livescore - live soccer scores

LiveScore 13 Aug 2019

14/08 00:30
FT 
1 Qarabag
APOEL Nicosia 
14/08 01:00
FT 
 Rosenborg
NK Maribor 
14/08 01:30
FT 
1 Dynamo Kyiv
Club Brugge 1
14/08 02:00
FT 
1 Ferencvarosi TC
Dinamo Zagreb 
14/08 02:00
AET 
 Kobenhavn
Crvena Zvezda 1
90 minutes[1-1], Double bouts[2-2], 120 minutes[1-1], Penalty Kicks[6-7]
14/08 02:30
FT 
 Ajax Amsterdam
PAOK Saloniki 
14/08 02:30
FT 
 Olympiakos Piraeus
Istanbul Basaksehir 
14/08 02:30
FT 
 LASK Linz
Basel 
14/08 02:45
FT 
 Celtic
CFR Cluj 
14/08 03:00
FT 
 Porto
Krasnodar 
14/08 00:00
FT 
1 Nomme JK Kalju
F91 Dudelange 
14/08 02:45
FT 
 Linfield FC
FK Sutjeska Niksic 1
14/08 03:00
FT 
 Dundalk
Slovan Bratislava 
14/08 02:45
AET 
 Mansfield Town
Morecambe 1
90min [2-2], Penalty [5-6], Morecambe win
14/08 02:45
FT 
 Rochdale
Bolton Wanderers 
14/08 02:45
FT 
 Port Vale
Burton Albion 
14/08 02:45
FT 
 Coventry
Exeter City 
14/08 02:45
FT 
 Walsall
Crawley Town 
14/08 02:45
FT 
 Stevenage Borough
Southend United 
14/08 02:45
AET 
 Brentford
Cambridge United 
90min [1-1], Penalty [4-3], Brentford win
14/08 02:45
AET 
 Queens Park Rangers
Bristol City 
90min [3-3], Penalty [5-4], Queens Park Rangers win
14/08 02:45
FT 
 Luton Town
Ipswich 
14/08 02:45
FT 
 Plymouth Argyle
Leyton Orient 
14/08 02:45
AET 
 Blackpool
Macclesfield Town 
90min [2-2], Penalty [2-4], Macclesfield Town win
14/08 02:45
FT 
 Shrewsbury Town
Rotherham United 
14/08 02:45
FT 
 Blackburn Rovers
Oldham Athletic 
14/08 02:45
AET 
 Middlesbrough
Crewe Alexandra 
90min [2-2], Penalty [2-4], Crewe Alexandra win
14/08 02:45
FT 
 Barnsley
Carlisle 
14/08 02:45
FT 
 Swansea City
Northampton Town 
14/08 02:45
FT 
 Scunthorpe United
Derby County 
14/08 02:45
FT 
 Grimsby Town
Doncaster Rovers 
14/08 02:45
AET 
1 Gillingham
Newport County 
90min [2-2], Penalty [1-4], Newport County win
14/08 02:45
FT 
 Bristol Rovers
Cheltenham Town 
14/08 02:45
FT 
 Huddersfield Town
Lincoln City 
14/08 02:45
AET 
 Wycombe Wanderers
Reading 
90min [1-1], Penalty [2-4], Reading win
14/08 02:45
AET 
 Charlton Athletic
Forest Green Rovers 
90min [0-0], Penalty [3-5], Forest Green Rovers win
14/08 02:45
FT 
 Tranmere Rovers
Hull City 
14/08 02:45
FT 
1 Colchester United
Swindon 1
14/08 02:45
FT 
 Bradford AFC
Preston North End 
14/08 02:45
FT 
 Wigan Athletic
Stoke City 
14/08 02:45
FT 
 Nottingham Forest
Fleetwood Town 
14/08 02:45
FT 
