livescore - live soccer scores

LiveScore 17 Aug 2019

17/08 19:30
FT 
 Arsenal
Burnley 
17/08 22:00
FT 
 Aston Villa
Bournemouth 
17/08 22:00
FT 
 Brighton
West Ham 
17/08 22:00
FT 
 Everton
Watford 
17/08 22:00
FT 
 Norwich
Newcastle United 
17/08 22:00
FT 
 Southampton
Liverpool 
18/08 00:30
FT 
 Manchester City
Tottenham Hotspur 
17/08 23:00
FT 
 Celta Vigo
Real Madrid 1
18/08 01:00
FT 
1 Valencia
Real Sociedad 
18/08 02:00
FT 
 Mallorca
Eibar 
18/08 03:00
FT 
1 Leganes
Osasuna 
18/08 03:00
FT 
 Villarreal
Granada 
17/08 21:30
FT 
 Freiburg
Mainz 05 
17/08 21:30
FT 
 Wolfsburg
Koln 
17/08 21:30
FT 
 Bayer Leverkusen
Paderborn 07 
17/08 21:30
FT 
 Borussia Dortmund
Augsburg 
17/08 21:30
FT 
 Werder Bremen
Fortuna Dusseldorf 
18/08 00:30
FT 
 Monchengladbach
Schalke 04 
17/08 23:30
FT 
 Nantes
Marseille 
18/08 02:00
FT 
 Amiens
Lille 1
18/08 02:00
FT 
 Bordeaux
Montpellier 
18/08 02:00
FT 
 Metz
AS Monaco 1
18/08 02:00
FT 
2 Nimes
Nice 1
18/08 02:00
FT 
 Toulouse
Dijon 
17/08 22:00
FT 
1 Wigan Athletic
Leeds United 
17/08 22:00
FT 
 Stoke City
Derby County 
17/08 22:00
FT 
 Blackburn Rovers
Middlesbrough 
17/08 22:00
FT 
1 Millwall
Sheffield Wed. 
17/08 22:00
FT 
 Barnsley
Charlton Athletic 
17/08 22:00
FT 
 Brentford
Hull City 
17/08 22:00
FT 
 Nottingham Forest
Birmingham 
17/08 22:00
FT 
 Luton Town
West Bromwich 
17/08 22:00
FT 
 Swansea City
Preston North End 
17/08 22:00
FT 
 Bristol City
Queens Park Rangers 
18/08 00:00
FT 
 Parma
Venezia 
18/08 00:30
FT 
 VVV Venlo
Ajax Amsterdam 
18/08 00:30
FT 
 ADO Den Haag
Sparta Rotterdam 
18/08 02:45
FT 
 Emmen
SC Heerenveen 
18/08 00:00
FT 
 Kortrijk
Anderlecht 
18/08 02:00
FT 
 KV Mechelen
Cercle Brugge 
18/08 02:30
FT 
 Red Star Waasland-Beveren
Genk 
17/08 23:30
FT 
 Moreirense
Gil Vicente 
18/08 02:00
FT 
 Belenenses
Benfica 
18/08 04:30
FT 
 Porto
Vitoria Setubal 
17/08 19:00
FT 
1 Ural Sr
Krylya Sovetov Samara 
17/08 21:30
FT 
 Spartak Tambov
Krasnodar 
18/08 00:00
FT 
 Zenit St Petersburg
Akhmat Grozny 1
18/08 07:00
FT 
 New York Red Bulls
New England Revolution 
18/08 07:35
FT 
 Columbus Crew
Toronto 
18/08 07:35
FT 
 Cincinnati
New York City 
18/08 07:35
FT 
 Montreal Impact
Dallas 
18/08 08:00
FT 
1 Chicago Fire
Philadelphia Union 
18/08 08:00
FT 
 Minnesota United
Orlando City 
18/08 08:30
FT 
 Sporting Kansas City
San Jose Earthquakes 
18/08 09:00
FT 
 Houston Dynamo
Colorado Rapids 
18/08 10:00
FT 
1 LA Galaxy
Seattle Sounders 
18/08 10:00
FT 
1 Real Salt Lake
Los Angeles 1
18/08 10:00
FT 
 Vancouver Whitecaps
DC United 
17/08 17:00
FT 
 Shimizu S-Pulse
Consadole Sapporo 
17/08 18:00
FT 
 Yokohama F Marinos
Cerezo Osaka 
17/08 18:00
FT 
 Oita Trinita
Kashima Antlers 
17/08 18:00
FT 
 Shonan Bellmare
Sagan Tosu 
17/08 18:00
FT 
 Tokyo
Sanfrecce Hiroshima 
17/08 18:00
FT 
 Vissel Kobe
Urawa Red Diamonds 
17/08 18:00
FT 
 Vegalta Sendai
Kawasaki Frontale 
17/08 18:00
FT 
 Seongnam Ilhwa Chunma
Seoul 
17/08 18:00
FT 
 Gangwon
Suwon Samsung Bluewings 
17/08 18:30
FT 
 Daegu
Gyeongnam 
18/08 00:00
FT 
 South Africa Womens U20
Nigeria Womens U20 
18/08 03:45
FT 
 Mc Oran
Usm Bel Abbes 
17/08 23:00
FT 
 CA Brown Adrogue
Atletico Rafaela 
18/08 00:05
FT 
 Atletico Atlanta
Independiente Rivadavia 
18/08 02:30
FT 
 Sarmiento Junin
Santa Marina Tandil 
18/08 02:30
FT 
 Villa Dalmine
Instituto 
18/08 05:00
FT 
 Belgrano
San Martin San Juan 
18/08 02:30
FT 
 Newells Old Boys
Union Santa Fe 
18/08 04:45
FT 
 San Lorenzo
Rosario Central 
18/08 07:00
FT 
1 Racing Club
River Plate 
17/08 21:15
FT 
 Alashkert
Urartu 
17/08 23:00
FT 
 Gandzasar Kapan
Lori Vanadzor 
17/08 13:05
 
