livescore - live soccer scores

LiveScore 14 Aug 2019

15/08 03:00
AET 
 Liverpool
Chelsea 
90min [1-1], 120min [2-2], Penalty [5-4], Liverpool win
15/08 00:00
FT 
 Saburtalo Tbilisi
Avan Academy 
15/08 00:00
FT 
 Atromitos Athens
Legia Warszawa 
15/08 00:00
FT 
 Vitoria Guimaraes
FK Ventspils 
15/08 02:45
FT 
 Penistone Church
Skelmersdale United 
15/08 02:45
FT 
 Stockton Town
Nostell Mw 
15/08 07:35
FT 
 Orlando City
Sporting Kansas City 
15/08 08:00
FT 
 Minnesota United
Colorado Rapids 
15/08 10:00
FT 
 Real Salt Lake
Seattle Sounders 
15/08 10:30
FT 
 LA Galaxy
Dallas 
15/08 11:00
FT 
 Portland Timbers
Chicago Fire 1
15/08 02:30
FT 
 Argentino De Merlo
Deportivo Laferrere 
15/08 01:30
FT 
 Iraq
Bahrain 
15/08 01:00
FT 
 Sv Grieskirchen
Bad Schallerbach 1
15/08 01:30
FT 
 Sv Eltendorf
Asv Siegendorf 
15/08 02:00
FT 
 Westerlo Reserves
Club Brugge Reserves 
15/08 03:00
FT 
 Nacional Potosi
Blooming 
15/08 06:15
FT 
 Royal Pari
Always Ready 
15/08 02:00
FT 
 Brasiliense (DF)
Goias 1
15/08 07:00
FT 
 Santos Macapa
Bragantino Pa 
15/08 07:30
AET 
 Cuiaba (MT)
Ipora 
90min [0-1], Penalty [6-5], Cuiaba (MT) win
15/08 08:00
FT 
1 Sinop Mt
Costa Rica Ms 
15/08 02:00
FT 
 Fernando Boris U20
Jose Bonifacio Sp Youth 
15/08 02:00
FT 
 Matonense Sp Youth
Independente Sp Youth 
15/08 06:00
FT 
 Ferroviaria Sp Womens
Fundacao Laura Santos Womens 
15/08 08:30
FT 
 Gremio
Atletico Paranaense 
15/08 07:30
FT 
 Toronto
Ottawa Fury 
15/08 09:30
FT 
 Cavalry
Montreal Impact 
14/08 19:35
FT 
 Beijing Renhe
Hebei Hx Xingfu 
14/08 19:35
FT 
 Shenzhen Jiazhaoye
Guangzhou R&F 2
14/08 19:35
FT 
 Shanghai SIPG
Tianjin Teda 
14/08 16:00
FT 
 Dalian Quanjian Womens
Guangdong Meizhou Huijun Womens 
14/08 19:35
FT 
 Jiangsu Suning Womens
Henan Huishang Womens 
14/08 19:35
FT 
 Beijing Beikong Womens
Changchun Rcb Womens 
14/08 19:35
 
 Wuhan Jianghan Womens
Shanghai Rcb Womens 
15/08 04:00
AET 
 Deportivo Pasto
La Equidad 
90min [2-1], Aggregate [4-4], Penalty [4-3], Deportivo Pasto win
15/08 04:30
FT 
 Real Santander
Deportivo Cali 
15/08 04:30
FT 
 Orsomarso
Deportes Tolima 
15/08 05:00
FT 
 Deportivo Pereira
Aguilas Doradas 
15/08 07:00
FT 
1 America de Cali
Deportiva Once Caldas 1
15/08 09:00
FT 
 Millonarios
Dep.Independiente Medellin 
15/08 08:00
FT 
 Ad San Carlos
Santos De Guapiles 
15/08 10:00
FT 
 Deportivo Saprissa
