livescore - live soccer scores

LiveScore 10 Aug 2019

11/08 00:05
FT 
 Atletico Madrid
Juventus 
10/08 19:30
FT 
 West Ham
Manchester City 
10/08 22:00
FT 
 Bournemouth
Sheffield United 
10/08 22:00
FT 
 Burnley
Southampton 
10/08 22:00
FT 
 Crystal Palace
Everton 1
10/08 22:00
FT 
 Watford
Brighton 
11/08 00:30
FT 
 Tottenham Hotspur
Aston Villa 
10/08 23:30
FT 
 Marseille
Stade Reims 
11/08 02:00
FT 
 Angers SCO
Bordeaux 
11/08 02:00
FT 
 Stade Brestois
Toulouse 
11/08 02:00
FT 
 Dijon
Saint Etienne 
11/08 02:00
FT 
 Montpellier
Stade Rennais 1
11/08 02:00
FT 
 Nice
Amiens 1
10/08 19:30
FT 
 Leeds United
Nottingham Forest 
10/08 22:00
FT 
 Queens Park Rangers
Huddersfield Town 
10/08 22:00
FT 
 Fulham
Blackburn Rovers 
10/08 22:00
FT 
 Sheffield Wed.
Barnsley 
10/08 22:00
FT 
 West Bromwich
Millwall 
10/08 22:00
FT 
 Derby County
Swansea City 
10/08 22:00
FT 
 Hull City
Reading 
10/08 22:00
FT 
 Preston North End
Wigan Athletic 
10/08 22:00
FT 
 Cardiff City
Luton Town 
10/08 22:00
FT 
 Middlesbrough
Brentford 
10/08 22:00
FT 
 Birmingham
Bristol City 
10/08 22:00
FT 
 Charlton Athletic
Stoke City 
11/08 00:30
FT 
 Ascoli
Pro Vercelli 1
10/08 21:30
AET 
 Villingen
Fortuna Dusseldorf 
90min [1-1], 120min [1-3], Fortuna Dusseldorf win
10/08 21:30
AET 
 1. Magdeburg
Freiburg 
90min [0-0], 120min [0-1], Freiburg win
10/08 21:30
FT 
 Viktoria Berlin 1889
Arminia Bielefeld 
10/08 21:30
FT 
 Kaiserslautern
Mainz 05 
10/08 21:30
FT 
1 Wacker Nordhausen
Erzgebirge Aue 
10/08 21:30
FT 
 TSV Alemannia Aachen
Bayer Leverkusen 
10/08 21:30
FT 
 Tus Dassendorf
Dynamo Dresden 
10/08 21:30
FT 
 Sc Verl
Augsburg 
10/08 21:30
FT 
 Sv Drochtersen/assel
Schalke 04 
11/08 00:30
FT 
 Ssv Ulm 1846
Heidenheimer 
11/08 00:30
FT 
 Ksv Baunatal
Bochum 
11/08 00:30
AET 
 Wurzburger Kickers
Hoffenheim 
90min [2-2], 120min [3-3], Penalty [4-5], Hoffenheim win
11/08 02:45
FT 
 Werder Bremen
Sv Atlas Delmenhorst 
11/08 00:30
FT 
2 Groningen
Twente Enschede 
11/08 01:45
FT 
 Ajax Amsterdam
Emmen 
11/08 02:45
FT 
 Willem II
Vitesse Arnhem 
11/08 00:00
FT 
 Oostende
Club Brugge 
11/08 02:00
FT 
 Cercle Brugge
Kortrijk 
11/08 02:00
FT 
 AS Eupen
Red Star Waasland-Beveren 
11/08 02:30
FT 
 Genk
Zulte-Waregem 
10/08 23:30
FT 
 Santa Clara
Famalicao 
11/08 02:00
FT 
 Gil Vicente
Porto 
11/08 04:30
FT 
 Benfica
Pacos Ferreira 1
10/08 19:00
FT 
 Motherwell
Celtic 
10/08 21:00
FT 
 St. Johnstone
Livingston 
10/08 22:00
FT 
1 Hamilton
Kilmarnock 
10/08 22:00
FT 
 Hearts
Ross County 
10/08 19:00
FT 
 Gazovik Orenburg
Spartak Tambov 1
11/08 00:00
FT 
1 Dinamo Moscow
Zenit St Petersburg 
11/08 00:00
FT 
1 Krasnodar
Rubin Kazan 
10/08 17:00
FT 
 Blagoveshchensk
Sakhalin 
11/08 04:00
FT 
 Seattle Sounders
New England Revolution 
11/08 07:30
FT 
 Columbus Crew
Cincinnati 
11/08 07:30
FT 
 Toronto
Orlando City 
11/08 08:00
FT 
 Dallas
Minnesota United 1
11/08 08:40
FT 
1 Sporting Kansas City
Real Salt Lake 
11/08 09:05
FT 
 Colorado Rapids
San Jose Earthquakes 
11/08 09:25
FT 
 Chicago Fire
Montreal Impact 
11/08 11:05
FT 
 Portland Timbers
Vancouver Whitecaps 
10/08 13:00
FT 
 Consadole Sapporo
Urawa Red Diamonds 
10/08 17:00
FT 
 Shimizu S-Pulse
Matsumoto Yamaga 
10/08 17:30
FT 
 Kashima Antlers
Yokohama F Marinos 1
10/08 18:00
FT 
 Oita Trinita
Vissel Kobe 
10/08 18:00
FT 
 Gamba Osaka
Sanfrecce Hiroshima 
10/08 18:00
FT 
 Tokyo
Vegalta Sendai 
10/08 18:00
FT 
 Nagoya Grampus Eight
Kawasaki Frontale 1
10/08 18:30
FT 
 Jeju United
Sangju Sangmu Phoenix 
10/08 18:30
FT 
 Gyeongnam
Seongnam Ilhwa Chunma 
10/08 19:00
FT 
1 Suwon Samsung Bluewings
Incheon United 
10/08 17:00
AET 
 South Africa Womens U20
Zimbabwe Womens U20 
90min [1-1], Penalty [4-3], South Africa Womens U20 win
10/08 20:00
FT 
 Bandari
Al Ahly 
11/08 02:00
FT 
 Pyramids
Etoile Carouge 
10/08 23:30
FT 
 Avan Academy
Gandzasar Kapan 1
11/08 00:30
FT 
 Jordan
Saudi Arabia 
11/08 03:30
FT 
 Kuwait
Bahrain 
10/08 15:00
FT 
 Melbourne Knights
Hume City 
11/08 10:40
 
