livescore - live soccer scores

LiveScore 31 Aug 2019

31/08 19:30
 
 Southampton
Manchester United 
31/08 22:00
 
 Arsenal
Tottenham Hotspur 
31/08 22:00
 
 Chelsea
Sheffield United 
31/08 22:00
 
 Crystal Palace
Aston Villa 
31/08 22:00
 
 Everton
Wolves 
31/08 22:00
 
 Leicester City
Bournemouth 
31/08 22:00
 
 Manchester City
Brighton 
31/08 22:00
 
 Newcastle United
Watford 
31/08 22:00
 
 West Ham
Norwich 
01/09 00:30
 
 Burnley
Liverpool 
31/08 23:00
 
 Osasuna
Barcelona 
01/09 01:00
 
 Getafe
Alaves 
01/09 01:00
 
 Levante
Valladolid 
01/09 03:00
 
 Real Betis
Leganes 
01/09 00:00
 
 AC Milan
Brescia 
01/09 02:45
 
 Juventus
Napoli 
31/08 21:30
 
 Schalke 04
Hertha Berlin 
31/08 21:30
 
 Freiburg
Koln 
31/08 21:30
 
 Bayern Munich
Mainz 05 
31/08 21:30
 
 Wolfsburg
Paderborn 07 
31/08 21:30
 
 Bayer Leverkusen
Hoffenheim 
01/09 00:30
 
 Union Berlin
Borussia Dortmund 
31/08 23:30
 
 Lyon
Bordeaux 
01/09 02:00
 
 Angers SCO
Dijon 
01/09 02:00
 
 Nantes
Montpellier 
01/09 02:00
 
 Nimes
Stade Brestois 
01/09 02:00
 
 Stade Reims
Lille 
01/09 02:00
 
 Stade Rennais
Nice 
01/09 02:00
 
 Strasbourg
AS Monaco 
01/09 02:00
 
 Toulouse
Amiens 
01/09 02:00
 
 Marseille
Saint Etienne 
31/08 19:30
 
 Bristol City
Middlesbrough 
31/08 22:00
 
 Brentford
Derby County 
31/08 22:00
 
 Reading
Charlton Athletic 
31/08 22:00
 
 Luton Town
Huddersfield Town 
31/08 22:00
 
 Leeds United
Swansea City 
31/08 22:00
 
 Nottingham Forest
Preston North End 
31/08 22:00
 
 Wigan Athletic
Barnsley 
31/08 22:00
 
 Sheffield Wed.
Queens Park Rangers 
31/08 22:00
 
 Birmingham
Stoke City 
31/08 22:00
 
 Millwall
Hull City 
31/08 22:00
 
 West Bromwich
Blackburn Rovers 
01/09 00:30
 
 SC Heerenveen
Fortuna Sittard 
01/09 01:45
 
 RKC Waalwijk
PSV Eindhoven 
01/09 01:45
 
 Groningen
Heracles Almelo 
01/09 02:45
 
 ADO Den Haag
VVV Venlo 
01/09 00:00
 
 AS Eupen
Sint Truidense VV 
01/09 02:00
 
 Gent
Cercle Brugge 
01/09 02:00
 
 Kortrijk
Oostende 
01/09 02:30
 
 Red Star Waasland-Beveren
Sporting Charleroi 
31/08 23:30
 
 Pacos Ferreira
Maritimo 
31/08 23:30
 
 Aves
Famalicao 
31/08 22:00
 
 Aberdeen
Ross County 
31/08 22:00
 
 Hearts
Hamilton 
31/08 22:00
 
 Livingston
St. Mirren 
31/08 22:00
 
 Motherwell
Hibernian 
31/08 22:00
 
 Glasgow Rangers
Celtic 
31/08 22:00
 
 St. Johnstone
Kilmarnock 
31/08 16:30
 
 Ufa
Gazovik Orenburg 
31/08 19:00
 
 Rubin Kazan
PFC Sochi 
31/08 21:30
 
 Lokomotiv Moscow
FK Rostov 
01/09 00:00
 
 Akhmat Grozny
Spartak Tambov 
01/09 07:00
 
 New York Red Bulls
Colorado Rapids 
01/09 07:30
 
 Philadelphia Union
Atlanta United 
01/09 07:30
 
 New England Revolution
Toronto 
01/09 07:30
 
 Montreal Impact
DC United 
01/09 07:30
 
 Columbus Crew
Chicago Fire 
31/08 18:00
 
 Yokohama F Marinos
Gamba Osaka 
31/08 18:00
 
 Vissel Kobe
Consadole Sapporo 
31/08 18:00
 
 Matsumoto Yamaga
Oita Trinita 
31/08 18:30
 
 Sagan Tosu
Vegalta Sendai 
31/08 18:00
 
 Pohang Steelers
Seongnam Ilhwa Chunma 
01/09 03:00
 
 Paradou Ac
Js Kabylie 
01/09 03:00
 
 Na Hussein Dey
Cr Belouizdad 
01/09 03:00
 
 Ca Bordj Bou Arreridj
Es Setif 
01/09 03:00
 
 Js Saoura
Mc Alger 
01/09 03:00
 
 Mc Oran
Cs Constantine 
01/09 06:00
 
 Patronato Parana
Independiente 
01/09 04:00
 
 CA Brown Adrogue
Gimnasia Jujuy 
01/09 04:00
 
 Estudiantes de Caseros
Agropecuario De Carlos Casares 
01/09 04:00
 
 Chacarita Juniors
Deportivo Santamarina 
01/09 04:00
 
 Atletico Mitre De Salta
San Martin San Juan 
01/09 04:00
 
 Defensores de Belgrano
Atletico Rafaela 
01/09 04:00
 
 Deportivo Riestra
Instituto 
01/09 04:00
 
 Estudiantes Rio Cuarto
Independiente Rivadavia 
