livescore - live soccer scores

LiveScore 09 Aug 2019

10/08 03:00
FT 
 Liverpool
Norwich 
10/08 02:45
FT 
1 AS Monaco
Lyon 
10/08 02:45
FT 
 Plymouth Parkway
Buckland Athletic 
10/08 02:45
FT 
 Skelmersdale United
Penistone Church 
10/08 02:45
FT 
 Uerdingen
Borussia Dortmund 
10/08 02:45
FT 
 Ingolstadt 04
Nurnberg 
10/08 03:30
FT 
 SV Sandhausen
Monchengladbach 
10/08 02:00
FT 
 Sparta Rotterdam
VVV Venlo 
10/08 02:30
FT 
 Anderlecht
KV Mechelen 1
10/08 03:30
FT 
 Portimonense
Belenenses 
09/08 21:00
FT 
 Irtysh 1946 Omsk
Dinamo Barnaul 
09/08 16:00
AET 
 Vietnam U16
Indonesia U16 
80 minutes [0-0], Penalty shoot-out [2-3]
09/08 19:00
FT 
 Malaysia U16
Thailand U16 
09/08 23:30
FT 
 Sonidep
Usm Alger 
10/08 03:45
FT 
 Js Kabylie
Al Merreikh 
10/08 03:45
FT 
 Paradou Ac
Ci Kamsar 
09/08 21:00
 
 Estudiantes Lp Reserves
Ca Aldosivi Reserves 
09/08 23:30
FT 
 Ararat Yerevan
Shirak 1
09/08 17:00
 
 Redlands United FC
Gold Coast United 
09/08 17:50
 
 Heidelberg United
Oakleigh Cannons 
09/08 18:45
 
 White City Woodville
Salisbury United 
09/08 18:45
FT 
 West Torrens Birkalla
Western Strikers SC 1
10/08 01:10
FT 
 Juniors OO
Kapfenberg Superfund 
10/08 01:10
FT 
 FAC Team Fur Wien
Wacker Innsbruck 
10/08 01:10
FT 
1 Austria Wien Youth
Austria Lustenau 1
10/08 01:10
FT 
 Lafnitz
Liefering 1
10/08 01:10
FT 
 SK Vorwarts Steyr
Blau Weiss Linz 
10/08 01:10
FT 
 Dornbirn
SG Austria Klagenfurt 
10/08 01:10
FT 
 Grazer AK
SV Horn 
10/08 00:00
FT 
 Ruckersdorf
Ask Klagenfurt 
09/08 23:30
FT 
 Team Wiener Linien
Ask Ebreichsdorf 
10/08 01:00
FT 
 Sv Mattersburg Amateure
Andelsbuch 
10/08 01:30
FT 
 Wiener Sportklub
SC Wiener Neustadt 
10/08 01:00
FT 
 Tus Bad Gleichenberg
Union Gurten 
09/08 23:00
FT 
 Torpedo Zhodino
Slavia Mozyr 
10/08 02:30
FT 
 Westerlo
Oud Heverlee 
10/08 02:00
FT 
 Corinthians Paulista B
Portuguesa de Desportos 
10/08 07:00
FT 
 Xv De Piracicaba
Atibaia 
10/08 02:00
FT 
 Cabofriense U20
Nova Iguacu U20 
10/08 02:00
FT 
 Goytacaz U20
Vasco Da Gama Youth 
10/08 02:00
FT 
 Guarani SP Youth
Mirassol Youth 
10/08 06:15
FT 
 Operario Ferroviario Pr
Vila Nova (GO) 
10/08 08:30
FT 
 Bragantino SP
Botafogo Sp 
09/08 21:30
FT 
 Operario Fec U19
Parana Pr/u19 
09/08 23:00
FT 
 Botev Vratsa
Cherno More Varna 
10/08 01:30
FT 
 Slavia Sofia
Etar Veliko Tarnovo 
10/08 07:30
FT 
 Curico Unido
Universidad de Concepcion 
09/08 19:30
FT 
 Zibo Sunday
Qingdao Jonoon 
09/08 19:35
FT 
 Guangzhou R&F
Shanghai SIPG 
09/08 19:35
FT 
1 Dalian Yifang
Jiangsu Sainty 1
09/08 20:35
FT 
 HeNan JianYe
Beijing Renhe 1
09/08 16:00
 
