livescore - live soccer scores

LiveScore 16 Aug 2019

17/08 03:00
FT 
 Athletic Bilbao
Barcelona 
17/08 02:30
FT 
 Bayern Munich
Hertha Berlin 
17/08 02:45
FT 
 Lyon
Angers SCO 
17/08 02:45
FT 
 Huddersfield Town
Fulham 
17/08 02:30
FT 
 Genoa
Imolese 
17/08 02:00
FT 
 Vitesse Arnhem
Zwolle 
17/08 02:30
FT 
 Club Brugge
AS Eupen 
17/08 03:30
FT 
 Famalicao
Rio Ave 1
16/08 23:00
FT 
 Gazovik Orenburg
PFC Sochi 
16/08 18:00
FT 
 Jeonbuk Hyundai Motors
Ulsan Hyundai Horang-i 
17/08 03:00
FT 
 Dekedaha
El Zamalek 
17/08 04:00
FT 
 Mc Alger
As Ain Mlila 
16/08 16:05
FT 
 Mc Alger U21
As Ain Mlila U21 
17/08 02:30
FT 
1 Argentino de Quilmes
Flandria 
17/08 02:30
FT 
 Villa San Carlos
Justo Jose De Urquiza 1
17/08 08:30
FT 
 Estudiantes Rio Cuarto
Temperley 
17/08 09:00
FT 
 Atletico Mitre De Salta
Estudiantes de Caseros 1
17/08 06:00
FT 
 Argentinos Juniors
CA Banfield 
17/08 08:10
FT 
 Talleres Cordoba
Central Cordoba Sde 1
16/08 21:00
FT 
 Shirak
Yerevan 
17/08 10:40
FT 
 Edgeworth Eagles U20
Weston Workers U20 
16/08 18:15
 