 Salford City
Leeds United 
14/08 02:45
AET 
 AFC Wimbledon
Milton Keynes Dons 
90min [2-2], Penalty [2-3], Milton Keynes Dons win
14/08 02:45
FT 
 Oxford United
Peterborough United 
14/08 03:00
FT 
 West Bromwich
Millwall 
14/08 00:45
FT 
 Lorient
Le Mans 1
14/08 02:00
AET 
 Clermont Foot
Le Havre 
90min [1-1], Penalty [4-3], Clermont Foot win
14/08 02:00
AET 
 Grenoble
Rodez AF 
90min [1-1], Penalty [4-3], Grenoble win
14/08 02:00
FT 
 Ajaccio GFCO
Chambly 
14/08 02:00
FT 
 Paris Fc
Sochaux 
14/08 02:00
FT 
 Caen
Nancy 
14/08 02:00
FT 
 Ajaccio
Valenciennes 
14/08 02:00
AET 
 Auxerre
Avenir Sportif Beziers 
90min [0-0], Penalty [5-6], Avenir Sportif Beziers win
14/08 02:00
FT 
 Orleans US 45
Guingamp 1
14/08 02:00
AET 
 Bourg Peronnas
Red Star 93 
90min [2-2], Penalty [7-6], Bourg Peronnas win
14/08 02:00
FT 
 Chamois Niortais
Chateauroux 
14/08 03:05
FT 
 ES Troyes AC
Lens 
14/08 08:30
FT 
 Independiente Jose Teran
Independiente 1
14/08 00:15
FT 
 Al-Sadd
Al Duhail Sc 1
14/08 01:30
FT 
 Al Hilal
Al Ahli Jeddah(KSA) 
14/08 08:00
FT 
 Queretaro
Club Tijuana 
14/08 08:00
FT 
 Leones Univ Guadalajara
Cafetaleros De Tapachula 
14/08 10:00
FT 
 Necaxa
Csyd Dorados De Sinaloa 
14/08 10:00
FT 
 Cimarrones De Sonora
Morelia 
14/08 10:00
FT 
 Atlante
Juarez 
14/08 10:00
FT 
 Pachuca
Zacatepec 
14/08 10:00
FT 
 Pumas UNAM
Uaem Potros 
14/08 08:15
AET 
 Boca Juniors
Almagro 
90min [1-1], Penalty [1-3], Almagro win
14/08 02:30
FT 
 Victoriano Arenas
Excursionistas 1
14/08 02:30
FT 
 Deportivo Espanol
San Martin Burzaco 
14/08 02:30
FT 
 Ituzaingo
Real Pilar 
13/08 18:10
 
 Heidelberg Utd Womens
South Melbourne Womens 
14/08 01:00
FT 
 Wallern
Union St.florian 
14/08 01:30
FT 
 SC/ESV Parndorf
Sc Bad Sauerbrunn 
14/08 02:00
FT 
 Sc Ritzing
St Margarethen 
14/08 02:15
FT 
 Sobradinho Ec
Remo Belem (PA) 
14/08 07:00
FT 
 Ypiranga Pe
Atletico Acreano 
14/08 06:15
FT 
 Atletico Clube Goianiense
Oeste FC 
14/08 08:30
FT 
 Coritiba (PR)
Brasil De Pelotas Rs 
13/08 19:35
FT 
 Jiangsu Sainty
HeNan JianYe 1
14/08 08:30
FT 
 Leones
Deportes Quindio 
13/08 23:00
FT 
 Kladno
Stechovice 
14/08 00:00
FT 
 Olympie Brezova
Marianske Lazne 
14/08 00:00
FT 
 Brandys Nad Labem
Usti nad Labem 
14/08 00:00
FT 
 Meteor Praha
Chrudim 
14/08 00:00
FT 
 IF Skjold Birkerod
Vanlose If 
14/08 01:00
FT 
 Toreby-Graenge
Herfolge Boldklub Koge 
14/08 02:45
FT 
 Stockport County
Barrow 