 Woden Valley
Monaro Panthers 
18/08 10:40
FT 
 Adamstown Rosebud U20
Maitland U20 
18/08 10:40
FT 
 Charlestown City Blues U20
Lambton Jaffas U20 
18/08 10:40
FT 
 Lake Macquarie City U20
Valentine Phoenix U20 1
18/08 11:30
FT 
 North Shore Mariners U20
Rydalmere Lions Fcu20 
17/08 16:00
 
 Brisbane Strikers
Brisbane Olympic United FC 
17/08 16:05
 
 Queensland Lions SC
SWQ Thunder 
17/08 16:10
 
 Moreton Bay United
Redlands United FC 
17/08 16:30
 
 Brisbane City SC
Magpies Crusaders 
17/08 17:00
FT 
 Western Pride
Eastern Suburbs 
17/08 12:20
FT 
 Devonport City
Riverside Olympic 
17/08 13:00
FT 
 Moreland Zebras
Fc Bulleen Lions 
17/08 13:00
FT 
 Murray United
Werribee City Sc 
17/08 13:00
FT 
 North Geelong Warriors
Box Hill United Sc 
17/08 13:00
FT 
 Springvale White Eagles
Brunswick City 
17/08 13:00
FT 
 Whittlesea Ranges Fc
Melbourne Heart Youth 
17/08 13:15
FT 
1 Northcote City
Melbourne Victory Fc Am 1
17/08 14:00
FT 
 Manningham United Blues
Moreland City 1
17/08 15:30
FT 
 Geelong Sc
Goulburn Valley Suns 
17/08 12:45
 
 Avondale Heights
Heidelberg United 
17/08 13:05
 
 Green Gully Cavaliers
Dandenong Thunder 1
17/08 16:00
 
 Port Melbourne Sharks
Bentleigh Greens 
17/08 14:00
FT 
 Port Melbourne Sharks Sc U20
Bentleigh Greens U20 
18/08 11:30
FT 
 South Melbourne U20
Altona Magic U20 
17/08 15:00
FT 
 The Gap Bpl
Taringa Rovers 
17/08 15:30
 
2 Grange Thistle
Bayside United 1
17/08 17:30
 
 Adelaide City
Adelaide Comets 
17/08 17:30
 
 Para Hills Knights
Adelaide Olympic 
17/08 17:30
 
 West Adelaide
North Eastern Metrostars 1
17/08 17:30
 
 Campbelltown City SC
Croydon Kings 
17/08 17:30
FT 
1 Adelaide Raiders SC
Adelaide Blue Eagles 
17/08 15:00
 