Adr Jicaral 
15/08 10:05
FT 
 Herediano
Limon 
14/08 22:30
FT 
 Suhopolje
Oriolik 
14/08 23:00
FT 
 Rymarov
Unicov 
14/08 23:00
FT 
 Prepere
Tj Dvur Kralove 
14/08 23:00
FT 
 Novy Jicin
Frydek-mistek 1
14/08 23:00
FT 
 Slovan Rosice
Velke Mezirici 
14/08 23:00
FT 
 Aritma Praha
Admira Praha 
14/08 23:00
FT 
 Olesnice U Bouzova
Viktoria Otrokovice 
14/08 23:00
FT 
 Sk Motorlet Praha
Chomutov 
14/08 23:00
FT 
 Sk Cesky Brod
Slovan Velvary 
14/08 23:00
FT 
 Banik Sous
Fk Banik Sokolov 
14/08 23:00
FT 
 Kolin
Jiskra Usti Nad Orlici 
14/08 23:00
FT 
 Detmarovice
Fotbal Trinec 
14/08 23:00
FT 
 Afc Humpolec
Vysocina Jihlava 
14/08 23:00
FT 
 Komarov
Fk Loko Vltavin 
14/08 23:00
AET 
 Slavia Kromeriz
Vitkovice 
90min [2-2], 120min [2-2], Penalty [3-4], Vitkovice win
14/08 23:00
AET 
 Sokol Lanzho
SC Znojmo 1
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [3-1], Sokol Lanzho win
14/08 23:00
FT 
1 Oez Letohrad
Hradec Kralove 
14/08 23:00
FT 
 Clu Beroun
Dukla Praha 
14/08 23:00
FT 
 Spartak Sobeslav
Benesov 
14/08 23:00
FT 
 Tj Sokol Srbice
Kraluv Dvur 
14/08 23:00
FT 
 Strani
Prostejov 
14/08 23:00
AET 
 Valasske Mezirici
Slavicin 
90min [1-1], 120min [4-2], Valasske Mezirici win
14/08 23:00
FT 
 Velke Hamry
Sk Slovan Varnsdorf 
14/08 23:00
FT 
1 Tatran Vsechovice
Odra Petrkovice 
14/08 23:00
AET 
 Zdirec Nad Doubravou
Stara Rise 
90min [1-1], 120min [3-1], Zdirec Nad Doubravou win
14/08 23:00
FT 
 Tatran Sedlcany
Fk Mas Taborsko 
14/08 23:00
FT 
 Sokol Hostoun
Karlovy Vary Dvory 
14/08 23:00
FT 
 HFK Olomouc
Brno 
14/08 23:30
FT 
 Banik Ostrava
Fk Graffin Vlasim 
15/08 00:30
FT 
 Vejle
Fredericia 
15/08 00:30
FT 
 Ob Womens
Brondby Womens 
15/08 05:30
FT 
 Cd El Vencedor
Sonsonate 
15/08 06:00
FT 
 Cd Chalatenango
Aguila 
15/08 09:15
FT 
 Santa Tecla
Municipal Limeno 1
15/08 02:45
FT 
 Havant and Waterlooville
Dorking 1
15/08 02:45
FT 
 Cray Wanderers
Folkestone 
15/08 02:45
FT 
 Taunton Town
Yate Town 
14/08 20:00
FT 
 Bristol City U23
Nottingham Forest U23 
15/08 01:15
AET 
 Rasmus Varki
Eston Villa 
90min [2-2], 120min [2-2], Penalty [5-3], Rasmus Varki win
15/08 01:30
FT 
1 IF Fuglafjordur
NSI Runavik 
15/08 00:30
FT 
 Otp
TP47 Tornio 
15/08 01:15
FT 
 Finnkurd
Espoo 2 
14/08 21:30
FT 
 Samtredia
Shevardeni 
14/08 21:30
FT 
 Kolkheti Poti
Guria Lanchkhuti 
14/08 21:30
FT 
 Kolkheti Poti