14/08 02:45
FT 
 Chesterfield
Woking 
14/08 02:45
FT 
 Chorley
Solihull Moors 
14/08 02:45
FT 
 Ebbsfleet United
Yeovil Town 
14/08 02:45
FT 
1 Harrogate Town
Notts County 
14/08 02:45
FT 
 Torquay United
Maidenhead United 
14/08 02:45
FT 
 Altrincham
Alfreton Town 
14/08 02:45
FT 
 Brackley Town
Kings Lynn 
14/08 02:45
FT 
 Farsley Celtic
Southport FC 
14/08 02:45
FT 
 Gateshead
Bradford Park Avenue 
14/08 02:45
FT 
1 Kettering Town
Chester FC 
14/08 02:45
FT 
 Kidderminster
Gloucester City 
14/08 02:45
FT 
 Maidstone United
Eastbourne Borough 
14/08 02:45
FT 
1 Slough Town
Weymouth 
14/08 02:45
FT 
 St Albans City
Braintree Town 
14/08 02:45
FT 
 Tonbridge Angels
Concord Rangers 
14/08 00:00
FT 
 Kuressaare
Flora Tallinn 
14/08 00:00
AET 
 Parnu Sadam
Otepaa 
90min [0-0], 120min [1-1], Penalty [3-4], Otepaa win
13/08 22:00
FT 
 Zhilstroy Kharkov Womens
Minsk Womens 
13/08 22:00
FT 
 Bettembourg Womens
Znk Split Womens 
13/08 23:00
FT 
1 Zfk Dragon 2014 Womens
As Tel Aviv University Womens 
13/08 23:00
FT 
 Znk Pomurje Womens
Hibernians Womens 
13/08 23:00
FT 
 Ferencvarosi Tc Womens
Spartak Subotica Womens 
13/08 23:00
FT 
 Pk 35 Womens
Biik Kazygurt Womens 
13/08 23:00
FT 
 Sturm Graz/stattegg Womens
Apollon Limassol Lfc Womens 
13/08 23:00
FT 
 Rigas Futbola Skola Womens
Braga Womens 
13/08 23:00
FT 
 Paok Saloniki womens
Lsk Kvinner Womens 
13/08 23:00
FT 
 Ss Anenii Womens
Slovan Bratislava Womens 
13/08 23:00
FT 
 Breidablik (w)
Sfk 2000 Sarajevo Womens 
13/08 23:00
FT 
 Linfield Womens
Anderlecht Womens 
13/08 23:00
FT 
 Vllaznia Shkoder Womens
Gintra Universitetas Womens 
13/08 23:00
FT 
 Ebs/skala Womens
Flora Tallinn Womens 
13/08 23:30
FT 
 Nsa Sofia Womens
Olimpia Cluj Womens 
13/08 23:30
FT 
 Kff Mitrovica Womens
Zfk Breznica Pljevlja Womens 
14/08 00:30
FT 
 Gornik Leczna Womens
Twente Enschede Womens 1
14/08 00:00
FT 
1 Kiffen
Lahden Reipas 
14/08 00:15
FT 
 Ponnistajat
Atlantis Ii 
14/08 00:45
FT 
 Kings
Lehpa Kontiolahti 
13/08 21:30
FT 
 Norchi Dinamoeli Tbilisi
Shukura Kobuleti 
13/08 21:30
FT 
 Telavi
Spartaki Tskhinvali 
13/08 21:30
FT 
 Gagra
Baia Zugdidi 
13/08 21:30
FT 
 Merani Martvili
Shukura Kobuleti 
14/08 01:00
FT 
1 Engers
Fv Diefflen 
14/08 01:00
FT 
 Hassia Bingen
Tsv Schott Mainz 
14/08 01:30
FT 
 Eintracht Trier
Fv Dudenhofen 
14/08 01:30
FT 
1 Sv Elversberg Ii
VfR Wormatia Worms 
14/08 00:00
FT 
 Giessen