01/09 04:00
 
 Ferrol Carril Oeste
Atletico Atlanta 
01/09 04:00
 
 Gimnasia Mendoza
Quilmes 
01/09 04:00
 
 Guillermo Brown
Temperley 
01/09 04:00
 
 Nueva Chicago
Ca Platense 
01/09 04:00
 
 Sarmiento Junin
San Martin Tucuman 
01/09 04:00
 
 Villa Dalmine
Almagro 
01/09 06:00
 
 River Plate
Boca Juniors 
01/09 06:00
 
 Argentinos Juniors
Gimnasia LP 
01/09 06:00
 
 Colon
Rosario Central 
01/09 06:00
 
 Atletico Tucuman
Arsenal de Sarandi 
01/09 06:00
 
 Racing Club
Godoy Cruz 
01/09 06:00
 
 Talleres Cordoba
Aldosivi 
01/09 06:00
 
 Newells Old Boys
CA Huracan 
01/09 06:00
 
 San Lorenzo
Union Santa Fe 
01/09 02:00
 
 Al Merreikh
Wydad Casablanca 
31/08 17:00
 
 Brisbane Strikers
Western Pride 
31/08 17:00
 
 Moreton Bay United
Peninsula Power 
31/08 17:00
 
 Queensland Lions SC
Sunshine Coast 
31/08 17:00
 
 Brisbane City SC
SWQ Thunder 
31/08 17:00
 
 Brisbane Roar Am
Magpies Crusaders 
31/08 17:00
 
 Eastern Suburbs
Redlands United FC 
31/08 19:30
 
 Launceston City
Hobart Zebras 
31/08 19:30
 
 Riverside Olympic
Hobart Olympia Warriors 
31/08 19:30
 
 South Hobart
Glenn Nochi Knight 
31/08 19:30
 
 Clarence United
Devonport City 
31/08 13:00
 
 North Geelong Warriors
Whittlesea Ranges Fc 
31/08 13:00
 
 Brunswick City
Moreland City 
31/08 14:00
 
 Ballarat Red Devils
Geelong Sc 
31/08 15:00
 
 Armadale
ECU Joondalup 
31/08 15:00
 
 Balcatta
Stirling Lions 
31/08 15:00
 
 Bayswater City
Cockburn City 
31/08 15:00
 
 Floreat Athena
Rocking Ham City 
31/08 15:00
 
 Inglewood United
Perth Glory Am 
31/08 15:00
 
 Perth SC
Sorrento 
31/08 23:00
 
 St.Polten
TSV Hartberg 1
31/08 23:00
 
 Trenkwalder Admira
Mattersburg 
31/08 23:00
 
 LASK Linz
Wolfsberger AC 
31/08 23:00
 
 WSG Wattens
Red Bull Salzburg 
31/08 23:00
 
 Rheindorf Altach
Sturm Graz 
31/08 23:00
 
 Austria Wien
Rapid Wien 
31/08 23:00
 
 Zira
Sabah 
31/08 23:00
 
 Gilan Gabala
FK Inter Baku 
31/08 23:00
 
 Neftci Baku
Standard Sumqayit 
31/08 23:00
 
 Sabail
Qarabag 
31/08 21:00
 
 Vigvam Smolevichy
Kommunalnik Slonim 
31/08 21:00
 
 Fc Baranovichi
Volna Pinsk 
31/08 21:00
 
 Granit Mikashevichi
Khimik Svetlogorsk 
31/08 21:00
 
 Naftan Novopolock
Krumkachy 
31/08 21:00
 
 Lida
Rukh Brest 
31/08 21:00
 
 Fk Orsha
Smorgon FC 
31/08 21:00
 
 Sputnik
Lokomotiv Gomel 
31/08 23:00
 
 Gomel
Isloch Minsk 
31/08 23:00
 
 Torpedo Minsk
BATE Borisov 
31/08 23:00
 
 Slavia Mozyr
Dinamo Brest 
01/09 02:00
 
 Jeunesse Molenbeek
Dender 
01/09 02:00
 
 Lalouviere
Lierse Kempenzonen 
01/09 02:00
 
 Olympic Charleroi
Urs Lixhe Lanaye 
01/09 02:00
 
 Patro Eisden
Seraing United 
01/09 02:00
 
 Tubize
Sint Eloois Winkel 
31/08 20:30
 
 Zvi Jerzy Da
NK Siroki Brijeg 
31/08 20:30
 
 Mladost Doboj Kakanj
Zrinjski Mostar 
31/08 20:30
 
 Sloboda Uzice Sevojno
Sloboda Uzice Sevojno 
31/08 20:30
 
 FK Zeljeznicar
FK Sarajevo 
31/08 20:30
 
 Borac Banja Luka
NK Celik 
31/08 20:30
 
 FK Velez Mostar
Radnik Bijeljina 
31/08 22:00
 
 Sao Paulo
Gremio 
01/09 06:00
 
 Cruzeiro
Vasco da Gama 
01/09 06:00
 
 Flamengo
Palmeiras 
01/09 06:00
 
 Chapecoense
Santos 
01/09 06:00
 
 Bahia
CSA Alagoas AL 
01/09 06:00
 
 Fortaleza
Goias 
01/09 06:00
 
 Internacional RS
Botafogo 
01/09 06:00
 
 Fluminense
Avai 
01/09 06:00
 
 Atletico Paranaense
Ceara 
01/09 06:00
 
 Corinthians
Atletico-MG 
31/08 22:00
 
 Oeste FC
Sport Recife 
01/09 03:30
 
 Ponte Preta
Coritiba (PR) 
01/09 03:30
 
 Figueirense (SC)
Guarani 
01/09 03:30
 
 Atletico Clube Goianiense
Sao Bento 
01/09 03:30
 
 Londrina (PR)
CRB (AL) 
01/09 06:00
 
 Bragantino SP
Brasil De Pelotas Rs 
01/09 06:00
 
 America Mineiro
Operario Ferroviario Pr 
31/08 23:00
 
