livescore - live soccer scores

Soccer Results: 01 Aug 2017 Soccer Scores & Results

02/08 01:00
FT 
 Sheriff
Qarabag 
02/08 08:45
FT 
 Atletico Tucuman
Oriente Petrolero 
02/08 06:15
FT 
 Libertad Asuncion
CA Huracan 
01/08 20:00
FT 
 Irtysh 1946 Omsk
Dinamo Barnaul 
01/08 18:00
FT 
 Zvezda Irkutsk
FK Chita 
01/08 16:00
FT 
 Smena Komsomolsk
Sakhalin Yuzhno Sakhalinsk 
01/08 17:35
FT 
 Heidelberg United
Perth Glory 
01/08 17:30
FT 
 Hobart Olympia Warriors
APIA Leichhardt Tigers 
01/08 17:30
FT 
 Peninsula Power
Melbourne City 
01/08 17:30
AET 
 Western Sydney
Wellington Phoenix 
90min [0-0], 120min [1-0], Western Sydney win
02/08 02:00
FT 
 Atletico Paranaense Youth
Vitoria Salvador Youth 
02/08 02:00
FT 
 Vasco Da Gama Youth
Cruzeiro Youth 
02/08 02:00
FT 
 Portuguesa Youth
Taboao Da Serra Youth 
02/08 08:30
FT 
 Ceara
Criciuma 
02/08 08:30
FT 
 Internacional (RS)
Goias 
02/08 08:30
FT 
 Luverdense
Guarani Futebol Clube 
02/08 07:30
FT 
1 Santa Cruz (PE)
Paysandu (PA) 
02/08 07:30
FT 
 America MG
Londrina (PR) 
02/08 07:30
FT 
 Vila Nova (GO)
Nautico (PE) 1
02/08 06:15
FT 
 Parana PR
CRB (AL) 
02/08 06:15
FT 
 Brasil De Pelotas Rs
Boa Esporte Clube 
02/08 06:15
FT 
 Figueirense (SC)
Juventude Rs 
02/08 07:30
FT 
 Oeste Sp
ABC RN 
01/08 20:00
FT 
 Guangzhou Evergrande
Guangzhou R&F 1
01/08 19:35
FT 
 Shanghai Shenxin
Jiangsu Sainty 1
02/08 08:45
FT 
2 Real Cartagena
Boyaca Chico 
02/08 10:00
FT 
 Santos De Guapiles
San Juan Jabloteh 
02/08 08:00
FT 
 Chorrillo FC
Honduras Progreso 
01/08 23:30
FT 
 Brabrand IF
Roskilde 
01/08 23:59
FT 
 Viljandi Jk Tulevik
Tartu JK Tammeka 
01/08 23:59
FT 
 Trans Narva
Nomme JK Kalju 
02/08 02:30
FT 
 Bayern Munich
Liverpool 
01/08 23:45
FT 
1 Atletico Madrid
Napoli 
01/08 23:30
FT 
1 AC Oulu
Honka 
01/08 23:30
FT 
 Sudet
Kiffen 
01/08 23:59
FT 
 NOPS
Tkt 
01/08 23:30
FT 
 Tervarit
Ops Akatemia 
01/08 23:30
FT 
 Ps 44 Valkeakoski
Harma Hameenlinna 
02/08 01:00
FT 
 Rot-weiss Erfurt
Hansa Rostock 
02/08 01:00
FT 
 SG Sonnenhof Grobaspach
Fsv Zwickau 
02/08 01:00
FT 
 Sportfreunde Lotte
Paderborn 07 
02/08 01:00
FT 
1 Hallescher
Carl Zeiss Jena 
02/08 01:00
FT 
 SV Wehen Wiesbaden
SpVgg Unterhaching 
02/08 01:00
FT 
 Bremer Sv
Bts Neustadt 
02/08 03:15
FT 
 Ir Reykjavik
Fram Reykjavik 
02/08 03:15
FT 
 Hk Vikingur Womens