 Lake Macquarie City U20
Lambton Jaffas U20 
11/08 10:40
 
 Hamilton Olympic U20
Broadmeadow Magic U20 
11/08 11:25
FT 
 Rydalmere Lions Fcu20
St George Saints U20 
10/08 14:45
FT 
 Eastern Suburbs
Magpies Crusaders 
10/08 16:30
FT 
 Gold Coast Knights
Brisbane Strikers 
10/08 15:30
FT 
 Geelong Sc
Northcote City 
10/08 13:30
FT 
 Adelaide Blue Eagles
Adelaide United U21 1
10/08 13:30
FT 
 Croydon Kings
Adelaide Raiders SC 
11/08 11:00
 
 Hakoah Sydney City East U20
Blacktown City U20 
11/08 11:00
FT 
 Mt Druitt Town Rangers U20
Apia Leichhardt Tigers U20 
11/08 11:00
FT 
 Rockdale City Suns U20
Sutherland Sharks U20 
11/08 11:00
 
 Sydney United 58 U20
Manly United U20 
11/08 11:00
FT 
 South Coast Wolves U20
Marconi Stallions U20 
10/08 15:00
FT 
 Rocking Ham City
Perth Glory Am 
10/08 23:00
FT 
 Trenkwalder Admira
LASK Linz 
10/08 23:00
FT 
 Rapid Wien
Rheindorf Altach 
10/08 23:00
FT 
 Red Bull Salzburg
Wolfsberger AC 
10/08 22:00
FT 
 Gomel
Slutsksakhar Slutsk 
10/08 23:45
FT 
 Dnepr Mogilev
Dinamo Brest 
10/08 23:00
FT 
 Roeselare
KFCO wilrijk 
11/08 02:30
FT 
 Excelsior Virton
St Gilloise 
11/08 03:00
FT 
 Club Guabira
Always Ready 
11/08 05:15
FT 
 Nacional Potosi
Sport Boys Warnes 
11/08 07:30
FT 
 Destroyers
Real Potosi 
11/08 02:00
FT 
 EC Sao Bernardo/SP
Gremio Osasco 
11/08 02:00
FT 
 Nacional Sp
Desportivo Brasil Sp 
11/08 05:00
FT 
 Ferroviaria Sp
Linense Bra 
11/08 04:00
FT 
 Sao Paulo
Santos 
11/08 04:00
FT 
 Ceara
Chapecoense 
11/08 06:00
FT 
 Flamengo
Gremio 
11/08 08:00
FT 
 Atletico-MG
Fluminense 
11/08 03:30
FT 
 Coritiba (PR)
Figueirense (SC) 
11/08 06:00
FT 
 Vitoria Salvador BA
Parana 
11/08 06:00
FT 
 Cuiaba (MT)
Sao Bento 
10/08 23:00
FT 
 Botev Plovdiv
Tsarsko Selo 
11/08 01:30
FT 
 Levski Sofia
Beroe 
11/08 09:00
FT 
1 Cd Copiapo S.a.
Cd Magallanes 
11/08 00:30
FT 
 Cobresal
Deportes Iquique 
11/08 03:00
FT 
 Universidad de Chile
Csd Antofagasta 
11/08 05:30
FT 
 Everton CD
Union Espanola 
11/08 08:00
FT 
 Audax Italiano
Huachipato 1
10/08 19:30
FT 
 Beijing Beikong
Sichuan Longfor 
10/08 19:30
FT 
 Changchun YaTai
Guangdong Southern Tigers 1
10/08 19:30
 