 Vitosha Bistritsa
Tsarsko Selo 
31/08 23:00
 
 Botev Vratsa
Ludogorets Razgrad 
31/08 23:00
 
 CSKA Sofia
Levski Sofia 
31/08 23:00
 
 Etar Veliko Tarnovo
Beroe 
31/08 23:00
 
 Lokomotiv Plovdiv
Botev Plovdiv 
01/09 06:30
 
 London City
Vorkuta 
01/09 07:00
 
 Ukraine United
Sc Scarborough Ontario 
01/09 07:00
 
 Sc Waterloo
Real Mississauga 
31/08 23:00
 
 Nublense
Cd Copiapo S.a. 
31/08 23:00
 
 Csyd Barnechea
San Luis Quillota 
31/08 23:00
 
 Union San Felipe
Puerto Montt 
31/08 23:00
 
 Rangers Talca
La Serena 
31/08 23:00
 
 Cobreloa
Melipilla 
31/08 23:00
 
 Deportes Santa Cruz
Cd Magallanes 
31/08 23:00
 
 Deportes Temuco
Cd Santiago Morning 
01/09 04:00
 
 Curico Unido
Deportes Iquique 
01/09 04:00
 
 Coquimbo Unido
Universidad de Chile 
01/09 04:00
 
 Audax Italiano
Union Espanola 
01/09 04:00
 
 Universidad de Concepcion
Palestino 
01/09 04:00
 
 Csd Antofagasta
Univ. Catolica 
01/09 04:00
 
 O Higgins
Huachipato 
01/09 04:00
 
 Colo Colo
Cobresal 
31/08 19:30
 
 Beijing Beikong
Xinjiang Dabancheng 
31/08 19:30
 
 Qingdao Huanghai
Guangdong Southern Tigers 
31/08 19:30
 
 Shanghai Shenxin
Liaoning Whowin 
31/08 19:30
 
 Shijiazhuang Ever Bright
Changchun YaTai 
31/08 19:30
 
 Hangzhou Greentown
Inner Mongolia Zhongyou 
31/08 19:35
 
 Nantong Zhiyun
Guizhou Hengfeng 
31/08 19:35
 
 Sichuan Longfor
Heilongjiang Lava Spring 
31/08 15:30
 
 Yinchuan Helanshan
Baoding Rongda 
31/08 15:30
 
 Shanxi Xingdu
Zibo Sunday 
31/08 16:00
 
 Hebei Jingying
Dalian Boyang 
31/08 16:00
 
 Inner Mongolia Caoshangfei
Qingdao Red Lions 
31/08 16:00
 
 Taizhou Yuanda
Jiangsu Yancheng 
31/08 16:00
 
 Sichuan Jiuniu
Lhasa City Ci 
31/08 16:00
 
 Guangxi Baoyun
Wuhan Three Towns 
31/08 16:00
 
 Hunan Billows
Suzhou Dongwu 
31/08 18:30
 
 Jinlin Baijia
Beijing Tech 
31/08 19:00
 
 Shenyang City Public
Yanbian Beiguo 
31/08 19:30
 
 Zhejiang Yiteng
Zhejiang Yiwu 
31/08 19:35
 
 Beijing Beikong Womens
Henan Huishang Womens 
31/08 19:35
 
 Jiangsu Suning Womens
Wuhan Jianghan Womens 
31/08 19:35
 
 Dalian Quanjian Womens
Shanghai Rcb Womens 
31/08 19:35
 
 Guangdong Meizhou Huijun Womens
Changchun Rcb Womens 
01/09 00:00
 
 Atletico Clube Purtugal
Valledupar 
01/09 00:00
 
 Tigres Zipaquira
Deportivo Pereira 
01/09 00:00
 
 Orsomarso
Deportes Quindio 
01/09 00:00
 
 Real Santander
Barranquilla 
01/09 00:00
 
 Universitario De Popayan
Fortaleza 
01/09 00:00
 
 Real Cartagena
Llaneros de Guanare 
01/09 00:00
 
 Leones
Boyaca Chico 
01/09 00:00
 
 Cortulua
Bogota 
31/08 22:00
 
 Varteks Varazdin
Hnk Gorica 
31/08 22:00
 
 Hajduk Split
Dinamo Zagreb 
31/08 22:00
 
 NK Rijeka
Zapresic 
31/08 22:00
 
 Istra 1961
ZNK Osijek 
31/08 23:00
 
 Ethnikos Achnas
APOEL Nicosia 
31/08 23:00
 
 Olympiakos Nicosia
Doxa Katokopias 
31/08 23:00
 
 Anorthosis Famagusta FC
Apollon Limassol FC 
31/08 23:00
 
 Omonia Nicosia
Nea Salamis 
31/08 23:00
 
 AEL Limassol
E.N.Paralimni 
31/08 23:00
 
 Fk Banik Sokolov
Prostejov 
31/08 23:00
 
 Dukla Praha
Fk Graffin Vlasim 
31/08 23:00
 
 Lisen
Viktoria Zizkov 
31/08 23:00
 
 Chrudim
Slavoj Vysehrad 
31/08 23:00
 
 Fotbal Trinec
Brno 
31/08 23:00
 
 Bohemians 1905
Slovan Liberec 
31/08 23:00
 
 Budejovice
Zlin 
31/08 23:00
 
 Baumit Jablonec
Banik Ostrava 
31/08 23:00
 
 Opava
Slavia Praha 
31/08 23:00
 
 Marila Pribram
Viktoria Plzen 
31/08 23:00
 
 Synot Slovacko
Mlada Boleslav 
31/08 23:00
 
 Sparta Praha
SK Sigma Olomouc 
31/08 23:00
 
 Teplice
Mfk Karvina 
31/08 22:00
 
 Nordsjaelland
Hobro I.K. 
31/08 19:00
 
 Aalborg Bk U17
Midtjylland U17 
31/08 19:00
 
 Odense Bk U17
Kobenhavn U17 
31/08 19:00
 
 Aarhus Agf U17