 Armadale
Perth SC 
17/08 15:00
 
 Balcatta
Sorrento 
17/08 15:00
FT 
 Bayswater City
Rocking Ham City 
17/08 15:00
 
 Floreat Athena
ECU Joondalup 
17/08 15:00
 
 Inglewood United
Stirling Lions 1
17/08 23:00
FT 
 Wolfsberger AC
Mattersburg 
17/08 23:00
FT 
 LASK Linz
WSG Wattens 
17/08 23:00
FT 
1 St.Polten
Red Bull Salzburg 
17/08 23:00
FT 
1 Gilan Gabala
Standard Sumqayit 
17/08 21:45
FT 
 Slavia Mozyr
Dnepr Mogilev 
17/08 23:45
FT 
1 Torpedo Minsk
Torpedo Zhodino 
17/08 23:00
FT 
 KVSK Lommel
Excelsior Virton 
18/08 02:30
FT 
 Westerlo
Roeselare 
18/08 07:30
FT 
 Royal Pari
Nacional Potosi 
18/08 02:00
FT 
 Atibaia
Inter De Limeira 
18/08 02:00
FT 
 Nacional Sp
Corinthians Paulista B 
18/08 03:00
FT 
 Comercial Sp
Ferroviaria Sp 
18/08 04:00
FT 
 Corinthians
Botafogo 
18/08 04:15
FT 
1 Fortaleza
Internacional RS 
18/08 06:00
AET 
 Vasco da Gama
Flamengo 
90min [1-1], Penalty [1-3], Flamengo win
18/08 06:00
FT 
 Atletico Paranaense
Atletico-MG 
18/08 08:00
FT 
 Gremio
Palmeiras 
17/08 22:00
FT 
 Sao Bento
Parana 
18/08 03:30
FT 
1 Sport Recife
Botafogo Sp 
18/08 06:00
FT 
 America Mineiro
Cuiaba (MT) 
17/08 23:00
FT 
 Beroe
Botev Plovdiv 1
18/08 01:30
FT 
 Vitosha Bistritsa
Levski Sofia 
17/08 18:33
FT 
 Serbian White Eagles
Vorkuta 
18/08 00:30
FT 
1 O Higgins
Deportes Iquique 
18/08 03:00
FT 
 Coquimbo Unido
Curico Unido 1
18/08 05:30
FT 
 Univ. Catolica
Everton CD 
18/08 08:00
FT 
 Universidad de Concepcion
Huachipato 
17/08 19:30
FT 
 Beijing Beikong
Changchun YaTai 
17/08 19:30
FT 
 Guangdong Southern Tigers
Nantong Zhiyun 
17/08 19:30
FT 
 Guizhou Hengfeng
Heilongjiang Lava Spring 
17/08 19:30
 
 Shijiazhuang Ever Bright
Qingdao Huanghai 
17/08 15:30
FT 
 Yinchuan Helanshan
Jinlin Baijia 
17/08 15:30
FT 
 Qingdao Jonoon
Qingdao Red Lions 
17/08 19:00
FT 
 Shenyang City Public
Jiangsu Yancheng 
18/08 04:15
FT 
 Millonarios
La Equidad 
18/08 06:00
FT 
 America de Cali
Aguilas Doradas 
18/08 06:30
FT 
 Cucuta
CD Jaguares 
18/08 08:45
FT 
 Deportes Tolima
Deportiva Once Caldas 
18/08 04:00
FT 
1 Barranquilla
Leones 
18/08 04:00
FT 
 Llaneros de Guanare
Bogota 
18/08 04:00
FT 
 Valledupar
Orsomarso 
18/08 05:05
FT 
 Limon
Ad San Carlos 
18/08 08:15
FT 
 Santos De Guapiles
Ad Grecia 
18/08 10:00
FT 
 Herediano
Guadalupe 
18/08 10:00
FT 
 Deportivo Saprissa
Cartagines Deportiva SA 
18/08 01:00
FT 
 Varteks Varazdin
NK Lokomotiva Zagreb 
18/08 03:00
FT 
 Istra 1961
Slaven Belupo Koprivnica 
17/08 16:15
FT 
 Fk Banik Sokolov
Fk Graffin Vlasim 
17/08 16:15
FT 
 Dukla Praha
Brno 
17/08 16:15
FT 
 Chrudim
Viktoria Zizkov 
17/08 16:15
FT 
 Fotbal Trinec
Hradec Kralove 
17/08 23:00
FT 
 Lisen
Slavoj Vysehrad 
17/08 23:00
FT 
 Vitkovice
Prostejov 
17/08 23:00
FT 
1 Opava
Zlin 
17/08 23:00
FT 
 Synot Slovacko
Marila Pribram 
18/08 01:30
FT 
 Bohemians 1905
SK Sigma Olomouc 
17/08 20:00
FT 
 BK Frem
B 73 Slagelse 
17/08 21:00
FT 
 Skovshoved
Hillerod Fodbold 
17/08 20:00
FT 
 Dalum
Sydvest 
17/08 20:00
FT 
 Brabrand IF
Aarhus Fremad 
17/08 20:00
FT 
 Middelfart
Vsk Arhus 
17/08 20:00
FT 
 Naesby BK
Vejgaard Bk 
17/08 21:15
FT 
 Jammerbugt
AB Kobenhavn 
18/08 04:30
FT 
2 Cd Puerto Quito
Orense Sc 
18/08 04:00
FT 
 Mushuc Runa
Delfin 
18/08 06:15
FT 
 Sociedad Deportivo Quito
Guayaquil City 
18/08 08:30
 