Steinbach 
14/08 00:00
FT 
 Bayern Alzenau
Rot Weiss Koblenz 
14/08 02:00
FT 
 Fjolnir Womens
Tindastoll Neisti Womens 
14/08 03:15
FT 
 Umf Afturelding (w)
Haukar Womens 
14/08 03:15
FT 
 Ia Akranes (w)
Ir Reykjavik Womens 
14/08 03:15
FT 
 Hafnarfjordur (w)
Grindavik Womens 
14/08 04:00
FT 
 Augnablik Womens
Trottur Reykjavik Womens 
14/08 02:00
FT 
 Hk Kopavogur U19
Fram/ulfarnir U19 
14/08 02:00
FT 
1 Leiknir Kb U19
Ibv Kfs Kfr U19 1
13/08 20:00
FT 
 Aizawl
Venghnuai 
13/08 23:20
FT 
 Chhinga Veng
Electric Veng 
13/08 16:30
FT 
 Persita Tangerang
Psbk Blitar 
13/08 14:35
FT 
 Ps Jakarta Barat
Bintang Kota 
13/08 15:35
FT 
 Pro Direct
Persija Muda 1
13/08 16:10
FT 
 Protaba Bantul
Tunas Jogja 
13/08 16:10
FT 
 Sleman United
Uad 
13/08 16:15
FT 
 Jogja Istimewa Football
Persikup Kulonprogo 
13/08 16:15
FT 
 Rajawali Gunung Kidul
Ps Hizbul Wathan 
13/08 16:45
FT 
 Betawi
Jakarta Timur 
13/08 23:00
FT 
 Trakai Ii
Zalgiris Vilnius B 
13/08 22:30
FT 
 Singerei
Victoria Bardar 
13/08 22:30
FT 
 Real Succes
Abus Ungheni 
13/08 22:30
FT 
 Cahul 2005
Floresti 
14/08 00:30
FT 
 Eindhoven Reserves
Rkc Waalwijk Reserve 
14/08 00:30
FT 
 Twente Enschede Am.
Groningen Reserves 
14/08 00:30
FT 
 Dordrecht Reserve
Den Bosch Youth 
14/08 02:00
FT 
 Queens University
Knockbreda Parish 
14/08 02:45
FT 
 Carrick Rangers
Larne 
14/08 02:45
FT 
 Glentoran
Coleraine 1
14/08 02:45
FT 
 Crusaders FC
Warrenpoint Town 
14/08 00:00
FT 
 Madla Il
Viking B 
14/08 00:30
FT 
 Lokomotiv Oslo
Mjondalen If B 1
14/08 00:00
FT 
 Portimonense U23
Cova Piedade U23 
14/08 02:30
FT 
 Stenhousemuir
Edinburgh City 
14/08 02:45
FT 
 Brora Rangers
Cove Rangers 
14/08 02:45
FT 
 East Fife
Stirling Albion 
14/08 02:45
FT 
 Hamilton U19
Airdrie United 
14/08 02:45
FT 
 Montrose
Forfar Athletic 
14/08 02:45
FT 
 Brechin City
Elgin City 
14/08 02:45
FT 
 Dumbarton
Saint Mirren U21 
14/08 02:45
AET 
 Annan Athletic
Kelty Hearts 1
90min [1-1], Penalty [5-6], Kelty Hearts win
14/08 02:45
AET 
 Peterhead
Formartine United 
90min [0-0], Penalty [6-7], Formartine United win
14/08 02:45
AET 
 Falkirk
Celtic U21 
90min [1-1], Penalty [6-5], Falkirk win
14/08 02:45
FT 
 Clyde
Motherwell U21 
14/08 02:45
FT 
 Hearts U21
Cowdenbeath 1
14/08 02:45
FT 
 Ross County U21
Raith Rovers 
14/08 02:45
FT 
 Stranraer
Glasgow Rangers U21 
13/08 19:45
FT 
 Hougang United FC
Singapore Warriors 
13/08 23:00
FT 