 Qingdao Huanghai
Inner Mongolia Zhongyou 1
10/08 19:35
FT 
 Hebei Hx Xingfu
Shandong Luneng 
10/08 19:35
Postp. 
 ShenHua SVA FC
Shenzhen Jiazhaoye 
10/08 19:35
FT 
 Tianjin Teda
Wuhan ZALL 
11/08 05:00
FT 
 Union Magdalena
Deportivo Cali 
11/08 06:00
FT 
 La Equidad
Atletico Nacional 
11/08 07:00
FT 
 Envigado
Deportes Tolima 
11/08 09:00
FT 
 Dep.Independiente Medellin
America de Cali 
11/08 04:00
FT 
1 Orsomarso
Deportivo Pereira 
11/08 08:00
FT 
 Santos De Guapiles
Perez Zeledon 
11/08 09:00
FT 
 Alajuelense
Deportivo Saprissa 
11/08 01:00
FT 
 Zapresic
Varteks Varazdin 1
11/08 03:00
FT 
 NK Lokomotiva Zagreb
Istra 1961 
10/08 16:15
FT 
 Chrudim
Fotbal Trinec 
10/08 16:15
FT 
 Slavoj Vysehrad
Fk Banik Sokolov 
10/08 23:00
FT 
 Prostejov
Pardubice 
10/08 17:00
FT 
 Meteor Praha U19
Slavia Praha u19 
10/08 21:00
FT 
 Banik Ostrava
Bohemians 1905 
10/08 23:00
FT 
 Marila Pribram
Budejovice 
10/08 23:00
FT 
 SK Sigma Olomouc
Mfk Karvina 
11/08 01:30
FT 
 Slavia Praha
Slovan Liberec 
10/08 22:15
FT 
 Vendsyssel
Vejle 
10/08 19:45
FT 
 Fa 2000
Elite 3000 Helsingor 
10/08 20:15
FT 
 Hillerod Fodbold
BK Frem 
10/08 19:30
FT 
 Vsk Arhus
Vejgaard Bk 
10/08 20:00
Postp. 
 Jammerbugt
Middelfart 
10/08 20:00
FT 
 Sydvest
Naesby BK 
10/08 20:25
FT 
 Brabrand IF
Ringkobing 
11/08 08:30
 
 Pottu Via Ho
Cds Santa Rita 
11/08 01:15
FT 
 Independiente Jose Teran
Mushuc Runa 1
11/08 03:30
FT 
 Delfin
Univ. Catolica 
11/08 06:00
FT 
 Guayaquil City
Olmedo Riobamba 1
11/08 05:30
FT 
 Aguila
Once Municipal 
10/08 22:00
 
 Barrow
Eastleigh 
10/08 22:00
 
 AFC Fylde
Ebbsfleet United 
10/08 22:00
 
 Boreham Wood
Chesterfield 1
10/08 22:00
FT 
 Bromley
Torquay United 
10/08 22:00
 
 Halifax Town
Dagenham and Redbridge 
10/08 22:00
 
 Maidenhead United
Hartlepool United FC 
10/08 22:00
 
 Solihull Moors
Aldershot Town 
10/08 22:00
FT 
 Sutton United
Chorley 
10/08 22:00
FT 
 Woking
Harrogate Town 
10/08 22:00
FT 
 Yeovil Town
Stockport County 
11/08 00:20
FT 
 Notts County
Barnet 
10/08 22:00
FT 
 York City
Brackley Town 
10/08 22:00
FT 
 AFC Telford United
Gateshead 
10/08 22:00
 