 Deportivo Cuenca
Sociedad Deportiva Aucas 
18/08 02:00
FT 
1 Al Ahly
Pyramids 
18/08 08:30
FT 
 Sonsonate
Municipal Limeno 1
18/08 09:00
FT 
 Isidro Metapan
Once Municipal 
17/08 22:00
 
 Hartlepool United FC
Bromley 
17/08 22:00
FT 
1 AFC Fylde
Woking 
17/08 22:00
 
 Aldershot Town
Halifax Town 
17/08 22:00
 
 Barnet
Chesterfield 
17/08 22:00
 
 Boreham Wood
Sutton United 
17/08 22:00
 
 Dagenham and Redbridge
Harrogate Town 
17/08 22:00
 
 Dover Athletic
Torquay United 1
17/08 22:00
FT 
 Maidenhead United
Chorley 
17/08 22:00
 
 Solihull Moors
Ebbsfleet United 
17/08 22:00
FT 
 Stockport County
Eastleigh 
18/08 00:20
FT 
 Barrow
Yeovil Town 
17/08 22:00
FT 
 Alfreton Town
Bradford Park Avenue 
17/08 22:00
 
 York City
Leamington 
17/08 22:00
 
 Darlington
Southport FC 
17/08 22:00
FT 
 AFC Telford United
Kings Lynn 
17/08 22:00
 
 Blyth Spartans
Hereford 
17/08 22:00
 
 Boston United
Guiseley 1
17/08 22:00
 
 Brackley Town
Altrincham 
17/08 22:00
FT 
 Chester FC
Gloucester City 
17/08 22:00
 
 Curzon Ashton
Kidderminster 
17/08 22:00
FT 
 Farsley Celtic
Spennymoor Town 
17/08 22:00
FT 
 Kettering Town
Gateshead 
17/08 22:00
FT 
 Dulwich Hamlet
Concord Rangers 
17/08 22:00
FT 
 Welling United
Oxford City 
17/08 22:00
FT 
 Bath City
Tonbridge Angels 
17/08 22:00
FT 
 Braintree Town
Eastbourne Borough 
17/08 22:00
FT 
 Hampton & Richmond
Billericay Town 
17/08 22:00
FT 
 Havant and Waterlooville
Chelmsford City 
17/08 22:00
 
 Hemel Hempstead Town
Wealdstone 
17/08 22:00
 
 Hungerford Town
Chippenham Town 
17/08 22:00
FT 
 Maidstone United
Slough Town 
17/08 22:00
FT 
 St Albans City
Dorking 
17/08 22:00
FT 
 Weymouth
Dartford 
17/08 19:30
FT 
 Sunderland
Portsmouth 
17/08 22:00
FT 
 Wycombe Wanderers
Milton Keynes Dons 
17/08 22:00
FT 
 Peterborough United
Ipswich 
17/08 22:00
FT 
 Tranmere Rovers
Bolton Wanderers 
17/08 22:00
Postp. 
 Bury
Gillingham 
17/08 22:00
FT 
 Doncaster Rovers
Fleetwood Town 
17/08 22:00
FT 
 Lincoln City
Southend United 
17/08 22:00
FT 
 Coventry
Bristol Rovers 
17/08 22:00
FT 
 Shrewsbury Town
Rochdale 
17/08 22:00
FT 
 Blackpool
Oxford United 
17/08 22:00
FT 
 AFC Wimbledon
Accrington Stanley 1
17/08 22:00
FT 
 Burton Albion
Rotherham United 
17/08 22:00
FT 
 Morecambe
Cheltenham Town 
17/08 22:00
 
 Forest Green Rovers
Grimsby Town 
17/08 22:00
FT 
1 Crewe Alexandra
Walsall 
17/08 22:00
 
 Carlisle
Mansfield Town 
17/08 22:00
FT 
 Bradford AFC
Oldham Athletic 
17/08 22:00
FT 
 Scunthorpe United
Crawley Town 
17/08 22:00
 
 Northampton Town
Macclesfield Town 
17/08 22:00
FT 
 Newport County
Plymouth Argyle 
17/08 22:00
FT 
 Colchester United
Cambridge United 
17/08 22:00
FT 
 Exeter City
Swindon 
17/08 22:00
FT 
 Leyton Orient
Stevenage Borough 
17/08 22:00
FT 
 Salford City
Port Vale 
17/08 19:00
FT 
1 Newcastle U23
West Ham United U23 
17/08 21:00
FT 
 Maardu Fc Starbunker
Kuressaare 
18/08 00:00
FT 
 Levadia Tallinn
Paide Linnameeskond 
17/08 21:00
FT 
 Tips Womens
Jyvaskylan Pallokerho Women's 
17/08 21:00
FT 
 Hjk Helsinki Womens
Y Ilves Womens 
17/08 22:00
FT 
 Lahden Reipas
JIPPO 
17/08 22:00
 