 Dalian Quanjian Womens
Jiangsu Suning Womens 
09/08 19:35
FT 
 Beijing Beikong Womens
Wuhan Jianghan Womens 
10/08 08:30
FT 
 Deportiva Once Caldas
Alianza Petrolera 
10/08 02:00
FT 
 ZNK Osijek
Dinamo Zagreb 
09/08 15:10
FT 
 Karmiotissa Pano Polemidion
Olympiakos Nicosia 
10/08 00:00
FT 
 Hradec Kralove
Sk Slovan Varnsdorf 
10/08 00:00
FT 
 Vysocina Jihlava
Dukla Praha 
10/08 01:00
FT 
1 Brno
Usti nad Labem 1
10/08 00:00
FT 
 Slavia Kromeriz
SC Znojmo 
09/08 19:00
 
 Pribram U19
Brno U19 1
10/08 00:00
FT 
 Zlin
Teplice 
10/08 01:00
FT 
 HIK
B93 Copenhagen 1
10/08 00:30
FT 
 Norresundby
If Skjold Saeby 
10/08 00:30
FT 
1 Marienlyst
Oure Skolernes 
10/08 00:30
FT 
 Taastrup
Koge Nord 1
10/08 00:30
FT 
1 Tarnby Ff
IF Skjold Birkerod 1
10/08 00:00
FT 
 Kobenhavn
Lyngby 
10/08 02:00
FT 
 Odense BK
Randers 
10/08 08:15
FT 
1 Macara
Sociedad Deportivo Quito 
10/08 02:45
FT 
 Marine
Witton Albion 
09/08 19:00
FT 
1 Norwich City U23
Swansea City U23 
10/08 02:00
FT 
 Middlesbrough U23
Aston Villa U23 
10/08 02:00
FT 
 West Ham United U23
Fulham U23 
09/08 20:00
FT 
 Millwall U23
Burnley U23 
09/08 20:00
FT 
 Millwall U23
Burnley U23 
10/08 00:00
FT 
 Kuressaare
JK Tallinna Kalev 
10/08 00:00
FT 
 Tallinna Levadia 2
Parnu Linnameeskond 
10/08 01:15
FT 
 Ki Klaksvik
Vikingur Gotu 
09/08 23:30
FT 
 Mp Mikkeli
Pepo 
09/08 23:30
FT 
 Salon Palloilijat Salpa
Honka Akatemia 
09/08 23:30
FT 
 Pif Parainen
Inter Turku 2 
10/08 00:00
FT 
 Hps
HIK 
10/08 00:00
FT 
1 Janpa
Fc Ilves-kissat 
10/08 00:00
FT 
 Pave
Toivalan Urheilijat 
10/08 00:00
FT 
1 Sc Riverball
Ac Barca 
10/08 00:15
FT 
 Puiu
Atlantis Ii 
10/08 00:15
FT 
1 Valtti
Pk Keski Uusimaa Pkku 
10/08 00:15
FT 
 Cle
LPS Helsinki 
09/08 23:30
FT 
 HIFK
Kpv 
09/08 23:30
FT 
 Mypa
Haka 
10/08 02:00
FT 
 Bastia CA
Concarneau 
10/08 02:00
FT 
 Avenir Sportif Beziers
Bourg Peronnas 
10/08 02:00
FT 
1 Ajaccio GFCO
Avranches 1
10/08 02:00
FT 
 Le Puy Foot 43 Auvergne
Creteil 
10/08 02:00
FT 
 Red Star 93
Toulon 
10/08 02:00
FT 
 Chamois Niortais
Chateauroux 1
10/08 02:00
FT 
 Le Mans
Valenciennes 
10/08 02:00
FT 
 ES Troyes AC
Le Havre 1
10/08 02:00
FT 
 Chambly
Grenoble 
10/08 02:00
FT 
 Rodez AF
Paris Fc 1
10/08 02:00
FT 
 Guingamp
Orleans US 45 
10/08 02:00
FT 
1 Ajaccio
Caen 1
10/08 02:00
FT 
 Nancy
Lorient 1
10/08 02:00
FT 
 Sochaux
Auxerre 
09/08 21:30
FT 
 Baia Zugdidi
Kolkheti Poti 
09/08 21:30
FT 
 Spartaki Tskhinvali
Merani Martvili 
09/08 21:30
FT 
 Shukura Kobuleti