Lyngby U17 
31/08 19:00
 
 Randers U17
Silkeborg If U17 
31/08 19:00
 
 Brondby U17
Esbjerg Fb U17 
31/08 19:00
 
 Naesby Bk Womans
Osterbro If Womans 
31/08 19:00
 
 Herlufsholm Gf Womens
Boldklubben Af 1893 Womens 
31/08 19:00
 
 Sundby Bk Womens
Frederiksberg Boldklub Womens 
31/08 19:00
 
 Odense Bk U19
Kobenhavn U19 
31/08 19:00
 
 Randers Fc U19
Silkeborg If U19 
31/08 19:00
 
 Brondby U19
Esbjerg Fb U19 
31/08 19:00
 
 Aalborg Bk U19
Midtjylland U19 
31/08 19:00
 
 Nordsjaelland U19
Sonderjyske U19 
31/08 22:00
 
 Halifax Town
Solihull Moors 1
31/08 22:00
 
 Bromley
AFC Fylde 
31/08 22:00
 
 Chesterfield
Dagenham and Redbridge 
31/08 22:00
 
 Chorley
Boreham Wood  
31/08 22:00
 
 Eastleigh
Barnet 
31/08 22:00
 
 Ebbsfleet United
Aldershot Town 
31/08 22:00
 
 Harrogate Town
Dover Athletic 
31/08 22:00
 
 Sutton United
Maidenhead United 
31/08 22:00
 
 Torquay United
Hartlepool United FC 
31/08 22:00
 
 Woking
Barrow 
31/08 22:00
 
 Wrexham
Stockport County 
31/08 22:00
 
 Yeovil Town
Notts County 
31/08 22:00
 
 Bradford Park Avenue
AFC Telford United 
31/08 22:00
 
 Altrincham
Farsley Celtic 
31/08 22:00
 
 Gateshead
Brackley Town 
31/08 22:00
 
 Gloucester City
York City 
31/08 22:00
 
 Guiseley
Curzon Ashton 
31/08 22:00
 
 Hereford
Boston United 
31/08 22:00
 
 Kidderminster
Alfreton Town 
31/08 22:00
 
 Kings Lynn
Darlington 
31/08 22:00
 
 Leamington
Blyth Spartans 
31/08 22:00
 
 Southport FC
Kettering Town 
31/08 22:00
 
 Spennymoor Town
Chester FC 
31/08 22:00
 
 Gosport Borough
Hayes&Yeading 
31/08 22:00
 
 Oxford City
Havant and Waterlooville 
31/08 22:00
 
 Dartford
Hemel Hempstead Town 
31/08 22:00
 
 Billericay Town
Hungerford Town 
31/08 22:00
 
 Chelmsford City
Bath City 
31/08 22:00
 
 Chippenham Town
Braintree Town 
31/08 22:00
 
 Concord Rangers
Welling United 
31/08 22:00
 
 Dorking
Dulwich Hamlet 
31/08 22:00
 
 Eastbourne Borough
Hampton & Richmond 
31/08 22:00
 
 Slough Town
St Albans City 
31/08 22:00
 
 Tonbridge Angels
Weymouth 
31/08 22:00
 
 Wealdstone
Maidstone United 
31/08 22:00
 
 Oxford United
Coventry 
31/08 22:00
 
 Peterborough United
Sunderland 
31/08 22:00
 
 Accrington Stanley
Milton Keynes Dons 
31/08 22:00
 
 Gillingham
Bolton Wanderers 
31/08 22:00
 
 Blackpool
Portsmouth 
31/08 22:00
 
 Lincoln City
Fleetwood Town 
31/08 22:00
 
 Burton Albion
Bristol Rovers 
31/08 22:00
 
 Ipswich
Shrewsbury Town 
31/08 22:00
 
 Bury
Doncaster Rovers 
31/08 22:00
 
 Southend United
Rochdale 
31/08 22:00
 
 Rotherham United
Tranmere Rovers 
31/08 22:00
 
 AFC Wimbledon
Wycombe Wanderers 
31/08 22:00
 
 Crewe Alexandra
Bradford AFC 
31/08 22:00
 
 Walsall
Grimsby Town 
31/08 22:00
 
 Exeter City
Mansfield Town 
31/08 22:00
 
 Salford City
Leyton Orient 
31/08 22:00
 
 Crawley Town
Cheltenham Town 
31/08 22:00
 
 Forest Green Rovers
Newport County 
31/08 22:00
 
 Scunthorpe United
Carlisle 
31/08 22:00
 
 Stevenage Borough
Macclesfield Town 
31/08 22:00
 
 Northampton Town
Plymouth Argyle 
31/08 22:00
 
 Port Vale
Cambridge United 
31/08 22:00
 
 Swindon
Morecambe 
31/08 22:00
 
 Oldham Athletic
Colchester United 
31/08 22:00
 
 Gainsborough Trinity
Lancaster City 
31/08 22:00
 
 South Shields
Bamber Bridge 
31/08 22:00
 
 Grantham Town
Whitby Town 
31/08 22:00
 
 Buxton FC
Stalybridge Celtic 
31/08 22:00
 
 Hyde United
Stafford Rangers 
31/08 22:00
 
 Ashton United
Matlock Town 
31/08 22:00
 
 Atherton Collieries
Nantwich Town 
31/08 22:00
 
 Basford Utd
Radcliffe Borough 
31/08 22:00
 
 Scarborough
Witton Albion 
31/08 22:00
 
 Fc United Of Manchester
Morpeth Town 
31/08 22:00
 
 Warrington Town AFC