 Sudet
Mp Mikkeli 
17/08 22:00
FT 
1 Vantaa
Klubi 04 
17/08 22:00
FT 
 Japs
Kiffen 
17/08 22:00
FT 
 Njs Nurmijarvi
Mp Mikkeli 
17/08 19:00
FT 
 Kaapo[kaarinan Pojat]
Jazz Pori 
17/08 22:00
FT 
 Eps Espoo
Kapa Helsinki 
17/08 22:00
FT 
 P-iirot
Fc Espoo 
17/08 22:00
FT 
 Tampere
Salon Palloilijat Salpa 
17/08 22:00
FT 
 Vaajakoski
Oulun Ls 
17/08 22:00
 
 Gbk Kokkola
Sc Kufu-98 
18/08 00:00
FT 
 Js Hercules
Kajha 
17/08 22:00
FT 
 Jaro
Ekenas IF Fotboll 
18/08 02:00
FT 
 Bourg Peronnas
Red Star 93 
17/08 21:00
FT 
 Lens
Le Havre 
17/08 23:00
FT 
 Metalurgi Rustavi
Sioni Bolnisi 
18/08 01:00
FT 
 Dinamo Batumi
Chikhura Sachkhere 
17/08 20:00
FT 
 MSV Duisburg
Fsv Zwickau 
17/08 20:00
FT 
 Hansa Rostock
SG Sonnenhof Grobaspach 
17/08 20:00
FT 
 Munchen 1860
Sv Meppen 
17/08 20:00
FT 
 Uerdingen
Ingolstadt 04 
17/08 20:00
FT 
 Viktoria Koln
SpVgg Unterhaching 
17/08 20:00
FT 
 Wurzburger Kickers
Preuben Munster 
17/08 19:00
FT 
 Arminia Bielefeld
Erzgebirge Aue 
17/08 19:00
FT 
 VfB Stuttgart
St. Pauli 
17/08 19:00
FT 
 SV Wehen Wiesbaden
Hannover 96 
17/08 19:50
 
 Werder Bremen U19
Wolfsburg U19 
17/08 19:00
FT 
 Hamburger Sv Ii
Hsc Hannover 
17/08 19:00
FT 
 Heider Sv
Hannover 96 Am 
17/08 20:00
FT 
 VfB Lubeck
St Pauli 2 
17/08 22:00
FT 
 Ssv Jeddeloh
Altonaer 
17/08 19:30
FT 
 VSG Altglienicke
Zfc Meuselwitz 
17/08 19:30
FT 
 Germania Halberstadt
Berliner Fc Dynamo 
17/08 19:30
FT 
 Lichtenberg 47
Berliner Ak 07 
17/08 22:00
FT 
 Lokomotive Leipzig
Energie Cottbus 1
17/08 20:00
 
 Pirmasens
Sc Freiburg Am 
17/08 20:00
 
 Astoria Walldorf
Mainz Am 
17/08 20:00
FT 
 FSV Frankfurt
Bayern Alzenau 
17/08 20:00
FT 
 Rot Weiss Koblenz
Giessen 1
17/08 20:00
FT 
 SV Lippstadt
Sc Verl 
17/08 20:00
FT 
2 Koln Am
Sportfreunde Lotte 
17/08 20:00
FT 
 Sv Rodinghausen
RW Essen 
17/08 20:00
FT 
 Tus Haltern
Fortuna Dusseldorf Ii 
17/08 21:30
FT 
 Bonner sc
Schalke 04 II 1
18/08 08:00
FT 
 Club Comunicaciones
CD Malacateco 
18/08 10:00
 