Guria Lanchkhuti 
14/08 21:30
FT 
 Samtredia
Shevardeni 
15/08 01:00
FT 
1 TUS Mechtersheim
Sv Rochling Volkling 
15/08 01:00
FT 
 Kray
Sc Union Nettetal 1
15/08 01:00
FT 
 Schwarz-Weiss Essen
Tvd Velbert 
15/08 01:30
FT 
1 Turu Dusseldorf
Spvg Schonnebeck 
15/08 01:30
FT 
 TuS Koblenz
Gonsenheim 
15/08 01:30
FT 
 Ratingen Sv
VfB Hilden 
15/08 01:30
FT 
 Tsv Meerbusch
SV Straelen 
15/08 01:30
FT 
 TSG Pfeddersheim
Hertha Wiesbach 
15/08 01:30
FT 
 Cronenberger Sc
SF Baumberg 
15/08 00:30
FT 
 Heider Sv
VfB Lubeck 
15/08 01:00
FT 
 Altonaer
Sv Drochtersen/assel 
15/08 00:00
FT 
1 Bahlinger SC
Kickers Offenbach 
15/08 01:30
FT 
 VfR Aalen
Sv Elversberg 
15/08 02:30
FT 
 Santa Lucia Cotzumalguapa
Club Comunicaciones 
15/08 04:30
FT 
 Antigua Gfc
Deportivo Mixco 
15/08 05:25
FT 
 CD Motagua
Honduras Progreso 1
15/08 05:30
FT 
 Real Sociedad Tocoa
Lobos Upnfm 
15/08 05:30
FT 
 Real De Minas
Marathon 
15/08 08:55
FT 
 Real Espana
Platense 1
15/08 09:00
FT 
 CD Olimpia
CD Vida 
14/08 16:25
FT 
 Psgc Ciamis
Pscs Cilacap 1
14/08 16:30
 
 Perserang Serang
Cilegon United 2
14/08 16:30
 
 Persibat Batang
PSPS Pekanbaru 
14/08 16:30
FT 
 Sriwijaya Palembang
Babel United 
14/08 21:30
FT 
 Persiraja Aceh
PSMS Medan 1
14/08 14:30
FT 
 Persipura Jayapura
Kalteng Putra 
14/08 16:30
FT 
 PSM Makassar
Barito Putera 1
14/08 19:30
FT 
 Persib Bandung
Pusamania Borneo 
15/08 00:00
FT 
 Azy Based Nano Bo
Modena 
15/08 00:00
FT 
 Paganese
Avellino 
14/08 17:30
FT 
 Gamba Osaka
Hosei University 
14/08 17:30
FT 
 Kataller Toyama
Vegalta Sendai 
14/08 18:00
FT 
 Sanfrecce Hiroshima
Zweigen Kanazawa FC 
14/08 18:00
FT 
 Renofa Yamaguchi
Cerezo Osaka 
14/08 18:00
AET 
 Institute Of Fitness
Oita Trinita 
90min [1-1], 120min [1-2], Oita Trinita win
14/08 18:00
FT 
 Jubilo Iwata
Vanraure Hachinohe 
14/08 18:00
FT 
 Honda
Tokushima Vortis 
14/08 18:00
AET 
 Veertien Kuwana
V-Varen Nagasaki 
90min [2-2], 120min [2-2], Penalty [4-5], V-Varen Nagasaki win
14/08 18:00
FT 
 Yokohama F Marinos
Yokohama 
14/08 18:00
AET 
1 Kashiwa Reysol
Sagan Tosu 
90min [0-0], 120min [0-1], Sagan Tosu win
14/08 18:00
FT 
 Omiya Ardija
Vissel Kobe 
14/08 18:00
FT 
 Avispa Fukuoka
Shimizu S-Pulse 
14/08 18:00
AET 
 Okayama
Kawasaki Frontale 
90min [1-1], 120min [1-2], Kawasaki Frontale win
14/08 18:00
FT 
 Ventforet Kofu
Tokyo 
14/08 18:00
FT 
 Tochigi SC