 Banik Stranavy
Msk Fomat Martin 
13/08 23:00
FT 
 Nove Mesto
Mfk Dubnica Nad Vahom 1
13/08 23:00
FT 
 Lipany
MSK Zilina 
13/08 23:00
FT 
 Velky Lapas
Nitra 
13/08 16:30
FT 
 Australia U18
Malaysia U18 
13/08 17:30
FT 
 Cambodia U18
Singapore U18 
13/08 20:30
FT 
 Vietnam U18
Thailand U18 
13/08 23:00
FT 
 Syrianska U21
IFK Norrkoping U21 
13/08 22:00
FT 
 Kalmar FF U21
Elfsborg U21 
13/08 23:00
FT 
1 Halmstads U21
Trelleborgs Ff U21 
14/08 01:00
FT 
 Dosjobro If Womens
Borgeby Fk Womens 
13/08 17:00
FT 
 Chachoengsao U19
Sports Association Nong Bua Lamphu U19 
13/08 20:00
FT 
 Nakhon Ratchasima U19
Udon Thani U19 
13/08 21:00
FT 
 Wakiso Giants
Tooro United 
13/08 20:00
 
 Cerro U19
Nacional De Football U19 
13/08 20:00
FT 
 Ca Juventud U19
Fenix U19 1
13/08 21:00
FT 
1 Rentistas U19
Defensor Sporting U19 
13/08 17:00
AET 
 Hanoi 2
Gia Dinh 1
90min [0-0], Penalty [5-4], Hanoi 2 win
13/08 19:30
FT 
 Ba Ria Vung Tau
Lam Dong 1
13/08 21:45
FT 
 Portugal Beach Soccer
Senegal Beach Soccer 
13/08 23:00
FT 
 Spain Beach Soccer
Japan Beach Soccer 
13/08 14:30
FT 
 Apo Keratsini
As Ano Mera 
13/08 17:00
FT 
 Dynamo Kyiv
Belarus U19 
13/08 18:00
FT 
 Suphanburi
Southern District 
13/08 20:00
FT 
 Iran U19
Afghanistan U19 1
13/08 20:45
FT 
 Ajax Amsterdam U19
Genk Reserves 
13/08 22:00
FT 
 Caravaggio
Ac Crema 1908 
13/08 22:00
FT 
 Akratitos Neon Liosion
Apollon Smirnis U20 
13/08 22:30
FT 
 Fostiras
Enosi Panaspropirgiakou Doxa 
13/08 22:45
FT 
 Aetos Orfanou
Paok Saloniki U20 
13/08 22:50
FT 
 Az Picerno Asd
Virtus Casarano 
13/08 23:00
FT 
 Xylotympou
Ermis Aradippou 
13/08 23:00
FT 
 Tajikistan U19
Uzbekistan U19 1
13/08 23:30
FT 
 Volos Nfc
AS Egaleo Aigaleo Athens 
13/08 23:30
FT 
 Romania U18
Albania U18 
13/08 23:40
FT 
 Olympiakos Agiou Stefanou
Ae Moschatou 
14/08 00:00
FT 
 Vastese
Benevento 
14/08 00:00
FT 
 Saint Etienne (w)
Nantes Womens 
14/08 00:00
FT 
 Aeek Synka
Ikaros Mournion 
14/08 01:00
FT 
 Crevillente
Seleccion Afe 
14/08 01:00
FT 
 Lucksta If
Solleftea Gif Ff 
14/08 01:15
FT 
 Spvg Porz 1919
Bergisch Gladbach 09 
14/08 01:30
FT 
 Cd Ebro
Calamocha 
14/08 02:00
FT 
 Cd Quintanar
Ud Socuellamos 
14/08 02:30
FT 
1 Ud Ourense
Atletico De Madrid B 1
14/08 02:30
FT 
1 Conil
Xerez CD 
14/08 02:30
FT 
 Club Atletico Algabeno
Camas 
14/08 02:40
FT 
 Modena Youth
Reggio Audace U19 
14/08 04:00
FT 
 Real Betis Womens
Tottenham Hotspur Womens