 Coban Imperial
Guastatoya 
18/08 09:00
FT 
 Real Espana
Real De Minas 
18/08 09:00
FT 
1 Lobos Upnfm
Marathon 1
18/08 09:15
FT 
 CD Vida
Real Sociedad Tocoa 
17/08 23:00
FT 
 Debreceni VSC
Zalaegerszegi TE 
18/08 01:30
FT 
 Mezokovesd-Zsory
Puskas Akademia 
18/08 01:30
FT 
 Ferencvarosi TC
Kaposvar 
18/08 01:30
FT 
 Budapest Honved
Varda Se 
18/08 01:30
FT 
 Mol Fehervar
Diosgyor 1
18/08 01:30
FT 
 Ujpesti TE
Paksi SE 
18/08 00:00
FT 
 Magni
Umf Afturelding 1
18/08 02:30
FT 
 Longford Town
Shelbourne 
18/08 00:00
AET 
 Sektzia Nes Tziona
Hapoel Hadera 
90min [0-0], Penalty [8-9], Hapoel Hadera win
18/08 01:00
FT 
 Hapoel Raanana
Hapoel Haifa 
18/08 01:30
FT 
 Maccabi Netanya
Maccabi Haifa 
17/08 23:30
FT 
 Us Pianese
Pistoiese 
17/08 17:00
FT 
 Tochigi SC
Machida Zelvia 
17/08 17:00
FT 
 Ventforet Kofu
Renofa Yamaguchi 
17/08 17:00
FT 
 Zweigen Kanazawa FC
Gifu 
17/08 17:00
FT 
 V-Varen Nagasaki
Kashiwa Reysol 
17/08 17:00
FT 
 Mito Hollyhock
Kyoto Purple Sanga 
17/08 18:00
FT 
 Ryukyu
Yokohama 
17/08 18:00
FT 
 Albirex Niigata
Okayama 
17/08 18:00
FT 
 Kagoshima United
Ehime 
17/08 18:00
FT 
 Avispa Fukuoka
Tokushima Vortis 
17/08 19:00
FT 
 Okzhetpes
Ordabasy 
17/08 20:00
FT 
 Irtysh Pavlodar
Tobol Kostanai 
17/08 20:00
FT 
 Irtysh Pavlodar
Tobol Kostanai 
17/08 21:00
FT 
 Taraz
Kairat Almaty 
17/08 21:00
FT 
 Taraz
Kairat Almaty 
17/08 18:00
FT 
 Gwangju
Busan I'Park 
17/08 18:00
FT 
 Suwon
Ansan Greeners 
17/08 21:00
FT 
 Fk Valmiera
Jelgava 1
18/08 00:00
FT 
 Kauno Zalgiris
Riteriai 1
17/08 20:15
 
 Sabah
Pahang 1
17/08 21:00
FT 
 Terengganu
Negeri Sembilan 
17/08 21:00
FT 
 Perak
Pulau Pinang 
17/08 21:00
 
 Felda United FC
Melaka FC 
18/08 06:00
FT 
1 Atletico San Luis
Tigres UANL 
18/08 08:00
FT 
 Leon
Chivas Guadalajara 
18/08 10:00
FT 
 Club America
Morelia 
18/08 10:00
FT 
 Monterrey
Toluca 
18/08 08:00
FT 
 Irapuato
Pioneros De Cancun 
18/08 06:00
FT 
 Zacatepec
Mineros De Zacatecas 
18/08 08:00
FT 
 Cafetaleros De Tapachula
Atlante 
18/08 08:30
FT 
 Nomads
Caversham 
18/08 09:00
 
 Diriangen
Walter Ferretti 
17/08 22:00
 
 Cliftonville
Crusaders FC 
17/08 22:00
 
 Dungannon Swifts
Glentoran 
17/08 22:00
 
 Glenavon Lurgan
Warrenpoint Town 
17/08 22:00
FT 
1 Institute
Carrick Rangers 1
17/08 22:00
FT 
 Larne
Ballymena United 
17/08 22:00
 
1 Linfield FC
Coleraine 
17/08 20:00
FT 
 Levanger
Brattvag 
17/08 22:00
FT 
 Egersunds IK
FK Vidar 
17/08 20:00
FT 
 Sotra
Baerum SK 
17/08 22:00
FT 
 Asker
Asane Fotball 
17/08 22:00
FT 
 Grorud IL
Floro 1
17/08 21:30
FT 
 Sogndal
Aalesund 
17/08 21:30
FT 
 Skeid Oslo
Sandefjord 
18/08 00:00
FT 
 Odd Grenland
Rosenborg 
18/08 03:30
FT 
 Cerro Porteno
Olimpia Asuncion 
18/08 06:30
FT 
 Deportivo Santani
Sol De America 
18/08 02:15
FT 
1 Molinos El Pirata
Deportivo Union Comercio 
18/08 06:45
FT 
 Academia Deportiva Cantolao
Sport Huancayo 
18/08 08:55
FT 
 Univ. Cesar Vallejo
Alianza Lima 1
17/08 21:00
FT 
 Slask Wroclaw
Cracovia Krakow 
17/08 21:00
FT 
 Zaglebie Sosnowiec
Miedz Legnica 
17/08 23:30
FT 
 Arka Gdynia
Lech Poznan 
18/08 00:00
FT 
 Radomiak Radom
Warta Poznan 
18/08 01:00
FT 
 Wigry Suwalki
Podbeskidzie 
18/08 02:00
FT 
 Gks Jastrzebie
Belchatow 
18/08 02:00
FT 
 Jagiellonia Bialystok
Gornik Zabrze 
17/08 18:00
FT 
 Academico Viseu
Academica Coimbra 
17/08 23:00
FT 
 UD Oliveirense
SC Covilha 
18/08 01:00
FT 
 Chaves
CD Mafra 
18/08 01:00
FT 
 Casa Pia Ac
Penafiel 
17/08 16:00
FT 
 Scolar Resita
Pandurii 
17/08 16:00
FT 
 Gloria Buzau
Snagov 
17/08 16:00
FT 
 UTA Arad
Csikszereda 
17/08 20:30
 