Kashima Antlers 
14/08 18:00
FT 
 Mito Hollyhock
Urawa Red Diamonds 
14/08 20:30
 
 Kamuzu Barracks
Masters Security 
14/08 21:00
FT 
 Terengganu B
Ukm 
14/08 21:00
FT 
1 Kelantan FA
Johor Darul Takzim II 
14/08 22:30
FT 
 Olimpia Balti
Drochia 
14/08 23:30
FT 
 Grbalj Radanovici
Mladost Ljeskopolje 
15/08 01:00
FT 
 FK Buducnost Podgorica
Kom Podgorica 
15/08 01:30
FT 
 OFK Petrovac
Zeta 
15/08 02:30
FT 
 Ofk Titograd
Rudar Pljevlja 
15/08 09:00
 
 Real Esteli
Juventus Managua 
15/08 09:00
 
 Diriangen
Deportivo Ocotal 
15/08 01:00
FT 
 Staal Jorpeland
Vardeneset 
15/08 01:00
FT 
 Stabaek
Valerenga 
15/08 01:00
FT 
 Viking
Sarpsborg 08 FF 1
14/08 15:30
FT 
 Mendiola
Philippine Air Force 
14/08 16:00
FT 
 Kaya
Green Archers United 
14/08 19:00
FT 
 Ceres
Stallion Laguna 
14/08 22:00
FT 
 Ursus Warszawa
Unia Skierniewice 
14/08 23:00
FT 
 Mlks Znicz Biala Piska
Swit Nowy Dwor Mazowiecki 
14/08 23:00
FT 
 Olimpia Zambrow
Concordia Elblag 
15/08 00:00
FT 
 Huragan Morag
Bron Radom 
15/08 00:00
FT 
 Lechia Tomaszow Mazowiecki
Rks Radomsko 
14/08 23:00
FT 
 Belenenses U23
Feirense U23 
14/08 22:30
AET 
 Csm Flacara Moreni
Pucioasa 
90min [1-1], 120min [4-1], Csm Flacara Moreni win
14/08 22:30
FT 
 Unirea Alba Iulia
Industria Galda 1
14/08 22:30
FT 
 National Sebis
Gloria Lunca Teuz Cermei 
14/08 22:30
FT 
 Acs Ghiroda
Acs Dumbravita 
14/08 22:30
FT 
 Olimpia Satu Mare
Sanmartin 
14/08 22:30
FT 
 Ariesu Turda
Cs Sanatatea Cluj 
14/08 22:50
FT 
 Sacele
Acs Olimpic Cetate Rasnov 
14/08 19:30
FT 
 Dinamo Barnaul
FK Chita 
14/08 21:00
FT 
 Irtysh 1946 Omsk
Zvezda Irkutsk 
14/08 22:30
FT 
 Lada Togliatti
Ural 2 
14/08 17:00
FT 
1 Luch-Energiya
Chayka K Sr 
14/08 17:00
FT 
 Ska Khabarovsk
Mordovia Saransk 
14/08 20:00
FT 
1 Tom Tomsk
Khimki 
14/08 22:30
FT 
 Spartak Moscow II
Tekstilshchik Ivanovo 
14/08 23:00
FT 
 Neftekhimik Nizhnekamsk
Rotor Volgograd 
14/08 23:30
FT 
1 Shinnik Yaroslavl
Yenisey Krasnoyarsk 
15/08 00:00
FT 
 Chertanovo Moscow
Krasnodar II 
15/08 00:00
FT 
 Fakel Voronezh
Torpedo Armavir 
15/08 00:30
FT 
 Torpedo Moscow
Avangard 
15/08 01:00
FT 
 Baltika
Volga Olimpiets 1
14/08 23:30
FT 
2 Radnicki 1923 Kragujevac
Dinamo Vranje 
14/08 23:30
FT 
 Sindjelic Belgrad
Radnicki Pirot 
14/08 23:30
FT 
 Zlatibor
Zemun 
14/08 23:30
FT 
 Zarkovo
Borac Cacak 
15/08 02:00
FT 
 FK Metalac Gornji Milanovac