Mickleover Sports 
31/08 22:00
 
 Margate
Worthing 
31/08 22:00
 
 Corinthian Casuals
Brightlingsea Regent 
31/08 22:00
 
 Bognor Regis Town
Carshalton Athletic 
31/08 22:00
 
 Leatherhead
Lewes 
31/08 22:00
 
 Merstham
Kingstonian 
31/08 22:00
 
 Potters Bar Town
Cray Wanderers 
31/08 22:00
 
 Bishop's Stortford
Cheshunt 
31/08 22:00
 
 Bowers Pitsea
Enfield Town 
31/08 22:00
 
 Haringey Borough
East Thurrock United 
31/08 22:00
 
 AFC Hornchurch
Wingate Finchley 
31/08 22:00
 
 Horsham
Folkestone 
31/08 22:00
 
 Dorchester Town
Hartley Wintney 
31/08 22:00
 
 Swindon Supermarine
Poole Town 
31/08 22:00
 
 Wimborne Town
Walton Casuals 
31/08 22:00
 
 Harrow Borough
Taunton Town 
31/08 22:00
 
 Tiverton Town
Salisbury City 
31/08 22:00
 
 Metropolitan Police
Merthyr Town 
31/08 22:00
 
 Chesham United
Blackfield Langley 
31/08 22:00
 
 Farnborough Town
Truro City 
31/08 22:00
 
 Weston Super Mare
Beaconsfield Sycob 
31/08 22:00
 
 Yate Town
Hendon 
31/08 22:00
 
 Redditch United
Rushden&Diamonds 
31/08 22:00
 
 Leiston
Alvechurch 
31/08 22:00
 
 Royston Town
Rushall Olympic 
31/08 22:00
 
 Stratford Town
Biggleswade Town 
31/08 22:00
 
 Barwell
Kings Langley 
31/08 22:00
 
 Hednesford Town
Needham Market 
31/08 22:00
 
 Hitchin Town
Tamworth 
31/08 22:00
 
 Nuneaton Town
Lowestoft Town 
31/08 22:00
 
 Peterborough Sports
Stourbridge 
31/08 22:00
 
 St Ives Town
Coalville 
31/08 21:00
 
 JK Tallinna Kalev
Trans Narva 
01/09 00:00
 
 Tartu JK Tammeka
Nomme JK Kalju 
31/08 20:00
 
 Kpv
Honka 
31/08 21:00
 
 SJK Seinajoki
KuPS 
31/08 22:00
 
 Ilves Tampere
Inter Turku 
31/08 22:00
 
 VPS Vaasa
HIFK 
31/08 22:00
 
 Mypa
Ac Kajaani 
31/08 22:00
 
 AC Oulu
Haka 
31/08 22:00
 
 Musa
Jaro 
31/08 21:00
 
 Lorient
Guingamp 
31/08 20:00
 
 Metalurgi Rustavi
Dinamo Batumi 
31/08 20:00
 
 Torpedo Kutaisi
WIT Georgia Tbilisi 
31/08 20:00
 
 Saburtalo Tbilisi
Chikhura Sachkhere 
31/08 20:00
 
 Bayern Munich (am)
SpVgg Unterhaching 
31/08 20:00
 
 MSV Duisburg
Sv Meppen 
31/08 20:00
 
 Hallescher
SG Sonnenhof Grobaspach 
31/08 20:00
 
 Hansa Rostock
Preuben Munster 
31/08 20:00
 
 Carl Zeiss Jena
1. Magdeburg 
31/08 20:00
 
 Kaiserslautern
SV Waldhof Mannheim 
31/08 20:00
 
 Uerdingen
Eintr. Braunschweig 
31/08 20:00
 
 Viktoria Koln
Ingolstadt 04 
31/08 20:00
 
 Wurzburger Kickers
Fsv Zwickau 
31/08 19:00
 
 Arminia Bielefeld
Greuther Furth 
31/08 19:00
 
 Dynamo Dresden
St. Pauli 
31/08 23:00
 
 Lamia
Atromitos Athens 
31/08 23:00
 
 Panathinaikos
OFI Crete 
31/08 23:00
 
 Asteras Tripolis
AEK Athens 
31/08 23:00
 
 PAOK Saloniki
Panionios 
31/08 23:00
 
 Larisa
Olympiakos Piraeus 
31/08 23:00
 
 Volos Nfc
Aris Thessaloniki 
01/09 00:00
 
 Panaitolikos Agrinio
Xanthi 
01/09 05:30
 
 Honduras Progreso
Lobos Upnfm 
31/08 23:00
 
 Debreceni VSC
Kaposvar 
31/08 23:00
 
 Ferencvarosi TC
Diosgyor 
31/08 23:00
 
 Mezokovesd-Zsory
Paksi SE 
31/08 23:00
 
 Mol Fehervar
Varda Se 
31/08 23:00
 
 Ujpesti TE
Budapest Honved 
31/08 23:00
 
 Zalaegerszegi TE
Puskas Akademia 
31/08 19:00
 
 Puskas Akademia Fehervar U19
Vasas U19 
31/08 19:00
 
 Debreceni Vsc U19
Gyori Eto Fc U19 
31/08 19:00
 
 Mtk Hungaria Fc U19
Illes Akademia Haladas U19 
31/08 19:00
 
 Budapest Honved U19
Ferencvarosi Tc U19 
31/08 22:00
 
 Umf Afturelding
Umf Njardvik 
01/09 00:00
 
 Keflavik
Thor Akureyri 
01/09 00:00
 
 Magni
Grotta Seltjarnarnes 
01/09 00:00
 
 Grindavik
Ka Akureyri 
01/09 02:00
 
 Stjarnan
Hafnarfjordur FH 
31/08 14:30
 
 Persipura Jayapura
Bali United 
31/08 16:30
 
 Persija Jakarta
PSM Makassar 
31/08 16:30
 
 Arema Malang
PSIS Semarang 
31/08 19:30
 
 Madura United