 Kingborough Lions
Hobart Zebras 
16/08 18:15
 
 Pascoe Vale Sc
Oakleigh Cannons 
16/08 16:15
 
 Pascoe Vale Sc U20
Oakleigh Cannons U20 
17/08 10:15
 
1 Avondale U20
Heidelberg United U20 
16/08 18:30
 
 Centenary Stormers
Acacia Ridge 
17/08 01:10
FT 
 Wacker Innsbruck
Juniors OO 1
17/08 01:10
FT 
 Kapfenberg Superfund
SG Austria Klagenfurt 
17/08 01:10
FT 
 Blau Weiss Linz
Austria Wien Youth 
17/08 01:10
FT 
 SKU Amstetten
Dornbirn 
17/08 01:10
FT 
2 Liefering
SV Horn 
17/08 01:10
FT 
 Lafnitz
SV Ried 
17/08 01:10
FT 
 SK Vorwarts Steyr
FAC Team Fur Wien 
17/08 01:00
FT 
1 USV Fliesen Klampfer Gabersdorf
Gleinstatten 
17/08 01:00
FT 
 Rapid Vienna Youth
Sc Neusiedl 1919 
17/08 01:30
FT 
 Andelsbuch
Trenkwalder Admira Youth 
17/08 01:00
FT 
 Wsc Hertha Wels
Atsv Stadl Paura 
17/08 01:00
FT 
 ATSV Wolfsberg
SC Weiz 
16/08 23:00
FT 
1 FK Inter Baku
Qarabag 
16/08 23:00
FT 
 Kesla
Qarabag 
16/08 23:00
FT 
3 Zorka-BDU Minsk
Gomel 
17/08 01:45
FT 
 Neman Grodno
Isloch Minsk 
17/08 02:30
FT 
 Oud Heverlee
KFCO wilrijk 
17/08 02:00
FT 
1 Desportivo Brasil Sp
Taubate 1
17/08 06:00
FT 
 Gremio Osasco
Agua Santa 1
16/08 21:00
FT 
1 Bangu U20
America Rj U20 2
17/08 02:00
FT 
 Juventus Ac Youth
Nacional Ac Sao Paulo Youth 
17/08 02:00
FT 
 Rio Preto Youth
Ituano Youth 
17/08 02:00
FT 
 Gremio Novorizontin Youth
Ec Sao Bernardo U20 
17/08 02:00
FT 
 Red Bull Brasil Youth
Xv De Piracicaba Youth 
17/08 06:15
FT 
 Londrina (PR)
Criciuma 
17/08 08:30
FT 
 Guarani
Vila Nova (GO) 
16/08 23:00
FT 
 Slavia Sofia
Botev Vratsa 
17/08 01:30
FT 
 Etar Veliko Tarnovo
Tsarsko Selo 
17/08 01:00
FT 
 Botev Galabovo
Spartak Varna 1
17/08 08:00
FT 
1 Csyd Barnechea
Cd Copiapo S.a. 1
17/08 07:30
FT 
 Colo Colo
Union Espanola 1
17/08 08:30
FT 
 Patriotas
Envigado 
17/08 02:00
FT 
 Zapresic
Dinamo Zagreb 1
16/08 23:30
FT 
 Radnik Sesvete
Cibalia 
17/08 02:00
FT 
 Medjimurje
Orijent Rijeka 
17/08 00:00
FT 
 Usti nad Labem
Pardubice 
16/08 23:30
FT 
 Hermanice
Mfk Havirov 
16/08 23:30
FT 
 Boskovice
Ivancice 
17/08 00:00
FT 
 Budejovice
Slavia Praha 
17/08 01:00
FT 
 Fremad Amager
Nykobing Falster 
17/08 01:00
FT 
 Herfolge Boldklub Koge
Kolding IF 
17/08 01:00
FT 
 Skive IK
Viborg 
17/08 01:00
FT 
 Elite 3000 Helsingor
Avarta 
17/08 01:00
FT 
 Bronshoj
HIK 
17/08 00:30
FT 
 Oure Skolernes
Odder IGF 1
17/08 00:00
FT 
 Randers
Kobenhavn 
17/08 02:00
FT 
 Nordsjaelland
Odense BK 
17/08 08:15
FT 
1 Liga Dep. Universitaria Quito
Barcelona Sporting Club 
17/08 01:00
FT 
1 Universidad Catolica Del Ecuador Reserves
Macara Reserves 1
17/08 02:00
FT 
 Arsenal U23
Brighton U23 
17/08 02:00
FT 
 Tottenham Hotspur U23
Manchester City U23 
17/08 02:00
FT 
 Manchester United U23
Reading U23 
17/08 02:00
FT 
 Middlesbrough U23
Stoke City U23 
16/08 21:00
FT 
 Birmingham U23
Charlton Athletic U23 
17/08 02:00
FT 
 Hull City U23
Ipswich U23 
17/08 00:00
FT 
 Tartu JK Tammeka
Trans Narva 
17/08 00:30
FT 
 JK Tallinna Kalev
Flora Tallinn 
17/08 00:00
FT 
 Tallinna Levadia 2
Kohtla Jarve Jk Jarve 
17/08 00:00
FT 
 Keila Jk
Nomme United 
16/08 23:30
FT 
 Gnistan
Grifk 
16/08 23:30
FT 
 Vifk Vaasa
Sjk Akatemia 
16/08 23:30
FT 
 Ace
Tpv/2 
16/08 23:30
FT 
 Fc Futura
Rips 
17/08 00:00
FT 
 Kypa
Hapk 
17/08 00:00
FT 
 Raifu
Tove Pori 
17/08 00:00
FT 
 Sporting Kristina
Korsnas Ff 
17/08 00:15
FT 
1 Cle
Tips 
17/08 00:15
FT 
 LPS Helsinki
Lepa 
17/08 00:15
FT 
1 Puiu
Hoogee 
17/08 00:30
FT 
 Kuusysi
Kontu 
16/08 23:30
FT 
 Ilves Tampere
KuPS 
16/08 23:30
FT 
 Inter Turku
HIFK 
16/08 23:30
FT 
 AC Oulu
KTP Kotka 
16/08 23:30
FT 
 Musa
Ac Kajaani 
17/08 02:00
FT 
 Avranches
Bastia CA 1
17/08 02:00
FT 
 Concarneau
Le Puy Foot 43 Auvergne 1
17/08 02:00
FT 
 Creteil
US Boulogne 
17/08 02:00
FT 
 Dunkerque
Avenir Sportif Beziers 
17/08 02:00
FT 
 Toulon
Ajaccio GFCO 
17/08 02:00
FT 
 Valenciennes
Rodez AF 
17/08 02:00
FT 
 Caen
Chambly 
17/08 02:00
FT 
 Grenoble
ES Troyes AC 
17/08 02:00
FT 
1 Chateauroux
Ajaccio 
17/08 02:00
FT 
 Lorient
Sochaux 
17/08 02:00
FT 
2 Nancy
Le Mans 1
17/08 02:00
FT 
 Orleans US 45
Clermont Foot 
17/08 02:00
FT 
 Paris Fc
Chamois Niortais 
17/08 00:00
FT 
 Lokomotiv Tbilisi
WIT Georgia Tbilisi 
17/08 01:00
FT 
 Chemnitzer
1. Magdeburg 
17/08 00:30
FT 
 Hamburger
Bochum 
17/08 00:30
FT 
 SV Sandhausen
Nurnberg 
17/08 00:15
FT 
 Spvgg Hankofen Hailing
Pipinsried 
17/08 00:30
FT 
 Arminia Hannover
Vfv Borussia 06 Hildesheim 
17/08 01:30
FT 
 Hamm United
Hsv Barmbek Uhlenhorst 
17/08 01:30
FT 
 Eintracht Trier
Sv Elversberg Ii 
17/08 01:00
FT 
 Havelse
BSV Rehden 
17/08 01:00
FT 
 Werder Bremen Am
Wolfsburg Am 
17/08 01:00
FT 
 SV Babelsberg 03
Viktoria Berlin 1889 1
17/08 01:00
FT 
 Rot-weiss Erfurt
VFB Auerbach 
17/08 01:30
FT 
 RW Oberhausen
Fortuna Koln 
17/08 02:30
FT 
 College Europa
Lincoln City 
16/08 22:00
FT 
 Debreceni Vsc U19
Budapest Honved U19 
17/08 02:00
FT 
 Keflavik
Vikingur Olafsvik 
17/08 02:00
FT 
 Thor Akureyri
Haukar 
17/08 02:00
FT 
 Fjolnir
Grotta Seltjarnarnes 
17/08 02:00
FT 
 Leiknir Reykjavik
Throttur 
17/08 02:00
FT 
 UMF Selfoss
Dalvik Reynir 
17/08 03:15
FT 
 Kari Akranes
Ir Reykjavik 
17/08 03:15
FT 
 Hk Vikingur Womens
Fylkir (w) 
16/08 16:30
FT 
 Persis Solo
PSIM Yogyakarta 
16/08 14:45
FT 
 Jakarta Timur
Villa 2000 B 
16/08 16:30
FT 
 Bhayangkara Surabaya United
Perseru Serui 
16/08 16:30
FT 
 Semen Padang
PSIS Semarang 
16/08 19:30
FT 
 Madura United
Persija Jakarta 
17/08 02:45
FT 
 Cabinteely
Galway United 
17/08 02:45
FT 
 Drogheda United
Wexford Youths 1
17/08 02:45
FT 
 Bray Wanderers
Cobh Ramblers 
17/08 02:45
FT 
 Limerick FC
Athlone 
17/08 02:45
FT 
 Mayfield United
Leeside Afc 
17/08 03:00
FT 
 Home Farm
Tullamore Town 
17/08 02:45
FT 
 Derry City
Shamrock Rovers 
17/08 02:45
FT 
 Waterford United
Cork City 
17/08 02:45
FT 
 Bohemians
UC Dublin UCD 
17/08 02:45
FT 
 St. Patrick's
Sligo Rovers 
17/08 03:00
FT 
 Dundalk
Finn Harps 1
16/08 22:00
FT 
 Maccabi Petah Tikva FC
Hapoel Umm Al Fahm 
16/08 18:00
FT 
 Busan Transportation
Cheonan City 
16/08 18:00
FT 
 Changwon City
Mokpo City 
16/08 18:00
FT 
 Gangneung
Gyeongju KHNP 1
16/08 18:30
FT 
 Gimhae City
Incheon Korail 
16/08 21:00
 
