livescore - live soccer scores

LiveScore 21 Aug 2019

22/08 03:00
FT 
 Dinamo Zagreb
Rosenborg 
22/08 03:00
FT 
 Olympiakos Piraeus
Krasnodar 
22/08 03:00
FT 
 Young Boys
Crvena Zvezda 
22/08 02:45
FT 
 Charlton Athletic
Nottingham Forest 
22/08 02:45
FT 
 Cardiff City
Huddersfield Town 
22/08 02:45
FT 
 Preston North End
Stoke City 
22/08 02:45
FT 
 Leeds United
Brentford 
22/08 02:45
FT 
 Queens Park Rangers
Swansea City 
22/08 02:45
FT 
 Fulham
Millwall 
22/08 03:00
FT 
 West Bromwich
Reading 
22/08 06:15
FT 
1 Liga Dep. Universitaria Quito
Boca Juniors 
22/08 08:30
FT 
 Flamengo
Internacional RS 
21/08 17:00
FT 
1 FK Chita
Luch-Energiya 
21/08 21:00
FT 
 Alania
Rotor Volgograd 
21/08 22:00
FT 
 Ararat Moscow
Volga Nizhny Novgorod 
21/08 23:00
AET 
1 Veles
Torpedo Moscow 
90min [2-2], 120min [3-3], Penalty [5-6], Torpedo Moscow win
21/08 23:00
FT 
 Chernomorets Novorossiysk
Torpedo Armavir 1
21/08 23:00
FT 
 Inter Cherkessk
Chayka K Sr 
21/08 23:30
FT 
 Shinnik Yaroslavl
Tekstilshchik Ivanovo 1
21/08 23:30
FT 
 Salyut-Energia Belgorod
Fakel Voronezh 
21/08 23:30
FT 
1 Leningradets
Baltika 
21/08 23:30
FT 
 FK Zvezda Ryazan
Chertanovo Moscow 
22/08 00:00
FT 
 Khimki
Avangard 
22/08 07:00
FT 
 New York City
Columbus Crew 
22/08 08:00
FT 
1 DC United
New York Red Bulls 1
22/08 10:30
FT 
 Los Angeles
San Jose Earthquakes 
21/08 20:45
FT 
 Abahani Limited
April 25 Sports Club 
21/08 20:00
Postp. 
 Zambia Womens U20
South Africa Womens U20 
22/08 00:00
FT 
 Nigeria Womens U20
Cameroon Womens U20 
22/08 02:30
FT 
 All Boys
Central Cordoba Sde 
22/08 06:15
AET 
 San Martin Tucuman
Argentinos Juniors 
90min [0-0], Penalty [2-3], Argentinos Juniors win
22/08 02:30
FT 
1 San Telmo
Argentino de Quilmes 
21/08 21:00
FT 
 El Porvenir Reserves
Deportivo Merlo Reserves 
21/08 21:00
FT 
 Sportivo Italiano Reserves
Lujan Reserves 
22/08 04:00
FT 
1 IRT Itihad de Tanger
Al Zawraa 
21/08 17:30
FT 
 Edgeworth Eagles
Newcastle Jets 
21/08 17:30
FT 
 Brisbane Olympic United FC
Adelaide United 
21/08 17:30
FT 
 Marconi Stallions
Melbourne City 
21/08 17:30
FT 
 Moreland Zebras
Magpies Crusaders 1
21/08 17:30
FT 
 Gold Coast Knights
Western Pride 1
21/08 17:30
 