 Alfreton Town
Blyth Spartans 
10/08 22:00
 
 Bradford Park Avenue
Kidderminster 
10/08 22:00
FT 
 Chester FC
Farsley Celtic 
10/08 22:00
FT 
 Darlington
Kettering Town 
10/08 22:00
FT 
 Gloucester City
Altrincham 
10/08 22:00
FT 
 Kings Lynn
Hereford 
10/08 22:00
 
 Southport FC
Guiseley 1
10/08 22:00
FT 
 Braintree Town
Wealdstone 
10/08 22:00
FT 
 Dorking
Tonbridge Angels 1
10/08 22:00
 
 Chippenham Town
Billericay Town 1
10/08 22:00
 
 Concord Rangers
Slough Town 
10/08 22:00
FT 
 Dartford
Havant and Waterlooville 
10/08 22:00
 
1 Dulwich Hamlet
St Albans City 
10/08 22:00
 
 Eastbourne Borough
Oxford City 
10/08 22:00
FT 
 Hampton & Richmond
Hemel Hempstead Town 1
10/08 22:00
FT 
 Hungerford Town
Maidstone United 
10/08 22:00
 
 Welling United
Bath City 
10/08 22:00
FT 
 Weymouth
Chelmsford City 
10/08 22:00
FT 
 Bolton Wanderers
Coventry 
10/08 22:00
FT 
 Ipswich
Sunderland 
10/08 22:00
FT 
 Bristol Rovers
Wycombe Wanderers 
10/08 22:00
FT 
 Southend United
Blackpool 1
10/08 22:00
FT 
 Milton Keynes Dons
Shrewsbury Town 
10/08 22:00
FT 
 Fleetwood Town
AFC Wimbledon 
10/08 22:00
FT 
 Portsmouth
Tranmere Rovers 
10/08 22:00
FT 
 Rotherham United
Lincoln City 
10/08 22:00
FT 
 Oxford United
Peterborough United 
10/08 22:00
FT 
 Gillingham
Burton Albion 
10/08 22:00
FT 
 Rochdale
Doncaster Rovers 
10/08 20:00
FT 
 Grimsby Town
Bradford AFC 
10/08 22:00
 
 Oldham Athletic
Crewe Alexandra 
10/08 22:00
FT 
 Macclesfield Town
Leyton Orient 
10/08 22:00
FT 
 Plymouth Argyle
Colchester United 
10/08 22:00
FT 
 Cheltenham Town
Scunthorpe United 
10/08 22:00
FT 
 Crawley Town
Salford City 
10/08 22:00
FT 
 Port Vale
Northampton Town 
10/08 22:00
 
 Stevenage Borough
Exeter City 
10/08 22:00
FT 
 Walsall
Forest Green Rovers 
10/08 22:00
 
 Cambridge United
Newport County 
10/08 22:00
FT 
 Swindon
Carlisle 1
10/08 21:00
FT 
 Liverpool U23
Tottenham Hotspur U23 
10/08 21:00
FT 
 Trans Narva
Levadia Tallinn 
10/08 16:00
FT 
1 Minsk Womens
Znk Split Womens 
10/08 17:00
FT 
1 Hibernians Womens
Cardiff Metropolitan Womens 
10/08 20:00
FT 
 Pk 35 Womens
Ebs/skala Womens 
10/08 20:00
FT 
 Anderlecht Womens
Lsk Kvinner Womens 
11/08 12:00
 
 Lautoka
Labasa 
10/08 22:00
FT 
 JIPPO
Sudet 
10/08 22:00
FT 
 Viikingit
Japs 
10/08 22:00
FT 
 Vantaa
Njs Nurmijarvi 
10/08 22:00
FT 
 Fc Espoo
Tampere 
10/08 22:00
FT 
 Gnistan
P-iirot 
10/08 22:00
FT 
 Ilves Tampere II
Kaapo[kaarinan Pojat] 
10/08 22:00
FT 
 Rops 2
Vaajakoski 
10/08 22:00
FT 
 Vps J Akatemia
Pk-37 
10/08 22:00
FT 
 Kajha
Vifk Vaasa 
10/08 22:00
FT 
 HJK Helsinki
Lahti 
10/08 22:00
FT 
 Honka
SJK Seinajoki 
10/08 22:00
FT 
 KuPS
Inter Turku 
10/08 22:00
FT 
 AC Oulu
Ekenas IF Fotboll 
10/08 22:00
FT 
 Ac Kajaani
Jaro 
10/08 22:00
FT 
1 Musa
TPS Turku 1
10/08 21:00
FT 
 Clermont Foot
Lens 
10/08 23:00
FT 
 Dila Gori
Lokomotiv Tbilisi 
11/08 01:00
FT 
 WIT Georgia Tbilisi
Dinamo Batumi 
10/08 17:00
FT 
1 Holstein Kiel U19
Energie Cottbus U19 
10/08 19:00
FT 
 Wolfsburg Am
Hamburger Sv Ii 
10/08 19:30
FT 
 Etsv Weiche Flensburg
BSV Rehden 
10/08 21:00
FT 
 Ssv Jeddeloh
Havelse 
10/08 20:00
 