Kabel Novi Sad 
15/08 02:00
FT 
 Trajal
Graficar 
15/08 02:00
FT 
 FK Bezanija
Buducnost Dobanovci 
14/08 16:55
FT 
 Vojvodina U19
Ofk Belgrade U19 
14/08 16:55
FT 
1 Radnicki Nis U19
Brodarac U19 
14/08 17:00
FT 
 Napredak U19
Internacional U19 
14/08 19:45
FT 
 Home United FC
Balestier Khalsa FC 
14/08 19:45
FT 
 Geylang United FC
Tampines Rovers FC 
14/08 23:00
FT 
 Banik Lehota Pod Vtacnikom
Zlate Moravce 
14/08 23:00
FT 
 Krasnohorske Podhradie
Zemplin Michalovce 
14/08 23:00
FT 
 Mfk Lokomotiva Zvolen
Skf Sered 
14/08 23:00
FT 
1 Jednota Banova
Spartak Trnava 1
14/08 23:00
FT 
 Csm Tisovec
Trencin 
14/08 23:00
FT 
1 Rohoznik
FK Senica 
14/08 23:00
FT 
 Javornik Makov
SKM Puchov 
14/08 23:00
FT 
 Start Hrabusice
Stara Lubovna 
14/08 23:00
FT 
1 Tj Tatran Chlebnice
Oravska Poruba 
14/08 23:00
AET 
 Lokomotiv Devinska
Stk 1914 Samorin 
90min [1-1], Penalty [5-3], Lokomotiv Devinska win
14/08 23:00
AET 
 Psc Pezinok
Lachabadisilahua 
90min [1-1], Penalty [4-2], Psc Pezinok win
14/08 23:00
FT 
 Osk Slovensky Grob
Dunajska Luzna 
14/08 22:00
FT 
 Bled Hirter
NK Publikum Celje 
14/08 22:00
FT 
 Videm
Tabor Sezana 
14/08 22:00
AET 
 Bistrica
Brda 
90min [2-2], 120min [2-2], Penalty [3-4], Brda win
14/08 22:00
FT 
 Brezice
NK Triglav Kranj 2
14/08 22:00
FT 
 Grad
Krsko Posavlje 
14/08 22:00
FT 
 Pesnica
Gorica 
14/08 22:00
FT 
 Odranci
NK Aluminij 
14/08 22:00
FT 
 Tolmin
Simer Sampion Celje 
14/08 22:00
FT 
 Tinex Sencur
Nafta 
15/08 00:00
FT 
 Koper
Nd Beltinci 1
14/08 16:30
FT 
 Myanmar U18
Indonesia U18 
14/08 17:00
FT 
 Laos U18
Timor Leste U18 
14/08 20:00
FT 
 Philippines U18
Brunei Darussalam U18 
15/08 01:20
FT 
1 Eldense
Elche Cf Ilicitano 
15/08 02:30
FT 
 Cd Utrera
Real Betis B 
15/08 02:00
FT 
 Atletico Saguntino
UD Alzira 
15/08 00:30
FT 
 Lunds BK
Varbergs BoIS FC 
15/08 00:30
FT 
 Carlstad United BK
Ifk Eskilstuna 
15/08 00:30
FT 
 Ifk Stocksund
Ostersunds 
15/08 01:00
FT 
 Pitea If Womens
Vittsjo Gik Womens 
15/08 01:00
FT 
 Kungsbacka Dff Womens
Linkopings Fc Womens 1
15/08 01:00
FT 
 Kif Orebro Duff Womens
Kopparbergs/goeteborg Womens 
14/08 21:00
FT 
 Brommapojkarna U19
Helsingborg If U19 1
15/08 01:00
FT 
1 Zurich
St. Gallen 1
14/08 20:00
FT 
 Buriram United
Nong Bua Lamphu 
14/08 17:00
FT 
 Assumption United U19
Kasem Bundit University U19 
14/08 20:00
FT 
 Muang Thong United U19