Gagra 
09/08 21:30
FT 
 Baia Zugdidi
Kolkheti Poti 
10/08 00:30
FT 
 Pforzheim
Fsv 08 Bissingen 
10/08 00:30
FT 
 Pipinsried
Deisenhofen 
10/08 01:00
FT 
1 Tb Uphusen
Eintracht Northeim 
10/08 01:00
FT 
 Sv Curslack Neuengamme
Hamburger Sv Iii 
10/08 01:00
FT 
 Gutersloh
SC Wiedenbruck 
10/08 01:00
FT 
1 Sc Concordia Hamburg
SC Victoria Hamburg 
10/08 01:00
FT 
 Tsv Schott Mainz
Kaiserslautern Am 
10/08 01:00
FT 
1 VfR Wormatia Worms
Eintracht Trier 1
10/08 01:30
FT 
 Gonsenheim
Hassia Bingen 
10/08 01:30
FT 
 Hessen Dreieich
Hanau 93 
10/08 01:00
FT 
 Steinbach
Bayern Alzenau 
10/08 01:30
FT 
1 Kickers Offenbach
VfR Aalen 
10/08 01:30
FT 
 Monchengladbach Am
RW Oberhausen 
10/08 01:00
FT 
 Siquinala
Coban Imperial 
10/08 05:30
FT 
1 Guastatoya
Deportivo Sanarate 
10/08 10:00
FT 
 Xelaju MC
CD Puerto de Iztapa 
10/08 01:30
FT 
 Throttur
Thor Akureyri 1
10/08 03:15
FT 
 Umf Njardvik
Fjolnir 
10/08 03:15
FT 
 Vikingur Olafsvik
Leiknir Reykjavik 
10/08 03:15
FT 
 Grotta Seltjarnarnes
Keflavik 
10/08 03:15
FT 
 Umf Afturelding
Fram Reykjavik 
10/08 03:15
FT 
1 Grindavik Womens
Ia Akranes (w) 
10/08 02:00
FT 
 Ibv Vestmannaeyjar (w)
Kr Reykjavik Womens 
10/08 03:15
FT 
 Fylkir (w)
Stjarnan (w) 
10/08 01:00
FT 
 Dahl Vickreni Ma Gree U19
Ia Kari U19 
09/08 14:30
FT 
 Electric Veng
Mizoram Police 
09/08 17:05
FT 
 Aizawl
Chanmari 
09/08 15:15
FT 
 Persilab Lampung Barat
Lampung United 
09/08 15:20
FT 
 Pskbs Kuta Binjai
Ps Ptpn I Langsa 
09/08 16:10
FT 
1 Persekam Metro
Psid Jombang 1
09/08 16:15
FT 
 Sumbersari
Putra Jombang 
09/08 16:20
FT 
 Persepam Pamekasan
Persidafon 
09/08 16:35
FT 
 Villa 2000 B
Betawi 
09/08 17:20
FT 
 Pringsewu
Putra Jaya 
09/08 17:45
FT 
 Psbl Langsa
Peureulak Raya 
09/08 16:30
FT 
 Perseru Serui
Pss Sleman 
09/08 19:30
FT 
 Barito Putera
PS Tni 
09/08 19:30
FT 
 Bali United
Semen Padang 
09/08 16:00
FT 
1 Kalteng Putra U20
Persebaya Surabaya U20 
09/08 16:00
FT 
 Persipura Jayapura U20
Bali United U20 
09/08 16:00
FT 
1 Pusamania Borneo U20
Psm Makassar U20 
09/08 16:30
FT 
 Persela Lamongan U20
Madura United U20 
10/08 02:00
FT 
 Cobh Wanderers
Limerick FC 
10/08 02:45
FT 
 St. Patrick's
Bray Wanderers 
10/08 02:45
AET 
 Cabinteely
Cork City 
90min [1-1], 120min [2-2], Penalty [4-5], Cork City win
10/08 02:45
FT 
 Glebe North
Sligo Rovers 
10/08 02:45
FT 
 Derry City
Wexford Youths 
10/08 02:45
FT 
 Drogheda United
Avomdale United 
10/08 03:00
FT 
 Shamrock Rovers
Finn Harps 
09/08 18:00
 