 FSV Frankfurt
Mainz Am 1
10/08 20:00
 
 Tsg Balingen
Astoria Walldorf 
10/08 20:00
FT 
1 Pirmasens
Giessen 
10/08 20:00
 
 Sv Elversberg
Sc Freiburg Am 
10/08 20:00
FT 
 Tsg Hoffenheim Am
Bahlinger SC 
10/08 20:00
FT 
1 Fortuna Dusseldorf Ii
Bonner sc 
10/08 20:00
FT 
 Fortuna Koln
Wattenscheid 
10/08 20:00
FT 
 Sportfreunde Lotte
VFB Homberg 
10/08 20:00
FT 
 Schalke 04 II
SV Lippstadt 
10/08 23:00
FT 
 Kaposvar
Mezokovesd-Zsory 
11/08 01:30
FT 
 Diosgyor
Ujpesti TE 
10/08 22:00
FT 
 Haukar
Magni 
10/08 16:30
FT 
 Pusamania Borneo
PSM Makassar 
10/08 16:30
FT 
 Persija Jakarta
Bhayangkara Surabaya United 
10/08 16:30
FT 
 Persebaya Surabaya
Madura United 
11/08 01:00
FT 
 Crumlin United
Malahide United 
11/08 02:00
FT 
 Cobh Ramblers
Dundalk 
10/08 23:30
FT 
 Pontedera
Pistoiese 
11/08 00:00
FT 
 Usd Virtus Verona
Modena 
10/08 17:00
FT 
 Yokohama
Mito Hollyhock 
10/08 17:00
FT 
 JEF United Ichihara
Ehime 
10/08 18:00
FT 
 Kyoto Purple Sanga
Tochigi SC 
10/08 18:00
FT 
 Machida Zelvia
Zweigen Kanazawa FC 
10/08 18:00
FT 
 Ryukyu
V-Varen Nagasaki 
10/08 18:00
FT 
 Okayama
Omiya Ardija 
10/08 18:00
FT 
 Kashiwa Reysol
Renofa Yamaguchi 
10/08 18:00
FT 
 Tokushima Vortis
Ventforet Kofu 
10/08 15:00
FT 
 Fukushima United FC
Fujieda Myfc 
10/08 16:00
FT 
 SC Sagamihara
Cerezo Osaka U23 
10/08 17:00
FT 
 Kamatamare Sanuki
Thespa Kusatsu Gunma 
10/08 17:00
FT 
 Giravanz Kitakyushu
Gamba Osaka U23 
10/08 18:00
FT 
 Gainare Tottori
Vanraure Hachinohe 
10/08 18:00
FT 
 Roasso Kumamoto
Yokohama Scc 
10/08 19:00
FT 
 Okzhetpes
Zhetysu Taldykorgan 
10/08 22:00
FT 
 FK Atyrau
Kaisar Kyzylorda 
10/08 19:00
FT 
 Bucheon 1995
Gwangju 
10/08 18:00
FT 
 Cheonan City
Changwon City 
10/08 18:00
FT 
 Busan Transportation
Gimhae City 
10/08 21:00
FT 
 Spartaks Jurmala
Fk Valmiera 
11/08 00:00
FT 
1 Riteriai
Atlantas Klaipeda 
11/08 06:00
FT 
 Queretaro
Pachuca 1
11/08 06:00
FT 
 Cruz Azul
Juarez 
11/08 08:00
FT 
 Tigres UANL
Necaxa 
11/08 10:00
FT 
 Chivas Guadalajara
Atletico San Luis 
11/08 06:00
FT 
 Zacatepec
Loros Universidad 
11/08 08:00
FT 
 Venados
Uaem Potros 
11/08 10:00
FT 
 Csyd Dorados De Sinaloa
Celaya 
10/08 23:00
FT 
 Iskra-stal Ribnita
Singerei 
10/08 23:00
FT 
 Abus Ungheni
Dacia Buiucani 
10/08 23:00
FT 
 Floresti
Real Succes 
10/08 23:00
FT 
 Spartanii Selemet
Cahul 2005 
10/08 23:00
FT 
 Victoria Bardar
Granicerul Glodeni 
11/08 01:45
FT 
 SBV Excelsior
Utrecht Am 
11/08 01:45
FT 
 SBV Excelsior
Utrecht Am 
11/08 09:00
 
