livescore - live soccer scores

LiveScore 15 Aug 2019

16/08 00:00
FT 
 HJK Helsinki
Riga 
16/08 00:30
FT 
 Dinamo Tbilisi
Feyenoord Rotterdam 
16/08 00:45
FT 
 Spartak Moscow
Thun 
16/08 01:00
FT 
1 Mlada Boleslav
Steaua Bucuresti 
16/08 01:00
FT 
 AIK Solna
Sheriff 
16/08 01:00
FT 
 Shakhtyor Karagandy
Torino 
16/08 01:00
FT 
 Yeni Malatyaspor
Partizan Belgrade 
16/08 01:00
FT 
 Apollon Limassol FC
Austria Wien 
16/08 01:00
FT 
 Bnei Yehuda Tel Aviv
Neftci Baku 
16/08 01:00
FT 
1 Zorya
CSKA Sofia 1
16/08 01:00
FT 
 Suduva
Maccabi Tel Aviv 1
16/08 01:00
FT 
 BATE Borisov
FK Sarajevo 
16/08 01:00
FT 
 Zrinjski Mostar
Malmo 
16/08 01:30
FT 
 The New Saints
Ludogorets Razgrad 
16/08 01:30
FT 
 Hapoel Beer Sheva
IFK Norrkoping 
16/08 01:30
FT 
 Trabzonspor
Sparta Praha 1
16/08 02:00
FT 
 Valletta FC
Astana 
16/08 02:00
FT 
 AEK Athens
Universitatea Craiova 
16/08 02:00
AET 
 Viktoria Plzen
Royal Antwerp 1
90 minutes[1-0], Double bouts[1-1], 120 minutes[2-1]
16/08 02:30
FT 
 PSV Eindhoven
FK Haugesund 
16/08 02:30
FT 
 Strasbourg
Lokomotiv Plovdiv 
16/08 02:30
FT 
 Gent
AEK Larnaca 
16/08 02:30
FT 
 AZ Alkmaar
Illichivets 
16/08 02:30
FT 
 Eintr. Frankfurt
Vaduz 
16/08 02:45
FT 
 Sporting Braga
Brondby 
16/08 02:45
FT 
 Glasgow Rangers
Midtjylland 
16/08 02:45
FT 
1 Aberdeen
NK Rijeka 
16/08 02:45
FT 
 Wolves
Pyunik 
16/08 03:00
FT 
 Espanyol
Luzern 
16/08 08:30
FT 
 Colon
Zulia 2
16/08 00:00
 
 Na Hussein Dey
Js Kabylie 
16/08 03:00
FT 
 Mc Magra
Aso Chlef 
16/08 03:00
FT 
 Usm Alger
Es Setif 
16/08 03:00
 
 Nc Magra
Aso Chlef 
16/08 03:00
 
 Usm Alger
Es Setif 
16/08 03:00
 
 Js Saoura
Cs Constantine 
16/08 03:30
 
 Ca Bordj Bou Arreridj
Cr Belouizdad 
16/08 04:00
FT 
 Us Biskra
Paradou Ac 
15/08 16:00
FT 
 Js Saoura U21
Cs Constantine U21 
15/08 16:00
 
 Na Hussein Dey U21
Js Kabylie U21 
15/08 16:00
 
 Nc Magra U21
Aso Chlef U21 
15/08 16:00
 
 Us Biskra U21
Paradou Ac U21 
15/08 16:05
FT 
 Ca Bordj Bou Arreridj U21
Cr Belouizdad U21 
15/08 16:05
 
 Usm Alger U21
Es Setif U21 
16/08 02:30
FT 
 CA Fenix Pilar
Sacachispas 
16/08 08:10
FT 
 Chacarita Juniors
All Boys 
15/08 16:10
FT 
 Villacher SV
Admira Villach 
15/08 19:30
AET 
 Sc Globasnitz
Asko Mittlern 
90min [0-0], Penalty [2-4], Asko Mittlern win
15/08 23:30
FT 
 Atus Guttaring
Asko Wolfnitz 
15/08 17:00
FT 
 Blau Weiss Feldkirch
Hochst 
15/08 23:00
FT 
 Tsv Neumarkt
Zell Am See 
15/08 23:00
FT 
 Usc Eugendorf
Sc Golling 
15/08 23:00
FT 
1 Admira Dornbirn
Brauerei Egg 
16/08 00:00
FT 
 Union Gurten
Vocklamarkt 1
16/08 08:00
FT 
 Oriente Petrolero
Real Potosi 
16/08 02:00
FT 
1 Palmeiras Youth
Batatais Youth 
16/08 04:00
FT 
1 Ceara Youth
Fortaleza Youth 
16/08 08:30
FT 
 Figueirense (SC)
Ponte Preta 
15/08 21:00
 