 Gangneung
Mokpo City 
09/08 23:30
FT 
 Kupiskis
Zalgiris Vilnius B 
10/08 00:00
FT 
 Nevezis
Trakai Ii 
10/08 08:00
FT 
1 Morelia
Monterrey 
10/08 10:00
FT 
 Veracruz
Atlas 
10/08 10:05
FT 
 Club Tijuana
Pumas UNAM 
09/08 22:00
 
 Veracruz U20
Atlas U20 
10/08 06:45
FT 
 Club Tijuana U20
Pumas U20 1
10/08 08:00
FT 
 Mineros De Zacatecas
Tampico Madero 
10/08 09:05
FT 
1 Correcaminos Uat
Atlante 1
09/08 23:30
FT 
 Zeta
FK Sutjeska Niksic 
09/08 17:00
FT 
 Shan Utd U19
Magwe U19 
09/08 17:00
FT 
 Sagaing United U19
Zwekapin United U19 
09/08 17:00
FT 
 Yangon United U19
Dagon U19 
10/08 02:00
FT 
 Oss
Jong Ajax Amsterdam 
10/08 02:00
FT 
 NEC Nijmegen
Eindhoven 
10/08 02:00
FT 
 Helmond Sport
Volendam 
10/08 02:00
FT 
 De Graafschap
Cambuur Leeuwarden 
10/08 02:00
FT 
 Roda JC Kerkrade
Almere City FC 
10/08 02:00
FT 
 Go Ahead Eagles
MVV Maastricht 
10/08 02:00
FT 
 Dordrecht 90
NAC Breda 
10/08 02:00
FT 
 Go Ahead Eagles
MVV Maastricht 
10/08 02:00
FT 
1 Helmond Sport
Volendam 
10/08 02:00
FT 
 NEC Nijmegen
Eindhoven 
10/08 02:00
FT 
1 Roda JC Kerkrade
Almere City FC 
10/08 02:00
FT 
 Dordrecht 90
NAC Breda 
10/08 10:30
FT 
1 North Wellington Afc
Stop Out 1
10/08 10:45
FT 
 Christchurch United
Ferrymead Bays 
10/08 11:00
FT 
 Lower Hutt City
Napier City Rovers 
10/08 10:45
FT 
 Queenstown Rovers
Southland United 
10/08 10:45
FT 
 Roslyn Wakari
Green Island 
09/08 20:00
FT 
 Wikki Tourist
Ifeanyi Ubah 
10/08 01:00
FT 
 Bergen Nord
Lysekloster 
10/08 01:00
FT 
 Sandefjord
Start Kristiansand 1
10/08 07:00
FT 
 Rubio Nu Asuncion
Independiente Fbc 2
10/08 05:30
FT 
 Nacional Asuncion
Libertad Asuncion 
10/08 08:00
FT 
 General Diaz
Ca River Plate Asuncion 
10/08 01:00
FT 
 Olimpia Grudziadz
Chojniczanka Chojnice 
10/08 01:45
FT 
 Olsztyn OKS 1945
Gks Jastrzebie 
10/08 02:30
FT 
 Lech Poznan
Slask Wroclaw 1
10/08 01:10
FT 
 Widzew lodz
Blekitni Stargard Szczecinski 
09/08 22:00
FT 
 Korona Kielce Youth
Gornik Zabrze Youth 
09/08 23:00
FT 
 Clinceni
Chindia Targoviste 
10/08 02:00
FT 
 Politehnica Iasi
Dinamo Bucuresti 
09/08 22:00
FT 
 Zorkyi Krasnogorsk
Sokol 
09/08 22:30
FT 
 Ararat Moscow
Rotor Volgograd B 
09/08 23:00
FT 
 Dinamo Briansk
Strogino Moscow 
09/08 23:30
FT 
 FK Kaluga
FK Khimik Novomoskovsk 
09/08 23:30
FT 
 Salyut-Energia Belgorod
Kvant Obninsk 
10/08 00:00
FT 
 Saturn
FK Zvezda Ryazan 
09/08 21:30
FT 
 Legion Dynamo
Volgar-Astrakhan 
09/08 22:00
FT 
 Spartak Nalchik
Krasnodar 3 1
09/08 22:00
FT 
 FK Biolog
Makhachkala 
09/08 22:00
FT 
 Alania
Chernomorets Novorossiysk 
09/08 23:00
FT 
 SKA Rostov
Mashuk-KMV 
09/08 23:00
FT 
1 Druzhba Maykop
Inter Cherkessk 
10/08 00:00
FT 
2 Urozhay Krasnodar
Dynamo Stavropol 
09/08 21:00
FT 
 Rodina Moskva
Murom 
09/08 22:00
FT 
1 FK Kolomna
Dolgiye Prudy 
09/08 22:00
FT 
 Leningradets
Kazanka Moscow 
09/08 23:30
FT 
 Luki Energiya
Torpedo Vladimir 
09/08 23:30
FT 
 Pskov 747
Zvezda Sint Petersburg 
09/08 15:30
FT 
 Krasnodar Youth
Rubin Kazan Youth 
09/08 19:00
FT 
 Dinamo Moscow 2
Zenit St.petersburg Youth 
09/08 19:00
FT 
 Orenburg Youth
Tambov Youth 
10/08 02:05
FT 
 Partick Thistle
Dundee United 
10/08 02:00
FT 
 Crvena Zvezda
Mladost Lucani 
10/08 01:00
FT 
 Sport Podbrezova
Mfk Tatran Aos Liptovsky Mikulas 
09/08 23:30
FT 
 Ask Bravo Publikum
NK Aluminij 1
09/08 16:00
FT 
 Stellenbosch Reserves
Chippa United Reserves 
09/08 18:00
FT 
 Bloem Celtic Reserves
Mamelodi Sundowns Reserves 
09/08 21:00
FT 
 Amazulu Reserves
Orlando Pirates Reserves 
09/08 16:30
FT 
 Thailand U18
Cambodia U18 
09/08 17:30
FT 
 Malaysia U18
Singapore U18 
09/08 20:30
FT 
 Vietnam U18
Australia U18 
10/08 02:30
FT 
 Cd Cabecense
Atletico Antoniano 
10/08 01:00
FT 
 Vaxjo Ff Womens
Djurgardens Womens 
10/08 01:00
FT 
 Vanersborg
Vanersborg 1
10/08 01:00
FT 
 Umea Academy
Sandviks Ik 
10/08 01:00
FT 
 Kramfors Alliansen
Anundsjo If 
10/08 01:00
FT 
 Almeboda/linneryd
Ifk Berga 
10/08 01:00
FT 
 Varbergs BoIS FC
Ik Frej Taby 1
09/08 19:00
FT 
 Ifk Norrkoping U19
Brommapojkarna U19 
09/08 21:00
 