 Real Madriz
Deportivo Ocotal 
10/08 22:00
FT 
 Larne
Warrenpoint Town 
10/08 22:00
FT 
 Coleraine
Cliftonville 
10/08 22:00
FT 
 Crusaders FC
Carrick Rangers 
10/08 22:00
FT 
 Dungannon Swifts
Ballymena United 
10/08 22:00
 
 Linfield FC
Institute 
10/08 20:00
FT 
 FK Vidar
Bryne 
10/08 21:00
FT 
 Brattvag
IL Hodd 
10/08 22:00
FT 
 Stjordals Blink
Nardo 
10/08 22:00
FT 
 Alta
Oppsal 
10/08 22:00
FT 
 Elverum
Sotra 
10/08 22:00
FT 
 Floro
Kjelsas IL 
10/08 20:00
FT 
 Eidsvold TF
Spjelkavik 
10/08 20:00
FT 
 Grei
Frigg 
10/08 21:30
FT 
 KFUM Oslo
Sandnes Ulf 
10/08 21:30
FT 
 Rosenborg
Tromso IL 
11/08 04:00
FT 
 Sportivo San Lorenzo
Deportivo Capiata 
11/08 06:30
FT 
 Sol De America
Cerro Porteno 
10/08 21:00
FT 
 Pogon Szczecin
Wisla Krakow 
10/08 23:30
FT 
 Zaglebie Lubin
Arka Gdynia 
10/08 23:45
FT 
 Miedz Legnica
Chrobry Glogow 
11/08 00:00
FT 
 GKS Tychy
Odra Opole 
11/08 01:00
FT 
 Belchatow
Radomiak Radom 
11/08 01:00
FT 
 Puszcza Niepolomice
Sandecja 
11/08 02:00
FT 
 Gornik Zabrze
Rakow Czestochowa 
11/08 02:00
FT 
 LKS Nieciecza
Zaglebie Sosnowiec 1
11/08 00:00
FT 
 Gwardia Koszalin
Nielba Wagrowiec 
10/08 18:00
FT 
 CD Nacional
Chaves 1
10/08 23:00
FT 
 Varzim
UD Oliveirense 1
11/08 01:00
FT 
 SC Farense
Casa Pia Ac 
11/08 01:00
FT 
1 CD Mafra
CD Cova Piedade 
10/08 16:00
FT 
 Juventus Bucharest
Voin Tate Numa Glenn 
10/08 16:00
FT 
1 Farul Constanta
Dunarea Calarasi 
10/08 16:00
FT 
 Csikszereda
Metaloglobus 
10/08 16:00
FT 
 CS Mioveni
Scolar Resita 
10/08 20:30
FT 
 Rapid Bucuresti
Concordia Chiajna 
10/08 23:00
FT 
 Gaz Metan Medias
Astra Ploiesti 
11/08 02:00
FT 
 CFR Cluj
Hermannstadt 
10/08 20:00
FT 
 Lokomotiv Moscow Youth
Ural Youth 
10/08 15:00
FT 
 Luch-Energiya
Torpedo Moscow 
10/08 15:00
FT 
 Ska Khabarovsk
Chertanovo Moscow 
10/08 18:00
FT 
 Yenisey Krasnoyarsk
Neftekhimik Nizhnekamsk 
10/08 20:00
FT 
 Tom Tomsk
Rotor Volgograd 
10/08 22:00
FT 
 Mordovia Saransk
Baltika 
10/08 22:00
FT 
 Volga Olimpiets
Fakel Voronezh 
10/08 22:00
FT 
 Tekstilshchik Ivanovo
Shinnik Yaroslavl 
10/08 23:00
FT 
 Khimki
Krasnodar II 
10/08 23:00
FT 
 Avangard
Spartak Moscow II 
11/08 00:00
FT 
 Torpedo Armavir
Chayka K Sr 
10/08 22:00
FT 
 Greenock Morton
Alloa Athletic 1
10/08 22:00
FT 
 Dundee
Ayr Utd 
10/08 22:00
FT 
 Inverness C.T.
Arbroath 
10/08 22:00
FT 
 Queen of the South
Dunfermline 
10/08 22:00
FT 
 East Fife
Peterhead 
10/08 22:00
FT 
 Falkirk
Dumbarton 
10/08 22:00
FT 
 Forfar Athletic
Stranraer 
10/08 22:00
FT 
1 Montrose
Airdrie United 
10/08 22:00
FT 
 Raith Rovers
Clyde 
10/08 22:00
FT 
 Annan Athletic
Elgin City 
10/08 22:00
FT 
 Albion Rovers
Cove Rangers 
10/08 22:00
FT 
 Cowdenbeath
Stirling Albion 1
10/08 22:00
FT 
 Edinburgh City
Brechin City 
10/08 22:00
FT 
 Queens Park
Stenhousemuir 
10/08 23:00
FT 
 Karadjordje Topola
Cukaricki 
11/08 02:00
FT 
 FK Javor Ivanjica
Macva Sabac 
11/08 02:00
FT 
 FK Rad Beograd
Indjija 
11/08 02:00
FT 
 Radnicki Nis
FK Vozdovac Beograd 
11/08 00:00
FT 
 MFK Ruzomberok
MSK Zilina 1
11/08 01:00
FT 
 Trencin
DAC Dunajska Streda 
11/08 01:00
FT 
 Nitra
Skf Sered 1
11/08 01:00
FT 
 Slovan Bratislava
Zlate Moravce 
11/08 01:00
FT 
1 Zemplin Michalovce
FK Senica 
10/08 23:30
FT 
 NK Triglav Kranj
NK Mura 05 
11/08 02:15
FT 
 NK Maribor
Tabor Sezana 1
10/08 21:00
 
