00
FT 
 Montenegro U17
Bosnia Herzegovina U17 
12/09 20:45
FT 
 Khoosheh Talai
Palayesh Abadan 
12/09 20:00
FT 
 Heracles Almelo Reserves
Rkc Waalwijk Reserve 
12/09 19:35
FT 
 China Womens U19
Usa Womens U19 
12/09 19:30
FT 
 Vitesse Arnhem Am
Utrecht Am 
12/09 19:15
FT 
 Israel U17
Italy U17 
12/09 15:30
FT 
 Pakyong United Sc
State Sports Academy 
12/09 15:00
FT 
 Iran Womens U19
Japan women U19