Semen Padang 
31/08 19:30
 
 Bali United
Pusamania Borneo 
01/09 02:00
 
 Cobh Ramblers
Cabinteely 
31/08 23:00
 
 Ashdod MS
Hapoel Tel Aviv 1
31/08 23:00
 
 Maccabi Tel Aviv
Bnei Yehuda Tel Aviv 
31/08 23:00
 
 Hapoel Beer Sheva
Hapoel Hadera 
31/08 23:00
 
 Hapoel Raanana
Beitar Jerusalem 
31/08 23:00
 
 Hapoel Haifa
Maccabi Haifa 
31/08 23:00
 
 Hapoel Ironi Kiryat Shmona
Hapoel Kfar Saba 
31/08 23:00
 
 Maccabi Netanya
Sektzia Nes Tziona 
31/08 21:00
 
 Livorno
Perugia 
31/08 21:00
 
 Trapani
Venezia 
31/08 21:00
 
 Cosenza Calcio 1914
Salernitana 
31/08 21:00
 
 Pescara
Pordenone Calcio Ssd 
31/08 21:00
 
 Frosinone
Ascoli 
31/08 21:00
 
 Juve Stabia
Pisa 
31/08 21:00
 
 Cremonese
Virtus Entella 
01/09 00:00
 
 Spezia
Crotone 
01/09 00:00
 
 Benevento
Cittadella 
31/08 17:00
 
 V-Varen Nagasaki
Tokyo Verdy 
31/08 17:00
 
 Ventforet Kofu
Omiya Ardija 
31/08 18:00
 
 Kashiwa Reysol
Albirex Niigata 
31/08 18:00
 
 Ryukyu
Gifu 
31/08 18:00
 
 Zweigen Kanazawa FC
Kagoshima United 
31/08 18:00
 
 Yamagata Montedio
Yokohama 
31/08 18:00
 
 Avispa Fukuoka
Ehime 
31/08 18:00
 
 Tokushima Vortis
Kyoto Purple Sanga 
31/08 14:00
 
 Osaka
Honda 
31/08 14:00
 
 Honda Lock SC
Suzuka Unlimited 
31/08 15:00
 
 Imabari FC
Verspah Oita 
31/08 16:00
 
 Fujieda Myfc
Gainare Tottori 
31/08 14:00
 
 Grulla Morioka
Tokyo U23 
31/08 17:30
 
 Kataller Toyama
SC Sagamihara 
31/08 18:00
 
 Thespa Kusatsu Gunma
AC Nagano Parceiro 
31/08 18:00
 
 Cerezo Osaka U23
Roasso Kumamoto 
31/08 15:00
 
 Albirex Niigata (w)
Nagano Parceiro (w) 
31/08 16:00
 
 Urawa Reds (w)
Nippon Sport Science University (w) 
31/08 17:00
 
 Beleza (w)
Iga Kunoichi (w) 
31/08 12:00
 
 As Elfen Sayama (w)
Ehime (w) 
31/08 12:00
 
 Cerezo Osaka Sakai (w)
Yamato Sylphid Womens 
31/08 12:00
 
 As Harima Albion (w)
Shizuoka Sangyo University (w) 
31/08 12:00
 
 Orca Kamogawa Womens
B Kyoto (w) 
31/08 21:00
 
 FK Atyrau
Irtysh Pavlodar 
31/08 21:00
 
 Kaisar Kyzylorda
FK Aktobe Lento 
31/08 21:00
 
 Shakhtyor Karagandy
Kairat Almaty 
31/08 21:00
 
 Taraz
Tobol Kostanai 
31/08 21:00
 
 Zhetysu Taldykorgan
Ordabasy 
31/08 21:00
 
 Okzhetpes
Astana 
31/08 15:00
 
 Gimpo Fc
Icheon Citizen Fc 
31/08 15:00
 
 Pocheon Fc
Gyeongju Citizen Fc 
31/08 15:00
 
 Paju Citizen Fc
Cheongju Jikji Fc 
31/08 15:00
 
 Seoul United Fc
Pyeongchang 
31/08 15:00
 
 Pyeongtaek Citizen
Yangpyeong 
31/08 15:00
 
 Yangju Citizen Fc
Goyang Fc 
31/08 15:00
 
 Jeonju Citizen
Yeoju Sejong 
31/08 15:00
 
 Chuncheon Citizen
Chungju Citizen 
31/08 15:00
 
 Siheung City
Hwaseong Fc 
31/08 18:00
 
 Seoul E Land
Busan I'Park 
31/08 18:00
 
 Anyang
Daejeon Citizen 
31/08 18:00
 
 Ansan Greeners
Gwangju 
31/08 18:00
 
 Asan Mugunghwa
Bucheon 1995 
31/08 18:00
 
 Suwon
Chunnam Dragons 
31/08 21:00
 
 Spartaks Jurmala
FK Ventspils 
31/08 23:00
 
 Jelgava
Riga 
31/08 21:00
 
 Jdfs Alberts
Balvu Vilki 
31/08 21:00
 
 Rezekne / Bjss
Super Nova 
31/08 21:00
 
 Palanga
FK Zalgiris Vilnius 
31/08 21:00
 
 Kauno Zalgiris
Atlantas Klaipeda 
31/08 21:00
 
 Riteriai
Suduva 
31/08 21:00
 
 Baltija Panevezys
Stumbras 
31/08 22:30
 
 Rabotnicki Skopje
Academy Pandev 
31/08 22:30
 
 Sileks
Makedonija Gjorce Petrov 
31/08 22:30
 
 Borec Veles
FK Shkendija 79 
31/08 22:30
 
 Renova Cepciste
Vardar Skopje 
31/08 22:30
 
 Struga Trim Lum
Shkupi 
01/09 06:00
 
 Necaxa
Club Tijuana 
31/08 22:00
 
 Cdsyc Cruz Azul U20
Chivas Guadalajara U20 
01/09 00:15
 
 Tigres Uanl U20
Leon U20 
01/09 00:30
 
 Necaxa U20
Club Tijuana U20 
31/08 22:00
 
 Drochia
Iskra-stal Ribnita 
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [4-3], Drochia win
31/08 22:00
 