 Polokwane City
AmaZulu 
11/08 00:00
FT 
 Kaizer Chiefs FC
Stellenbosch 
10/08 16:30
FT 
 Myanmar U18
Timor Leste U18 
10/08 17:00
FT 
 Brunei Darussalam U18
Indonesia U18 
10/08 20:00
FT 
 Philippines U18
Laos U18 
10/08 22:00
FT 
 Djurgardens
IK Sirius 1
11/08 00:00
FT 
 GIF Sundsvall
Ostersunds 
10/08 19:45
FT 
 Kif Orebro Duff Womens
Pitea If Womens 
10/08 20:00
 
 Vittsjo Gik Womens
If Limhamn Bunkeflo Womens 
10/08 21:00
FT 
 Rosengard Womens
Eskilstuna United Df Womens 
10/08 20:00
FT 
 Rynninge IK
Bk Forward 
10/08 21:00
FT 
 Gefle IF
Vasalunds IF 
10/08 21:00
FT 
 Carlstad United BK
Nykopings BIS 
10/08 22:00
FT 
 Akropolis IF
Karlslunds If Hfk 
10/08 22:00
FT 
 Tvaakers IF
Lindome GIF 1
10/08 22:00
FT 
 Assyriska Turab Ik Jkp
Torns IF 
10/08 20:00
FT 
 Stenungsunds If
Nordvarmland Ff 
10/08 22:00
FT 
1 Halmstads
Dalkurd Ff 
11/08 00:00
FT 
 Norrby IF
Degerfors IF 
11/08 01:00
FT 
 Basel
Servette 
11/08 01:00
FT 
 St. Gallen
Young Boys 
11/08 01:00
FT 
 Lausanne Sports
Kriens 
10/08 18:45
FT 
 Sisaket
Ubon Umt United 1
10/08 19:00
FT 
 Samut Sakhon
Bangkok Glass 
10/08 20:00
FT 
 BEC Tero Sasana
Navy 
10/08 18:45
FT 
 Chiangmai
Chonburi Shark 
10/08 19:00
FT 
 Ratchaburi FC
Ptt Rayong 
10/08 20:00
FT 
 Sukhothai
PT Prachuap 
10/08 21:00
FT 
 Bangkok United
Chainat 
10/08 22:00
FT 
 Dynamo Kyiv
Shakhtar Donetsk 
11/08 00:30
FT 
1 PFC Oleksandria
Olimpic Donetsk 1
11/08 00:30
FT 
 Vorskla Poltava
Lviv 
11/08 02:00
FT 
1 Liverpool P
Wanderers FC 
11/08 07:00
FT 
 Washington Spirit Womens
Chicago Red Stars Womens 
11/08 07:30
FT 
2 Orlando Pride Womens
Houston Dash Womens 
11/08 08:00
FT 
 Forward Madison
Richmond Kickers 
11/08 08:00
FT 
 Tormenta
Chattanooga Red Wolves 
11/08 10:20
 