 Nacional Ac U19
Portuguesa Londrinense U19 
15/08 19:35
FT 
 Dalian Yifang
Beijing Guoan 
15/08 19:35
FT 
 Wuhan ZALL
Shandong Luneng 
15/08 19:35
FT 
 Tianjin TianHai
ShenHua SVA FC 
15/08 19:35
FT 
 Guangzhou Evergrande
Chongqing Lifan 
15/08 15:00
FT 
 Shanghai Sipg 2
Tianjin Teda 2 
16/08 07:00
FT 
1 Atletico Bucaramanga
Atletico Junior Barranquilla 
16/08 09:00
FT 
 Santa Fe
Atletico Nacional 
16/08 03:00
FT 
 Fortaleza
Cortulua 
16/08 01:00
FT 
 Ad Grecia
Alajuelense 
16/08 03:30
FT 
1 Universidad de Costa Rica
Guadalupe 2
16/08 10:15
FT 
 Perez Zeledon
Cartagines Deportiva SA 
16/08 09:00
FT 
 Once Municipal
Independiente San Vicente 
16/08 09:35
FT 
 CD FAS
Isidro Metapan 
16/08 00:00
FT 
 Tallinna Jk Legion
Jk Welco Elekter 
16/08 00:00
FT 
 Tartu Jk Maag Tammeka B
Rakvere Flora 
16/08 00:00
FT 
 Elva
Flora Tallinn 2 
16/08 00:30
FT 
 Tabasalu Charma
Paide Linnameeskond B 
15/08 23:00
FT 
 Nups
Atlantis 
16/08 00:00
FT 
 Esse IK
Vpv Pallo Veikot 
16/08 00:00
FT 
 Paiha
Wilpas 
16/08 01:00
FT 
 Pp 70
Ps 44 Valkeakoski 
16/08 01:30
FT 
 Toolon Taisto
Hifk 2 
15/08 23:30
FT 
 SJK Seinajoki
IFK Mariehamn 
15/08 23:30
FT 
 Haka
Tpv Tampere 
16/08 02:30
FT 
 Glacis United
Fcb Magpies 
16/08 03:15
FT 
 Vikingur Reykjavik
Breidablik 1
16/08 03:15
FT 
 Fram Reykjavik
Umf Njardvik 
16/08 02:00
FT 
 Thor Ka Akureyri (w)
Keflavik Womens 
15/08 15:55
FT 
 Persatu Tuban
Madura 
15/08 16:00
FT 
 Martapura
Psbs Biak 
15/08 16:15
FT 
 Persewar Waropen
Sulut United 
15/08 19:30
FT 
 Persiba Balikpapan
Mitra Kukar 
15/08 15:15
FT 
 Persikota Tangerang
Persitangsel Tangerang Selatan 
15/08 16:15
FT 
 Persipa Pati
Persipur Purwodadi 
15/08 16:30
FT 
 Arema Malang
Persebaya Surabaya 
15/08 19:30
FT 
1 Pss Sleman
Persela Lamongan 
15/08 19:30
FT 
 PS Tni
Bali United 
15/08 16:30
FT 
 Bhayangkara U20
Ps Tira U20 
15/08 16:30
FT 
 Persela Lamongan U20
Arema U20 
15/08 16:30
 
 Semen Padang U20
Pss Sleman U20 
15/08 13:35
FT 
 Arvand Charkh Shemiran U23
Cypress Teresopolis U23 
15/08 13:45
FT 
1 Peyrovan Hejazi U23
Abi Pooshan U23 
15/08 18:30
FT 
 Naft Iranian U23
Oghab Tehran U23 
15/08 18:30
 
 Olympic Andisheh U23
Baderan Tehran U23 
15/08 20:30
FT 
1 Paykan U23
Sorkhpooshan Pakdasht U23 1
15/08 21:30
FT 
 Esteghlal Tehran U23
Niroye Zamini U23 1
16/08 00:30
AET 
 Beitar Tel Aviv Ramla
Maccabi Ahi Nazareth 
90min [1-1], Penalty [2-4], Maccabi Ahi Nazareth win
16/08 00:30
FT 
 Hapoel Afula
Hapoel Bnei Lod 
16/08 00:30
FT 
 Ironi Ramat Hasharon
Kfar Kasem 
16/08 00:30
AET 
 Hapoel Katamon Jerusalem
Hapoel Natzrat Illit 
90min [0-0], Penalty [5-3], Hapoel Katamon Jerusalem win
16/08 00:30
AET 
 Hapoel Ashkelon
Hapoel Akko 
90min [1-1], Penalty [6-5], Hapoel Ashkelon win
16/08 00:30
FT 
 Hapoel Rishon Letzion
Hapoel Bnei Sakhnin FC 
15/08 21:00
FT 
 Kuala Lumpur
Selangor United 
16/08 09:30
FT 
 Tampico Madero
Correcaminos Uat 
16/08 00:00
FT 
 Lillestrom B
Junkeren 
15/08 17:00
 