 Scm Argesul Pitesti
Universitaea Cluj 
18/08 02:00
FT 
 Sepsi
CFR Cluj 
17/08 13:00
FT 
 Ural Youth
Krylya Sovetov Samara Youth 1
17/08 22:00
FT 
 Airdrie United
Clyde 
17/08 22:00
FT 
 Falkirk
Montrose 
17/08 22:00
FT 
 Peterhead
Dumbarton 
17/08 22:00
FT 
 Stranraer
Raith Rovers 
17/08 22:00
FT 
 Edinburgh City
Stirling Albion 
17/08 22:00
FT 
 Annan Athletic
Albion Rovers 
17/08 22:00
FT 
 Brechin City
Queens Park 
17/08 22:00
FT 
 Cove Rangers
Cowdenbeath 
17/08 22:00
FT 
 Elgin City
Stenhousemuir 
17/08 22:00
FT 
 Auchinleck Talbot
Dundonald 
17/08 23:00
FT 
 Lothian Hutchison
Wigtown And Bladnoch 
17/08 22:00
AET 
 Partick Thistle
Ross County 
90min [1-1], 120min [3-2], Partick Thistle win
17/08 22:00
AET 
 Celtic
Dunfermline 
90min [1-1], 120min [2-1], Celtic win
17/08 22:00
FT 
 Forfar Athletic
Livingston 
17/08 22:00
AET 
 Hibernian
Greenock Morton 
90min [3-3], 120min [5-3], Hibernian win
17/08 22:00
AET 
 Kilmarnock
Hamilton 
90min [0-0], 120min [1-0], Kilmarnock win
17/08 23:00
FT 
 Indjija
Radnik Surdulica 
18/08 02:00
FT 
1 Mladost Lucani
Radnicki Nis 
18/08 02:00
FT 
 Spartak Subotica
Crvena Zvezda 
18/08 02:00
FT 
 Cukaricki
Proleter Novi Sad 1
18/08 00:00
FT 
 Spartak Trnava
Trencin 
18/08 01:00
FT 
 Skf Sered
Slovan Bratislava 
18/08 01:00
FT 
1 FK Senica
MFK Ruzomberok 
18/08 01:00
FT 
 MSK Zilina
Nitra 
18/08 01:00
FT 
 Zlate Moravce
FK Pohronie 
17/08 23:00
FT 
 Tabor Sezana
NK Triglav Kranj 
18/08 02:10
FT 
 NK Publikum Celje
NK Maribor 
17/08 17:30
AET 
 Indonesia U18
Malaysia U18 
90 minutes[3-3], 120 minutes[3-4]
17/08 20:30
FT 
 Australia U18
Myanmar U18 
17/08 16:00
FT 
 Timor Leste Womens
Philippines womens 
17/08 19:00
FT 
 Thailand womens
Singapore Womens 
18/08 00:00
FT 
 CD Lugo
Extremadura 
18/08 00:00
FT 
1 Racing de Santander
Malaga 
18/08 01:00
FT 
 Almeria
Albacete 
18/08 02:00
FT 
 Elche
Fuenlabrada 
18/08 03:00
FT 
1 Rayo Vallecano
CD Mirandes 1
18/08 03:00
FT 
 Zaragoza
Tenerife 1
17/08 22:00
FT 
 Hammarby
GIF Sundsvall 1
17/08 20:00
FT 
 Bk Forward
Fc Linkoping City 
17/08 22:00
FT 
 IF Sylvia
Sollentuna United FF 
17/08 22:00
FT 
 Nykopings BIS
Akropolis IF 
17/08 22:00
FT 
 Vasalunds IF
Karlstad BK 
17/08 23:00
FT 
 Sandvikens IF
Gefle IF 
17/08 19:00
FT 
 Lindome GIF
Lunds BK 
17/08 20:00
FT 
 Eskilsminne IF
IK Oddevold 1
17/08 20:00
FT 
1 Torns IF
IFK Varnamo 
17/08 21:00
FT 
 Utsiktens BK
Kristianstads FF 
17/08 21:00
FT 
 Oskarshamns AIK
Landskrona BoIS 
17/08 22:00
FT 
 Atvidabergs FF
Skovde AIK 
17/08 19:30
FT 
 Vasteras
Halmstads 
17/08 22:00
FT 
 Orgryte
Mjallby AIF 
17/08 22:00
FT 
1 Syrianska
Norrby IF 
18/08 00:00
FT 
 Degerfors IF
Trelleborgs FF 
17/08 18:45
FT 
 Lampang
Nong Bua Lamphu 
17/08 19:00
FT 
 Navy
Army United 
17/08 20:00
FT 
1 Samut Sakhon
Air Force Central 
17/08 20:00
FT 
 Ubon Umt United
Bangkok Glass 
17/08 21:00
FT 
 Udon Thani
Khonkaen FC 
17/08 18:45
FT 
 PT Prachuap
Bangkok United 
17/08 19:00
FT 
 Buriram United
Ratchaburi FC 
17/08 20:00
FT 
 Chainat
Samut Prakan City 
17/08 21:00
FT 
 Chiangrai United
Sukhothai 
18/08 01:00
AET 
 Es Du Sahel
Club Sportif Sfaxien 
90min [0-0], 120min [0-0], Penalty [4-5], Club Sportif Sfaxien win
18/08 00:15
FT 
1 Genclerbirligi
Rizespor 
18/08 02:45
FT 
 Sivasspor
Besiktas 
18/08 02:45
FT 
 Kayserispor
Alanyaspor 
18/08 00:15
FT 
 Karagumruk
Bursaspor 1
18/08 00:15
FT 
 Karagumruk
Bursaspor 
18/08 02:45
FT 
 Adana Demirspor
Balikesirspor 
18/08 02:45
FT 
 Osmanlispor
Boluspor 
17/08 19:00
FT 
 Vorskla Poltava
Dnipro 1 1
17/08 22:00
FT 
 Desna Chernihiv
Kolos Kovalyovka 
18/08 02:00
FT 
 Centro Atletico Fenix
Plaza Colonia 
18/08 10:30
FT 
 Portland Thorns Fc Womens
Washington Spirit Womens 
18/08 08:00
FT 
 Birmingham Legion
Memphis 901 
18/08 08:30
FT 
 San Antonio
Rio Grande Valley 1
18/08 09:00
FT 
 Austin Bold
Tulsa Roughnecks 
18/08 09:30
FT 
 New Mexico United
LA Galaxy 2 1
18/08 09:30
FT 
1 El Paso Locomotive
Tacoma Defiance 
18/08 10:00
FT 
 Orange County Blues Fc
Las Vegas Lights 1
18/08 11:00
FT 
 Sacramento Republic
Colorado Springs Switchbacks 
18/08 04:00
FT 
 Carabobo
LALA 
18/08 04:00
FT 
1 Portuguesa de Desportos
Metropolitanos 1
17/08 18:00
FT 
 Nam Dinh
Quảng Nam 
17/08 19:00
FT 
 Viettel
Sài Gòn FC 
17/08 20:00
FT 
 Tp Ho Chi Minh
Than Quảng Ninh 
17/08 21:30
 