 Hacken U19
Kalmar FF U19 
10/08 02:00
FT 
1 Grasshoppers
Schaffhausen 
09/08 17:00
FT 
 Chachoengsao U19
Krabi U19 
09/08 17:00
FT 
1 Sports Association Nonthaburi U19
Sports Association Nong Bua Lamphu U19 
09/08 20:00
FT 
1 Jl Chiangmai United U19
Nakhon Ratchasima U19 
09/08 20:00
FT 
 Udon Thani U19
Chiangrai City U19 
09/08 22:00
FT 
 Sakaryaspor
Hacettepe Spor 
09/08 17:00
FT 
 Metalurh Zaporozhya U19
Volyn U19 
09/08 20:00
FT 
 Illichivec Mariupol U19
Kolos Kovalyovka U19 
09/08 22:00
FT 
 Dnipro Dnipropetrovsk U19
Vorskla U19 
09/08 19:00
FT 
 Dynamo Kyiv U21
Shakhtar Donetsk U21 
09/08 19:00
FT 
 Vorskla U21
Lviv U21 
10/08 04:00
FT 
 Toronto 2
Greenville Triumph 
10/08 07:30
FT 
 Loudoun United
Charlotte Independence 
10/08 10:00
FT 
 Tacoma Defiance
Orange County Blues Fc 
09/08 18:00
FT 
 Hoàng Anh Gia Lai
Viettel 
09/08 17:00
FT 
 Hue FC
Đồng Tháp 
10/08 02:45
FT 
 Bala Town
Gresford Athletic 
10/08 02:45
FT 
 Penybont
Goytre United 1
09/08 13:15
FT 
 Tooro United
Uganda Police 
09/08 14:10
FT 
 Maccabi Shaarayim
Maccabi Yavne 
09/08 16:00
FT 
 Dai Lin Jissbon
Afc Progresul Spartac Bucuresti 
09/08 16:15
 