 North Texas
Tucson 
11/08 07:00
FT 
 Pittsburgh Riverhounds
Swope Park Rangers 
11/08 07:30
FT 
 Tampa Bay Rowdies
Birmingham Legion 
11/08 08:00
FT 
 Colorado Springs Switchbacks
Rio Grande Valley 
11/08 08:00
FT 
 Nashville
Bethlehem Steel 
11/08 08:30
FT 
 Memphis 901
North Carolina 
11/08 08:30
FT 
 Stlouis Lions
Charleston Battery 1
11/08 09:00
FT 
2 Austin Bold
LA Galaxy 2 
11/08 09:00
FT 
 Okc Energy
Fresno 
11/08 10:05
FT 
 Real Monarchs Slc
Tulsa Roughnecks 
11/08 10:30
FT 
 Phoenix Rising
El Paso Locomotive 1
11/08 10:30
FT 
1 Reno 1868
San Antonio 
11/08 04:00
FT 
 Caracas FC
Deportivo Tachira 
11/08 05:00
FT 
 Monagas
Deportivo Lara 
10/08 18:00
FT 
 Khanh Hoa
Da Nang 
10/08 18:00
FT 
1 Quảng Nam
Tp Ho Chi Minh 
10/08 19:00
FT 
 Than Quảng Ninh
Nam Dinh 
10/08 17:00
FT 
 Sporting De Gijon B
Marino luanco 3
10/08 17:15
FT 
 Croatia U19
Grasshopper U19 
10/08 18:00
FT 
 Sporting de Gijon
Alaves 
10/08 20:00
FT 
 Afghanistan U19
Uzbekistan U19 
10/08 21:00
FT 
 Preuben Munster
Borussia Dortmund 
10/08 22:30
FT 
 Dinamo Zagreb U19
Real Madrid U19 
10/08 23:00
FT 
 Tajikistan U19
Turkmenistan U19 
10/08 23:30
FT 
 Zvezdara
Omladinac Novi Banovci 
11/08 00:00
FT 
 Eskisehirspor
Konyaspor 
11/08 00:00
FT 
 Omonia Nicosia
Anorthosis Famagusta FC 
11/08 00:00
FT 
 Sassuolo
Alessandria 
11/08 00:15
FT 
 Albania U19
Olimpija Ljubljana U19 1
11/08 00:30
FT 
 Brescia
Valladolid 
11/08 01:00
FT 
 Besiktas
Panathinaikos 
11/08 01:00
FT 
 Numancia
Burgos CF 
11/08 01:00
FT 
 Alcorcon
Fuenlabrada 
11/08 01:00
FT 
 Sivasspor
Fenerbahce 
11/08 01:00
FT 
 CD Tudelano
Zaragoza 
11/08 01:30
FT 
 Real Oviedo
Alaves 
11/08 02:00
FT 
 Lanzarote
Las Palmas 
11/08 02:00
FT 
 Girona
SD Huesca 
11/08 02:00
FT 
 Leganes
Albacete 
11/08 02:00
FT 
 Celta Vigo
Lazio 
11/08 02:00
FT 
1 Cadiz
Malaga 
11/08 02:00
FT 
 G Segoviana
Getafe B 
11/08 02:00
FT 
 Salmantino
UD Badajoz 
11/08 02:30
FT 
 Talavera De La Reina
Cf Rayo Majadahonda 
11/08 02:30
FT 
 Parma
Sampdoria 
11/08 02:30
FT 
 Real Sociedad
Eibar 
11/08 02:45
FT 
 Bologna
Villarreal 
11/08 02:45
FT 
 Kf Feronikeli
AC Milan 
11/08 03:00
FT 
 Deportivo La Coruna
Real Betis 
11/08 03:00
FT 
 Mallorca
Levante 
11/08 03:00
FT 
 Getafe
Atalanta 
11/08 03:00
FT 
 Extremadura
Sevilla 
11/08 03:00
FT 
 Cd San Roque De Lepe
Algeciras 1
11/08 03:00
FT 
 Atletico Sanluqueno
Real Betis B 
11/08 03:30
AET 
 Valencia
Inter Milan 
90min [1-1], Penalty [6-7], Inter Milan win
11/08 03:30
FT 
 Cordoba
Rayo Vallecano 
11/08 04:00
FT 
 Tenerife
Real Madrid Castilla 
11/08 05:00
FT 
 Barcelona
Napoli 
11/08 06:30
FT 
 Mexico U22
Uruguay U22 
11/08 09:30
FT 
 Honduras U22
Argentina U22