 Connahs Quay Nomads
Uwic Inter Cardiff 
17/08 21:30
FT 
 Connahs Quay Nomads
Cardiff Metropolitan University 
17/08 16:15
FT 
 England Beach Soccer
Holland Beach Soccer 
17/08 21:45
FT 
 Romania Beach Soccer
Greece Beach Soccer 
17/08 23:10
FT 
 Belarus Beach Soccer
Germany Beach Soccer 
17/08 17:00
FT 
 SD Amorebieta
Real Union de Irun 
17/08 17:00
FT 
 Cd Ebro
CD Tudelano 
17/08 17:30
FT 
 Haro Deportivo
SD Gernika 
17/08 23:00
FT 
 Rende
Cosenza Calcio 1914 
17/08 23:30
FT 
 Volos Nfc
Apollon Smirnis 
17/08 23:30
FT 
1 Virtus Entella
Pomigliano 
18/08 00:00
FT 
 OFI Crete
Ergotelis 
18/08 00:00
FT 
 AEP Paphos
Anorthosis Famagusta FC 
18/08 00:15
FT 
 Sporting De Gijon B
Osasuna B 
18/08 00:30
FT 
 Nea Salamis
Omonia Nicosia 
18/08 01:00
FT 
 UD Logrones
SD Ejea 
18/08 01:00
FT 
 Cf Rayo Majadahonda
San Sebastian Reyes 
18/08 01:00
FT 
 Murcia
Villarreal B 
18/08 01:00
FT 
 Valladolid B
Real Sociedad B 
18/08 01:30
FT 
 Cdef Logrono Womens
Real Sociedad Womens 
18/08 01:30
FT 
 Arezzo
AS Roma 
18/08 01:45
FT 
 Recreativo Huelva
Real Betis B 
18/08 02:00
AET 
 Hercules
UCAM Murcia 
90min [0-0], Penalty [4-3], Hercules win
18/08 02:30
FT 
 Cesena
AC Milan 
18/08 02:30
FT 
 Triestina
Juventus