Ia Akranes (w) 
01/08 18:30
FT 
 Shillong United
Rangdajied United 
01/08 16:05
FT 
 Persik Kediri
Ps Mojokerto Putra 
01/08 21:45
FT 
 Al-Hudod
Al Kahrabaa 
01/08 21:45
FT 
 Al Najaf
Al Minaa 
01/08 23:00
FT 
 Al Talaba
Zakho 
01/08 21:00
FT 
 Pahang
Pknp 
01/08 21:00
FT 
 PB DKTT-Team
Negeri Sembilan 
01/08 21:00
FT 
 Felda United FC
Selangor PKNS 
01/08 21:00
FT 
 Perak
Kuala Lumpur 
01/08 21:00
FT 
 Kedah
UiTM 
01/08 21:00
FT 
 Johor
Terengganu 
02/08 10:00
FT 
 Club Tijuana
Puebla 
02/08 10:00
FT 
 Toluca
Csyd Dorados De Sinaloa 
02/08 10:00
FT 
 Cimarrones De Sonora
Pachuca 
02/08 08:00
FT 
 Celaya
Pumas UNAM 
02/08 08:00
FT 
 Mineros De Zacatecas
Necaxa 
01/08 22:00
FT 
 Spartak Moscow II
Baltika 
02/08 02:45
FT 
 East Kilbride
Bsc Glasgow 
02/08 02:15
FT 
1 Vale Of Leithen
Edinburgh University 
01/08 22:00
FT 
 Rabita Kosti
Alamal Atbara 
01/08 22:00
FT 
 Al Ahli Wad Madani
Al Shorta Al Qadarif 
01/08 22:00
FT 
 Merreikh El Fasher
Hay Al Arab 
02/08 01:30
FT 
 Stromsbergs IF
Sundbybergs 
02/08 01:00
FT 
 Varbergs Gif
Torslanda IK 
01/08 23:59
FT 
 Skovde Aik U19
Taby Is U19 
01/08 22:00
FT 
 Malmo FF U21
Hacken U21 
01/08 23:00
FT 
 IFK Norrkoping U21
Djurgardens U21 
01/08 22:00
FT 
 Brommapojkarna U21
Orebro U21 
01/08 21:00
FT 
 Ik Sirius U21
Athletic Fc United 1
01/08 23:59
FT 
 Ik Frej Taby U21
Gefle IF U21 
01/08 23:00
FT 
 Orgryte U21
Trelleborgs Ff U21 
01/08 22:00
FT 
1 Al Futowa
Al Horiyah Aleppo 
01/08 22:00
FT 
 Al ittihad SYR
Hutteen Latakia 
01/08 22:00
FT 
 Jableh Sc
Al-Jazeera (Jordan) 
01/08 22:00
FT 
 Al-Mohafza
Al-Karamah 
01/08 22:00
FT 
 Al Taleiah
Al-Jaish Damascus 
02/08 04:00
FT 
1 Real Frontera
Atletico El Vigia 
02/08 04:00
FT 
 Universidad Central De Venezuela
Yaracuy 
02/08 05:20
FT 
 Sevilla U20
Valencia U20 
02/08 03:15
FT 
 Russia U20
Atletico De Madrid U20 
02/08 01:15
FT 
 Morocco U20
Santos Youth 
02/08 05:15
AET 
 Sevilla U20
Valencia U20 
2x40min
02/08 03:15
AET 
 Russia U20
Atletico De Madrid U20 
2x40min
02/08 01:15
AET 
 Morocco U20
Santos Youth 
2x40min
02/08 08:00
FT 
 Mls Homegrown
Chivas Guadalajara U20 
02/08 03:00
FT 
 Burnley
Celta Vigo 
02/08 03:00
FT 
1 Ub Lebrijana
Atletico Sanluqueno 1
02/08 03:00
FT 
 UD Las Zocas
Atletico Granadilla 
02/08 02:55
FT 
 CD Alcala Guadaira
Cd Utrera 
02/08 02:45
FT 