 Devonport City
Riverside Olympic 
21/08 17:45
 
 Heidelberg United U20
Oakleigh Cannons U20 
21/08 17:30
 
 Grange Thistle
Taringa Rovers 
21/08 19:00
 
 Zorka Bdu Minsk Womens
Botsor Brest Womens 
22/08 01:30
FT 
 Hoogstraten VV
Dessel Sport 
22/08 01:30
FT 
 Zulte Waregem Reserves
Westerlo Reserves 
22/08 08:00
FT 
 Real Potosi
Royal Pari 
22/08 03:00
FT 
 Goias
Brasiliense (DF) 
22/08 07:30
FT 
 Remo Belem (PA)
Sobradinho Ec 
22/08 08:00
FT 
 Atletico Acreano
Ypiranga Pe 
22/08 06:15
FT 
 Atletico Paranaense
Sao Paulo 
22/08 06:15
FT 
 Vitoria Salvador BA
America Mineiro 1
22/08 08:30
FT 
 Ponte Preta
CRB (AL) 
22/08 05:00
FT 
 Atletico Bucaramanga
Deportes Tolima 
22/08 07:00
FT 
 Envigado
Atletico Junior Barranquilla 
22/08 07:00
FT 
1 Deportiva Once Caldas
Patriotas 1
22/08 09:00
FT 
1 Deportivo Cali
Atletico Nacional 
22/08 04:30
FT 
 Real Santander
Atletico Clube Purtugal 
22/08 08:00
FT 
1 Club Comunicaciones
Guastatoya 
22/08 10:00
FT 
 Deportivo Saprissa
Aguila 
22/08 00:00
AET 
 Hnk Gorica
Udarnik Kurilovec 
90min [2-2], Penalty [4-5], Udarnik Kurilovec win
21/08 23:00
FT 
 Bystrc Kninicky
Tj Tatran Bohunice 
22/08 00:30
FT 
 Viborg
Fredericia 
22/08 01:00
FT 
 Roskilde
Herfolge Boldklub Koge 
22/08 01:00
FT 
 Hvidovre IF
Fremad Amager 
22/08 01:00
FT 
 Kolding IF
Vejle 
22/08 01:00
FT 
1 Nykobing Falster
Naestved 
22/08 01:00
FT 
 Vendsyssel
Skive IK 
22/08 00:30
FT 
 Vanlose If
Bronshoj 
22/08 00:30
FT 
 Avarta
Fa 2000 
22/08 00:30
FT 
2 Hillerod Fodbold
Elite 3000 Helsingor 
22/08 01:00
FT 
 B93 Copenhagen
BK Frem 
22/08 01:00
FT 
 B 73 Slagelse
Holbaek 
22/08 01:00
FT 
 HIK
Skovshoved 
22/08 00:30
FT 
 Vejgaard Bk
Brabrand IF 
22/08 00:30
FT 
 Naesby BK
Middelfart 
22/08 00:30
FT 
 Vsk Arhus
Aarhus Fremad 
22/08 00:45
FT 
 Sydvest
Ringkobing 
22/08 01:00
FT 
 Thisted
Jammerbugt 
22/08 01:00
FT 
 AB Kobenhavn
Dalum 
21/08 20:00
FT 
 Crewe Alexandra U23
Crystal Palace U23 
22/08 00:00
FT 
 Nomme JK Kalju
Keila Jk 
22/08 02:00
FT 
 Ki Klaksvik
B36 Torshavn 
21/08 23:30
FT 
 Bk-46 Karis Karjaa
Nups 
22/08 00:00
FT 
 Edustus Ips
Virky 
22/08 00:00
FT 
 TP47 Tornio
Ropo 1
22/08 00:00
FT 
 Jyvaskyla JK
Warkaus 
21/08 23:00
FT 
 Wolfsburg U19
Magdeburg U19 
22/08 00:30
FT 
 St Pauli U19
Werder Bremen U19 
22/08 01:00
FT 
 Holstein Kiel U19
Niendorfer Tsv U19 
21/08 17:00
 