 Selangor PKNS
Kedah 
16/08 21:00
FT 
 Pknp
Johor 
17/08 05:00
FT 
 Club Necaxa Womens
Unam Pumas Womens 
17/08 08:00
FT 
 Puebla
Pachuca 
17/08 10:10
FT 
 Atlas
Cruz Azul 
17/08 08:00
FT 
 Estudiantes Tecos
Universidad Guadalajara Ii 
17/08 10:00
FT 
1 Coras De Nayarit
Mineros De Fresnillo 
17/08 08:00
FT 
 Venados
Leones Univ Guadalajara 1
17/08 02:00
FT 
 Almere City FC
Jong PSV Eindhoven 
17/08 02:00
FT 
 NAC Breda
Helmond Sport 
17/08 02:00
FT 
 Cambuur Leeuwarden
Go Ahead Eagles 1
17/08 02:00
FT 
 Den Bosch
Telstar 
17/08 02:00
FT 
 Eindhoven
Dordrecht 90 
17/08 02:00
FT 
 Volendam
Roda JC Kerkrade 
17/08 02:00
FT 
 MVV Maastricht
De Graafschap 
17/08 10:45
FT 
 St Albans Shirley
Selwyn United 
17/08 01:00
FT 
 Rodde
Steinkjer 1
17/08 04:00
FT 
 Sportivo Luqueno
Nacional Asuncion 
17/08 06:30
FT 
 Sportivo San Lorenzo
General Diaz 
17/08 04:00
FT 
 Real Garcilaso
Carlos Manucci 
17/08 09:00
FT 
 Universitario de Deportes
Dep. San Martin 
16/08 23:30
FT 
 Odra Opole
Olsztyn OKS 1945 
17/08 01:00
FT 
 Chrobry Glogow
Puszcza Niepolomice 
17/08 01:10
FT 
 Sandecja
GKS Tychy 
17/08 01:40
FT 
 Stal Mielec
Olimpia Grudziadz 
17/08 02:00
FT 
1 Chojniczanka Chojnice
LKS Nieciecza 
17/08 02:30
FT 
 Wisla Krakow
LKS Lodz 
17/08 03:15
FT 
 Uniao Leiria
Beira Mar 
16/08 22:00
FT 
 Hermannstadt
Clinceni 
17/08 00:30
FT 
 Chindia Targoviste
Dinamo Bucuresti 
16/08 18:00
FT 
 Khimki Reserve
FK Kaluga 
16/08 21:00
FT 
1 Strogino Moscow
Salyut-Energia Belgorod 
16/08 22:00
FT 
 FK Khimik Novomoskovsk
Dinamo Briansk 1
16/08 23:00
FT 
 Sokol
Saturn 
16/08 23:00
FT 
 Zorkyi Krasnogorsk
Rotor Volgograd B 1
16/08 21:30
FT 
 Makhachkala
SKA Rostov 1
16/08 21:30
FT 
 Spartak Vladikavkaz
Druzhba Maykop 
16/08 22:00
FT 
 Dynamo Stavropol
FK Biolog 
16/08 22:00
FT 
 Inter Cherkessk
Urozhay Krasnodar 
16/08 23:00
FT 
 Volgar-Astrakhan
Spartak Nalchik 
16/08 23:00
FT 
 Mashuk-KMV
Legion Dynamo 
16/08 23:00
FT 
 Chernomorets Novorossiysk
Anzhi 
16/08 23:00
FT 
 Krasnodar 3
Alania 
16/08 19:00
FT 
 Ufa 2
Lada Sok Dimitrovgrad 1
16/08 21:00
FT 
 Zvezda Perm
Nosta Novotroitsk 
16/08 22:00
FT 
 Zenit-Izhevsk
Volga Ulyanovsk 
16/08 23:30
FT 
 Kamaz
Chelyabinsk 
16/08 20:00
FT 
 Znamya Truda
Leningradets 
16/08 22:00
FT 
 Veles
Luki Energiya 
16/08 22:00
FT 
 Zvezda Sint Petersburg
Zenit-2 St.Petersburg 
16/08 23:00
FT 
 Dolgiye Prudy
Rodina Moskva 
16/08 23:00
FT 
 Torpedo Vladimir
FK Kolomna 1
16/08 19:00
 