 East Thurrock United
Tilbury 
02/08 02:45
FT 
 Burton Albion
Leicester City 
02/08 02:45
FT 
 Biggleswade Town
Stevenage Borough 
02/08 02:45
FT 
 Worthing
Forest Green Rovers 
02/08 02:45
FT 
 Rushall Olympic
Walsall 
02/08 02:45
FT 
 Annagh United
Portadown FC 
02/08 02:45
FT 
 Whitehawk
Lewes 
02/08 02:45
FT 
 Fc United Of Manchester
Fleetwood Town 
02/08 02:45
FT 
 Biggleswade Town
Stevenage Xi 
02/08 02:30
FT 
 AD San Jose Obrero
Real Betis B 
02/08 02:30
FT 
 Port Vale
West Bromwich 
02/08 02:30
FT 
 Witton Albion
Barrow 
02/08 02:30
FT 
 Llanelli
Merthyr Town 
02/08 02:30
FT 
 Radcliffe Borough
Bury 
02/08 02:15
FT 
 Cd Bezana
Selaya 
02/08 02:00
FT 
 CD Azuqueca
CD Guadalajara 
02/08 02:00
FT 
 Chippenham Town
Swindon 
02/08 02:00
FT 
 Girona
Brighton & Hove Albion 1
02/08 02:00
FT 
 Dundela
Linfield FC 
02/08 01:30
FT 
 Jeunesse Molenbeek
Lierse 1
02/08 01:30
FT 
 Borussia Dortmund
Atalanta 
02/08 01:15
FT 
 Sv Nitscha
Ac Linden Leibnitz 
02/08 01:00
FT 
 FK Napredak Krusevac
Radnicki Pirot 
02/08 01:00
FT 
 Hercules
Futbol Club Cartagena 
02/08 01:00
FT 
 ASV Geel
Eindhoven 
02/08 01:00
FT 
 Grossklein
USV Fliesen Klampfer Gabersdorf 
02/08 01:00
FT 
 NEC Nijmegen
Al-Jazira UAE 
02/08 01:00
FT 
 SVG Guntramsdorf
Sv Wienerberger 
02/08 01:00
FT 
 KVSK Lommel
Oss 
02/08 01:00
FT 
1 Asv Salzburg
Pinzgau Saalfelden 
02/08 00:30
FT 
 Radnik Sesvete
Zapresic 
02/08 00:30
FT 
 Leopoldsdorf
Sr Donaufeld Wien 
02/08 00:30
FT 
 Bad Voslau
Simmeringer Sc 
02/08 00:30
FT 
 LASK Linz
Koln 
02/08 00:30
FT 
 St Andrews
Lija Athletic 
02/08 00:30
FT 
 St. Pauli
Stoke City 
02/08 00:30
FT 
 Altonaer
West Ham 1
02/08 00:30
FT 
 Eintr. Braunschweig
Fiorentina 
02/08 00:05
FT 
 Zagora Unesic
HNK Sibenik 
01/08 23:59
FT 
1 Korsnas Ff
Kiisto 
01/08 23:59
FT 
 VfB Stuttgart
Huddersfield Town 
01/08 23:45
FT 
 Lokomotiva Skopje
Rabotnicki Skopje 
01/08 23:30
FT 
 Zajazi Zajas
Struga Trim Lum 
01/08 23:15
FT 
 Halkanoras Idaliou
Alki Larnaka FC 
01/08 23:00
FT 
 Szeol
Mehkereki Se 
01/08 23:00
FT 
 Pescara
As Andria Bat 
01/08 23:00
FT 
 Karsiyaka
Diyarbakirspor 
01/08 23:00
FT 
 Bursaspor
Keciorengucu 
01/08 22:30
FT 
 Sivas Dort Eylul Belediyespor
Sivasspor 
01/08 22:30
FT 
 Artsakh
Erebuni 
01/08 22:30
FT 
 Hapoel Bnei Lod
Hapoel Umm Al Fahm 
01/08 21:25
FT 
 Velez Sarsfield
Colon