 Bayern Munich U19
Mainz U19 
21/08 17:00
 
 Sc Freiburg U19
Augsburg U19 
21/08 20:00
 
 Ingolstadt U19
Karlsruher Sc U19 1
21/08 21:00
FT 
 Greuther Furth U19
Kaiserslautern U19 
22/08 00:00
FT 
 Stuttgarter Kickers U19
1 Fc Heidenheim U19 
22/08 00:00
FT 
 Ssv Ulm U19
Hoffenheim U19 
22/08 00:00
FT 
 Wuppertaler Sv U19
Aachen U19 2
22/08 00:00
FT 
 Viktoria Koln U19
Schalke 04 U19 
22/08 01:00
FT 
 Rot-weiss Erfurt
Zfc Meuselwitz 
22/08 03:15
FT 
 Kf Gardabaer
UMF Selfoss 
22/08 02:00
FT 
 Kr Reykjavik Womens
Breidablik (w) 
21/08 16:30
FT 
1 Perserang Serang
Sriwijaya Palembang 
21/08 14:45
FT 
 Muba United
Ps Banyuasin 
21/08 16:15
FT 
 Protaba Bantul
Uad 
21/08 16:30
FT 
 Br Usm Semarang
Persiku Kudus 
21/08 16:30
FT 
 Persibangga Purbalingga
Persekat Kabupaten Tegal 
21/08 16:30
FT 
 Persitema Temanggung
Persegal Kota Tegal 
21/08 16:30
FT 
 Psisra Sragen
Persebi Boyolali 
21/08 16:30
FT 
 Persipur Purwodadi
Persikama Magelang 
22/08 00:00
FT 
 Bustese Milano City
Arconatese 
22/08 02:00
FT 
 Fb Brindisi 1912
Foggia 
21/08 22:00
FT 
 Bfc Daugavpils
Jelgava 
22/08 00:00
FT 
 Liepajas Metalurgs
Rigas Futbola Skola 
21/08 23:00
FT 
 Fortuna Singelik
Sileks 
21/08 23:00
AET 
1 Ohrid 2004
Belasica Strumica 
90min [1-1], Penalty [5-4], Ohrid 2004 win
21/08 23:00
FT 
 Fk Rinija Gostivar
FK Shkendija 79 
21/08 23:00
FT 
 Osogovo
Pobeda Prilep 
21/08 23:00
FT 
 Vlazrimi Kicevo
Rabotnicki Skopje 
21/08 23:00
FT 
 Prevalec
Borec Veles 
21/08 23:00
AET 
 Kozuv
Renova Cepciste 
90min [3-3], Penalty [5-6], Renova Cepciste win
21/08 23:00
FT 
 FK Teteks Tetovo
Shkupi 
21/08 16:45
FT 
 Selangor United
Terengganu B 
21/08 21:00
FT 
 PDRM
Selangor PB 
22/08 05:00
FT 
 Unam Pumas Womens
Veracruz Womens 
21/08 14:15
FT 
 Otago University Afc Womens
Mosgiel Afc Womens 
22/08 09:00
FT 
 Real Esteli
Las Sabanas 
21/08 23:00
FT 
 Levanger
Kvik Halden 
22/08 00:00
FT 
 Tromsdalen UIL
Sogndal 
22/08 00:00
FT 
 Notodden FK
Nest-Sotra 
22/08 00:00
FT 
 Sandefjord
Raufoss 
22/08 00:00
FT 
1 Ullensaker/Kisa IL
Sandnes Ulf 
22/08 00:00
FT 
 Jerv
KFUM Oslo 
22/08 00:00
FT 
1 Kongsvinger
Strommen 
21/08 23:00
FT 
 Roa Womens
Arna Bjornar Womens 
22/08 00:00
FT 
 Kolbotn Womens
Lsk Kvinner Womens 
22/08 00:00
FT 
1 Trondheims Orn Womens
Sandviken Womens 
22/08 00:00
FT 
 Valerenga Womens
Avaldsnes Womens 
21/08 23:00
FT 
 Warta Poznan
Podbeskidzie 
21/08 23:30
FT 
 Radomiak Radom
Gks Jastrzebie 
22/08 01:00
FT 
 Puszcza Niepolomice
Zaglebie Sosnowiec 1
22/08 01:00
FT 
 Belchatow
Odra Opole 
22/08 01:00
FT 
 Olimpia Grudziadz
Wigry Suwalki 
22/08 01:00
FT 
 GKS Tychy
Chrobry Glogow 
22/08 02:00
FT 
 LKS Nieciecza
Stal Mielec 
22/08 02:00
FT 
 Chojniczanka Chojnice
Miedz Legnica 
22/08 02:30
FT 
 Olsztyn OKS 1945
Sandecja 
21/08 23:00
FT 
1 Stal Stalowa Wola
Blekitni Stargard Szczecinski 
21/08 23:00
FT 
1 Elana Torun
Skra Czestochowa 
21/08 23:00
FT 
 Garbarnia Krakow
Pogon Siedlce 1
21/08 23:00
FT 
 Lech Ii Poznan
Ks Legionovia Legionowo 
21/08 23:00
FT 
1 Resovia Rzeszow
Bytovia Bytow 
22/08 00:50
FT 
 Widzew lodz
Gornik Leczna 
22/08 01:00
FT 
 Znicz Pruszkow
Gryf Wejherowo 
22/08 01:00
FT 
 GKS Katowice
Olimpia Elblag 
22/08 01:00
FT 
 Gornik Polkowice
Stal Rzeszow 
21/08 22:20
FT 
 Al-Sadd
Al-Wakra 1
21/08 22:20
FT 
 Al-Sadd
Al-Wakra 
22/08 00:30
FT 
 Qatar SC
Al Duhail Sc 
22/08 00:30
FT 
 Qatar SC
Al Duhail Sc 
21/08 23:50
FT 
 Al Thuqbah
Uhud 
22/08 00:00
FT 
 Al Kawkab
Al Baten 
22/08 00:15
FT 
 Al taqdom
Al Jeel 
22/08 00:20
FT 
 Al Ameade
Al Shoalah 
22/08 00:30
FT 
1 Al Ansar
Al Qadasiya 
21/08 22:30
FT 
 Tj Banik Kalinovo
Cadca 
21/08 22:30
FT 
 Liptovska Stiavnica
Mfk Zarnovica 
21/08 22:30
FT 
 Rimavska Sobota
Rakytovce 
21/08 22:30
FT 
 Jednota Banova
Mfk Lokomotiva Zvolen 
21/08 22:30
FT 
 Ftc Filakovo
Tj Tatran Oravske Vesele 
21/08 22:30
FT 
 Namestovo
Skm Liptovsky Hradok 
21/08 23:00
FT 
 1fk Svidnik
Tesla Stropkov 
21/08 23:00
AET 
 Hornad Zdana
Mladost Kalsa 
90min [1-1], Penalty [3-4], Mladost Kalsa win
21/08 16:00
FT 
 Malaysia womens
Timor Leste Womens 
21/08 19:00
FT 
 Thailand womens
Philippines womens 
21/08 23:30
AET 
 Gottne If
Brommapojkarna 
90 minutes[2-2], 120 minutes[2-4]
22/08 00:00
FT 
 Tvaakers IF
Trelleborgs FF 
22/08 00:00
FT 
 Qviding FIF
Hacken 
22/08 00:30
FT 
 Raslatt SK
GAIS 
22/08 00:30
FT 
 Nykopings BIS
Orebro 
22/08 00:30
FT 
 Enskede Ik
AIK Solna 
22/08 00:30
FT 
 IFK Lulea
Hammarby 
22/08 00:30
FT 
 Ifk Timra
IFK Norrkoping 
22/08 00:30
FT 
 Sandvikens IF
Ik Frej Taby 
22/08 00:30
FT 
 Gute
Dalkurd Ff 
22/08 00:30
FT 
 Eskilsminne IF
Norrby IF 
22/08 00:30
FT 
 Forssa
Syrianska 
22/08 00:30
AET 
1 Karlstad BK
IK Sirius 
90 minutes[0-0], 120 minutes[1-1], Penalty Kicks[3-5]
22/08 00:30
FT 
 Gamla Upsala
Vasteras 
22/08 00:30
FT 
 Sollentuna United FF
Degerfors IF 
22/08 00:30
AET 
 Ifk Lidingo
GIF Sundsvall 
90 minutes[1-1], 120 minutes[1-3]
22/08 00:30
FT 
 Rosengard
Kalmar FF 
22/08 00:30
FT 
 Husqvarna FF
Mjallby AIF 
22/08 00:30
FT 
 Utsiktens BK
Orgryte 
22/08 00:30
FT 
 Karlskrona
Osters IF 
22/08 00:30
FT 
 Trollhattan
Halmstads 
22/08 01:00
AET 
 Torns IF
Jonkopings Sodra IF 
90 minutes[1-1], 120 minutes[1-2]
22/08 01:00
FT 
 Djurgardens Womens
Kif Orebro Duff Womens 
22/08 01:30
FT 
1 Ifk Mora
Sundbybergs 
22/08 01:30
FT 
 Bavois
Etoile Carouge 
22/08 01:30
FT 
 Stade Nyonnais
Black Stars Basel 
22/08 02:00
FT 
 Bruhl Sg
Rapperswil Jona 
21/08 18:45
FT 
 Army United
Rayong 
21/08 19:00
FT 
 BEC Tero Sasana
Thailand Honda Fc 
21/08 19:00
FT 
 Sisaket
Navy 
21/08 19:30
FT 
 Ayutthaya Fc
Ubon Umt United 
21/08 20:00
FT 
 Khonkaen FC
Customs Department FC 1
21/08 20:00
FT 
 Nong Bua Lamphu
Udon Thani 1
21/08 20:00
FT 
 Kasetsart
Samut Sakhon 
21/08 21:00
FT 
 JL Chiangmai United
Lampang 
21/08 21:00
FT 
 Bangkok Glass
Air Force Central 
22/08 07:35
FT 
 Chicago Red Stars Womens
Orlando Pride Womens 1
22/08 08:00
 