 ACS Foresta Suceava
Cs Aerostar Bacau 
09/08 16:25
FT 
 Bursaspor
Difaa Hassani Jdidi 
09/08 17:20
FT 
 Croatia U19
Cerezo Osaka U19 
09/08 17:30
FT 
 East Bengal
George Telegraph 
09/08 17:30
FT 
 Japan U18
Shizuoka XI U18 
09/08 20:00
FT 
 Afghanistan U19
Turkmenistan U19 
09/08 21:15
FT 
 Mes Krman
Mes Rafsanjan 
09/08 21:30
FT 
 Wolfsburg womens
St Polten Womens 
09/08 22:00
FT 
1 Vestel Manisaspor
Fethiyespor 1
09/08 22:20
FT 
 Elazigspor
Wing Larsburg 
09/08 22:30
FT 
 Olimpija Ljubljana U19
Real Madrid U19 
09/08 23:00
FT 
 Wisla Plock
AEP Paphos 
09/08 23:00
FT 
 Sg Essen Schonebeck (w)
Ajax Amsterdam Womens 
09/08 23:00
FT 
 Uzbekistan U19
Iran U19 
09/08 23:00
FT 
 Acs Unirea Branceni
ACS Poli Timisoara 
10/08 00:00
FT 
 Mladost Petrinja
Dinamo Zagreb 2 
10/08 00:00
FT 
 Posusje
NK Siroki Brijeg 
10/08 00:15
FT 
 Dinamo Zagreb U19
Albania U19 
10/08 00:30
FT 
 Altay Spor Kulubu
Denizlispor 
10/08 00:30
FT 
 Altinordu
Menemen Belediye Spor 
10/08 01:00
FT 
 Ankaragucu
Genclerbirligi 
10/08 01:00
FT 
 Red Star Penzing
First Vienna 
10/08 01:00
FT 
 Osasuna Womens
Atletico De Madrid Womens 
10/08 01:00
FT 
 Villarreal B
Al Shabab Ksa 1
10/08 01:00
FT 
 Yeclano Deportivo
Aguilas CF 
10/08 01:00
FT 
1 Real Oviedo B
Valladolid B 1
10/08 01:00
FT 
 Sv Gralla
Usv Taucher Erdbau Eggersdorf 
10/08 01:30
FT 
 Real Sociedad
Osasuna 
10/08 02:00
FT 
 Gimnastic Tarragona
Girona 
10/08 02:30
FT 
 CD Lugo
SD Ponferradina 
10/08 02:30
FT 
 Puente Genil
Atletico Mancha Real 
10/08 02:30
FT 
 Catania
Cagliari 
10/08 02:30
FT 
 Cd Artistico Navalcarnero
Toledo 
10/08 02:30
FT 
 Real Sc Massama
Belenenses U23 
10/08 02:35
FT 
 Valencia Cf Mestalla
Ud Levante B 1
10/08 02:40
FT 
 Parma U20
Spal Youth 
10/08 02:45
FT 
1 Brighouse Town
Belper Town 
10/08 02:45
FT 
 Buxton FC
Widnes 
10/08 02:55
FT 
 Camas
Ud Tomares 
10/08 03:00
FT 
 Granada
Sevilla 
10/08 06:30
FT 
 Paraguay Womens
Costa Rica (w) 
10/08 09:30
AET 
 Argentina women
Colombia Womens 
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [6-7], Colombia Womens win