Bg Pathum United U19 
14/08 21:00
 
 Ura
Proline 
15/08 07:00
FT 
 Sky Blue Fc Womens
Chicago Red Stars Womens 
15/08 07:30
FT 
 Loudoun United
Charleston Battery 
15/08 04:00
FT 
 LALA
Estudiantes Caracas Sc 1
15/08 04:00
FT 
 Metropolitanos
Trujillanos FC 
15/08 05:00
FT 
 Zamora Barinas
Monagas 
15/08 05:00
FT 
 Aragua
Caracas FC 
15/08 00:00
FT 
 Spain Beach Soccer
Senegal Beach Soccer 
15/08 01:30
FT 
1 Portugal Beach Soccer
Japan Beach Soccer 
14/08 15:00
FT 
 Las Rozas
Ad Union Adarve 
14/08 16:00
FT 
 Taichung Futuro
Ntupes 
14/08 16:00
FT 
 RSD Alcala Henares
Inter De Madrid 
14/08 17:10
FT 
 Sydney
South Coast Wolves 
14/08 23:00
FT 
 Ado Den Haag Womens
Kaa Gent Ladies 
14/08 23:00
FT 
 E.N.Paralimni
Ermis Aradippou 
14/08 23:00
FT 
 Ergotelis
Of Ierapetras 
14/08 23:30
FT 
 Osogovo
Kamenica Sasa 
14/08 23:40
FT 
 Kallithea
Panionios 
15/08 00:00
FT 
 Anagenisis Dherina
Anorthosis Famagusta FC 
15/08 00:00
FT 
 Othellos Athienou
Olympiakos Nicosia 
15/08 00:15
FT 
 Tirsense
Fafe 
15/08 00:30
FT 
 Ethnikos Achnas
Nea Salamis 
15/08 01:00
FT 
 UCAM Murcia
Valencia Cf Mestalla 
15/08 01:00
FT 
 Futbol Club Cartagena
Hercules 
15/08 01:00
FT 
 Real Sociedad B
UD Logrones 
15/08 01:00
FT 
1 UD Marbella
Sevilla Atletico 
15/08 01:30
FT 
 Union Langreo
Caudal 
15/08 01:30
FT 
 Ud Levante B
CD Castellon 
15/08 01:30
FT 
1 Ud Poblense
Atletico Baleares 1
15/08 01:30
FT 
 Calahorra
Udc Txantrea Kke 
15/08 02:00
FT 
 Trebujena
Atletico Antoniano 
15/08 02:00
FT 
 Cultural Leonesa
Real Madrid Castilla 
15/08 02:00
FT 
 Sd Laredo
Barakaldo CF 
15/08 02:00
FT 
 Real Avila CF
Unionistas De Salamanca 1
15/08 02:00
FT 
 L'Hospitalet
Ue Cornella 
15/08 02:00
FT 
 Ourense
Coruxo 
15/08 02:00
FT 
 Cd Rota
Atletico Sanluqueno 
15/08 02:30
FT 
 Arsenal Womens
Barcelona Womens 
15/08 02:30
FT 
 Zamora Barinas
Salmantino 
15/08 02:30
FT 
 Talavera De La Reina
San Sebastian Reyes 
15/08 02:30
FT 
 Yeclano Deportivo
Orihuela CF 
15/08 02:30
FT 
 Cd Tarancon
Cd Artistico Navalcarnero 
15/08 03:00
FT 
 Cd Rincon
Velez 
15/08 03:15
FT 
 Real Jaen CF
CP Villarrobledo 
15/08 04:00
AET 
 Athletic Club Bibao Womens
Tottenham Hotspur Womens 
90min [1-1], Penalty [5-4], Athletic Club Bibao Womens win
15/08 07:00
FT 
 Dominican Republic
Guatemala 
14/08 21:00
FT 
2 Ngezi Platinum
Triangle Fc 
14/08 21:00
FT 
 Platinum
Harare City