 Tormenta
Chattanooga Red Wolves 
22/08 07:00
FT 
 North Carolina
Tampa Bay Rowdies 
22/08 08:00
 
1 Nashville
New York Red Bulls B 
21/08 20:00
FT 
 Oktepa
AGMK 
21/08 22:15
FT 
 Sogdiana Jizak
Kuruvchi Bunyodkor 1
21/08 15:00
FT 
 Romania Womens U19
Ukraine Womens U19 
21/08 22:40
FT 
 Agia Napa
Omonia Aradippou 
21/08 23:00
FT 
 Ao Sellanon
Trikala 
21/08 23:00
FT 
 Latvia U19
Hungary U19 
21/08 23:00
FT 
 Macedonia U19
Ukraine U19 
21/08 23:00
FT 
 Achaiki
Pao Vardas 
21/08 23:00
FT 
 Haravgiakos
As Ano Mera 
21/08 23:45
FT 
 AO Episkopis Rethymno
Panakrotiriakos 
22/08 00:00
FT 
 Levante Ud Womens
Madrid Cff Womens 
22/08 01:00
FT 
 Tuoer De Cilliers
Valladolid B 
22/08 01:15
FT 
 Al-Arabi Club
Al Ahli Bhr 
22/08 02:30
FT 
 Cmd San Juan
Castilleja 
22/08 02:30
FT 
 Rcd Carabanchel
Leganes U19 
22/08 03:00
FT 
 Rebordosa
AD Grijo