 Pogon Szczecin Ii
Gornik Konin 
15/08 19:00
FT 
1 Jutrzenka Giebultow
Siarka Tarnobrzeg 
15/08 21:00
FT 
 Grom Nowy Staw
Gwardia Koszalin 
15/08 21:00
FT 
 Nielba Wagrowiec
Ks Mieszko Gniezno 
15/08 22:00
FT 
 Chemik Police
Baltyk Gdynia 
15/08 22:00
FT 
 Kotwica Kolobrzeg
Kp Starogard Gdanski 1
15/08 22:00
 
 Podhale Nowy
Kszo Ostrowiec 
15/08 23:00
FT 
 Chelmianka Chelm
Motor Lublin 
15/08 23:00
FT 
 Orleta Radzyn Podlaski
Stal Krasnik 
15/08 23:00
FT 
 Radunia Stezyca
Swit Skolwin 
15/08 23:00
FT 
 Sokol Sieniawa
Wisla Pulawy 
15/08 23:00
FT 
 Avia Swidnik
Hetman Zamosc 
15/08 23:00
FT 
 Sokol Kleczew
Unia Janikowo 
15/08 23:00
FT 
 Wisla Sandomierz
Korona Ii Kielce 
16/08 00:00
FT 
 Jarota Jarocin
Kp Calisia Kalisz 
15/08 18:00
FT 
 Rio Ave U23
Benfica U23 
15/08 22:00
FT 
 Maritimo U23
Vitoria Setubal U23 
15/08 22:30
FT 
 Ararat Moscow
Kvant Obninsk 
15/08 23:30
FT 
 FK Zvezda Ryazan
Metallurg Lipetsk 
16/08 00:00
FT 
1 Kazanka Moscow
Pskov 747 
15/08 19:00
FT 
 Orenburg Youth
Pfc Sochi Youth 
15/08 22:00
AET 
1 Ask Bravo Publikum
NK Rudar Velenje 
90min [1-1], 120min [1-4], NK Rudar Velenje win
15/08 17:00
FT 
 Vietnam U18
Cambodia U18 
15/08 17:00
FT 
 Singapore U18
Australia U18 
15/08 17:00
FT 
 Malaysia U18
Thailand U18 
15/08 16:00
FT 
 Philippines womens
Malaysia womens 
15/08 19:00
FT 
 Timor Leste Womens
Singapore Womens 
16/08 02:00
FT 
 Aguilas CF
Lorca Deportiva 1
16/08 02:00
FT 
 Pozuelo Alarcon
Las Rozas 
16/08 04:00
FT 
 Deportivo La Guaira
Atletico Venezuela 
16/08 00:00
FT 
 Japan Beach Soccer
Senegal Beach Soccer 
15/08 14:05
FT 
 North Bangko College
Srinakharinwirot University 
15/08 15:30
FT 
 Union 12
Sv Rojava 
15/08 16:00
FT 
 Flat Earth
Sad Villaverde San Andres 
15/08 16:00
FT 
 Mahidol University
Rajamangala University Rattanakosin 
15/08 16:00
FT 
 Alcobendas Sport
CD Guadalajara 
15/08 17:00
FT 
 Hamilton
Newcastle Jets 
15/08 17:00
FT 
 Leca
Afc Gandra 
15/08 17:30
FT 
 Cd Vicalvaro
Rcd Carabanchel 
15/08 18:00
FT 
 Sd Lenense
Real Oviedo B 
15/08 19:00
FT 
1 Cd Vera
UD Icodense 
15/08 20:00
FT 
1 Turkmenistan U19
Uzbekistan U19 
15/08 22:10
FT 
 Al-Sharjah
Dabba Al-Fujairah 
15/08 22:10
FT 
 Banni Yas
Hatta 1
15/08 23:00
FT 
1 Tajikistan U19
Iran U19 
15/08 23:30
FT 
 Kadino
Tikves Kavadarci 
16/08 00:00
FT 
 Rfc Tournai
Ronse 
16/08 01:00
FT 
 Ce Europa
AE Prat 
16/08 01:00
FT 
 Cadiz B
St Josephs 
16/08 01:30
FT 
1 Kfc Mandel United
HSV Hoek 
16/08 02:00
FT 
 Cd Calamonte
Atletico Onubense 
16/08 02:00
FT 
 Ud Socuellamos
Tomelloso 
16/08 02:30
FT 
 Parla Escuela
Cf Rayo Majadahonda 
16/08 04:00
FT 
 Linares Unido
Cd Buenos Aires Parral 2