livescore - live soccer scores

Japan Japan Emperor Cup Livescore - Live Football Results

 
11/07 18:00
AET 
 Kawasaki Frontale
Mito Hollyhock 
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [4-2], Kawasaki Frontale win
11/07 18:00
AET 
 Shonan Bellmare
V-Varen Nagasaki 
90min [0-0], 120min [1-1], Penalty [4-3], Shonan Bellmare win
11/07 18:00
FT 
 Sagan Tosu
Tokushima Vortis 
11/07 18:00
FT 
 Vissel Kobe
JEF United Ichihara 
11/07 18:00
FT 
 Kashiwa Reysol
Yamagata Montedio 
11/07 18:00
FT 
 Tokyo
Albirex Niigata 
11/07 18:00
AET 
 Yokohama F Marinos
Yokohama 
90min [1-1], 120min [2-1], Yokohama F Marinos win
11/07 18:00
FT 
 Vegalta Sendai
Omiya Ardija 
11/07 18:00
Postp. 
 Sanfrecce Hiroshima
Nara Club 
11/07 18:00
FT 
 Urawa Red Diamonds
Matsumoto Yamaga FC 
11/07 18:00
FT 
 Kwansei Gakuin University
Tokyo Verdy 
11/07 18:00
FT 
 Cerezo Osaka
Zweigen Kanazawa FC 
11/07 18:00
FT 
 Shimizu S-Pulse
Ventforet Kofu 
11/07 18:00
FT 
 Jubilo Iwata
Renofa Yamaguchi 
11/07 18:00
FT 
 Consadole Sapporo
Avispa Fukuoka 
11/07 17:30
FT 
 Kashima Antlers
Machida Zelvia 
06/06 18:00
FT 
 Kawasaki Frontale
Sony Sendai 
06/06 18:00
FT 
 Mito Hollyhock
Ehime 
06/06 18:00
FT 
 Shonan Bellmare
Hokkaido University 
06/06 18:00
AET 
 V-Varen Nagasaki
Matsue City 
90min [0-0], 120min [2-1], V-Varen Nagasaki win
06/06 18:00
FT 
 Sagan Tosu
Tadotso Club 
06/06 18:00
FT 
 Vissel Kobe
Fukuoka University 
06/06 18:00
AET 
 JEF United Ichihara
Reinmeer Aomori 
90min [1-1], 120min [2-2], Penalty [5-4], JEF United Ichihara win
06/06 18:00
FT 
 Kashiwa Reysol
Vonds Ichihara 
06/06 18:00
FT 
 Tokyo Verdy
Kataller Toyama 
06/06 18:00
AET 
 Albirex Niigata
Kochi United 
90min [0-0], 120min [0-0], Penalty [5-3], Albirex Niigata win
06/06 18:00
FT 
 Yokohama F Marinos
Osaka 1
06/06 18:00
FT 
 Yokohama
Kamatamare Sanuki 
06/06 18:00
FT 
 Vegalta Sendai
Thespa Kusatsu Gunma 
06/06 18:00
FT 
 Kashima Antlers
Honda 
06/06 18:00
AET 
 Okayama
Machida Zelvia 
90min [0-0], 120min [0-1], Machida Zelvia win
06/06 18:00
FT 
 Urawa Red Diamonds
Yokohama Scc 
06/06 18:00
AET 
 Gamba Osaka
Kwansei Gakuin University 
90min [1-1], 120min [1-2], Kwansei Gakuin University win
06/06 18:00
FT 
 Omiya Ardija
AC Nagano Parceiro 
06/06 18:00
FT 
 Cerezo Osaka
Tegevajaro Miyazaki 
06/06 18:00
AET 
1 Kyoto Purple Sanga
Zweigen Kanazawa FC 
90min [1-1], 120min [1-3], Zweigen Kanazawa FC win
06/06 18:00
FT 
 Shimizu S-Pulse
Imabari FC 
06/06 18:00
FT 
 Ventforet Kofu
Ryutsu Keizai University 
06/06 18:00
AET 
 Jubilo Iwata
Chukyo University 
90min [2-2], 120min [3-2], Jubilo Iwata win
06/06 18:00
FT 
 Oita Trinita
Renofa Yamaguchi 
06/06 18:00
FT 
 Avispa Fukuoka
Kagoshima United 
06/06 18:00
FT 
 Tokushima Vortis
Tochigi SC 
06/06 18:00
AET 
 Yamagata Montedio
Gifu 
90min [2-2], 120min [2-2], Penalty [4-2], Yamagata Montedio win
06/06 18:00
AET 
 Matsumoto Yamaga FC
Roasso Kumamoto 
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [5-4], Matsumoto Yamaga FC win
06/06 18:00
FT 
 Consadole Sapporo
Mio Biwako Shiga 
06/06 18:00
AET 
 Nagoya Grampus Eight
Nara Club 
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [3-5], Nara Club win
06/06 18:00
FT 
 Tokyo
Ryutsu Keizai Dragons 
06/06 17:30
FT 
 Sanfrecce Hiroshima
Gainare Tottori 
27/05 12:00
FT 
 Blaublitz Akita
Vonds Ichihara 
27/05 12:00
AET 
 Gainare Tottori
Verspah Oita 
90 minutes[0-0], 120 minutes[1-1], Penalty Kicks[4-2]
27/05 12:00
FT 
 Grulla Morioka
Ryutsu Keizai University 
27/05 12:00
AET 
 Hokkaido University
Nirasaki Astros 
90 minutes[1-1], 120 minutes[1-1], Penalty Kicks[5-4]
27/05 12:00
FT 
 Src Hiroshima
Matsue City 
27/05 12:00
FT 
 Suzuka Unlimited
Kwansei Gakuin University 
27/05 12:00
FT 
 Thespa Kusatsu Gunma
Komazawa University 
27/05 12:00
FT 
 Yokohama Scc
Tokyo International University 
27/05 12:00
FT 
 Ryutsu Keizai University
Yamagata University 
27/05 12:00
FT 
 Kagoshima United
Nagasaki Institute 
27/05 12:00
FT 
 Kataller Toyama
Ococias Kyoto Ac 
27/05 12:00
FT 
 Kani
Mio Biwako Shiga