 Chertanovo Moscow Womens
Torpedo Izhevsk Womens 
16/08 20:00
FT 
 Yenisey Krasnoyarsk Womens
Zvezda Irkutsk Womens 
16/08 23:00
FT 
1 Ryazan Womens
Kubanochka Krasnodar Womens 
17/08 00:00
FT 
 Lokomotiv Moscow Womens
Cska Moscow Womens 
16/08 22:00
FT 
 Tambov Youth
Krasnodar Youth 
16/08 23:00
FT 
 Zenit St.petersburg Youth
Terek Groznyi Youth 
17/08 02:45
FT 
 Motherwell
Hearts 
17/08 02:00
FT 
 FK Vozdovac Beograd
FK Javor Ivanjica 
16/08 23:00
FT 
 Partizan Bardejov
Msk Zilina B 
16/08 16:00
FT 
 Myanmar womens
Indonesia womens 
16/08 19:00
FT 
 Vietnam womens
Cambodia Womens 
17/08 01:30
FT 
 Quintanar Del Rey
Almansa 
17/08 01:00
FT 
 Bodens BK
Umea FC 
17/08 01:00
FT 
 Karlslunds If Hfk
Rynninge IK 
17/08 01:00
FT 
 IFK Uddevalla
Torslanda IK 
17/08 00:30
FT 
 Ifo Bromolla If
Hassleholms If 
17/08 01:00
FT 
 Rappe Goif
Almeboda/linneryd 
17/08 01:00
FT 
 Eslovs Bk
Rosengard 
17/08 01:00
FT 
 Stafsinge If
Ullared 
17/08 01:00
FT 
 Ik Frej Taby
Jonkopings Sodra IF 
16/08 21:00
FT 
 Ifk Goteborg U19
Ifk Norrkoping U19 
17/08 02:00
FT 
 Basel U21
Breitenrain 1
17/08 01:30
FT 
 Etoile Carouge
Young Boys 
17/08 01:30
FT 
 Concordia Chiajna
Lugano 
16/08 17:00
FT 
 Sports Association Nong Bua Lamphu U19
Assumption United U19 1
16/08 21:00
FT 
 Nakhon Ratchasima U19
Muang Thong United U19 
17/08 01:30
FT 
 Denizlispor
Galatasaray 1
17/08 01:00
FT 
 Giresunspor
Menemen Belediye Spor 
17/08 01:00
FT 
 Giresunspor
Menemen Belediye Spor 
16/08 21:10
FT 
 Kcca
Onduparaka 
16/08 22:00
FT 
 Kremin Kremenchuk
Hirnyk Sport 
17/08 00:00
FT 
 Metalist Kharkiv
Ahrobiznes Tsk Romny 
16/08 17:00
 