 Cs Sparta Chisinau B
Singerei 
31/08 22:00
 
 Dacia Buiucani
Cahul 2005 
31/08 20:00
 
 Dinamo-Auto
Milsami 
31/08 20:00
 
 Sheriff
Codru Lozova 
01/09 02:00
 
 Bokelj Kotor
Jedinstvo Bijelo Polje 
01/09 02:00
 
 Ibar Rozaje
Jezero Plav 
01/09 02:00
 
 Otrant
Arsenal Tivat 
01/09 02:00
 
 Lovcen Cetinje
Mornar 
01/09 02:00
 
 Drezga
Decic Tuzi 
31/08 22:00
 
 Police Service Of Northern Ireland
Dergview 
31/08 22:00
 
 Dundela
Queens University 
31/08 22:00
 
 Harland Wolff Welders
Ballinamallard United 
31/08 22:00
 
 Newry City
Knockbreda Parish 
31/08 22:00
 
 Crusaders FC
Dungannon Swifts 
31/08 22:00
 
 Glentoran
Institute 
31/08 22:00
 
 Larne
Linfield FC 
31/08 22:00
 
 Warrenpoint Town
Cliftonville 
31/08 21:30
 
 Start Kristiansand
Sogndal 
31/08 21:30
 
 Skeid Oslo
Kongsvinger 
31/08 23:00
 
 Valerenga
Rosenborg 
31/08 23:00
 
 Sarpsborg 08 FF
Viking 
31/08 23:00
 
 Ranheim IL
Kristiansund BK 
31/08 23:00
 
 Lillestrom
Brann 
31/08 23:00
 
 Tromso IL
FK Haugesund 
31/08 23:00
 
 Mjondalen
Molde 
01/09 00:00
 
 Stabaek
Stromsgodset 
01/09 03:15
 
 Guay Leena
Fulgencio Yegros 
01/09 03:15
 
 Club Fernando De La Mora
Ri 3 Corrales 
01/09 03:15
 
 Sportivo Trinidense
Rubio Nu Asuncion 
01/09 03:15
 
 Ovetense
3 De Febrero 
01/09 03:15
 
 Independiente Fbc
General Caballero 
01/09 03:15
 
 Sportivo Iteno
Deportivo Caaguazu 
01/09 03:15
 
 Resistencia Sc
12 De Octubre 
01/09 06:00
 
 Deportivo Santani
Nacional Asuncion 1
01/09 06:00
 
 Guarani CA
General Diaz 
01/09 06:00
 
 Cerro Porteno
Ca River Plate Asuncion 
01/09 06:00
 
 Sportivo San Lorenzo
Sol De America 
31/08 23:00
 
 Legia Warszawa
Rakow Czestochowa 
31/08 23:00
 
 Piast Gliwice
Lechia Gdansk 
31/08 23:00
 
 Wisla Plock
LKS Lodz 
31/08 23:00
 
 Wisla Krakow
Zaglebie Lubin 
31/08 23:00
 
 Lech Poznan
Cracovia Krakow 
31/08 23:00
 
 Slask Wroclaw
Pogon Szczecin 
01/09 00:00
 
 Belchatow
Chrobry Glogow 
01/09 00:00
 
 Gks Jastrzebie
Odra Opole 
01/09 00:00
 
 Miedz Legnica
Wigry Suwalki 
01/09 00:00
 
 Olimpia Grudziadz
Warta Poznan 
01/09 00:00
 
 Puszcza Niepolomice
Stal Mielec 
01/09 00:00
 
 Radomiak Radom
Sandecja 
01/09 00:00
 
 LKS Nieciecza
Podbeskidzie 
01/09 00:00
 
 GKS Tychy
Chojniczanka Chojnice 
01/09 00:00
 
 Resovia Rzeszow
Olimpia Elblag 
01/09 00:00
 
 Stal Stalowa Wola
Gornik Leczna 
01/09 00:00
 
 Elana Torun
Ks Legionovia Legionowo 
01/09 00:00
 
 Gryf Wejherowo
Bytovia Bytow 
01/09 00:00
 
 Gornik Polkowice
Garbarnia Krakow 
01/09 00:00
 
 Lech Ii Poznan
Pogon Siedlce 
01/09 00:00
 
 Widzew lodz
Stal Rzeszow 
01/09 00:00
 
 Znicz Pruszkow
Blekitni Stargard Szczecinski 
31/08 16:00
 
 Luceafarul Oradea
Juventus Bucharest 
31/08 16:00
 
 Scm Argesul Pitesti
Pandurii 
31/08 16:00
 
 Dunarea Calarasi
Ripensia Timisoara 
31/08 16:00
 
 Scolar Resita
Rapid Bucuresti 
31/08 16:00
 
 Gloria Buzau
CS Mioveni 
31/08 16:00
 
 Metaloglobus
Universitaea Cluj 
31/08 16:00
 
 Petrolul Ploiesti
Csikszereda 
31/08 16:00
 
 Politehnica Timisoara
Concordia Chiajna 
31/08 16:00
 
 Voin Tate Numa Glenn
Farul Constanta 
31/08 16:00
 
 UTA Arad
Snagov 
31/08 23:00
 
 Astra Ploiesti
CFR Cluj 
31/08 23:00
 
 Hermannstadt
Chindia Targoviste 
31/08 23:00
 
 Steaua Bucuresti
Viitorul Constanta 
31/08 23:00
 
 Gaz Metan Medias
Politehnica Iasi 
31/08 23:00
 
 Sepsi
Dinamo Bucuresti 
31/08 20:00
 
 Torpedo Armavir
Mordovia Saransk 
31/08 20:00
 
 Khimki
Spartak Moscow II 
31/08 20:00
 
 Krasnodar II
Shinnik Yaroslavl 
31/08 20:00
 
 Avangard
Baltika 
31/08 20:00
 
 Luch-Energiya
Ska Khabarovsk 
31/08 20:00
 
 Volga Olimpiets
Chertanovo Moscow 
31/08 20:00
 
 Rotor Volgograd
Torpedo Moscow 
31/08 20:00
 
 Tekstilshchik Ivanovo
Fakel Voronezh 
31/08 20:00
 
 Tom Tomsk
Neftekhimik Nizhnekamsk 
31/08 20:00
 
 Yenisey Krasnoyarsk
Chayka K Sr 
31/08 22:00
 
 Queen of the South
Alloa Athletic 
31/08 22:00
 
 Arbroath
Dunfermline 
31/08 22:00
 
 Partick Thistle
Ayr Utd 
31/08 22:00
 
 Airdrie United
Falkirk 
31/08 22:00
 
 East Fife
Raith Rovers 
31/08 22:00
 
 Forfar Athletic
Clyde 
31/08 22:00
 
 Montrose