 Shakhtar Donetsk U19
Karpaty Lviv U19 
16/08 17:00
 
 Lviv U19
Illichivec Mariupol U19 
16/08 17:00
 
 Volyn U19
Zorya U19 
17/08 07:30
FT 
 Orlando City u23
Lansing Ignite 
17/08 07:30
FT 
 Atlanta United 2
Swope Park Rangers 
17/08 10:30
 
 Fresno
Real Monarchs Slc 
17/08 10:30
FT 
 Portland Timbers 2
Okc Energy 
17/08 10:35
 
 Phoenix Rising
Reno 1868 
16/08 18:00
FT 
 Binh Duong
Hoàng Anh Gia Lai 
16/08 18:00
FT 
 Da Nang
Ha Noi FC 
16/08 17:00
FT 
 Hanoi 2
Ba Ria Vung Tau 
16/08 16:30
FT 
 Dak Lak
Bình Định 
17/08 02:45
FT 
 Newtown
Newi Cefn Druids 
17/08 02:45
FT 
 Airbus
Bala Town 
17/08 02:45
FT 
 Aberystwyth Town
Carmarthen 
17/08 02:45
FT 
 Airbus
Bala Town 
17/08 02:45
FT 
 Newtown
Newi Cefn Druids 
17/08 03:00
FT 
 Penybont
Barry Town Afc 1
17/08 03:00
FT 
 Penybont
Barry Town Afc 
16/08 15:00
FT 
 Moldova Beach Soccer
Estonia Beach Soccer 
16/08 16:15
FT 
 England Beach Soccer
Czech Republic Beach Soccer 
16/08 18:45
FT 
 Lithuania Beach Soccer
Hungary Beach Soccer 
17/08 00:15
FT 
 Germany Beach Soccer
Italy Beach Soccer 
16/08 14:00
 
 Phranakhon Rajabhat University
Dhurakij Pundit University 
16/08 15:00
FT 
 Hapoel Herzliya
AS Nordia Jerusalem 
16/08 21:20
FT 
 Inter Milan U19
Anderlecht U19 
16/08 22:40
FT 
 Barcelona U19
Kobenhavn U19 1
16/08 23:30
FT 
 Ac Milan Womens
PSG Womens 
16/08 23:30
FT 
 Acs Dumbravita
ACS Poli Timisoara 
16/08 23:35
FT 
 Al Ahli Dubai
Ittihad Kalba 1
17/08 00:00
FT 
 AEL Limassol
Omonia Nicosia 
17/08 00:00
FT 
 Betanzos
Silva SD 1
17/08 01:00
FT 
 Real Union de Irun
CD Lagun Onak 
17/08 01:00
FT 
 Mar Menor
Eldense 
17/08 01:00
FT 
 Valencia Womens
Brighton Ha Womens 
17/08 01:30
FT 
 Cordoba
Sevilla Atletico 
17/08 02:00
FT 
 Arcos
AD San Jose Obrero 
17/08 02:30
FT 
 Olivenza
UD Badajoz 
17/08 03:35
FT 
1 Atletico Union Guimar
Las Palmas Atletico 1
17/08 07:00
FT 
 Vitoria Es
Rio Branco Es