Dumbarton 
31/08 22:00
 
 Stranraer
Peterhead 
31/08 22:00
 
 Elgin City
Edinburgh City 
31/08 22:00
 
1 Albion Rovers
Stirling Albion 
31/08 22:00
 
 Annan Athletic
Stenhousemuir 
31/08 22:00
 
 Cove Rangers
Queens Park 
31/08 22:00
 
 Cowdenbeath
Brechin City 
31/08 22:00
 
 Forres Mechanics
Keith 
31/08 22:00
 
 Turriff United
Fraserburgh 
31/08 22:00
 
 Fort William
Wick Academy 
31/08 22:00
 
 Strathspey Thistle
Lossiemouth 
31/08 22:00
 
 Clachnacuddin
Deveronvale 
31/08 22:00
 
 Buckie Thistle
Formartine United 
31/08 22:00
 
 Brora Rangers
Huntly 
31/08 22:00
 
 Inverurie Loco Works
Nairn County 
31/08 22:00
 
 Spartak Subotica
FK Vozdovac Beograd 
31/08 22:00
 
 Vojvodina
Crvena Zvezda 
31/08 22:00
 
 FK Napredak Krusevac
FK Rad Beograd 
31/08 22:00
 
 Mladost Lucani
FK Javor Ivanjica 
31/08 22:00
 
 Partizan Belgrade
Karadjordje Topola 
31/08 22:00
 
 Indjija
Proleter Novi Sad 
31/08 22:00
 
 Cukaricki
Radnicki Nis 
31/08 22:00
 
 Macva Sabac
Radnik Surdulica 
31/08 16:30
 
 Singapore Warriors
Albirex Niigata FC 
01/09 01:00
 
 Trencin
Nitra 
01/09 01:00
 
 DAC Dunajska Streda
Slovan Bratislava 
01/09 01:00
 
 MSK Zilina
FK Senica 
01/09 01:00
 
 Spartak Trnava
Zemplin Michalovce 
01/09 01:00
 
 Zlate Moravce
MFK Ruzomberok 
31/08 23:00
 
 Mfk Tatran Aos Liptovsky Mikulas
MFK Kosice 
31/08 23:00
 
 KFC Komarno
Mfk Skalica 
31/08 23:00
 
 Msk Zilina B
Stk 1914 Samorin 
31/08 23:00
 
 Dukla Banska Bystrica
Poprad 
31/08 23:00
 
 Mfk Dubnica Nad Vahom
Sport Podbrezova 
31/08 23:00
 
 Artmedia Petrzalka
Slovan Bratislava B 
31/08 23:00
 
 Slavoj Trebisov
SKM Puchov 
01/09 01:00
 
 Skf Sered
FK Pohronie 
01/09 00:00
 
 NK Aluminij
NK Mura 05 
01/09 00:00
 
 NK Publikum Celje
NK Rudar Velenje 
01/09 00:00
 
 Domzale
NK Maribor 
01/09 00:00
 
 Tabor Sezana
NK Olimpija Ljubljana 
31/08 21:00
 
 Real Kings
Ts Galaxy 
31/08 21:00
 
 Tshakhuma Tm
Maccabi 
31/08 21:00
 
 Pretoria Univ
Jomo Cosmos 
31/08 21:00
 
 Mbombela United
Free State Stars 
31/08 21:00
 
 Steenberg United
Ts Sporting 
31/08 21:00
 
 Richards Bay
Cape Umoya United 
01/09 00:00
 
 Fuenlabrada
Real Oviedo 
01/09 00:00
 
 Numancia
CD Mirandes 
31/08 19:30
 
 Elfsborg
IK Sirius 
31/08 22:00
 
 Orebro
afc eskilstuna 
31/08 19:30
 
 Degerfors IF
Halmstads 
31/08 22:00
 
 Mjallby AIF
Ik Frej Taby 
01/09 00:00
 
 Varbergs BoIS FC
Osters IF 
01/09 01:00
 
 Servette
Neuchatel Xamax 
31/08 23:00
 
 Al-Sharjah
Al Wehda UAE 
31/08 23:00
 
 Khor Fakkan
Al Nasr Dubai 
01/09 01:30
 
 Al Ahli Dubai
Al-Jazira UAE 
31/08 23:00
 
 Dnipro 1
Kolos Kovalyovka 
31/08 23:00
 
 Balkany Zorya
Hirnyk Sport 
31/08 23:00
 
 Metalist Kharkiv
Cherkashchyna Akademiya 
31/08 23:00
 
 Ahrobiznes Tsk Romny
Metalurh Zaporizhya 
31/08 23:00
 
 Chernomorets Odessa
Prykarpattya Ivano Frankivsk 
31/08 23:00
 
 Obolon Kiev
Volyn 
31/08 23:00
 
 Kremin Kremenchuk
Fk Avanhard Kramatorsk 
31/08 23:00
 
 Inhulets Petrove
Mynai 
31/08 23:00
 
 Rukh Vynnyky
Mfk Vodnyk Mikolaiv 
31/08 23:00
 
1 Lviv
Illichivets 
31/08 23:00
 
 Zorya
Dynamo Kyiv 
31/08 23:00
 
 Vorskla Poltava
PFC Oleksandria 
01/09 07:30
 
 Orlando Pride Womens
Washington Spirit Womens 
01/09 04:00
 
 Bethlehem Steel
Swope Park Rangers 
01/09 02:00
 
 Deportivo Anzoategui
Deportivo Tachira 
01/09 02:00
 
 Carabobo
Llaneros de Guanare 
01/09 02:00
 
 Portuguesa de Desportos
Deportivo La Guaira 
01/09 02:00
 
 LALA
Metropolitanos 
01/09 02:00
 
 Estudiantes Caracas Sc
Deportivo Lara 
01/09 02:00
 
 Estudiantes Merida
Trujillanos FC 
01/09 02:00
 
 Monagas
Academia Puerto Cabello 
01/09 02:00
 
 Mineros de Guayana
Aragua 
01/09 02:00
 
 Atletico Venezuela
Zamora Barinas 
01/09 02:00
 
 Caracas FC
Zulia 
31/08 21:30
 
 The New Saints
Penybont 
31/08 17:00
 
 Gold Coast Knights
Brisbane Olympic United FC 
31/08 18:00
 
 Jubilo Iwata
Sanfrecce Hiroshima 
31/08 19:00
 
 SV Wehen Wiesbaden
SSV Jahn Regensburg 
31/08 23:00
 
 Sk Slovan Varnsdorf
Usti nad Labem 
31/08 23:00
 
 Olimpic Donetsk
Shakhtar Donetsk 
01/09 00:00
 
 GKS Katowice
Skra Czestochowa 
01/09 04:00
 
 Tigre
All Boys